مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره
 1. هاشم گفت:

  با سلام خدمت مهندسین عزیز. من از دانشجویان دانشگاه … می باشم. با رتبه 200 اینجا قبول شدم. بسیاری از دعوت شده ها به مصاحبه نیامدند و بعضی هام آمده بودند ولی مصاحبه نکردند. بهرحال خوشبحالشون. چون من بعد از یک سال اینجا بودن با مشکلاتی روبرو شدم (نه تنها من بلکه اکثر دانشجویان دکترا سازه اینجا) که قصد انصراف داریم. خودتون میفهمید دانشگاه با رنکینگ بسیار پایین و با معدل پایین چه امیدی به ادامه ش هست؟ موفق باشید

 2. پریا گفت:

  با رتبه ۱۸۲ روزانه، شبانه، کدومشو دعوت به مصاحبه میشم.اصلا تا رتبه چند دعوت میشه؟

 3. پریا گفت:

  با رتبه 182 روزانه، شبانه، کدومشو دعوت به مصاحبه میشم.اصلا تا رتبه چند دعوت میشه؟

 4. آرامش(عمران) گفت:

  سلام بچه ها چکار کردید؟

 5. زهرا گفت:

  سلام بچه ها چکار کردید؟
  آقا پیمان کجایید؟چکار کردید؟
  من خراب کردم حسابی
  شما چکار کردید؟چند شدید؟

 6. پیمان گفت:

  بله درسته!!!
  شما از کجا میشناسین؟

 7. آرامش(عمران) گفت:

  سلام آقا پیمان من فکر میکنم شما رو میشناسم
  شما فامیلی تون با حرف (ب) شروع میشه؟

 8. پیمان گفت:

  شما از کجا میدونین بچه های تهران بهتر زدن؟
  منظورتون بچه های دانشگاه تهران هستش یا بچه های شهر تهران؟آخه تهران 20 تا دانشگاه داره

 9. پیمان گفت:

  شما که خیلی خوب زدین
  شما حتما تک رقمی هستین
  من همون بین 30 تا 50 رو تصور میکنم واسه خودم.
  شما سئوالات 1 و 5 و 7 و 18 و 23 و 33 رو چطور زدین؟آیا اعتراضی داشتین؟
  به نظرتون من با این درصدا چند میشم؟

  • maryam گفت:

   1 رو که نزدم، الان سوالات رو ندارم ، یکسری سوالات اشکال داشتیم که با دوستان گزارش دادیم..
   تک رقمی که بعید میدونم، هم دانشگاه تهران و هم از شریف حتی از علم و صنعت هم آمار گرفتیم درصد ا امسال بالا بود.. امسال اکثرا شرکت کردن

   درصد شما رو نمیدونم؟

   • پیمان گفت:

    میتونم بپرسم کدوم سئوالات رو مشکل داشتین؟بالاخره شما از روی چی اعتراض کردین باید سئوالات جلوی دستتون باشه یا نه؟؟؟
    جای تعجب داره؟؟؟
    چطور زبان و استعداد رو فرصت کردین اینجوری بزنین؟

    • maryam گفت:

     ببخشید ظاهرا شما استرس بالایی دارید، من نمیدونم چه شرایطی هستید ولی دوستانی TOEFL یا gre دادن فک نکنم امتحان وقت گیری بوده باشه .. ضمن اینکه زبان با درصد های بهتر من زیاد دیدم،
     من سوالات رو همراه با دوستان تصحیح کردیم و جریان 1 ماه پیش و شماره سوالات رو خاطرم نیست مگر اینکه مجدد سوالات رو چک کنم.نگران نباشید و امیدوارم رتبتون خوب بشه

     • پیمان گفت:

      نه.آخه جالبه
      پارسال که زبان نمره منفی نداشت و بصورت جداگانه بر گزار شد کسی نتونسته بود هم زبان و هم استعداد رو 60 و 60 بزنه.جالبه!!!
      شما فوق العاده زدین.
      در ضمن یه خورده استرس طبیعی هستش.من نگرانی خاصی ندارم.هدفم 70 تا تخصصی بود که 52 درصد زدم،البته چون واقعا این 52 امسال همون 70 پارسال.هدفم 60 تا استعداد بود و زبان سفید که خدا رو شکر بازم 46 استعداد و 3 درصد زبان زدم.
      شما که کلید رو دیدی چرا درصداتون رو با تقریب و اختلاف ده درصد نوشتین؟مثلا نوشتین تخصصی 50 تا 60.یا واسه زبان و استعداد هم همینطور؟؟؟!!!
      مثه اینکه من بدونم تخصصی 52 زدم اما بنویسم تخصصی 50 تا 60.همین ده درصد اختلاف خودش به اندازه تقریبا 7 درصد روی میانگین تاثیر داره و 7 درصد اختلاف میانگین شاید 50 تا رتبه رو جابجا کنه!!!
      اینو هم بگم که چند تایی از بچه های تربیت مدرس،امیرکبیر،علم و صنعت و تهران و حتی شریف رو هم میشناسم که درصداشون زیاد چنگی به دل نمیزنه!!!نمونش توی همین قسمت هستش دیگه…
      اگه واقعا اطلاعات درستی از درصد بچه ها دارین بزاین و گرنه که همه میتونن از این حرفا بزنن.
      من خودم از درصد چند تا از دوستام خبر دارم که چون زیاد خوب نشدن ننوشتم.اما اگه درصدای به درد بخوری ببینم حتما واسه بچه ها مینویسم.
      در ضمن اینو هم بگم که آزمون استعداد واقعا واسه 50 درصد زدنش حداقل 70 دقیقه وقت میخواد که اونم شاید بشه زد.

     • feri گفت:

      پیمان جان نمیدونم از چند نفر دانشگاه تهرانی، شریفی و یا … پرسیدی درصداشونو، ولی اینکه بگی درصداشون چنگی به دل نمیزنه به نظر نوعی توهین به اوناست. مطمئن باش بچه های اکثر دانشگاههایی که گفتی اصلا به فکر دکترا داخل نیستن. چرا که اگه بخوان فکر کنم خیلی راحت میتونن رتبه برتر کسب کنن. متاسفانه این شیوه ازمون دکترا باعث چنین وضعی شده. در ضمن تو این ازمون که گفتی با وجود سخت بودن نسبت به سالهای قبل، به راحتی میشد درصدای دور و بر 50 رو زد، اگه فقط یک ماه حوب میخوندی.

