افزایش شهریه مقطع دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۶

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه نرخ شهریه سال تحصیلی ۹۶-۹۷ رشته‌های تحصیلی غیرپزشکی و علوم پزشکی مقطع دکتری تخصصی را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، این بخشنامه که توسط دکتر فرهاد رهبر به همه روسای واحدهای مراکز استان (دبیران هیات‌های امنای استانی)، روسای واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده است به شرح زیر است:

«با توجه به مصوبه شانزدهمین اجلاس هیات امنای دانشگاه مبنی‌ بر تعیین نرخ شهریه دانشجویان، مقرر شد نرخ شهریه شامل شهریه پایه (ثابت) و متغیر همه دانشجویان به شرح زیر اعمال شود:

۱. به منظور جذب نخبگان و کمک به تحصیل دانش‌آموزان مناطق محروم و کاستن از بار مالی خانواده‌ها، شهریه ثابت و متغیر رشته محل‌های گروه غیرپزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی که در نقشه جامع علمی کشور دارای اولویت بوده و کمبود دانشجو دارند تا ۵۰درصد کاهش می‌یابد.

این کاهش ۵۰ درصدی شهریه برای سال ۹۷-۹۶ بعد از اعمال افزایش تا ۱۰درصدی شهریه این رشته‌محل‌ها نسبت به سال ۹۵، محاسبه می‌شود. پیشنهاد دقیق ارقام کاهش یافته شهریه ثابت و متغیر هر رشته محل با رعایت شرایط فوق‌الذکر در اختیار رئیس واحد دانشگاهی و تصویب نهایی برعهده کمیسیون دائمی هیات امنای استان است.

۲. دانشجویان قدیم (شامل ورودی‌های سال ۱۳۹۵ و ما قبل):

دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی: (شهریه پایه) براساس شهریه پایه‌ای که هر ورودی در سال ۱۳۹۵ پرداخت کرده است، در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ بدون افزایش در نظر گرفته می‌شود. (شهریه متغیر) نرخ ۱۰درصد افزایش نسبت به شهریه متغیری که هر ورودی در سال ۱۳۹۵ پرداخت کرده است.

دانشجویان رشته‌های پزشکی: (شهریه پایه) دانشجویان رشته‌های علوم‌پزشکی که قبل از مهر ۹۶ وارد دانشگاه شده‌اند، افزایش نمی‌یابد. (شهریه متغیر) شهریه متغیر دانشجویان رشته‌های علوم‌پزشکی که قبل از مهر ۹۶ وارد دانشگاه شده‌اند ۸۰ درصد نرخ شهریه اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای رشته‌های خودگردان در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ است که رقم آن متعاقبا از سوی وزارت مذکور اعلام و از سوی سازمان مرکزی دانشگاه ابلاغ می‌شود.

۳. دانشجویان جدیدالورود (از مهر ۱۳۹۶):

دانشجویان غیرپزشکی: نرخ افزایش شهریه پایه و متغیر در کلیه مقاطع تحصیلی نسبت به شهریه پایه و متغیر پرداختی در سال ۱۳۹۵ به میزان ۱۰درصد تعیین می‌شود.

دانشجویان علوم‌پزشکی: شهریه پایه دانشجویان رشته‌های علوم‌پزشکی که سال ۹۶ وارد دانشگاه می‌شوند ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۵ افزایش می‌یابد و شهریه متغیر آنها ۸۰ درصد نرخ شهریه اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای رشته‌های خودگردان در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ است که رقم آن متعاقبا از سوی وزارت مذکور اعلام و از سوی سازمان مرکزی دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

۴. شهریه رشته محل‌های جدید که در واحد دانشگاهی دایر شده است و این رشته‌ها در واحدهای دیگر همان استان یا استان همجوار موجود بوده‌اند براساس شهریه رشته‌های هم‌نام واحد دانشگاهی تعیین شود.

۵. شهریه پایه و متغیر دکترای پژوهش‌محور همانند شهریه دکترای آموزشی و پژوهشی با احتساب ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل تعیین شود.

