مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

نکات مهم مطرح شده در دفترچه ثبت نام دکتری پردیس 93

با انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری پردیس 1393 برخی شرایط و ضوابط مهم این آزمون اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست ، از جمله نکات مهم مطرح در این آزمون که برای نخستین بار در کشور برگزار می گردد به شرح زیر است:

شرایط شرکت کنندگان: هيچيك از پذيرفته شدگان نهايي آزمون دكتري 1392 حتي در صورت انصراف قطعي از تحصيل، حق ثبت نام و شركت در اين آزمون را ندارند.

شرط معدل: دانشجويان سال آخر و يا فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد و دكتراي حرفه اي(به جز فارغ التحصيلان كارشناسي ارشد پيوسته، دكتراي حرفه اي دامپزشكي و دكتراي پزشكي)، كه معدل آنان كمتر از 14 مي باشد، حق ثبت نام و شركت در اين آزمون را ندارند.

وضعیت نظام وظیفه : داوطلبان مرد می بایست مشکلی در زمینه خدمت نظام وظیفه نداشته باشند.  مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نمي باشند و در صورت شركت در آزمون و قبولي در دانشگاه معافيت تحصيلي براي آنان صادر نگرديده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمي باشند. دانشجويان اخراجي دانشگاه ها تا پايان خدمت دوره ضرورت و يا اخذ معافيت دائم، مجاز به ادامه تحصيل نمي باشند.

زمان فارغ التحصیلی: داوطلبانی که متقاضی کد رشته های نیمسال اول هستند می بایست تا پایان شهریور ماه 1393 فارغ التحصیل گردند و متقاضیان کد رشته های نیمسال دوم دفترچه ثبت نام آزمون پردیس لازم است تا پایان بهمن ماه 93 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند.

تحصیل مجدد: فارغ التحصيلان دوره دكتري مجاز به تحصيل مجدد در اين مقطع نمي باشند.

مدرک کارشناسی ارشد مرتبط: در گروه هاي علوم پايه، فني و مهندسي و علوم كشاورزي و منابع طبيعي، فارغ التحصيلان كليه رشته هاي تحصيلي مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون مي باشند.

در گروه هاي علوم انساني، هنر، دامپزشكي و زبان رعایت انطباق رشته آزمون دکتری با رشته مقطع کارشناسی ارشد (مطابق جدول های موجود در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری پردیس) الزامی است.

حد نصاب تعداد شرکت کنندگان : چنانچه تعداد داوطلبان شركت كننده در هر يك از كدرشته هاي امتحاني كمتر از 20 نفر باشد، در آن كدرشته امتحاني آزمون برگزار نخواهد شد  و تمامي داوطلبان براي پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي به دانشگاه هاي مربوط معرفي خواهند شد.

تعداد رشته ثبت نامی: هر داوطلب فقط مي تواند در يك كدرشته امتحاني، ثبت نام و در آزمون مربوط شركت نمايد.

رشته های مورد پذیرش: در آزمون دکتری پردیس در تمام رشته های آزمون دکتری سراسری پذیرش صورت نگرفته است و برخی رشته ها در این آزمون پذیرشی ندارند.

ضرایب دروس: دفترچه حاوي سؤالات دروس آزمون عمومي شامل: دروس استعداد تحصيلي با ضريب يك ( 1)، زبان انگليسي با ضريب يك ( 1) و آزمون اختصاصي (شامل دروس اختصاصي هر يك از رشته هاي امتحاني ) با ضريب چهار (4) می باشد.

منابع سوالات تخصصی: منابع سوالات اختصاصی آزمون دکتری پردیس الزاماً با منابع آزمون دکتری سراسری یکسان نیست.

زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج: آزمون دکتری نیمه متمرکز دوره های پریس خودگردان جمعه 21 شهریور ماه 93 برگزار می شود و نتایج آزمون، اواسط مهرماه 93 به صورت کارنامه از طریق سایت اینترنتی سازمان اعلام خواهد شد.

محل برگزاری آزمون : نظر به اينكه تعيين قطعي حوزه هاي برگزاري در اين آزمون، بعد از مشخص شدن آمار ثبت نام كنندگان صورت خواهد گرفت، لذا تأكيد مي گردد برگزاري اين آزمون در مراكز استان و يا با توجه به آمار داوطلبان در يك يا چند استان، تجميع خواهد شد.

نمره منفی: به پاسخ هاي غلط در كليه دروس  (تخصصي، زبان خارجي و استعداد تحصيلي) نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

 امکان اصلاح معدل: افرادی که تا زمان صدور کارت های ورود به جلسه دانش آموخته گردند می توانند نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نمایند.

شیوه پذیرش: پس از برگزاري آزمون نتايج در قالب كارنامه به داوطلبان ارائه مي شود. كارنامه آزمون شامل نمرات خام تمامي دروس، نمره كل نهايي (80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل ) رتبه در سهميه و رتبه كل خواهد بود. اطلاعات تمامي داوطلبان به همراه نمرات در اختيار دانشگاه هاي انتخاب شده توسط هر داوطلب قرار مي گيرد و دانشگاه براساس نمره آزمون، بررسي سوابق علمي، آموزشي، پژوهشي و مصاحبه تخصصي نسبت به پذيرش دانشجو اقدام مي كند. بديهي است نتايج نهايي از طريق سازمان سنجش آموزش كشور به داوطلبان اعلام مي گردد.

وزن مصاحبه : جزئيات كامل در خصوص زمان مصاحبه، شرايط و ضوابط و … در زمان اعلام نتايج اوليه به اطلاع خواهد رسيد.

 سهمیه مربیان : سهميه مازاد بر ظرفيت (حداقل يك نفر) براي مربيان رسمي قطعي و يا رسمي آزمايشي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، به شرط كسب حداقل هشتاد درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در گزينش آزاد، اختصاص مي يابد. اعضاي هيأت علمي دانشگاه هاي وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دانشگاه آزاد اسلامي شامل این امر نمی شوند.

شهریه : حداکثر سقف شهریه در رشته های علوم انسانی 54 میلیون تومان و در سایر گروه ها 66 میلیون تومان می باشد.

محرومیت از آزمون دکتری : در دفترچه مطلبی در خصوص محرومیت پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری پردیس از شرکت در آزمون دکتری سراسری  1394 بیان نشده است. البته چنین محرومیتی منطقی  به نظر نمی رسد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. یاس گفت:

  باسلام من در کنکور دکترا94مجاز شدم برا ترم بهمن نتونستم برم ایا میتونم الان براثبت نام اقدام کنم لطفا جواب منم بدیدباتشکر

 2. معماری گفت:

  با سلام. دانشجوی دکتری ورودی سال 94 در دانشگاه علم و صنعت هستم. دوره پردیس قبول شدم. به نظر شما منطقی هست که دو سال اول یعنی تا قبل از اخذ پایان نامه، درس را ادامه دهم و بعد از آن انصراف بدهم و کنکور دو سال بعدش را شرکت کنم؟ سعی من قبولی در دوره روزانه هست. اگر قبول نشوم آیا امکان این هست که با پیگیری دوباره همان دوره پردیس را ادامه دهم و پایان نامه ام را بگیرم؟
  ممنونم

 3. سمیه گفت:

  با سلام لطفا اگر کسی اطلاعی دارد کمک کند،اگر پردیس دکترا قبول بشی ایا میشه دوباره کنکور سال بعد شرکت کرد؟اگر همون دانشگاه دولتی بیاریم ایا تطبیق واحد درسهای گذرانده شده رو میدند؟

