عدم افزایش شهریه دانشجویان دکتری پیام نور

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور درباره افزایش شهریه دانشجویان دکتری دانشگاه پیام نور توضیحاتی داد.

به گزارش مهر، جمعی از دانشجویان دکتری دانشگاه پیام نور صبح امروز مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کرده و نسبت به افزایش غیرقانونی شهریه معترض‌اند.

یکی از این دانشجویان معترض گفت: طبق اساس نامه در مقطع دکتری تا سه ترم بعد از تأیید پروپوزال نباید شهریه‌ای پرداخت شود ولی متأسفانه دانشگاه پیام نور از ترم هفت، شهریه ثابت به اضافه متغیر را اجرا کرده و تا زمانی که بخواهیم از رساله خود دفاع کنیم باید حداقل ۱۵ میلیون تومان را یکجا تسویه کنیم.

یکی دیگر از دانشجویان حاضر در تجمع افزود: دانشگاه پیام نور بر خلاف روال قبل، از ترم گذشته اقدام به اخذ شهریه ثابت برای تمدید رساله کرده است که این موضع کاملاً غیر قانونی است زیرا تمام ورودی‌های قبل را شامل می‌شود و دانشجویانی که در شرف فارغ‌التحصیلی هستند را بدهکار می‌کند.

دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری هیچ افزایش شهریه‌ای نداشته است

حسن علیزاده معاون اداری مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اعتراض دانشجویان دکتری به افزایش شهریه توضیح داد: دانشگاه پیام نور هیچ افزایش شهریه‌ای برای دانشجویان نداشته است جز افزایش شهریه‌ای که سالانه برای تمام دانشجویان سال گذشته اعمال کردیم و این افزایش ۱۰ درصد است.

وی ادامه داد: دانشجوی دکتری می‌تواند در هر ترم حداکثر ۱۰ واحد درسی انتخاب کند، این ۱۰ واحد را می‌تواند در یک ترم یا ۳ ترم انتخاب کند، چون رساله دانشجویان دکتری چیزی بین ۱۸ تا ۲۴ واحد است یعنی اینکه اگر ۱۰ واحد باشد، دانشجو باید ۳ ترم به صورت تفکیکی انتخاب کند.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور توضیح داد: دانشگاه اعلام کرد، یک راه این است که دانشجوی دکتری می‌تواند ۳ ترم این انتخاب واحد را انجام دهد و هر ترم شهریه ثابت و شهریه متغیر پرداخت کند، یک راه دیگر این است که مانند سایر دانشگاه‌های دولتی که برای پردیس‌ها اعمال می‌کنند، دانشجو ابتدا ۲۴ واحد را اخذ می‌کند و هر ترم، مادامی که دانشجو است، باید شهریه ثابت ترم‌های خود را پرداخت کند اما دانشجویان به این موضوع معترض هستند.

وی ادامه داد: برخی مواقع ترم‌های دانشجویان طولانی می‌شود و دانشجویان عنوان می‌کنند که چرا باید برای این دوره‌ها شهریه پرداخت کنند، که البته دانشگاه به این دانشجویان کمک می‌کند، در هیچ جایی از اساسنامه دانشگاه به این موضوع اشاره نشده است که دانشجو، بابت ترم‌هایی که در دانشگاه حضور دارد، شهریه پرداخت نکند.

رایزنی با یکی از بانک‌ها برای رفع مشکل دانشجویان دکتری پیام نور

معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه هیچ زمانی کاری انجام نمی‌دهد که برای دانشجو مشکل ایجاد شود و خارج از ضوابط و مقررات دانشگاه باشد، برای رفع مشکل این دانشجویان با یکی از بانک‌ها صحبت کرده‌ایم و مقرر شده به این دانشجویان تسهیلات ارائه کنند بازپرداخت آن طولانی مدت است و دانشجویان ۴۸ ماه نسبت به تسویه فرصت دارند.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهناز
تیر ۲, ۱۳۹۸ ۸:۵۰ ب٫ظ

اگه قرار بود مثل پردیس عمل کنن از اول میگفتن که تینجا رو برای تحصیل انتخاب نکنیم! تسهیلات به چه درد میخوره مگه رایگانه؟ وام رو بالاخره باید پس داد !!

هدا
تیر ۳, ۱۳۹۸ ۱:۳۳ ب٫ظ
پاسخ به  مهناز

اصلا در پردیسها اینطوری نیست که بیکباره کل شهریه رساله دریافت شود

سیروان
تیر ۲۲, ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸ ب٫ظ
پاسخ به  مهناز

سلام .میشه بفرمایید هزینه هر ترم چقدر میشه و در کل چقدر هزینه بر میداره کل ۸ترم؟؟؟؟علوم انسانی هستم.

دانشجوی دکتری پیام نور
تیر ۲, ۱۳۹۸ ۹:۰۵ ق٫ظ

مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور امسال(۱۳۹۸) بابت آزمون جامع شهریه اخذ نمود در حالیکه قبلاً اینگونه نبود و به اعتراض دانشجویان رسیدگی نشد!!!!!!!!!!!!!!!!!

Shimi
شهریور ۲۷, ۱۳۹۸ ۴:۵۶ ب٫ظ

سلام ..پیام نور کدوم مرکز و اینکه چقدر هزینه گرفت

دانشجوی دکتری پیام نور
مهر ۹, ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  Shimi

دانشجوی دکتری پیام نور
مرکز تحصیلات تکمیلی تهران برای آزمون جامع حدود ۲ و نیم میلیون تومان گرفت!!!