مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام جزئیات بورسیه دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی در فرایند ثبت نام کنکور دکتری 93، دانشجوی بورسیه با در نظر گرفتن برخی شرایط خاص نیز می پذیرد که جزئیات آن اعلام شده است.

 به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه آزاد اسلامی از میان پذیرفته شدگان دوره دکتري، تعدادي را به صورت (Ph.D) تخصصی بورسیه می پذیرد و براي پذیرفته شدگان در برخی از رشته ها که امکان بورسیه نیست، از طریق حوزه معاونت دانشجویی وامهاي بلند مدت در نظر گرفته شده است.

تمام دانشجویان دوره دکتري تخصصی (اعم از بورسیه یا آزاد) باید به طور تمام وقت به تحصیل در این دوره بپردازند؛ از دیگر شرایط پذیرش در این دوره از بورس دکتری دانشگاه آزاد نداشتن بیش از 35 سال سن براي آقایان و 33 سال سن براي خانمهاي دوره دکتري تخصصی تا اول مهرماه ، اعلام شده است.

سپردن تعهد خدمت دو برابر سنوات استفاده از بورس تحصیلی در دفتر اسناد رسمی همچنین سپردن وثیقه که نوع و میزان آن را دانشگاه تعیین و اعلام می کند؛ لازم است تهیه شود.

دانشجویان بورسیه در صورت اعزام به خدمت وظیفه عمومی پس از اتمام طرح سربازي طول مدت خدمت و در صورتیکه طرح سربازي خود را در همان واحد دانشگاه آزاد اسلامی بگذرانند سنوات مربوط به گذراندن طرح سربازي آنان با تعهد یک برابر اضافی که جمعاً مدت 4 سال خواهد بود به مدت تعهد اضافه شده و تأثیري در کاهش ایام تعهد خدمت موضوع ماده 45 فوق نخواهد داشت.

متقاضیان استفاده از بورس تحصیلی پس از قبولی قطعی در دوره دکتري تخصصی می توانند با مراجعه به سایت استخدام اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی jazb.iau.ir نسبت به شرکت در فراخوان راتبه دانشگاه
اقدام کنند.

متقاضیان پس از طی مراحل جذب و تأیید شوراي مرکزي بورس دانشگاه می توانند از مزایاي بورس تحصیلی استفاده کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی پس از پایان مهلت مقرر برابر آیین نامه هاي جاري تقاضاها را مورد رسیدگی قرار داده در صورت انطباق با شرایط، زمان مصاحبه را که منحصراً براي پذیرش بورسیه انجام می گیرد به طریق مقتضی به اطلاع داوطلبان خواهد رساند.

دانشجوي بورسیه مکلف است برابر مقررات در هریک از واحدهاي دانشگاهی در سراسر کشور بنا به تشخیص شوراي بورس سازمان مرکزي دانشگاه بدون عذر و بهانه اي به انجام وظایف دانشگاهی محوله ادامه دهد، مگر آنکه قبلاً در مورد محل خدمت او توافق حاصل شده باشد.

قطع بورسیه تحصیلی محدود به موارد زیر است:

الف) دانشجوي بورسیه به دلایل آموزشی قادر به ادامه تحصیل نباشد

ب) دانشجو از عهده انجام برنامه هاي آموزشی ارائه شده از طرف گروه آموزشی مربوط برنیاید

ج) دانشجو، دلیل قانع کننده اي براي انصراف از ادامه استفاده از بورس ارائه دهد

دانشجویان بورسیه موظفند به طور تمام وقت و برابر آیین نامه هاي مربوط، به امر تحصیل و تحقیق ادامه دهند.

دانشگاه آزاد اسلامی هیچ گونه تعهدي جهت بورسیه پذیرفته شدگان ندارد و در رشته هاي مورد نیاز خود بنا به تشخیص شوراي بورس دانشگاه دانشجوي دوره دکتري تخصصی را با توجه به ضوابط، بورسیه می کند.

به گزارش مهر، ثبت نام آزمون دکتری 93 دانشگاه آزاد تا 8 دی ماه ادامه دارد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سجاد 1366 گفت:

  بچه ها مواظب باشید عمر خودتونو هدر ندید.

