مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد از مهر ماه

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اختصاص ۲۰ تا ۵۰ درصد کل ظرفیت به دکتری پژوهش محور از پذیرش دانشجو در ترم مهر ماه سال جاری خبر داد.

ابراهیم واشقانی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با بیان این مطلب افزود: آیین نامه جذب دانشجوی دکتری پژوهش محور نهایی شده و ظرفیت ها و نحوه پذیرش آن به زودی ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: در آیین نامه مذکور متناسب با ظرفیت ها و رشته محل های موجود، حدود 20 تا 50 درصد کل ظرفیت به دکتری پژوهش محور اختصاص یافته است.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه دوره های دکتری پژوهش محور در واقع همان دوره استاد محور است، گفت: هدف تعریف پروژه‌های برون دانشگاهی در قالب پروژه دکتری است که در خدمت برآوردن نیازهای صنعت و جامعه باشد به طوری که هر دانشجویی که بتواند 50 درصد هزینه دکتری خود را از طریق صنعت فراهم کند، 50 درصد مابقی هزینه را نیز دانشگاه آزاد بپردازد.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که دارای طرح های برون دانشگاهی باشند و در تعامل با صنعت و جامعه، پروژه دکتری را تعریف می‌کنند که هم از طرف صنعت و هم دانشگاه حمایت می شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از تشکیل شورای راهبردی پژوهش و فناوری و صدور احکام خبر داد و گفت: بعد از تشکیل شورا و تدوین دستورالعمل و آیین نامه آن، طرح جامع پژوهشی دانشگاه مطرح شده و کلیه واحد های دانشگاهی متناسب با ظرفیت و توانمندی شان و طبق آمایش ملی و سند بالادستی نظام و برنامه های مصوب دانشگاه به صورت مأموریت گرا، هدف خود را تعیین کرده و فعالیت های پژوهش و فناوری را در یک افق 5 ساله و 10 ساله تنظیم می کنند.

وی در ادامه از راه اندازی و استقرار نخستین واحدهای فناور در پردیس فناوری با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد و گفت: امیدواریم همزمان با 31 اردیبهشت ماه و سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، گام های نخست را در جهت اجرایی کردن این موضوع برداریم.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. امیر گفت:

  تو رو خدا یکی پیگیری کنه ببینه از تکمیل ظرفیت ۹۲میگیرن یا نه.ما شهرستانیم نمیتونیم بیایم تهران

 2. امیدم به خدا است گفت:

  خدا کنه دکتری هم مثل کارشناسی ارشد بشه
  آخه چقدر آزمون بدیم!!!! بریم دانشگاه درس می خونیم دیگه…

  • حسین گفت:

   عناوين کل اخبار
   سياسي
   مدیریت شهری
   اجتماعی
   فرهنگ و هنر
   اقتصادی
   علم و فناوری
   دانشگاه
   شهرستان ها
   ورزشی

   نسخه قابل چاپ

   نسخه وب

   داخلی » خبر » دانشگاه

   معاون پژوهشی دانشگاه آزاد خبر داد

   پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور در سال۹۳

   ۱۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۶

   خبرگزاری ایمنا: معاون پژوهشی دانشگاه آزاد از پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور و اختصاص اعتبار پژوهشی به اساتیدی که طرح پژوهش دارند خبر داد.

   به گزارش ایمنا، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای تکمیل ظرفیت دکترای سال ۹۳ دکترای پژوهش محور پذیرش می‌کند.
   وی با بیان این که به زودی “صندوق اعتبارات پژوهشی” ایجاد می‌کنیم تصریح کرد: به هر استاد به میزانی که طرح پژوهش ارائه کند در صندوق اعتبار اختصاص می‌دهیم و اینها همه در دستور کار شورای پژوهش دانشگاه قرار دارد.
   واشقانی با اشاره به انتقاد روسای برخی واحدها از شهریه محور بودن اعتبارات دانشگاه گفت: “شورای راهبردی اقتصاد دانش بنیان” برای این منظور ایجاد شده است و مسئولان واحدها هر طرحی را که فکر می‌کنند قابلیت تجاری سازی دارد را به شورای اقتصاد ببرند.
   وی هم چنین افزود: قول می‌دهم مانده اعتبارات پژوهش دانشگاه از سال ۹۰ تاکنون در صورت ارائه برنامه در بودجه سال ۹۳ لحاظ شود.
   واشقانی تصریح کرد: در زمینه اعتبارات پژوهش سیاست‌های تشویقی و تنبیهی را لحاظ خواهیم کرد و در زمینه واحدهایی که برنامه و فعالیت‌های کافی در زمینه بودجه پژوهشی ندارند تجدید نظر می‌کنیم ضمن اینکه این اختیار را برای واحدها قائل شدیم که تا با برنامه در تخصیص بودجه پژوهشی جابجایی انجام دهند.

