مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

لزوم هماهنگی در پذیرش دکتری پولی بدون آزمون

پذیرش دکتری پولی بدون آزمون با هماهنگی سازمان سنجش و معاونت آموزشی وزارت علوم مانعی ندارد.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: پذیرش داوطلبان برای ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی صرفا از طریق آزمون سراسری این دوره ها یا آزمون جداگانه برای پردیس های دانشگاهی و واحدهای بین الملل دانشگاهها با هماهنگی سازمان سنجش و معاونت آموزشی وزارت علوم امکان‌پذیر است.

ه گزارش خبرگزاری مهر،‌ دکتر حسین نادری منش تاکید کرد: پذیرش دانشجو در پردیس های دانشگاهی نیز مطابق با آیین نامه خاص این پردیسها، ظرفیت پذیرش ابلاغ شده که حداکثر نصف ظرفیت روزانه دانشگاه است و مجوز معاونت آموزشی وزارت علوم امکان پذیر است.

وی گفت: از آنجا که وزارت علوم در راستای عدالت آموزشی و در اختیار گذاشتن کرسیهای دانشگاهی برای با استعدادترین افراد تلاش می کند به دانشگاهها ابلاغ شد که پذیرش دانشجو برای دوره های تحصیلات تکمیلی صرفاً از طریق شرکت و قبولی داوطلبان در آزمون سراسری ورود به دوره کارشناسی ارشد و آزمون نیمه متمرکز برای ورود به دوره دکتری امکان پذیر است.

نادری منش افزود: واحدهای های بین الملل دانشگاهها و پردیس های دانشگاهی علاوه بر پذیرش از طریق آزمون سراسری، براساس آیین نامه مربوطه و صرفا از طریق برگزاری آزمون اختصاصی با هماهنگی سازمان سنجش و معاونت آموزشی وزارت علوم اقدام می کنند و پذیرش دانشجو خارج از این ضوابط خلاف مقررات بوده و اعتبار ندارد.

وی افزود: پذیرش داوطلبان واجد شرایط استعدادهای درخشان نیز براساس آیین نامه های استعداد درخشان و مطابق با فرآیند خاص این آیین نامه انجام می شود.

معاون آموزشی وزیر علوم تاکید کرد: پذیرش مستقیم داوطلبان تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی چه در واحد اصلی و چه در پردیس های دانشگاهی خارج از آزمونهای سراسری و اختصاصی که  با هماهنگی سازمان سنجش و یا کسب معرفی نامه از شورای مرکزی بورس، بدون کسب مجوز معاونت آموزشی وزارت علوم مجاز نیست و مدارک تحصیلی این قبیل پذیرفته شدگان – در صورت پذیرش و ادامه تحصیل – از نظر وزارت علوم مدارکی غیر رسمی و فاقد امکان ارزشیابی است.

 

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. نيلوفر گفت:

  باسلام
  من براي دكتري پولي تكميل ظرفيت يكي از دانشگاهها مي خوام ثبت نام كنم. از طرف ديگه كنكور دكتري امسال رو هم مي خوام شركت كنم. به فرض قبولي در كنكور مي تونم از دكتري پولي انصراف بدم با اينكه يه ترم خوندم؟
  ممنون

  سلام
  بله می توانید. مشکلی نیست.

 2. سنا گفت:

  { دکتر حسین نادری منش تاکید کرد: پذیرش دانشجو در پردیس های دانشگاهی نیز مطابق با آیین نامه خاص این پردیسها، ظرفیت پذیرش ابلاغ شده که حداکثر نصف ظرفیت روزانه دانشگاه است و مجوز معاونت آموزشی وزارت علوم امکان پذیر است.}
  با سلام
  آیا منظور از گفته های دکتر نادری این است که ظرفیت پذیرش دوره دکتری پولی هر دانشگاه نصف تعداد قبول شدگان دوره روزانه همان دانشگاه است؟
  اگر چنین چیزی باشد واحد بین الملل فردوسی مشهد به چه صورتی در دوره دکتری ریاضی بالای 10 نفر برای ترم مهر پذیرش داشته است؟

  به هر حال اینها یک چیز می گویند و دانشگاه ها کار دیگر می کنند.

