مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

نکات مهم مطرح شده در دفترچه ثبت نام دکتری پردیس ۹۳

با انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری پردیس ۱۳۹۳ برخی شرایط و ضوابط مهم این آزمون اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست ، از جمله نکات مهم مطرح در این آزمون که برای نخستین بار در کشور برگزار می گردد به شرح زیر است:

شرایط شرکت کنندگان: هیچیک از پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری ۱۳۹۲ حتی در صورت انصراف قطعی از تحصیل، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

شرط معدل: دانشجویان سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای(به جز فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای حرفه ای دامپزشکی و دکترای پزشکی)، که معدل آنان کمتر از ۱۴ می باشد، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

وضعیت نظام وظیفه : داوطلبان مرد می بایست مشکلی در زمینه خدمت نظام وظیفه نداشته باشند.  مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند. دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

زمان فارغ التحصیلی: داوطلبانی که متقاضی کد رشته های نیمسال اول هستند می بایست تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۳ فارغ التحصیل گردند و متقاضیان کد رشته های نیمسال دوم دفترچه ثبت نام آزمون پردیس لازم است تا پایان بهمن ماه ۹۳ از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند.

تحصیل مجدد: فارغ التحصیلان دوره دکتری مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

مدرک کارشناسی ارشد مرتبط: در گروه های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم کشاورزی و منابع طبیعی، فارغ التحصیلان کلیه رشته های تحصیلی مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون می باشند.

در گروه های علوم انسانی، هنر، دامپزشکی و زبان رعایت انطباق رشته آزمون دکتری با رشته مقطع کارشناسی ارشد (مطابق جدول های موجود در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری پردیس) الزامی است.

حد نصاب تعداد شرکت کنندگان : چنانچه تعداد داوطلبان شرکت کننده در هر یک از کدرشته های امتحانی کمتر از ۲۰ نفر باشد، در آن کدرشته امتحانی آزمون برگزار نخواهد شد  و تمامی داوطلبان برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی به دانشگاه های مربوط معرفی خواهند شد.

تعداد رشته ثبت نامی: هر داوطلب فقط می تواند در یک کدرشته امتحانی، ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت نماید.

رشته های مورد پذیرش: در آزمون دکتری پردیس در تمام رشته های آزمون دکتری سراسری پذیرش صورت نگرفته است و برخی رشته ها در این آزمون پذیرشی ندارند.

ضرایب دروس: دفترچه حاوی سؤالات دروس آزمون عمومی شامل: دروس استعداد تحصیلی با ضریب یک ( ۱)، زبان انگلیسی با ضریب یک ( ۱) و آزمون اختصاصی (شامل دروس اختصاصی هر یک از رشته های امتحانی ) با ضریب چهار (۴) می باشد.

منابع سوالات تخصصی: منابع سوالات اختصاصی آزمون دکتری پردیس الزاماً با منابع آزمون دکتری سراسری یکسان نیست.

زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج: آزمون دکتری نیمه متمرکز دوره های پریس خودگردان جمعه ۲۱ شهریور ماه ۹۳ برگزار می شود و نتایج آزمون، اواسط مهرماه ۹۳ به صورت کارنامه از طریق سایت اینترنتی سازمان اعلام خواهد شد.

محل برگزاری آزمون : نظر به اینکه تعیین قطعی حوزه های برگزاری در این آزمون، بعد از مشخص شدن آمار ثبت نام کنندگان صورت خواهد گرفت، لذا تأکید می گردد برگزاری این آزمون در مراکز استان و یا با توجه به آمار داوطلبان در یک یا چند استان، تجمیع خواهد شد.

نمره منفی: به پاسخ های غلط در کلیه دروس  (تخصصی، زبان خارجی و استعداد تحصیلی) نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

 امکان اصلاح معدل: افرادی که تا زمان صدور کارت های ورود به جلسه دانش آموخته گردند می توانند نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نمایند.

شیوه پذیرش: پس از برگزاری آزمون نتایج در قالب کارنامه به داوطلبان ارائه می شود. کارنامه آزمون شامل نمرات خام تمامی دروس، نمره کل نهایی (۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل ) رتبه در سهمیه و رتبه کل خواهد بود. اطلاعات تمامی داوطلبان به همراه نمرات در اختیار دانشگاه های انتخاب شده توسط هر داوطلب قرار می گیرد و دانشگاه براساس نمره آزمون، بررسی سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی و مصاحبه تخصصی نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می کند. بدیهی است نتایج نهایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان اعلام می گردد.

