مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

انتشار شیوه‌نامه اجرایی آزمون دکتری ۹۶

مطابق شیوه‌نامه اجرایی آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶ مؤسسات مجاز به برگزاری آزمون کتبی یا شفاهی و لحاظ کردن نمره آن در نمره مصاحبه علمی و عملی داوطلبان هستند.

به گزارش پی اچ دی تست، مطابق این شیوه‌نامه، بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در مؤسسات و مراکز آموزش عالی کشور، پذیرش دانشجو در دورهٔ دکتری (PhD) و دستیاری رشته های گروه دامپزشکی شامل دو مرحله است که هر یک از مراحل مطابق با این شیوه نامه انجام می گیرد. مرحلهٔ اول آزمون متمرکز است که توسط سازمان انجام می شود و مرحلهٔ دوم آن شامل مصاحبه علمی و سنجش عملی، بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و تهیه طرح واره (برای پذیرش در رشته محل های پژوهش محور) داوطلبان است که به مؤسسات پذیرنده واگذار شده است.

براساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نایبوسته بر حسب هر یک از شیوه های «آموزشی – پژوهشی» و «پژوهش‌ محور» به شرح زیر انجام می شود:
الف- دکتری آموزشی – پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری نابیوسته آموزشی – پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:
۱- آزمون متمرکز (۵۰ درصد)
۲- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
۳- مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)
ب- دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور براساس معیارهای زیر صورت می گیرد:
۱- آزمون متمرکز (۳۰ درصد)
۲- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
۳- مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)
۴- تهیه طرح واره (۲۰ درصد)

نتایج آزمون متمرکز، حداکثر دو ماه پس از برگزاری از سوی سازمان استخراج و بصورت کارنامه به تفکیک نمرات در بخش های مختلف آزمون با محاسبه نمره کل تراز شده به شرکت کنندگان اعلام می شود تا داوطلبان مجاز به انتخاب رشته براساس دفترچه انتخاب رشته، کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب کنند.
نتایج اولیه به صورت چند برابر ظرفیت پذیرش براساس حد نصاب نمره سنجش عمومی (آزمون متمرکز) با هماهنگی موسسات پذیرنده تعیین شده از طربق سایت سازمان اعلام می شود.

تعیین حدنصاب برای ورود داوطلبان به مرحله دوم در اختیار موسسات می باشد و سازمان مانند سنوات گذشته حدنصاب پیشنهادی را در اختیار موسسات قرار می دهد. موسسات می بایستی دقت نمایند که افزایش یا کاهش این حدنصاب باعت مشکلاتی اعم از کاهش یا افزایش تعداد افراد معرفی شده برای مرحله دوم می شود و با توجه به اینکه افراد در کدرشته محلهای دیگر تکرار می شوند احتمال بروز مشکلاتی همچون خالی ماندن ظرفیت پذیرش وجود دارد.
قابل توجه است که برگزاری مرحله دوم توسط موسسات فقط از داوطلبانی صورت می گیرد که حدنصاب اعلامی موسسه را دارا بوده و توسط سازمان به موسسه معرفی شوند. موسسات مجاز به برگزاری آزمون کتبی یا شفاهی بوده و نمره آن در مقدار نمره مصاحبه علمی و سنجش عملی لحاظ گردد. شایان ذکر است از تمامی افراد معرفی شده باید مصاحبه بعمل آید و آزمون کتبی یا شفاهی را نمی توان به عنوان فیلتر جهت کاهش تعداد مصاحبه شوندگان قرار داد.

در بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحیه علمی و سنجش عملی رعایت موارد زیر ضروری است:
الف) موسسات مجری دوره های دکتری می بایست چگونگی تشکیل پرونده متقاضیان، زمان و مکان برگزاری آزمون، نحوهٔ مصاحبه علمی یا برگزاری آزمون تخصصی را از طریق سایت سازمان و سایت موسسه به داوطلبان اطلاع رسانی کنند.
ب) ضروری است که مؤسسات در فرآیند بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری یا برگزاری جلسهٔ مصاحبه، میزان تاثیر هر یک از مؤلفه های فوق را مطابق آنچه در قانون آمده مدنظر قرار دهند.

در برگزاری فرآیند مرحله دوم آزمون، لازم است موسسات دقت کافی به تطابق رشته امتحانی داوطلب و رشته فارغ التحصیلی آنان مطابق جداول دفترچه ثبت نام آزمون (شماره ۱) داشته باشند.

موسسات پذیرنده کد رشته محلهای پژوهش محور ملزم هستند حداکثر تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۶ فهرست طرح های پژوهشی تقاضامحور هر یک از رشته های مربوط را جهت اطلاع داوطلبان واجد شرایط از طریق سایت موسسه اعلام نمایند.
دانشجوی پذیرفته شده در کد رشته محل پژوهش محور هیچگونه مسئولیتی در قبال مسائل مادی مربوط به طرح پژوهشی تقاضامحور یا کارفرما و موسسه نداشته و امکان دریافت هیج وجهی از دانشجو بابت این طرح وجود ندارد. لذا بروز هرگونه اختلاف بین کارفرما و موسسه نمی تواند مانعی برای ادامه تحصیل دانشجوی پذیرفته شده بوجود آورد.

