پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

دکتری بدون کنکور دانشگاه یزد ۱۴۰۲

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

اطلاعیه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری دانشگاه یزد برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه یزد بر اساس آئین نامه دکتری بدون آزمون در رشته‌های اعلام شده، از بین دانش آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد واجد شرایط زیر از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ دانشجو می‌پذیرد. 

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه یزد ۱۴۰۲

دانش آموختگان دوره آموزشی- پژوهشی مقطع کارشناسی ارشد در صورت احراز شرایط زیر می توانند تقاضای خود را برای شرکت در فراخوان دکتری بدون آزمون به این دانشگاه ارائه دهند.دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه یزد

۱- متقاضی باید دارای میانگین کل یا (میانگین همتراز شده) ۱۶ یا بالاتر در دوره کارشناسی پیوسته و میانگین کل (یا میانگین همتراز شده) ۱۷ یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد باشد.

۲- از تاریخ دانش آموختگی متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد تا اول مهرماه سال پذیرش بیش از ۲ سال نگذشته باشد. لذا داوطلبانی که قبل از مهرماه ۱۴۰۰ دانش آموخته شده‌اند مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

۳- متقاضی باید حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی- پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست کسب کند.

جداول ارزشیابی مصاحبه دکتری بدون آزمون دانشگاه یزد ۱۴۰۲

کسب حداقل ۵ امتیاز از ردیف شماره ۱ الزامی می باشد مگر برای متقاضیانی که یکی از شرایط زیر را دارند:

الف) دانش آموختگان مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های سطح ۱ (در نظام سطح‌بندی سابق) و یا دانشگاه یزد منوط به قرار گرفتن در زمره بیست درصد برتر مقطع خود (یا رتبه ۱ تا ۳ برای ظرفیت پذیرش های کمتر از ۱۵ نفر).

ب) دانش آموختگان مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های سطح ۱ (در نظام سطح‌بندی سابق) و یا دانشگاه یزد منوط به داشتن شرط معدل برای آن مقطع (۱۷ برای مقطع کارشناسی و ۱۸ برای مقطع کارشناسی ارشد) و گذراندن مقطع دیگر در دانشگاه های سطح ۲ در نظام سطح‌بندی سابق (با کسب رتبه ۱ تا ۳).

ج) دانش آموختگان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های سطح ۲ (در نظام سطح‌بندی سابق) منوط به کسب رتبه ۱ تا ۳ در هر دو مقطع و یا رتبه ۱ تا ۳ در یک مقطع و کسب شرط معدل (۱۷ برای مقطع کارشناسی و ۱۸ برای مقطع کارشناسی ارشد) در مقطع دیگر.

۴- متقاضی باید حداکثر تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ دانش آموخته شود. 

۵- دانش آموختگانی که یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد آن‌ها به صورت دوره‌های مجازی، فراگیر پیام نور، نیمه حضوری آزمون اختصاصی (داخلی) و یا از دانشگاههای جامع علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای بوده مشمول این آئین نامه نمی‌باشند.

۶- دانش آموختگانی که یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد آن‌ها در دانشگاه های غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور و یا پردیس های خودگردان و یا بین الملل بوده است و همچنین دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته، دارندگان مدرک کارشناسی حوزوی مشروط به ورود به مقطع ارشد از طریق آزمون تحصیلات تکمیلی سازمان سنجش و پذیرفته شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی تنها در صورتی می توانند در این فراخوان شرکت کنند که مقطع تحصیلی دیگر آن‌ها در یکی از دانشگاه‌های دولتی سطح ۱ و یا ۲ در نظام سطح‌بندی سابق باشد.

۷- اتباع غیر ایرانی مقیم ایران ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط میتوانند از تسهیلات این آئین نامه بهره‌مند شوند.

ظرفیت پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه یزد

۱ – حداکثر ۲۰ ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.

۲- ظرفیت مذکور، مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه است.

۳- دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت های علمی برگزیده

۱- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و با وابستگی دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد باشد.

تبصره: منظور از پذیرش مقاله پذیرش بدون قید و شرط مقاله است.

۲ – ارائه گواهی اعتبار مجله الزامی است.

۳- هرگونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.

۴- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر خوارزمی فارابی رازی و یا ابن سینا باید تاییدیه دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند. 