     • آرامش(عمران) گفت:

      feri لاییییییییییییییییییک

     • پیمان گفت:

      feri جان سلام
      من نگفتم همه ی بچه های دانشگاه های تهران،شریف،امیرکبیر،علم و صنعت و ….
      گفتم بچه هایی که تا حالا توی این سایت درصداشون رو گذاشتن از همین دانشگاه ها بودن و زیاد هم بالا نزدن من منظورم با خودم هم هستش چون انتظار بیشتری از خودم داشتم.بالاخره منم خودم امیرکبیر بودم و همه شرایط رو میدونم
      در ضمن خیلی از بچه های دانشگاه های شهرستان رو میشناسم که تا الان درصداشون خیلی بهتر از ماامیرکبیری ها،تهرانی ها،بچه های علم و صنعت و … هستش.اون کسایی هم که شما گفتین واسه دکتری خارج از ایران میخوان اقدام کنن لابد دلیل خاصی دارن.خیلی از همین بچه ها هم که شما گفتین همین کنکور رو دادن و الان منتظر نتیجه هستن.
      من با همه ی احترامی که واستون قائل هستم اما خوب باز هم میگم درصد هیچ کدوم از بچه ها رو که تا الان دیدم همینطور درصد خودم زیاد چنگی به دل نمیزنه.

 10. maryam گفت:

  مستر پیمان شما از کدوم دانشگاه هستید ؟ با چه معدلی؟

 11. پیمان گفت:

  بچه ها سلام
  چه خبر؟
  کجائین؟؟؟
  آقا این طور که معلومه بچه های سازه کسی تخصصی رو بالای 50 نزده؟؟؟
  دوستان امیرکبیر،شریف،تهران،علم و صنعت،خواجه نصیر،تربیت مدرس،صنعتی اصفهان،شیراز،گیلان،…
  اگه اطلاعی دارین از درصداشون بگین؟؟؟

 12. پیمان گفت:

  در واقع طراح اومده واسه اون یک سانت 50 کیلونیوتن نیرو مصرف کرده اما واسه 400 سانت 25 کیلو نیوتن نیرو در نظر گرفته.در واقع یک سانت از اون استوانه خارجی 50 کیلو و 400 سانت ازش 25 کیلو نیرو میبره!!!

  • fardin گفت:

   کدوم 400 سانت؟ فاز اول تغببرمکان 1 سانت بوده که همش رو دوش استوانه بزرگتر بوده.فاز دوم هم 1 سانت اضافه بوده که هر دو با هم تحمل بار میکنند.

   • پیمان گفت:

    فردین جان با تمام احترامی که قائلم اما من نظرم روی گزینه 50-50 هستش.اگه مهندسی بهش فکر کنی جواب همونه.اگه صدبار دیگه هم امتحان بدم بازم همون گزینه رو میزنم.
    چاکر پاکریکم

 13. fardin م گفت:

  feri .رابطه f=k*delta رو اوردم که استدلال شما ها رو نقض کنم.والا حل کا مل مسئله همونه که قبلا شنبدی.باید اول 1 سانت ابتدائی انالبز بشه و بعد 1 سانت دوم.که جواب همون 25-75 میشه

  • پیمان گفت:

   فردین جان سلام
   یه سئوال ازت دارم
   به نظرت تا لحظه ای که استوانه خارجی به اندازه یک سانتی متر کاهش طول نداشته استوانه داخلی تغییر طول داشته؟
   من استدلال feri رو قبول دارم.طراح مد نظرش باید این باشه که آیا این نیروی 100 تایی میتونه 1 سانت کاهش طول رو در استوانه خارجی ایجاد کنه یا نه؟که با توجه به خصوصیات مسئله می بینیم که بله میتونه.

 14. fardin م گفت:

  در هورد سوال 1 توضیحی قبلا داده بودم با ببان دیگری می خوام تکمیلش کنم.فرض کنید دو جک که 10 سانت اختلاف ارتفاع دارند رو با دست دارید فشار میدید. یکی 11 سانت می یاد پایین و کوتاه تره فقط 1 سانت.حالا شما می خواهید بگید اونا به یک اندازه دارن به دست شما نیرو وارد می کنند چون سختی یکسانی دارن؟؟؟!!!!
  باید مواظب باشبد دستون از جک ازاد نشه و الا جک بیرونیه به صورتتون پرت میشه.چون نیروی داخلیش حدود 10 برابر اون کوتاه ترس.

 15. پیمان گفت:

  دوستان عزیز مسئله رو به این شکل مدل کنید:
  فرض دو میله یکی به طول 400 سانتی متر و یکی دیگه به طول 401 سانتی متر داریم.حالا این دو میله رو به صورت قائم و موازی هم قرار بدین و یک صفحه صلب روی دو میله قرار بدهید.(البته صفحه صلب فقط روی میله به طول 401 سانتی متر قرار داره) و نیروی 100 کیلونیوتن به وسط صفحه صلب وارد میشه.خب ملاحظه میشه که نیروی 100 کیلویی تا وقتی که میله بلندتر با میله کوتاهتر هم ارتفاع نشده (400 سانتی متر) متعلق به میله بلندتر پس تا اینجای کار تمام نیروی 100 کیلویی به میله بلندتر تعلق داشته.لحظه ای که ارتفاع میله بلندتر به 400 سانت میرسه دو میله با هم درگیر(موازی) شده و نیروی 100 کیلویی به نسبت سختی بین اونها تقسیم میشه.
  همه ی بحث ما روی همون نیروی ذخیره شده هستش که دوستان میگن اون یک سانتی متر باعث میشه که 50 کیلونیوتن نیرو ذخیره بشه و اصلا ما چیزی بعنوان نیروی ذخیره شده نداریم عزیزان.اون نیروی 50 تایی که شما میگین ذخیره میشه قاعدتا بعد از اتصال موازی دو استوانه بین دو استوانه ذخیره میشه.

  • fardin گفت:

   good morning peyman.مدل سازی تو کاملا صحیح است.ولی با جمله ما ذخیره سازی نیرو نداریم. نبرو به نسبت سختی توزیع میشه این فلسفش همون رابطه f=k*delta است و زمانی درسته که تغییر مکان ها یکسان باشه.

  • fardin گفت:

   فلسفه جمله “نبرو به نسبت سختی توزیع می شود”.رابطه f=k*delta است.واین جمله که بچه ها مرتب به اون استناد میکنندزمانی معتبر است که تغییر مکانها مانند هم باشند.

 16. fardin گفت:

  f=k*delta.عکس العمل فنر رابطش اینه.همه بلدیم.سختی یکسان وفتی نیروی یکسان تولید میکنه که delta اونا هم یکسان باشه.پس یادتون باشه .نیروی داخلی هم تابع سختیه وهم متناسب با delta هست.

 17. محمد گفت:

  سلام مازیار جان
  منم استدلال شما را حتما در جلسه کنکور داشتم اما این استدلال به نظرم ایراد داره و فکر میکنم باد به حالت نهایی نگاه کنیم آخه وقتی دو جسم در یک نقطه تبادل نیرو دارند نمیتونیم بگیم انقدر نیرو ذخیره شده

  • fardin گفت:

   به محمدودیگر بجه های طرفدار 50-50.برای اینکه بتونید درک فبزبکی بهتری از مسئله داشته باشبد.فرض کنبد اون 1 سانت 10 سانت باشه.وجدانا شما میتونید قبول کنبدعکس العمل های دو فنر(دواستوانه)بعد از1 سانت فشار مشترک، یکسان هست؟!!!!!!بابا فنر اول پدرش دراومده 11 سانت فشرده شده ولی اون یکی فقط 1 سانت پایین رفته . اون وقت شما میگید چون سختیشون یکیه اندازه هم تحمل نیرو میکنند ؟!

