//برگزاری آزمون دکتری ۹۷ در ۴ اسفند ماه

مدرسان شریف

استاد وکیلی

برگزاری آزمون دکتری ۹۷ در ۴ اسفند ماه

آزمون دکتری ۱۳۹۷ سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی صبح روز جمعه ۴ اسفند ۹۶ در ۵۵ شهرستان کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، براساس برنامه زمانی پیش بینی شده فرآیند آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۷ از ساعت ۸:۰۰ صبح روز جمعه مورخ ۹۶/۱۲/۰۴ در ۵۵ شهرستان مختلف کشور آغاز خواهد شد. نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص گردیده است.

به داوطلبان توصیه می‏شود که مندرجات برگ راهنمای شرکت در آزمون را که همراه با کارت شرکت در جلسه آزمون بر روی سایت سازمان قرار گرفته و قابل پرینت می‌باشد، دقیقاً مطالعه نمایند. و با توجه به شماره داوطلبی مندرج در کارت ورودی و براساس آدرس حوزه ‏های امتحانی که بر روی کارت شرکت در آزمون درج گردیده است حوزه امتحانی خود را شناسائی نمایند.

داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار و چند مداد سیاه نرم پر رنگ، مداد پاکن، مدادتراش و سنجاق به همراه داشته باشند. از ورود داوطلبانی که کارت شرکت در آزمون و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه) به همراه نداشته باشند به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

از آوردن وسائل اضافی به جلسه آزمون (بجز مدارک مندرج در بند ۵ فوق) و هرگونه وسیله ارتباطی، الکترونیکی، و محاسباتی ( از قبیل تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، پیجر و ماشین حساب)، کیف دستی، ساک دستی،کتاب، جزوه، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هرکدام از وسایل مندرج دراین بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط برابر آیین نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد.

 با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد، خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۷ از تاریخ ۹۶/۱۲/۰۴ لغایت ۹۶/۱۲/۱۱ بصورت اینترنتی از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمائید.

قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری

تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:

الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.

ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:

۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.

۲- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سئوال برای تخلف در آزمون.

۳- ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.

ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.

د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سئوالات.

ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.

و- هرگونه تغییر غیرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.

ز- افشای سئوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.

ح- خرید یا فروش سئوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سئوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیر واقعی باشد.

ماده ۶- هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:

الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۵): اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.

ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.

تبصره- آرای هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها می‌باشد.

ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأت‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریا ل تا یک میلیارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌نمایند.

ماده ۸ – ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می‌باشد.

ماده ۹- رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌گردد.

ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ‌التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

ماده ۱۱- چنانچه با بررسی‌های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلبی و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.

ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت می‌کند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسؤول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات‌های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.

تبصره- در مورد آموزشگاه هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی ربط مدعی‌العلوم نیز می‌تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

برگزاری آزمون دکتری ۹۷ در ۴ اسفند ماه
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۶:۰۳ +۰۳:۳۰۲۱ بهمن, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۱۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
محمد
محمد

با سلام احترام
من ثبت نامم رو تهران انجام دادم نمیدونم حوزه امتحانی هم همون‌موقع انتخاب کردم یا نه
اگه انتخاب کرده باشم همون تهران انتخاب کردم
الان یه مشکلی دارم که شیرازم آیا میتونم حوزه امتحانی رو به شیراز تغییر بدم؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
بعید هست در این بازه زمانی بشه حوزه امتحانی رو تغییر داد، چون مقدمات برگزاری ازمون صورت گرفته، ولی بازم میتونید از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش سؤآل کنید.

شیما
شیما

ممنونم، ولی اینطوری خیلی سخت میشه. چون من در شهرستان زندگی می کنم و اینجا کلاس کنکور برای دکترای تئاتر وجود نداره.
کاش به تئاتر قدری بیشتر بها داده بشه.
سپاس

Ali
Ali

سلام
من محل سکونتم در یکی از شهرهای شمال است. اما تهران را برای حوزه امتحانی انتخاب کردم. آیا مغایرت محل اقامت با محل حوزه امتحانی مشکلی ایجاد نمی کند اگه لطفا کسی اطلاع داره توضیح بده.

مهسا
مهسا

سلام
خیر مشکلی نیست. نگران نباشید. حوزه امتحانی فقط برای سهولت شما بر اساس انتخاب شما تعیین میشه.

Ali
Ali

خیلی ممنون از اینکه پاسخ دادید. موفق باشید.

مریم
مریم

نه فقط وقتی که قبول بشید شما روبوسمی تهران میدونن و بهتون خوابگاه نمیدن!

مهسا
مهسا

سلام
این موضوع قابل حل هست و عموما با استشهاد از همسایگان مشکل رفع میشه و میتونن خوابگاه بگیرن. البته اگه نیاز داشته باشن.

شیما
شیما

درود بر شما، من رشته تئاتر ثبت نام کردم چرا هیچ اسم و نشانی از این رشته نیست؟؟ فقط پژوهش هنره.
حتی نمونه سوال هم تو کانال نبود.

مهسا
مهسا

سلام
رشته تئاتر نخستین بار هست که به دفترچه کنکور دکتری اضافه شده و پیش از این جزو رشته های امتحانی نبوده. به همین علت دفترچه سؤالات و جزئیاتی در دسترس نیست.

محمد
محمد

میشه حوزه برگزاری امتحان رو تغییر داد؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه در این بازه زمانی تا کنکور بعیده دیگه امکان تغییر حوزه امتحانی باشه. البته بازم از سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش سوال کنید. احتمال کمی هست که راه حلی داشته باشن.

گیسو
گیسو

سلام
خیر

پیمان جهانفر
پیمان جهانفر

با سلام
شرایط بدون کنکور برای دکتری چیه؟ لطفا اعلام کنید
معدل کل ارشد چند باشه؟
آیا شاگرد اول کل دانشگاه باید بیاد دکتری یا …

مهسا
مهسا

سلام
از منوی بالای همین صفحه وارد صفحه دکتری بدون ازمون بشید، اونجا شرایط پذیرش دکتری بدون ازمون سراسری و ازاد مطرح شده است.

Reza
Reza

ببخشید ثبت نام استعدادهای درخشان چه زمانی هست و کی اعلام میشه؟

مهسا
مهسا

سلام
دکتری بدون کنکور دانشگاه ازاد اسلامی ثبت نامش همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون هستش.
درمورد دانشگاه سراسری هم که فراخوان دانشگاه ها به تفکیک در سایت دانشگاه ها اطلاع رسانی میشه و در همین سایت و کانال https://t.me/phdtest هم اطلاع رسانی میشه.