 2. باران گفت:

  متاسفم که باید برای تحصیل حدود 60 میلیون تومان پرداخت کرد آخرش هم هیچی اگر بیکار باشی تا پارتی نداشته باشی استخدام نمی شی اگر هم سرکار باشی فقط ماهیانه 20 هزار تومان به حقوقت اضافه میشه ، پست و مقام هم که به مدرک نگاه نمی کنند مهم همان پارتیه هست .

 3. بابک گفت:

  جالبه که دانشگاه آزاد فارغ التحصیلای دانشگاه های دولتی رو برای استخدام ترجیح میده. باور کنید اکثر اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد از دانشگاه های دولتی مدرک گرفتن.

 4. منیره گفت:

  با سلام لطفالیست انشگاههای پردیس را برایم ایمیل کنید با تشکر

 5. عبدلله گفت:

  سلام برای رشته کامپیوتر نرم افزار بورسیه هست؟
  کلا هزینه رشته کامپیوتر نرم افزار بدون بورسیه چند است؟

 6. شبنم گفت:

  سلام
  لطفا جواب بدید
  آیا بورسیه به افرادی که بدون آزمون دعوت به مصاحبه می شوند و قبول می شوند هم تعلق میگیره یا اینکه فقط برای افرادی است که در آزمون شرکت و بعد در مصاحبه قبول می شوند؟؟
  و اینکه این نوع بورس به چه معنی است؟ آیا به کشور خارجی میفرستن یا اینکه فقط هزینه را میپردازن و در داخل تحصیل باید کرد؟
  ممنون

 7. علیرضا_روانشناسی تربیتی گفت:

  سال قبل ارزو میکردم دانشجوی دکترا بشم حالا که شدم پشیمانم چون از بورسیه خبری نیست که هیچ به هر دانشگاهی که سر میزنم حتی برای دو واحد حق التدریسی میگن نداریم.حلا من موندم و یه شهریه پنجاه میلیونی

  • تیام گفت:

   سلام
   من هم روانشناسی تربیتی ثبت نام کردم . ولی با حرف های شما ناامید شدم . یعنی درس خوندن پرتتتتتتتتتتتتتتتتتت

  • مینا گفت:

   سلام
   علیرضا خان به نظر شما تو این وضعیت کدومیکی از گرایشای روان شناسی رو خوندن نسبت به بقیه کورسوی امیدی توش وجود داره؟

   مرسی

  • مهسا گفت:

   کاملا موافقم
   من هم دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد هستم و الان واقعا پشیمونم
   نه از بورسیه خبری هست نه از وام بلند مدت نه از وام صندوق رفاه نه از جذب
   خدا آخر و عاقبتمون رو بخیر کنه
   بیشتر از 60 میلیون خرج تحصیلمه!!!!

 8. بابک گفت:

  نکته جالب اینجاست که دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام برای آزمون دکتری، آگهی مربوط به بورسیه رو منتشر کرده. به نظرتون این فقط برای ترغیب بیشتر داوطلبان برای شرکت در آزمون نیست؟

 9. شیمی معدنی گفت:

  کسی نیست به منتظران بیچاره خبری از زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بده؟

 10. مهتا گفت:

  سلام واقعا اینطوره که میگین بورسیه و… الکیه وقتمونو تلف نکنیم؟

  • مهسا گفت:

   بورسیه یه امید کاذبه واسه اینکه تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنی!
   همه خرجش پای خودته نه از جذب خبریه نه از وام
   از قبل حواستون به همه اینا باشه تا مثه من پشیمون نشین

  • بابک گفت:

   سلام
   به هر حال حتی اگه بورسیه ای هم وجود داشته باشه مطمئنا اونقدر تعدادش کمه که نباید روش حساب کرد.

