مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دکتری بدون آزمون ۱۳۹۳ دانشگاه دامغان

دانشگاه دامغان بر اساس شرایط مندرج و مصاحبه­ ی علمی که توسط گروه­ های آموزشی انجام می­گیرد، اقدام به پذیرش دانشجوی دوره دکتری بدون آزمون ورودی جهت نیمسال اول سال تحصیلی ۹۴-۹۳ در رشته ­های ذیل می نماید.

به گزارش پی اچ دی تست،  متقاضیان باید حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه مورخ ۲۲/۰۳/۹۳ مدارک خود را با پست پیشتاز به نشانی دامغان- میدان دانشگاه- دانشگاه دامغان- کد پستی ۳۶۷۱۶۴۱۱۶۷  – مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال نمایند.

رشته های پذیرش دکتری بدون آزمون ۹۳ – ۹۴

زمان مصاحبه

۱

ریاضی کاربردی – آنالیز عددی

۲۸/۰۳/۱۳۹۳

۲

ریاضی محض – جبر

۲۸/۰۳/۱۳۹۳

۳

فیزیک – ماده چگال

۰۲/۰۴/۱۳۹۳

۴

شیمی معدنی

۳۱/۰۳/۱۳۹۳

۵

شیمی تجزیه

۳۱/۰۳/۱۳۹۳

الف) شرایط عمومی پذیرش:

۱٫ دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیأت مرکزی گزینش دانشجو
۲٫ نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

ب) شرایط اختصاصی پذیرش:

۱٫ داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) مرتبط با رشته ­های تحصیلی مورد تقاضا از یکی از دانشگاه­های داخل یا خارج از کشور که به تائید وزارت علوم، تحیقات و فناوری رسیده باشد.

تبصره: تشخیص ارتباط موضوعی بر عهده گروه ­های آموزشی این دانشگاه است.

۲٫ دانش آموختگانی که بیش از ۳ سال از تاریخ فارغ التحصیلی آنان نگذشته باشد.

۳٫ دانشجویان کارشناسی ­ارشد متقاضی باید تا پایان ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۳ دانش ­آموخته شوند. (فرم شماره ۱)

ج) نحوه احراز شرایط متقاضیان استفاده از آئین نامه:

۱ . دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی ) و دانشجویان نیمسال چهارم(بدون نمره پایان نامه) که جزء رتبه های اول تا سوم (تا ۵ نفر صرفا رتبه اول ، ۶ تا ۱۰ نفر رتبه های اول و دوم و تعداد ۱۱ نفر و بالاتر رتبه های اول تا سوم)دانشجویان /دانش آموختگان هم رشته و هم ورودی خود باشند در صورت داشتن یکی از شرایط زیر ، میتوانند متقاضی پذیرش مقطع دکتری این دانشگاه باشند.(ضمنا پذیرش دانشجویان سال آخرمنوط به دفاع از پایان نامه با نمره عالی می باشد) (فرم شماره ۱)

۱/۱ . دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­ نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۲/۱ . دانشجوی نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­ نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۳/۱ . رتبه اول المپیادهای علمی – دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­ نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین ­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۴/۱ . دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان ­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­ المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۵/۱ . دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی (موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو)

۶/۱ . متقاضیانی که در دوره کارشناسی پیوسته پس از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن ۱۰۰ واحد درسی به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و حداکثر طی ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و دارای رتبه های کشوری زیر در آزمون سراسری سازمان سنجش باشند

رتبه زیر ۱۰۰ در گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک

رتبه زیر ۱۰۰ در گروه آزمایشی علوم تجربی

رتبه زیر ۵۰ در گروه آزمایشی علوم انسانی

رتبه زیر ۲۰ در گروه آزمایشی هنر و زبان

و دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایا ن­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو)

۷/۱ . رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت ۳۵ درصد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­ نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین ­المللی با رعایت مفاد تبصره ۱۱ ماده ۲  یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۸/۱٫ برای دانشجویان سال آخر (نیمسال چهارم) که پس از پایان همان نیمسال دانش آموخته می شوند ارائه مقاله الزامی نمی باشد

تبصره:چنانچه متقاضی در دوره دکتری پذیرفته شود موظف است تا پایان سال اول دوره دکتری خود، مجوز پذیرش یا چاپ یک مقاله علمی- پژوهشی مستخرج از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد را ارائه کند.

د) مدارک مورد نیاز:

۱٫ تکمیل و ارسال فرم های مربوط

۲٫ تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه به همراه دو قطعه عکس ۴×۳ با ذکر مشخصات در پشت عکس ­ها

۳٫ تصویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد که معدل کل در آنها ذکر شده باشد.