تبصره ۱: مجموع اعتبار تخفیفات شهریه برای هر واحد دانشگاهی حداکثر ۰.۷۵ درصد شهریه محاسبه شود که نحوه اجرای آن در بخشنامه‌ای متعاقبا ابلاغ می‌شود.

تبصره ۲: در چارچوب مصوبات هیات‌های امنای استانی، میزان و نحوه محاسبه شهریه واحدهای برون‌مرزی، واحدهای بین‌الملل داخلی و دانشجویان غیرایرانی متعاقبا از طریق اداره کل بین‌المللی دانشگاه، بخشنامه مربوطه ابلاغ خواهد شد.

تبصره ۳: در صورت تصویب رشته با عنوان جدید برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ میزان شهریه آن با بررسی در دبیرخانه کمیته شهریه سازمان مرکزی دانشگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که کلیه مکاتبات لازم در رابطه با موضوع شهریه لازم است صرفا با دبیرخانه کمیته شهریه واقع در دفتر برنامه و بودجه معاونت برنامه‌ریزی و اموراقتصادی (شماره تماس ۴۷۳۵۳۶۱۲-۰۲۱) صورت پذیرد.

همچنین مسئولیت اجرای بخشنامه با رؤسای واحدها و مراکز آموزشی و نظارت بر حسن اجرای آن برعهده رؤسای واحدهای مراکز استان (دبیر هیات امنای استان) است.»

ثبت‌نام
باخبرم کن!

75 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آموزش زبان 96
شهریور ۲۳, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۲ ق٫ظ

باسلام
من امسال دانشگاه ازآد شیراز رشته اموزش پذیرفته شدم. میخواستم بپرسم کل هزینه ی تحصیل در مقطع دکتری علوم انسانی چقدر میشه؟ خیلی نگران هزینه ها هستم.

ضحی
شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ ۳:۲۲ ق٫ظ

دوستان من امسال می خوام دکتری همون رشته و محلی رو برم که هم امسال و هم سال ۹۴ قبول شدم.آیا بهتر از نظر هزینه با ورودی ۹۴ برم, آیا می تونم ترم ها رو جبران کنم از نظر سنوات یا مجددبا ورودی ۹۶ ثبت نام کنم. و چقدر اختلاف هزینه میشه؟

محمدی
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ ۶:۳۰ ب٫ظ

سلام دوستان آرزوی موفقیت دارم برای تک تکتون، لطف میکنید بگید هزنیه تحصیل برای رشته روابط بین الملل چقدر تموم میشه؟؟؟؟

دکتری
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ب٫ظ
پاسخ به  محمدی

در مجموع حدود۷۰تا ۸۰ میلیون. بسته به واحدهای پیش نیاز، و چند ترمه تموم کردن تا ده میلیون پایین و بالا داره

یاسر
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ ۵:۰۸ ب٫ظ

سلام دوستان آرزوی موفقیت دارم برای تک تکتون، لطف میکنید بگید هزنیه تحصیل برای رشته روابط بین الملل چقدر تموم میشه؟؟؟؟

یاسر
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ ۸:۵۷ ق٫ظ

سلام من تکمیل ظرفیت سال ۹۵ قبول شدم و میخوام امسال ثبت نام کنم با توجه به افزایش ۱۰ درصدی شهریه ورودی ۹۵ محسوب میشم یا ۹۶؟

دانشجوی ترم هشتم دکترای علوم و تحقیقات
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ ۴:۰۲ ب٫ظ
پاسخ به  یاسر

سال ورود شما ٩۵

نینا
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۵ ب٫ظ

با سلام.آیا این درست است که درس خواندن در مقطع دکتری دانشگاه آزاد راحته؟زودتر از چهار سال میشه دفاع کرد؟

20
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ ۹:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  نینا

خیر به هیچ وجه

دانشجوی ترم هشتم دکترای علوم و تحقیقات
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ ۴:۰۱ ب٫ظ
پاسخ به  نینا

نه سخته

محمد سعید دانشجوی ترم سوم تهران جنوب - مدیریت بازرگانی
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ ۶:۵۳ ب٫ظ
پاسخ به  نینا