۵- دارندگان اثر بدیع و ارزنده هنری باید تاییدیه از وزارت راه و شهرسازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میراث فرهنگی کشور و ارگانهای مشابه و مورد تایید را کسب و ارائه نمایند.

۶- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تاییدیه دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

فرآیند اجرای فراخوان دکتری بدون کنکور دانشگاه یزد 1402

۱- مدارک واصله ابتدا در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه از حیث برخی شروط عمومی و اختصاصی الزامی، بررسی و پرونده داوطلبان حائز شرایط جهت ارزیابی علمی و تصمیم گیری به دانشکده‌ها و بخش‌های مربوطه ارجاع داده می‌شود.

۲- امتیازدهی توسط کمیته علمی رشته ذیربط و به کلیه مستنداتی که در زمان ثبت نام بارگذاری شده اند و پیش از اتمام زمان فراخوان پذیرش قطعی دارند صورت می‌گیرد. داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول ارزشیابی کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت بررسی قرار می‌گیرند.

توجه: امتیاز پژوهشی حداکثر ۴۰ امتیاز (مطابق جدول شماره ۱)، امتیاز آموزشی حداکثر ۳۰ امتیاز (مطابق جدول شماره ۲) و امتیاز مصاحبه حداکثر ۳۰ امتیاز (مطابق جدول شماره ۳) است. امتیازدهی به مدارک زبان متقاضیان (برای دارندگان مدرک زبان) عیناً مطابق جدول شماره ۴ صورت خواهد گرفت.

۳- پس از بررسی های نهایی، لازم اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد مقرر از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد.

۴- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش و آموزش کشور و هیأت مرکزی گزینش دانشجوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت. 

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه یزد ۱۴۰۲

مدارکی که لازم است متقاضیان پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه یزد ارسال کنند به شرح زیر است:

۱- فرم (الف) تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون (نوع فایل ارسالی: jpg)

۲- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی (نوع فایل ارسالی: jpg)

۳- تصویر گواهینامه دانش آموختگی مقطع کارشناسی با ذکر معدل کل به همراه ریزنمرات (نوع فایل ارسالی: jpg)

۴- تصویر گواهینامه دانش آموختگی مقطع کارشناسی ارشد برای دانش آموختگان به همراه ریز نمرات (نوع فایل ارسالی: jpg)

۵- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد (نوع فایل ارسالی: jpg)

۶- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه (نوع فایل ارسالی: jpg)

۷- تصویر کامل از کلیه مقالات علمی و گزارشهای پژوهشی منتشر شده. (نوع فایل ارسالی: jpg)

۸- تصویر گواهی پذیرش مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشد. (نوع فایل ارسالی: jpg)

۹- تصویر گواهی اعتبار درجه علمی ترویجی یا علمی، پژوهشی، ISI ،ISC، مجلات داخلی یا خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد. (نوع فایل ارسالی: jpg)

۱۰- مستندات کلیه فعالیت های پژوهشی قابل امتیاز در جدول شماره ۱ شامل گواهی ثبت اختراع برگزیدگی در جشنواره‌های معتبر، انجام طرح پژوهشی اثر بدیع و ارزنده هنری و…

۱۱- مستندات مربوط به کسب رتبه برتر مربوط به جدول شماره ۱ با ذکر رتبه و تعداد دانشجویان در کد رشته مربوطه در آن دانشگاه (برای مقطع کارشناسی ارشد رتبه بدون لحاظ نمودن نمره پایان نامه مد نظر می باشد).

۱۲- تصویر معرفی نامه علمی از استاد(ان) دوران تحصیل (ترجیحاً دوره کارشناسی ارشد) برای بررسی صلاحیت علمی داوطلب در زمان مصاحبه. (نوع فایل ارسالی: jpg)

۱۳- پرداخت مبلغ حق ثبت نام به شرح زیر:

مبلغ حق ثبت نام برای دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ (یک میلیون و پانصد هزار) ریال است. این مبلغ برای دانش آموختگان دانشگاه یزد در یکی از مقاطع کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ارشد مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ (یک میلیون ریال) است.

