• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

  انتشار شیوه‌نامه اجرایی آزمون دکتری ۹۶

  مطابق شیوه‌نامه اجرایی آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶ مؤسسات مجاز به برگزاری آزمون کتبی یا شفاهی و لحاظ کردن نمره آن در نمره مصاحبه علمی و عملی داوطلبان هستند.

  به گزارش پی اچ دی تست، مطابق این شیوه‌نامه، بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در مؤسسات و مراکز آموزش عالی کشور، پذیرش دانشجو در دورهٔ دکتری (PhD) و دستیاری رشته های گروه دامپزشکی شامل دو مرحله است که هر یک از مراحل مطابق با این شیوه نامه انجام می گیرد. مرحلهٔ اول آزمون متمرکز است که توسط سازمان انجام می شود و مرحلهٔ دوم آن شامل مصاحبه علمی و سنجش عملی، بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و تهیه طرح واره (برای پذیرش در رشته محل های پژوهش محور) داوطلبان است که به مؤسسات پذیرنده واگذار شده است.

  براساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نایبوسته بر حسب هر یک از شیوه های «آموزشی – پژوهشی» و «پژوهش‌ محور» به شرح زیر انجام می شود:
  الف- دکتری آموزشی – پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری نابیوسته آموزشی – پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:
  ۱- آزمون متمرکز (۵۰ درصد)
  ۲- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
  ۳- مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)
  ب- دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور براساس معیارهای زیر صورت می گیرد:
  ۱- آزمون متمرکز (۳۰ درصد)
  ۲- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
  ۳- مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)
  ۴- تهیه طرح واره (۲۰ درصد)

  نتایج آزمون متمرکز، حداکثر دو ماه پس از برگزاری از سوی سازمان استخراج و بصورت کارنامه به تفکیک نمرات در بخش های مختلف آزمون با محاسبه نمره کل تراز شده به شرکت کنندگان اعلام می شود تا داوطلبان مجاز به انتخاب رشته براساس دفترچه انتخاب رشته، کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب کنند.
  نتایج اولیه به صورت چند برابر ظرفیت پذیرش براساس حد نصاب نمره سنجش عمومی (آزمون متمرکز) با هماهنگی موسسات پذیرنده تعیین شده از طربق سایت سازمان اعلام می شود.

  تعیین حدنصاب برای ورود داوطلبان به مرحله دوم در اختیار موسسات می باشد و سازمان مانند سنوات گذشته حدنصاب پیشنهادی را در اختیار موسسات قرار می دهد. موسسات می بایستی دقت نمایند که افزایش یا کاهش این حدنصاب باعت مشکلاتی اعم از کاهش یا افزایش تعداد افراد معرفی شده برای مرحله دوم می شود و با توجه به اینکه افراد در کدرشته محلهای دیگر تکرار می شوند احتمال بروز مشکلاتی همچون خالی ماندن ظرفیت پذیرش وجود دارد.
  قابل توجه است که برگزاری مرحله دوم توسط موسسات فقط از داوطلبانی صورت می گیرد که حدنصاب اعلامی موسسه را دارا بوده و توسط سازمان به موسسه معرفی شوند. موسسات مجاز به برگزاری آزمون کتبی یا شفاهی بوده و نمره آن در مقدار نمره مصاحبه علمی و سنجش عملی لحاظ گردد. شایان ذکر است از تمامی افراد معرفی شده باید مصاحبه بعمل آید و آزمون کتبی یا شفاهی را نمی توان به عنوان فیلتر جهت کاهش تعداد مصاحبه شوندگان قرار داد.

  در بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحیه علمی و سنجش عملی رعایت موارد زیر ضروری است:
  الف) موسسات مجری دوره های دکتری می بایست چگونگی تشکیل پرونده متقاضیان، زمان و مکان برگزاری آزمون، نحوهٔ مصاحبه علمی یا برگزاری آزمون تخصصی را از طریق سایت سازمان و سایت موسسه به داوطلبان اطلاع رسانی کنند.
  ب) ضروری است که مؤسسات در فرآیند بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری یا برگزاری جلسهٔ مصاحبه، میزان تاثیر هر یک از مؤلفه های فوق را مطابق آنچه در قانون آمده مدنظر قرار دهند.

  در برگزاری فرآیند مرحله دوم آزمون، لازم است موسسات دقت کافی به تطابق رشته امتحانی داوطلب و رشته فارغ التحصیلی آنان مطابق جداول دفترچه ثبت نام آزمون (شماره ۱) داشته باشند.

  موسسات پذیرنده کد رشته محلهای پژوهش محور ملزم هستند حداکثر تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۶ فهرست طرح های پژوهشی تقاضامحور هر یک از رشته های مربوط را جهت اطلاع داوطلبان واجد شرایط از طریق سایت موسسه اعلام نمایند.
  دانشجوی پذیرفته شده در کد رشته محل پژوهش محور هیچگونه مسئولیتی در قبال مسائل مادی مربوط به طرح پژوهشی تقاضامحور یا کارفرما و موسسه نداشته و امکان دریافت هیج وجهی از دانشجو بابت این طرح وجود ندارد. لذا بروز هرگونه اختلاف بین کارفرما و موسسه نمی تواند مانعی برای ادامه تحصیل دانشجوی پذیرفته شده بوجود آورد.

  گفتنی است مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه، از کسانی میتوانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریور ماه همان سال فارغ التحصیل شوند. این موضوع برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان نیمسال دوم است. سی ام بهمن ماه همان سال خواهد بود.

  پذیرفته شدگان دوره روزانه چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند سال بعد از سال قبولی اجازه شرکت در آزمون را ندارند.

  دریافت فایل شیوه نامه اجرایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۶

  مطالب مرتبط

  تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده... معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعری...
  حل مشکل ارز دانشجویان دکتری برای فرصت مطالعاتی... وزیر علوم گفت: مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، منصور غلامی امروز در حاشیه بر...
  جذب تنها 20 درصد از فارغ التحصیلان دوره دکتری به عنوان هیأت علمی... معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: تنها 20 درصد از فارغ‌ التحصیلان دوره دکتری می‌ توانند در محیط‌ های دانشگاهی جذب هیأت علمی شوند. ...
  انتشار اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص وام زمستان 97 دکتری... معاونت دانشجویی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ ای مهلت ثبت‌ نام وام زمستان 1397 ویژه دانشجویان دکتری تخصصی روزانه را اعلام کرد. به گزارش پی اچ دی تست، بر ...
  بی‌نظمی، نتیجه افزایش بدون هماهنگی ظرفیت‌ دکتری 97 توسط سازمان سنجش... معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با انتقاد از سازمان سنجش به خاطر عدم هماهنگی با دانشگاه برای افزایش ظرفیت‌ ها گفت: امسال سازمان سنجش به‌خاطر اعمال سهم...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  رفتار
  رفتار

  سلام یک سوال در مورد طریقه محاسبه میانگین دروس تخصصی داشتم کسی اطلاع داره چون من طبق فرمول رفتم درصدامو تقریباً ۴درصد کمترزدند.خواهشمندم راهنمایی فرمایید

  دكتراي برق قدرت
  دكتراي برق قدرت

  اصلاح میکنم رتبه ام در سهمیه ٨٠ شده

  دكتراي برق قدرت
  دكتراي برق قدرت

  سلام دوستان

  من دکترای برق قدرت شرکت کردم که رابه م توی سهمیه ٨٠ شده و اینکه معدل کارشناسیم ١۶.٠۵ و ارشد هم ١٧.٢٩ بنظرتون روزانه دعوت به مصاحبه میشم؟!!!!!