 4. ندا گفت:

  با سلام و تشکر از شما برای راهنمایی هاتون
  من سال 93 جزء پذیرفته شدگان نهایی(شهریور) آزمون دکتری بودم ولی چون پردیس بود ثبت نام نکردم آیا اجازه شرکت در آزمون دکتری 94 را دارم؟

 5. مریم گفت:

  با سلام.من کارشناسی شیمی و کارشناسی ارشد روانشناسی خوندم دکترا هم قصد دارم روانشناسی ,بخونم ایا درسته که کارشناسی مرتبط نباشه نمیشه هیئت علمی شد؟

 6. سحر گفت:

  سلام
  ميخواستم بدونم در صورت قبولي در ارشد پرديس البرز امكان رزرو وجود دارد؟
  با تشكر

 7. آویسا گفت:

  سلام. میخواستم بدونم که آزمون پردیس در سال یکبار برگزار میشود یا برای نیم سال دوم هم آزمون برگزار میشود. ممنون

 8. على گفت:

  سلام من سال ٩٢ در آزمون دكتراى پرديس دانشگاه اروميه قبول شدم ولى براى ثبت نام مراجعه نكردم ، حالا سؤال من اين است كه آيا مى توانم دوباره براى ثبت نام مراجعه كنم و ادامه تحصيل دهم، اصولا دانشجويى كه قبول قطعى پرديس دانشگاهى است چقدر زمان براى حضور مجدد جهت ثبت نام در دانشگاه قبولى خود دارد؟

 9. امیر گفت:

  با سلام ایا با دارا بودن لیسانس تربیت بدنی و فوق مدیریت اموزشی میتوان در رشته مدیریت سازمانهای ورزشی در مقطع دکترا شرکت کرد

 10. حامد گفت:

  با سلام با توجه به اینکه بعضی از رشته های پردیس آزمون برگزار نمی شود می توان با تغییر کد رشته در این گرایش ها ثبت نام کرد؟ با تشکر

 11. محمد گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم مدرک زبان را تا چه زمانی باید پس از قبولی ارائه بدهیم .

 12. آرین گفت:

  سلام،در رشته من فقط سه نفر دانشجو پذیرش می شود با توجه به اینکه معدل من 18 می باشد و دارای سهمیه فرزند جانباز می باشم،احتمال قبولی برای من چند درصد است؟لطفا راهنمایی کنید که این سهمیه به من کمک می کند با توجه به اینکه من دانشگاه آزادی هستم

 13. پژمان مدیریت گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام و با آرزوی توفیق برای همه ی شرکت کنندگان عزیز
  و با تشکر از زحمات مدیران و بزرگواران این سایت عالی و مفید.
  خواستم ازتون تقاضا کنم اگر امکانش هست لطفا تعداد ثبت نام کنندگان در رشته مدیریت را اطلاع رسانی بفرمایید.
  با تشکر و سپاس فراوان.

 14. نگاه گفت:

  سلام و تشکر از مدیریت سایت
  باتوجه به اینکه نتایج دکتری آزاد یکماه زودتر از پردیس اعلام میشه و اگر قبول در دکتری آزاد شویم باید بریم ثبت نام فکر کنم دیگه امتحان دادن پردیس بی فایده باشه آخه دانشگاه آزاد کلی مدرک و پول موقع ثبت نام میگیره لطف کنید نظرتون رو بگید آخه من دکتری پردیس ثبت نام کردم اما فکرمیکنم به امید خدا آزاد پذیرفته بشم. سپاس

 15. پژمان مدیریت گفت:

  با عرض سلام و احترام و با آرزوی موفقیت برای همه ی عزیزان
  در مواد امتحانی رشته مدیریت در دفترچه دروس تخصصی ریاضی و آمار و منابع انسانی پیشرفته درج شده است. در صورتی که در کنکور دکتری که اسفند برگزار شد علاوه بر منابع انسانی، رفتار سازمانی و تئوری های مدیریت هم جز مواد امتحانی بود.
  بسیار سپاسگزار میشوم با توجه به مدت زمان کوتاهی که تا زمان کنکور پردیس باقی مانده به جهت اطمینان از اینکه آیا فقط منابع انسانی پیشرفته رو باید مطالعه کنیم ؟ ذهن بنده رو از ابهام خارج بفرمایید.
  با تشکر فراوان از زحمات شما

  • مدیریت 94 گفت:

   من هم همین ابهام را دارم. نکند طراحان دفترچه، تئوری و رفتار را از قلم انداخته باشند!

  • مانا مدیریت گرایش تولید گفت:

   سلام
   منم این ابهام رو دارم
   من که گرایشم تولیده هم باید این رو بخونم فقط؟
   پس بقیه دروس چی؟
   پژوهش عملیاتی؟
   مدیریت تولد؟
   روش تحقیق؟
   استراتژیک؟
   فقط همون یه دونه؟

   سلام
   همانطور که در متن هم ذکر کرده ایم منابع مورد سوال در آزمون دکتری پردیس در برخی رشته ها از جمله مدیریت با دروس مورد سوال در آزمون دکتری متفاوت است که یک دلیل مهم آن سهولت طرح سوال توسط سازمان سنجش است. بهتر است تنها دروس ذکر شده در دفترچه را مطالعه فرمایید.

 16. حسین گفت:

  دوستان منظور از این که فارغ التحصیلان مقطع دکتری دوباره حق شرکت ندارند یعنی فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی یا دانشگاه ازاد؟لطفا راهنمایی کنید

 17. فریبا به عادل گفت:

  با سلام ممنونم.موفق باشید

 18. علی گفت:

  مدیر محترم سایت
  من امسال به احتمال صد در صد دکترای شبانه یا پردیس قبول خواهم شد.ولی مشکلی دارم و آن این است که من دارای کارشناسی از دانشگاه اصفهان با معدل 50/13 و ارشد از دانشگاه تهران با معدل 88/14 می باشم (هر دو معدل ضعیف)! سوال و مشکل من این است که برای بالابردن معدل دوره کارشناسی یا ارشد چه راههایی پیشنهاد می کنید؟ آیا روشی سراغ دارید؟ با توجه به اینک از ترم مهر بنده دانشجوی دکترا خواهم شد؟ سوال خیلی تخصصی و جدی هست)
  با تشکر

 19. ر گفت:

  متشکریم از توجهتون به سوالها وپاسختون من احتمالادر مصاحبه کنکور سراسری93 پردیس کیش قبول می شوم اما میخواهم دراین ازمون پردیس خودتهران قبول شوم به نظر جنابعالی پیگیری کنم که اسم مرا در پذیرفته شدگان نهایی کیش اعلام نکنند تا اگر در این ازمون پذیرفته شدم بتوانم درکنکورسراسری سال بعدهم شانس خود را امتحان کنم؟ درضمن کدام نتایج را زودتر اعلام میکنند؟

 20. پریشا- جامعه شناسی فرهنگی گفت:

  تا 24 فرصت ویرایش دارید دوست عزیز

  • ر گفت:

   به سوال من پاسخ دادید پریسا خانم دوست عزیز؟کدام ویرایش؟ البته لطف کنید مجددا سوالم را با دقت بخونید فکر کنم ویرایش برای همون انتخاب رشته ی کنکور دکتراسراسری است ایابه ازمون مجدد پردیسها وانتخاب رشته ان ربطی دارد؟

 21. فرحناز گفت:

  با عرض سلام
  متاسفانه مشکل بزرگی دارم من هنگام ثبت نام تاریخ فارق التحصیلی مقطع کارشناسی را اشتباه وارد کردم و بعد از گرفتن کد رهگیری متوجه شدم الان خیلی نگرانم ایا امکان ویرایش وجود دارد . ایا بعدا مشکل دار خواهم شد خواهشا بگید چه کار کنم.
  ممنوم و سپاسگذارم

 22. پریشا- جامعه شناسی فرهنگی گفت:

  سلام
  اگر دکتری پردیس قبول بشیم و سال بعد کنکور روزانه یا شبانه همون رشته و گرایش رو قبول بشیم امکانش هست پردیس رو انصراف بدم و تطبیق واحد می کنن یانه؟ برا کسایی که پردیس از طریق سراسری قبول می شدن مثلا پردیس البرز دانشگاه تهران نوشته بود تو شرایطش که از ترم اول یه چک به مبلغ شهریه ی کل دوران تحصیل باید بدی که دیگه اینجوری نتونی انصراف بدی…… دوستان راهنمایی کنید …مرسی

 23. فریبا گفت:

  با سلام خدمت مدیر محترم
  ببخشین من عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد هستم. دو مقطع کارشناسی و ارشد رو هم روزانه دولتی خوندم. مقطع دکترا رو علاقه دارم پردیس باشم تا دانشگاه آزاد. شما اطلاع دارین که دانشگاه آزاد اعضاهیئت علمی رو اگه پردیس قبول شن بورس می کنه یا نه؟تو یه بخشنامه ای اومده فقط دکترا آزاد رو پنجاه درصد بورس می کنیم.ممنونم

  • عادل گفت:

   به صراحت اعلام شده که اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد در دوره های بین الملل-پردیس -شبانه و غیر انتفاعی-اعزام به خارج بورس نخواهند شد و فقط دانشجوی دانشگاه آزاد با 50 درصد(بخشنامه جدید)از این مزیت برخوردار است.قطعی است لطفا اشتباه نکنید.

 24. اهواز گفت:

  سلام بچه ها من1سوال داشتم-به نظرتون اولویت درانتخاب دانشگاه تاثیری در قبولی خواهد داشت؟

  • مدیریت 94 گفت:

   چرا که نه. به انتخابهای شما و رقبایتان بستگی دارد. معمولا از بالاترین انتخاب، نفراتی که بیشترین نمره را کسب کرده اند پر می شوند.

 25. فرناز -به مدیر سایت و دوستان گفت:

  با سلام به مدبر سایت و همه دوستان
  میخواستم بدونم این 15 انتخابی که هست باید همشون یه گرایش انتخاب بشن مثلا برای رشته مدیریت میشه یه سری رو بازرگانی زد و یه سری رو گرایشهای دولتی؟

  سلام
  در رشته هایی مانند مدیریت که همه گرایش ها تحت یک مجموعه کلی هستند و یک کد رشته محسوب می شوند می توانید از گرایش های مختلف انتخاب نمایید و محدودیتی وجود ندارد.

 26. الف. س گفت:

  با سلام و خسته نباشید حضور مدیریت محترم سایت و دوستان گرامی،
  در دفترچه راهنمای دکترای پردیس امده فقط یک رشته واحد میتوان انتخاب کرد ولی در فرم پیش نویس اخر دفترچه جای 20 انتخاب امده که بسیار گیج کننده است. ممکن است راهنمایی کنید چه باید کرد؟ من کارشناسی ارشد علوم تربیتی دارم و نمیدانم فقط به یک رشته واحد علوم تربیتی (روانشناسی تربیتی) اکتفا کنم یا میتوانم واحد ها و رشته های دیگر مرتبط با کارشناسی ارشدم را هم تا انتخاب بیستم بزنم؟
  پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم.

  —–

  سلام
  هر رشته یا گرایشی شامل چندین رشته شهر می شود .
  مثلا در گرایش شما پنج انتخاب وجود دارد که می توانید در این خانه ها درج کنید.
  اگر منظورتان این است که چرا این قدر تعداد انتخاب ها زیاد است دلیل آن وجود انتخاب های بیشتر در برخی رشته های دیگر است.

 27. مديريت گفت:

  سلام خواهشاً كسي ميدونه كد رشته و كدمحل تحصيل كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد براي پر كردن تقاضا نامه دكتري پرديس را از كجا پيدا كنم تو دفترچه نوشته به سايت سازمان مراجعه كنيد اما من چيزي تو سايت سازمان سنجش نديدم تو رو خدا زود جواب بدين فردا آخرين مهلت ثبت نام هست

  • رامین گفت:

   سلام خانوم یا اقای مدیریت
   بله درسته توی سایت هست پس از باز کردن صفحه مربوط به ثبت نام گوشه صفحه اورده شده
   موید باشید

   • رامین گفت:

    قسمت جداول مورد نیاز
    البته موقع ثبت نام توی صفحه ثبت نام هم تحت عنوان اطلاعات بیشتر قابل دسترسی هستند

 28. ميثم گفت:

  با سلام خواهش ميكنم من را از اين سردرگرمي نجات دهيد كارشناسي ارشد من مخابرات ميدان بوده است ميتوانم علاوه بر ميدان گرايش هاي ديگر را نيز انتخاب كنم
  با تشكر

  سلام
  بله می توانید.
  می توانید در هر گرایشی که تمایل دارید شرکت کنید اما تنها در یک گرایش.

 29. شرکت کننده گفت:

  دوستانی که شبه دارند شاید این تبصره 1 از آیین نامه جدید استعدادهای درخشان در تقسیم بندی دانشگاه ها بهشون کمک کنه
  که بدونند اونکه واقعی است اینه
  دانشگاه دولتی، دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی- غیرانتفاعی و پردیس های بین الملل (خودگردان)

  • یاس گفت:

   به ترتیب نام بردن این دانشگاهها بر اساس تاسیسشونه و قدمتشان و ربطی به ارزش علمی اونا نداره !

   • یاس گفت:

    دانشگاه پیام نور ۴ سال بعد از دانشگاه آزاد سال ۶۵ به وجود آمد و تفاوت چندانی از نظر قدمت با آزاد نداره به طور کل این خود فرد هست که به محل تحصیل خودش ارزش میده چه بسا فارغ التحصیل یک دانشگاه پولی چندبرابر فارغ التحصیل دانشگاههای دولتی ممکنه دارای معلومات و آثارعلمی پژوهشی باشه.

 30. واله گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید می خواستم بپرسم در ثبت نام سایت سنجش، کد نظام وظیفه چنده؟
  ممنون

 31. بهار گفت:

  سلام آیا ادبیات فارسی جزو علوم انسانی محسوب میشه به لحاظ شهریه ؟

  سلام
  قبلا گروه زبان هم مانند شهریه ای برابر با رشته های علوم انسانی داشته اند.
  به نظر می رسد جدا کردن آنها از نظر شهریه در این دفترچه بیشتر یک اشتباه باشد .
  تذکر به سازمان سنجش از طریق سیستم پاسخگویی نیز احتمالا موثر خواهد بود.

 32. فرحناز معمار گفت:

  با عرض سلام خدمت مدیریت محترم سایت و تشکر فراوان از زحمات شما
  لطفا جواب بدید در مورد رشته معماری فقط نوشته پردیس کیش متوجه نمی شم ایا باید کیش بریم برای تحصیل .یا در تهران کلاس هست مدرکش چگونه صادر میشود لطفا توضیح بفرمایید زمانم کم هست نمی دانم ثبت نام کنم یا نه
  بازم ممنون

  سلام
  کلاسهای پردیس کیش دانشگاه تهران در کیش برگزار می شود.
  در مدرک هم عنوان پردیس کیش درج می گردد.