گفتنی است مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه، از کسانی میتوانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریور ماه همان سال فارغ التحصیل شوند. این موضوع برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان نیمسال دوم است. سی ام بهمن ماه همان سال خواهد بود.

پذیرفته شدگان دوره روزانه چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند سال بعد از سال قبولی اجازه شرکت در آزمون را ندارند.

دریافت فایل شیوه نامه اجرایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۶

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۹۰)

 1. کمکم کنید لطفا گفت:

  سلام
  ببخشید دوستان خواهش نیکنم اگرکسی میدونه کمکم کنه
  برای من نمره موسسه را زده۳۱/۵
  این ینی از۵۰ بوده؟
  من مصاحبه م عالی بود
  امتیاز زبان و مقالهisi چنده

 2. احسان گفت:

  سلام
  دوستان کسی میدونه چه جوری حساب شدن اینا؟
  حد نصاب موسسه و نمره موسسه ینی چی؟
  از کجا میشه فهمید با چقر اختلاف رد شدیم و استادا تو مصاحبه بهمون چقد نمره دادن و از چن امتیاز کل دادن؟

 3. صمد گفت:

  سلام . نمره کتبی ۲۵۰۰ نمره مصاحبه ۱۴۰۰ ( از ۵۰۰۰) حالا نمره کل من شده ۲۵۶۰ کسی روش محاسبه نمره کل رو میدونه ؟

 4. دكتري اقتصاد گفت:

  سلام
  دوستان کسی اینجا اقتصادی هست؟!
  پارسال رتبم ۴٠ شد برای اقتصاد نفت و گاز و متاسفانه فقط دانشگاه امام صادق نفت و گاز برداشت و علامه خیر!
  امسال مردد شدم ب نظرتون امسال علامه برمیداره؟!
  برای علوم اقتصادی، ایران و اقتصاد اسلامیش بیشتر از چه منابعی سوال میدن؟

 5. خواهشا بگین... گفت:

  سلام به همگی. خواهشا هرکی تجربه و یا اطلاعات داره کمکم کنه. از دانشگاهی بهم زنگ زدن که جز قبولیا اصلی ام، الان ازشون پرسیدم امتیازم چنده گفتن از ۳۰; ۳۰ شدم. ولی اون ۲۰ امتیاز دیگه کجاست? چرا راجع به اون چیزی نگفتن، ۵ تامقاله ملی و بین المللی داشتم اخه. با این وجود کهمیگن قبولی اصلی هستم و رتبه ام ۵۵۰ و ترازم ۲۵۵۰ شده، از سنجش نمره میگیرم که انشالله قبول نهایی شم?
  کلا اگه ۳۰ شده باشم یعنی باید از سنجش ۲۰ بگیرم? میگیرم با این اوصاف????

 6. من گفت:

  نمره ۵۰ آزمون را به چه کسی میدن تو مصاحبه

 7. مهندسی گفت:

  سلام تراز من فاصله خیلی کمی با شبانه فردوسی داره ایا امکان این هست که تراز مد نظر دانشگاه کم بشه و دعوت بشم برا مصاحبه؟

 8. لیلی گفت:

  با عرض سلام با توجه به این ک امسال متاسفانه نسبت به پارسال ترازها رو خیلی دست بالا گرفتن میخواستم بپرسم ممکنه حد نصابه ترازها دوباره کمتر اعلام بشه؟ ؟من خیلی نگرانم همه زحماتم هدر رفته ممنون از پاسخگوییتون

 9. ستوده گفت:

  سلام
  اگر دوستان عزیز سال پیش مصاحبه دکتری نرم افزار شرکت کردند لطفا راهنمایی فرمایند.
  من بدون آزمون و با شرط معدل شرکت کرده ام.
  چند تا مقاله علمی پژوهشی داخلی دارم.
  خمتاسفانه مدرک زبان ندارم و زبان خیلی خوب نیست.
  به نظر شما آیا شانسی برای قبولی دارم.
  لطفا درباره سوالات مصاحبه نیز توضیح دهید.
  با تشکر

 10. آرشیتکت گفت:

  کسی میدونه با رتبه در سهمیه ۹۸۰ و نمره کل ۲۹۱۱ معماری کجامیشه قبول شد ؟

 11. باران گفت:

  سلام
  آخه چرا نمره حد نصاب دانشگاه صنعتی اصفهان امسال ۴ برابر شد؟ ):
  پارسال حد نصابش ۶۰۰ بود!
  من پارسال دعوت به مصاحبه شده بودم ، خانوادم نزاشتن برم):
  امسال که راضیشون کردم ، حد نصابش شده ۲۴۴۹!!! و مجاز نشدم ):
  من هدف اصلیم صنعتی اصفهان بود، خیلی زحمت کشیدم… وضع روحیم داغون شده…البته دانشگاه گیلان و امیرکبیر (روزانه) دعوت به مصاحبه شدم…ولی… تمام رویاهام بر باد رفت… ):

 12. محبوبه گفت:

  سلام دوستان
  از کجا بفهمیم نمره حد نصاب تراز دانشگاه رو کسب کردیم. توی کارنامه که تراز نداده فقط رتبه و نمره کل مشخص شده؟

 13. نوشين گفت:

  سلام
  دوستان دانشگاه اصفهان هنوز حدنصاب نمره تراز اعلام نکرده؟؟؟

 14. ملیحه گفت:

  سلام تراز من ۸۵۰ هست ریاضیات محض به نظرتون روزانه قبول میشم

 15. somayyeh گفت:

  سلام
  دوستان برای توصیه نامه اساتید اگه ازشون بخوام اسکن توصیه نامه رو برام ایمیل کنن و من از اون برای مصاحبه استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 16. محمود گفت:

  سلام
  کسی می دونه پارسال تراز توسط خود دانشگاه ها تعیین می شده یا نه.
  امسال هم مثل پارسال بر اساس تراز هست و می شه بیش از ۵ جا دعوت به مصاحبه شد. آیا ترازی که سنجش به دانشگاه ها پیشنهاد میده قابل تغییر هست.

