شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه شهید بهشتی در سال 1399 اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، ​دانشگاه شهید بهشتی بر اساس آیین‌نامه «پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان» از بین دانش‌آموختگان و دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی‌ ارشد برای دوره دکتری در سال تحصیلی 1400-1399 دانشجو می‌پذیرد.

 

مهلت ثبت‌نام اینترنتی: 99/03/17 لغایت 99/04/07

شرایط دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه شهید بهشتی

قبل از ثبت‌نام جهت پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی، توجه به نکات زیر ضروری است:

1) دانش آموختگان و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های داخل کشور می توانند با رعایت مفاد این دستورالعمل در فراخوان دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی شرکت نمایند.

دانش آموختگان و دانشجویان کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و مدارک دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، غیرحضوری و آموزش محور مجاز به شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری این دانشگاه نمی باشند.

2) دانش آموختگان و دانشجویان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور مجاز به استفاده از مفاد این دستورالعمل برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون نیستند.

دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی

3) بیش از 2 سال از تاریخ دانش آموختگی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی نگذشته باشد.

4) حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی رشته های علوم پایه و فنی مهندسی 15 و رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی و رفتاری 16 است (بدون اعمال ضریب همترازی).

5) حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی ارشد 17 است (بدون اعمال ضریب همترازی).

6) داوطلبان باید حداکثر تا 99/06/31 فارغ التحصیل شوند.

7) داوطلبان با سنوات بیش از 5 نیمسال در دوره کارشناسی ارشد، مجاز به شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری این دانشگاه می باشند، اما نمره مربوطه را کسب نمیکنند.

8) کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه دکتری (جدول امتیازدهی دکتری بدون آزمون). داوطلبان حائز حداقل 60 امتیاز آموزشی، پژوهشی و مصاحبه به ترتیب امتیاز، اولویت بندی می‌شوند.

9) مقالات باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش قطعی چاپ و مرتبط با پایان نامه باشد. گواهی پذیرش چاپ قطعی و بدون قید و شرط باید مورد تأیید هیات تحریریه بوده و زمان چاپ آن بطور صریح با ذکر شماره و دوره چاپ، مشخص شده باشد.

مقالات موضوع این ماده که در زمان مصاحبه دارای گواهی پذیرش قطعی است، باید حداکثر تا یکسال پس از ورود به دوره دکتری به چاپ برسد، در غیر این صورت، پذیرش داوطلب لغو می‌گردد.

10) کسب حداقل 5 امتیاز از ردیف اول جدول 1 «صورتجلسه بررسی توانایی های علمی متقاضیان ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون» الزامی است.

11) کسب حداقل نمره 50از آزمون زبان MCHE یا معادل آن در سایر آزمون‌های مورد قبول دانشگاه (مطابق جدول 4) تا قبل از آزمون جامع دکتری الزامی است (در غیر اینصورت پذیرش داوطلب لغو خواهد شد).

12) حداکثر سن داوطلب 30 سال است.

تذکرات مهم

1) رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بدون آزمون باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط باشد. تشخیص این موضوع به عهده گروه آموزشی مربوطه است.

2) متقاضی نباید در زمان ارایه تقاضای پذیرش، دانشجوی مقطع دکتری سایر مؤسسات و دانشگاه ها باشد.

3) داوطلبان می‌توانند فقط متقاضی یک رشته/گرایش باشند.

4) تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس آییننامه پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری، مجاز نیست.

5) مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.

6) وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک، عدم احراز شرایط اولیه یا عدم پذیرش به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

7) پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) است.

8) چنانچه در هر مرحله از ثبت‌نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت‌نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری میشود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

9) با عنایت به اینکه ثبت‌نام قطعی پذیرفتهشدگان علمی، منوط به تأیید دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش دانشجوی وزارت عتف است، دانشگاه از صدور هر گونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تاییدیه معذور است.