 33. shirin93 گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون- آیا این نحوه قبول شدن در این دانشگاه های پردیس در مدرک قید میشه؟ مثلا کسی که از آزمون سراسری کنکور که در بهمن بر گزار میشه قبول میشه با این امتحان که فقط مربوط به پردیس هاست حتما متفاوته دیگه!!!!

  سلام
  خیر. تفاوتی در مدرک پذیرفته شدگان مختلف پردیس وجود ندارد.

 34. الهام به AMIN گفت:

  با سلام
  از اینکه تو کامنت پایین گفتین اگه می تونین دانشگاه تهران و اصفهان قبول شین
  منظورتون چی بود؟
  تو این دانشگاه ها مگه خبریه؟
  من خودم ارشد دانشگاه اصفهان بودم چیزی ندیدم ازش-

 35. سرور گفت:

  باسلام
  برای درج معدل ،فردی که پایان نامه ارشدش را با نمره 18 دفاع کرده ولی در حال حاضر جهت اخذ نمره مقاله مهلت گرفته ، باید معدلش را با احتساب نمره فعلی پایان نامه اش(18) در فرم ثبت نام بنویسد؟ یا معدل کل قبل از دفاعش؟
  سپاسگزار میشوم راهنمایی بفرمایید

  سلام
  معدل فعلی تان را بنویسید (با احتساب نمره 18) و در صورتی که تا زمان صدور کارت ورود به جلسه نمره تان تغییر کرد نمره جدید را لحاظ کنید.

 36. فرزاد گفت:

  باسلام

  کاملا مشخص است که مدرک پردیس بالاترین اعتبار را پس از روزانه دارد چون این مدرک ازدانشگاه های معتبر صادر می شود.در این حالت شما از دانشگاه تهران ،شریف ، علم و صنعت و … مدرک می گیرید و نه دانشگاه آزاد

 37. پژمان گفت:

  با سلام به مدیر محترم سایت و همه دوستان گرامی
  میخواستم بپرسم اگه کسی تو اولویتهای انتخابیش اشتباهی کرده باشه آیا امکان اصلاحش در آینده نزدیک هست؟ بنده تو اولویت انتخابی واسه دانشگاه مورد نظرم مردد شدم و نمیدونم آیا در آینده مثلا یک ماه دیگه ممکنه اصلاح کنم یا خیر ؟ (بند 33 از پیش نویس ثبت نامی )
  تشکر

 38. نگاه گفت:

  سلام و تشکر ازاین سایت خوب
  میشه من را راهنمایی کنید:من بارها نظرات بچه ها رو خوندم که آزاد بهتر از پردیس هست،اما امروز میبینم بچه ها کلی از پردیس تعریف کردند،جریان چیه؟!من ارشد آزاد تهران خوندم خیلی راضی بودم میخوام ببینم پردیس چطوره شنیدم یه حالتی مثل پیام نور داره که نه سراسری هست نه آزاد.ممنون از راهنمایی شما.

 39. سامی گفت:

  مدیریت سایت لطفا راهنمایی کنید.
  این پردیس با اون پردیسی که توی دفترچه دکتری که قبلا واسه آزمون اومده بود چه فرقی داره؟ مگه چندتا آزمون میگیرن؟

 40. مهتا گفت:

  با عرض سلام مجدد،منابع دروس اختصاصي خيلي كلي اشاره شده اند،به عنوان مثال براي درس معماري مباني تكنولوژي معماري كدوم كتاب ها مطالعه شود؟!يك مقدار منابع كاش دقيق تر ذكر ميشد

 41. مهتا گفت:

  با سلام و خسته نباشيد،بعضي واحدها ظرفيت پذيرش ١نفر اعلام كرده اند با توجه به حرف شما كه كلاس پرديس ها جدا تشكيل مي شود آيا براي اين ١نفر كلاس جدا تشكيل مي شود؟!!!كل پذيرش معماري ٦نفر است در ٢دانشگاه ميشه لطفا آمار شركت كننده ها را هم اعلام كنين كه ما آگاهانه شركت كنيم؟

 42. Amin گفت:

  دوستان در خصوص جذب هیئت علمی شرایط بسیار بسیار سخته تفاوت چندانی هم نمیکنه که شما پردیس باشید یا غیر پردیس ولی یقینا اگر بتونید سراسری از خود اون دانشگاه قبول بشید شانس بیشتری دارید ولی این به معنی این نیست که دانشگاه ازاد یا پیام نور یا سراسری دسته دو یا سه اعتبار بیشتری از پردیس داشته باشه! شرایط هئیت علمی شدن بسیار سخت شده تقاضای دانشگاهها برای جذب هم کمتر, بورسیه هم که دیدیم امسال چطور بود و در شهرستانهای دور و موسسسات غیر انتفاعی ناشناخته. از این جهت میگم که بدونید اگر میتونید دانشگاه تهران یا اصفهان قبول بشید ثبت نام کنید اگر نه عمر و زمان خودتون رو از دست ندید که یکسال یا دوسال برای ازمون تلاش کنید تا به دانشگاه تهران یا اصفهان برسید چراکه رتبه تک رقمی هم که باشید فقط ممکنه! که در موسسات متفرقه بعد چند سال بورسیه یا هیئت علمی بشید برای همین سر پردیس بودن یا نبودن بحث نکنید وضعیت خیلی روشنه. وقتی تو دکتری پردیس دانشگاه تهران با دکتر کاتوزیان کلاس میرید چه جایی برای نگرانی از اعتبار دارید! ولی افق دکتری در کشور ما افق روشنی نیست چون اشباع شده این مطلب رو بدونید و بعد وارد بشید چه آزاد باشید چه دولتی. با تشکر از مدیر سایت برای انعکاس این نظر

 43. سحاب.ادبیات گفت:

  سلام!مدیر محترم سایت لطفا راهنمایی بیشتر بفرمایید که میانگین وزنی راچطور بدست بیارم بیشتر توضیح بدین سپاس گزارم

 44. آرام گفت:

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی ریاضی آزاد با معدل 13.10 و ارشد تاریخ تشیع پیام نور قم با معدل 15.08آذر ماه 92 نمره پایان نامه 19 تمام کردم و کارمند دولت هستم فرصتی برای مقاله و…نداشتم نمره زبان تولیمو 402 است .آیا شانسی برای پذیرش تاریخ اسلام پردیس شیراز دارم ؟؟
  لطفا جواب بدهید …

  سلام
  بله البته.
  تلاش کنید نمره کتبی خوبی کسب کنید تا بتوانید جبران کننده ضعف هایتان باشد.