  • دوست گفت:

   با سلام
   نحوه تراز دانشگاه به این صورته که تعداد داوطلبینی که مثلا دانشگاه شریف رو انتخاب کرده اند از طرف سنجش به دانشگاه شریف فرستاده میشه و دانشگاه شریف بر اساس تراز این داوطلبین یک تراز اعلام می کنه و این رو در اختیار سنجش قرار میده و کسانی که حد نصاب این تراز رو کسب کرده اند می توانند برای مصاحبه یه شریف دعوت شوند. و اینطور نیس که سنجش سرخود تراز اعلام کنه
   با تشکر

 17. احمد گفت:

  سلام
  این ۵۰ درصد آزمون سنجش رو به چه کسی میدن؟
  مثلا به کسی که رتبه اون یک شده میدن یا براساس تراز؟ اگر ترازه کسی که ترازش ۷۰۰۰ شده از ۵۰ چند میگیره؟

 18. سحر گفت:

  بچه ها کسانی ک تو ازمون ام اس ار تی شرکت کردن میتونن یه راهنمایی کنن که ریدینگهاش ایا در سطح کتاب تافل کیت هست یا سخت تر از اونه؟؟

 19. خانم دکتر گفت:

  با سلام من رتبه۱۷ رشته شیمی گرایش شیمی فیزیک شدم من مقاله ندارم مدرک زبان ندارم آیا امیدی هست دانشگاه شهر خودم دانشگاه باهنر کرمان فبول بشم سه ترم دستیار استاد در آزمایشگاه شیمی عمومی بودم. آیا شانس قبولی دارم؟

 20. علی گفت:

  سلام دوستان کسی می دونه برای ترجمه کتاب باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید…

 21. آیناز گفت:

  سلام آسا
  میشه حدودا بگید با چه رتبه و ترازی دوستتون تو پردیس در رشته آمار قبول شده؟
  رتبه من حدود ۲۲۰ شده،آیا پردیس تهران یا بابلسر قبول میشوم.

  با تشکر

 22. ج گفت:

  سلام

  لطفا دعوانکنید یک دانشکاه تاثیر میده تدریس

  یک دانشکاه سابقه تدریس تاثیر براش نداره

  همه تجربیات خود رو میکویند دلیلی برای جبهه کرفتن نیست
  !!!

  موفق باشید

  • مهسا گفت:

   سلام
   چند سال هست که تدریس رو از مولفه‌های امتیازدهی مصاحبه دکتری حذف کرده‌اند. با این حال هنوز هم برخی دانشگاه‌ها بهش نمره میدن، اما در مجموع اثرش نسبت به قبل کم شده.

 23. روان تربیتی گفت:

  سلام دوستان. بخش پژوهشی در مصاحبه حداکثر ۲۰ امتیاز داره امسال. تکلیف کسانی که امتیاز مقالاتشون بیش از حداکثر نمره تعیین شده هست چی میشه؟ من حدود ۴۳ امتیاز پژوهشی دارم(مقاله و کتاب) ولی خب نهایتش ۲۰ امتیاز تعلق میگیره. بقیش هدر میره؟!!

  • مهسا گفت:

   سلام
   سالهای گذشته هم همین روال بوده و عموما رزومه پژوهشی سقف معینی داره و تعداد مقالات زیاد باعث نمیشه که نمره کاملی از مصاحبه بگیرید. اما توجه کنید که نمره مصاحبه از ۱۰۰ هست و بعد موقع تاثیر در تعیین نمره نهایی، تاثیر ۵۰درصدی داره.
   و این که رزومه پژوهشی چه سهمی از نمره مصاحبه باشه رو اصولا خود دانشگاه‌ها تعیین میکنند.

 24. سمانه گفت:

  ببخشید میشه یک نفر منو راهنمایی کنه که حتما مقاله ها باید متفاوت باشند یا مقاله های تقریبا مشابه که برای کنفرانس و ژورنالهای مختلف فرستاده شده امتیاز دارن؟!!!

  • زهرا-مخابرات گفت:

   اگر یک مقاله رو به چند جا فرستادین یعنی چند تا مقاله با دقیقا یک عنوان دارین، مقاله چاپ شده ی جای معتبرتر رو ببرین، ولی اگه عنوان ها فرق میکنن همه رو ببرین، در هر حالت اگه امتیاز هم نگیرین از امتیازتون کم نمیشه که

 25. مهتاب گفت:

  منظور از سنجش عملی چیه؟ کسی میدونه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   منظور سوالاتی هست که به صورت کتبی یا شفاهی در مصاحبه پرسیده میشه. و یک سری ایتم های دیگه هم هست که در شیوه نامه دانشگاه ها میتونید ببینید. همین فایل پی دی اف هم اطلاعاتی داره

 26. مضطرب گفت:

  با سلام
  آیا لیسینیگ امتحان msrt در حد مکالمات لانگمن هست؟

 27. آسا گفت:

  دوست عزیز الان داشتن مقاله که توی جدول هم واسش ردیف تعیین کردن بی ارزش شده. پارسال ۷ اکتیاز داشت امسال ۲ امتیاز و یا حتی ااساتید میتونن ۰ بدن. بعد شما انتظار داری گواهس ندریس نمره داشته باشه؟ تازه تشر هم میکنی میگی اطلاع ندارید نظر ندیدن.