با درود
در مورد سئوال شما باید عرض کنم که شما ۳ ترم حضوری کلاس خواهید داشت و بعد از ۳ تا ۴ ماه امتحان جامع دارید. در صورتیکه هر ۳ ترم دروس ارائه شده را قبول شوید و در امتحان جامع هم سربلند بیرون بیاید حداقل ۳ ترم هم برای رساله می تونید دوره دکتری را تموم کنید که میشه حدودا سه سال و نیم.
ولی شایان ذکر است که دوره دکتری با کارشناسی و یا ارشد فرق داره و اساتید از شما توقع دارند حسابی اکتیو باشید و تمام شدن در مدت زمانی که اشاره کردم لازمه افراد مستعد و فعال دانشگاه می باشد.
امیدوارم همتون موفق و موید باشید.
من هم سال گذشته در همین سایت با دوستان منتظر جواب با هم اطلاعات رد و بدل می کردیم و امروز اتفاقی گفتم ببینم چه خبره.
هر سئوالی بود خوشحال میشم بهتون پاسخ بدم.

یلدا
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱ ب٫ظ

مرسی از راهنماییتون
ایا مدرک زبان رو میشه بعد از امتحان جامع ارایه داد؟

محمد سعید دانشجوی ترم سوم تهران جنوب - مدیریت بازرگانی
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ ۸:۵۹ ق٫ظ
پاسخ به  یلدا

با درود
برای امتحان جامع تحویل میدید که آسونترین امتحان EPT هستش.

یاسر
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۱ ق٫ظ

سلام من سال ۹۵ قبول شدم ولی امسال ثبت نام میکنم دانشگاه میگه شهریه ۸۶ حساب میشه که ده درصد گرونتره ولی مت سال ۹۵ قبول شدم قانون چی میگه

مریم.
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶ ۴:۱۸ ب٫ظ

سلام به همه بزرگواران وعلاقمند به علم و دانش .یک سوال دارم که تشکر میکنم جواب بدید.بنظرتون برای مهرماه اگر تکمیل ظرفیت اعلام بشه از اونایی که دعوت بمصاحبه نشدن اجازه میدن که برای تکمیل ظرفیت ثبت نام کنند و یکبار دیگه شانسشونو امتحان کنند ان شا الله که حاجت دل همگی براورده بخیر بشه.

پاسخ به مریم
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶ ۹:۴۲ ب٫ظ
پاسخ به  مریم.

دوست گرامی هنوز مشخص نیست وضعیت تکمیل ظرفیت شخصا فکر میکنم حتما تکمیل ظرفیت خواهیم داشت انشالله و فکر کنم بستگی به توافق وزارت علوم و دانشگاه آزاد و ظرفیت‌های باقیمانده داره که به چه صورت دعوت به مصاحبه انجام بگیره انشالله که همگی موفق باشید در عین امیدواری کنکور سال آینده را هم من و شمای نوعی که خوب مطمین نیستیم که حتما همین امسال به دکتری میرسیم از نظر کسب آمادگی نباید از نظر دور داشت به عنوان فردی که سالها سرد و‌گرم روزگار را تجربه کرده عرض میکنم اصلا بابت قبولی یا عدم قبولی استرس‌نداشته باشید تلاش بیشتر کنید خدا خودش بهترینها را به شما عنایت میکنه همه این روزها میگذره موفقیت برای همه شما بزرگواران و آینده سازان پاکدل و مستعد و شایسته این مرز و بوم است تردید نکنید

علی
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۹ ب٫ظ
پاسخ به  مریم.

سلام. امیدوارم اینطور نباشه اما ظاهرا مهر ماه اگه تکمیلی هم باشه برای دعوت شدگان به مصاحبست فقط و تنها برای دعوت شدگانی که در همون واحد مصاحبه دادند . تا بهمن چه شود. بنظرم بهتره ضمن امیدواری دوباره برای سال آینده با انرژی برنامه ریزی کنید و بقیشو بع خدا بسپارید. تا خیر چی باشه

حسینی
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ب٫ظ
پاسخ به  مریم.

سلام خیرتکمیل ظرفیت اگه باشه برای کسانی است که درجلسه مصاحبه شرکت کرده باشند.

