زمان برگزاری و مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه مراغه در سال تحصیلی 1400-1401 اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، اجرای مرحله دوم (مصاحبه و سنجش عملی و بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری) دانشگاه مراغه برابر دستورالعمل ابلاغی سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود که توسط این دانشگاه در کد رشته‌های مربوط به خود در زمان‌های اعلامی صورت خواهد گرفت. لذا در این راستا موارد ذیل را به اطلاع داوطلبان می رساند.

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری

مدارک مورد نیاز که می‌بایست معرفی‌شدگان برای انجام مراحل مصاحبه همراه خود داشته باشند. و اسکن آن‌ها را در قالب PDF یا jpg برای رشته‌های ریاضی کاربردی و محض تا ۱۵ خرداد و سایر رشته‌ها نهایتاً ۳ روز قبل از زمان مصاحبه به آدرس ایمیل‌های اعلام شده ارسال نمایند. مصاحبه دکتری دانشگاه مراغه
 
۱- تکمیل فرم شماره ۱ مصاحبه (حتماً بصورت تایپ شده تهیه گردد)
 
۲- اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و ریز نمرات.
 
تبصره- معرفی‌شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می‌شوند (اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی). (معدل مندرج در آن باید با معدل اعلامی به این سازمان یکسان باشد).
 
۳- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) و ریز نمرات.
 
تبصره ۱– معرفی‌شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد و لیسانس نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند. (معدل مندرج در آن باید با معدل اعلامی به این سازمان یکسان باشد). همراه داشتن اصل ریز نمرات الزامی است.
 
۴- اصل مدرک کاردانی و کارنامه یا ریز نمرات در صورت ناپیوسته بودن دوره کارشناسی.
 
۵- اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان.
 
۶- اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از معرفی‌شدگانی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.

تبصره- آن دسته از معرفی‌شدگان برای مصاحبه که متقاضی استفاده از سهمیه مربی گردیده‌اند، موظف به ارائه گواهی معتبر در این خصوص می‌باشند. لازم به توضیح است مطابق ضوابط مربوط، منحصراً مربیان آموزشی رسمی (آزمایشی یا قطعی) دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری یا سایر دانشگاه‌هایی که دارای هیأت ممیزه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری باشند، مجاز به استفاده از سهمیه «مربی» در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph. D» نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ می‌باشند به عبارت دیگر مدرسان و اعضاء هیأت علمی پیمانی، قراردادی، حق‌التدریس، دستیاران آموزشی و… اجازه استفاده از این سهمیه را ندارند.
 
۷- کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی. شامل کتاب، مقاله، ثبت اختراع، رتبه اولی، گواهی رتبه المپیاد و …
 
۸- اصل فیش بانکی به مبلغ  ۱۰۰۰۰۰۰ (یک میلیون ریال) واریزی به حساب دانشگاه مراغه 
 
۹- اصل و کپی مدرک نظام وظیفه مخصوص آقایان: کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دایم یا برگ آماده به خدمت بدون غیبت یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد.
 
۱۰- پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد در صورت دفاع همراه با کپی صفحه اول و چکیده در صورت‌عدم دفاع فرم پیشنهاد پایان نامه کفایت می‌کند.

نحوه ارسال مدارک مصاحبه

معرفی‌شدگان باید مدارک فوق را برای انجام مراحل مصاحبه همراه خود داشته باشند. و اسکن آن‌ها را در قالب PDF یا jpg  نهایتاً ۳ روز قبل از زمان مصاحبه به آدرس ایمیل‌های اعلام شده جدول ذیل ارسال نمایند.

ردیف رشته آدرس ایمیل جهت ارسال مدارک
1 ریاضی محض آنالیز leilashahbaz@yahoo.com
2 ریاضی کاربردی leilashahbaz@yahoo.com
2 حشره شناسی کشاورزی vahidroumi@gmail.com
3  اگروتکنولوژی *فیزیولوژی گیاهان زراعی a.abbasi25@yahoo.com
4 اگروتکنولوژی *اکولوژی گیاهان زراعی a.abbasi25@yahoo.com
 

زمان مصاحبه دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه مراغه

زمان‌های اعلامی طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس جدول ذیل خواهد بود.

عدم حضور داوطلب در زمان های اعلامی به منزله انصراف از این مرحله خواهد بود.

رشته تاریخ مصاحبه محل مصاحبه
رشته حشره شناسی کشاورزی  1400/03/23 و 24 دانشکده کشاورزی گروه گیاهپزشکی
اگروتکنولوژی *فیزیولوژی گیاهان زراعی 1400/04/05 و 06