  کمکم کنید لطفا
  کمکم کنید لطفا

  سلام
  ببخشید دوستان خواهش نیکنم اگرکسی میدونه کمکم کنه
  برای من نمره موسسه را زده۳۱/۵
  این ینی از۵۰ بوده؟
  من مصاحبه م عالی بود
  امتیاز زبان و مقالهisi چنده

  احسان
  احسان

  سلام
  دوستان کسی میدونه چه جوری حساب شدن اینا؟
  حد نصاب موسسه و نمره موسسه ینی چی؟
  از کجا میشه فهمید با چقر اختلاف رد شدیم و استادا تو مصاحبه بهمون چقد نمره دادن و از چن امتیاز کل دادن؟

  صمد
  صمد

  سلام . نمره کتبی ۲۵۰۰ نمره مصاحبه ۱۴۰۰ ( از ۵۰۰۰) حالا نمره کل من شده ۲۵۶۰ کسی روش محاسبه نمره کل رو میدونه ؟

  دكتري اقتصاد
  دكتري اقتصاد

  سلام
  دوستان کسی اینجا اقتصادی هست؟!
  پارسال رتبم ۴٠ شد برای اقتصاد نفت و گاز و متاسفانه فقط دانشگاه امام صادق نفت و گاز برداشت و علامه خیر!
  امسال مردد شدم ب نظرتون امسال علامه برمیداره؟!
  برای علوم اقتصادی، ایران و اقتصاد اسلامیش بیشتر از چه منابعی سوال میدن؟

  خواهشا بگین...
  خواهشا بگین...

  سلام به همگی. خواهشا هرکی تجربه و یا اطلاعات داره کمکم کنه. از دانشگاهی بهم زنگ زدن که جز قبولیا اصلی ام، الان ازشون پرسیدم امتیازم چنده گفتن از ۳۰; ۳۰ شدم. ولی اون ۲۰ امتیاز دیگه کجاست? چرا راجع به اون چیزی نگفتن، ۵ تامقاله ملی و بین المللی داشتم اخه. با این وجود کهمیگن قبولی اصلی هستم و رتبه ام ۵۵۰ و ترازم ۲۵۵۰ شده، از سنجش نمره میگیرم که انشالله قبول نهایی شم?
  کلا اگه ۳۰ شده باشم یعنی باید از سنجش ۲۰ بگیرم? میگیرم با این اوصاف????

  ماهان
  ماهان

  سلام وقتتون بخیر
  میشه بفرمایید کدوم دانشگاه و کی با شما تماس گرفتن؟

  من
  من

  نمره ۵۰ آزمون را به چه کسی میدن تو مصاحبه

  مهندسی
  مهندسی

  سلام تراز من فاصله خیلی کمی با شبانه فردوسی داره ایا امکان این هست که تراز مد نظر دانشگاه کم بشه و دعوت بشم برا مصاحبه؟

  لیلی
  لیلی

  با عرض سلام با توجه به این ک امسال متاسفانه نسبت به پارسال ترازها رو خیلی دست بالا گرفتن میخواستم بپرسم ممکنه حد نصابه ترازها دوباره کمتر اعلام بشه؟ ؟من خیلی نگرانم همه زحماتم هدر رفته ممنون از پاسخگوییتون

  باران
  باران

  سلام. دوستان این سوال منم هست. خواهشا اگه کسی اطلاعی داره پاسخ بده. خیلی نگرانم.

  ستوده
  ستوده

  سلام
  اگر دوستان عزیز سال پیش مصاحبه دکتری نرم افزار شرکت کردند لطفا راهنمایی فرمایند.
  من بدون آزمون و با شرط معدل شرکت کرده ام.
  چند تا مقاله علمی پژوهشی داخلی دارم.
  خمتاسفانه مدرک زبان ندارم و زبان خیلی خوب نیست.
  به نظر شما آیا شانسی برای قبولی دارم.
  لطفا درباره سوالات مصاحبه نیز توضیح دهید.
  با تشکر

  آرشیتکت
  آرشیتکت

  کسی میدونه با رتبه در سهمیه ۹۸۰ و نمره کل ۲۹۱۱ معماری کجامیشه قبول شد ؟

  باران
  باران

  سلام
  آخه چرا نمره حد نصاب دانشگاه صنعتی اصفهان امسال ۴ برابر شد؟ ):
  پارسال حد نصابش ۶۰۰ بود!
  من پارسال دعوت به مصاحبه شده بودم ، خانوادم نزاشتن برم):
  امسال که راضیشون کردم ، حد نصابش شده ۲۴۴۹!!! و مجاز نشدم ):
  من هدف اصلیم صنعتی اصفهان بود، خیلی زحمت کشیدم… وضع روحیم داغون شده…البته دانشگاه گیلان و امیرکبیر (روزانه) دعوت به مصاحبه شدم…ولی… تمام رویاهام بر باد رفت… ):

  محبوبه
  محبوبه

  سلام دوستان
  از کجا بفهمیم نمره حد نصاب تراز دانشگاه رو کسب کردیم. توی کارنامه که تراز نداده فقط رتبه و نمره کل مشخص شده؟

  نوشين
  نوشين

  سلام
  دوستان دانشگاه اصفهان هنوز حدنصاب نمره تراز اعلام نکرده؟؟؟

  Darya
  Darya

  اعلام کرده.همین جا هم هست

  ملیحه
  ملیحه

  سلام تراز من ۸۵۰ هست ریاضیات محض به نظرتون روزانه قبول میشم

  اردلان
  اردلان

  رشته ریاضی محض کاشان رو انتخاب کن ترازش ۵۲۴ هست

  somayyeh
  somayyeh

  سلام
  دوستان برای توصیه نامه اساتید اگه ازشون بخوام اسکن توصیه نامه رو برام ایمیل کنن و من از اون برای مصاحبه استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  آسا
  آسا

  نه

  محمود
  محمود

  سلام
  کسی می دونه پارسال تراز توسط خود دانشگاه ها تعیین می شده یا نه.
  امسال هم مثل پارسال بر اساس تراز هست و می شه بیش از ۵ جا دعوت به مصاحبه شد. آیا ترازی که سنجش به دانشگاه ها پیشنهاد میده قابل تغییر هست.