وزن مصاحبه : جزئیات کامل در خصوص زمان مصاحبه، شرایط و ضوابط و … در زمان اعلام نتایج اولیه به اطلاع خواهد رسید.

 سهمیه مربیان : سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به شرط کسب حداقل هشتاد درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد، اختصاص می یابد. اعضای هیأت علمی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی شامل این امر نمی شوند.

شهریه : حداکثر سقف شهریه در رشته های علوم انسانی ۵۴ میلیون تومان و در سایر گروه ها ۶۶ میلیون تومان می باشد.

محرومیت از آزمون دکتری : در دفترچه مطلبی در خصوص محرومیت پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری پردیس از شرکت در آزمون دکتری سراسری  ۱۳۹۴ بیان نشده است. البته چنین محرومیتی منطقی  به نظر نمی رسد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۳۴)

 1. یاس می‌گه:

  باسلام من در کنکور دکترا۹۴مجاز شدم برا ترم بهمن نتونستم برم ایا میتونم الان براثبت نام اقدام کنم لطفا جواب منم بدیدباتشکر

 2. معماری می‌گه:

  با سلام. دانشجوی دکتری ورودی سال ۹۴ در دانشگاه علم و صنعت هستم. دوره پردیس قبول شدم. به نظر شما منطقی هست که دو سال اول یعنی تا قبل از اخذ پایان نامه، درس را ادامه دهم و بعد از آن انصراف بدهم و کنکور دو سال بعدش را شرکت کنم؟ سعی من قبولی در دوره روزانه هست. اگر قبول نشوم آیا امکان این هست که با پیگیری دوباره همان دوره پردیس را ادامه دهم و پایان نامه ام را بگیرم؟
  ممنونم

 3. سمیه می‌گه:

  با سلام لطفا اگر کسی اطلاعی دارد کمک کند،اگر پردیس دکترا قبول بشی ایا میشه دوباره کنکور سال بعد شرکت کرد؟اگر همون دانشگاه دولتی بیاریم ایا تطبیق واحد درسهای گذرانده شده رو میدند؟

 4. ندا می‌گه:

  با سلام و تشکر از شما برای راهنمایی هاتون
  من سال ۹۳ جزء پذیرفته شدگان نهایی(شهریور) آزمون دکتری بودم ولی چون پردیس بود ثبت نام نکردم آیا اجازه شرکت در آزمون دکتری ۹۴ را دارم؟

 5. مریم می‌گه:

  با سلام.من کارشناسی شیمی و کارشناسی ارشد روانشناسی خوندم دکترا هم قصد دارم روانشناسی ,بخونم ایا درسته که کارشناسی مرتبط نباشه نمیشه هیئت علمی شد؟

 6. سحر می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم در صورت قبولی در ارشد پردیس البرز امکان رزرو وجود دارد؟
  با تشکر

 7. آویسا می‌گه:

  سلام. میخواستم بدونم که آزمون پردیس در سال یکبار برگزار میشود یا برای نیم سال دوم هم آزمون برگزار میشود. ممنون

 8. على می‌گه:

  سلام من سال ٩٢ در آزمون دکتراى پردیس دانشگاه ارومیه قبول شدم ولى براى ثبت نام مراجعه نکردم ، حالا سؤال من این است که آیا مى توانم دوباره براى ثبت نام مراجعه کنم و ادامه تحصیل دهم، اصولا دانشجویى که قبول قطعى پردیس دانشگاهى است چقدر زمان براى حضور مجدد جهت ثبت نام در دانشگاه قبولى خود دارد؟

 9. امیر می‌گه:

  با سلام ایا با دارا بودن لیسانس تربیت بدنی و فوق مدیریت اموزشی میتوان در رشته مدیریت سازمانهای ورزشی در مقطع دکترا شرکت کرد

 10. حامد می‌گه:

  با سلام با توجه به اینکه بعضی از رشته های پردیس آزمون برگزار نمی شود می توان با تغییر کد رشته در این گرایش ها ثبت نام کرد؟ با تشکر

 11. محمد می‌گه:

  با سلام میخواستم بپرسم مدرک زبان را تا چه زمانی باید پس از قبولی ارائه بدهیم .