 11. هادی گفت:

  سلاماایا رشته های حقوق هم بورس میشن

 12. بیکار گفت:

  رشته معماری هم بورس می شه؟ سایت جذب دانشگاه آزاد رفتم.هیچ خبری نبود!!!!!!!! از کجا می تونیم اطلاعات کاملتر و دقیق تر بگیریم؟؟؟

 13. شکوفه گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  آیا فیزیک جز رشته های بورس هست؟
  چرا رشته های بورسیه رو اعلام نمیکنن؟

 14. دانشجویی دکتری گفت:

  سلام. من دانشجویی سال اول دکتری. ترم اول باید شش میلیون صد و پنجاه و پنج هزار تومان پرداخت کنید. ترمهای بعدی گفتند بهتون وام میدیم اون هم باید در طول ترم پرداخت کنید.توصیه من این که واقعا قول بورسیه و وام دراز مدت نخورید هیچیک از اینها واقعیت نداره . اگه وضع مالی تون خوب یا یک جای کار درست و حسابی دارین آزمون دانشگاه آزاد شرکت کنید. رشته ما فقط واحد تهران مرکزی شانزده نفر امسال دانشجو برداشته. همتون موفق باشید.

 15. دانشجو گفت:

  باآرزوي موفقيت براي تمامي علاقمندان با مراجعه بهjazb.iau.ir هميشه يا اين پيام روبرو مي شويد«فراخوان استخدام اعضای هیات علمی و بورسیه دانشگاه آزاد اسلامی از چند روز دیگر در این سامانه بارگذاری خواهد شد:::با عنایت به اینکه اطلاعات ناقص قبل از شروع فراخوان حذف خواهد شد از ثبت اطلاعات قبل از شروع فراخوان خودداری نمایيد»

 16. تا کی صبر کنم گفت:

  نتایج تکمیل ظرفیت دکتری کی میا آقای مدیر؟ اینا رو رها کنین اصل قضیه اینه که ما همه سر در گربانیم بخدا شانس آوردیم که خدا یارمون بود تا حالا به راه خلاف کشیده نشدیم

 17. مازیار گفت:

  بقیه اشتباه منرو تکرار نکنن

 18. مازیار گفت:

  سلام به همه کاربران محترم من پارسال قبل از اعلام نتایج ازمون دکتری روزی چند بار به این سایت سر میزدم وکامنت میگذاشتم و کامنت میخوندم.الان دانشجوی دکتری دانشگاه ازادم.بچه ها وظیفه خودم دونستم دین خودم رو به این سایت ادا کنم و اطلاعات و تجربیات خودم رو در اختیار بقیه بگذارم.جریان بورس تو دانشگاه ازاد کلا الکیه و دانشگاه ازاد قبل از ثبت نامها این اخبار رو صرفا برای تبلیغات و جذب دانشجواعلام میکنه من الان دقیقا خودم درگیر این موضوع هستم و هرجا که میرم نه میشنوم و اگه بخواد به همین منوال ادامه پیدا کنه مجبورم بعد از شانزده هفده میلیون هزینه اخر امسال درسم رو ول کنم چون منم گول همین اخبار دانشگاه ازاد رو خوردم خواستم

 19. دانشجوی دکتری آزاد علوم تحقیقات تهران گفت:

  ترم 1 حدود 5.5 میلیون تا 4 ترم و پایان نامه هم 35 میلیون در 3 ترم
  وام هم جنبه تبلیغی دارد

  • مرتضی گفت:

   سلام.
   ممنون از اطلاعاتی که دادین، بااین حساب هزینه پردیس دانشگاه های معتبر مثل تربیت مدرس به صرفه ترن چون در کل زده بودن حدود 55میلیون.من فک کردم ازاد ارزونتره حالا با این توصیف و با بخشنامه ای که درباره میزان شهریه دادن دنبال کسب رتبه تو ازمون سراسری و رفتن به پردیس باید باشیم.بنظر خیلی بهتر باشه.
   به امید موفقیت همه شما دوستان عزیز.

 20. دانشجوی دکتری آزاد علوم تحقیقات تهران گفت:

  وام بعد تحصیل وجود ندارد بورسیه هم که هرگز
  من به عنوان دانشجو دکتری اینو میگم . فقط اگه عشق درسیدو پول دارید یا کار دارید بیایید .

 21. جواد به دانشجوی دکتری گفت:

  سلام دانشجوی دکتری
  میگم فقط شهریه پایان نامه حدود 36 میلیون میشه اگه اشتباه نکنم البته، بعدش اون ترمی که پایان نامه رو بر می داریم باید کل این مبلغ رو یه جا بدیم؟ اگه میشه در این مورد یکم توضیح بدین ممنون میشم.