دانشجوى ارشد
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱۱:۱۳ ب٫ظ

سلام دوستان
میشه لطف کنید یه منبع خوب براى استعداد تحصیلى به من معرفى کنید؟

پاسخ به دانشجوی ارشد
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۶ ب٫ظ

دوست گرامی در همین سایت در بخش بنرهای تبلیغی منابع خوبی برای استعداد تحصیلی معرفی شده در سایت سازمان سنجش هم کتاب استعداد دکتری سنجش گاهی تبلیغ میشه ، موفق باشید انشاالله

ali
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴ ب٫ظ

دوستان بالاخره آخرین اخبار در مورد ظرفیت پذیرش بدن آزمون آزاد چند نفر شد؟۱یا۲ نفر؟خواهش میکنم دوستان اگه خبر موثقی دارند بفرمایند.ممنون

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ ۹:۴۷ ق٫ظ
پاسخ به  ali

۲ نفر.حالا چه فرقی میکنه. کمتر از یک ماه دیگه نتیجه میاد.

ali
مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۶ ق٫ظ

ممنون آقا رسول محبت کردید.
واقعیتش رشته مافقط فقط علوم تحقیقات داره و۱۱ نفر راهم به مصاحبه دعوت کرده بودند، که شرایط را واقعا سخت کردند واگه قرارباشه فقط یه نفر بگیرن دور از انصافه.

دکتری معماری
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۴:۲۵ ب٫ظ

من پردیس دانشگاه آزاد مشهد مصاحبه رفتم ک احتمال قوی قبول میشم. ایا کسی میدونه هزینش چقدر میشه حدودا هر ترم؟
و از نظر اعتیار مدرکش در چه سطحی هست؟

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ ۹:۴۸ ق٫ظ

پردیس دانشگاه آزاد شهریه اش ۱٫۵ برابر حالت عادی هست. توی دفترچه هم نوشته.

ali
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۹:۴۶ ق٫ظ

سلام
آقا رسول هزینه پردیس تهران با دانشگاه آزاد یکیه ؟
مدرک کدوم معتبرتره ؟
اساتید کدوم بهتره ؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

poormotalleb
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵ ب٫ظ
پاسخ به  ali

مدرک هیچکدوم. اساتید خوبند در مقطع دکتری با دولتی یکیه. هزینه پردیس ها بستگی به دانشگاه مربوطه داره. بعضی جاها از آزاد بیشتر و بعضی جاها از آزاد کمتره.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱:۵۲ ب٫ظ
پاسخ به  ali

هزینه گران ترین دوره پردیس برای رشته های علوم انسانی برای ورودی ۹۶ تا پایان دوره ۶۵میلیون تمام.در اکثر مواقع هزینه پردیس و شبانه دانشگاههای دولتی برابره-شهریه دانشگاه آزاد تا پایان دوره از مرز۱۲۰میلیون برای علوم انسانی ورودی ۹۶ عبور میکنه!!!!!!!!!اعتبار پردیس دولتی عین اعتبار روزانه دولتی است.قابل مقایسه با آزاد نیست-من خودم دوره روزانه میخونم

برنامه ریزی شهری.
مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ ۳:۳۷ ب٫ظ

آقاجان چه خبره
دوستان دانشگاه آزاد با ۱۰درصدی که زده کل دوره اش ۷۰تومن همین در بیاد.
اینطوری دل مردم رو نلرزان.

20
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۱:۴۴ ق٫ظ

هزینه کل دوره در رشته های انسانی بین۸۰ تا ۹۰ میلیون و در سایر رشته ها بین ۹۰ تا ۱۱۰ میلیون می شود

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱:۵۴ ب٫ظ
پاسخ به  ali

اساتید پردیس-مدرک پردیس-مقررات آموزشی پردیس همان دوره روزانه است-مدیر گروه دوره روزانه-شبانه و پردیس یکی است-هیات علمی یکی است.در بعضی دانشگاهها دانشجویان روزانه و پردیس در یک کلاس هستند.

