مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

زمان اعلام نتایج دکتری 97 – نتایج نهایی

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری 97، هفته اول شهریورماه خواهد بود. نتایج کنکور دکتری 97 - 98 سراسری و آزاد

به داوطلبان عزیز شدیداً توصیه می کنیم جهت اطلاع سریع و لحظه ای از اخبار اعلام نتایج آزمون دکتری 97 در کانال تخصصی دکتری پی اچ دی تست عضو شوند. کلیک کنید …

به گزارش پی اچ دی تست، اعلام نتایج اولیه دکتری 97، در روز 27 فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور بود و زمان اعلام نتایج کنکور دکتری 97 نیز نیمه اول شهریور منتشر خواهد بود.

کانال تلگرام دکتری

نحوه دریافت نتایج کنکور دکتری 97

داوطلبانی که در کنکور دکتری 97 شرکت کرده اند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و وارد کردن اطلاعات شخصی و داوطلبی خود نسبت به دریافت کارنامه دکتری 97 اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج دکتری 97 - 98

 

فرآیند انتخاب رشته دکتری 97

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی سال 97، فرآیند انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به طور جداگانه صورت گرفت و داوطلبان می توانستند با توجه به نمره تراز و رتبه کسب شده در آزمون بر اساس کارنامه اعلام نتایج کنکور دکتری 97، نسبت به انتخاب اولویت های مدنظر خود از میان رشته محل های موجود در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 و دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 آزاد اقدام کنند.

پس از پایان مهلت قانونی انتخاب رشته، سازمان سنجش با توجه به حدنصاب نمره اعلام شده از سوی دانشگاه ها و با توجه به نتایج کنکور دکتری 97 و دانشگاه آزاد بر اساس رتبه داوطلبان، اقدام به بررسی اولویت های انتخابی داوطلبان این آزمون در انتخاب رشته نمود.

سپس نتایج انتخاب رشته آزمون 97 شامل رشته محل هایی که هر داوطلب مجاز به حضور در مصاحبه آنها شناخته شده بود، منتشر شد و داوطلبان می توانستند در رشته محل های مدنظر خود جهت مصاحبه حضور یابند و جهت پذیرش در مقطع دکتری تخصصی سال تحصیلی 97 – 98 به رقابت بپردازند.

پیگیری فرآیند انتخاب رشته و نیز دریافت نتایج انتخاب رشته و پس از آن دعوت به مصاحبه دانشگاه ها برای دانشگاه های دولتی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و برای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه صورت گرفت.

مطابق معمول، جزئیات حضور در مصاحبه دکتری 97 دانشگاه های دولتی نیز از طریق سازمان سنجش و نیز دانشگاه ها و مصاحبه دکتری 97 دانشگاه آزاد از طریق مرکز سنجش و پذیرش و نیز واحدهای این دانشگاه اعلام شد.

 

ظرفیت پذیرش دکتری 97

قابل توجه است که ظرفیت پذیرش دکتری 97، حدود 24 تا 26 هزار نفر اعلام شده است.

 

تکمیل ظرفیت دکتری 97

درخصوص تکمیل ظرفیت دکتری 97 باید گفت که ﻃﺒﻖ ﻣﺼﻮﺑﻪ ﻫﻔﺘﻤﻴﻦ ﺟﻠﺴﻪ ﺷﻮرای ﺳﻨﺠﺶ و ﭘﺬﻳﺮش داﻧﺸﺠﻮ در دوره ﻫﺎی ﺗﺤﺼﻴﻼت ﺗﻜﻤﻴﻠﻲ، از ﺳﺎل 1397 ﺑﻪ ﺑﻌﺪ، ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺗﻜﻤﻴﻞ ﻇﺮﻓﻴﺖ در آزﻣﻮن دﻛﺘﺮی وﺟﻮد ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ.

با این حال در صورت تغییر در این تصمیم از طریق همین سایت و کانال پی اچ دی تست اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

1919
افزودن دیدگاه جدید

avatar
منتظر
منتظر

تمام تابستون من که به استرس و بی برنامگی گذشت. اول استرس مصاحبه ها بعد استرس نتایج. واقعا انصافه انقدر دیر اعلام کردن؟ انگار برا لیسانس امتحان دادیم که حالا یه کم دیر و زودش فرق نداره. متقاضیان دکتری همه در سنی هستند که واقعا فرصنی برا این همه انتظار ندارن.