  تدریس ندیده که نیستیم. من خودم از سال ۹۲ حق تدریسم ۳ سال هم مصاحبه رفتم گواهی هم بردم

  اگر امتیاز داشت لازم نبود بیام اینجا یه عده ای رو دلسرد کنم.

  • M گفت:

   فقط شما نیستی که مصاحبه رفتی خیلی های دیگه هم رفتن و می گویند داشتن تدریس تاثیر مثبتی روی ذهن اساتید داره پس لطفا منفی بافی نکنید

   • زری گفت:

    ببخشید ولی اصلا تاثیر نداره..تنها امتیازبندی بر اساس جدول اعلام شده و همچنین اینکه دانشجوی خودشون باشی رو ذهنشون تاثیر مثبت داره..در ضمن من پارسال که رفتم دانشگاهی مث بوعلی روز قبل مصاحبه تشکیل پرونده دادیم و تنها مدارکیو که میخاستن تحویل گرفتن و اصلا مدارک دوره های اموزشی طی شده و همچنین تدریس در دانشگاه نگرفتن..لطفا زود جبهه نگیرید واقعا تاثیر نداره

    • Phd chemistry گفت:

     بنده ورودی سال ۹۲ دکتری روزانه شیمی هستم نه مقاله داشتم و کارشناسی و ارشدمم دانشگاه ازاد بود فقط شانزده ترم سابقه تدریس داشتم و بدلیل همین سابقه تدریس بنده رو پذیرفتن و ذهنیت مثبتی روی اساتید ایجاد کرد لطفا با اطلاعات غلط دوستان رو دلسرد نکنید

  • احمد گفت:

   خُب حالا چیکار کنیم؟

 28. ف گفت:

  سلام نمره ام اس ار تی من درآزمون ۹۴/۷/۱۴شده۷۵آیا این مدرک تا چه زمانی اعتبار داردبرای مصاحبه ها ارزش دارد

 29. Ph.D گفت:

  سلام دوستان گرامی

  نظرتون در مورد تراز امسال چیه؟ به نظرتون نسبت به پارسال کمتر میشه یا بیشتر؟

  مثلا در بعضی از رشته ها پارسال مجموعه امتحانی بوده ولی امسال با توجه به تفکیک گرایش کمتر میشه یا بیشتر؟ چون در آزمون مجموعه همه رتبه های برتر همه گرایشها بودند ولی در امسال فقط یک گرایش!!

  با تشکر از نظرات شما دوستان

 30. محمد گفت:

  سلام
  دوستان کسی از مصاحبه پردیس اطلاغ داره،آیا به سختی روزانه است یا راحتتر پذیرش می کنند؟
  رشته من آمار می باشد با نمره کل حدود ۱۷۵۰
  دانشگاه سطح دو مدرک گرفتم
  ۵ تا مقاله داخلی دارم
  مدرک زبان ندارم
  معدلم ۱۶٫۵ می باشد.
  به نظر شما پردیس قبول می شم.

 31. گلی گفت:

  سلام دوره دکترا جند واحده؟

 32. shin گفت:

  دوستان براساس بند آخر قبولی های روزانه در صورت انصراف محروم میشن یا شامل شبانه هام میشه؟
  اینجا گفته روزانه اما من پرسیدم میگن شبانه هام در صورت انصراف محروم میشن…
  میشه لطفا کسی که اطلاع داره جواب منو بده
  ممنون میشم

 33. ب گفت:

  چرا در جدول امتیازدهی برای سابقه تدریس جایگاهی قائل نشده اند؟

 34. Mahsa گفت:

  سلام
  لطفا جواب سوالمو بدین بخدا من یه مدت ارامش ندارم.
  به نظرتون با رتبه ١۴ که اخرین رتبه مجازی روزانه ٢۴۵ بود و ٣٨ روزانه کلا پذیرش داره امید به روزانه داشته باشم؟
  هیچ مقاله ای ندارم و زبان ضعیف،و پایان نامم ازمایشگاهام تا اواسط خرداد تموم میشه.
  فقط ترم چهارم ارشد هستم.
  دانشگاه خودم امسال دکتری نمیگیره .
  هردو مقطع دانشگاه سطح یک بودم .
  کارشناسی معدل ١۴، ارشد معدل ١۶ بدون پایان نامه.
  رشته کشاورزی.
  خواهش میکنم.
  گرگان.شیراز.گیلان.همدان.زنجان.رفسنجان.اهواز. این شهرها مدنظرم است؟؟؟

 35. احمد گفت:

  دوستان، برای اینکه نشون داده بشه ۴ ترم تدریس داشته ای چه مدرکی باید ارائه بشه؟
  آیا باید از دانشگاه گواهی دریافت نمود؟

 36. حقوق گفت:

  چرا اینقدر امتیاز مدرک ام اس ار تی رو اوردن پایین؟؟!!
  بنده تابستان سال پیش امتحان دادم و ۶٨ شدم ان هم زمانی که هنوز تایم سوالات شنیداری قابل استفاده برای بخش های گرامر و درک مطلب نبود!! بعد از عید ازمون ها اسونتر شدند و نمره بالای ٧٠ گرفتن بسیار اسانتر شده و اگر شرکت میکردم مجددا مطمینم ٧۵ رو می گرفتم
  اما این شیوه نامه دیر منتشر شد و امثال من ١ الی ٢ امتیاز عقب افتادیم!!!!

