مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

پذیرش دانشجوی دکتری بدون کنکور در دانشگاه کردستان

دانشگاه کردستان در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی، از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیم سال آخر  دوره کارشناسی ارشد و در رشته های دایر، بر اساس آیین نامه « ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر »  ابلاغیه شماره 22354 در مورخ 2/3/1391، اصلاحیه آیین نامه به شماره 19176 در مورخ 22/2/92 و شیوه نامه اجرایی آیین نامه به شماره 22444/21 مورخ 22/2/92 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فقط برای نیمسال اول سال تحصیلی 94-1393 دانشجو می پذیرد :

 رشته های پذیرش بدون آزمون دکتری 93 دانشگاه کردستان:

1- شیمی ( گرایش های شیمی معدنی و شیمی تجزیه)

2- فیزیک ( گرایش های فیزیک نظری : ذرات بنیادی و نظریه میدان ها، فتونیک)

3-علوم دامی  (گرایش فیزیولوژی دام)

4- زبان و ادبیات فارسی (گرایش زبان و ادبیات فارسی)

5- ریاضی (گرایش های جبر، آنالیز و ریاضی کاربردی زمینه آنالیز عددی)

6- زراعت ( گرایش فیزیولوژی گیاهان زراعی)

7- گیاه پزشکی (گرایش های قارچ شناسی و بیماری شناسی گیاهی و کنترل بیولوژیک بیماری های گیاهی)

8- مهندسی برق ( گرایش کنترل سیستم های قدرت)

9- مهندسی عمران (گرایش سازه)

10- مهندسی صنایع ( گرایش مهندسی صنایع)

11- علوم تربیتی (گرایش های : مدیریت آموزشی و آموزش عالی گرایش برنامه ریزی توسعه آموزش عالی)

به گزارش پی اچ دی تست شرایط پذیرش در دوره دکتری این دانشگاه به شرح زیر است:

1- شرایط اختصاصی :

دانش آموختگان ( با احتساب نمره پایان نامه) و دانشجویان نیمسال چهارم (بدون احتساب نمره پایان نامه ) که از نظر میانگین کل دوره، در دوره کارشناسی ارشد جزو رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، در صورتی که حائز شرایط زیر باشند، می توانند تقاضای خود را برای پذیرش در دوره دکتری بدون آزمون به دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان ارسال دارند:

1- دانش آموختگان باید حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی،

      1-1: مقاله دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد باید مستخرج از پایان نامه و همراه یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه محل تحصیل باشد.

     1-2: ملاک پذیرش مقاله در مجلات علمی – پژوهشی نمایه شده ملی و بین المللی، ارایه نسخه منتشر شده مقاله، یا مدرکی دال بر پذیرش قطعی (شامل نام مجله، شماره و زمان دقیق انتشار مقاله) تا زمان مصاحبه می باشد.

     1-3: مرجع تشخیص اعتبار مقاله، ابتدا گروه آموزشی مربوط و سپس شورای حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه است.

2- برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد (نیمسال چهارم) که پس از پایان همان نیمسال دانش آموخته شوند، ارائه مقاله الزامی نمی باشد. بدیهی است متقاضی لازم است تا پایان شهریور همان سال تحصیلی و قبل از شروع دوره دکتری از پایان نامه کارشناسی ارشد خود با درجه عالی دفاع کرده باشد.

     2-1: چنانچه متقاضی در دوره دکتری پذیرفته شود، موظف است تا پایان سال اول دوره دکتری، مجوز پذیرش یا چاپ مقاله علمی – پژوهشی مستخرج از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود را ارائه کند.

3- دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی،

4- رتبه اول المپیادهای علمی – دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی،

5- دانش آموخته رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی،

6- دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی،

7- رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی ( از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل 35 درصد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی.

     7-1: طرح ملی، اثر بدیع یا تألیف و طرح پژوهشی تقاضا محور ( بر اساس نیاز یک دستگاه) با تأیید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت، می تواند جایگزین یک مقاله در هر یک از بندهای 1 تا 6 شود.

