پارسه
گروه آموزشی وکیلی
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

یکپارچه سازی نشریات دانشگاه آزاد در سامانه نشر دانش

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

سامانه سکوی نشر دانش دانشگاه آزاد اسلامی برای یکپارچه‌سازی مجلات دانشگاهی رونمایی شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از سامانه های «سرویس رایانامه دانشگاه آزاد اسلامی»، «سامانه جامع مدیریت قراردادها» و سامانه «سکوی نشر دانش» دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی کرد.

سامانه‌ های جدید دانشگاه آزاد

سامانه «سرویس رایانامه دانشگاه آزاد اسلامی» ابزاری است که در آن بدون اتلاف وقت و نیاز به مراجعه حضوری، مسئله دانشجو به مسئول مربوطه در واحد دانشگاهی انتقال داده خواهد شد. این سامانه توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری مجموعه چاپار راه‌اندازی شده است. در این سامانه، تمامی دانشجویان، اساتید و کارکنان دارای یک ایمیل بر پایه iau.ir خواهند بود و در یک فضای ایمیل‌پایه، امور اداری دانشگاه در زمانی کوتاه انجام خواهد شد.

در آینده، سامانه «سرویس رایانامه دانشگاه آزاد اسلامی» با استفاده از هوش مصنوعی پاسخ سؤالات دانشجویان را خواهد داد.

یکپارچه‌سازی مجلات دانشگاهی در سامانه نشر دانش

سامانه یکپارچه علمی تحت عنوان «سکوی نشر دانش» یک پلتفرم جامع براساس سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی است.

در این سامانه، نشریات و مجلات دانشگاه به صورت یکپارچه قرار خواهد گرفت و باعث یکپارچه‌سازی تمامی مجلات دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقای جایگاه علمی دانشگاه و نشریات در رنکینگ جهانی، شفافیت و حمایت مالی برای نشریات، تقسیم عادلانه مقالات در تمامی مجلات دانشگاه و افزایش عدالت با یکپارچه‌سازی داوران برای کل مجلات خواهد شد.

سامانه «سکوی نشر دانش» باعث ارتقای سرعت رشد مجلات علمی می شود  و قرار است در گام های بعدی، کتاب ها و رساله های دکتری نیز به صورت یکپارچه در این سامانه بارگذاری شود.

سامانه جامع امور «سامانه جامع مدیریت قراردادها» دانشگاه آزاد اسلامی طبق راه‌کنش های سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی طراحی شده و در این سامانه، مدیریت قراردادهای دانشگاه آورده شده است.

این سامانه در مدیریت قراردادهای دانشگاه آزاد اسلامی، فرآیندهای تنظیم، اجرا و ارزیابی قراردادها را برعهده دارد. از مزایای سامانه جامع امور قراردادها می توان به شفافیت و انضباط مالی، سامانه سپاری، افزایش کارآیی عملیات ها، کاهش هزینه ها، پیروی از قوانین و مقررات، کاهش ریسک تنظیم قراردادها، نظارت بیشتر بر دعاوی احتمالی، صرفه‌جویی در زمان و… اشاره کرد.

جامعه هدف این سامانه در دانشگاه آزاد اسلامی، حوزه توسعه و مدیریت منابع، مرکز حقوقی و مرکز عمران است. این سامانه به تصمیم‌گیری بهتر مدیران سازمانی کمک خواهد کرد چرا که در این سامانه فضایی تعبیه شده تا در بازه زمانی یک تا 45 روز مانده به پایان قراردادها، از طریق هشدار به مدیر مربوطه اطلاع داده شود تا بتوانند تصمیم های بهتری برای محافظت از منابع بگیرند.

قرار است در این سامانه، تمامی پرداختی هایی که در دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد، ازجمله اجاره املاک و مستغلات، طرح های پژوهشی، ورزشی، عقد قرارداد با اساتید و… درج شود.