  • رتبه ۵ گفت:

   شرایطی مشابه شما دارم
   نمره منم سال قبل ۶۶ شد
   اما الان ارزشش اومده پایین
   متاسفم که قبل از زمان موجود برای ثبت نام آزمون این جدول رو ارائه نکردن
   الان دیگه زمانی برای آزمون مجدد نیست و ماهایی ک نمره نسبتا خوبی داشتیم، الان بازنده این برنامه ریزی شدیم

  • هدی گفت:

   الان هم تایم سوالات شنیداری قابل استفاده برای بخش های گرامر و درک مطلب نیست

 37. شیمی فیزیک گفت:

  دوستان مقاله کنفرانسی چند امتیاز داره؟؟؟
  اگه میدونید ممنون میشم بهم بگید….

 38. ناشناس گفت:

  سلام
  به نظرتون Msrt 66 خوبه

  • M گفت:

   نمیشه گفت خوب یا بده باید بررسی کنید این نمره بر اساس جدول جدید چقدر می تواند در ۲۰ نمره اموزشی شما را پیش برد اگر بقیه جوانب رزومه تان قوی است می تواند خیلی خوب باشد اگر نه به اندازه خودش مفید خواهد بود ان شا الله

 39. بیوتکنولوژی گفت:

  سلام در چه صورت از آزمون دکتری ۹۷ محروم میشیم؟قبولی در مصاحبه و ثبت نام نکردن؟در صورت دعوت شدن و نرفتن برای مصاحبه که مشکلی پیش نمیاد درسته؟

 40. شیمی فیزیک گفت:

  سلام، مقاله کنفرانسی چند امتیاز داره؟

 41. نگار گفت:

  سلام دوستان ..یه سوال …به نظرتون امسال با توجه به تفکیک گرایش ها ٬دانشگاهها کف ترازشونو از پارسال کمتر اعلام میکنن یا بیشتر؟؟؟؟

 42. باران گفت:

  امسال چرا رتبه مهمه؟؟

  یعنی رتبه های خوب فقط به مصاحبه دعوت خواهند شد؟؟؟

 43. روان تربیتی گفت:

  سلام دوستان. با رتبه ۳۱۳ و تراز ۲۵۴۰ (رتبه آخرین فرد مجاز روزانه ۴۵۹) در صورت دعوت به مصاحبه دانشگاه سطح ۳ رشته روانشناسی تربیتی با رزومه زیر امکان قبولی هست؟؟
  ۴ مقاله علمی پژوهشی(isc)
  ۳ مقاله علمی تخصصی علوم پزشکی که تازه درجه علمی پژوهشی دریافت کرده مجله.(نمایه شده در SID)
  ۱ مقاله علمی تخصصی نمایه شده در magiran
  ۲ مقاله علمی ترویجی (isc)
  ۳ مقاله همایش(دو بین المللی و یک ملی)
  ۱ تالیف کتاب به هراه اساتید راهنما و مشاور
  رتبه اول ارشد و کارشناسی
  تدریس در کارگاه های آموزشی دانشگاه

 44. به مجتبی گفت:

  سلام, اقا مجتبی ممکنه رشتتون رو بگید؟ و اینگه چطور معتقدین امسال رتبه مهمه؟

 45. ج گفت:

  به نظرمم روز مصاحبه باید خودمان باشیم بقول دوستی فیلم بازی نکنیم
  و توکل کنیم بخدا

  به نظرم نه رتبه موثره نه رزومه

  نفوذ اساتید هم موثره …

 46. مالي گفت:

  کتابی که زیرچاپه اگه فقط نامه انتشاراتی ببریم قابل فبوله؟

 47. mahnaz گفت:

  سلام.لطفن اگر کسی تولیمو شرکت کرده نمره هر قسمت در اینجا قرار بدین.من هر چقد حساب میکنم از ۱۶۰سوال تولیمو باید صد سوال جواب بدیم تا بتونیم ۴۲۵بشیم. لطفن اگر میدونید چطور محاسبه میکنند اطلاع رسانی کنید.

  • هادی گفت:

   TOLIMO مثل MSRT نیست که نمره‎اش مستقیماً محاسبه بشه. نمره‎ی تولیمو تراز میشه. به عبارتی سختی و آسونی آزمون چندان تأثیری تو نمره‎ی شما نداره و تقریباً همیشه فارغ از سختی و آسونی آزمون نمایانگر سطح واقعی زبان شماست. ضمناً به نظرم امسال همترازی نمرات آزمون‎های متفاوت زبان منطقی‎تر شده نسبت به سال‎های قبل.