   • feri گفت:

    اگر اون 1 سانت 10 سانت باشه که در این صورت کل نیرو رو استوانه اول تحمل میکنه؟؟؟؟؟؟؟

    • feri گفت:

     اگر هم منطورتون اینه که نیرو هم 10 برابر بشه باز هم همون مساله هست. برادر من تعادل نیرو در هر لحظه باید برقرار باشه. ما نیروی 100 داریم که بعد تغییر مکان 1 سانت هم باز نیرو 100 هستش نه 50 . و این 100 بین دو استوانه به نسبت سختی تقسیم میشه. حالا شما دلیلی میارین جای خود ولی به 50-50 جواب مناسب تری هست تا 75-25

     • fardin گفت:

      feri جان نیرو فقظ به سختی وابسته نیست .f=k*delta.,وقتی دو فنر سختی یکسان دارند.اگر delta یکی 10 برابر دیگری باشه .نیروی داخلیشم 10 برابر دیگریس.

     • feri گفت:

      خوب این فرمول که میگین کاملا درسته. اینجا هم ما یه نیرو داریم که اونم 100 هستش. دلتا هم که میگین باید بعد اون تغییر مکان 1 سانت حساب بشه که اونم برای هر دو میله یکسانه. به نظر من اون 1 سانت اول هیچ نقشی در توزیع این نیرو در مرحله دوم نداره و فقط به این دلیل در مساله اومده که نشون بده اون نیروی 100 باعث رسیدن دو میله به هم میشه یا نه.

     • feri گفت:

      در ضمن با این استدلال شما نه نیروی بین دو میله یکسان هستش و نه تغییر مکان. یعنی اینکه نه این دو میله سری هستن و نه موازی.!!!!!!!!!!

     • feri گفت:

      با این رابطه نیروی استوانه اول 2 برابر استوانه دوم میشه نه 3 برابر که در گزینه ها هست.

  • feri گفت:

   محمد تو دوره لیسانس کدوم دانشگاه بودی؟

 18. مازیار گفت:

  سلام دوستان منم سوال 1 رو 50-50 زدم اما بعد وقتی حل کردم دیدم 25-75 درسته
  روش حل به این صورته که مقدار نیرویی که استوانه خارجی بابت 1cm تغییر مکان تا رسیدن به استوانه داخلی تحمل میکنه 50 می باشه و وقتی دو تا استوانه با هم تحت فشار قرار میگیرند نیروی اعمالی 50=50-100 می باشه که سهم هر کدام 25 می باشه پس استوانه داخلی=25
  و استوانه خارجی 75=25+50

  • fardin گفت:

   مممون مازیار.حسن نیت تو قابل تقدیره.کدوم دانشگاهی؟رفقا چکار کردن؟درصداشونو بگو که بجه ها بتونن اوضاع خودشونو ارزیابی کنن.

 19. آرامش(عمران) گفت:

  سلام بچه ها سنجش سوال اول رو چه مقداری اعلام کرده ؟ من از استرس نمیتونم جوابامو چک کنم

 20. محمد گفت:

  من اعتقاد دارم با کمی درک مهندسی میشه به سوال یک جواب داد
  البته نظر همه دوستان محترمه و من فقط نظرمو میگم و شاید هم اشتباه باشه اما هنوز نتونستم استدلال جواب سازمان را درک کنم و سوالات مشابه هم در آینده ببینم با استدلال خودم حل میکنم

  • fardin گفت:

   استدلال طراح همینه که شرایط اولیه دو استوانه یکسان نبوده.نظرت در مورد سوال 5 چیه؟تخصصی بچه های امیرکبیرغبراز خودت کسی بالای 35 نزده؟!!!

   • feri گفت:

    فردین جان بحث شرایط اولیه نیست، بحث اینه که وقتی استوانه بزرگتر 1 سانتی متر تغییر مکان داد باز هم نیروی موحود در اون لحظه 100 هستش نه 50 و اونایی که میگن 50 تا از نیرو در استوانه اول دخیره شده به نطرم کاملا در اشتباهند. این مبحث دقیقا شبیه اون مبحث کوتاهی یا بلندی در ساخت هستش. حالا به فرض اگه ما استوانه کوتاهتر رو بکشیم تا دو استوانه هم اندازه شن و بعد رها کنیم به نظرت اون نیرو چه طور بین دو استوانه تقسیم میشه؟
    جواب به نسبت سختی هستش و این سوال هم دقیقا مثل همونه. جواب 50-50 گزینه درست هستش.

  • پیمان گفت:

   محمد جان سلام
   منم استدلالی شبیه به استدلال تو دارم.اما با یه تفاوتهایی!!
   فرض که گفته بچه ها درست باشه.در ابتدا 50 کیلونیوتن از نیروی 100 کیلویی به استوانه خارجی تعلق میگیره تا اونو به اندازه یک سانتی متر پایین بیاره و از اون جا به بعد دو استوانه موازی شده و نیروی باقیمانده 50 کیلونیوتنی به نسبت سختی بین اونها تقسیم میشه و 25 کیلو به استوانه داخلی و 25 کیلو به خارجی میرسه.یعنی در کل 75 کیلو استوانه خارجی و 25 کیلو استوانه داخلی سهم دارن.اما باید توجه داشت که دو استوانه قاعدتا موازی شدن و مشخصات کاملا یکسانی دارن،پس چور ممکن هستش یکی 25 و دیگری 75 تا نیرو ببره.من استدلالم اینه که اون یک سانتی متری که استوانه خارجی پایین اومده اصلا نیرویی ذخیره نکرده و صرفا صرف پایین اومدن شده و از اونجا به بعد دو استوانه موازی داشتیم.اگه هم همون نظریه 27، 75 رو در نظر بگیریم قاعدتا از نیروی 75 کیلویی 37.5 به استوانه خارجی و 37.5 به استوانه داخلی و از نیروی 25 کیلویی 12.5 به استوانه خارجی و 12.5 به استوانه داخلی میرسه.و در نهایت هر کدوم 37.5 +12.5 کیلو نیوتن نیرو سهم دارن یعنی 50-50

 21. محمد گفت:

  مرسی فردین
  درسته حرفت اما وقتی دو جسم باهم در تماس قرار گیرند اینطور نیست که ما بگیم بخشی از نیرو براى جسم اول و حالا بقیش تقسیم بشه ما یک نیروی کل داریم که باید به نسبت سختی بین دو جسم در تماس تقسيم بشه
  من اگر طراح بودم اون گزینه سازمان سنجش بعنوان دام آموزشی میذاشتم نه گزینه صحیح
  من رو سوال خط تاثیرم اعتقاد دارم پاسخنامه اشتباهه

 22. محمد گفت:

  نیرو به نسبت سختی تقسيم میشه
  من شک ندارم 50 میشه

  • fardin گفت:

   محمد جان اینی که تو شنیدی برای وقتیه که تغییر طول یکسان داشته باشند.راستی بهت تبریک میگم تو یه همچین امتحانی 34 تست تخصصی زدی.عحب شهامتی داری.امیدوارم موفق باشی.