 3. حمید گفت:

  امیدوارم که جواب صریحی برای این کارهایشان به ما داده شود .
  امیدوارم و باز پیگیری میکنم

  • مهتاب گفت:

   من هم اميدوارم حداقل با پيام هاي خوبي حداقل خستگي انتظار را از تن ما منتظران تكميل ظرفيت ٩٢ بيرون ببرند

   • دکتر آرتیمانی گفت:

    سلام تکمیل ظرفیت 92 تمام شد اعلام مهر 93 اوایل خرداد ماه است البته از بعضی از دوستان شنیدم که در مصاحبه شرکت کردند ولی در هیچ مرحله ای اعلام قبول نشدند ولی سال بعد با اونها تماس گرفتند گفتند میتونی برای ثبت نام بیای این بستگی به میزان ثبت نام قبولی های اون رشته دارد

  • رها رستگار گفت:

   پژوهش محور از اعلام مرحله دوم 93هستش مرحله اول 2200نفر اعلام قبولی می شوند در مرحله دوم 2800نفر اعلام قبولی میشوند که بخشی از مرحله دوم پژوهش محور است

   • مهتاب گفت:

    رها جان منظورت نميفهمم ميشه بيشتر توضيح بدي ممنونم

    • رها رستگار گفت:

     مهتاب جان قرار بود از سال 92پذیرش پژوهش محور دانشگاه ازاد شروع بشه ولی مقدماتش فراهم نشد از سال 93پذیرش در این سیستم شروع میشود سال 92حدود 2500 نفر قبول شدند در سال 93 حدود 8000نفر به مصاحبه دعوت میشوند و5000نفر قبول نهایی هستند که از این میان بسته به رشته تحصیلی وتعداد رشته محل هااز بیست تا پنجاه درصد قبولی ها در سیستم پژوهش محور تحصیل میکنند به نظر میرسد دلیل برداشتن شرایط سنی در بدون آزمون این باشه که شاغلین در صنایع مختلف بتونن پروژه تعریف کنند و باصنایع قرار داد بسته بشودو سیستم پژوهش محور پا بگیرد.

 4. مثل شما گفت:

  واقعا منم مثل شما،فکر کنم دیگه خبری نباشه و همه از این مورد ناامید شدن.

 5. مهتاب گفت:

  بچه هاي تكميل ظرفيت ٩٢ كسي نيست

 6. مهتاب گفت:

  واقعا انگار از پژوهش محور خبري نيست فكر كنم همه هم نااميد شدن

 7. رها رستگار گفت:

  سلام دوستان
  دعوت به مصاحبه چطوریه همه اسامی یکبار برای مصاحبه دعوت میشن یا تکمیل ظرفیت یعنی یکسری جدید دعوت به مصاحبه میشن تو رو خدا جواب بدین

  • منتظر گفت:

   با سلام.
   بله همه اسامی یکبار برای مصاحبه دعوت میشن، از این بین تعدادی در مرحله اول و تعدادی در صورت وجود تکمیل ظرفیت در مرحله دوم دعوت می شوند.

 8. از شیرین به مهدی فنی گفت:

  اقا مهدی تو رو خدا شما که اطلاعاتتون درسته بیایید بگید از تکمیل ظرفیت 92میگیرند یا نه خواهش میکنم یک بار دیگه بیایید اینجا

 9. مهتاب گفت:

  با سلام طبق گفتگويي از جناب اقاي واشقاني قرار بود پژوهش محور از تكميل ظرفيت ٩٢ بگيرن ايا هنوز هم پابرجاست، مسوول محترم سايت اگر اطلاعي داريد بگوييد و يا پيگيري كنيد .

 10. دانشجو دکتری _ علوم تحقیقات گفت:

  صنعت در صورتی با دانشگاه همکاری میکنه و بودجه یک کار تحقیقی رو فراهم میکنه که به نفعش باشه که با شرایط الان امکانش کمه. در ضمن بعضی از رشته ها با صنعت در ارتباط نیستند. اینها در واقع تبلیغاتی برای جذب دانشجواست.

 11. رها گفت:

  سلام کسی میدونه کسایی که تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد قبول میشن از بین کسانی هستند که در اولین اعلام، دعوت به مصاحبه شدن یعنی اگه در اعلام اولیه دعوت به مصاحبه نشیم دیگه امیدی نیست

 12. بهروز گفت:

  با این کار انتظار میرود که مدرک دکتری هم مثله کارشناسی و کارشناسی ارشد بی ارزش شود و دانشگاه آزاد هم پولدار تر شود

 13. مثل شما گفت:

  پس دیگه پرونده تکمیل ظرفیت 92بسته شد؟

 14. رها رستگار گفت:

  سلام
  یعنی اضافه بر ظرفیت دانشگاهها یک تعداد هم پژوهش محور میتونن تحصیل کنند کسی اطلاعی از پذیرش داره ممنون میشم اگه اطلاعات دارید من را هم در جریان بگذارید

 15. برنامه ریزی درسی گفت:

  با سلام.
  چرا فقط صنعت را مطرح کرده اند. تا جایی که خبر داریم دوره پژوهش محور شامل رشته های دیگر هم هست. از سوی دیگر معاون محترم دانشگاه از هزینه ها صحبت کرده اند. لطفاً اجازه بدهند بخشی از هزینه که بر عهده دستگاه های اجرایی است، چنانچه دانشجو توان مالی دارد، خودش بپردازد تا دغدغه ای از این حیث نداشته باشد. انشاءالله این پیشنهاد برای مسئولین محترم دانشگاه آزاد قابل بررسی باشد.
  از مسئولین محترم مرکز آزمون هم خواهش می کنیم زودتر نتایج را اعلام فرمایند مثلاً هفته اول اردیبهشت. با تشکر

 16. (payam)عمران سازه گفت:

  این 20 تا 50 درصد به ظرفیتهای امسال (ظرفیت پارسال + 20 تا 50 درصد اون) اضافه میشه یا اینکه از کل ظرفیت پارسال میان 20 تا 50 درصدشو پژوهش محور میگیرن؟

 17. دکتری پژوهش محور گفت:

  با سلام
  پس قرار بود از تکمیل ظرفیت 92 بگیرند. چی شد