 45. آیسان گفت:

  با سلام
  مدیرت محترم سایت میشه راهنمایی بفرمایید که مدرک دانشگاه آزاد معتبر است یا پردیس خودگردان؟

 46. استرس گرفتم گفت:

  سلام به همگی هرکی یه جواب درست به من بده ایشالاه قبول بشهههه
  اینکه یه شرکت کننده نوشته مدرک پردیس ارزشش حتی از علوم تحقیقات پایین تره آخه مگه میشه؟؟؟؟ یعنی واقعا اینطوره؟ یعنی علوم سیاسی علامه پردیس از علوم تحقیقات پایینتره؟

  • نیلوفر گفت:

   سلام
   اصلا اینطور نیست، عزیزان نظرات شخصی خوذشون رو میدن، ازمون ورود به پردیس با ازمون دانشگاه آزاد جداست، یعنی کسانی که وارد پردیس شدن از طریق ازمونی وارد شدن که بچه های روزانه هم وارد میشن. مصاحبه اون توسط افرادی صورت میگیره که اساتید دانشگاه های معتبر هستن. من خودم وقتی از استادم پرسیدم ایشون گفتن پردیش دانشگاه تهران از روزانه دانشگاههای شهرستان معتبرترند

  • سامی گفت:

   آره 100% درسته…

 47. سلام مدیریت محترم گفت:

  سلام مدیریت محترم یه سوال داشتم ممنون میشوم راهنمایی و محبت بفرمایید

  بنده تا اوایل آبان ماه فارغ التحصیل می شوم چون 6 ماهه پایان نامه ام اوایل آبان تمام می شود و میتوانم دفاع کنم. ولی چون رشته من نیمه دوم ندارد مجبور شدم تا 31 شهریور را زده ام
  الان نگرانم یعنی اگر قبول هم بشم منو ثبت نام نمی کنند ؟

  سلام
  اگر بخواهیم خوشبینانه به موضوع نگاه کنیم بستگی به روند اجرای آزمون دارد. اگر مصاحبه ها طول بکشد و اعلام نتایج مثلا به آذرماه کشیده شود ممکن است در صورتی که افراد با وضعیت مشابه شما زیاد باشند شرط پایان تحصیل تا آذرماه تمدید شود اما مثلا اگر تا پایان مهرماه نتایج اعلام شود (که البته بعید به نظر می رسد) قطعا شانسی نخواهید داشت.

 48. عادل گفت:

  مدیر محترم سلام لطفا” راهنمائی کنید.رتبه ام در آزمون دکتری ازاد علوم وتحقیقات تهران 7 شد.البته هنوز مصاحبه نرفتم.در دفترچه پردیس فقط یک رشته با ظرفیت یک نفر معرفی شده است.آیا ریسک کنم و برای ظرفیت یک نفر پنجاه هزارتومان ناقابل را قربونی کنم یا بیخیالش بشم؟هموان رشته ای که آزاد قبول شدم فقط ظرفیت یک نفردر پردیس داره.ذهنمو بدجوری تا قبل ازمصاحبه ازاد درگیر کرده.ممنون

  —-

  سلام
  قطعا ارزش دارد این مبلغ را هزینه کنید.

 49. پژمان گفت:

  با سلام و وقت بخیر خدمت مدیر محترم سایت و همه شرکت کنندگان گرامی
  بنده دارای مدرک لیسانس مهندسی مکانیک سیالات و ارشد مهندسی هوافضاهستم.
  میخواستم بدونم با توجه به اینکه در حال حاضر مشغول به کار هستم و فیلد مدیریت بیشتر برام ارزشمنده ، آیا میتونم شاخه علوم انسانی و رشته مدیریت رو انتخاب کنم؟ به عبارتی آیا ممکنه شرکت کنندگان شاخه فنی مهندسی بتونن از شاخه علوم انسانی رشته دلخواهشون رو انتخاب کنن؟
  سپاسگزارم

  • مدیریت 94 گفت:

   رشته های مجاز ارشد برای شرکت در آزمون دکترای رشته ی مدیریت در صفحه 13 دفترچه آمده است. متاسفانه شما نمی توانید ….

 50. حسین گفت:

  سلام من ارشد رو از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی گرفته ام در بخش انتخاب کد دانشگاه اسم اون واحد نیست به نظرتان چی کار کتم؟

 51. ر گفت:

  ارزش مدرک پذیرفته شدگان پردیس این ازمون با مدرک پذیرفته شدگان پردیس کنکور سراسری فرق دارد وایا جایی در مدرک ذکر میشود که توسط کدوم ازمون پذیرفته شده اند

  خیر. هیچ تفاوتی بین پذیرفته شدگان وجود ندارد.

 52. حسن گفت:

  فوق لیسانس حقوق دریایی از انگلستان گرفتم(میانگین نمراتم 55 از 100).
  دکترای حقوق دریایی در دانشگاه نیو کاسل انگلستان به صورت پاره وقت به مدت 1 سال ادامه دادم.
  به علت وضعیت ارزی قادر نبودم شهریه پرداخت کنم.حالا بعد از 3 سال میخواستم در ایران دکترامو ادامه بدهم. آیا با توجه بهشرایت بالا، من میتوانم در آزمون دکترای حقوق حمل و نقل دریایی (حقوق خصوصی) شرکت کنم؟

  با سپاس فراوان

  • مدیریت 94 گفت:

   اگر مدارک شما توسط وزارت علوم ارزشیابی شده باشد می توانید مطابق جدول صفحه صفحه سیزده دفترچه در چهار کد رشته حقوق شرکت کنید

  • ELI گفت:

   سلام شما همون موقع که برگشتید اگه میرفتید انتقال به داخل میگرفتید حتما اینجا میتونستید بدون هیچ آزمون البته به شرط پرداخت هزینه به تحصیل مشغول بشید…بنظرم الان برید بپرسید ببینید با اینکه 1سال اونجا خوندید چی میشه..آیا هنوز هم میشه کاری کرد یا خیر، تشریف ببرید سازمان مرکزی دانشگاه تهران راهنماییتون میکنن…بامید بهترینها برای شما و همگی دوستان

 53. راضیه گفت:

  سلام .ممکنه آمار شرکت کننده ها رو به روز بدید ؟ یااگه امکان داره بعد از اتمام زمان ثبت نام آمار شرکت کننده در هر رشته رو اعلام کنید . چون من ثبت نام میکنم اما میخام بدونم با توجه بهمقایسه تعدادشرکت کنندها و پذیرش دانشگاهها چقدر ارزش داره وقت بذارم برای خوندن


  سلام
  در اولین فرصت ممکن آخرین آمار را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

  • پویا گفت:

   اگه امکان داره لطفا آمار رشته برق قدرت رو هم بدید. من اگه مصاحبه آزاد قبول نشم یا اینجا هم توی آزمون و مصاحبه قبول نشم از ایران میرم. برام خیلی اهمیت داره. ممنون

 54. پژمان مدیریت گفت:

  بسیار سپاسگزارم از پاسخ شما .

 55. پیام گفت:

  يه چيز جالب ديگري بنده تو دفترچه مشاهده كردم،
  نوشته بود كسايي كه قبلا مدرك دكتري از سراسري گرفتن نميتونن شركت كنن !!!!! مگه پولي نيست؟!!!!!!

 56. پیام گفت:

  خواهشمندم روي سوال من كمي فكر كرده و يه جواب منطقي كه به نظرشون ميرسه بدن.
  ميدونيم كه هم شبانه شهريه داره و هم پرديس. پس هردوتاشون بنحوي پولي هستن. از طرفي تو دفترچه درج شده براي اينكه خارج نرين براي درس خوندن اين پرديسها رو گذاشتيم.
  خوب،حالا سوال من اينه كه چرا به جاي اينكه ظرفيت شبانه رو زياد كنن اومدن براي هر دانشگاهي يه چيز من درآوردي به نام پرديس الحاق كردن؟ مگه شبانه هم پول نميگيرن؟!!!!! ميشد به راحتي اون كارو كرد.
  خواهشا همه جواب بدن. ممنون ميشم..

