برنامه زمانی انجام مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله ارزیابی تخصصی) دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سال 1400 اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر مراحل و مدارک موردنیاز برای تکمیل و اجرای مرحله مصاحبه دکتری را به شرح ذیل به اطلاع داوطلبان می‌رساند:

نحوه ثبت‌نام مصاحبه دکتری

ثبت‌نام از داوطلبان براساس شرایط زیر انجام می‌شود:

1-1. تنها افراد شرکت‌کننده در مرحله اول (آزمون سازمان سنجش) که حدنصاب اعلام‌شده توسط دانشگاه را کسب کرده باشند، می‌توانند به‌عنوان داوطلب در مرحله دوم شرکت نمایند. به‌عبارت‌دیگر منحصراً داوطلبانی می‌توانند برای انجام مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حدنصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.

شایان‌ذکر است حدنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط 80 درصد حدنصاب اعلام‌شده برای داوطلبان آزاد می‌باشد که وضعیت آن‌ها در کارنامه درج شده است.

2-1. ثبت‌نام و درخواست شرکت در مرحله مصاحبه به‌صورت غیرحضوری و از طریق تکمیل فرم‌ها و مستندات موردنیاز و ارسال آن به ایمیل‌های گروه‌های ذی‌ربط انجام خواهد گرفت. درصورتیکه حجم فایل‌های ارسالی بالا باشد برای ارسال آنها Google Drive و یا Drobox استفاده شود.

گروه زیست دریا: kmsu.biologydepartment@gmail.com

گروه شیلات: pajooheshi_mnr@kmsu.ac.ir

3-1. مبلغ 1.000.000 ریال (صد هزار تومان) به‌عنوان هزینه ثبت‌نام مرحله دوم در دانشگاه تعیین شده است.

برنامه زمانی انجام مصاحبه دکتری و بررسی سوابق علمی و پژوهشی

1-2. تاریخ مصاحبه دکتری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر براساس بازه‌ی زمانی پیشنهادی سازمان سنجش به شرح ذیل برگزار خواهد شد:

  • گروه شیلات: 6 تا 9 تیر ماه
  • گروه زیست‌دریا: 24 و 25 خردادماه

2-2. مصاحبه دکتری به‌صورت مجازی و از طریق Skype  و یا Adobe connect انجام خواهد گرفت. ساعت انجام مصاحبه در تاریخ‌های اعلام شده برای هر گروه آموزشی از طریق دانشکده مربوطه به داوطلبان اطلاع داده خواهد شد. شایان‌ذکر است ساعت مصاحبه داوطلبان براساس تاریخ تکمیل مراحل ثبت‌نام و ارسال مستندات برنامه‌ریزی خواهد شد. باتوجه به نحوه برگزاری مصاحبه، از داوطلبان تقاضا می‌شود اطلاعات موردنیاز جهت برقراری تماس از شماره تلفن ثابت و همراه و شناسه اسکایپ خود را به‌صورت دقیق در فرم شماره 1 وارد نمایند.

3-2. بدیهی است پس از انقضای مهلت مقرر برای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه)، به هیچ‌گونه تقاضا، مراجعات و یا ارائه مدارک و مستندات ترتیب اثر داده نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه می‌شود که در مهلت مقرر تعیین‌شده مدارک و مستندات لازم را برای گروه‌های ذی‌ربط ارسال نموده و مطابق با برنامه اعلام‌شده برای حضور در مصاحبه آماده باشند. عدم شرکت در مراحل فوق، به‌منزله‌ی انصراف داوطلب از پذیرش در کد رشته‌ محل یا کد رشته‌ محل‌های انتخابی مربوط محسوب می‌شود.

4-2. چنانچه تغییراتی در تاریخ برگزاری مصاحبه صورت گیرد، مراتب به‌صورت تلفنی (یا با ارسال پیامک) توسط گرو‌ه‌های آموزشی یا معاونت تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه به داوطلبان اطلاع داده خواهد شد.

نحوه ارزیابی داوطلبان در مرحله دوم

ارزیابی داوطلبان براساس سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه علمی و سنجش علمی انجام می‌گیرد. بر این اساس از مجموع 50 امتیاز این