فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه قم برای سال تحصیلی 1399-1400 از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد دوره های روزانه و شبانه دانشگاه های دولتی منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه دانشگاه قم درخصوص پذیرش بدون آزمون داوطلبان استعداد درخشان در دوره دکتری تخصصی سال 1399 این دانشگاه منتشر شد.

 

کلیه استعدادهای درخشان متقاضی در دوره دکتری میبایست واجد شرایط تمامی مفاد شیوه نامه اجرایی این دانشگاه باشند.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه قم

* یک قطعه عکس 3×4

* تصویر کارت ملی (پشت و رو)

* تصویر تمام صفحات شناسنامه 

* تکمیل فرم تقاضای پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان (مشخصات فردی، سوابق آموزشی و پژوهشی)

دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه قم

* تأییدیه مربوط به معدل کل و ریزنمرات تأییدشده دوره کارشناسی (معدل 16 و بالاتر)

* تأییدیه مربوط به معدل و ریزنمرات تأییدشده دوره کارشناسی ارشد (بدون  احتساب نمره پایان نامه 17 و بالاتر)

* ارائه اصل مدارک مربوط به مقالات علمی پژوهشی نمایه شده و سایر گواهی های معتبر.

* کسب حداقل 7 امتیاز از ردیف شماره 1 بخش امتیازات پژوهشی (آیین نام استعداد درخشان) الزامی است.

(داشتن حداقل یک مقاله علمی پژوهشی داخلی و خارجی مرتبط با پایان نامه، گواهی ثبت اختراع مورد تأیید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، یا برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر بین المللی خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا)

* توصیه نامه علمی از حداقل دو نفر از اساتید دوره کارشناسی ارشد

* کسب حداقل نمره 50 از آزمون (MCHE یا معادل آن در سایر آزمون های رایج کشور) قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)- «اختیاری است»

تذکرات مهم پذیرش دکتری بدون کنکور 99 دانشگاه قم

1- فارغ التحصیل در یکی از دوره های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه های دولتی (سراسری) باشد. (بدیهی است مدارک داوطلبان سایر دانشگاه ها بررسی نخواهد شد).

2- ثبت نام در دو رشته دوره دکتری امکان پذیر نمی‎باشد.

3- کلیه داوطلبان لازم است تمامی مدارک مورد نیاز زیر را حداکثر تا تاریخ 98/12/25 با پست سفارشی به آدرس دانشگاه قم، گروه استعدادهای درخشان ارسال نمایند و در روز مصاحبه رشته مورد نظر (مطابق با تاریخ های مندرج در جدول زمان بندی مصاحبه ها – همزمان با مصاحبه معرفی شدگان آزمون دکتری از طریق سازمان سنجش آموزش کشور که اطلاع رسانی آن متعاقباً از طریق وب سایت دانشگاه قم صورت میگیرد) به صورت حضوری به گروه استعدادهای درخشان مراجعه در صورت تأیید مدارک و مستندات معرفی نامه ورود به مصاحبه علمی را دریافت نمایند.

4- تحصیل در دوره دکتری تمام وقت بوده و پذیرفته شدگان مشمول کلیه مقررات و ضوابط آموزشی و انضباطی دانشگاه قم می باشند. مطابق مقررات وزارت علوم تحقیقات و فناوری پذیرفته شدگان نهایی ملزم به سپردن تعهد تحصیل تمام وقت به دانشگاه برای کل مدت تحصیل دوره دکتری خواهند بود. لذا داوطلب نباید به مؤسسه دیگری تعهدخدمت داشته یا در استخدام محل دیگری باشد.

تبصره: شاغلان در سازمان ها و دستگاه های دولتی در صورت پذیرش نهایی باید موافقت بدون قید و شرط سازمان مربوطه را برای ادامه تحصیل تمام وقت ارائه نمایند.

5- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل مشخص گردد که داوطلب دارای هر یک از شرایط لازم نبوده است بلافاصله از ثبت نام و یا ادامه تحصیل وی در هر مرحله که باشد جلوگیری به عمل آمده و مطابق مقررات و ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

6- به مدارک ناقص به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد.

7- رعایت شرایط اختصاصی دانشگاه قم.

8- مبلغ وجه ثبت نام بعد از بررسی مدارک داوطلبان و داشتن شرایط عمومی و اختصاصی، از طریق وب سایت این دانشگاه اعلام و روز برگزاری مصاحبه علمی، اصل فیش واریزی دریافت می گردد.

اینستاگرام آزمون دکتری