دانشگاه رازی کرمانشاه از بین برگزیدگان علمی دانشگاه رازی و سایر دانشگاه ها که واجد شرایط عمومی و اختصاصی فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون این دانشگاه هستند، برای نیمسال اول سال تحصیلی 1399-1400 دانشجو می پذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام این دانشگاه، مهلت ثبت نام متقاضیان شرکت در فراخوان دکتری بدون کنکور تا ٣١ اردیبهشت ٩٩ می باشد.

 

شرایط دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه رازی کرمانشاه

شرایط داوطلبان به شرح ذیل می باشد:

دکتری بدون آزمون رازی کرمانشاه

1- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مورد تقاضا و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از یکی از دانشگاهها ی داخل کشور

2- دارا بودن میانگین کل معدل ١۶یا بالاتر در مقطع کارشناسی (یا معدل همتراز شده طبق همترازی سامانه سازمان سنجش)

3- دارا بودن میانگین کل معدل ١٧ یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد (یا معدل همتراز شده طبق همترازی سامانه سازمان سنجش) 

4- بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

5- قبولی در مصاحبه گروه مربوطه

6- متقاضی باید حداکثرتا تاریخ ٩٩/۶/٣١ دانش آموخته شود.

7- کسب حداقل ٧ امتیاز از بند ١-١جدول شماره ١

تبصره: پذیرش افراد مشمول این آیین نامه، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

از دانش آموختگان دانشگاه های غیر دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد، جامع علمی کاربردی، مجازی، پردیس های بین الملل (خودگردان) پذیرش بدون آزمون به عمل نمی آید.

توجه: از دانشجویان و دانش آموختگان پردیس خودگردان دانشگاه رازی پذیرش به عمل می آید.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت های علمی برگزیده

1- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ١مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه باشد.

تبصره: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می باشد.

2- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.

3- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر  (خورازمی، فارابی،رازی و یا ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

4- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی (رتبه های اول تا پانزدهم کشوری) باید تایید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

5- مقاله، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن، نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از نام استاد راهنما یا مشاور ذکر شود (نام دانشجو باید اولین نویسنده در لیست دانشجویان باشد) و یا مخترع اصلی اختراع باشد در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

تذکر: پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است. بنابراین داوطلبانی که از این طریق پذیرفته می شوند در صورت انصراف از تحصیل، ملزم به پرداخت هزینه های آموزش رایگان خواهند بود.

ظرفیت پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه رازی کرمانشاه

1- دانشگاه اختیار دارد حداکثر %٢٠ ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی پژوهشی دوره روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل کشور و مورد تأیید وزارت به صورت مازاد برظرفیت، پذیرش نماید.

2- ظرفیت مذکور مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد.

نکات مهم

– دانش آموختگان حداکثر تا ٢ سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند. داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها، بیشتر از دو سال نگذشته باشد.

3- دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.

4- دانش آموختگان فقط در صورت دفاع از پایان نامه با درجه عالی یا بسیار خوب موفق به کسب امتیازات مربوطه، مطابق با جدول شماره ١ خواهند شد.

5- سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیاز دهی، در مقطع کارشناسی ٨ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد تا ۵ نیمسال دارای امتیاز خواهد بود. در غیر این صورت امتیازی تعلق نمی گیرد.

تبصره 1: داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مقطع کارشناسی ٩ نیمسال و کارشناسی ارشد نا پیوسته، ۵ نیمسال تصویب شده اند، امتیازت لازم را مطابق با جدول شماره ٢ اخذ خواهند نمود.

6- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

7- مدارک داوطلبان و وجه دریافتی، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم، مفاد آگهی را مطالعه و فقط درصورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

8- ارائه یک نسخه از پایان نامه (برای دانش آموختگان) و نیز نسخه اصل کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی دواطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

9- دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

10- با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری بصورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

11- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

فرآیند پذیرش دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه رازی

– پس از بررسی مدارک توسط دفتر استعدادهای درخشان جهت ارزیابی علمی به دانشکده ها و از دانشکده ها به گروه های آموزشی مربوطه ارجاع خواهد شد و پس از امتیاز دهی به کلیه فعالیت های آموزشی و پژوهشی داوطلب براساس جداول که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می گیرد، داوطلبان حائز شرایط (طبق نظر گروه آموزشی مربوطه) به مصاحبه دعوت می شوند.

لازم به ذکر است دعوت به مصاحبه به معنی پذیرش نمی باشد و حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

– داوطلبانی که حداقل ۶٠ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت قرار خواهند گرفت.

– پس از بررسی نهایی، اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد مقرر اعلام خواهد شد.

– پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

مدارک لازم شرکت در فراخوان دکترا بدون کنکور

* فرم تکمیل شده تقاضا

* یک نسخه تصویر شناسنامه (فقط صفحه اول و در صورت داشتن توضیحات، تصویر تمام صفحات الزامی است) و تصویر کارت ملی

* تصویر مدرک نمایانگر وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان ذکور

* تصویر گواهینامه و ریزنمرات در دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتماً در آن درج شده باشد.

معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه و ذکر نمره پایان نامه (درصورت دفاع) باید ارائه شود.

(ارائه نمره پایان نامه برای دانشجویان سال آخر که تا ٩٩/۶/٣١ دانش آموخته می شوند الزامی نیست).

* تصویر گواهینامه و ریزنمرات در دوره کارشناسی

* معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد (برای دانشجویان المپیادی)

* معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های معتبر علمی خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا (برای برگزیدگان جشنواره ها در مقطع کارشناسی ارشد)

* تصویر کامل کلیه مقالات علمی ترویجی، علمی پژوهشی، ISC،ISI که منتشر شده باشد (در صورت انتشار مقاله، تصویر جلد مجله حتماً ضمیمه شود).

* تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس ها، کلیه تألیفات، کتب و فعالیت های پژوهشی داوطلب

* گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند (نسخه کامل مقاله نیز ضمیمه شود).

* تصویر جلد مجله که اعتبار و درجه ی علمی مجله مشخص باشد (علمی پژوهشی، ISI ،ISC مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد).

* ارائه فرم تأیید مقاله توسط استاد راهنما

اینستاگرام آزمون دکتری