  دوست
  دوست

  با سلام
  نحوه تراز دانشگاه به این صورته که تعداد داوطلبینی که مثلا دانشگاه شریف رو انتخاب کرده اند از طرف سنجش به دانشگاه شریف فرستاده میشه و دانشگاه شریف بر اساس تراز این داوطلبین یک تراز اعلام می کنه و این رو در اختیار سنجش قرار میده و کسانی که حد نصاب این تراز رو کسب کرده اند می توانند برای مصاحبه یه شریف دعوت شوند. و اینطور نیس که سنجش سرخود تراز اعلام کنه
  با تشکر

  احمد
  احمد

  سلام
  این ۵۰ درصد آزمون سنجش رو به چه کسی میدن؟
  مثلا به کسی که رتبه اون یک شده میدن یا براساس تراز؟ اگر ترازه کسی که ترازش ۷۰۰۰ شده از ۵۰ چند میگیره؟

  سحر
  سحر

  بچه ها کسانی ک تو ازمون ام اس ار تی شرکت کردن میتونن یه راهنمایی کنن که ریدینگهاش ایا در سطح کتاب تافل کیت هست یا سخت تر از اونه؟؟

  r
  r

  تقریبا در سطح تافل است

  معماری،
  معماری،

  میگن در همین حد

  خانم دکتر
  خانم دکتر

  با سلام من رتبه۱۷ رشته شیمی گرایش شیمی فیزیک شدم من مقاله ندارم مدرک زبان ندارم آیا امیدی هست دانشگاه شهر خودم دانشگاه باهنر کرمان فبول بشم سه ترم دستیار استاد در آزمایشگاه شیمی عمومی بودم. آیا شانس قبولی دارم؟

  Inorganic chemistry
  Inorganic chemistry

  بله با توجه ظرفیت پذیرش قطعا قبول میشید

  شیمی فیزیک
  شیمی فیزیک

  ایشالله که قبول میشید، ولی روز مصاحبه خیلی مهمه، باید برای اون روز از لحاظ علمی خودتونو قوی تر کنید..

  علی
  علی

  سلام دوستان کسی می دونه برای ترجمه کتاب باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید…

  محمد
  محمد

  باید کتاب ترجمه کنی.

  آیناز
  آیناز

  سلام آسا
  میشه حدودا بگید با چه رتبه و ترازی دوستتون تو پردیس در رشته آمار قبول شده؟
  رتبه من حدود ۲۲۰ شده،آیا پردیس تهران یا بابلسر قبول میشوم.

  با تشکر

  متقاضی دکتری
  متقاضی دکتری

  ۱۰۰درصد قبولید

  آسا
  آسا

  عزیزم ازش میپرسم اطلاع میدم.

  ج
  ج

  سلام

  لطفا دعوانکنید یک دانشکاه تاثیر میده تدریس

  یک دانشکاه سابقه تدریس تاثیر براش نداره

  همه تجربیات خود رو میکویند دلیلی برای جبهه کرفتن نیست
  !!!

  موفق باشید

  مهسا
  مهسا

  سلام
  چند سال هست که تدریس رو از مولفه‌های امتیازدهی مصاحبه دکتری حذف کرده‌اند. با این حال هنوز هم برخی دانشگاه‌ها بهش نمره میدن، اما در مجموع اثرش نسبت به قبل کم شده.

  روان تربیتی
  روان تربیتی

  سلام دوستان. بخش پژوهشی در مصاحبه حداکثر ۲۰ امتیاز داره امسال. تکلیف کسانی که امتیاز مقالاتشون بیش از حداکثر نمره تعیین شده هست چی میشه؟ من حدود ۴۳ امتیاز پژوهشی دارم(مقاله و کتاب) ولی خب نهایتش ۲۰ امتیاز تعلق میگیره. بقیش هدر میره؟!!

  مهسا
  مهسا

  سلام
  سالهای گذشته هم همین روال بوده و عموما رزومه پژوهشی سقف معینی داره و تعداد مقالات زیاد باعث نمیشه که نمره کاملی از مصاحبه بگیرید. اما توجه کنید که نمره مصاحبه از ۱۰۰ هست و بعد موقع تاثیر در تعیین نمره نهایی، تاثیر ۵۰درصدی داره.
  و این که رزومه پژوهشی چه سهمی از نمره مصاحبه باشه رو اصولا خود دانشگاه‌ها تعیین میکنند.

  معماری،
  معماری،

  مهسا خانم لطفا اگر راجع به اسکیس معماری اطلاعی دارید بفرمایید

  سمانه
  سمانه

  ببخشید میشه یک نفر منو راهنمایی کنه که حتما مقاله ها باید متفاوت باشند یا مقاله های تقریبا مشابه که برای کنفرانس و ژورنالهای مختلف فرستاده شده امتیاز دارن؟!!!

  زهرا-مخابرات
  زهرا-مخابرات

  اگر یک مقاله رو به چند جا فرستادین یعنی چند تا مقاله با دقیقا یک عنوان دارین، مقاله چاپ شده ی جای معتبرتر رو ببرین، ولی اگه عنوان ها فرق میکنن همه رو ببرین، در هر حالت اگه امتیاز هم نگیرین از امتیازتون کم نمیشه که

  مهتاب
  مهتاب

  منظور از سنجش عملی چیه؟ کسی میدونه؟

  مهسا
  مهسا

  سلام
  منظور سوالاتی هست که به صورت کتبی یا شفاهی در مصاحبه پرسیده میشه. و یک سری ایتم های دیگه هم هست که در شیوه نامه دانشگاه ها میتونید ببینید. همین فایل پی دی اف هم اطلاعاتی داره

  مضطرب
  مضطرب

  با سلام
  آیا لیسینیگ امتحان msrt در حد مکالمات لانگمن هست؟

  یه دوست
  یه دوست

  در سطح تافل PBT هستش. هم شنیداری و هم سایر بخشها.

  شیمی تجزیه
  شیمی تجزیه

  لیسینگ اگه مسلط باشین نمره بهتر مییارین

  آسا
  آسا

  دوست عزیز الان داشتن مقاله که توی جدول هم واسش ردیف تعیین کردن بی ارزش شده. پارسال ۷ اکتیاز داشت امسال ۲ امتیاز و یا حتی ااساتید میتونن ۰ بدن. بعد شما انتظار داری گواهس ندریس نمره داشته باشه؟ تازه تشر هم میکنی میگی اطلاع ندارید نظر ندیدن.

  تدریس ندیده که نیستیم. من خودم از سال ۹۲ حق تدریسم ۳ سال هم مصاحبه رفتم گواهی هم بردم

  اگر امتیاز داشت لازم نبود بیام اینجا یه عده ای رو دلسرد کنم.