  • دانشجو دکتری گفت:

   سلام. اون ترمی که پایاننامه را میگیرید در واقع بیست و چهار واحده که میشه ۲۴ میلیونه با شهریه ثابتش میشه بیست و هشت میلیون. میتونید نص

   • دانشجو دکتری گفت:

    میتونید نصفشو وام بگیرید .
    از ترم های بعد هم که باید شهریه ثابت رو بدهید.

    • جواد به دانشجوی دکتری گفت:

     ممنون، مگه پایان نامه 18 واحد نیست؟ پ چه طور میگید 24 واحد؟
     آیا واقعا نصفشو یعنی حدود 14 میلیون وام میدن؟

   • دانشجو دکتری الکترونیک گفت:

    من دانشجوی دکتری الکترونیک علوم وتحقیقات هستم. اول در مورد بورس باید گفت با بچه هایی دبگه موافقم این اخبار جنبه تبلیغات داره. در جلسه اخیر شورای بورس دانشگاه آزاد 98% پرونده ها ری جکت شدن. حتی رشته های مهندسی برق و کامپیوتر و مثلا حسابداری که دانشگاه اعلام می کنه نیاز داریم. در مورد پایان نامه شما پایان نامه رو 3 تا 8 واحد میگیری که ترمی 11 میلیون میشه. به نظر من برای اومدن به دانشگاه آزاد کمی تامل کنید.

 22. سید گفت:

  سنجش من! حرفی بزن! چیزی بگو! نتیجه رو اعلام بکن! اگه نگی میمیرما!

 23. فیزیکی گفت:

  سایت جذب که الان 3 ساله هیچ فراخوانی نزده.حتی برای هیات علمی.زده؟ما که ندیدیم.من مرتب پیگیری می کنم.انگار سایتش تزیینیه.

 24. سالک گفت:

  با سلام
  دوستان عزیزو مدیر محترم سایت آیا رشنه ی الهیات گرایش ادیان و عرفان هم جزء رشته های است که بورس می کنند؟
  ممنون میشم از دوستان عزیز هرکس که اطلاع داره منو راهنمایی کنه! باتشکر

 25. دکتری شبانه گفت:

  سلام.ایا کسی که ارشدآزادگرفته باشدودانشجوی دکتری شبانه باشدمیتوانددربورس ازادشرکت کند یافقط مختص دانشجویان دکتری ازاد هست؟

 26. دانشجو دکتری گفت:

  این اخه چه خبریه به کساییکه هنوز شرکت نکردند و قبول نشدند میدید؟؟ شما اول یه فکری به حال ما قبلی ها بکنید بد از این خبرها منتشر کنید ببخشید که به این صراحت گفتما اما والله به خدا حقیقته . کدوم سایت جذب؟ چند ماهه که اپدیت نشده.

 27. حسین گفت:

  دکتری حقوق بورسیه داره

 28. علی گفت:

  سایت جذب الان 4 ماهه که(البته از وقتی خودم می خواستم بورسیه بشم، قبلش رونمی دونم) اعلام می کنه: تا چند روز دیگر فراخوان اعلام می شود. هنوزم قراره تا چند روز دیگه اعلام بشه….

 29. سعید امینی گفت:

  سلام آیا در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه آزاد بورسیه میکند؟

 30. ثنا گفت:

  خيلي ها كه متقاضي بورس هستند و از مهر سر كلاس دكتري نشستند بطور مداوم پيگير بورس هستند ولي خبري نيست.

  • دانشجوی دکتری سی وپنج واندی ساله ! گفت:

   در رشته ما که بچه های 4 سال پیش هم هنوز بورس نشدند یعنی اصلا امکانش حتی در دور افتاده ترین مناطق نبوده ما هم که از نظر اینها پیریم

   • دانشجوی دکتری- Bita گفت:

    راسته واقعا هیچ خبری از بورسیه و کار و این جور چیزا نیست. انگار فقط لذت درس خوندن و دکتر شدنه.