 23. محمد گفت:

  دوستان عزیز زیاد استرس نداشته باشید و توکل به خدا کنید انشاالله هر کسی نتیجه تلاششو بگیره
  امیدوارم هممون روز اعلام نتایج شاد باشیم

 24. محمد گفت:

  سوال یک و پنج

 25. محمد گفت:

  بله
  امیرکبیر
  البته با ده تا غلطی که زدم درصدم این شده و من هم مثل خیلیا به پاسخنامه اعتراض دارم و اعتقاد دارم درصدم باید بیشتر بشه اگه اعتراضات جواب بده

 26. محمد گفت:

  استعداد و زبان را از هرکسی پرسیدم کمتر زده زیر 35درصد
  اما خب زبان را فکر میکنم افتضاح بودم
  به نظرتون تاثیر زبان زیاده?

 27. محمد گفت:

  سلام
  میانگینم
  45 تخصصی
  55 استعداد
  زبان صفر
  فکر میکنید رتبم چند بشه
  مرسی

 28. کیوان گفت:

  باسلام خدمت دوستان.
  با توجه به سختی سوالها و منفی داشتن زبان به نظرتون امسال میانگین چقدر پایین میاد؟
  ممنون

 29. peyman گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزيز.
  با تخصصي 42-زبان 17-استعداد 13 و معدل 16.06 دانشگاه تربيت مدرس چه رتبه رو برام پيش بيني ميكنيد

 30. پریا گفت:

  تخصصی۳۷.۸‏ استعداد۳۶.۷‏ رتبم حدودا چند میشه؟

  • پیمان گفت:

   سلام
   با این درصد ها و فرض اینکه زبان سفید باشه و گرایشتون هم سازه باشه،میانگینتون حدودا 31 میشه و تقریبا رتبه ای بین 100 تا 200 تقریب میزنم.
   معدلتون چند هستش؟
   از کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدین؟

   • سازه گفت:

    سلام بر چه اساسی تقریب میزنین میشه برا منم بگین
    میانگینم 37 میشه معدلم 17.8 امیرکبیرم؟

    • پیمان گفت:

     مهندس عزیز با این تقریب درصدی که شما گفتین و با توجه به معدلتون من رتبه ای بین 40 تا 60 براتون پیش بینی می کنم.اما امیدوارم که بهتر شین.
     حالا از دوستای دیگتون خبر دارین که ببینم چیکار کردن؟به نظرتون من تک رقمی میشم با توجه به درصدام؟

     • سازه گفت:

      ممنون
      من از یکی دیگه از همکلاسیهام خبر دارم که درصدش 35 اینا میشه
      به نظر من باید زیر 20 شین
      فکر نمیکنم تخصصی خیلی از بچه ها بالای 55 شده باشه

 31. fardin گفت:

  سلام به بجه های سازه و دیگر عمرانیها.عید همتون مبارک.میدونم همه زحمت کشیدیم ولی بعد از امتحان شوکه شدبم.من قبل از ازمون خودمو برای میانگبن 60 اماده کرده بودم .ولی با پاسخ نامه سنجش 35 میشم.به هر حال بد نیست روزه سکوت بشکنیم وراجع به امتحان باز هم با هم صحبت کنیم.

 32. Amir گفت:

  salam bacheha be nazareton ba darsadaie
  takhasosi 30
  estedad 25
  zaban 20
  rotbam chand mishe
  dar zemmnd age kasi solae 93 zaban ro demonstrative zade eteraz bezane chon pasokhe sahiho conclusie elam kardan vali demonstrative ham doroste age eteraz bezanim tasir midan
  thx.

  • پیمان گفت:

   دوست عزیز با توجه به میانگین شما 27.5 ، تقریبا رتبه ای بین 150 تا 250 واستون تخمین میزنم.البته امیدوار به زیر 150 هم باشین.از من میشنوید دانشگاه هایی مثه،ملایر،کرمانشاه،زاهدان،سمنان اینا رو بزنید.

 33. پیمان گفت:

  بچه های سازه مثه اینکه دیگه نمیاین؟
  کجایین؟؟؟؟
  اعتراض کردین؟

 34. پیمان گفت:

  آقا feri دیدی سئوال 5 رو چه گزینه ای اعلام کردن.واقعا مسخره نیست این کنکور؟

 35. محمد گفت:

  سوال پنج هیچکدام باید باشه

 36. عمرانی گفت:

  سلام بر همه ی دوستان
  امیدوارم همگی خسته نباشید
  من سوال 5 رو هرچی حل می کنم شبیه گزینه 3 می شود اما 2 ای که در صورت هست به نظرم نباید باشد! اگر یکی از دوستان که این سوال رو حل کرده لطف کنه و بگه که چرا اون 2 توی صورت ظاهر شده کمک بزرگی به من کرده ؟ 😉
  ممنون از همه

  • feri گفت:

   2 نباید باشه. هیچ کدام از گزینه نیست

   • فردبن گفت:

    اره بارک ا له دارم همینو می گم .معنیم داره.PA جرم در واحد طوله .PAdx جرم هست.سای هم که بی بعد است.

    این جوری اگر تعبیر نکنی واحد کل انتگرال که باید از جنس جرم بشه.هرگز جور در نمی یاد.

    • feri گفت:

     منم قبول دارم که PAL/L که میشه همون PA.ولی وقتی انتگرال داریم PAx/L میشه جرم در واحد طول و اکه از این عبارت استفاده کنیم جواب گزینه 1 هستش یعنی مخرج 4 میشه.

   • فردبن گفت:

    mdx جرم المان dx هست درفاصله x از ابتدای بازه.تا اینجارو قبول دارم.ولی این دلیل نمیشه که عامل x را هم الکی بیاری داخل انتگرال.mdx=pAdx کلا واحد جرم باید داشته باشد که دارد.و بله جرم الما نی است به طول dx در فاصله x از ابتدای بازه.

    • feri گفت:

     شما چطور m=PA میگیری من متوجه نمی شم. اگه جرم در واحد طول حساب می کنی m=PAx/L درسته.

     • فردبن گفت:

      بابا Adx حچم المان هست.(سطح مقطع استوانه A و ارتفاغ استوانه dx )رو هم که جرم حجمیه.پس pAdx کلا جرم اون المان است.پس جرم واحد طول اون المان میشه PAdx/dx=pA . اگه این دفعه نفهمیده باشی یعنی معنی المان رو تو ریاضی 2 نگرفتی.