  • 1-10 گفت:

   سلام
   درصد پاسخ صحیح من که توی کارنامه زده:Correct response percentage به شرح زیر
   لیسنینگ ۲۵
   استراکچر۲۵
   ریدینگ ۴۲
   بعد از این نوشته: Tolimo scaled scores
   لیسنینگ ۴۶٫۵
   استراکچر ۵۱
   ریدینگ ۵۹
   در واقع درصدهایی که زدم رو به مقیاس رسونده و شده اینی که گفتم
   و در نهایت: Universal percentage rank هم شدم ۶۰
   و نهایتا نمره تولیمو من شد:۵۲۲

 48. Ph.D گفت:

  دوستان با رزومه
  ۹ مقاله علمی و پژوهشی
  ۱۳ همایشی
  ۱ مقاله ISI
  ۱ مقاله علمی – پژوهشی خارجی غیر ISI
  مدرک زبان MSRT
  گواهی استعداد درخشان
  گواهی کامپیوتر

  رتبه زیر ۱۰۰ (۹۰)
  تعدد ظرفیت ۲۷
  آخرین رتبه مجاز روزانه ۲۵۰

  امید به قبولی هست به دانشگاههای تهران هست؟

  • صنم گفت:

   بقیه دانشگاهها را نمیدونم ولی دانشگاه تهران به مقاله علمی پژوهش و یا آیاس آی نهایت ۶ امتیاز میده وبه مقاله همایشی نهایت ۱۰ امتیاز. یعنمی اگرکسی به امید داشتن مقاله بره مصاحبه دانشگاه تهران و هر چند مقاله هم داشته باشه نهایت از ۱۰۰ فقط ۱۶ امتیاز میگیره.

  • رسول گفت:

   اگر بخوایم ملاک اعتبار مقالات رو بر اساس ISI و غیر ISI در نظر بگیریم، الان شما یک عدد مقاله ISI و ۲۳ مقاله غیر ISI داری. اگر بخوایم واقع بین باشیم، همین یک مقاله ISI شما شاید بتونه برابر با این همه مقاله غیر ISI شما بوده. احتمالا کلی هم هزینه کردی برای این ۱۳ مقاله همایشی. اگر به جای این همه زحمت، دوتا ISI چاپ میکردی، ارزشش خیلی بیشتر بود. نمره مقالات یک سقفی داره. مثلا برای مقالات همایشی معمولا ۴ عدد همایش داخلی یا ۲ عدد همایش خارجی کفایت میکنه. اصلا نیازی به ۱۳ مقاله همایشی نیست و در واقع مقالات اضافه شما تاثیری به حال شما نداره. قاعدتا شما نمره کامل بخش مقالات علمی پژوهشی و بخش مقالات همایشی رو کسب میکنی اما بخش مقالات ISI رو خیر. چون حداقل دو مقاله ISI نیاز هست برای این بخش. مدرک زبان شما هم قطعا موثر خواهد بود اما نمره اش رو ذکر نکردید. نمره اش خیلی مهمتره. گواهی کامپیوتر هم تاثیری نداره، البته ذکر نکردید گرایش شما چیه. گواهی استعداد درخشان رو هم باید بفرمایید مربوط به کدام نهاد است. البته بنده توی فرم دانشگاه های دولتی ندیدم که برای داشتن گواهی استعداد درخشان امتیازی قائل بشند. معمولا نوشته شده گواهی فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه یا دارنده مقام در حشنواره ها و المپیادها. البته در فرم دانشگاه آزاد دیدم که برای داشتن عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، سه امتیاز رو در نظر گرفتن. به هر ترتیب با داشتن رتبه دو رقمی، شانس شما کم نیست. انشالا که از پس مصاحبه هم برآیید. موفق باشید.

  • 0000 گفت:

   فارغ از چند امتیاز دادن؛ دانشگاه تهران بسیار رزمه محور است و بچه های رزمه خوب را دوست دارد. البته رشته ها فرق میکنن. بستگی هم داره ارشد کجا خونده باشی(نه صددرصد)؛ با این حال با این رزمه خیلی خوب؛ امیدوار باشید.

 49. امیر علی 67 گفت:

  سلام. دوستان منظور از معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل توی جدول منظورش فقط ارشده؟؟؟ یا کارشناسی هم هست؟؟؟ ممنون

 50. کمککککککککک گفت:

  سلام، با رتبه ۳۲امیدی به دوره روزانه هستش که ۲۹نفر در کل روزانه میگیره!؟
  خیلی ممنون

  • هیدرولیک گفت:

   آره کاملا….

   قبولی تون دست خودتونه.
   بستگی به رزومه و مصاحبه تون.

