پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

دکتری بدون آزمون دانشگاه ارومیه ۱۴۰۲

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه ارومیه برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه ارومیه به منظور ارتقای کیفی دوره های دکتری و حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر اساس ابلاغیه دکتری بدون آزمون در تمامی رشته -گرایش های دوره دکتری این دانشگاه که در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دارای ظرفیت پذیرش روزانه از طریق آزمون دکتری هستند، طبق شیوه نامه اجرایی شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان پذیرش می کند.

در کلیه رشته – گرایش هایی که دانشگاه دارای پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ است، دانشگاه مجاز به پذیرش دانشجو از طریق سهمیه استعداد درخشان بوده و بر اساس اعلام آمادگی گروه های آموزشی برای جذب دانشجوی دکتری استعداد درخشان فراخوان پذیرش صادر می گردد.دکتری بدون آزمون دانشگاه ارومیه

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه ارومیه

داوطلبانی که شرایط زیر را دارند می‌توانند در فراخوان پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه ارومیه شرکت کنند:

الف- داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی دامپزشکی (میانگین معدل کمتر از ۱۷ دوره کارشناسی ارشد و ۱۶ دوره کارشناسی در دانشگاه های دولتی با ضریب همترازی می‎توانند در فراخوان شرکت نمایند).

ب- تا آخرین تاریخ ابلاغی جهت دریافت مدارک متقاضی، بیشتر از ۲ سال از دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

ج- کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف ۱جدول ۱ (بر اساس امتیازات کسب شده از جدول ۲-۱) 

جداول ارزشیابی دکتری بدون آزمون دانشگاه ارومیه

تبصره ۱: دانشجویان کارشناسی ارشد (ورودی ۱۴۰۰) و دکتری عمومی دامپزشکی (ورودی ۱۳۹۶) دانشگاه های همتراز و بالاتر از دانشگاه ارومیه که تمام واحدهای تئوری (غیر از پایان نامه) خود را گذرانده باشند در صورتی که رتبه اول کلاس باشند (شامل متقاضیانی می شود که تعداد ورودی در هر کد رشته محل در دوره کارشناسی ارشد، حداقل پنج نفر باشد) و همچنین با ارائه تائیدیه استاد راهنما مبنی بر اتمام کارهای پایان نامه و دفاع تا پایان شهریور ۱۴۰۲ می توانند بدون کسب هفت امتیاز بند ج در آزمون مصاحبه شرکت نمایند (ارسال گواهی رتبه الزامی است).

تبصره ۲: تمامی مقالات ردیف ۱ جدول ۱ (مستخرج از پایان نامه) می‌بایست با ذکر نام اساتید راهنما و مشاور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد/دکتری عمومی دامپزشکی باشند. مقالات بدون ذکر نام اساتید راهنما و مشاور هیچ امتیازی ندارند.

تبصره ۳: به مقالات مستخرج از پایان نامه که در مجلات معتبر داخلی و خارجی در مرحله بازنگری باشند تا ۲ امتیاز تعلق میگیرد. مشروط بر این که صفحه نشان دهنده وضعیت مقاله در سایت مجله که به تایید استاد راهنمای دانشجو رسیده باشد، به همراه فایل مقاله ارسال شود.

د- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‎های آموزشی – پژوهشی و مصاحبه مطابق جداول ارزشیابی

تبصره ۱: دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری عمومی دوره‌های روزانه و نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی که کلیه دروس غیر از پایان نامه را تا پایان نیمسال سوم (یا پایان نیمسال دوازدهم برای دکتری عمومی دامپزشکی) تحصیلی‌شان گذرانده اند، می‌توانند در فراخوان شرکت نمایند.

تبصره ۲: تا موعد ثبت نام در مقطع دکتری، مدرک فراغت از تحصیل مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی دانش آموختگان باید تا پایان شهریورماه (۱۴۰۲/۰۶/۳۱) ارائه گردد.

تبصره ۳: رشته مورد درخواست در مقطع دکتری باید مرتبط با رشته کارشناسی ارشد باشد.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت‌های علمی برگزیده

۱- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره یک مورد ارزیابی قرار گرفته و بایستی چاپ شده، دارای گواهی پذیرش چاپ یا تحت بازنگری باشند.

تبصره ۱: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ فرصت خواهد داشت که مقالات خود را که دارای گواهی پذیرش است، به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو می‌شود.

تبصره ۲: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می‌باشد.

تبصره ۳: گواهی پذیرش چاپ باید مورد تایید هیات تحریریه با ذکر شماره مجله و دوره آن بوده و زمان چاپ آن تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ (پایان بهمن سال ۱۴۰۲) باشد.

