مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

بازنگری در دوره های دکتری پژوهش محور

سیاست وزارت علوم ادامه پذیرش در دوره های دکتری پژوهش محور است اما این دوره ها نیاز به بازنگری دارند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تصویب طرح تقویت فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: بر اساس این طرح دانشجویان بیشتری از دوره دکتری برای فرصت مطالعاتی به خارج از کشور اعزام خواهند شد.

دکتر وحید احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر ایجاد دوره‌های پژوهش محور را از اقدامات موثر در حوزه پژوهشی دانست و افزود: ایجاد این دوره موجبات ارتباط میان دانشگاه و صنعت خواهد شد ضمن آنکه نیروهای متخصص بخش صنعت را نیز تربیت خواهد کرد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه در حال حاضر دانشجویان بسیاری در این دوره جذب شده اند، اضافه کرد: گزارش‌هایی که در ارزیابی‌های اولیه ارسال شده نشان می دهد از کیفیت این دوره‌ها کاسته شده است از این رو بررسی‌های بیشتری در دستور کار است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست اصلی وزارت علوم ادامه دوره‌های پژوهش محور در دوره دکتری است، خاطرنشان کرد: این فرآیند مورد تایید وزارتخانه است ولی باید به جای توسعه کمی به ارتقای کیفی این دوره‌ها پرداخته شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۶)

 1. bita می‌گه:

  salam mage pajoohesh mehvar roozane raygan nis man raftam mosahebe age ghabool sham va began pooliye man chetori enseraf bedam? oonvagh 1 sal ke nemitoonam emtehan bedam. ina chera maskhare kardan hame chio?

 2. پژوهش محور می‌گه:

  سلام
  من امروز رفتم مصاحبه پژوهشکده زلزله جهاد دانشگاهی – روزانه ، صاف تو چشمام زل زدن و میگن ترمی ۶ میلیون باید شهریه بدی، میگم مگه روزانه نیست، میگن نه ، شهریه کلش ١٠٠ میلیون هستش نصفشو ما میدیم نصفشو شما بدین، همچین چیزی میشه مگه؟

 3. مهدی می‌گه:

  با سلام بنده کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه پیام نور مرکز قزوین الان سه سال تلاش می کنم در آزمون دکتری قبول بشم اما متأسفانه هنوز به آرزوم نتونستم برسم می خواستم بپرسم بنده ۲۰ مقاله چاپ شده که ۳ تا ش علمی و پژوهشی است و در ضمن ۵ ارائه مقاله در ۵ همایش بین المللی دارم آیا شرایطی نیست من بتونم بدن آزمون دکتری وارد دکتری بشم در ضمن ۳ سال هم هست در دانشگاه پیامنور و دانشگاههای غیر انتفاعی دارم تدریس می کنم ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید -به خدا هر سال که قبول نمی شم نوعی افسردگی می گیرم

 4. دکترا می‌گه:

  سلام
  میگم دکترای پژوهشی پذیرش استعداد دخشان شهریه میگیرن؟

 5. y می‌گه:

  سلام
  ببخشید آقا محسن اما آقا امیر درست میگند در اخبار قبلی وزارت علوم چنین ادعایی کرد ولی بعد با مخالفت شدید اساتید روبه رو شد و بنا براین شد که دکترای پ‍ژوهشی که هزینه آنها را پژوهشکده تقبل می کنه بورس اونجا شده و در همانجا یا پژوهشکده های دیگر مسغول به کار شوند

 6. bita می‌گه:

  salam. kasi midoone pajoohesh mehvar ham forsate motaleati dare ya na? va inke pajoohesh mehvare roozane arzesh dare beram mosahebe ya bemoonam sale dige? lotfan zoodtar javab bedid. mamnoon

درج نظر