پور امیر
مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ ۱:۱۶ ب٫ظ

پردیس در حاله ای از ابهام است و معلوم نیست منحل بشه یا نه.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱:۵۶ ب٫ظ
پاسخ به  ali

پردیس بین المللی دانشگاه تهران و دانشگاه شریف با بقیه پردیسهای خودگردان فرق می کنه-در این پردیسها عنوان دوره روزانه شهریه پرداز به جای پردیس دانشگاه ذکر می گردد.

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ ۹:۵۰ ق٫ظ
پاسخ به  ali

هزینه برخی از پردیس ها و یا حتی شبانه ها، به مرز ۹۰ میلیون تومان هم میرسه. به عنوان مثال شبانه فردوسی مشهد حدود ۸۵ میلیون در میاد برای رشته های فنی و مهندسی.

ستایش
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۰:۴۰ ق٫ظ

دوستان نتایج کی اعلام میشه چون تا ۱۵ مصاحیه بوده تا هر واحد نتایج رو بفرستن و دانشگاه ازاد مشخص بشه و وزادت علوم تایید کنه فکر کنم خیلی زمان میبره

مدیریت
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۱۱:۱۲ ب٫ظ

سلام.
این بخشنامه جدید تخفیف ۵۰درصدی شهریه دانشگاه آزاد به شماره ۱۰/۲۹۰۱۷ تاریخ ۹۶/۵/۱۵ جریانش چیه؟ ؟

علی
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۹:۵۷ ب٫ظ

سلام. تو رو خدا راهنماییم کنین.
من یه احتمال قریب به یقین تو علوم تحقیقات یا یکی از واحدهای تهران قبول میشم. اما به دلیل مشکل کاری که واسم پیش اومده برام خیلی بهتره که تو مشهد که البته تو انتخاب بعدیم بوده برم و ادامه بدم. میخواستم راهنماییم کنید باید چکار کنم که بتونم از واحدهای تهران برم مشهد؟ اصلا راهی وجود داره؟
تو رو خدا هر کس که اطلاع داره راهنماییم کنه.

حمید
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱۰:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  علی

ترم اول را باید بروید و درخواست انتقال بدهید.
از علوم تحقیقات به همه جا شدنی است ولی برعکسش خیر.

علی
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۷:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  حمید

ممنونم از پاسختون

شیوا بهpsycology
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۷:۴۲ ب٫ظ

بله عزیزم گفتند مصاحبه اتو نمره کامل دادیم البته من نمره ام زیاد خوب نیست ۳۸۲ هستم

psychology
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۸:۵۰ ب٫ظ
پاسخ به  شیوا بهpsycology

شما در گروه دکتر گل پرور بودید؟منو که خیلی سئوال پیچ کردند اصلا نمیدونم نتیجه چی بشه

Asal
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۷:۱۲ ب٫ظ

اقایون خانما، کسی میدونی دکتری برق تقریبا چقدر تموم میشه؟؟ ۴ساله ش

دانشجوی سال چهارم دکترای دانشگاه ازاد
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۳:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  Asal

بین ٩۵ تا ١٠٠ میلیون

زهرا
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۷:۰۴ ب٫ظ

سلام. ببخشید کسی میدونه دندان پزشکی ازاد بین الملل کیش با چه رتبه و یا ترازی بچه ها قبول میشن و شهریه ترمی و یا سالانه اش چقدر است. همچنین رشته پزشکی ازاد بین الملل کیش و قشم؟ ممنون میشم کسی اگر میدونه راهنمایی کنه.
ممنون

الهام
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۲:۲۳ ق٫ظ
پاسخ به  زهرا

فکر کنم هر سالش نزدیک ۱۸ م تومن باشه حالا برای دندانپزشکی در ۵ سال ضرب کنید به اضافه یه هزینه ای هم فکر کنم برای آزمون جامع بگیرن
برای اینکه تا چه رتبه ای اونجاها قبول شدن کارنامه افرادی که پارسال با اون رتبه ها قبول شدن تو یه بازه بهتون نشون میده میتونه کمک کنه بهتون

