برگزاری مصاحبه های آزمون دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه یزد از ۱۱خرداد آغاز خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان مصاحبه دکتری دانشگ اه یزد

به گزارش پی اچ دی تست، مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه یزد در بازه زمانی ۱۱ خرداد تا ۳۱ خرداد است و بر اساس بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه، ارزیابی تخصصی انجام می‍شود.مصاحبه دکتری دانشگاه یزد

ثبت نام مصاحبه دکتری 1400 دانشگاه یزد

داوطلبان حائز شرایط برای شرکت در مرحله ارزیابی تخصصی، لازم است نسبت به ثبت نام الکترونیکی در سامانه گلستان به نشانی http://golestan.yazd.ac.ir اقدام نمایند، در غیر این صورت از مصاحبه محروم خواهند شد.

در راستای اجرای این مرحله موارد ذیل به اطلاع داوطلبان گرامی رسانده میشود:

الف) داوطلبان محترم باید فرم «مشخصات فردی» را از وبسایت دانشگاه بخش اطلاعیه‌ها دریافت و پس از تکمیل، همراه با تصویر مدارک مندرج در بند «ب» این اطلاعیه از تاریخ ۴خرداد ۱۴۰۰ تا حداکثر دو روز قبل از اولین تاریخ اعلام شده جهت انجام مصاحبه، با مراجعه به سامانه آموزشی گلستان دانشگاه یزد به آدرس https://golestan.yazd.ac.ir با مطالعه فایل راهنمای مربوط، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

شرکت در مصاحبه رشته های مختلف دانشگاه یزد، مشروط به ثبتنام قطعی و دریافت گواهی انجام ثبت نام در این سامانه است.

تذکر مهم: داوطلبان محترم حداکثر تا یک روز قبل از روز مصاحبه باید تمام مدارک مذکور در بند ب این اطلاعیه را به صورت الکترونیکی به همراه فایل الکترونیکی پایاننامه کارشناسی ارشد (یا فایل تصویبنامه پیشنهادیه برای دانشجویان سال آخر) به نشانی الکترونیکی اعلام شده مندرج در جدول برنامه زمانبندی مصاحبه ایمیل نمایند.

مصاحبه دکتری دانشگاه یزد به صورت غیر حضوری (مجازی) از طریق نرم افزار Adobe Connect به صورت تصویری با لینک اختصاصی گروه‌ها / دانشکده‌ها برگزار می شود. بنابراین لازم است داوطلبین امکانات لازم شامل کامپیوتر (مجهز به دوربین، میکروفن و اینترنت پرسرعت) در روز مصاحبه فراهم نمایند. 

داوطلبین کدرشته های مختلف باید با هماهنگی قبلی و بر اساس جدول زمانبندی ارزیابی تخصصی که در زیر آمده است جهت انجام مصاحبه تخصصی اقدام نمایند. 

جدول برنامه زمان بندی مصاحبه کدرشته محلهای مختلف دارای پذیرش دانشجوی دکتری در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

ب) مدارک مورد نیاز هر داوطلب جهت تشکیل پرونده به شرح زیر است:

۱- تصویر شناسنامه و کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه ای داوطلب با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش.

۲- یک قطعه عکس ۳*۴

۳- تصویر مدارک (گواهی موقت) کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات مربوط به هر یک از این مقاطع.

تبصره ۱: آن دسته از معرفیشدگانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ناپیوسته هستند علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته میبایست مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند. ضمناً معدل کارشناسی برای این دسته از داوطلبان میانگین وزنی معدلهای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است.

تبصره ۲: برای دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد، گواهی تایید شده دانشگاه محل تحصیل مبنی بر فارغ التحصیل شدن تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ با ذکر معدل (مطابق فرم مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون و یا فرم مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی) الزامی است.

تبصره ۳: معرفی شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه مدارک مندرج در این بند نیستند، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدارک را ایمیل نمایند.

۴- فرم تکمیل شده شماره ۱ «مشخصات فردی» داوطلب که در وبسایت دانشگاه یزد قرار دارد به همراه مدارک درخواستی ذکر شده در این فرم.