 37. مازیار گفت:

  سلام بچه ها درصدام اینه به نظرتون رتبه ام چند میشه؟
  استعداد = 28
  تخصصی = 33
  زبان= 0

  • فردبن گفت:

   فکر کنم 200 تا 250 بشی

  • پیمان گفت:

   نمیخوام نا امیدت کنم مازیار جان.اما خودت میدونی توی گرایش سازه بر خلاف همه گرایشها رقابت یه خورده سخت تر هستش.الان میانگینت حدود26.6 هستش.پارسال با میانگین 29 رتبه 400 داشتیم.البته اون پارسال بود.اصلا با امسال قابل مقایسه نیست.هم از لحاظ سطح دشواری سئوالات تخصصی هم از لحاظ ضریب بندی که کاملا تاثیر زبان کم شده.من یه رتبه ی حدودی بین 150 تا 300 تخمین میزنم.

   • feri گفت:

    پیمان جان یک کیلوگرم نیرو 10 نیوتن میشه نه 1 برو این لینکو ببین.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Kilogram-force

    • پیمان گفت:

     خب پس اگه اینجوری feri جان منو تو اشتباه زدیم.جواب همون 400 میشه.اگه راه حلی داری که نشون بده جواب 4000 میشه بطور کامل واسم بنویس.ممنون

     • feri گفت:

      اقا چطور می گی 400 میشه. دقیقا با همین رابطه جواب 4000 میشه. k=mw^2 هستش و w=20 . با این فرمول k=400m بدست میاد. حالا مشکل تو جرم هستش که خود مسئله m=10kg داده. وقتی میگیم جرم یعنی هر کیلو جرم معادل 1 کیلو نیروست (10 نیوتن) و چون 10 کیلو نیرو داریم پس جواب 4000 بدست میاد. اصلا شک نکن که طراح این سوال اشتباه کرده. جواب 4000 هستش. تو جزوه خود دکتر برگی هم واحدها رو کامل توضیح داده.

    • فردبن گفت:

     فری من خودم 4000 زدم.ولی همیشه نگران تبدیل واحدهای این رابطه بودم.چون در هیچ کتابی به ظرافت های ان به طور دقیق پرداخته نشده.بهر حال به نظر می یاددر سیستم si وقتی در رابطه جرم واحد کیلوگرم داشته باشه.اتوماتیک واحد سختی که نیرو بر ثانیه است باید واحد نیوتن بر ثانیه داشته باشه که همه واحدها در استاندارد SI باشه.یعنی 4000 نیوتن بر ثانیه میشه.که طبق همان لینکی که خودت معرفی کردی400کیلوگرم نیرو بر ثانیه در می یاد.

     • feri گفت:

      اقا قبول داری که k=mw^2هستش؟ اگه قبول داری پس w^2 میشه 400 و k=400m . حالا من یه سوال دارم چطور میشه 10 کیلو جرم بشه 1 کیلو نیرو. تا اونجایی که من یادمه برای تبدیل جرم به نیرو بایستی جرم رو در g یعنی شتاب ثقل ضرب کنیم که میشه 100 نیوتن نیرو که اگه دوباره این مقدار نیرو به صورت کیلوگرم نیرو نوشته بشه میشه همون 100. اصلا روابط تبدیل واحد تو جزوه دکتر خسرو برگی به خوبی توضیح داده شده. اگه در روی سوال میگفت وزن 10 کیلو اونوقت 400 درست بود.

     • feri گفت:

      البته همون 10 درسته.

  • امیر گفت:

   من سال گذشته رتبم 30شد تو سازه درصدهام هم اینا بودن تخصصی 64زبان40و استعداد هم 15بود .امسال آزمون تخصصی شما سخت تر شده البته

 38. علی گفت:

  سلام به همگی دوستان و عرض خسته نباشید من انشاالله اگه عمری باشه می خوام سال دیگه توازمون شرکت کنم.می خواستم در مورد درس الاسیتیسه و دینامیک ازتون بپرسم که از چه منابعی استفاده کردین

 39. feri گفت:

  این کلید سنجش ما رو بیچاره کرد…………..

  • فردبن گفت:

   سلام فری بالا خره در صدات با کلید سنجش چند شد؟

  • پیمان گفت:

   feri جان درصدات چی شد بالاخره؟
   آقا ما نگرانتیم.

   • feri گفت:

    زیاد خوب نشد.
    تخصصی 42
    استعداد 40 زبان 10
    البته من به کلید سوالات 1 7 23 و 33 شک دارم درست باشن. مخصوصا 23 و 33 .

    • فردبن گفت:

     فری .سوال 33 کاملا درسته.مشکل ابعادی هم نداره.(m(x نه PA L هست نه pA X باید PA dx باشه.یعنی جرم حجمی * حجم

    • فردبن گفت:

     فری .سوال 33 کاملا درسته مشکل ابعادی هم نداره. پایین تر توضیح دادم .حتما بخون

     • feri گفت:

      برادر من با این فرمول که تو می گی دو تا dx زیر انتگرال ظاهر میشه. این رابطه سال گذشته در کنکور دکترا اومده بود و یه m(x) نوشته با یه dx جداگانه. یه نگاه به سوالات سال گذشته بنداز اقا فردین.

     • feri گفت:

      در مورد سوال 23 هم نمیدونم این طراح خودشو چی فرض کرده. بابا سختی رابطش k=mw^2 هستش. w هم که 20 هستش. جرم رو هم که خودش 10 کیلوگرم داده یعنی m=10 نه وزن. حالا چه سور میشه که جرم 10 کیلو میشه 1 کیلو نیرو من موندم. بابا اگه وزن داده بود یه چیزی . خودش جرم داده. فکر کرده مثلا پیچونده سوالو. خودشو سر کار گذاشته به نظرم طراح این سوال

    • فردبن گفت:

     نه عزیز من .در واقع من دارم میگم.چه اینجا چه در مثال ها ی مشابه ما فقط یک dx داریم که اون خودش قسمتی از جرم است.ممکنه بخواهی جواب بدی که نه رابطه یک m جدا داره ویکdx جدا.در این صورت دیگه m روبه معنی جرم نباید تعبیر کنی. در این شرایط معنی m حتما باید تعبیر جرم در واحد طول بشه .والا کلا رابطه همیشه مشکل ابعادی پیدا میکنه.ضمنا توجه کن سای هرگز واحد نداره.

     • feri گفت:

      اقا برو سوال سال پیشو نگاه کن. دقیقا این رابطه رو داده. با تفسیری که شما کردین باید m(x) رو PA بذاریم که اصلا معنی نداره.

     • feri گفت:

      صلا به نظرم باید PAx/L بذاریم که جر در واجد طول بشه تا مشکل ابعادی هم نداشته باشهو در این صورت هم باید گزینه 1 درست باشه.