  M
  M

  فقط شما نیستی که مصاحبه رفتی خیلی های دیگه هم رفتن و می گویند داشتن تدریس تاثیر مثبتی روی ذهن اساتید داره پس لطفا منفی بافی نکنید

  زری
  زری

  ببخشید ولی اصلا تاثیر نداره..تنها امتیازبندی بر اساس جدول اعلام شده و همچنین اینکه دانشجوی خودشون باشی رو ذهنشون تاثیر مثبت داره..در ضمن من پارسال که رفتم دانشگاهی مث بوعلی روز قبل مصاحبه تشکیل پرونده دادیم و تنها مدارکیو که میخاستن تحویل گرفتن و اصلا مدارک دوره های اموزشی طی شده و همچنین تدریس در دانشگاه نگرفتن..لطفا زود جبهه نگیرید واقعا تاثیر نداره

  Phd chemistry
  Phd chemistry

  بنده ورودی سال ۹۲ دکتری روزانه شیمی هستم نه مقاله داشتم و کارشناسی و ارشدمم دانشگاه ازاد بود فقط شانزده ترم سابقه تدریس داشتم و بدلیل همین سابقه تدریس بنده رو پذیرفتن و ذهنیت مثبتی روی اساتید ایجاد کرد لطفا با اطلاعات غلط دوستان رو دلسرد نکنید

  ب
  ب

  ممنون از شما، موفق باشید

  آسا
  آسا

  ۹۲ فرق داشت دوست عزیز. از سال ۹۳ شیوه نامه عوض شده. موفق باشید

  زری
  زری

  از پارسال تا حالا ۴بار ایین نانه شون عوض شده بعد شما از ۹۲ میگید اونم با حالت دهوا و طلبکارانه..نه دوس عزیز شما امید الکی نده تاًیر نداره تو جدول امتیازات

  احمد
  احمد

  خُب حالا چیکار کنیم؟

  ف
  ف

  سلام نمره ام اس ار تی من درآزمون ۹۴/۷/۱۴شده۷۵آیا این مدرک تا چه زمانی اعتبار داردبرای مصاحبه ها ارزش دارد

  آسا
  آسا

  تا ۱۴/۷/۹۶

  عاطفه
  عاطفه

  سلام. به ماشالا. تا مهر ۹۶ یعنی دو سال. اگر اشتباه نکنم. تو سایت msrt هم میتونید چک کنید. یا داخل همین شیوه نامه اجرایی نزده؟
  من هر جا دیدم زدن دو سال.

  فقط جسارتا تا امتحان خرداد ۲ هفته مونده. در امتحان قبلی من ۴۲ شد نمرم. میشه نظرتونو بگید این دو هفته چی بخونم میاد بالا نمره ام؟
  ممنونم.

  ف
  ف

  سلام. بیشتر روی گرامر تمرکز کنید. بهترین کتاب برای گرامر کتاب گرامر نوشته بتی آذر هست. برای listening هم می تونید کتاب toefl kits رو بخونید

  رتبه 5
  رتبه 5

  سلام فک میکنم تاریخ رو اشتباه زدید
  ۱۷/۰۷/۱۳۹۴ چون خود منم همین آزمون رو شرکت کرده بودم
  تا مهر امسال اعتبار داره و نمره خوبی هم کسب کردید
  تبریک میگم امتیازتون ۶ از ۸ میشه

  مستند
  مستند

  ۵ امتیاز داره ۷۵ ، طبق جدول جدید

  ف
  ف

  سلام بلی ۹۴/۷/۱۷می باشد

  Ph.D
  Ph.D

  دو سال

  ۹۶/۷/۱۴

  Ph.D
  Ph.D

  سلام دوستان گرامی

  نظرتون در مورد تراز امسال چیه؟ به نظرتون نسبت به پارسال کمتر میشه یا بیشتر؟

  مثلا در بعضی از رشته ها پارسال مجموعه امتحانی بوده ولی امسال با توجه به تفکیک گرایش کمتر میشه یا بیشتر؟ چون در آزمون مجموعه همه رتبه های برتر همه گرایشها بودند ولی در امسال فقط یک گرایش!!

  با تشکر از نظرات شما دوستان

  محمد
  محمد

  سلام
  دوستان کسی از مصاحبه پردیس اطلاغ داره،آیا به سختی روزانه است یا راحتتر پذیرش می کنند؟
  رشته من آمار می باشد با نمره کل حدود ۱۷۵۰
  دانشگاه سطح دو مدرک گرفتم
  ۵ تا مقاله داخلی دارم
  مدرک زبان ندارم
  معدلم ۱۶٫۵ می باشد.
  به نظر شما پردیس قبول می شم.

  آسا
  آسا

  راحته. دوستم پردیش کرمانشاه میخونه آمار.

  ایناز
  ایناز

  سلام آسا
  میشه حدودا بگید با چه رتبه و ترازی دوستتون تو پردیس در رشته آمار قبول شده؟
  رتبه من حدود ۲۲۰ شده،آیا پردیس تهران یا بابلسر قبول میشوم

  گلی
  گلی

  سلام دوره دکترا جند واحده؟

  shin
  shin

  دوستان براساس بند آخر قبولی های روزانه در صورت انصراف محروم میشن یا شامل شبانه هام میشه؟
  اینجا گفته روزانه اما من پرسیدم میگن شبانه هام در صورت انصراف محروم میشن…
  میشه لطفا کسی که اطلاع داره جواب منو بده
  ممنون میشم

  ب
  ب

  چرا در جدول امتیازدهی برای سابقه تدریس جایگاهی قائل نشده اند؟

  آسا
  آسا

  هیچوقت امتیازی نداشته

  ب
  ب

  اما ۱۰۰ در ۱۰۰ داشتن گواهی تدریس در دانشگاه بهتر از نداشتن آن است.

  Mahsa
  Mahsa

  سلام
  لطفا جواب سوالمو بدین بخدا من یه مدت ارامش ندارم.
  به نظرتون با رتبه ١۴ که اخرین رتبه مجازی روزانه ٢۴۵ بود و ٣٨ روزانه کلا پذیرش داره امید به روزانه داشته باشم؟
  هیچ مقاله ای ندارم و زبان ضعیف،و پایان نامم ازمایشگاهام تا اواسط خرداد تموم میشه.
  فقط ترم چهارم ارشد هستم.
  دانشگاه خودم امسال دکتری نمیگیره .
  هردو مقطع دانشگاه سطح یک بودم .
  کارشناسی معدل ١۴، ارشد معدل ١۶ بدون پایان نامه.
  رشته کشاورزی.
  خواهش میکنم.
  گرگان.شیراز.گیلان.همدان.زنجان.رفسنجان.اهواز. این شهرها مدنظرم است؟؟؟

  شیمی فیزیک
  شیمی فیزیک

  همین استرس باعث میشه باقی راه رو خراب کنید، این دانشگاهایی گفتین همه رو دعوت میشید ولی قبولی شما بستگی به نوع پاسخگوییتون توی روز مصاحبه است، موفق میشید ایشالله

  Mahsa
  Mahsa

  ایشاا… هممون قبول بشیم

  M
  M

  داداش من هم شرایط تقریبا مثل شما را دارم رتبه ام خوب است و رزومه ی نه چندان قوی ، پیشنهاد من است که توکل کن و سعی کن دوباره درس ها رو مرور کنی و با آمادگی کامل در مصاحبه شرکت کنی به لطف خدا با رتبه خوبت و یک مصاحبه قابل قبول پذیرفته شی

  M
  M

  البته ببخشید ، نام کاربری شما را ندیدم عذرخواهی می کنم، امیدوارم دیگر مطالب مفید باشد