۲- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

۳- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خورازمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند و برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

۴- مقاله، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیات علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نویسنده مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد، در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ارومیه

متقاضیان باید فرم درخواست و فراخوان را دریافت کرده و بعد از تکمیل به همراه سایر مدارک لازم از طریق پست پیشتاز حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ به دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال نمایند.

  • روی پاکت پستی علاوه بر مشخصات متقاضی عبارت زیر نیز درج شود: مربوط به استعدادهای درخشان جهت ورود به دوره دکتری تخصصی رشته…

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه ارومیه ۱۴۰۲

مدارکی که لازم است متقاضیان پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه ارومیه ارسال کنند به شرح زیر است:

الف- فرم تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون (فرم الف)

ب- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

ج- تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی با ذکر معدل کل به همراه ریزنمرات

د- تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد (برای دانشجویان فارغ التحصیل) به همراه ریزنمرات

ه- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد

و- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه و ارسال کپی کامل از کلیه مقالات علمی و گزارش‌های پژوهشی منتشرشده، اصل و نامه پذیرش قطعی مقاله، گواهی رتبه اول تا سوم انفرادی و یا اول گروهی در جشنواره‌ها یا مسابقات معتبر علمی، گواهی ثبت اختراع با داوری و تأیید نهایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، گواهی رتبه اول رشته/گرایش در مقطع کارشناسی ارشد، گواهی کسب رتبه در المپیاد علمی دانشجویی کشور، کتاب تألیفی یا ترجمه شده، کپی مدرک زبان (درصورت وجود هریک از موارد فوق).

م- گواهی پذیرش یا تحت بازنگری مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشد، الزامی است.

ن- معرفی نامه علمی از استادان دوران تحصیل (ترجیحاً دوره کارشناسی ارشد) برای بررسی صلاحیت علمی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

  • ارسال اصل و کپی فیش واریزی به مبلغ ۲/۵۰۰/۰۰۰ ریال (دو میلیون و پانصد هزار ریال) به شماره حساب آموزشی دانشگاه ارومیه، در بانک مرکزی (در کلیه بانک‌ها قابل پرداخت می‌باشد).

  • مدارک و وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی‎گردد.

  • روی پاکت، نام و نام خانوادگی و نام رشته تحصیلی مورد تقاضا حتماً درج گردد.

  • به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نمی‌شود.

اعلام نتایج نهایی

– نتایج نهایی از طریق وبگاه دانشگاه به آدرس – https://amuzeshi.urmia.ac.ir معاونت آموزشی دفتر هدایت استعدادهای درخشان اعلام خواهد شد (زمان تقریبی شهریور ماه).

– تغییر رشته و میهمان برای متقاضیانی که از طریق آیین نامه استعدادهای درخشان پذیرش می‌شوند، ممنوع است.

– پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری، مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تایید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‎پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه، هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی بر اساس فعالیت‌ها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهد شد.

– ثبت نام قطعی پس از بررسی و پذیرش علمی و تایید سازمان سنجش، منوط به تائید دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه ارومیه

رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور (استعدادهای درخشان) دانشگاه ارومیه برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از طریق لینک زیر در دسترس است:

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه ارومیه

 

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه ارومیه چیست؟

این دانشگاه بر اساس آیین نامه دکتری استعداد درخشان به صورت بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد که جزییات آن در متن همین مطلب آمده است.

لیست رشته های دکتری استعداد درخشان دانشگاه ارومیه را از کجا می‌توانم ببینم؟

فهرست رشته های دارای پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه ارومیه در متن همین مطلب قرار گرفته است.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا
فروردین ۱۸, ۱۴۰۱ ۴:۵۲ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
رشته من باکتری شناسی دامپزشکی هست معدل سه ترم من بدون احتساب دروس جبرانی شده ۱۶/۵۲ (معدل کل سه ترم)الان ترم چهار هستم و پایانامه دارم با این معدل من هم میتونم شرکت کنم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مهسا
فروردین ۱۹, ۱۴۰۱ ۳:۵۴ ب٫ظ
پاسخ به  سارا

سلام
برای پذیرش دکتری بدون آزمون معدل کل شما حساب میشه. الان بجز پایان نامه واحد دیگری ندارید؟ بعضی دانشگاه ها ضریب اعمال میکنن رو معدل. اگر واحد درسی دیگری ندارید از دفتر استعداد درخشان سوال کنید که یا با احتساب ضریب معدل شما به ۱۷ میرسه و قبول میکنن یا نه.

سارا
فروردین ۱۹, ۱۴۰۱ ۸:۲۱ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

یک واحد سمینار هم این ترم دارم که در معدل تاثیر داره
بااحتساب دروس جبرانی معدلم ۱۷/۰۹میشه

نسرین
فروردین ۱۶, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۶ ب٫ظ

چرا مدیریت آموزشی نیست؟؟؟