/, دکتری سراسری/وضعیت نامشخص پذیرش بورس دکتری خارج 98

مدرسان شریف

وضعیت نامشخص پذیرش بورس دکتری خارج 98

در حالی که داوطلبان پذیرش بورس دکتری خارج از کشور در سال 98 می بایست مطابق روال گذشته در آزمون دکتری ثبت نام کنند، اما امسال وضعیت بورس نامشخص است و شرایطی برای این پذیرش اعلام نشده است.

به گزارش پی اچ دی تست، پذیرش در بورس دکتری خارج از کشور چند سالی است که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد و بنابراین پذیرش گرفتن برای بورس دکتری خارج از کشور منوط به شرکت داوطلبان در آزمون ورودی دوره دکتری سراسری است. بدین صورت که داوطلبان با شرکت در کنکور دکتری، به شرط کسب حدنصاب لازم، دعوت به مصاحبه دانشگاه‌ها شده و در صورت پذیرش، فرآیند اپلای جهت تحصیل در دوره دکتری دانشگاه‌های خارج از کشور را طی می‌کنند. 

شرایط پذیرش بورس دکتری خارج از کشور طی سال‌های گذشته در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری اعلام می‌شد و سپس ظرفیت اختصاص‌یافته در بورس دکتری خارج از کشور دانشگاه‌ها در دفترچه شماره 2 (دفترچه انتخاب رشته دکتری) اطلاع‌رسانی می‌شد.

اما در دفترچه ثبت نام دکتری 98 برخلاف روال سال‌های گذشته، شرایط پذیرش داوطلبان بورس دکتری خارج از کشور  اعلام نشده است.

در بند 8 دفترچه راهنمای ثبت نام (شماره یک) آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 98 آمده  است: «پذیرش بورس خارج از کشور: در صورت اعلام ظرفیت پذیرش برای رشته های تحصیلی بورس خارج از کشور توسط دانشگاه ها، شرایط و ضوابط مربوط به این رشته ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) اطلاع رسانی خواهد شد.»

بورس دکتری خارج 98

این در حالی است که در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 97، شرایط و نحوه پذیرش بورس دکتری خارج به تفصیل بیان شده بود.

این شرایط شامل حداقل میانگین (معدل) نمره های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته، حداکثر سن داوطلب در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون دکتری و سایر شرایط کسب حد نصاب علمی لازم بود.

وضعیت نامشخص پذیرش بورس دکتری خارج 98
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۹-۱۱ ۱۶:۲۶:۵۵ +۰۳:۳۰۱۰ آذر, ۱۳۹۷|تک, دکتری سراسری|۱ ديدگاه

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
حمید
حمید

سلام.
هنوز نتایج بورس ۹۷ هم اعلام نکردن
اگه اطلاعی دارید خواهش می کنم کمک کنید. هرچی پیگیری میکنم کسی پاسخگو نیست