  • سعید گفت:

   دانشجویان شبانه و روزانه معمولا در یک کلاس هستند اما پردیسها کلاسهاشون مجزاست. اگر ظرفیت پردیس را قرار بود به شبانه اضافه کنند، ظرفیت کلاسهای دکتری خیلی بالا می رفت.

  • شرکت کننده گفت:

   اون بخاطر مدرک اش است،
   چون واسه مدرک شبانه، عنوان شبانه ذکر نمیگردد و با روزانه یکسان است
   اما در مدرک پردیس، عنوان پردیس خواهد آمد و بالتبع ارزش بعد از روزانه، شبانه، پیام نور و جتی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات است…

 57. !!! گفت:

  سلام.
  من هردومقطع کارشناسی و ارشدمو دانشگاه ازاد بودم. به نظرتون فایده داره شرکت کنم؟ چون پارسال برا پردیس پولی شرکت کردم ازمونشو قبول شدم برامصاحبه که رفتم تا گفتم دانشگاه ازاد بودم اساتید نصفیشون بلند شدن رفتن! بعدم فقط یه نفر از خودشونونو برداشتن. توروخدا راهنمایی کنید. مرسی

  سلام
  برخوردهای سلیقه ای همیشه وجود داشته است اما در کل محدودیتی برای دانشجویان دانشگاه آزاد وجود ندارد. حتی در دوره های روزانه نیز دانشجویان دانشگاه آزاد پذیرفته می شوند و مشکل حادی نیست.
  ضمن اینکه می توانید پردیس دیگری را برای تحصیل خود انتخاب کنید.
  البته اگر تنها همان پردیس در رشته شما پذیرش دارد بعید است رویه اساتید در این یک سال تغییری کرده باشد.

 58. بهار گفت:

  سلام آیا کلمه پردیس توی مدرک نهایی ذکر میشه؟

  سلام
  طبق آخرین بخشنامه ها که درج می شود.
  مگر اینکه تغییری صورت پذیرد.

 59. مدیریت گفت:

  سلام.مممنون میشم بگین آیا در پردیس ها هم بعد از قبولی به 5 اولویت اول دعوت به مصاحبه میشیم؟ یا فقط یه اولویت؟؟؟؟

  سلام
  همانطور که گفتیم بستگی به تعداد داوطلبان هم خواهد داشت.
  مثلا اگر تعداد خیلی کم باشد امکان معرفی به بیش از 5 انتخاب هم وجود دارد.

 60. سعید گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  یه سوال اساسی چرا ارشدمدیریت با هر گرایشی مینونه دکتری حسابداری شرکت کنه اما بالعکس نمیشه ؟
  رشته ای مثل فناوری اطلاعات یا آماد میتونه دکتری مدیریت شرکت کنه با این که هیچ ارتباطی هم ندارد اما حسابداری نمیتونه
  مدیر محترم لطفا پاسخ دهید
  ازکجاپیگیرباشیم

  سلام
  می توانید پیشنهادات خود را در این زمینه از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش و یا سیستم ارتباطات وزارت علوم مطرح فرمایید.
  البته تاکنون ایرادات مهمی در این زمینه وارد نشده است و داوطلبان مشکل خاصی با این محدودیت ها نداشته اند. معمولا مواردی که عده زیادی پیگیر آن نباشند عملی نخواهد شد.

 61. مديا گفت:

  سلام، كسى كه تا شهريور فارغ التحصيل نشه، باهاش مصاحبه نميكنن؟
  من نيمه اول رو انتخاب كردم، كه دى ماه فارغ التحصيل ميشم،ترم بهمن شهرهاى دور رو داشت مجبور شدم ترم مهر رو بزنم، نگرانم كه به خاطر اين باهام مصاحبه نكنن

  سلام
  بعید است که مصاحبه نکنند اما قاعدتا حتی در صورت قبولی شما را ثبت نام نخواهند کرد.

 62. ف س گفت:

  با سلام
  من كارشناسي صنايع آزاد خوندم. كارشناسي ارشد مديريت از دانشگاه برمينگهام انگلستان. آيا مي تونم مديريت امتحان بدم؟ روانشناسي چطور؟! آيا پرديس ها به انگليسي تدريس ميشن؟ اگر بله، آيا مدرك فارغ التحصيلي به صورت انگليسي تحويل داده ميشه يا فارسي هستش؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

  سلام
  شما رشته هایی که برای مدیریت مجاز می باشد را می توانید انتخاب کنید.
  خیر. به طور معمول تدریس به صورت فارسی است و مدرک هم همینطور.
  تنها تفاوت این دوره ها با دوره های روزانه درج کلمه پردیس در مدرک و اخذ شهریه است.

 63. ستاره گفت:

  با عرض سلام خدمت مدیریت محترم سایت
  لیسانس من رشته مهندسی صنایع و ارشدم رشته اقتصاد هست .چه رشته هایی را می توانم برای ادامه تحصیل انتخاب کنم.صنایع؟اقتصاد؟ مدیریت؟کدامیک؟ لطفا راهنمایی فرمایید


  سلام
  برای شرکت در آزمون دکتری، رشته کارشناسی ارشد شما مهم است و رشته کارشناسی تاثیری در این زمینه ندارد.
  دفترچه را مطالعه فرمایید. رشته های مجاز برای رشته اقتصاد رشته هایی هستند که می توانید آنها را انتخاب کنید.

 64. پژمان مدیریت گفت:

  عرض سلام و تشکر از زحمات شما
  مدرک ارشد من مدیریت دولتی هست
  در کد رشته های جدول دفترچه آزمون
  رشته ی مدیریت دولتی با گرایش رفتار یا منابع انسانی درج شده.
  از طرفی هم رشته ی مدیریت بازرگانی با گرایش رفتار یا منابع درج شده.
  به نظر شما من باید حتما کد رشته ی مدیریت دولتی را انتخاب کنم؟
  و سوال دیگه اینکه من میتونم مدیریت رسانه یا فناوری اطلاعات شرکت کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی ام بفرمایید.

  با سلام و سپاس
  با ثبت نام در کد رشته مجموعه مدیریت می توانید تمام رشته شهرهای مربوط را انتخاب نمایید و گرایش مطرح نیست. البته در مرحله مصاحبه معمولا شرکت در کد رشته های نامرتبط نتایج خوبی در بر نخواهد داشت اما اگر مجبور هستید مانعی نیست.

 65. فلسفه اخلاق گفت:

  «منابع سوالات اختصاصی آزمون دکتری پردیس الزاماً با منابع آزمون دکتری سراسری یکسان نیست»
  لطفا بفرمایید چطوری میشه از منابع مطلع شد؟

  منظورمان از منابع عناوین دروس مورد سوال در آزمون است.
  عناوین دروس برخی از رشته ها با دروسی که در آزمون سراسری مورد سوال قرار می گیرند تفاوت دارند.
  دفترچه های شماره یک آزمون دکتری و پردیس را می توانید از بخش دانلودهای سایت دریافت و دروس امتحانی را مقایسه فرمایید.

 66. حامی گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم
  اگه میشه سواله بنده رو جواب بدید
  ایا میشه دریک گروه امتحانی همزمان دو گرایش متفاوت رو شرکت کنیم مثلا گروه شیلات هم گرایش تکثیر و پرورش هم گرایش صید و بهره برداری؟؟؟؟؟

  سلام
  خیر امکان پذیر نیست.
  تنها می توانید در یک کد رشته ثبت نام فرمایید.
  معمولا آزمون تمام رشته ها در یک زمان واحد برگزار می شود.