۵- کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی از جمله:

  • مقالات علمی – پژوهشی (داخی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی
  • گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران
  • برگزیدگی در جشنوارههای علمی معتبر
  • مقالات چاپ شده در ک نفرانس‌های معتبر (داخلی – خارجی)
  • طرح پژوهشی برون دانشگاهی خاتمه یافته به همراه نامه تاییدیه حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه مبدأ
  • تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی
  • برگزیدگی المپیادهای علمی – دانشجویی
  • مدرک زبان معتبر

توجه: ارسال کلیه مدارک ذکر شده، سوابق آموزشی – پژوهشی، افتخارات علمی، سوابق کاری و افتخارات حرفه ای (تکمیل شده در فرم) الزامی است و در صورت‌عدم ارائه، امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

جهت اطلاع داوطلبان از نحوه محاسبه امتیازات آموزشی پژوهشی به جدول نحوه بررسی سوابق علمی و مصاحبه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱مراجعه نمایید.

۶- واریز مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ریال (یک میلیون ریال) (این مبلغ در مراحل ثبت نام و بارگذاری مستندات در سیستم گلستان باید با استفاده از کارتهای عضو شتاب به صورت الکترونیکی در وجه دانشگاه یزد پرداخت شود.)

* داوطلبانی که برای مصاحبه به چند کد رشته معرفی گردیده اند بدون توجه به تعداد کد رشته‌ها میبایست مبلغ مربوط به تنها یک مصاحبه را پرداخت نمایند.

* مبلغ مذکور غیر قابل استرداد است.

۷- تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰

۸- فایل الکترونیکی پایان نامه کارشناسی ارشد (تصویب نامه پروپوزال برای دانشجویان سال آخر) و حتی الامکان دو توصیه نامه از استادان مقطع کارشناسی ارشد.

۹- تصویر گواهی به تایید بالاترین مقام مسئول دانشگاه محل خدمت برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی پذیرفته شده با استفاده از سهمیه مربیان تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (دولتی و غیر دولتی) و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی امکان بهره مندی از سهمیه را دارا هستند.

تذکر ۱: مربیان (اعم از رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی یا پیمانی) در صورتی میتوانند در دوره روزانه یا شهریهپرداز ادامه تحصیل دهند که دانشگاه محل خدمت آن‌ها موافقت نماید و گواهی مربوطه را ارائه نمایند.

تذکر ۲: مربیان پیمانی مشمول استفاده از سهمیه مربیان نیستند.

تذکر ۳: مربیان دانشگاه آزاد باید معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیأت علمی آن دانشگاه را بارگذاری نمایند.

۱۰- ارائه مدرکی که نشانگر تایید سهمیه رزمندگان یا ایثارگران باشد، برای آن دسته از داوطلبان که بر اساس استفاده از سهمیه رزمندگان جهت مصاحبه دعوت شده اند.

۱۱- معرفی شدگان مرد باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه، با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» یکی از شرایط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون را دارا باشند.

تذکر ۱: سطح و کیفیت آشنایی با زبان انگلیسی در امتیاز و پذیرش داوطلبان مقطع دکتری مؤثر است. لذا درخواست میشود کلیه داوطلبان هرگونه مدرک در این خصوص را ارسال نمایند (اختیاری).

تذکر ۲: لازم است کلیه داوطلبان مدارک را با نام شماره ردیف ذخیره نموده و به نشانی اعلام شده ایمیل نمایند. به عنوان مثال: «تصویر شناسنامه و کارت ملی: شماره «۱»«عکس: شماره ۲»

ج) شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان:

۱- احراز کلیه شرایط مندرج در دفترچه شماره ۱ و ۲ سازمان سنجش آموزش کشور الزامی است.

۲- داوطلب باید در تمامی مراحل ارزیابی تخصصی اعلام شده (اعم از آزمون کتبی، مصاحبه و…) شرکت نماید.

۳- آن دسته از داوطلبانی که در مرحله ارزیابی تخصصی شرکت و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۰قرار گیرند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱نخواهند بود.

۴- کلیه داوطلبانی که در کد رشته محلهای انتخابی، دارای حد نصاب نمره علمی لازم به منظور شرکت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه علمی) هستند و تمایل به شرکت در این مرحله را دارند، لازم است از تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۸ لغایت ۱۴۰۰/۴/۱۰نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی مندرج در سایت سازمان سنجش و ارسال آن به سازمان و دریافت کد رهگیری اقدام کنند. داوطلبانی که در این خصوص اقدام ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

تذکر مهم: در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحلهای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه کار وی جلوگیری و پیگیری قانونی به عمل خواهد آمد.

د) اعلام نتایج توسط دانشگاه

پس از انجام مصاحبه تخصصی با تمامی داوطلبان و بررسی دقیق سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان مذکور، نتایج بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش آموزش کشور، سوابق آموزشی و پژوهشی (٪۲۰) و نمره مصاحبه (٪۳۰) محاسبه و به سازمان سنجش اعلام میگردد.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه یزد کی است؟

همه جزئیات لازم د