///فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه تهران

مدرسان شریف

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه تهران

دانشگاه تهران از میان متقاضیان واجد شرایط دانشگاه های منتخب، برای سال تحصیلی 97-98 دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرش می نماید.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه تهران در اجرای سیاستهای هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره دکتری تخصصی، با استناد به آیین‌نامه‌های شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی دانشگاه، از بین دانش‌آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های مشمول این فراخوان، با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی ۹۸- ۱۳۹۷ در کلیه رشته‌های دارای پذیرش مقطع دکتری تخصصی از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور، بصورت مازاد برظرفیت پذیرش روزانه، دانشجو می‌پذیرد.

حداقل شرایط لازم جهت تقاضا:

 1. دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته با میانگین کل حداقل 17 در رشته های حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی- رفتاری و هنر و در سایر رشته ها با میانگین کل حداقل 16
 2. دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد با میانگین کل حداقل 18 بدون احتساب پایان نامه در رشته های حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی- رفتاری و هنر و در سایر رشته ها با میانگین کل حداقل 17 بدون احتساب پایان نامه
 3. گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد، مشروط به دفاع از پایان نامه تا تاریخ 97/6/31 با ذکر معدل
 4. سپری نشدن بیش از دو سال از دانش آموختگی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد (دانش آموختگان نیمسال دوم سال تحصیلی 95-94 و بعد از آن).

تبصره 1: دانش آموختگان و دانشجویان پردیس های خودگردان، دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، دوره های الکترونیکی و مجازی و نیمه حضوری مجاز به ارائه تقاضا نمی باشند.

تبصره 2: متقاضیان صرفا مجاز به ارائه درخواست در رشته تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد خود می باشند.

مدارک لازم جهت بارگذاری در سامانه جامع آموزش:

 • گواهی پایان تحصیلات و ریز نمرات تایید شده مقطع کارشناسی
 • گواهی پایان تحصیلات و ریز نمرات تایید شده مقطع کارشناسی ارشد
 • گواهی صورتجلسه دفاعیه پایان نامه کارشناسی ارشد با درج نمره
 • گواهی اشتغال به تحصیل مبنی بر دفاع از پایان نامه تا تاریخ 97/6/31 با ذکر معدل برای دانشجویان شاغل به تحصیل
 • بارگذاری مقالات علمی، پژوهشی مستخرج از پایان نامه و سایر مقالات مرتبط با رشته (چاپ شده یا دارای تاییدیه چاپ) در مجلات مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 • سایر مدارک و سوابق پژوهشی معتبر مثل گواهی ثبت اختراع (مورد تایید سازهان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران یا مراجع معتبر بین المللی)، مقالات ارائه شده در کنفرانس، مقالات علمی- ترویجی
 • گواهی های افتخارات علمی و آموزشی مثل رتبه برتر آزمون سراسری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رتبه برتر در رشته تحصیلی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، المپیادهای علمی دانشجویی، جشنواره های علمی ملی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا و غیره)، مسابقات علمی بین المللی معتبر و غیره )
 • مدرک زبان (پذیرفته شدگانی که مدرک زبان را دارا نمی باشند ملزم هستند مدرک قابل قبول زبان عمومی را تا قبل از برگزاری آزمون جامع ارائه نمایند.)
 • واریز مبلغ 1/000/000 ریال از طریق درگاه الکترونیکی

به همراه داشتن اصل کلیه مدارک بارگذاری شده برای متقاضیان واجد شرایط، به هنگام مصاحبه الزامی است.

نحوه ارائه درخواست:

متقاضیان محترم چنانچه شرایط لازم را طبق آیین نامه مذکور دارا باشند، پس از مطالعه دقیق راهنمای ثبت نام، از تاریخ 97/2/15 حداکثر تا پایان روز مورخ 97/2/31 می توانند با مراجعه به سامانه سیستم جامع آهوزش دانشگاه ems1.ut.ac.ir و دریافت شناسه کاربری و رمز عبور اطلاعات و مدارک مورد نیاز را بار گذاری و ثبت نام نمایند.

تاریخ تقریبی مصاحبه در نیمه اول تیرماه سال جاری می باشد. اطلاع رسانی به داوطلبان منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی معاونت آموزشی دانشگاه به نشانی Academics.ut.ac.ir صورت می پذیرد لذا داوطلبی جهت اطلاع از زمان و مکان برگزاری مصاحبه یا هرگونه تغییر احتمالی در اطلاعیه، به پایگاه مذکور مراجعه نمایند.