 67. فرناز گفت:

  سلام، ممنون می‏شوم کمکم کنید. من در موقع ثبت نام، نتوانستم در فرم رشته ام “پژوهش هنر” را پیدا کنم. اصلا این رشته را ندارد و طبق قانونی که وجود دارد که رشته دکتری و ارشد باید با هم یکی باشد، من نمیتوانم صرفا فرم را با یک رشته دیگر پر کنم. باید چه کاری انجام دهم؟

  سلام
  در صورت امکان سوال خود را شفاف تر بیان نمایید.
  موقع انتخاب کد رشته آزمون دکتری باید کد 2504 را انتخاب فرمایید.
  تنها رشته شهر مربوط به این کد رشته هم 6542 است که مربوط به پردیس دانشگاه هنر است.

  • فرناز گفت:

   با تشکر از پاسخ شما. مشکل من مربوط به پیدا نکردن کد رشته فارغ التحصیلیم در دوره کارشناسی ارشد است. رشته من پژوهش هنر بوده است اما موقع ثبت نام موفق نمی شوم کد این رشته را پیدا کنم.
   ممنون می شوم من را راهنمایی کنید.

 68. فاااطمه گفت:

  با سلام اطفا به من جواب دهيد
  كارشناسي ارشد بنده مخابرات ميدان بوده است ايا ميتوانم علاوه بر گرايش ميدان گرايش هاي ديگر را هم شركت كنم؟
  با تشكر

  ْسلام
  شرکت در آزمون گروه فنی مهندسی هیچ محدودیتی در زمینه مطابقت رشته با رشته کارشناسی ارشد ندارد.
  البته تنها در یک گروه میتوانید شرکت کنید.

 69. بهار گفت:

  سلام لطفا به من پاسخ بدید ممنون میشم من امسال قبول شدم پردیس دانشگاه علامه مصاحبه هم دعوت شدم شرکت کردم ولی متوجه نمیشم این آزمون به چه معناست آخه خود وب سایت دانشگاه هم چیزی اعلام نکرده آیا این آزمون برای ما که قبول شدم و مصاحبه شرکت کردیم هم هست یا صرفا اعلام پذیرش ظرفیت جدید برای سایرین که می خوان شرکت کنن ولی این ازمون چه معنی میده در حالی که هنوز اسامی پذیرفته شدگان نهایی اعلام نشده!!!!لطفا راهنماییم بفرمایید این آزمون به جه معناست!!

  سلام
  این آزمون برای جذب دانشجویان دیگری است و ارتباطی با پذیرش از طریق کنکور سراسری که شما نیز در مصاحبه آن شرکت کرده اید ندارد.
  البته هر دو نوع پذیرفته شدگان پس از ورود به مقطع دکتری وضعیت مشابه ای دارند و تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

 70. مهران گفت:

  چرا این دانشگاهها درست نمیگن که دقیقا چطوری شهریه میگیرن؟ شرایطشون چطوریه؟ میشه بگین پردیس دانشگاه اصفهان شهریه دقیقا چقدره و اینکه ترمی دریافت می کنن یا اول باید مثلا نصف شهریه را داد؟ وام به دانشجوهای پردیس میدن یا نه؟ محل تحصیلشون با دانشجوهای روزانه یک جا هست یا کلاسهاشون جداست؟ تو سایتش که هیچی ننوشته ! اگه میدونین خواهشا راهنمایی کنین

  متاسفانه شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است . البته اصولا به میزان اعتراض و تلاش خود دانشجویان نیز ارتباط پیدا می کند.
  به طور معمول شهریه به صورت اقساط در هر ترم دریافت می شود و کلاسهای پذیرفته شدگان پردیس از پذیرفته شدگان روزانه مجزا است.
  ضمن اینکه در برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه تهران کل مجموعه پردیس از مجموعه اصلی دانشگاه جدا است.

  • مدیریت 94 گفت:

   مثلا مهر سال 92 دانشگاه تربیت مدرس در چند مرحله تخفیف داد. ابتدا میزان پیش پرداخت را کم کرد. بعد که دید کسی نیامده، کل ترم اول را قسط بندی کرد و …

  • مدیریت 92 گفت:

   سلام.متاسفانه دانشگاه اصفهان در ابتدا نصف شهریه دکتری را دریافت مینماید. سال قبل اینجانب به همین دلیل نتوانستم به مقطع دکتری بروم.البته یک هفته پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی اسامی پنج شخص آخر گروه را ذخیره اعلام نمودند.حضوری رفتم برای ثبت نام گفتند بهمن ماه،بهمن ماه تماس گرفتم گفتند ذخیره هارا در صورتی ثبت نام می نمودیم که هفت نفر قبلی ثبت نام نمی نمودند.

 71. جواد گفت:

  سلام
  من رشته ام برق هست
  آیا میتونم. تو رشته مدیریت گرایش تحقیق در عملیات که مربوط به صنعت هست شرکت کنم
  ممنون از سایت بسیار خوبتون

  سلام
  خیر نمی توانید.
  رشته های مجاز به شرکت در رشته های علوم انسانی در جدول مربوط در دفترچه ذکر شده است.

 72. سوال گفت:

  خواهشا بفرمایید علوم تحقیقات تهران بهتره یا پردیس اصفهان و یزد؟

 73. سحاب.ادبیات گفت:

  سلام!مدیر محترم سایت.باتوجه به اینکه کاردانی به کارشناسی خوندم چطور معدل کارشناسی را بنویسم یه معدل کارشناسی ویه کاردانی چطور یکیشون کنم؟

  سلام
  طبق صفحه 7 دفترچه داوطلباني كه در مقطع كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) فارغ التحصيل شده اند، مي بايست ميانگين وزني معدل هاي مقاطع كارداني و كارشناسي ناپيوسته خود را در اين بند درج نمايند.

 74. حمید گفت:

  با سلام خدمت مدیریت محترم.در دفترچه دانشگاههایی هستند که در قسمت توضیحات در جلوی آنها پردیس خودگردان زده و بعضی دانشگاهها را نزده.در دفترچه هم عنون کرده پردیس ها دارای اخذ شهریه میباشند.سوال من اینجاست دانشگاههایی که جلوی آنها پردیس نزده دولتی و بدون هزینه است یا خیر ؟

  سلام
  خیر. چون برخی دانشگاه ها مثل دانشگاه تهران چند پردیس داشته اند عنوان پردیس را ذکر کرده اند.
  کل پذیرش این دفترچه مربوط به پردیس های دانشگاهی و با اخذ هزینه است.

 75. شرکت کننده گفت:

  مدیر جان خواهشاً به این سوال هم جواب بدید:
  – آیا در مدرک عنوان پردیس پولی ذکر میشه، آخه در مدرک شبانه به عنوان شبانه اشاره نمیشه؟؟؟؟؟؟؟
  – آیا در بحث جذب هیئت علمی، تفاوتی با مدرک سایر دانشگاه های دولتی داره یا نه؟؟؟ که فردا نگن شما نمیتوانید هیئت علمی شوید

  طبق آخرین اخبار که عنوان پردیس در مدرک درج می گردد.
  متاسفانه با توجه به تغییر قوانین در کشور نمی توان به طور قطع در خصوص آینده شغلی صحبت کرد. کما اینکه امسال قوانین بورسیه دکتری به طور کلی تغییر کرد و بسیاری از افراد از شمول شرایط خارج شدند. اما تاکنون که مشکلی در این زمینه نبوده است.