 12. آرین می‌گه:

  سلام،در رشته من فقط سه نفر دانشجو پذیرش می شود با توجه به اینکه معدل من ۱۸ می باشد و دارای سهمیه فرزند جانباز می باشم،احتمال قبولی برای من چند درصد است؟لطفا راهنمایی کنید که این سهمیه به من کمک می کند با توجه به اینکه من دانشگاه آزادی هستم

 13. پژمان مدیریت می‌گه:

  با سلام و عرض ادب و احترام و با آرزوی توفیق برای همه ی شرکت کنندگان عزیز
  و با تشکر از زحمات مدیران و بزرگواران این سایت عالی و مفید.
  خواستم ازتون تقاضا کنم اگر امکانش هست لطفا تعداد ثبت نام کنندگان در رشته مدیریت را اطلاع رسانی بفرمایید.
  با تشکر و سپاس فراوان.

 14. نگاه می‌گه:

  سلام و تشکر از مدیریت سایت
  باتوجه به اینکه نتایج دکتری آزاد یکماه زودتر از پردیس اعلام میشه و اگر قبول در دکتری آزاد شویم باید بریم ثبت نام فکر کنم دیگه امتحان دادن پردیس بی فایده باشه آخه دانشگاه آزاد کلی مدرک و پول موقع ثبت نام میگیره لطف کنید نظرتون رو بگید آخه من دکتری پردیس ثبت نام کردم اما فکرمیکنم به امید خدا آزاد پذیرفته بشم. سپاس

 15. پژمان مدیریت می‌گه:

  با عرض سلام و احترام و با آرزوی موفقیت برای همه ی عزیزان
  در مواد امتحانی رشته مدیریت در دفترچه دروس تخصصی ریاضی و آمار و منابع انسانی پیشرفته درج شده است. در صورتی که در کنکور دکتری که اسفند برگزار شد علاوه بر منابع انسانی، رفتار سازمانی و تئوری های مدیریت هم جز مواد امتحانی بود.
  بسیار سپاسگزار میشوم با توجه به مدت زمان کوتاهی که تا زمان کنکور پردیس باقی مانده به جهت اطمینان از اینکه آیا فقط منابع انسانی پیشرفته رو باید مطالعه کنیم ؟ ذهن بنده رو از ابهام خارج بفرمایید.
  با تشکر فراوان از زحمات شما

  • مدیریت 94 می‌گه:

   من هم همین ابهام را دارم. نکند طراحان دفترچه، تئوری و رفتار را از قلم انداخته باشند!

  • مانا مدیریت گرایش تولید می‌گه:

   سلام
   منم این ابهام رو دارم
   من که گرایشم تولیده هم باید این رو بخونم فقط؟
   پس بقیه دروس چی؟
   پژوهش عملیاتی؟
   مدیریت تولد؟
   روش تحقیق؟
   استراتژیک؟
   فقط همون یه دونه؟

   سلام
   همانطور که در متن هم ذکر کرده ایم منابع مورد سوال در آزمون دکتری پردیس در برخی رشته ها از جمله مدیریت با دروس مورد سوال در آزمون دکتری متفاوت است که یک دلیل مهم آن سهولت طرح سوال توسط سازمان سنجش است. بهتر است تنها دروس ذکر شده در دفترچه را مطالعه فرمایید.

 16. حسین می‌گه:

  دوستان منظور از این که فارغ التحصیلان مقطع دکتری دوباره حق شرکت ندارند یعنی فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی یا دانشگاه ازاد؟لطفا راهنمایی کنید

 17. فریبا به عادل می‌گه:

  با سلام ممنونم.موفق باشید

 18. علی می‌گه:

  مدیر محترم سایت
  من امسال به احتمال صد در صد دکترای شبانه یا پردیس قبول خواهم شد.ولی مشکلی دارم و آن این است که من دارای کارشناسی از دانشگاه اصفهان با معدل ۵۰/۱۳ و ارشد از دانشگاه تهران با معدل ۸۸/۱۴ می باشم (هر دو معدل ضعیف)! سوال و مشکل من این است که برای بالابردن معدل دوره کارشناسی یا ارشد چه راههایی پیشنهاد می کنید؟ آیا روشی سراغ دارید؟ با توجه به اینک از ترم مهر بنده دانشجوی دکترا خواهم شد؟ سوال خیلی تخصصی و جدی هست)
  با تشکر

 19. ر می‌گه:

  متشکریم از توجهتون به سوالها وپاسختون من احتمالادر مصاحبه کنکور سراسری۹۳ پردیس کیش قبول می شوم اما میخواهم دراین ازمون پردیس خودتهران قبول شوم به نظر جنابعالی پیگیری کنم که اسم مرا در پذیرفته شدگان نهایی کیش اعلام نکنند تا اگر در این ازمون پذیرفته شدم بتوانم درکنکورسراسری سال بعدهم شانس خود را امتحان کنم؟ درضمن کدام نتایج را زودتر اعلام میکنند؟

 20. پریشا- جامعه شناسی فرهنگی می‌گه:

  تا ۲۴ فرصت ویرایش دارید دوست عزیز

  • ر می‌گه:

   به سوال من پاسخ دادید پریسا خانم دوست عزیز؟کدام ویرایش؟ البته لطف کنید مجددا سوالم را با دقت بخونید فکر کنم ویرایش برای همون انتخاب رشته ی کنکور دکتراسراسری است ایابه ازمون مجدد پردیسها وانتخاب رشته ان ربطی دارد؟

 21. فرحناز می‌گه:

  با عرض سلام
  متاسفانه مشکل بزرگی دارم من هنگام ثبت نام تاریخ فارق التحصیلی مقطع کارشناسی را اشتباه وارد کردم و بعد از گرفتن کد رهگیری متوجه شدم الان خیلی نگرانم ایا امکان ویرایش وجود دارد . ایا بعدا مشکل دار خواهم شد خواهشا بگید چه کار کنم.
  ممنوم و سپاسگذارم

 22. پریشا- جامعه شناسی فرهنگی می‌گه:

  سلام
  اگر دکتری پردیس قبول بشیم و سال بعد کنکور روزانه یا شبانه همون رشته و گرایش رو قبول بشیم امکانش هست پردیس رو انصراف بدم و تطبیق واحد می کنن یانه؟ برا کسایی که پردیس از طریق سراسری قبول می شدن مثلا پردیس البرز دانشگاه تهران نوشته بود تو شرایطش که از ترم اول یه چک به مبلغ شهریه ی کل دوران تحصیل باید بدی که دیگه اینجوری نتونی انصراف بدی…… دوستان راهنمایی کنید …مرسی

 23. فریبا می‌گه:

  با سلام خدمت مدیر محترم
  ببخشین من عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد هستم. دو مقطع کارشناسی و ارشد رو هم روزانه دولتی خوندم. مقطع دکترا رو علاقه دارم پردیس باشم تا دانشگاه آزاد. شما اطلاع دارین که دانشگاه آزاد اعضاهیئت علمی رو اگه پردیس قبول شن بورس می کنه یا نه؟تو یه بخشنامه ای اومده فقط دکترا آزاد رو پنجاه درصد بورس می کنیم.ممنونم

  • عادل می‌گه:

   به صراحت اعلام شده که اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد در دوره های بین الملل-پردیس -شبانه و غیر انتفاعی-اعزام به خارج بورس نخواهند شد و فقط دانشجوی دانشگاه آزاد با ۵۰ درصد(بخشنامه جدید)از این مزیت برخوردار است.قطعی است لطفا اشتباه نکنید.

 24. اهواز می‌گه:

  سلام بچه ها من۱سوال داشتم-به نظرتون اولویت درانتخاب دانشگاه تاثیری در قبولی خواهد داشت؟

  • مدیریت 94 می‌گه:

   چرا که نه. به انتخابهای شما و رقبایتان بستگی دارد. معمولا از بالاترین انتخاب، نفراتی که بیشترین نمره را کسب کرده اند پر می شوند.

 25. فرناز -به مدیر سایت و دوستان می‌گه:

  با سلام به مدبر سایت و همه دوستان
  میخواستم بدونم این ۱۵ انتخابی که هست باید همشون یه گرایش انتخاب بشن مثلا برای رشته مدیریت میشه یه سری رو بازرگانی زد و یه سری رو گرایشهای دولتی؟

  سلام
  در رشته هایی مانند مدیریت که همه گرایش ها تحت یک مجموعه کلی هستند و یک کد رشته محسوب می شوند می توانید از گرایش های مختلف انتخاب نمایید و محدودیتی وجود ندارد.