شیوا
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۴۶ ب٫ظ

مرسی آقا رسول از پاسخدهیتون. من رشته روانشناسی عمومی خوراسگان رو میگم. داخل سایت وزارت علوم اسمش نیست. منم برای مجوز مطب باید از وزارت علوم تایید بشه مدرکم. داخل همین سایت شنیدم که کسانی که مجوز دانشگاههاشون نداشته دچار عدم اعتبار مدرک شدند.

psychology
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۷:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  شیوا

سلام واقعا به شما قول قبولی دادند؟ نمرتون را هم بهتون اعلام کردند؟منم عمومی خوراسگان مصاحبه دادم

ساسان
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۱۷ ب٫ظ

در جواب به نسیم تهران…..هزینه ی پردیس کیش ۸۰ میلیون است.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  ساسان

به سایت دانشگاه تهران-پردیس بین المللی کیش مراجعه کن-میزان شهریه ۹۶ ذکر شده است۶۵میلیون تومان

گیسو
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۰۵ ب٫ظ

وای تورو خدا اول نتایج رو اعلام کنین

نسیم تهران
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۲۲ ب٫ظ

سلام، شهریه واحد ازاد پردیس کیش رو کسی میدونه؟

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  نسیم تهران

۱٫۵ برابر حالت عادی.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۱:۵۹ ب٫ظ
پاسخ به  نسیم تهران

پردیس کیش دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز از مرز ۲۰۰میلیون میگذره

شیوا
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۱۲ ب٫ظ

سلام خواهش میکنم آقا رسول اگه میدونید جوابمو بدهید. من امسال انتخاب اولم رو مطئسفانه دانشگاهی زدم که بعد از مصاحبه فهمیدم مجوز نداره واساتید دانشگاه هم قول قبولی دادند. دانشگاههای بعدی رو هم مصاحبه ام عالی بود.شما چه راه حلی پیشنهاد میدهید که اگه من انتخاب اولم رو قبول شدم بتونم انتخاب دومم رو برم. لطفا جواب منو بدهید خیلی حالم بده و استرس دارم

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۱۱ ب٫ظ
پاسخ به  شیوا

هر رشته محلی که اسمش توی دفترچه هست، مجوز داره. چه کسی به شما گفته بدون مجوز هستش؟ در مجلس شورای اسلامی هم اعلام شد که هر رشته محلی که توسط هیات سه نفره بر اساس قانون سال ۶۷ تصویب شده، اعتبار داره. در هر صورت صحبت های دکتر ولایتی کاملا صحیح بود و مجلس هم کاملا پشتیبانی کرد. شما به خودتون استرس کاذب ندید. همه رشته محل های موجود در دفترچه دکتری مجوز داره، با قطع و یقین.

احد
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۱۶ ب٫ظ
پاسخ به  شیوا

هیچ راهی نداره اگه انتخاب اول قبول شوید.
از کجا میدونید مجور نداره؟
همه رشته ها مجور دارند.

مالی دکتری ارومیه
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۰:۲۴ ب٫ظ

این افزایش برای پایان نامه هم شامل نیشه؟

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۱:۴۴ ق٫ظ

بله شامل پایان نامه و رساله هم میشه. اگر بخواید در ترم آتی اخذ کنید برای اولین بار، چون به عنوان شهریه متغیر حساب میشه، افزایش پیدا میکنه. اما اگر قبلا اخذ کرده باشید و فقط بخواید تمدید کنید، چون برای تمدید فقط شهریه ثابت در نظر گرفته میشه، افزایش نداره.

ali
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۹:۴۰ ب٫ظ

ازدوستان کسی درمورد هزینه بدون آزمون اطلاعی داره؟آیا برابر هزینه با آزمونه؟

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۱:۴۲ ق٫ظ
پاسخ به  ali

برابره

امیر رضا
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۶:۵۵ ب٫ظ

سلام
چرا این افزایش شهریه ها رو قبل از فرآیند مصاحبه اعلام نکردند تا داوطلبان تکلیف خودشون رو بدونند؟!!

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۹:۲۷ ب٫ظ
پاسخ به  امیر رضا

هر سال زیاد میشه همه دانشگاه ها. اینا تا ۲۵% هم میتونن زیاد کنن. اما دیگه دیدن اگر مثل سال های پیش ۱۵% زیاد کنن، ممکنه استقبال به صفر برسه. نهایتا امسال ۱۰% رو تایید کردن. بله ۱۰% برای دکتری خیلی میشه اما این مال همه مقاطع هست. از کاردانی تا دکتری. برای مقاطع پایین چیزی نمیشه. فشار فقط روی دکتراس.