تذکر: لازم به توضیح است که در هنگام پرداخت، اینترنتی مبلغ پیش فرض ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال است که دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها باید مقدار پیش فرض را به صورت دستی در قسمت مبلغ پرداختی به ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال تغییر دهند و سپس جهت پرداخت، آیکون سداد «بانک مرکزی یا سامان حساب های دولتی» را انتخاب نمایند.

بنابراین، آن دسته از متقاضیانی که هیچ یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه یزد نگذرانده‌اند و فقط مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال را پرداخت و ثبت نام خود را تکمیل نموده‌اند لازم است با مراجعه به سامانه پرداخت الکترونیک دانشگاه یزد به آدرس https://yazd.ac.ir/epay/talent و تکمیل موارد خواسته شده و مشخصات خود نسبت به واریز مبلغ دوم ۵۰۰/۰۰۰ ریال اقدام نمایند و رسید واریزی را اسکن نموده و در هنگام ثبت نام بارگذاری نمایند.

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه یزد

آخرین مهلت ثبت نام غیرحضوری (الکترونیکی) برای متقاضیان ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ است.

مهلت ثبت نام متقاضیان شرکت در فراخوان دکتری بدون آزمون دانشگاه یزد تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شد.

متقاضیان برای ثبت نام غیر حضوری (الکترونیکی) میتوانند با مراجعه به سامانه آموزشی دانشگاه به آدرس http://golestan.yazd.ac.ir با مطالعه راهنمای مربوطه ثبت نام خود را به انجام برسانند.

– لازم است بعد از ثبت نام غیر حضوری (الکترونیکی) اصل همه مدارک مورد نیاز را به آدرس دانشگاه یزد پست نمایند.

  • درج عبارت مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ – نام و نام خانوادگی، نام دانشکده، و عنوان رشته مورد نظر توسط متقاضی بر روی پاکت الزامی است.

– پذیرش نهایی براساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت میگیرد و به مدارک ناقص و یا دریافت شده بعد از تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– نتایج اولیه از طریق وبگاه دانشگاه اعلام خواهد شد (زمان تقریبی تیرماه ۱۴۰۲).

توضیحات مهم:

۱- پذیرش متقاضیان در مقطع دکتری در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد داوطلب، به تشخیص گروه آموزشی و تائید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است.

۲۔ تغییر رشته محل تحصیل و میهمانی برای متقاضیانی که از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان پذیرش بدون آزمون می شوند ممنوع است.

۳- پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد برای ورود بدون آزمون در مقطع دکتری مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تائید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه، هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت‌ها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهد شد.

۴- ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تائید سازمان سنجش منوط به تائید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود. بنابراین دانشگاه یزد از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

۵- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که متقاضی شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد ثبت نام ایشان لغو خواهد شد.

۶- مدارک ارسالی و وجه واریزشده به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه یزد

رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور (استعدادهای درخشان) دانشگاه یزد برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه یزد

 

مهلت ثبت نام فراخوان دکتری استعداد درخشان دانشگاه یزد تا کی است؟

متقاضیان شرکت در فراخوان بدون آزمون این دانشگاه تا ۳۱ فروردین مهلت دارند برای ثبت نام غیرحضوری اقدام کنند.

فهرست رشته های دکترا بدون کنکور دانشگاه یزد را از کجا ببینم؟

در متن همین مطلب فهرست رشته های دارای پذیرش بدون ازمون استعداد درخشان دانشگاه یزد ارائه شده است.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه فردوسی
فروردین ۱۱, ۱۴۰۱ ۱۲:۵۰ ب٫ظ

باعرض سلام وادب .عدرخواهی میکنم با توجه به اینکه یکی از اعضا استعدادهای درخشان ونخبه هستم ایا میتوانم در رشته داروسازی دانشگاه روزانه ویا ازاد پذیرفته شدم البته لازم به دکر است که مدارک من به دلیل راهنمایی نکردن اساتید ونداشتن وقت مدارک درخانه حتی تندیس ها حتی یک اختراع که البته درحال ثبت ان هستم وخیلی موارد دیگر مانده است تا امسال که درکلاس ایلتس استادم منو راهنمایی فرمودند چون هرچه پیگیری کردم هیچ فردی جوابگو نبودبهشرافت فرهنگی ام قسم اگر درگفته های من کذبی وجود داشته باشد.درپناه حق