پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری ۱۴۰۱ تا پایان اردیبهشت

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج معرفی شدگان به مصاحبه آزمون دکتری نیمه متمرکز تا آخر اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی تست بر اساس اعلام سازمان سنجش، دکتر عبدالرسول پورعباس با اعلام این خبر، گفت: در راستای سیاست دولت برای حضوری شدن تحصیل در همه مقاطع آموزشی، چگونگی برگزاری مصاحبه از معرفی شدگان آزمون دکتری نیمه متمرکز ۱۴۰۱ در شورای معاونین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح و انجام مصاحبه دکتری به صورت حضوری تصویب شد.

وی خاطر نشان کرد: برای مصاحبه حضوری دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ تمهیدات لازم اندیشیده شده است و با توجه به اینکه معاونت بهداشتی وزارت بهداشت نسخه چهارم دستورالعمل بهداشتی برای حضوری شدن آموزش مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها را تدوین و در فروردین ۱۴۰۱ ابلاغ کرد، مصاحبه دکتری نیز بر اساس همین دستورالعمل حضوری برگزار می شود.

پورعباس افزود: زمان شیوع کرونا که مصاحبه های دکتری به صورت مجازی برگزار می شد الزامی برای حضور داوطلبان در شهر محل مصاحبه وجود نداشت اما در زمان حضوری بودن مصاحبه باید برای داوطلبان برنامه داشته باشیم و بر اساس محل های انتخابی آنها تاریخ مصاحبه را برای داوطلبان تنظیم کرده تا داوطلبان بتوانند حتی الامکان همانند دوران پیش از کرونا در کد رشته محل های انتخابی خود که به مصاحبه معرفی شده اند در صورت تمایل شرکت کنند که همین امر موجب اضافه شدن کار سازمان سنجش آموزش کشور شده است.

وی درباره امتیاز مرحله مصاحبه آزمون دکتری گفت: معیار پذیرش نهایی در هر کد رشته محل در رشته محل های دکتری آموزشی و پژوهشی بر اساس ۵۰ درصد نمره سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری و مصاحبه علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (نمره دانشگاه) است و در رشته محل های پژوهش محور بر اساس ۳۰ درصد نمره آزمون متمرکز و ۷۰ درصد نمره اخذ شده داوطلب از دانشگاه خواهد بود.

رئیس سازمان سنجش گفت: با توجه به مصوبه شورای راهبردی اجرای ستاد نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه ها مختار هستند حدنصاب را تعیین کنند یعنی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می توانند برای نمره مرحله دوم آزمون که شامل: مجموع نمرات سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری ، مصاحبه و هم چنین طرح واره (در رشته محل های پژوهش محور) است، حدنصاب نمره برای هر کد رشته محل را تعیین کرده و سازمان سنجش آموزش کشور مکلف است در پذیرش نهایی حدنصاب مذکور را اعمال کند.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمیدرضا
آبان ۱۸, ۱۴۰۲ ۴:۵۷ ب٫ظ

سلام وعرض ادب . در دفترچه ثبت نام امسال دکتری ، مجموعه امتحانی مدیریت بصورت یک مجموعه در آمده وتمام گرایشها در یک کد ۲۱۶۲ آمده است .الان به چه صورت می‌شود بنده که می‌خواهم گرایش بازرگانی شرکت کنم ومنابع وکتابهای آن را تهیه نمودم آیا بایستی منابع سایر گرایشها مثل مدیریت صنعتی ویا دولتی را هم مطالعه کنم ‌ ؟اصولا الان چه وضعیتی ایجادشده .لطفا راهنمایی بفرمایید

سیما
اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱ ۹:۲۴ ب٫ظ

سلام دوستان کسی اطلاع داره که امسال تراز حدنصاب دانشگاه رازی کرمانشاه چقدر هست؟

محمودی
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱ ۲:۴۷ ب٫ظ

سلام یک سوال داشتم لطفاً اگر آگاهی دارین پاسخ بدهید نتایج دعوت به مصاحبه دانشگاه دولتی با آزاد هم زمان اعلام میشه ؟

مارال
اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ ۸:۵۷ ب٫ظ

دکتر عبدالرسول پور عباس

داوطلب
اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ ۷:۰۹ ب٫ظ

واقعا عجب حرف عجیب و جدیدی زد همه میدونن. حرفای تکراری ارزش خبر شدن نداره. دوهفته زودتر برگزار کردند از پارسال بیشتر دارند طولش میدن. فکر کردم اینا فعالترند اومدن جای اون قبلی که شماره های مارو به این و اون میفروخت.اینها فروختند؟؟؟ چون باز پیام میاد. داوطلب رشته ……. از کجا میدونن؟؟!!

سعید
اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۲ ق٫ظ

الحمدالله. فکر کردم قراره آخر پایان خرداد اعلام شه :)))