 26. الف. س می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید حضور مدیریت محترم سایت و دوستان گرامی،
  در دفترچه راهنمای دکترای پردیس امده فقط یک رشته واحد میتوان انتخاب کرد ولی در فرم پیش نویس اخر دفترچه جای ۲۰ انتخاب امده که بسیار گیج کننده است. ممکن است راهنمایی کنید چه باید کرد؟ من کارشناسی ارشد علوم تربیتی دارم و نمیدانم فقط به یک رشته واحد علوم تربیتی (روانشناسی تربیتی) اکتفا کنم یا میتوانم واحد ها و رشته های دیگر مرتبط با کارشناسی ارشدم را هم تا انتخاب بیستم بزنم؟
  پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم.

  —–

  سلام
  هر رشته یا گرایشی شامل چندین رشته شهر می شود .
  مثلا در گرایش شما پنج انتخاب وجود دارد که می توانید در این خانه ها درج کنید.
  اگر منظورتان این است که چرا این قدر تعداد انتخاب ها زیاد است دلیل آن وجود انتخاب های بیشتر در برخی رشته های دیگر است.

 27. مدیریت می‌گه:

  سلام خواهشاً کسی میدونه کد رشته و کدمحل تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای پر کردن تقاضا نامه دکتری پردیس را از کجا پیدا کنم تو دفترچه نوشته به سایت سازمان مراجعه کنید اما من چیزی تو سایت سازمان سنجش ندیدم تو رو خدا زود جواب بدین فردا آخرین مهلت ثبت نام هست

 28. میثم می‌گه:

  با سلام خواهش میکنم من را از این سردرگرمی نجات دهید کارشناسی ارشد من مخابرات میدان بوده است میتوانم علاوه بر میدان گرایش های دیگر را نیز انتخاب کنم
  با تشکر

  سلام
  بله می توانید.
  می توانید در هر گرایشی که تمایل دارید شرکت کنید اما تنها در یک گرایش.

 29. شرکت کننده می‌گه:

  دوستانی که شبه دارند شاید این تبصره ۱ از آیین نامه جدید استعدادهای درخشان در تقسیم بندی دانشگاه ها بهشون کمک کنه
  که بدونند اونکه واقعی است اینه
  دانشگاه دولتی، دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی- غیرانتفاعی و پردیس های بین الملل (خودگردان)

  • یاس می‌گه:

   به ترتیب نام بردن این دانشگاهها بر اساس تاسیسشونه و قدمتشان و ربطی به ارزش علمی اونا نداره !

   • یاس می‌گه:

    دانشگاه پیام نور ۴ سال بعد از دانشگاه آزاد سال ۶۵ به وجود آمد و تفاوت چندانی از نظر قدمت با آزاد نداره به طور کل این خود فرد هست که به محل تحصیل خودش ارزش میده چه بسا فارغ التحصیل یک دانشگاه پولی چندبرابر فارغ التحصیل دانشگاههای دولتی ممکنه دارای معلومات و آثارعلمی پژوهشی باشه.

 30. واله می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشید می خواستم بپرسم در ثبت نام سایت سنجش، کد نظام وظیفه چنده؟
  ممنون

 31. بهار می‌گه:

  سلام آیا ادبیات فارسی جزو علوم انسانی محسوب میشه به لحاظ شهریه ؟

  سلام
  قبلا گروه زبان هم مانند شهریه ای برابر با رشته های علوم انسانی داشته اند.
  به نظر می رسد جدا کردن آنها از نظر شهریه در این دفترچه بیشتر یک اشتباه باشد .
  تذکر به سازمان سنجش از طریق سیستم پاسخگویی نیز احتمالا موثر خواهد بود.

 32. فرحناز معمار می‌گه:

  با عرض سلام خدمت مدیریت محترم سایت و تشکر فراوان از زحمات شما
  لطفا جواب بدید در مورد رشته معماری فقط نوشته پردیس کیش متوجه نمی شم ایا باید کیش بریم برای تحصیل .یا در تهران کلاس هست مدرکش چگونه صادر میشود لطفا توضیح بفرمایید زمانم کم هست نمی دانم ثبت نام کنم یا نه
  بازم ممنون

  سلام
  کلاسهای پردیس کیش دانشگاه تهران در کیش برگزار می شود.
  در مدرک هم عنوان پردیس کیش درج می گردد.

 33. shirin93 می‌گه:

  سلام ممنون از سایت خوبتون- آیا این نحوه قبول شدن در این دانشگاه های پردیس در مدرک قید میشه؟ مثلا کسی که از آزمون سراسری کنکور که در بهمن بر گزار میشه قبول میشه با این امتحان که فقط مربوط به پردیس هاست حتما متفاوته دیگه!!!!