 40. محمد گفت:

  در پاسخنامه سازمان سنجش سوال 1 و 14 را غلط زده
  سوال یک باید 50-50 بشه شک نکنید
  سوال خط تاثیر جواب میشه 2 یعنی گزینه 3 شک نکنید روش اینه که سختی فنرها را باید به بینهایت میل داد یعنی تیر یکسر گیردار و یکسر ساده – جزوه دکتر نادر فنایی
  چطور ميشه اعتراض کرد?
  لطفا نظرتونو بگید
  سپاس

 41. مازیار گفت:

  ببخشید منظورم سوال 41 بود

 42. مازیار گفت:

  پیمان جان .شک نکن که جواب 43 گزینه 3 هست.این تست مشابه تست سال 92 بود .تو روابط تنش کرنش فقط بایستی E و ضریب پواسون محور 3 را تغییر دهیم.(عمود بر صفحه ایزوتروپی)

 43. پیمان گفت:

  feri جان نظرت در مورد سئوال 1 چی هستش؟می بینم که توام 50-50 رو انتخاب کردی!!دلیلت چی بوده؟

 44. پیمان گفت:

  feri جان شک نداشته باش که سئوال 41 جوابش 0.0145 هستش.از رابطه بین تنش و کرنش استفاده کن و کرنش های e11 , e22 , e33 رو بر حسب تنشهای هیدرواستاتیکی بنویس.جواب همون 0.0145 هستش.در ضمن در مورد سئوالای 35 و 45 هم که قبلا خدمتتون عرض کردم من اونا رو توی خونه حل کردم و جواب 35)1 و 45)1 بدست اومده.

  • feri گفت:

   برادر من اینقدر مطمئن حرف نزن. این سوالو برو از راه حل درستش حل کن دقیقا .016 به دست میاد دیگه .0145 از کجا در اومده>!!!!!!

 45. feri گفت:

  پیمان عزیز نظرت راجع به سوال ۴ چیه. به نظر من روی سوال اشتباه داره یا اینکه هیچ کدام از گزینه ها صحیح نیست. چون با توجه به سوال که نسبت تغییرمکان به لنگر خواسته شده یک E در گزینه ها جا افتاده و به نظرم باید حذف شه.
  بایستی در سوال نسبت تغییرمکان بار محوری به تغییر مکان خمشی خواسته میشد نه لنگر خمشی

 46. مازیار گفت:

  چون تو کتاب چوپرا اگر به نمودار ضربه دقت کنیم تو این نمودار سرعت اولیه رو 1 تقسیم بر m داده که m=10 kg و سرعت میشه 0.1 m/s که در نهایت با تبدیل واحد به عدد 10 cm/s میرسیم.

  • پیمان گفت:

   مهندس جان اونی که شما میگی ضربه در لحظه ی T هستش.اما اینجا سرعت اولیه رو خواسته نه سرعت در لحظه T.شک نداشته باش جواب 100cm/s هستش.

   • سازه گفت:

    حق با شماست 100 میشه منم اشتباه. محاسباتی کردم 500 زدم وگرنه 100 میشد از راه فرمول حداکثر جابجایی
    من سه تا از سوالامو اشتباه محاسباتی کردم تا اعلام نتایج از غصه دق میکنم:'(

   • feri گفت:

    درسته جواب صد هستش. در ضمن اینقدر در مورد جوابهای الاستیسیته که در سایت ارشد عمران گفتی 10 تا از 12 تا رو زدم و همشن درست هستن مطمئن نباش.
    حداقل دو تا از اون گزینه هایی که زدی من مطمئنم اشتباهه بقیشو نمی دونم.
    موفق باشی

  • پیمان گفت:

   در ضمن آقا مازیار شما که استاد ما هستی،اگه از این راه که شما گفتی استفاده کنیم پاسخ 0.1 میشه با واحد kg^-1 .حالا یه سئوال واحد kg^-1 رو چطور به cm/s تبدیل کردی؟یعنی هر یک kg^-1 برابر با 100 cm/s هستش؟؟؟پس اگه اینطور هر kg^-1 برابر با یک متر بر ثانیه است؟جالبه!!!!!!!!!!!!

 47. مازیار گفت:

  پیمان جان جواب 24 الاستیسیته 100 نمیشه 10 میشه.

 48. پیمان گفت:

  مهندس feri قبول دارم.شرط لازم مثبت بودن دترمینان ماتریس تغییر مکان هستش.اما اگر میدان تغییر شکل رو میداد حق با شما بود.توی این سئوال میدان تغییر مکان داده شده.لازم هست فرق بین میدان تغییر مکان و تغییر شکل رو بگم.میدان تغییر مکان در واقع Xi-xi هستش،اما میدان تغییر شکل همون xi هست.

 49. مازیار گفت:

  دوستان سوال 38 الاستیسیته به 2 دلیل غلط بود
  1-غلط املایی داشت(x تغییر شکل یافته با X تغییر شکل نیافته یکی بود.مشخص نبود کدوم به کدومه)
  2-u=x-X اگر فرض کنم اون بردار بردار تغییر شکل یافته باشه انوقت اگه بردار های U1 U2 U3 رو تشکیل بدیم و برای بدست آوردن کرنشهای طولی مشتق بگیریم تمام کرنشها صفر میشن که یعنی کرنش حجمی صفر . که در گزینه ها نبود.

  • feri گفت:

   به نظر من هم سوال اشکال داشت. بایستی ژاکوبین رو حساب می کردیم و بزرگتر از صفر قرار می دادیم که در گزینه ه جواب نبود.

   • سازه گفت:

    بچه ها شما چه جوری دادین امتحانو
    میشه درصداتونو بگین با دانشگاهتون؟
    من خیلی ناراحتم خونده بودم ولی اینجوری که جوابارو اینجا دیدم تخصصی 40 درصد زدم استعداد و زبانم رو هم 60 فکر نمیکنم زیر 50 شم

   • پیمان گفت:

    مهندس عزیز
    دوستمون مازیار جان منظورش سئوال 38 بوده که توضیح دادم.
    شما منظورت سئوال 37 بوده،توی اون سئوال(37) بایستی یه ژاکوبین رو حساب میکردی و بزرگتر از صفر میزاشتی.در نهایت به این نامعادله میرسیدی:24/1000000>12A/10000 با حل این نامعادله داریم:A<0.02

    • feri گفت:

     مهندس بایستی جملات a11,a22 و a33 با عدد 1 جمع شن که در این حالت جواب یه عدد دیگه ای بدست میاد که تو گزینه ها نیست.
     شما از اون عدد 1 صرف نظر کردین و به جواب .02 رسیدین.

