با اعلام نتایج دکتری وزارت بهداشت 99، حدود 13 درصد ظرفیت پذیرش خالی ماند. در این راستا، تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99 برگزار می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99

به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال 1399 می رساند مرحله تکمیل ظرفیت برای برخی از  رشته محلهای شهریه پرداز (جدول زیر) برگزار می گردد. متقاضیان میتوانند از تاریخ 99/10/29 تا 99/10/30 از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی نسبت به انتخاب این رشته محل ها اقدام کنند.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت

تمامی افرادی که به عنوان قبول مرحله اول (کتبی) به مرحله دوم راه یافته و نمره مرحله دوم را دارند (اعم از قبول شده یا مردود)، میتوانند در این مرحله شرکت کنند.

افرادی که در مرحله قبل پذیرفته شده و در تکمیل ظرفیت نیز قبول شوند، پذیرش اولیه آنها ملغی شده و قابل بازگشت نمی‌باشد.

زمان اعلام نتایج دکتری وزارت بهداشت 99

زمان شروع به تحصیل پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت به اختیار دانشگاه محل پذیرش میباشد.

نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت، نیمه اول بهمن ماه اعلام خواهد شد.

رشته های تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی 99

رشته‌های تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99 به شرح جدول زیر است:

رشته های تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99

ظرفیت خالی دکتری وزارت بهداشت 99؛ فرصتی برای تکمیل ظرفیت

به گزارش پی اچ دی تست، نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت پس از تاخیرهای پیاپی بالاخره اعلام شد. اما پس از اعلام نتایج، صدای اعتراض برخی داوطلبان به گوش میرسد، اعتراضاتی که توجه به آنها در شرایط کرونایی فعلی بسیار لازم است.

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت در سال 99 تجربه جدیدی بود. داوطلبان این آزمون به جای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری، در بازه زمانی اعلام شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی، نسبت به ارسال مدارک و بارگذاری کلیپ (حداکثر 10دقیقه) اقدام کردند. اساتید نیز بر اساس همین مستندات ارسال‌شده نسبت به نمره دهی اقدام کردند.

در حالی که مصاحبه دکتری همیشه محل مناقشه بوده است، ارائه مجازی و عدم رویارویی اساتید و دانشجویان این بار ملاک نمره‌دهی مصاحبه قرار گرفته است. فرایندی که خالی از اشکال نخواهد بود.

به دنبال همین شیوه برگزاری مصاحبه دکتری وزارت بهداشت در سال 99، برخی داوطلبان نیز معتقدند که نمره دهی با توجه به یک فایل ارائه مجازی عادلانه نبوده و در نتیجه نسبت به نمرات مصاحبه معترض هستند.

علاوه بر این، با اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت، تعداد ۳ هزار و ۳۷۴ نفر مجاز به انتخاب رشته محل شدند که از این تعداد ۳ هزار و ۲۷۱ نفر انتخاب رشته محل خود را انجام دادند.

در نهایت، پس از برگزاری مصاحبه های دکتری، ۱ هزار و ۵۸۷ نفر در این آزمون پذیرفته شده‌اند.

این در حالی است که ظرفیت دکتری تخصصی و دکتری پژوهش رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در دوره‌های روزانه، شهریه‌پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی یک هزار و ۸۲۰ نفر اعلام شده بود.

بنابراین 233 ظرفیت پذیرش دکتری 99 وزارت بهداشت خالی مانده است. ظرفیتی که می تواند بهانه ای برای برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری 99 وزارت بهداشت در این شرایط کرونا باشد.

اینستاگرام آزمون دکتری