  • شرکت کننده گفت:

   آیا برای وضیعت بورس شان مشکلی پیدا نکرده یا نمیکنند؟؟؟؟؟؟

   تا کنون که شرایط بورس شامل پردیس های دانشگاهی نیز می باشد و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

  • مدیریت 94 گفت:

   هیات علمی شدن شرایط خودش را دارد. مثلا یکی از دانش آموختگان دکترای دانشگاه آزاد الان استاد پردیس علامه است. البته ایشون لیسانس و ارشدش را علامه بوده و ..

  • فیزیولوژی ورزشی به شرکت کننده گفت:

   کی گفته عنوان شبانه درج نمیشه خوبم درج میشه خیلی درشت و درست قسمت بالا و میانی مدرک

 76. saba گفت:

  سلام
  ببخشید می خواستم بپرسم افرادی که در دکتری 92 قبول نشدن می تونن شرکت کنند؟
  __

  سلام
  بله البته. می توانند شرکت نمایند.

 77. ماری گفت:

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت آیا اگر فردی در این آزمون پذیرفته شود می تواند در تکمیل ظرفیت شهرهای دیگر قبول شود؟ رشته من بیماری شناسی گیاهی است .داخل دفترچه فقط شهر زابل را دارد.رفتن به این شهر برای من مقدور نیست.آیا امیدی هست که بعد ها دانشگاههای دیگه هم فراخوان بزنن؟ مثلا انزلی یا شیراز یا شهر های دیگه.سپاس

  باسلام
  در حال حاضر پذیرش تکمیل ظرفیت قطعی نبوده و نمی توان در مورد آن اظهار نظری کرد.
  به نظر نمی رسد ظرفیت های جدیدی توسط دانشگهاه های جدید اعلام شود.

 78. ناشناس گفت:

  باسلام وسپاس از راهنمایی شما
  من فارغ التحصیل فلسفه تعلیم وتربیت هستم یعنی از گرایش های علوم تربیتی . آیا برای ثبت نام تنها باید در فلسفه ت وت شرکت کنم یا در سایر رشته هایی که در جدول قید شده کلیه گرایشهای علوم تربیتی ؟

  باسلام
  شما مجاز به شرکت در کلیه گرایش های علوم تربیتی، مجموعه روانشناسی، مجموعه الهیات 1و2، مجموعه علوم سیاسی و مجموعه کلام می باشید، و همچنین دیگر رشته هایی که در دفترچه ذکر شده کلیه گرایش های علوم تربیتی می توانند در این کدرشته شرکت کنند.

 79. علي گفت:

  با سلام
  شما اعلام كرديد كه معدل بايد بالاتر از 14 باشد منظور كارشناسي هست يا كارشناسي ارشد.
  چنانچه معدل دوره كارشناسي از 14 كمتر باشد اشكالي دارد.

  باسلام
  منظور معدل کارشناسی ارشد است. خیر، کمتر از 14 بودن معدل کارشناسی، مانعی برای ثبت نام در دوره های پردیس نخواهد بود.

 80. فرزام گفت:

  سلام
  من تا آخر دی 93 درسم تموم میشه
  رشته تحصیلیم برق هست و میخوام برق شرکت کنم
  پردیس های برق هیچ کدوم برای ترم بهمن پذیرش ندارن
  آیا میتونم شرکت کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  سلام
  خیر، متأسفانه برای شما امکان شرکت در ترم مهرماه وجود ندارد. طبق شرایط قید شده در دفترچه، داوطلبانی که متقاضی کد رشته های نیمسال اول هستند می بایست تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۳ فارغ التحصیل شوند.

 81. سپیده روان شناسی عمومی گفت:

  سلام
  مرسی که مهم هاشو برامون گذاشتین…همیشه خوندن کامل دفترچه کار سخت و زمان بریه که ما رو راحت کردین
  تنها یک سوال:آیا شاغل بودن مشکلی ایجاد می کنه؟یعنی بعد از قبولی تعهد تمام وقت بودن می گیرن و نیاز به استعفا است؟گویا خوارزمی در این زمینه سختگیری می کنه!آیا درسته؟

  سلام
  خیر نیازی به استعفا نیست. بسیاری از کسانی که در حال تحصیل در مقطع دکتری هستند شاغل می باشند. معمولا حضور شما در دانشگاه، فقط یک یا دو روز در هفته که کلاس برگزار می شود کفایت می کند. بله، ممکن است برخی دانشگاه ها سخت گیری بیشتری داشته باشند.

 82. محسن گفت:

  سلام
  مدیر محترم سایت و دوستان اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید:
  بین دکتری پژوهش محور دانشگاه دولتی و پردیس اولویت با کدومه است؟
  بین دکتری پژوهش محور دانشگاه ازاد و پردیس اولویت انتخاب با کدومه است؟
  کدومه رو انتخاب کنیم بهتره؟؟؟؟؟

  • مدیریت 94 گفت:

   1- دولتی
   2- پردیس
   3- آزاد

   البته قطعی نیست چون ممکن علوم تحقیقات آزاد تهران بهرت از یک دانشگاه دولتی درجه دو یا سه شهرستان باشه.

   کخارج سفر و کار و زندگی را هم باید در نظر داشت

 83. عسل گفت:

  با سلام و احترام خدمت مدیر محترم سایت
  ضمن عرض تشکر از اطلاع رسانی به موقع شما، درمورد شیوه پذیرش در این آزمون آیا بحث مجاز بودن دیگر مطرح نیست؟
  چون نوشته شده اطلاعات همه داوطلبان در اختیار دانشگاه مورد نظر قرار میگیرد…
  با تشکر

  __

  با سلام :
  همانطور که در متن دفترچه نیز ذکر شده است این گونه شرایط بستگی به تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون دارد. بدیهی است در صورتی که تعداد شرکت کنندگان بالا نباشد حالت مورد نظر شما برقرار خواهد شد اما اگر تعداد زیادی در آزمون شرکت کنند به طور طبیعی افراد با نمرات کتبی بالاتر معرفی خواهند شد.

 84. علم اطلاعات و دانش شناسي گفت:

  من امروز دفترچه را مطالعه كردم . رشته من فقط 2 نفر در تهران پذيرش دارد . يك نفر پرديس البرز دانشگاه خوارزمي ، يك نفر هم پرديس تهران دانشگاه خوارزمي !! مي دانم كه حداقل 200 نفر شركت خواهند كرد !!يعني 198 نفر نقش سياهي لشكر را ايفا خواهند كرد و فقط ” 2 ” نفر پذيرش مي شوند !! من فرض مي كنم كه تا شهريور به گونه اي معجزه وار درس بخوانم و قبول شوم . تازه بايد بروم مصاحبه !! ISI داري ؟ نه ! جزو بنياد نخبگان هستي ؟ نه ! و ….. بنابر اين شركت در اين امتحان يعني هدر دادن 2 ماه باقي مانده تابستان و بازهم اجحاف در حق خانوداه ! من كه از خيرش گذشتم ! براي سايرين آرزوي موفقيت دارم .

 85. م گفت:

  سلام
  ایا این ازمون شامل دوره روزانه میشود یا خیر؟

  سلام
  این آزمون ویژه پردیس های دانشگاهی و با اخذ شهریه می باشد.

 86. شروین گفت:

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت آیا اگر فردی در این آزمون پذیرفته شود می تواند در تکمیل ظرفیت شرکت کند؟

  سلام
  فعلا که پذیرش تکمیل ظرفیت قطعی نیست و نمی توان در مورد آن اظهار نظری کرد.