  Mahsa
  Mahsa

  ایرادی نداره،ایشاا… شما هم موفق باشید.
  توکل بر خدا
  ترسم از اینه این همه هزینه کنم برم همه شهرهارو اما قبول نشم

  سه رقمی
  سه رقمی

  دوست خاکشناسی من از همه دانشگاه ها خبر ندارم ولی میدونم دانشگاه زنجان یکی از اقایون همکلاسیه دوران کارشناسی منو میخاد برداره که هم کارشناسی و هم ارشدشو اونجا بوده حیطه کارشونم حفاظته رتبه زیر ده دارند ایشون..موفق باشید

  آسا
  آسا

  گرگان خیلی قوی هستش در کشاورزی دوست عزیز. بعید میدونم. برای دانشگاه های دیگه اقدام کنید

  Zari
  Zari

  چه گرایشی از کشاورزی هستی عزیزم؟

  Mahsa
  Mahsa

  خاکشناسی هستم

  احمد
  احمد

  دوستان، برای اینکه نشون داده بشه ۴ ترم تدریس داشته ای چه مدرکی باید ارائه بشه؟
  آیا باید از دانشگاه گواهی دریافت نمود؟

  مریم
  مریم

  سلام.بله باید قسمت کارگزینی بری و گواهی بگیری و ببری به دانشگاه تا بدونن چند ترم سابقه تدریس داشتی. موفق باشید

  M
  M

  چقدر امتیاز داره این گواهی چون من هم تدریس داشتم، لطفا راهنمایی کنید

  آسا
  آسا

  صفر امتیاز

  ب
  ب

  دوستانی که اطلاعات کافی ندارند نظر ندهند

  حقوق
  حقوق

  چرا اینقدر امتیاز مدرک ام اس ار تی رو اوردن پایین؟؟!!
  بنده تابستان سال پیش امتحان دادم و ۶٨ شدم ان هم زمانی که هنوز تایم سوالات شنیداری قابل استفاده برای بخش های گرامر و درک مطلب نبود!! بعد از عید ازمون ها اسونتر شدند و نمره بالای ٧٠ گرفتن بسیار اسانتر شده و اگر شرکت میکردم مجددا مطمینم ٧۵ رو می گرفتم
  اما این شیوه نامه دیر منتشر شد و امثال من ١ الی ٢ امتیاز عقب افتادیم!!!!

  رتبه ۵
  رتبه ۵

  شرایطی مشابه شما دارم
  نمره منم سال قبل ۶۶ شد
  اما الان ارزشش اومده پایین
  متاسفم که قبل از زمان موجود برای ثبت نام آزمون این جدول رو ارائه نکردن
  الان دیگه زمانی برای آزمون مجدد نیست و ماهایی ک نمره نسبتا خوبی داشتیم، الان بازنده این برنامه ریزی شدیم

  هدی
  هدی

  الان هم تایم سوالات شنیداری قابل استفاده برای بخش های گرامر و درک مطلب نیست

  ویکتاریون
  ویکتاریون

  چرا دیگه هست. چند دوره س دفترچه ش یکی شده اکثر داوطلبا توی وقت لیسنینگ میرن سراغ سوالای گرامر و ریدینگ. حالا از امتیازش که بگذریم کار خوبی نیست.اگه من استاد بودم به نمره ی هر بخش هم دقت می کردم. چون توی کارنامه ی آزمون تفکیک شده ثبت میشه.

  هدی
  هدی

  ای بابا، من که امتحان دادم نبود 🙁

  شیمی فیزیک
  شیمی فیزیک

  دوستان مقاله کنفرانسی چند امتیاز داره؟؟؟
  اگه میدونید ممنون میشم بهم بگید….

  مریم
  مریم

  سلام. اگر تنها خودت باشی یک امتیاز اگر افراد دیگر باشن امتیاز تقسیم میشه. فقط یک دهم از امتیاز شما کم میشه و به بقیه تعلق میگیره

  مریم
  مریم

  منظورم همایشی بود.چون شما ذکر نکردی

  شیمی فیزیک
  شیمی فیزیک

  مطمئن هستین که نمره‌اش تقسیم میشه؟

  شیمی فیزیک
  شیمی فیزیک

  مطمئن هستین که نمره‌اش تقسیم میشه؟ این مقاله رو‌توی کنگره شیمی ارائه دادم

  ناشناس
  ناشناس

  سلام
  به نظرتون Msrt 66 خوبه

  M
  M

  نمیشه گفت خوب یا بده باید بررسی کنید این نمره بر اساس جدول جدید چقدر می تواند در ۲۰ نمره اموزشی شما را پیش برد اگر بقیه جوانب رزومه تان قوی است می تواند خیلی خوب باشد اگر نه به اندازه خودش مفید خواهد بود ان شا الله

  بیوتکنولوژی
  بیوتکنولوژی

  سلام در چه صورت از آزمون دکتری ۹۷ محروم میشیم؟قبولی در مصاحبه و ثبت نام نکردن؟در صورت دعوت شدن و نرفتن برای مصاحبه که مشکلی پیش نمیاد درسته؟

  رتبه 5
  رتبه 5

  سلام درصورتی که به مصاحبه برید و در دانشگاهی روزانه پذیرفته شید اما شما از ورود به دانشگاه انصراف بدید از سال بعد محروم می شید

  شیمی فیزیک
  شیمی فیزیک

  سلام، مقاله کنفرانسی چند امتیاز داره؟

  نگار
  نگار

  سلام دوستان ..یه سوال …به نظرتون امسال با توجه به تفکیک گرایش ها ٬دانشگاهها کف ترازشونو از پارسال کمتر اعلام میکنن یا بیشتر؟؟؟؟

  باران
  باران

  امسال چرا رتبه مهمه؟؟

  یعنی رتبه های خوب فقط به مصاحبه دعوت خواهند شد؟؟؟

  M
  M

  دعوت شدن که مهم نیست. مهم قبولی نهاییه.

  روان تربیتی
  روان تربیتی

  سلام دوستان. با رتبه ۳۱۳ و تراز ۲۵۴۰ (رتبه آخرین فرد مجاز روزانه ۴۵۹) در صورت دعوت به مصاحبه دانشگاه سطح ۳ رشته روانشناسی تربیتی با رزومه زیر امکان قبولی هست؟؟
  ۴ مقاله علمی پژوهشی(isc)
  ۳ مقاله علمی تخصصی علوم پزشکی که تازه درجه علمی پژوهشی دریافت کرده مجله.(نمایه شده در SID)
  ۱ مقاله علمی تخصصی نمایه شده در magiran
  ۲ مقاله علمی ترویجی (isc)
  ۳ مقاله همایش(دو بین المللی و یک ملی)
  ۱ تالیف کتاب به هراه اساتید راهنما و مشاور
  رتبه اول ارشد و کارشناسی
  تدریس در کارگاه های آموزشی دانشگاه

  ناصر
  ناصر

  با اینکه رتبه زیاد خوبی نداری اما ۱۰۰ درصد با این رزومه قبولی

  به مجتبی
  به مجتبی

  سلام, اقا مجتبی ممکنه رشتتون رو بگید؟ و اینگه چطور معتقدین امسال رتبه مهمه؟

  ج
  ج

  به نظرمم روز مصاحبه باید خودمان باشیم بقول دوستی فیلم بازی نکنیم
  و توکل کنیم بخدا

  به نظرم نه رتبه موثره نه رزومه

  نفوذ اساتید هم موثره …

  مرتضی
  مرتضی

  نه دیگه
  رزومه مهمه 🙂

  0000
  0000

  رزمه که خیلی خیلی مهمه

  ...
  ...