تذکرات:

 1. دانشجوی شاغل به تحصیل در صورت پذیرش، چنانچه تا پایان شهریور 97 فارغ التحصیل نگردد قبولی وی منتفی خواهد شد.
 2. درخواست دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور قابل بررسی نمی باشد.
 3. با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش، ارزیابی تخصصی مطابق با آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری توسط گروه آموزشی مربوط صورت خواهد پذیرفت و اسامی نفرات پذیرفته شده اعلام خواهد گردید.
 4. ارسال مدارک، ثبت نام و انجام مصاحبه حقی را برای پذیرش در دانشگاه تهران برای داوطلبان ایجاد نمی نماید.
 5. به مدارکی که خارج از مهلت تعیین شده بارگذاری گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وجه پرداختی در صورت انصراف و یا عدم پذیرش به هیچ عنوان مسترد نمی گردد لذا به کلیه داوطلبان توصیه می گردد قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل اطلاعیه و راهنمای ثبت نام دقت لازم به عمل آید.

اسامی دانشگاه های مشمول فراخوان پذیرش عبارتند از:

دانشگاه های اصفهان، تبریز، تهران، شهید بهشتی، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، امیر کبیر، خواجه نصیر الدین طوسی، شریف، علامه طباطبایی، علم صنعت ایران، ارومیه، الزهرا، بوعلی سینا، بیرجند، خوارزمی، رازی کرمانشاه، زنجان، سیستان و بلوچستان، شهید چمران، اهواز، کاشان، گیلان، مازنداران، یزد، سهند تبریز، صنعتی بابل، شاهرود، صنعتی شیراز، علوم پایه زنجان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، هنر، هنر اسلامی تبریز، هنر اصفهان، دانشگاه شاهد

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه تهران
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۳:۳۶:۴۲ +۰۴:۳۰۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷|دکتری استعداد درخشان|۳۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
نینا
نینا

سلام کسی نمیدونه کی جوابا میاد؟؟؟

مینا
مینا

با دانشکده های مرتبط با رشتتون تماس بگیرین و بپرسین ایا اسمتون برای گروه مورد نظر رفته یانه یا مستقیم با خود گروه ها بعضی وقت ها تماس نمیگیرن…اما شما اسمتون رفته به گروه

مونا
مونا

سلام. بچه هاالان میتونین وارد گلستان بشین؟ برای من خطی کد 11 میزنه

s
s

سلام، منم نمیتونم وارد سامانه گلستان بشم..همین خطا رو نشون میده

فردین
فردین

سلام دوستان
آیا کسی اطلاع داره، دانشگاه تهران اسامی افراد دعوت به مصاحبه بدون آزمون دکتری رو تو سایت دانشگاه اعلام میکنه یا زنگ میزنن؟

مونا
مونا

سلام. شما الان میتونین وارد گلستان بشین؟ برای من خطی کد 11 میزنه

مینا
مینا

باسلام اگر کسی یک بار از این سهمیه در مقطع ارشد استفاده کرده باشه و جز دانشجویان استعداد دانشکد هم باشه برای دکترا میتونه باز از این طریق اقدام کنه؟

محسن - ساخت و تولید
محسن - ساخت و تولید

بله چرا که نه

م
م

سلام مونا جان در کلیه رشته های روزانه پدیرش دارن اونم از خود دفتر استعداد درخشان دانشکده بپرسین میگه کلیه رشته ها اما اگر گروهی نخواد بگیره پرونده از دانشکده بهگروه نمیره مطمن شید اول

مونا
مونا

با سلام میخواستم بدونم این دانشگاه در کدام نوبت اقدام به پذیرش استعداد. تحصیلی کرده است؟ پردیس؟ روزانه؟ و اینکه کسی اطلاع دارد. کدام رشته هارو پذیرش میکند؟

ستار
ستار

سلام. اگه لیسانس توی پیام نور باشه و ارشد توی دانشگاه اصفهان ایا مجاز به استفاده از فراخوان هستیم؟ اخه خوده دانشگاه نوشته از بین دانشجویان ارشد دانشگاه های مشمول

م
م

باسلام وقتی میخوام ثبت نام کنم تو قسمت پرداخت های الکترونیکی شناسه پرداخت میخواد چنده؟؟؟

....
....