صادق
صادق

سلام دوستان
من واسه صلاحیت عمومی فیش رو پرداخت کردم ولی یادم نیست فرم رو پر کردم یا نه، چطور می تونم پیگیری کنم. نگرانم
مرسی

سید
سید

سلام دوستان ببخشید کسی میدونه دقیقا ظرفیت رشته دکتری بیماری شناسی گیاهی دانشگاه آزاد ورامین و علوم تحقیقات تهران جداگانه چند نفره ؟

یلدا
یلدا

یه سوال دیگه:دانشجویان پردیس هم حق استفاده از فرصت مطالعاتی رو دارند یا خیر؟

یلدا
یلدا

یه سوال دارم:دکتری پردیس اعتبارش توی دنیا به چه صورته؟اصلا معتبر هست؟

م.ش
م.ش

شما مدرک خودتان را از دانشگاه دریافت می کنید و مدرک دانشگاه دولتی است که کاملا مشابه با سایر مدارک است و صرفا دانشکده شما در مدرک پردیس دانشگاهی ذکر می شود.

عسل
عسل

با سلام خدمت دوستان

اگر کسی اطلاع داره نحوه انجام مصاحبه پژوهشگاه مواد و انرژی کرج تو رشته مهندسی مواد و بیومواد به چه صورتی هستش لطفا راهنمایی کنه

با تشکر

Sima
Sima

منم پیام دادم. گفتند تازیخ مشخص نیست. ولی دهه اول شهریور اعلام می شود.

شادی
شادی

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور دکتری 97 هنوز اعلام نشده؟ نتایج دکتری آزاد و سراسری جدا جدا اعلام میشه؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق که نه. ولی گفته شده هفته اول شهریورماه اعلام میشه نتایج دکتری ۹۷. بله نتایج ازمون دکتری ۹۷ سراسری و ازاد جدا اعلام میشه

م.ص
م.ص

سلام.من در فرم صلاحیت عمومی اسم دو نفر از اساتید لیسانس و دو نفر از دوستان سابقم رو به عنوان معرف زده ام. تا الان که خبری نشده که برای صلاحیت عمومی سنجش بهشون زنگ بزنه. اگه زنگ نزنند به اون معرف ها یعنی میشه گفت قبول نشدم؟ اخه یکی از دوستان اینجوری گفت

مهسا
مهسا

سلام
خیر نگران نباشید این موضوع واقعیت نداره.
روند بررسی صلاحیت عمومی کلا مجزا از روند بررسی علمی هست. خیلی وقتها شده درمورد کسی تحقیق کرده اند و فرد قبول نشده و یا تحقیق نکرده اند و فرد پذیرش شده.
منتظر اعلام نتایج آزمون دکتری 97 در شهریور ماه باشید.

ساجده
ساجده

نتایج نهایی دکتری 97 رو سنجش اعلام میکنه یا دانشگاه ها؟

م
م

از طریق سایت سازمان سنجش نتایج نهایی اعلام میشه

م
م

دوستان سلام
ترازهای امسال با سال قبل خیلی فرق داره.
کسی می دونه در نهایت افراد چه جوری پذیرفته می شن. تراز+ نمره دانشگاه؟ کدوم تاثیرش بیشتره؟

مهسا
مهسا

سلام
نمره مصاحبه و نمره آزمون کتبی جمع میشه، میانگین گرفته میشه. افرادی که بالاترین نمره تراز رو دارند در اون دانشگاه پذیرش میشن. (البته اگه دانشگاه مجددا ترازی برای پذیرش نهایی نداشته باشه)

م
م

دوستان اطلاع دارید دقیقا چه روزی نتایج نهایی اعلام میشه؟؟؟؟

م
م

سلام
توو دفترچه زده دهه اول شهریور

رضا
رضا

خانم مهساخانم؟جواب لطفا؟

رضا
رضا

سلام
با رتبه 28 مهندسی عمران سازه کدوم دانشگاه میشه قبول شد؟

مهسا
مهسا

سلام
برای همه دانشگاه هایی که رفتید مصاحبه شانس قبولی دارید، بستگی به عملکرد رقبا و نحوه عملکرد شما در مصاحبه و امتیازدهی اساتید داره.