رها
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۵:۴۴ ب٫ظ

افزایش شهریه فقط برای ورودیهای جدیده ، نه ورودیهای سالهای قبل ، مثلا من که ورودی ۹۵ هستم ، سال مالی من ۹۵ هست و افزایشی هم شاملش نمیشه

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۹:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  رها

برای دانشجویان ورودی های قبل، شهریه ثابت تغییر نمیکنه اما شهریه متغیر زیاد میشه در هر سال تحصیلی.

اسد الله خان
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۹:۳۷ ب٫ظ
پاسخ به  رها

خیر ، افزایش شامل شما هم هست و مبنای آن ۱۰ درصد است.

اسد الله خان
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۹:۴۰ ب٫ظ
پاسخ به  رها

شهریه متغیر برای شما ۱۰ درصد افزایش یافته ولی شهریه ثابت تغییر نکرده برای شما!!

کنکور ۹۶
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۲:۳۲ ب٫ظ

این ناعادلانه است ، درسته که پولیه اما نه تا این حد

امیر
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۲:۱۸ ب٫ظ

بخاطر فعال کردن دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی و پردیس ، شهریه دانشگاه آزاد را افزایش می دهند . این کار باعث استقبال از سایر دانشگاهها می شود

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۳:۴۶ ب٫ظ
پاسخ به  امیر

افزایش شهریه دانشگاه آزاد در اختیار هیات امنای دانشگاه آزاد است و به وزارت علوم ارتباط ندارد!!!!!!!وزارت علوم فقط شهریه های پردیس و شبانه-پیام نور و غیر انتفاعی را با همکاری دانشگاههای مربوطه تنظیم می کن.

.....
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۴ ب٫ظ

افزایش شهریه بالاخص برای ورودی های پیشین ناعادلانه و غیر منصفانه بوده، چرا که فرد در ابتدای ورود به دانشگاه مبلغ خاصی را برای شهریه مفروض می پندارد و مسائل مالی خود را حول محور آن رقم تنظیم می کند. فلذا تغییرات این چنینی تاثیرات قابل توجهی بر فرد می گذراند و این فشارها مطلقا ناروا محسوب می گردند.

رحیمی
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۹:۵۱ ق٫ظ

پارسال کلی از دوستان من بخاطر شهریه های زیاد انصراف دادن! این افزایش شهریه واقعا چرا صورت میگیره؟؟ دانشگاه یه آماری نمیگیره که دلیل انصراف های دانشجوها رو بدونه؟؟ ما امسال انتظار کاهش شهریه رو داشتیم حتی.

رسول-کامپیوتر
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۱:۵۷ ق٫ظ

خوبه باز. هر سال ۱۵% اضافه میشد، امسال یکم مراعات کردن و ۱۰% افزایش دادن.

دکتری
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۲:۰۳ ب٫ظ

فکر نکنم ده درصد هم تو مبلغ کل هر ترم یعنی حدود یک میلیون کم باشه و در مجموع حدود ۸ تا ده میلیون.

مهرداد
مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۵:۲۵ ب٫ظ

بازم زیاده ده درصد هرسال متناسب نرخ تورم افزایش پیدا میکرد الان تورم زیر ده درصد هست پس باید افزایش شهریه هم زیر ده درصد اعمال میشد

محمد
مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۹ ب٫ظ

سلام.لطفا جواب بدین.برای دکترای بدون آزمون رشته های غیر پزشکی دانشگاه آزاد،توی دفترچه انتخاب رشته و اطلاعیه های بعدی،صحبت شد اما از بدون آزمون رشته های پزشکی دانشگاه آزاد (مدیریت خدمات بهداشتی درمانی) هیچ صحبتی نشده تاالان.آیا برنامه ای برای جذب بدون آزمون این رشته ها اصلا وجود داره امسال؟ممنون میشم کسی راهنماییم کنه