1130

رضا
رضا

اگر معدل کارشناسی١٣/۴۵ باشد و ارشد ١٨/٩٨ آیا می توان در فراخوان بدون آزمون شرکت کرد

به: "جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران"
به: "جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران"

من نمیفهمم شما چرا اینقدر اصرار دارید که نظر غلطتان را به زور به دیگران بقبولانید؟ تمام صفحات پر شده از نظرات غلط شما. نکته ی جالب اینجاست که شما با یک استنباط ساده و با ترجمه ی لغوی کلمه ی پردیس به این نتیجه رسیدید که چون پردیس به معنای مکانی متشکل از چند مجموعه ی آموزشی است و ما هم با روزانه ها در کلاس هستیم پس مدرک ما روزانه است. براساس مصوبات شیوه نامه پذیرش دانشجو در پردیس های خودگردان باید نوع و محل تحصیل در مدرک تحصیلی قید شود و این بدان معناست که عنوان پردیس… ادامه نظر»

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

اولاً سطح بندی دانشگاه مهم است نه دورهبه این معنی که وقتی دانشگاه تهران سطح یک و برترین دانشگاه است پس شامل همه دوره های دانشگاه تهران اعم از روزانه-روزانه شهریه پرداز در پردیس بین المللی-و نوبت دوم)می شود و دانشگاه سطح2 یک پله پایینتره در نتیجه دوره هایش هم نسبت به سطح یک پایینتره.

ايمان
ايمان

این استدلال کاملاً غلطه . اگر منطق یا اصول فقه خوانده بودید متوجه صحبتهاى من میشدید.

ميترا
ميترا

با سلام و احترام کاملا با نظر شما موافق هستم

ميترا
ميترا

با نظرات جناب جغرافیا و برنامه ریزی شهری کاملا موافقم همینطور ادامه بدین تا سایر دوستان روشن و استفاده کنن✌✌✌✌✌✌✌

شهرام
شهرام

با سلام. پردیس همیشه هم به معنی خودگردان نیست. و مثلا پردیس فارابی دانشگاه تهران هم روزانه داره هم شبانه. و از روزانه ها هیچ پولی دریافت نمیشه

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، یازدهمین مجمع اتحادیه رؤسای دانشگاه‌های روسیه با حضور حدود ۶۰۰ رئیس دانشگاه از روسیه و سایر کشورها روز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، در دانشگاه پلی‌تکنیک سن پترزبورگ برگزار شد.رئیس دانشگاه تهران در ادامه خاطر نشان کرد: «بسیار خوشحالم به‌عنوان رئیس کهن‌ترین، بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین دانشگاه ایران که مورد احترام همه دانشگاه‌ها و موسسات آکادمیک ایران است و به نحوی می‌تواند دانشگاه‌های ایرانی را در چنین مجمعی نمایندگی کند، در اینجا حضور دارم و با شما روسا و هیات‌های محترم سخن می‌گویم». دکتر نیلی احمدآبادی، دانشگاه تهران را نخستین مرکز آموزش عالی مدرن در… ادامه نظر»

حسام
حسام

باشه اصلاً دانشگاه تهران-کیش از دانشگاه مادر تهران-تهران هم بهتره و همه در آرزوى این دانشگاه گران شهریه هستند.
اخه یه ادم چقدر میتونه روى دانشگاه خودش متعصب باشه و غیر منطقى !!!

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

من دانشجو دانشکده بین المللی کیش دانشگاه تهران نیستمولی فرقی نمیکنه با دانشکده های دیگه در تهران.همگی دانشگاه تهران محسوب می شوند.

ايمان
ايمان

قبلاً به صراحت اعلام کرده بودید ، دانشجوى پردیس کیش هستید . من خوب یادمه

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

برادر عزیز من متعصب نیستم.واقعیتها را به اطلاع می رسونم

مهدی
مهدی

دوست عزیز، پردیس به هیچ وجه در حد روزانه نیست، چرا شما دائم از اسم دانشگاه تهران مایه میذارید؟

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

در دانشگاه تهران اسمی از پردیس خودگردان نیست.دانشگاه تهران در مقطع دکتری سه دوره آموزشی داره-1-روزانه معمولی (رایگان) 2-روزانه شهریه پرداز(مخصوص دانشجویان بین المللی و خارج از کشور و دانشجویانی که حداقل یکبار از سهمیه آموزش رایگان استفاده کرده اند و مربیان)و 3- نوبت دوم که همان شبانه سابق است و مقرراتش با روزانه ها فرق داره ولی مدرکشون همگی یکسان هستند.اما در دفترچه سازمان سنجش عنوان پردیس خودگردان برای روزانه شهریه پرداز هم ذکر میشه که شاید به خاطر یکنواختی و شهریه پرداز بودن و یا مترادف بودن روزانه شهریه پرداز با پردیس خودگردان این کار را می کنند.