تبصره: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد باید گواهی اشتغال به تحصیل و نیز تعهد اتمام دوره مزبور تا پایان شهریور ۱۳۹۳ را ضمیمه نمایند.(فرم شماره۱)

۴٫ تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ­ارشد

۵٫ گواهی رتبه با ذکر سال ورود و تعداد دانشجویان هم ورودی(فرم شماره۵)

۶٫ مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (برای برادران)

۷٫ ارسال تصویر کامل از مقالات علمی پژوهشی یا ISI جهت مشخص نمودن استفاده از شرایط آئین نامه

۸٫ ارسال تصویر گواهی های بند۲/۱ تا ۷/۱ برای متقاضیان مربوطه(دانشجوی نمونه کشوری ، المپیادهای علمی دانشجویی ، جشنواره های معتبر علمی و …)

۹٫ توصیه نامه از استاد راهنما و دو نفر از اساتید مرتبط با رشته مورد تقاضا (فرم شماره ۳)

۱۰٫ اصل و فتوکپی رسید بانکی به مبلغ ۰۰۰/۷۰۰ ریال به حساب شماره  ۲۱۷۷۴۹۲۹۸۸۰۰۴ نزد بانک ملی شعبه مرکزی دامغان به نام درآمد­های اختصاصی دانشگاه دامغان .

۱۱٫ ارسال تصویر چکیده پایان نامه و همچنین تصاویر سایر فعالیت های آموزشی و پژوهشی

۱۲٫ متقاضیان باید حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه مورخ ۲۲/۰۳/۹۳ مدارک خود را با پست پیشتاز به نشانی دامغان- میدان دانشگاه- دانشگاه دامغان- کد پستی ۳۶۷۱۶۴۱۱۶۷  – مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال نمایند. لطفاً برروی پاکت عنوان ” مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری ” و نام رشته ذکر شود.

 تذکر۱:  به مدارک ناقص و یا دریافت پس از تاریخ ذکر شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تذکر۲: متقاضی باید اصل فیش بانکی را  به همراه سایر مدارک به دفتر تحصیلات تکمیلی ارسال نماید.

تذکر۳: افراد حائز شرایط بر اساس اولویت دانشکده جهت مصاحبه علمی دعوت می­شوند لذا از داوطلبان تقاضا میشود از مراجعه حضوری و تماس تلفنی خودداری فرمایند. داوطلب باید در صورت دعوت به مصاحبه علمی، یک نسخه از پایان­ نامه کارشناسی ارشد خود را نیز به همراه داشته باشد.

تذکر۴: صرف دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون به منزله قبولی تلقی نمی­گردد و پذیرش در این دوره بر اساس ظرفیت موجود و توانایی علمی افراد خواهد بود.

تذکر۵: مدارک ارسالی و وجه پرداختی آنها به هیچ وجه مسترد نمی­گردد.

۱۳٫ ارائه مدرک زبان برای کلیه متقاضیان دوره دکتری بدون آزمون مانند سایر داوطلبان دوره دکتری قبل از آزمون جامع الزامی است. در غیر این صورت اجازه شرکت در آزمون جامع را نخواهند داشت. متقاضیان می بایست در یکی از آزمون های زبان انگلیسی که در ذیل آمده است، شرکت نموده و حداقل نمره قبولی را احراز نمایند:

 

آزمون

نمره لازم

MCHE

50

TOLIMO

450

TOFFLE

Paper based

500

Internet based

70

Computer based

190

IELTS

5/5

 

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۹)

 1. solmaz می‌گه:

  سلام میشه بگید هزینه هر ترم در دوره دکتری بدون کنکور حدودا چقدره؟

 2. aa می‌گه:

  سلام
  اگه نمی تونن به گفته سارا خانم چرا نگفتن فارغ التحصیل کدوم دانشگاه باید باشن

 3. هانا می‌گه:

  سلام
  کسی میدونه چی دانشگاههایی امسال مدیریت بازاریابی میگیرن؟

 4. سارا می‌گه:

  اینجاچیزی درمورد اینکه فارغ التحصیل کدوم دانشگاه باشی نگفته پس یعنی همه می تونن ثبت نام کنن

  • فاطمه می‌گه:

   قانون استعداد درخشان اینه که فقط فارغ التحصیلان دانشگاههای مورد تایید ورازت علوم میتونن شرکت کنن
   در ضمن بعضی از دانشگاهها حتی به پیام نور و غیر انتفاعی هم اجازه ثبت نام نمیدن

 5. یوسف پورمحمدی می‌گه:

  سلام
  من کاردانی مکانیک خودرو دارم
  قصد ادامه تحصیل در رشته پژشکی عمومی یا دندانپزشکی بدون کنکور را دارم
  ٣٩ سال هم دارم
  از راهنمایی شما سپاسگذارم

 6. m می‌گه:

  با سلام . من فارغ التحصیل دانشگاه سراسری هستم. و ۳ تا مقاله علمی پژوهشی دارم اما معدلم ۱۵٫۸۴ است. به نظرتون میتونم برا دکترا دانشگاه دامغان شرکت کنم?ممنون میشم جواب بدین.

 7. Fz می‌گه:

  سلام آیا فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد هم می توانند ثبت نام بکنن؟
  ممنون می شم پاسخ بدین

درج نظر