  میشه بگین رشته شما چیه؟

  انشالله که موفق باشیم هممون

  مالي
  مالي

  کتابی که زیرچاپه اگه فقط نامه انتشاراتی ببریم قابل فبوله؟

  0000
  0000

  بله اگر شماره داشته باشه قبوله

  mahnaz
  mahnaz

  سلام.لطفن اگر کسی تولیمو شرکت کرده نمره هر قسمت در اینجا قرار بدین.من هر چقد حساب میکنم از ۱۶۰سوال تولیمو باید صد سوال جواب بدیم تا بتونیم ۴۲۵بشیم. لطفن اگر میدونید چطور محاسبه میکنند اطلاع رسانی کنید.

  هادی
  هادی

  TOLIMO مثل MSRT نیست که نمره‎اش مستقیماً محاسبه بشه. نمره‎ی تولیمو تراز میشه. به عبارتی سختی و آسونی آزمون چندان تأثیری تو نمره‎ی شما نداره و تقریباً همیشه فارغ از سختی و آسونی آزمون نمایانگر سطح واقعی زبان شماست. ضمناً به نظرم امسال همترازی نمرات آزمون‎های متفاوت زبان منطقی‎تر شده نسبت به سال‎های قبل.

  1-10
  1-10

  سلام
  درصد پاسخ صحیح من که توی کارنامه زده:Correct response percentage به شرح زیر
  لیسنینگ ۲۵
  استراکچر۲۵
  ریدینگ ۴۲
  بعد از این نوشته: Tolimo scaled scores
  لیسنینگ ۴۶٫۵
  استراکچر ۵۱
  ریدینگ ۵۹
  در واقع درصدهایی که زدم رو به مقیاس رسونده و شده اینی که گفتم
  و در نهایت: Universal percentage rank هم شدم ۶۰
  و نهایتا نمره تولیمو من شد:۵۲۲

  Ph.D
  Ph.D

  دوستان با رزومه
  ۹ مقاله علمی و پژوهشی
  ۱۳ همایشی
  ۱ مقاله ISI
  ۱ مقاله علمی – پژوهشی خارجی غیر ISI
  مدرک زبان MSRT
  گواهی استعداد درخشان
  گواهی کامپیوتر

  رتبه زیر ۱۰۰ (۹۰)
  تعدد ظرفیت ۲۷
  آخرین رتبه مجاز روزانه ۲۵۰

  امید به قبولی هست به دانشگاههای تهران هست؟

  صنم
  صنم

  بقیه دانشگاهها را نمیدونم ولی دانشگاه تهران به مقاله علمی پژوهش و یا آیاس آی نهایت ۶ امتیاز میده وبه مقاله همایشی نهایت ۱۰ امتیاز. یعنمی اگرکسی به امید داشتن مقاله بره مصاحبه دانشگاه تهران و هر چند مقاله هم داشته باشه نهایت از ۱۰۰ فقط ۱۶ امتیاز میگیره.

  مجتبی
  مجتبی

  امسال فقط رتبه مهمه. حالا ببینید کی گفتم. فقط و فقط و فقط رتبه

  M
  M

  با سلام
  میشه بفرمایید دلیل اینکه رتبه امسال تاثیرگذارتره چه هست؟
  ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.

  رسول
  رسول

  اگر بخوایم ملاک اعتبار مقالات رو بر اساس ISI و غیر ISI در نظر بگیریم، الان شما یک عدد مقاله ISI و ۲۳ مقاله غیر ISI داری. اگر بخوایم واقع بین باشیم، همین یک مقاله ISI شما شاید بتونه برابر با این همه مقاله غیر ISI شما بوده. احتمالا کلی هم هزینه کردی برای این ۱۳ مقاله همایشی. اگر به جای این همه زحمت، دوتا ISI چاپ میکردی، ارزشش خیلی بیشتر بود. نمره مقالات یک سقفی داره. مثلا برای مقالات همایشی معمولا ۴ عدد همایش داخلی یا ۲ عدد همایش خارجی کفایت میکنه. اصلا نیازی به ۱۳ مقاله همایشی نیست… ادامه نظر»

  Ph.D
  Ph.D

  خیلی ممنون آقا رسول از حسن نیت و توجهتون
  برای شما آرزوی موفقیت دارم

  0000
  0000

  فارغ از چند امتیاز دادن؛ دانشگاه تهران بسیار رزمه محور است و بچه های رزمه خوب را دوست دارد. البته رشته ها فرق میکنن. بستگی هم داره ارشد کجا خونده باشی(نه صددرصد)؛ با این حال با این رزمه خیلی خوب؛ امیدوار باشید.

  امیر علی 67
  امیر علی 67

  سلام. دوستان منظور از معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل توی جدول منظورش فقط ارشده؟؟؟ یا کارشناسی هم هست؟؟؟ ممنون

  67
  67

  هر دوتاشون فک کنم مهمه، چون توی مصاحبه میپرسن لیسانس کجا بودی و ارشد کجا بودی!

  امیر علی 67
  امیر علی 67

  ممنون که جواب دادید.

  0000
  0000

  هر دو هست

  کمککککککککک
  کمککککککککک

  سلام، با رتبه ۳۲امیدی به دوره روزانه هستش که ۲۹نفر در کل روزانه میگیره!؟
  خیلی ممنون

  هیدرولیک
  هیدرولیک

  آره کاملا….

  قبولی تون دست خودتونه.
  بستگی به رزومه و مصاحبه تون.

  کمککککککککک
  کمککککککککک

  ممنونم ک جواب دادید
  رزومه تقریبا خوبی دارم
  ۱ مقاله علمی پژوهشی
  مقالات کنفرانس داخلی و بین‌المللی ۶تا دارم و ارائه مقاله بصورت سخنرانی در کنفرانس
  ی کتاب تالیفی دارم
  رتبه اول کارشناسی ارشد
  و یکسری کارگاههای آموزشی هم رفتم ک گواهی معتبر دارم.
  تنها ی مشکل اینه ک گرایش رشتم عوض کردم مثلا از رشته بیوشیمی به رشته بیوفیزیک کنکور دادم، البته این دو رشته از یه شاخه هستش و خیلی واحدهاش یکسانه!
  به نظر شما احتمال قبولی در این حالت ک تغییر گرایش دادم کم میشه!؟ از دوستان هستن ک تغییر گرایش دادن و نتیجه گرفتن!؟
  خیلیییییییی ممنون

  تشویق علمی
  تشویق علمی

  سلام دوستان
  گواهی حمایت تشویقی ستاد نانو اگه داشته باشی و زمان مصاحبه ارائه بدی،تاثیر داره!؟
  اینم جز حمایت تشویقی علمی هستش!؟

  اسیه
  اسیه

  سلام دوستان من کارشناسی ازاد خوندم .ربزنمراتم رو دانشگاه آزاد واسه دانشگاه ارشدم فرستاده تا گواهی موقت بگیرم الان از کجا میتونم ربزنمراتم رو بگیرم اخه نمره پایان نامم رو دقیق خاطرم نیست؟

  سحر
  سحر

  خب این یعنی برای همه دانشگاه ها است؟؟ پس اگر اینجوریه چطور دانشگاه تهران جدول امتیازدهی خودشو منتشر کرده؟!!! فکر میکنم هر دانشگاهی مطابق نظر خودش امتیاز میده پس نگران نمره زبان و …نباشید!!!