ايمان به جغرافيا
ايمان به جغرافيا

باشه شما درست میگى و سازمان سنجش اشتباه میکنه.
حالا میشه این بحث رو تموم کنید ؟ هر جا میریم ستایش و ثناگویى شما را از پردیس ها مى بینیم!

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

شما میخواهید به زور به رنگ سفید بگویید سیاه!!!!!!!!خب نمیشه از محالاته!!!!!!!پردیس کیش یا پردیس فارابی و پردیس هنرهای زیبا و پردیس علوم و پردیس ارس و البرز و …همگی دانشگاه تهران هستند و دانشگاه تهران هم یک نوع مدرک صادر می کنه-نمیدونم شما چرا به دوره روزانه شهریه پرداز حساس شدی.همان روزانه است ولی با پرد اخت شهریه.یعنی اگه دانشجویی قبلا از سهمیه رایگان در مقطع دکتری استفاده کرده و مجدد قصد ادامه تحصیل در روزانه دانشگاه تهران را داشته باشه و حتی نفر اول در کنکور و مصاحبه باشه در دره روزانه-شهریه پرداز تحصیل می کنه-شهریه پرداز یعنی… ادامه نظر»

به جغرافيا
به جغرافيا

من زور میگم یا شما ؟؟؟؟!!!!!!!!! عجب ؟!!!!!!!!!’

م
م

دانشگاه تهران اگه مدرک هم برای هر کدوم از دانشکده هاش صادر کننده روش میزنه که مثلا پردیس …. دانشگاه تهران. پس معلوم میشه کدوم قسمت بوده و با چه سطح علمی طرف اون دانشگاه قبول شده….!!!

حسام
حسام

خود دانشگاه تهران پردیس کیش خودش رو قبول نداره!!!!

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

پردیس کیش و البرز می توانند در استعداد درخشان شرکت کنند.چون دوره روزانه شهریه پرداز هستند نه خودگردان.ضمنا پردیس بین المللی دانشگاه تهران محسوب می شوند.در اطلاعیه شماره اصلاحات را اعلام می کنند و پردیس کیش و البرز دانشگاه تهران را مستثنی می کنند

حسام
حسام

روزانه شهریه پرداز نداریم . طبق اطلاعیه فعلى هم نمیتوانند.
حالا شما هر چقدر میخواهید از خودتون بدون منبع موثق و مستند صحبت کنید مختار هستید، اما بحثى باقى نمى ماند

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

دانشگاه تھران سامانه جامع آموزش کارنامه تحصیلی دانشجو نام و نام خانوادگی: شماره دانشجو: دانشکده: پردیس بین المللی کیش واحد آموزشی گذرانده: شماره شناسنامه: نام پدر: تاریخ تولد: محل صدور: رشته: واحد پژوھشی گذرانده: تعداد واحد رد شده: کد ملی: مقطع: دکتری تخصصیPhD دوره: روزانه – شھریه پرداز میانگین کل نمرات آموزشی: تعداد نیمسال مشروط: ٠ سھمیه ورود: تعداد واحد جبرانی: نوع پذیرش: پذیرش-آزمون آخرین وضعیت : ترم در انتظار برگزاری آزمون جامع امتیاز کل: رشته مقطع تحصیلی قبلی: تاریخ فراغت از تحصیل قبلی:

ايمان به جغرافيا
ايمان به جغرافيا

بله پردیس هاى البرز و فارابى و کیش پردیس هاى خودگردان و بین المللى هستند که دوره روزانه- شهریه پرداز هستند و این خیلى بده که (( شهریه پرداز یعنى پولى )) ذکر میشه
پس نمیتونیم ، روزانه = روزانه شهریه پرداز رو یکى بدونیم.
در آخر موقع صدور مدرک به قول اون دوستمون مینویسن
((دکترى تخصصى از دانشگاه تهران پردیس بین الملل کیش )) و این یعنى فرسنگ ها فاصله است با دانشگاه مادر تهران و حتى در مرتبه پایینتر از دانشگاه آزاد شهرهاى بزرگ ایران قرار میگیره .

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

این نمونه کارنامه دانشکده پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهرانه

به جغرافيا
به جغرافيا

قبول ندارم ، لینک صفحه رو بزارید تا قبول کنم

مهسا
مهسا

سلام
خیر این طور نیست و فارغ التحصیلان پردیس ها نمیتونن در این فراخوان شرکت کنند و استدلال شما هم متأسفانه صحیح نیست.
دوره ای به اسم “روزانه شهریه پرداز” هم کلا تعریف نشده.