   • کمککککککککک گفت:

    ممنونم ک جواب دادید
    رزومه تقریبا خوبی دارم
    ۱ مقاله علمی پژوهشی
    مقالات کنفرانس داخلی و بین‌المللی ۶تا دارم و ارائه مقاله بصورت سخنرانی در کنفرانس
    ی کتاب تالیفی دارم
    رتبه اول کارشناسی ارشد
    و یکسری کارگاههای آموزشی هم رفتم ک گواهی معتبر دارم.
    تنها ی مشکل اینه ک گرایش رشتم عوض کردم مثلا از رشته بیوشیمی به رشته بیوفیزیک کنکور دادم، البته این دو رشته از یه شاخه هستش و خیلی واحدهاش یکسانه!
    به نظر شما احتمال قبولی در این حالت ک تغییر گرایش دادم کم میشه!؟ از دوستان هستن ک تغییر گرایش دادن و نتیجه گرفتن!؟
    خیلیییییییی ممنون

 51. تشویق علمی گفت:

  سلام دوستان
  گواهی حمایت تشویقی ستاد نانو اگه داشته باشی و زمان مصاحبه ارائه بدی،تاثیر داره!؟
  اینم جز حمایت تشویقی علمی هستش!؟

 52. اسیه گفت:

  سلام دوستان من کارشناسی ازاد خوندم .ربزنمراتم رو دانشگاه آزاد واسه دانشگاه ارشدم فرستاده تا گواهی موقت بگیرم الان از کجا میتونم ربزنمراتم رو بگیرم اخه نمره پایان نامم رو دقیق خاطرم نیست؟

 53. سحر گفت:

  خب این یعنی برای همه دانشگاه ها است؟؟ پس اگر اینجوریه چطور دانشگاه تهران جدول امتیازدهی خودشو منتشر کرده؟!!! فکر میکنم هر دانشگاهی مطابق نظر خودش امتیاز میده پس نگران نمره زبان و …نباشید!!!

 54. الهام گفت:

  نگین جون راست میگه، با قبولی دوستانم تو سالهای قبل بهم ثابت شده ،هر استادی که دلش بخواد هر کی رو بر میداره ، بوده دانشجویان دکترای سالهای قبل که هیچ مقاله ای نداشتند حتی مدرک زبان ولی الان دانشجوی دانشگاه خودشونن. متاسفم برای خودمون من حتی با رتبه تک رقمی نمیدونم چرا ناامیدم

 55. الهام گفت:

  سلام دوستان

  کسی میدونه لطفا بگه آزمون تخصصی دانشگاه تهران ،مواد امتحانیش کی اعلام میشه؟باید همون منابع که برای سنجش خوندیم رو بخونیم؟

 56. سینا عمران-سازه گفت:

  دوستان من با رتبه ۳۱۹ وتعداد مجاز روزانه ۱۰۷۹ و سایر دوره های ۲۵۸۵ با یه مقاله ISI و دو تا کنفرانس و MSRT=50 که دو دوره قبلو تو دانشگاه سراسری بودم با این وضع چقدر شانس دارم؟

 57. مدیریت دولتی گفت:

  سلام مدرک زبان ept هم موثره؟زبان آموزشگاهی چی امتیاز داره؟

 58. ز گفت:

  با سلام
  در رشته مهندسی پزشکی، رتبه ۱۰۳، اخرین رتبه مجاز روزانه و شبانه ۲۱۰، پذیرش کل ۲۶ نفر

  رزومه ام:
  ۱ آی اس آی از کارشناسی
  ۱ همایش داخلی از کارشناسی
  ۱ همایش بین اللمللی از ارشد
  ۱ علمی ترویجی از ارشد
  ۱ آی اس ای از ارشد(تحت داوری)
  ۱طرح پژوهشی
  ۱ کتاب ترجه شده در نوبت چاپ
  سابقه تدریس

  امیدی به روزانه هستش؟

 59. نگین گفت:

  نمیدونم بعضی ها چرا خودشون رو به اون راه میزنن همه میدونیم و شنیدیم که همهههه چی دست اساتیده تو هزارتا isi داشته باش استاد باهات حال نکنه رد میشی همه چی بستگیی به اونا داره بفهمید من باور کنید لم دادم گوشه خونه و فقط میخورم و میخابم یه هفته قبل مصاحبه یکم تخصصی میخونم و میرم دیگه باور کنید زبان و مقاله و.. همش الکیهههه تازه من شنیدم اونا کسایی که مقاله کم دارن رو انتخاب میکنن که بعدن بیان با خودشون مقاله کار کنند و رزومه خودشون هم قوی شه نه کسی که چهارتا isi داره و هزارتا همایش و دیگه اشباع شده
  پس در کل خواهران و برادران لطفا کم استرس بدید و برید به امید خدا فقط سر جلسه مصاحبه خود واقعیت باش و فیلم بازی نکن که اونا هزارتا از این فیلم ها دیدن
  یا علی

 60. معماری، گفت:

  هر سال این جداول و امتیاز دهی بوده ولی در عمل اتفاقات دیگری افتاده، همکلاسی من سال ۹۲ با رتبه ۳۳ دانشگاه هنر تهران بدون هیچ مقاله و مدرک زبانی پذیرفته شد،آنوقت دوستم همون سال با رتبه ۶ هیچ جا قبول نشد،سال ۹۵ هم رتبه ۱۴ و رتبه ۷۰ هر کدوم با دو مقاله کنفرانسی داخلی دانشگاه تربیت دبیر رجایی قبول شدند، با این اوصاف این جداول فرمالیته هست، وگرنه به این آمار و نوع قبولی دقت کنید متوجه حرف من میشید

 61. stalker گفت:

  واقعا این افراد که جداول رو تنظیم میکنن فک نمیکنن که باید زوتر تغیرات و اعلام کنن!؟؟؟پارسال msrt 70 برابر با آیلتس ٧ بود و ٢ امتیاز بیشتر داشت!!!الان خوب تو این فرصت کسایی که ثبت نام نکردن چیکار کنن!!بعدم تعداد کمی میتونن از بخش شنیداری نمره کامل بگیرن دیگه ابا این امتیازا MSRT دادن فایده نداره که!!!

