مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

تبدیل وضعیت ۱۰۰ دانشجوی دکتری علامه از پردیس به شبانه

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از تعیین وضعیت بیش از ۱۰۰ دانشجوی دکتری شبانه این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته تعدادی از دانشجویان دکتری دانشگاه علامه در دوره شبانه پذیرش شدند و قرار شد محل تحصیل آنها در پردیس نیمه حضوری این دانشگاه باشد اما بعد از ثبت نام اعلام شد که این دانشجویان به عنوان دانشجوی پردیسی پذیرفته شده اند.

رئیس دانشگاه علامه افزود: ما وضعیت این دانشجویان را به وضعیتی که در دفترچه عنوان شده بود برگرداندیم و اعلام شد که این دانشجویان، شبانه دکتری هستند

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۱)

 1. چه فایده وقتی در مدرک دکتری شبانه وا‍ژه نوبت دوم درج میشه می‌گه:

  تبدیل وضعیت این عزیزان چه فایده داره وقتی نوبت دوم قراره تو مدرک دکتری شبانه قید بشه. این مساله در شیوه نامه پذیرش دکتری که ۲۸ اسفند سال ۹۱ ابلاغ شده و در سایت وزارت علوم هم هست، قید شده. بچه ها لطفا به این موضوع اعتراض کنید چون در دفترچه شماره ۱ و ۲ قید نشده بود و داوطلبان اطلاع نداشتند.

  • RRR می‌گه:

   شیوه نامه پذیرش دکترا در جلسه ۲۸ اسفند به ما ربطی نداره . آیین نامه سال ۸۹ شامل ما میشه
   فکر کنم تازه در جریان مسایل قرار گرفتید!!!!

 2. راست کردار می‌گه:

  دوستان ،من بسیار در این مورد پرسش کردم ، می بینم مدیر جدید خیلی بزرگواری کرده که دستور شبانه داده ، به این نکته ها توجه فرمایید: ۱ – در دفترچه پذیرش محل درس و کلاس ها پردیس بود ۲- شهریه ی شبانه دانشگاه های دیگر مانند تهران ۴۵ ملیون می باشد ۳- به دانشجویان علامه وام هم دادند ۴- اگر بیشتر از این امتیاز بدهند که می شود روزانه ۵- در برخی کلاس ها تکمیل ظرفیت مرحله دوم گرفتند که به قول استادان سوادشان و نمره شان بیشتر از شبانه است. تکلیف اون ها چی می شود. ۵- خدا را سپاس بگزارید و گر نه دوباره مانند آقای شریعتی را می گذارند که هی برو و هی بیا. در پایان باور کنید فرقی بین پردیس ، شبانه ، روزانه ، و حتی آزاد و پیام نور نیست.

  • اسی می‌گه:

   شما مطمئنی که سخنگوی رئیس پردیس نیستی!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

  • RRR می‌گه:

   جناب راست کردار: ذکر چند نگته برا ی روشن کردن موضوع الزامی به نظر میرسه
   ۱-در وهله اول مدیر جدید بزرگواری نکرده چون ما از اولش شبانه بودیم و میخواستیم به حق مون برسیم
   ۲- در دفترچه فقط محل تشکیل کلاسا پردیس بوده نه محل تشکیل پرونده ها
   ۳- طبق آیین نامه پذیرش دانشجو (سال ۸۹) دانشجوی شبانه با روزانه هیچ تفاوتی ندارد مگر در پرداخت شهریه
   ۴- اگر همکاری و زحمات دوستان بزرگوار نبود به هیچ حق مسلمی نمی رسیدیم
   ۵- فعلا تا درست شدن کار به صورت نهایی فاصله زیادی داریم
   ۶- حتی شماره دانشجویی مون مشکل داره چون درج عدد ۳۰ در شماره دانشجویی مختص دانشجویان پردیس است
   ۷-ریز نمرات بایستی از دانشکده ها صادر بشه نه از پردیس
   امیدوارم تفهیم شده باشید

  • مونا می‌گه:

   من با نظرات کارشناسی راست کردار همراهم ، ما دانش جویان باید مطالبات خود را بیش از قانون بالا نبریم. کار بزرگ دیگران را ارج بنهیم ، رییس جدید انسان روشنفکر است و به قولی از اهالی امروز است. مگر ما با شبانه دانشگاه تهران چه فرقی داریم.

   • ض می‌گه:

    جدی!!!
    سلام خانم زارع
    خوبی؟ خوش اومدی

   • * می‌گه:

    دوست عزیز کمی بیشتر از شبانه های دانشگاه تهران تحقیق کنید متوجه ظلمی که تاکنون در حق ما شده و این اواخر تنها به اندکی از آنها رسیده ایم البته نه بطور کامل می شوید. در خصوص شهریه هنوز راهکاری اتخاذ نشده. اتفاقا ما شبانه های علامه خواستار این هستیم که دقیقا مثل شبانه های تهران با ما برخورد بشه و حتی یک ابسیلون بیشتر نمی خواهیم…

 3. آوا می‌گه:

  دوستان با همراهی و همبستگی برخی از حقوق مورد نظرمون رو به دست آوردیم و برای مابقی هم همچنان ایستادگی می کنیم. معتقدم باید دانشگاه را به دلیل ایجاد مشکلات حقوقی(برگشت زدن چک)،توهین، تحقیر،تضییع وقت و انرژی و ادامه روال قبلی جریمه کرد. این مورد هم باید به متن شکایات افزوده بشه.