 3. کاظمی گفت:

  این صفحه رو ببینین، مدارک پردیسها اعتبار داره
  http://gostaresh.msrt.ir/Files/Regulation/6826efde-782e-4f2f-b5a4-2ec14abf561a.PDF

 4. سحر گفت:

  اگه بدونين سر گزينش دانشجو براي استعداد درخشان تو دانشگاه ها چه پارتي بازيايي مي شه به خدا رواني ميشين يه فكري به حال اين مشكل بكنين مسئولين محترم وزارت علوم!!

 5. فرزين زاد گفت:

  وزارت علوم توان ايجاد ظرفيت تحصيلات تكميلي رو نداره روش نميشه بكه اينم مثل ساير بايد پولي شه.
  اينهمه پزشك و دكترا در ساير رشته ها چنانچه بيكار باشن به معني احتراز از پذيرش دانشجوي دكتري كه نيست!اصلا كسي كه دانشكاه ميره. كه كار پيدا كنه راه غلطي را رفته. .. .
  دكتر بشن مهاجرت علمي بكنن
  دانشكاه آزاد هم ميش ثروتمندترين دانشكاه جهان با پول مردم و جووناي بدبخت. .. .
  تعجبم از اينه كه اين جوونا فكر درس خوندن دارن اما توان معاش ندارن… !

 6. اميد گفت:

  واي كه نفهميديم اگر كسي بخواد دكتراي پولي بگيره بايد چكار كنه لطفا راهنمايي كنيد

  باید خبرهای این سایت و یا خبرگزاری ها را پیگیری کنید و اگر دانشگاه خاصی اطلاعیه ای صادر کرد ثبت نام نمایید.

 7. مهتاب گفت:

  با سلام. مردم که مسخره نیستند دیگه. اگه واقعا معتبر نیست پردیس ها چرا پس دانشگاه ها دارن پول آدم های بی گناه رو به جیب می زنن و زمان و جوونیشونم می گیرن و بعده اتمام تحصیلاتشون افراد با این مدارک مکانی جذب نمی شن و از غصه با مدرکی و بی کاری می میرن. یک دیپلم بیکار باشی هزار مرتبه شرف داره به اینکه بگن دکتر ولی مدرکتو جایی قبول نکنن. بالاخره تا به حال که هیچ. پول های افراد رفته و ترم هایشان را هم پاس کرده اند ولی از این به بعد هر کاری که آقایان می خواهند در گرفتن بدون ازمون یا با آزمون انجام بدهند. حتما نباید فردی درس ها رو بلد نباشه که بیاد پردیس بشینه سر کلاس. یعنی چی پردیس پولی؟ ظرفیت دکترای فردوسی مشهد 4 نفره و 1 نفر شبانه و 3 نفر روزانه. اونوقت اگر فردی پیدا بشه که تمامی روزانه ها رو در شهرهای دیگه غیر از مشهد قبول شده باشه ولی به دلیل دوری مسافت نخواد بره و در پردیس ها درس بخونه که نباید اینقدر بی اعتبارش کنن. شاید جامعه ما با این کار می خواد افراد سرگرم باشن و به فکر گرانی دیگه نیفتن. فقط هر روز که از خواب پا می شن به فکر این باشن که آیا مدرکشان معتبر هست یا نه؟

  • سحر گفت:

   مرسي از حرفهاي خوبتون واقعا حرف دل ما رو زديد كاش مسئولين اينقدر با آينده و روحيه جووناي اين مملكت بازي نكنن به خدا مشكل اين مملكت با بي اعتبار كردن مدرك يه مشت جوون كه از بيكاري و سردرگمي با هزار زحمت و دردسر تونستن هزينه تحصيلشو جور كنه و درس بخونن حل نمي شه!!!

 8. ahmad گفت:

  به نظر من اگرم بخوان یه مدرکی رو بی اعتبار کنن اون مدرک همین استعدادهای درخشان هست به خدا کسی رو میشناسم که دکترا امسال مجاز نبود ولی به خاطر اینکه استاد می خواست با استعداد درخشان روزانه دکترا قبولش کردن طرف خودش از تعجب داشت سکته میکرد.