8- رتبه بندی در دوره کارشناسی ارشد با رعایت موارد زیر انجام می شود :

     8-1- پس از گذشتن 4 نیمسال تحصیلی از هر ورودی در هر کد رشته محل و با احتساب مجموع ظرفیت های دوره های روزانه و شبانه رتبه بندی انجام می شود. در خصوص رشته هایی که طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی ارشد برای 5 نیمسال تدوین و تصویب شده است، رتبه بندی پس از گذشتن 5 نیمسال  تحصیلی از هر ورودی در هر کد رشته محل انجام خواهد شد.

     8-2- در صورتیکه تعداد هر ورودی در هر کد رشته محل  در دوره کارشناسی ارشد تا 5 نفر باشد، صرفاً رتبه اول، چنانچه ظرفیت پذیرش بین 6 تا 10 نفر باشد، رتبه های اول و دوم و برای تعداد 11 نفر و بالاتر، رتبه های اول تا سوم معرفی خواهند شد.

9- دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد حائز شرایط فوق، حداکثر تا سه سال پس از دانش آموختگی می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری بهره مند شوند.

2-  علاوه بر شرایط فوق، کسب شرایط زیر نیز برای پذیرش در دانشگاه کردستان ضروری است :

1- پذیرش برای مقطع دکتری، بر اساس سهمیه 10% برتر، صرفاً از دانشگاههای دولتی  صورت  می پذیرد.

2- کلیه داوطلبان متقاضی دوره دکتری، بایستی جزو نفرات اول یا دوم نویسندگان مقالات باشند. در صورتیکه اساتید راهنما بیش از یک نفر باشند، نام دانشجو بلافاصله بعد از نام اساتید راهنما ذکر شده باشد.

3- پذیرش نهایی داوطلبان دوره دکتری منوط به کسب امتیازات لازم در جلسه مصاحبه علمی توسط گروه تخصصی مربوط می باشد.

4- رشته ی تحصیلی مورد تقاضا برای ادامه تحصیل در دوره دکتری بایستی با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط باشد. تشخیص این ارتباط به عهده گروه آموزشی مربوط است.

5- متقاضی دانش آموخته باید دوره کارشناسی ارشد را حداکثر در طی مدت 5 نیمسال تحصیل گذرانده باشد.

6- متقاضی در حال تحصیل باید دوره کارشناسی اشد را در طی مدت 4 نیمسال تحصیلی به اتمام برساند.

 علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت این دانشگاه مراجعه نمایند.

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مهدی گفت:

  سلام.در سال 1394 دانشگاه کردستان در مقطع دکتری در رشته اقتصاد کشاورزی از رشته مهندسی کشاورزی دانششجو میپذیره یا نه؟؟با ازمون یا بی ازمون؟

 2. ستاره گفت:

  بچه ها اگه قبول شیم مثل روزانهست؟ یا پول ازمون می خوان؟

 3. نسیم گفت:

  یعنی دانشجوهای دانشگاه آزاد استعداد درخشان ندارند نوشته فقط دولتییییییییییییییی

 4. داوود گفت:

  سلام
  بچه های آموزش محور که پایان نامه ندارن نمی تونن شرکت کنن؟

 5. حسین گفت:

  باسلام درخصوص رشته های حقوق برنامه ای ندارند بنده معدل ارشدم 19/62میباشد ممنون

 6. Analyst گفت:

  ببخشید یعنی چی؟
  چرا هنوز با کنکور تکلیفش مشخص نشده فراخوان میدن؟؟؟؟

 7. سارا گفت:

  چرا دانشگاه کردستان اینقد رشته هاشو محدود کرده.پس تکلیف دانشجوهای این دانشگاه که برنامه ریزی کردند چیه.چرا هر سال شیمی پذیرش داشته امسال فقط 2 گرایش داره؟

 8. امین گفت:

  بچه ها منظورش از اینکه گفته دانشگاههای دولتی فقط روزانه است؟؟؟؟؟؟؟؟
  من لیسانسم پیام نور بودم اما ارشد دولتی میتونم شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. سحر گفت:

  بچه هاکسی میدونه به نوبت دوم شبانه چقد وام شهریه میدن