  سلام
  خیر. تفاوتی در مدرک پذیرفته شدگان مختلف پردیس وجود ندارد.

 34. الهام به AMIN می‌گه:

  با سلام
  از اینکه تو کامنت پایین گفتین اگه می تونین دانشگاه تهران و اصفهان قبول شین
  منظورتون چی بود؟
  تو این دانشگاه ها مگه خبریه؟
  من خودم ارشد دانشگاه اصفهان بودم چیزی ندیدم ازش-

 35. سرور می‌گه:

  باسلام
  برای درج معدل ،فردی که پایان نامه ارشدش را با نمره ۱۸ دفاع کرده ولی در حال حاضر جهت اخذ نمره مقاله مهلت گرفته ، باید معدلش را با احتساب نمره فعلی پایان نامه اش(۱۸) در فرم ثبت نام بنویسد؟ یا معدل کل قبل از دفاعش؟
  سپاسگزار میشوم راهنمایی بفرمایید

  سلام
  معدل فعلی تان را بنویسید (با احتساب نمره ۱۸) و در صورتی که تا زمان صدور کارت ورود به جلسه نمره تان تغییر کرد نمره جدید را لحاظ کنید.

 36. فرزاد می‌گه:

  باسلام

  کاملا مشخص است که مدرک پردیس بالاترین اعتبار را پس از روزانه دارد چون این مدرک ازدانشگاه های معتبر صادر می شود.در این حالت شما از دانشگاه تهران ،شریف ، علم و صنعت و … مدرک می گیرید و نه دانشگاه آزاد

 37. پژمان می‌گه:

  با سلام به مدیر محترم سایت و همه دوستان گرامی
  میخواستم بپرسم اگه کسی تو اولویتهای انتخابیش اشتباهی کرده باشه آیا امکان اصلاحش در آینده نزدیک هست؟ بنده تو اولویت انتخابی واسه دانشگاه مورد نظرم مردد شدم و نمیدونم آیا در آینده مثلا یک ماه دیگه ممکنه اصلاح کنم یا خیر ؟ (بند ۳۳ از پیش نویس ثبت نامی )
  تشکر

 38. نگاه می‌گه:

  سلام و تشکر ازاین سایت خوب
  میشه من را راهنمایی کنید:من بارها نظرات بچه ها رو خوندم که آزاد بهتر از پردیس هست،اما امروز میبینم بچه ها کلی از پردیس تعریف کردند،جریان چیه؟!من ارشد آزاد تهران خوندم خیلی راضی بودم میخوام ببینم پردیس چطوره شنیدم یه حالتی مثل پیام نور داره که نه سراسری هست نه آزاد.ممنون از راهنمایی شما.

 39. سامی می‌گه:

  مدیریت سایت لطفا راهنمایی کنید.
  این پردیس با اون پردیسی که توی دفترچه دکتری که قبلا واسه آزمون اومده بود چه فرقی داره؟ مگه چندتا آزمون میگیرن؟

 40. مهتا می‌گه:

  با عرض سلام مجدد،منابع دروس اختصاصی خیلی کلی اشاره شده اند،به عنوان مثال برای درس معماری مبانی تکنولوژی معماری کدوم کتاب ها مطالعه شود؟!یک مقدار منابع کاش دقیق تر ذکر میشد

 41. مهتا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید،بعضی واحدها ظرفیت پذیرش ١نفر اعلام کرده اند با توجه به حرف شما که کلاس پردیس ها جدا تشکیل می شود آیا برای این ١نفر کلاس جدا تشکیل می شود؟!!!کل پذیرش معماری ۶نفر است در ٢دانشگاه میشه لطفا آمار شرکت کننده ها را هم اعلام کنین که ما آگاهانه شرکت کنیم؟

