دانشگاه حکیم سبزواری ( تربیت معلم سبزوار ) اطلاعیه پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون خود را منتشر کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست داوطلبان تا هشتم شهریور ماه فرصت دارند برای دکتری بدون کنکور این دانشگاه ثبت نام نمایند.

اطلاعیه پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه حکیم سبزواری به شرح زیر می باشد:

 

 

پذیرش دانشجو در دوره ی دکتری PH.D بدون شرکت در آزمون ورودی

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر مصوب ۵/۲/۱۳۹۰ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در دوره دکتری PH.D ‌در رشته های موجود در این دانشگاه دکتری  بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز، با رعایت مواد ذیل برای ترم مهر ۱۳۹۱ دانشجو می پذیرد.

 

الف: شرایط عمومی متقاضیان:

دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی، ‌در رشته های دکتری موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند که حائز شرایط ذیل باشند و مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۸/۶/۹۱ به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تحویل نمایند:

 

1- دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه.

 

2- حداکثر یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد گذشته باشد به شرط آنکه از شروع تاریخ پذیرش دوره کارشناسی ارشد بیش از ۴ سال نگذشته باشد.

 

3- قبولی در مصاحبه علمی و حضوری پس از احراز شرایط.

 

4- مرتبط بودن رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی با رشته مورد تقاضای دوره دکتری یا یکی از گرایش های مرتبط.

 

تبصره: تشخیص ارتباط گرایش و رشته بر عهده گروه آموزشی پذیرنده در مقطع دکتری است.

 

ب: شرایط اختصاصی متقاضیان:

۱- دانش آموخته به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد، که این موضوع از سوی سازمان سنجش در قالب چند برابر ظرفیت به دانشگاه معرفی شده باشد.

 

2- دارای حداقل دو مقاله مستخرج از پایان نامه،‌ پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

 

3- دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی-پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

 

4- رتبه اول المپیادهای علمی-دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

 

5- دانش آموخته رتبه اول دردو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.

 

6- دارندگان دارای نشان طلای کشوری، المپیادهای دانش آموزی ( موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی)  دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.

 

تبصره: در صورتی که متقاضیان دارای شرایط یکسانی باشند ضریب تاثیر مقالات ملاک خواهد بود.

 

پ) مدارک مورد نیاز:

۱- تصویر دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به انضمام ریز نمرات.

 

2- سوابق آموزشی شامل تدریس، تاییدیه معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و تصویر صورتجلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد.

 

3- تصویر شناسنامه و کارت ملی به انضمام ۲ قطعه عکس ۳*

 

به گزارش پی اچ دی تست رشته های مقطع دکتری دانشگاه تربیت معلم سبزوار به شرح زیر می باشد :

1- مهندشی پزشکی – بیو الکتریک

۲- مهندسی الکترونیک

۳- زبان و ادبیات عرب

۴- تربیت بدنی – فیزیولوژی ورزشی

۵- مکانیک

۶- ریاضی – جبر

۷- ریاضی – آنالیز

۸- آموزش زبان انگلیسی

۹- شیمی – معدنی

۱۰- فیزیک – هسته ای

۱۱- جغرافیا – طبیعی

اینستاگرام آزمون دکتری