     • پیمان گفت:

      مهندس جان شما کافی بود که 9 درایه واسه ماتریس بدست بیارین.ماتریس به این شکل میشه:
      A 0.05 0.06
      0.01 A 0
      0.0 0.04 0
      حالا اگر از این ماتریس دترمینان بگیرین بایستی دترمینان بزرگتر از صفر بشه.که نتیجه A<0.02
      به نظر من یکی از راحت ترین سئوالای آزمون این بود.از شما تعجب میکنم مهندس؟؟؟؟
      شما صفحه ی 71 کتاب تئوری دکتر سعادت پور رو مطالعه کنید.یه مثال داره.
      سئوال مورد نظر گفته میدان تغییر مکان،نه میدان جابجایی.تغییر مکان یعنی اینکه Xij-dij یعنی خود میدان تغییر مکان از مولفه های قطر اصلی یک واحد کم کرده.شما دیگه نیاز به اضاف کردن عدد یک ندارین.

     • feri گفت:

      من هم از شما می خوام صفحه 15 کتاب تئوری ارتجاعی دکتر سعادت پور رو یه نگاه بندازین. اونجا شرط لازم و کافی برای یک تغییر شکل رو توضیح داده. در اینکه گزینه .02 کلید سنجش هستش شکی نیست و قطعا این گزینه به عنوان جواب صحیح انتخاب میشه

     • feri گفت:

      البته اشتباه شد کتاب دکتر رحیمیان صفحه 15

   • feri گفت:

    البته من سوال 37 رو گفتم. سوال 38 درست بود و -8 جوابشه

  • پیمان گفت:

   مازیار عزیز سئوال اصلا غلط تایپی نداشته.بردار تغییر شکل باید بصورت X=x1i+x2j+x3k باشه که خود x1 و x2 و x3 بایستی بر حسب X1،X2،X3 باشند.در واقع مولفه های تغییر شکل یافته بردار تغییر شکل بایستی بر حسب مولفه های تغییر شکل نیافته باشند.حالا اگر ژاکوبین(دترمینان ) ماتریس تغییر شکل رو حساب کنی حاصلش 8/10000-1 میشه.از طرفی هم dv=det(U).dV پس تغییر شکل نسبی یا همون dv-dV/dV برابر با det(U)-1 که در نتیجه برابر 8/10000-.

 50. مازیار گفت:

  در مورد سوال 24 .سرعت اولیه ضربه میشه 1 تقسیم بر m

 51. مازیار گفت:

  ببخشید 8-1 درسته

 52. پیمان گفت:

  FERI جان در مورد سئوال 7 هم من با شما هم عقیده ام و گزینه 1 رو زدم.اثر پیچش هم کاملا مشهود هستش.

  • feri گفت:

   پیمان عزیز نظرت راجع به سوال 4 چیه. به نظر من روی سوال اشتباه داره یا اینکه هیچ کدام از گزینه ها صحیح نیست. چون با توجه به سوال که نسبت تغییرمکان به لنگر خواسته شده یک E در گزینه ها جا افتاده و به نظرم باید حذف شه.
   بایستی در سوال نسبت تغییرمکان بار محوری به تغییر مکان خمشی خواسته میشد نه لنگر خمشی.

 53. پیمان گفت:

  feri جان سلام
  نظرت در مورد سئوال 33 کاملا درسته.حق با تو بود.باید m=PAX توی رابطه انتگرالی جایگذاری بشه که جواب باز هم مشکل ابعادی داره،به جواب PAL^2/4 میرسیم.به نظرم میاد یا حذف شه یا نمرش به اونایی تعلق بگیره که گزینه PAL/4 رو زدن.

 54. mojtaba گفت:

  سلام بچه ها فکر کنم تا قبل از اعلام نتایج آزمون کلا همه سوالارو حذف کنین.مراقب باشین توروخدا!!!!!!!!!
  پیمان جان در مورد سوال 33 هم حق با شماست شرمنده من اون موقع فرمول شمارو کامل نخوندم فکر کردم فرق میکن.آخه من چوپرا خوندم که فرمولشو کامل نگفته. سر جلسه هم به مخرج نگاه کردم دیدم درسته دیگه زدم.اما مطمئن باش حذفش نمیکنن.
  محمد جان ممنون منم فکر میکنم درست باشن حداقل از 3تا 2تاش درسته دیگه.
  پیمان جان سوال 22 رو خودت چی زدی؟

 55. پیمان گفت:

  بچه ها کسی در مورد سئوال 22 نظری نداره.دینامیک سازه؟؟؟؟؟

 56. محمدرضا گفت:

  مطمعنم سوال 13 میشه گزینه 3

 57. محمد گفت:

  سوالات 8 14 و 17 را مثل شما زدم آقا مجتبی و 80 درصد مطمئنم درسته
  موفق باشید

  • feri گفت:

   سوال ۸ گزینه ۱ یعنی ۴۷۷۲ درسته
   سوال ۱۴ گزینه ۲ درسته
   س.ال ۱۷ هم گزینه ۱ درسته به نظرم البته، با این استدلال که اگر a=0باشه لنگر x=M0 و ضریب انتقال تکیه گاه گیردار .۵ هستش و لذا y=.5M0 به دست میاد که اگه اینارو از هم کم کنیم گزینه ۱ به دست میاد

 58. feri گفت:

  1-3
  2-4
  3-3
  4-سوال غلط
  5-جواب بین گزینه ها نیست.
  6-2
  7-1
  8-1
  9-2
  10-4
  11-4
  12-1
  13-2
  14-2
  15-1یا 3
  16-2
  17-1
  18-4
  19-2
  20-3
  21-2
  22-3
  23-2
  24-3
  25-4
  26–
  27-4
  28-4
  29-2
  30-1
  31-1
  32-1
  33-2
  34-3
  35–
  36-4
  37-2و یا هیچکدام
  38-2
  39-3
  40-4
  41–
  42-1
  43-4
  44-3
  45–

  • پیمان گفت:

   سلام مهندس جان
   اقا feri شما همه این سئوالات رو جواب دادین؟
   پس اولین دیگه
   تبریک میگم

   • feri گفت:

    نه همشو بعضیارو تو خونه حل کردم. در ضمن سوال 33 هم یا گزینه 1 درسته یا باید سوال حذف شه. مشگل ابعادی داری. مخرج قطعا 4 هستش. یه انتگرال x^3 باید حل کنیم

    • پیمان گفت:

     feri عزیز چون توی صورت سئوال گفته شده که m11 پس بایستی از (سای 1) و (سای 1) استفاده بشه.اصلا نیازی به استفاده از (سای 2) نیست.این سئوال فقط توی گزینه ها مشکل ابعادی داره.یعنی پس از حل انتگرال جواب PAL^2/3 بدست میاد نه PAL/3 .