 9. رعنا گفت:

  من الان یک ترم در پردیس بین المللی فردوسی مشهد در مفطع کارشناسی ارشد درس خوندم. تکلیف ما چیه؟ پس قانون عطف بماسبق جیه؟ این قاعده كه از لوازم منطقى «اصل قانون بودن جرم و مجازات» است در حقوق اسلام یك قاعده عام و بدون استثناست.
  وزارت علوم هم جواب درستی نمیده
  بچه ها نمیدونن این ترم شهریه
  بدن یا انصراف؟ لطفا زودتر بگید

 10. امید گفت:

  سلام. اگر برای داشتن شغل میخواهیم درس بخوانیم بدون دکتری نمیتوان شغل داشت؟ هدف داشته باشیم. سرمایه خود را برای ایجاد کسب و کار به کار بگیریم و از عمر به ظاهر طولانیمان استفاده خوب داشته باشیم. قدر وقت و لحظات زیبای زندگیمان را بدانیم

 11. رضا گفت:

  دیگه باید خیلی بیکار باشی بری دنبال دکترا

 12. sandra گفت:

  با سلام خدمت تمامی داوطلبان عزیز دکترا
  من با وزارت علوم تماس گرفتم جالب این بود که هیچ کدوم اطلاعی در زمینه لغو پردیس ها نداشتن و میگفتن با خود دانشگاه ها صحبت کنید. اگر همه دوستان با هم هماهنگ باشن و با وزرات تماس بگیرن واونها بدونن که همه داوطلبان از این وضع شاکی هستن شاید اونها هم در بیانه هاشون تجدید نظر کنن و یه قانون بدون تغییر وضع کنن . با تشکر از همه داوطلبان عزیز

 13. sandra گفت:

  با سلام خدمت مدیر محترم سایت
  لطفا جواب بدید. کسانی که در پردیس مشهد یا پردیس های دیگه دارن درس میخونن باید چکار کنن ؟ این چه وضعیه هر روز یه بیانه صادر میکنن اگه نمیتونن بدون آزمون پذیرش بگیرن این اداها چیه در میارن،تو حرفاشون هیچ ثباتی وجود نداره فکر کنم بریم بدترین جای خارجم درس بخونیم از اینجا بهتر باشه بهترین دانشگاشونم هیچ ارزشی نداره اینجا موندن فقط وقت تلف کردنه چون میدونن به درس خوندن علاقه داریم دارن با همه بازی میکنن.

  سلام
  بهتر است همه دوستان با این شرایط با روابط عمومی وزارت علوم تماس بگیرند و بخواهند که دانشگاه ها و پذیرش های مورد تأیید را اعلام کنند.

 14. khaki گفت:

  به نظر من پردیس ها جای بسیار مناسب جهت ادامه تحصیلند چرا که از خروج افراد بسیار زیادی از کشور جلوگیری می کند بعد هم طرف پول دارد چه اشکال دارد با پولش درس بخونه ؟
  ممنون

  • بابک گفت:

   ولی همین افراد که هم پول دارند و هم پولکی دکترا می گیرند به زودی نفوذ هم پیدا می کنند. اونوقت افراد عادی چه جوری کار پیدا کنند؟

   • ستاره گفت:

    آقا بابک دقیقا غصه چی رو می خوری؟ از چی عزیز حرست می گیره؟ مطمئن باشید همین آدم های پولدار می تونن به جای مدرک دکترا گرفتن برن سوار ماشین های آنچنانی بشن و در خونه های سلطنتی زندگی کنن. به نظر من کسی که پول داره اصلا به طرف درس خوندن نمیاد. میره یه بنگاه معاملات یا ماشین می زنه و چند ملیارد درآمد کسب می کنه. نمی یاد وقتشو در دانشگاه ها بگذرونه و بعد هم بیکار بره دست رو دست بذاره و تو خونه بنشینه.
    پس مطمئن باشید کسی که برای درس و اینده نامعلوم داره پول پرداخت می کنه عاشق درس خوندن و یادگیری علمه. شما از این بابت خاطر جمع باشید و در ضمن کسی هم که پول میده واسه درس خوندنش بیشتر از فردی که پول نمیده در دانشگاه ارزش قائل میشه. شما لطفا به فکر زندگی خودتون باشید.