لازم به ذکر است پس از رونمایی سامانه های دانشگاه آزاد اسلامی، یک پیام متنی بصورت نمادین توسط دکتر طهرانچی به دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی ارسال شد. متن پیام به شرح زیر است:

دانشجویان، اساتید و کارکنان محترم دانشگاه آزاد اسلامی

سلام علیکم

ورود شما را به رایانامه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی خوش آمد می‌گویم. سامانه حاضر، اولین سامانه متمرکز رایانامه دانشگاه آزاد اسلامی و بزرگترین سامانه رایانامه دانشگاهی کشور است. رایانامه دانشگاهی شما، از طرفی مکاتبات علمی و دانشگاهی شما را با وابستگی سازمانی به «دانشگاه آزاد اسلامی» هویت می­‌بخشد و از سوی دیگر بستر ارسال و پی­گیری درخواست‌­های اداری، آموزشی و پژوهشی شما از دانشگاه خواهد بود.

دانشگاه آزاد اسلامی امیدوار است این هویت مشترک دانشگاهی، بستر تعامل، استحکام و یکپارچگی جامعه دانشگاه آزاد اسلامی باشد و ابزاری برای شفافیت و پاسخگویی نظام اداری دانشگاه به ذینفعان شود. ان‌­شاءا…

با آرزوی توفیق الهی

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

در پایان این مراسم نیز تفاهم‌نامه عملکردی تحقق شاخص‌های سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی به امضای روسای استان‌ها و مرکز نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Majid
اسفند ۱۹, ۱۴۰۲ ۸:۴۹ ق٫ظ

اتفاقا قبلا یه سایتی به اسم سایت بازرسی دانشگاه ازاد داشتند که من مرتب داخلش نامه میزاشتم در نهایت یه خانم به من زنگ میزد و از اساتید و دانشگاه ازاد دفاع میکرد و به من که دانشجو دکترا بودم توهین میکرد ‌. این سامانه هم مشابه همونه دیگه همش در حد رونمایی هست وگرنه در عمل کاربردی واسه دانشجو نداره.و فقط واسه فریب دادن وچامیدن پول از دانشجو است.

حسن
اسفند ۱۶, ۱۴۰۲ ۷:۳۳ ب٫ظ

طهرانچی هیچ کاری برای رفاه و بالا رفتن کیفیت توی دانشگاه آزاد انجام نداده،اگر راست میگه پولها را مصرف کنه تا سطح علمی دانشگاه برود بالا، این سامانه ها هم هیچکدام مشکل دانشجو که کیفیت هست را حل نکرده، دانشجو رفاه و امکانات می خواد ای کاش وزارت علوم و مجلس ورود می کردند جلوی این طهرانچی را می گرفتند هر کار دوست داره با پول دانشجو می کنه بجز کیفیت آموزش، کیفیت آموزش تو دانشگاهت کمه الگ و دولنگها جای کیفیت را نمیگیره، با این کارها ناتوانی خودت را پوشش نده

علی
اسفند ۱۶, ۱۴۰۲ ۷:۱۵ ب٫ظ

چه فایده دارد؟ دنیا دنبال تمرکز زدایی است این آقا دنبال متمرکز کردن، کار خیلی غلطی است باید نشریات متنوع باشند و دستشان برای پذیرش انواع مقالات با سبک‌های مختلف باز باشه این آقا می خواهد همه چیز را یک شکل کنه، ایشان تفکر کمونیستی دارند،پول ملت بدبخت را توی دانشگاه آزاد داره مصرف سلیقه شخصی خودش می کند کسی هم نیست جلوی این ریخت و پاشهاش بی فایده را بگیره، توی قرن قدیم داره زندگی میکنه، پول دانشجوی بیچاره را صرف کیفیت نمیکنه، همه چیز شده دلبخواه ایشان

موسی
اسفند ۱۶, ۱۴۰۲ ۶:۳۸ ب٫ظ

اگه راس میگن ماکارونی رو از برنامه غذایی حذف کنن