 59. mojtaba گفت:

  در مورد سوالات 8 14 و 17 کسی نظری نداره؟

 60. mojtaba گفت:

  سلام سوال 1 رو مطمئنم گزینه 1 میشه چون ویژگی صفحات صلب اینه که از جابجایی جلوگیری میکنه میتونیم این دوتا صفحه رو مثل کف و سقف یه ساختمون در نظر بگیریم.
  سوال 7 هم لنگر پیچشی ناشی از خروج از مرکزیت نیروی P ایجاد میشه و طول 100a باعث میشه لنگر خمشی زیاد بشه و دقیقا عاملی میشه که اثر لنگر پیچشی در مقایسه با خمشی ناچیز باشه.
  سوال 33 هم فرمول شما درسته ولی توی کتاب چوپرا ترجمه شاپور طاحونی صفحات 334-338 یه فرمول دیگه هم واسه جرم داره وقتی دیدم از این فرمول نمیخوره از اون استفاده کردم و جوابش درست در اومد ببخشین به فارسی مینویسم انتگرال( m در سای به توان 2 ) من از این فرمول استفاده کردم البته زده جرم کلی. شایدم غلط باشه 100 درصد مطمئن نیستم اینو ولی امیدوارم درست باشه و حذفش نکنن. ایشالا که نتایج بر وفق مرادمون باشه…

  • پیمان گفت:

   مهندس جان این فرمول که نوشتین همونی هست که من گفتم.فقط به جای (سای * سای ) از فرمول ( سای به توان 2 )استفاده کردی که دوباره همون pPAL^2/3 بدست میاد.

  • feri گفت:

   سلام
   سوال 7 اثر پیچش مهمه و اگه یه نگاه به گزینه 1 که جواب صحیح هستش به نظرم، مقدار جمله دوم در مقایسه با جمله اول کوچک نیست و حدود 5 درصد جمله اول هستش و 5 درصد فطعا قابل صرف نظر کردن نیست.

  • feri گفت:

   سوال 33 هم مخرج عدد 4 درسته ولی مشکل ابعادی داره مسئله و به نظرم نظر طراح گزینه 1 باشه.

 61. mojtaba گفت:

  زیر 10 که فکر نمیکنم! با رتبه 200 هم امید هست. سال گذشته 142 نفر روزانه و شبانه پذیرش شدن. استدلال سوال 1 هم میتونی توی کتاب مقاومت گاج دکتر عرفانی پیدا کنی مثال 12 صفحه 22 و تست 34 صفحه 33. مهمترین خصوصیت صفحه صلب اینه که اجازه جابجایی در اون راستا را نمیده و کرنش در اون راستا صفره

 62. mojtaba گفت:

  دقیق که نمیشه گفت ولی فکر میکنم تخصصی 45 تا 55 استعداد 50 تا 60 و زبانم سفید 0. شما چی پیمان جان؟

 63. mojtaba گفت:

  دوستان نظرتون راجع به سوال 8، 14 و 17 چیه؟
  8 گرینه3
  14 گزینه3
  17 گزینه2

  • feri گفت:

   سوال 8 گزینه 1 یعنی 4772 درسته
   سوال 14 گزینه 2 درسته
   س.ال 17 هم گزینه 1 درسته به نظرم البته، با این استدلال که اگر a=0باشه لنگر x=M0 و ضریب انتقال تکیه گاه گیردار .5 هستش و لذا y=.5M0 به دست میاد که اگه اینارو از هم کم کنیم گزینه 1 به دست میاد

 64. mojtaba گفت:

  فردین خوشحالم کردی سوالامو با شما چک کردم 19تا سوال مشترک داشتیم که 15تاش جوابامون یکی بود.پیمان جان سوال 7 فاصله زیاد تاثیری توی پیچش نداره و تاثیرش روی لنگر خمشیه و گزینه 4 درسته سوال 33 هم هیچ ایرادی نداره.موفق باشی

 65. mojtaba گفت:

  سلام سوال 1 گزینه 1 درسته. تفسیر آقا پیمان درسته فقط چون در راستای عمودیم دو طرف صفحات صلبن کرنشمون صفر میشه و اون یک سانتی متر جابجایی اتفاق نمیفته و نیروشون 0 و 100 میشه.

 66. fardin گفت:

  merci peiyman fekr mikonam bishtare eshtabatam ro peida kardi.soale 23 ro man 4000 zadam.moghe type eshtebah neveshtam dar morede soale 1 nazaret ro begoo.darsade khodet ro ham baram begoo rotbato barat takhmin bezanam.daneshgahetam hamintor

  • پیمان گفت:

   FARDIN عزیز اینا درصدام

   تخصصی بین 55 تا 60
   هوش بین 50 تا 55
   زبان بین 5 تا 10

  • پیمان گفت:

   سئوال یک همه اومدن از راه شما استفاده کردن.اما به نظر من اصلا لزومی نداشته که بیایم نیرویی که باعث میشه تا استوانه بیرونی 1 سانت پایین میاد رو بدست بیاریم و بعد از نیروی 100 تا کم کنیم و بعد نیروی باقی مانده رو بین دو استوانه تقسیم کنیم.من تفصیرم به این شکل هست که تا لحظه ای که استوانه خارجی با استوانه داخلی موازی میشن نیروی استوانه خارجی 100 تا هستش و بعد از اون با توجه به موازی شدن اونها نیروی صدتایی بینشون تقسیم میشه.

  • پیمان گفت:

   عذر میخوام،تفسیر نه تفصیر
   اشتباه شد

 67. fardin گفت:

  1-2
  2-4
  5-1
  6-2
  7-4
  9-1
  10-4
  12-1
  13-2
  17-4
  20-3
  21-2
  23-4
  25-4
  27-4
  29-2
  30-1
  31-3
  33-2
  34-3
  35-4
  36-4
  37-4
  38-4
  39-3
  40-4
  41-4
  42-1
  44-3
  45-4

 68. fardin گفت:

  سلام خدمت دوستان.من شروع میکنم.شما کمکم کنید.

  • پیمان گفت:

   سلام FARDIN جان
   خسته نباشی
   منم تقریبا مثه تو زدم فقط یه جاهایی نظراتمون فرق میکنه
   سئوال 1 رو من گزینه 3 زدم.واسشم دلیل منطقی دارم.یعنی 50 ، 50 نیرو بینشون تقسیم میشه.
   سئوال 5 رو هم گزینه 2 زدم.یه بار دیگه حل کن متوجه اشتباهت میشی.شما اصلا نیروی 2FL/EA رو در نظر نگرفتی.
   سئوال شماره 7 با توجه به طول زیاد ورق در مقایسه با مقطع اون اثر پیچش بایستی لحاظ بشه.من گزینه 1 رو زدم.
   سئوال 9 هم گزینه 2 میشه یعنی 1/4
   باید بگم که سئوال 23 هم گزینه 2 جواب درست یعنی 4000 نه 4 !!!!!!!!!!
   در مورد سئوال 33 هم یه ایرادی توی گزینه ها هست که احتمالا حذف بشه.
   سئوال 37 رو هم اشتباه به دست آوری و جواب A<0.02 میشه.
   همین طور سئوال 38 رو هم اشتباه زدی و جواب 8/10000- میشه.
   سئوال 41 هم گزینه 1 درسته که جواب میشه 0.0145
   موفق باشی