    • بابک گفت:

     آینده نامعلوم؟؟
     متوجه این حرف شما نمیشم! من افرادی رو میشناسم که با نفوذی که دارن برای به عضویت هیئت علمی دانشگاه دراومدن فقط نیاز دارن تا دانشجوی دکترا باشن. دکترای پولی برای اونها بهترین راهه، به هر حال روزی فارغ التحصیل خواهند شد ولی مهم اینه که از همون سال اول دکتری، بورس یک دانشگاه میشه. شما که میگی غصه چی رو میخوری، مگه نه اینکه کسی که میره دکترا چشم داره روزی به عنوان مدرس وارد دانشگاه ها بشه؟ اگه قرار باشه دکترا بگیریم بریم تو بازار آزاد که با فوق لیسانس هم میشه رفت! اون وقت با این تعداد محدودی که هر ساله دانشگاه ها عضو هیدت علمی میگیرن دیگه رقابت بی معنی است.
     در ضمن گویا شما توی این مملکت زندگی نمیکنی، مگه اونی که پولداره و به قول شما فقط باید بره تو خونه سلطنتی بشینه و بنگاه املاک راه بندازه، براش کاری داره که بخواد استاد دانشگاه هم باشه، دکتر هم باشه! مگه اونهایی که بنگاه املاک دارند 24 ساعته درگیرن! خب اونها که بشینن یه گوشه هم به ثروتشون افزوده میشه جانم.

     • ستاره گفت:

      ولی من اینجوری فکر نمی کنم آقا بابک عزیز. اگر یک بررسی مختصری در دانشگاه های پردیس – بین الملل داشته باشین متوجه می شین که از بین 15 نفر یا کمتری که وارد به این دانشگاه ها می شوند حداقل 13 نفرشون عضو هیئت علمی دانشگاه ها یا مراکز تحقیقاتی هستند و بچه هاشون اندازه من هستند و فقط 2 یا 3 نفر پیدا می شن مثل من بیکار که به امید فردایی بهتر و یا حداقل موقعیت ازدواج بهتر و یاموقعیت شغلی و اجتماعی بهتر از این طریق وارد می شن. اون 2 یا سه نفر هم جای کسی رو اشغال نمی کنن. از نظر من برای یک مرد اصلا سن تمام شدن درس مهم نیست . شما می تونید 3 تا 4 سال پشت کنکور بمونی و جذب روزانه شید. ولی برای من به عنوان یک دختر سن خیلی مهمه و اصلا امکان موندن حتی یکسال پشت کنکور نیست. کسی که پارتی داشته باشه که بدون دکترا خوندن هم جذب هیئت علمی میشه. عقیده شخصی خودمن اینه که درس خوندن بسیار سخت تر از کارهای دیگر هست و یک فردی که شغل آزاد داره هیچ وقت نمی یاد خودشو به خاطر گرفتن مدرک به دردسر درس خوندن و پایان نامه نوشتن درگیر کنه به خاطر همین هم هست که همیشه میگن نگذارین فاصله بین درس خوندن و مقاطع تحصیلی تون بیافته. علی رغم تمام حرف ها و اعتقادات خودم من به عقاید شما شدیدا احترام می گذارم و آرزوی خوشبختی روزافزون رو برای شما دارم.

 15. امير گفت:

  اين انصاف نيست پول بدي بري دكترا نه اينكه،ممتاز باشي نري دكترا

 16. سهیلا گفت:

  خداییش خیلی با حالن!!!!!!

 17. هدیه گفت:

  با جمبه بندی که این خبر داره ، آدم هیچی متوجه نمیشه !

 18. شادي گفت:

  سلام، امتحان دكتري دانشكاه تهران كه دو هفته قبل بركزار شد با اين حساب بي خودي بود؟

 19. بهار گفت:

  برای دکترای پولی چه چیزی چه فرقی با گذشته کرد؟
  قبلا هم باید در آزمون نیمه متمرکز شرکت می کردی تا بشه پولی ثبت نام کنی دیگه!

  الان سازمان می خواد برای دکترای پولی آزمون جدا برگزار کنن؟

  نمی فهمم عدالت در کجا داره بر قرار می شه؟
  o_O ?

 20. enviro گفت:

  با عرض سلام
  لطفا بفرمایید دانشگاه تهران که برای پذیرش دکترا در پردیس البرز آزمون زبان و بعد هم آزمون تخصصی برگزار کرده غیر قانونی بوده؟و اگر نه کی جواب ها اعلام می شود؟ چطور می توان از قانونی بودن و معتبر بودن پردیس البرز دانشگاه تهران مطمئن شد؟