 42. Amin می‌گه:

  دوستان در خصوص جذب هیئت علمی شرایط بسیار بسیار سخته تفاوت چندانی هم نمیکنه که شما پردیس باشید یا غیر پردیس ولی یقینا اگر بتونید سراسری از خود اون دانشگاه قبول بشید شانس بیشتری دارید ولی این به معنی این نیست که دانشگاه ازاد یا پیام نور یا سراسری دسته دو یا سه اعتبار بیشتری از پردیس داشته باشه! شرایط هئیت علمی شدن بسیار سخت شده تقاضای دانشگاهها برای جذب هم کمتر, بورسیه هم که دیدیم امسال چطور بود و در شهرستانهای دور و موسسسات غیر انتفاعی ناشناخته. از این جهت میگم که بدونید اگر میتونید دانشگاه تهران یا اصفهان قبول بشید ثبت نام کنید اگر نه عمر و زمان خودتون رو از دست ندید که یکسال یا دوسال برای ازمون تلاش کنید تا به دانشگاه تهران یا اصفهان برسید چراکه رتبه تک رقمی هم که باشید فقط ممکنه! که در موسسات متفرقه بعد چند سال بورسیه یا هیئت علمی بشید برای همین سر پردیس بودن یا نبودن بحث نکنید وضعیت خیلی روشنه. وقتی تو دکتری پردیس دانشگاه تهران با دکتر کاتوزیان کلاس میرید چه جایی برای نگرانی از اعتبار دارید! ولی افق دکتری در کشور ما افق روشنی نیست چون اشباع شده این مطلب رو بدونید و بعد وارد بشید چه آزاد باشید چه دولتی. با تشکر از مدیر سایت برای انعکاس این نظر

 43. سحاب.ادبیات می‌گه:

  سلام!مدیر محترم سایت لطفا راهنمایی بیشتر بفرمایید که میانگین وزنی راچطور بدست بیارم بیشتر توضیح بدین سپاس گزارم

 44. آرام می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی ریاضی آزاد با معدل ۱۳٫۱۰ و ارشد تاریخ تشیع پیام نور قم با معدل ۱۵٫۰۸آذر ماه ۹۲ نمره پایان نامه ۱۹ تمام کردم و کارمند دولت هستم فرصتی برای مقاله و…نداشتم نمره زبان تولیمو ۴۰۲ است .آیا شانسی برای پذیرش تاریخ اسلام پردیس شیراز دارم ؟؟
  لطفا جواب بدهید …

  سلام
  بله البته.
  تلاش کنید نمره کتبی خوبی کسب کنید تا بتوانید جبران کننده ضعف هایتان باشد.

 45. آیسان می‌گه:

  با سلام
  مدیرت محترم سایت میشه راهنمایی بفرمایید که مدرک دانشگاه آزاد معتبر است یا پردیس خودگردان؟

 46. استرس گرفتم می‌گه:

  سلام به همگی هرکی یه جواب درست به من بده ایشالاه قبول بشهههه
  اینکه یه شرکت کننده نوشته مدرک پردیس ارزشش حتی از علوم تحقیقات پایین تره آخه مگه میشه؟؟؟؟ یعنی واقعا اینطوره؟ یعنی علوم سیاسی علامه پردیس از علوم تحقیقات پایینتره؟

  • نیلوفر می‌گه:

   سلام
   اصلا اینطور نیست، عزیزان نظرات شخصی خوذشون رو میدن، ازمون ورود به پردیس با ازمون دانشگاه آزاد جداست، یعنی کسانی که وارد پردیس شدن از طریق ازمونی وارد شدن که بچه های روزانه هم وارد میشن. مصاحبه اون توسط افرادی صورت میگیره که اساتید دانشگاه های معتبر هستن. من خودم وقتی از استادم پرسیدم ایشون گفتن پردیش دانشگاه تهران از روزانه دانشگاههای شهرستان معتبرترند

  • سامی می‌گه:

   آره ۱۰۰% درسته…

 47. سلام مدیریت محترم می‌گه:

  سلام مدیریت محترم یه سوال داشتم ممنون میشوم راهنمایی و محبت بفرمایید

  بنده تا اوایل آبان ماه فارغ التحصیل می شوم چون ۶ ماهه پایان نامه ام اوایل آبان تمام می شود و میتوانم دفاع کنم. ولی چون رشته من نیمه دوم ندارد مجبور شدم تا ۳۱ شهریور را زده ام
  الان نگرانم یعنی اگر قبول هم بشم منو ثبت نام نمی کنند ؟

  سلام
  اگر بخواهیم خوشبینانه به موضوع نگاه کنیم بستگی به روند اجرای آزمون دارد. اگر مصاحبه ها طول بکشد و اعلام نتایج مثلا به آذرماه کشیده شود ممکن است در صورتی که افراد با وضعیت مشابه شما زیاد باشند شرط پایان تحصیل تا آذرماه تمدید شود اما مثلا اگر تا پایان مهرماه نتایج اعلام شود (که البته بعید به نظر می رسد) قطعا شانسی نخواهید داشت.