میلاد
میلاد

نتایج دعوت به مصاحبه دکترای بدون آزمون اومده؟

مهسا
مهسا

سلام
دعوت به مصاحبه دکتری بدون آزمون کدوم دانشگاه؟

محمد
محمد

سلام. با توجه به اینکه 25 درصد ظرفیت هر کد رشته باید از سهمیه ایثارگران باشه
دانشگاه ها میتونن از این ظرفیت استفاده نکنن؟ منظورم اینکه اگخ دانشگاهی 4 نفر پذیرش داره باید یکیش حتما از سهمیه ایثارگران باشه؟؟؟؟؟ یا میتونن اونم از سهمیه آزاد بگیرن؟

عاطی
عاطی

سلام.حتی دانشگاه آزادم حاضر نیست افراد بی سواد قبول کنه. همه چیز بستگی به نمره و مصاحبه علمی داره. ممکنه کسایی که سهمیه ایثارگران دارن اصن مصاحبه خوبی نداشته باشن و هیچ داوطلب سهمیه ای در مصاحبه قبول نشن. برا کنکور سراسری هم همینطوره . اگه حدنصاب علمی برا کسایی که سهمیه دارن کسب نشه پذیرش بین افراد با سهمیه آزاد انجام میشه

بهنام
بهنام

دوستان شما هم مثل بنده کلافه هستید جهت آمدن نتایج؟!
یه خرده زودتر اعلام کنن نتیجه رو بنظرتون دنیا تموم میشه ؟؟! خواهشا همه برید در سیستم پاسخگویی کامنت بذارید نتیجه رو زودتر اعلام کنن …واقعا بیاید انسانیت همگی به خرج بدیم این وقت رو بذاریم بخوایم نتیجه رو زودتر اعلام کنن اگر همه درخواست بدن حتما پیگیری میکنن. که زودتر و با خیال راحتتر تصمیم گیری کنیم برای برنامه و کارهایی که داریم اگر قراره نتیجه مطلوب نگیریم از این آزمون

مجید
مجید

کاملا موافقم دلیلی نداره این همه اعلام نتیجه را به تاخیر بیاندازند به نظرم حتی 1 ماه زودتر هم می توانند اعلام کنند.

Abs40
Abs40

اگر ظرفیت کد رشته ای در آزمون دکتری، تنها یک نفر باشد. آیا امکان دارد اون یک نفر قبول شده از افراد باشد که از سهمیه ایثارگران استفاده کرده.
تا اون جایی که من میدونم میگوند افراد داری سهمیه ایثارگری کافی 70 درصد آخرین نفره پذیرفته شده از سهمیه آزاد رو داشته باشن. حالا که ظرفیت کد رشته ای تنها یک نفر است! آیا مکان دارد اون یک نفر قبول شده از افراد باشد که از سهمیه ایثارگران استفاده کرده.؟؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر امکان پذیر نیست. کلا ظرفیت هر رشته محل در سهمیه ضریبی از ظرفیت کل هست (برای سهمیه بالای 25 درصد، 25 درصد ظرفیت رشته محل و برای سهمیه 5درصدی، 5 درصد ظرفیت اون رشته محل)، بنابراین اصلا ظرفیت 1 نفر نمیتونه با سهمیه پذیرش کنه.

abs40
abs40

حتی اگر در مصاحبه بیشترین امتیاز ممکن را کسب کرده باشد؟

علی
علی

سوال ممکنه دانشگاهی نتایج نهایی خودشو تلفنی به پذیرفته شدگان نهایی اعلام کنه؟؟؟
یا باید منتطر جواب نهایی که توسط شنجش اعلام میشه بمونیم؟

مهسا
مهسا

سلام
نتایج نهایی کنکور دکتری 97 حاصل نمره ازمون کتبی و مصاحبه است و بنابراین دانشگاه ها نمیتونن مستقلا پذیرش رو اعلام کنند.

پیمان
پیمان

بله می تونند. معمولا برخی دانشگاه ها به افرادی که پذیرفته شدن به صورت تلفنی اطلاع می دن

1 7 8 9