  ب
  ب

  درسته برخی از دانشگاه ها بر اساس نظر خودشون عمل میکنند اما بیشتر آنها به همین جدول امتیازبندی عمل خواهند کرد

  الهام
  الهام

  نگین جون راست میگه، با قبولی دوستانم تو سالهای قبل بهم ثابت شده ،هر استادی که دلش بخواد هر کی رو بر میداره ، بوده دانشجویان دکترای سالهای قبل که هیچ مقاله ای نداشتند حتی مدرک زبان ولی الان دانشجوی دانشگاه خودشونن. متاسفم برای خودمون من حتی با رتبه تک رقمی نمیدونم چرا ناامیدم

  0000
  0000

  هر استادی هر کسی را بخواد برمیداره؟ این حرف خیلی مطلقه. انشااله مهمتر از رتبه خوب؛ مصاحبه خوب و یک دفاعیه خوب هست و البته یک رزمه منطقی. شما داشته باشید هیچ دلیلی نداره که رد بشین.

  نگار
  نگار

  درکتون میکنم منم رتبم ۲ شده و کاملا ناامیدم. چون سالهای قبل با رتبه تک رقمی رد شدم

  الهام
  الهام

  سلام دوستان

  کسی میدونه لطفا بگه آزمون تخصصی دانشگاه تهران ،مواد امتحانیش کی اعلام میشه؟باید همون منابع که برای سنجش خوندیم رو بخونیم؟

  مریم.برنامه ریزی درسی
  مریم.برنامه ریزی درسی

  سلام.در سایت خود دانشگاه رشته ها و جدول منابع امتحانی هست، همونجا که اخبار یا اطلاعیه ها هست، یکی از فایل های pdf اینه.

  شیمی الی 1396
  شیمی الی 1396

  تو سایت دانشگاه تهران هست، برید نگاه کنید

  سینا عمران-سازه
  سینا عمران-سازه

  دوستان من با رتبه ۳۱۹ وتعداد مجاز روزانه ۱۰۷۹ و سایر دوره های ۲۵۸۵ با یه مقاله ISI و دو تا کنفرانس و MSRT=50 که دو دوره قبلو تو دانشگاه سراسری بودم با این وضع چقدر شانس دارم؟

  مدیریت دولتی
  مدیریت دولتی

  سلام مدرک زبان ept هم موثره؟زبان آموزشگاهی چی امتیاز داره؟

  ز
  ز

  با سلام
  در رشته مهندسی پزشکی، رتبه ۱۰۳، اخرین رتبه مجاز روزانه و شبانه ۲۱۰، پذیرش کل ۲۶ نفر

  رزومه ام:
  ۱ آی اس آی از کارشناسی
  ۱ همایش داخلی از کارشناسی
  ۱ همایش بین اللمللی از ارشد
  ۱ علمی ترویجی از ارشد
  ۱ آی اس ای از ارشد(تحت داوری)
  ۱طرح پژوهشی
  ۱ کتاب ترجه شده در نوبت چاپ
  سابقه تدریس

  امیدی به روزانه هستش؟

  نگین
  نگین

  نمیدونم بعضی ها چرا خودشون رو به اون راه میزنن همه میدونیم و شنیدیم که همهههه چی دست اساتیده تو هزارتا isi داشته باش استاد باهات حال نکنه رد میشی همه چی بستگیی به اونا داره بفهمید من باور کنید لم دادم گوشه خونه و فقط میخورم و میخابم یه هفته قبل مصاحبه یکم تخصصی میخونم و میرم دیگه باور کنید زبان و مقاله و.. همش الکیهههه تازه من شنیدم اونا کسایی که مقاله کم دارن رو انتخاب میکنن که بعدن بیان با خودشون مقاله کار کنند و رزومه خودشون هم قوی شه نه کسی که چهارتا isi داره و… ادامه نظر»

  نانو
  نانو

  دستت درد نکنه نگین خانم

  سارا
  سارا

  باهاتون موافقم

  آسا
  آسا

  افرین

  0000
  0000

  این حرفا غلط در غلطن… مصاحبه خوب که شامل: معلومات خوب علمی، توانایی نطق و دفاع از حیثیت علمی و رزمه مناسب و تا حدودی دانشگاه ارشد(بیشتر) است.

  معماری،
  معماری،

  هر سال این جداول و امتیاز دهی بوده ولی در عمل اتفاقات دیگری افتاده، همکلاسی من سال ۹۲ با رتبه ۳۳ دانشگاه هنر تهران بدون هیچ مقاله و مدرک زبانی پذیرفته شد،آنوقت دوستم همون سال با رتبه ۶ هیچ جا قبول نشد،سال ۹۵ هم رتبه ۱۴ و رتبه ۷۰ هر کدوم با دو مقاله کنفرانسی داخلی دانشگاه تربیت دبیر رجایی قبول شدند، با این اوصاف این جداول فرمالیته هست، وگرنه به این آمار و نوع قبولی دقت کنید متوجه حرف من میشید

  stalker
  stalker

  واقعا این افراد که جداول رو تنظیم میکنن فک نمیکنن که باید زوتر تغیرات و اعلام کنن!؟؟؟پارسال msrt 70 برابر با آیلتس ٧ بود و ٢ امتیاز بیشتر داشت!!!الان خوب تو این فرصت کسایی که ثبت نام نکردن چیکار کنن!!بعدم تعداد کمی میتونن از بخش شنیداری نمره کامل بگیرن دیگه ابا این امتیازا MSRT دادن فایده نداره که!!!

  ویکتاریون
  ویکتاریون

  فکر کنم فقط پارسال امتیازا رو زیاد گرفته بودن. وگرنه توی این چهارسال که من چک می کنم همین جدول رو دیدم. خودمونم حساب کنیم انصاف نیست که ام اس آرتی ۷۰ معادل آیلتس ۷ باشه. ولی همونطور که خیلی ها میگن جداول رو جدی نگیرید.استادا هرجور دوست دارن نمره میدن.