نحوه ثبت نام دکتری بدون کنکور 99

کلیه داوطلبان پذیرش بدون آزمون دکتری این دانشگاه باید از تاریخ 99/03/17 لغایت 99/04/07 به آدرس https://golestan.sbu.ac.ir مراجعه و سپس روی آیکن متقاضی پذیرش دانش آموختگان ممتازکلیک نمایید.

شناسه کاربری و گذرواژه خود را در سامانه تعریف نموده و پس از به خاطرسپاری از سامانه خارج شوید.

مجدداً به آدرس https://golestan.sbu.ac.irمراجعه و با شناسه کاربری و گذرواژه خود (تعریف شده در مرحله قبل) به سامانه وارد شوید.

در بخش پذیرش دانش آموختگان ممتاز و برگزیدگان علمی برای دوره دکتری بدون آزمون 99″ وارد شوید و به تکمیل اطلاعات لازم بپردازید.

لازم است فرم‌هایی را که از این پورتال یا سامانه گلستان با فرمت WORD دریافت نموده‌اید، پس از تکمیل به فرمت PDF تبدیل نمایید. سپس سایر مدارک لازم را با وضوح اسکن نموده و آنها را در فرمت PDF و با حجم کمتر از 250 کیلوبایت برای هر فایل، در سامانه بارگذاری نمایید. کلیه فرم‌ها باید به صورت تایپ شده باشد. به فرم‌هایی که به صورت دستی تکمیل شده باشد، ترتیب اثر داده نمی شود.

لازم است شماره پرونده، شناسه کاربری و گذرواژه خود را برای پیگیری‌های بعدی حفظ نمایید.

مدارک الکترونیکی لازم برای ثبت نام دکتری بدون آزمون شهید بهشتی

 • یک قطعه عکس با فرمت JPG و حداکثر حجم 100 KB
 • تصویر صفحه اول شناسنامه به انضمام تصویر کارت ملی؛ به صورت یک فایل یکپارچه
 • صورتجلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد (مخصوص داوطلبانی که از پایان نامه کارشناسی ارشد خود دفاع کرده اند اما هنوز درجه پایانن امه در ریزنمرات داوطلب ثبت نشده است)
 • ریزنمرات دوره کارشناسی به فرمت PDF به صورت یک فایل یکپارچه
 • ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد به فرمت PDF به صورت یک فایل یکپارچه
 • فرم تقاضای پذیرش بدون آزمون دوره دکتری سال 1399-1400
 • گواهی تایید ارتباط مقالات علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی با پایان نامه کارشناسی ارشد
 • فرم تایید رتبه های برتر تحصیلی (مخصوص داوطلبان رتبه اول تا سوم مقطع کارشناسی و رتبه اول و دوم مقطع کارشناسی ارشد)
 • دو توصیه نامه که یکی از آنها بایستی توسط استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد متقاضی تکمیل شود.
 • مدرک معتبر زبان
 • پرداخت هزینه ثبت‌نام به مبلغ 1،300،000 ریال که لازم است صرفاً به صورت الکترونیکی از طریدق «سامانه جامع دانشگاهی» واریز گردد.

اصل مدارک و مستندات (این مدارک در روز مصاحبه به صورت فیزیکی تحویل گروه آموزشی مربوطه شود):

1- کلیه مدارک مربوط به سوابق و فعالیت های آموزشی و پژوهشی (مقالات، گواهی اتمام طرحهای پژوهشی، ریزنمرات، افتخارات، …)

2- فرم تقاضای پذیرش بدون آزمون دوره دکتری سال 1399-1400

3- دو توصیه نامه که یکی از آنها بایستی توسط استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد متقاضی تکمیل شود.

4- اصل گواهی تایید ارتباط مقالات علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی با پایان‌نامه کارشناسی ارشد

5- اصل فرم تایید رتبه های برتر تحصیلی (مخصوص داوطلبان رتبه اول تا سوم مقطع کارشناسی و رتبه اول و دوم مقطع کارشناسی ارشد)

اینستاگرام آزمون دکتری