  • ویکتاریون گفت:

   فکر کنم فقط پارسال امتیازا رو زیاد گرفته بودن. وگرنه توی این چهارسال که من چک می کنم همین جدول رو دیدم. خودمونم حساب کنیم انصاف نیست که ام اس آرتی ۷۰ معادل آیلتس ۷ باشه. ولی همونطور که خیلی ها میگن جداول رو جدی نگیرید.استادا هرجور دوست دارن نمره میدن.

 62. سامان گفت:

  دوستان خواعش میکنم جواب بدید از نظر اساتید معاف بودن در سربازی دید بهتری داره یا مشمول بودن یعنی اینکه در مصاحبه بگیم معافیم یل بگیم مثلا شهریور سربازیم کدوم دید بهتری داره ؟ لطفا راهنمایی کنید

 63. شیمی الی 1396 گفت:

  جدول نمره برای زبان رو به عنوان فرم پیشنهادی نوشتن، فکر نکنم این جدول برای امسال باشه، خیلی مسخره است!!
  ۸ امتیاز به msrt 90!

 64. !! گفت:

  دوستان لطفا راهنمایی کنید. من msrt رو ۵۰ شدم. طبق جدول گذشته ۲ نمره داشت الان بنظرتون چه امتیازی بهش تعلق میگیره؟

 65. قران حدیث گفت:

  بچه ها مصاحبه ها کیه؟ احتمال داره توی ماه مبارک مصاحبه باشه؟
  کاش بیفته بعد از ماه رمضون

 66. فیزیولوژی ۹۶ گفت:

  سلام دوستان
  ببخشید جدول امتیاز دهی کجاست؟ ممنون

 67. مرتضی گفت:

  یعنی تا خود ۴۵ یک امتیاز
  از ۴۵ تا ۵۵ دو امتیاز ؟
  من که الان msrt ۶۲ هستم‌ میشم ۳ امتیاز ؟؟

  بچه ها یعنی استاد ۳۰ بده کار تمومه
  نمی دونم مقاله وزبان و… هیچی
  دست دانشگاه خیلی بازه

 68. نازنین گفت:

  سلام وقتتون بخیر دکترهای اینده ایشالا که همه موفق بشیم

  دوستان من رتبم توی سهمیه زده ۶۰ رشتم هم مهندسی معماری هست

  ولی متاسفانه چون دانشجو هستم و ترم اخر دوتا مقاله هم دادم مجلات برای داوری و چاپ نشدن و جوابشون نیومده

  بنظرتون امیدی داشته باشم ازاد قبول بشم حتی شهرستان ؟ مثل شیراز اصفهان بوشهر واقعا اعتماد به نفسم و از دست دادم که نکنه قبول نشم …

  ممنون میشم راهنمایی کنید

 69. رز گفت:

  درسته که بعضی از دوستان میگن از دهم تیر به بعد شروع میشن مصاحبه ها؟

 70. 1-10 گفت:

  باز خداروشکر عاقلی کردم آزمون MSRT این سری رو ثبت نام کردم
  نمرم ۶۶ بود، پیش بینی میکردم امسال زبان رو سخت تر کنن
  بنابراین باید بریم برای بالای ۷۵

 71. سعید گفت:

  من مدرک زبان mhle و ept دارم، یعنی به من که نمره بالای هفتاد دارم نمره نمیدن و به msrt بالای ۴۵ نمره میدن؟؟! از کجا باید میدونستیم msrt رو بالاتر میدونن؟

 72. M گفت:

  امان از اهمال کاری و تاخیر در اعلام مواردی که می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. واقعا نمی شد این جدول نمره زبان را ۳ ماه گذشته اعلام می کردید!!!!!!؟؟؟؟؟؟

 73. رز گفت:

  دوستان کسی اطلاع داره مصاحبه ها از چه تاریخی شروع میشن؟

 74. نعیمه گفت:

  اگه زودتر میدونستم نمره ۶۶ msrt انقد امتیازش کمه دوباره امتحان می دادم 🙁

 75. M گفت:

  اگه زودتر اعلام می کردند فرصت دوباره بود تا بشود نمره msrt را بهبود بخشید

 76. Ph.D 1396 گفت:

  با این حساب هر کی حدنصاب اعلامی موسسه را دارا باشد حتما به مصاحبه دعوت میشه و آزمون کتبی موسسه به عنوان فیلتر عمل نمیکنه و دوباره ریزش داوطلب نداره و نمره آزمون در کارنامه لحاظ میشود.

  خیلی خوبه

 77. حیران گفت:

  منظور از طرح های پژوهشی تقاضا محور چیه؟ گفته تا آخر فروردین منتشر میشه چرا اخبارش درج نمیشه؟ در دفترچه هم که پژوهش محور بودن یا نبودن ذکر نشده از کجا بفهمیم؟ گفته باید طرح واره آماده بشه موضوعش که مشخص میشه یا شده؟

 78. آسا گفت:

  خوبه سقف تعیین کردن. بازم همه چیز دست دانشگاه ها هست.

 79. معماری، گفت:

  هر دم از این باغ بری میرسد، والااا

 80. من گفت:

  جدول امتیازدهی زبان سخت تر شد.

درج نظر