 4. دانشجوی علامه می‌گه:

  امیدوارم که حقتون رو بگیرید.

 5. s.l می‌گه:

  خبر ندارید بعضی ها را به روزانه تبدیل کردند.

  • mim می‌گه:

   جدییییییییییییییییی؟!!!!!!!
   اینا از اول شبانه بودن یا پردیس؟
   اگه از اول شبانه بودن چرا به مثل پردیس باهاشون حساب کردن؟

 6. یک خذف شده می‌گه:

  درست ۱۰ ماهه که همه جا رفتیم و همه کارکردیم تا شدیم دانشجوی شبانه پردیس! من ۳ ترم از دانشگاه را از دست دادم و ۲ تا کنکور دکتری را ، تور ا خدا کی می خواد به دادم برسه؟

 7. روزگار می‌گه:

  دانشگاه علامه برای سرپوش گذاشتن و جواب صوری دادن به رای دیوان ظاهرا اعلام کرده که مشکل بچه ها حل شده!!!
  به نظر میرسه با تشکیل یک گردهمایی روبرو وزارت علوم و دعوت چندین خبرگزاری و انجام مصاحبه از دانشجویان دکترا ، چهارچوب قضیه برای عموم روشن بشه که دانشگاه علامه در راستای اصلاح دوره دکترای شبانه به هیچ اقدامی مبادرت نورزیده است.
  حال سوال اول این است اگر قرار است به ما وام شهریه تعلق بگیره و اگر دانشگاه قبول کرده که ما شبانه هستیم پس چرا نمیخواد پرونده ها به دانشکده ها انتقال پیدا کنه؟
  دوم- مبلغ شهریه ای که تا الان بایستی واریز می کردیم بایستی ۵ ملیون باشه نه ۱۳ ملیون!!!
  پس کجا شبانه شدیم؟؟؟

 8. پردیس می‌گه:

  خدا را سپاس که مدیر نوین دانشگاه همین کار را کرد، شهریه را هم که دانشگاه تهران مانند پردیس البرز و کیش می گیرد،شبانه با پردیس تنها از جهت عنوان مدرک فرق دارد نه پولی. کمی هم انصاف خوبه.

 9. ناشناس می‌گه:

  چه جوری مشکل ما حل شده در حالی که ما تبدیل به دانشجوی شبانه پردیس شدیم؟
  چه جوری مشکل ما حل شده در حالی که به ما نامه با مهر پردیس دانشگاه میدن؟
  چه جوری مشکل ما حل شده در حالی که دانشکده هامون اصلا خبر ندارن که ما دانشجوی شبانه ایم؟
  چه جوری مشکل ما حل شده در حالی که پرونده هامون در پردیس قرار داره و دانشگاه اجازه نمیده پرونده ها به دانشکده ها برگرده؟
  چه جوری مشکل ما حل شده در حالی که گروه آموزشی ما پردیسه؟
  چه جوری مشکل ما حل شده که هنوز مسولین دانشگاه اصرار دارند که باید ۱۳ میلیون برای دو ترم پرداخت کنیم؟
  دانشگاه علامه به خاطر پول هر کاری میکنه
  اینه مشکله ما….

 10. m.s می‌گه:

  بله اما تفاوت این شبانه با آن شبانه که مدنظر ما بود (با قوانینی که در همه دانشگاه ها رعایت میشود) زمین تا آسمان است.ما در حال حاضر دانشجوی شبانه پردیس!!! هستیم(و این صیغه جدیدی است که دانشگاه علامه اختراع نموده) در مدرکمان عنوان دانشکده قید نخواهد شد.مشکل شهریه و طریقه پرداخت وام و تشکیل پرونده ها و…هم که همچنان به جای خود باقیست

 11. فرید می‌گه:

  ای کاش گفته بودند که چقدر سرشون منت گذاشتیم که بعد از ده ماه دوندگی این دانشجویان و شکایت به تمام مراجع قضایی دوره ای که روز اول در کارنامه قبول شده بودند امروز به آنها بازگردانده ایم. ای کاش گفته بودند که این تبدیل وضعیت از یک حرف فراتر نرفته است و هنوز هم شبانه های علامه مثل شبانه های باقی دانشگاه ها نیستند و اگر در همه دانشگاه ها شبانه ها مثل روزانه ها هستند، حداقل برای این گونه دانشجویان اینگونه نیست و اینها برای روسای علامه عین پردیسی ها هستند. هنوز هم مشکل ما به طور کامل حل نشده است. برایمان دعا کنید که بتوانیم حقمان را بگیریم.
  پی اچ دی تست ممنونم که مطرح می کنی.

درج نظر