  سامان
  سامان

  دوستان خواعش میکنم جواب بدید از نظر اساتید معاف بودن در سربازی دید بهتری داره یا مشمول بودن یعنی اینکه در مصاحبه بگیم معافیم یل بگیم مثلا شهریور سربازیم کدوم دید بهتری داره ؟ لطفا راهنمایی کنید

  شیمی الی 1396
  شیمی الی 1396

  جدول نمره برای زبان رو به عنوان فرم پیشنهادی نوشتن، فکر نکنم این جدول برای امسال باشه، خیلی مسخره است!!
  ۸ امتیاز به msrt 90!

  !!
  !!

  دوستان لطفا راهنمایی کنید. من msrt رو ۵۰ شدم. طبق جدول گذشته ۲ نمره داشت الان بنظرتون چه امتیازی بهش تعلق میگیره؟

  قران حدیث
  قران حدیث

  بچه ها مصاحبه ها کیه؟ احتمال داره توی ماه مبارک مصاحبه باشه؟
  کاش بیفته بعد از ماه رمضون

  M
  M

  دوست هم رشته ای سلام، خیلی بعید است در ماه مبارک برگزار شود

  آسا
  آسا

  اره از ۲۰ خرداد شروع میشه تا اخر تیر

  M
  M

  بعد از خرداد است

  به مصاحبه
  به مصاحبه

  احتمال زیاد بعد ماه رمضان هست دانشگاه تهران که اینجوریه واینکه معمولا دانشگاه تهران مصاحبش همیشه زودتر از دانشگاه های دیگه بوده

  فیزیولوژی ۹۶
  فیزیولوژی ۹۶

  سلام دوستان
  ببخشید جدول امتیاز دهی کجاست؟ ممنون

  M
  M
  فیزیولوژی ۹۶
  فیزیولوژی ۹۶

  ممنون دوست عزیز

  مرتضی
  مرتضی

  یعنی تا خود ۴۵ یک امتیاز
  از ۴۵ تا ۵۵ دو امتیاز ؟
  من که الان msrt ۶۲ هستم‌ میشم ۳ امتیاز ؟؟

  بچه ها یعنی استاد ۳۰ بده کار تمومه
  نمی دونم مقاله وزبان و… هیچی
  دست دانشگاه خیلی بازه

  الی
  الی

  آره این سوال منم هست دقیقا چطوری محاسبه میکنن امتیازو؟

  آسا
  آسا

  همش شده دست دانشگاه. مثل استعداد با بالاترین دخل و تصرف

  نازنین
  نازنین

  سلام وقتتون بخیر دکترهای اینده ایشالا که همه موفق بشیم

  دوستان من رتبم توی سهمیه زده ۶۰ رشتم هم مهندسی معماری هست

  ولی متاسفانه چون دانشجو هستم و ترم اخر دوتا مقاله هم دادم مجلات برای داوری و چاپ نشدن و جوابشون نیومده

  بنظرتون امیدی داشته باشم ازاد قبول بشم حتی شهرستان ؟ مثل شیراز اصفهان بوشهر واقعا اعتماد به نفسم و از دست دادم که نکنه قبول نشم …

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  امیر
  امیر

  سلام ، رتبه تون که خیلی خوب شده، تبریک میگم، ترازتون چنده؟

  معماری،
  معماری،

  رتبه اصلی تون چنده؟؟؟

  معماری،
  معماری،

  من ۷۰ شدم

  امیر
  امیر

  ترازتون چند بود؟

  معماری،
  معماری،

  تراز ۵۸۸۵

  رز
  رز

  درسته که بعضی از دوستان میگن از دهم تیر به بعد شروع میشن مصاحبه ها؟

  1-10
  1-10

  باز خداروشکر عاقلی کردم آزمون MSRT این سری رو ثبت نام کردم
  نمرم ۶۶ بود، پیش بینی میکردم امسال زبان رو سخت تر کنن
  بنابراین باید بریم برای بالای ۷۵

  ...
  ...

  سلام. میشه بگید برای ازمون msrtچه منابعی را مطالعه کردید؟

  1-10
  1-10

  سلام بله
  صرفا برای آزمون نخونده بودم اما از قبل
  لغات: تافل و ۱۱۰۰
  گرامر و ریدینگ : لانگمن
  شنیداری: کتاب تافل کیت رو بخرید همه فایل های صوتیش رو گوش بدید و تمرین کنید خیلی کمک میکنه

  ...
  ...

  ممنونم

  سعید
  سعید

  من مدرک زبان mhle و ept دارم، یعنی به من که نمره بالای هفتاد دارم نمره نمیدن و به msrt بالای ۴۵ نمره میدن؟؟! از کجا باید میدونستیم msrt رو بالاتر میدونن؟

  M
  M

  امان از اهمال کاری و تاخیر در اعلام مواردی که می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. واقعا نمی شد این جدول نمره زبان را ۳ ماه گذشته اعلام می کردید!!!!!!؟؟؟؟؟؟

  رز
  رز

  دوستان کسی اطلاع داره مصاحبه ها از چه تاریخی شروع میشن؟

  نعیمه
  نعیمه

  اگه زودتر میدونستم نمره ۶۶ msrt انقد امتیازش کمه دوباره امتحان می دادم 🙁

  M
  M

  اگه زودتر اعلام می کردند فرصت دوباره بود تا بشود نمره msrt را بهبود بخشید

  Ph.D 1396
  Ph.D 1396

  با این حساب هر کی حدنصاب اعلامی موسسه را دارا باشد حتما به مصاحبه دعوت میشه و آزمون کتبی موسسه به عنوان فیلتر عمل نمیکنه و دوباره ریزش داوطلب نداره و نمره آزمون در کارنامه لحاظ میشود.

  خیلی خوبه

  شیمی فیزیک
  شیمی فیزیک

  میشه بیشتر توضیح بدین، ممنون میشم، خوبیش به چیه؟

  Ph.D 1396
  Ph.D 1396

  خوبیش اینه که هر کی سازمان سنجش بر حسب تراز به دانشگاه معرفی کنه میتونه به مصاحبه بره. ولی پارسال اینجوری نبود. دانشگاهها از آزمون کتبی که میگرفتن به عنوان فیلتر استفاده میکردن و بعضی ها اصلا به مصاحبه دعوت نمیشدن. اگه امسال اجرا بشه بهتره که همه در مصاحبه شرکت کنن و امتیاز خاصی به آزمون داده بشه.

  شیمی فیزیک
  شیمی فیزیک

  ممنونم از پاسختون

  حیران
  حیران

  منظور از طرح های پژوهشی تقاضا محور چیه؟ گفته تا آخر فروردین منتشر میشه چرا اخبارش درج نمیشه؟ در دفترچه هم که پژوهش محور بودن یا نبودن ذکر نشده از کجا بفهمیم؟ گفته باید طرح واره آماده بشه موضوعش که مشخص میشه یا شده؟

  آسا
  آسا

  خوبه سقف تعیین کردن. بازم همه چیز دست دانشگاه ها هست.

  معماری،
  معماری،

  هر دم از این باغ بری میرسد، والااا

  من
  من

  جدول امتیازدهی زبان سخت تر شد.

  M
  M

  پارسال ۷۵ msrt هفت امتیاز داشت امسال فقط پنج امتیاز داره 🙁