 48. عادل می‌گه:

  مدیر محترم سلام لطفا” راهنمائی کنید.رتبه ام در آزمون دکتری ازاد علوم وتحقیقات تهران ۷ شد.البته هنوز مصاحبه نرفتم.در دفترچه پردیس فقط یک رشته با ظرفیت یک نفر معرفی شده است.آیا ریسک کنم و برای ظرفیت یک نفر پنجاه هزارتومان ناقابل را قربونی کنم یا بیخیالش بشم؟هموان رشته ای که آزاد قبول شدم فقط ظرفیت یک نفردر پردیس داره.ذهنمو بدجوری تا قبل ازمصاحبه ازاد درگیر کرده.ممنون

  —-

  سلام
  قطعا ارزش دارد این مبلغ را هزینه کنید.

 49. پژمان می‌گه:

  با سلام و وقت بخیر خدمت مدیر محترم سایت و همه شرکت کنندگان گرامی
  بنده دارای مدرک لیسانس مهندسی مکانیک سیالات و ارشد مهندسی هوافضاهستم.
  میخواستم بدونم با توجه به اینکه در حال حاضر مشغول به کار هستم و فیلد مدیریت بیشتر برام ارزشمنده ، آیا میتونم شاخه علوم انسانی و رشته مدیریت رو انتخاب کنم؟ به عبارتی آیا ممکنه شرکت کنندگان شاخه فنی مهندسی بتونن از شاخه علوم انسانی رشته دلخواهشون رو انتخاب کنن؟
  سپاسگزارم

  • مدیریت 94 می‌گه:

   رشته های مجاز ارشد برای شرکت در آزمون دکترای رشته ی مدیریت در صفحه ۱۳ دفترچه آمده است. متاسفانه شما نمی توانید ….

 50. حسین می‌گه:

  سلام من ارشد رو از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی گرفته ام در بخش انتخاب کد دانشگاه اسم اون واحد نیست به نظرتان چی کار کتم؟

 51. ر می‌گه:

  ارزش مدرک پذیرفته شدگان پردیس این ازمون با مدرک پذیرفته شدگان پردیس کنکور سراسری فرق دارد وایا جایی در مدرک ذکر میشود که توسط کدوم ازمون پذیرفته شده اند

  خیر. هیچ تفاوتی بین پذیرفته شدگان وجود ندارد.

 52. حسن می‌گه:

  فوق لیسانس حقوق دریایی از انگلستان گرفتم(میانگین نمراتم ۵۵ از ۱۰۰).
  دکترای حقوق دریایی در دانشگاه نیو کاسل انگلستان به صورت پاره وقت به مدت ۱ سال ادامه دادم.
  به علت وضعیت ارزی قادر نبودم شهریه پرداخت کنم.حالا بعد از ۳ سال میخواستم در ایران دکترامو ادامه بدهم. آیا با توجه بهشرایت بالا، من میتوانم در آزمون دکترای حقوق حمل و نقل دریایی (حقوق خصوصی) شرکت کنم؟

  با سپاس فراوان

  • مدیریت 94 می‌گه:

   اگر مدارک شما توسط وزارت علوم ارزشیابی شده باشد می توانید مطابق جدول صفحه صفحه سیزده دفترچه در چهار کد رشته حقوق شرکت کنید

  • ELI می‌گه:

   سلام شما همون موقع که برگشتید اگه میرفتید انتقال به داخل میگرفتید حتما اینجا میتونستید بدون هیچ آزمون البته به شرط پرداخت هزینه به تحصیل مشغول بشید…بنظرم الان برید بپرسید ببینید با اینکه ۱سال اونجا خوندید چی میشه..آیا هنوز هم میشه کاری کرد یا خیر، تشریف ببرید سازمان مرکزی دانشگاه تهران راهنماییتون میکنن…بامید بهترینها برای شما و همگی دوستان

 53. راضیه می‌گه:

  سلام .ممکنه آمار شرکت کننده ها رو به روز بدید ؟ یااگه امکان داره بعد از اتمام زمان ثبت نام آمار شرکت کننده در هر رشته رو اعلام کنید . چون من ثبت نام میکنم اما میخام بدونم با توجه بهمقایسه تعدادشرکت کنندها و پذیرش دانشگاهها چقدر ارزش داره وقت بذارم برای خوندن


  سلام
  در اولین فرصت ممکن آخرین آمار را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

  • پویا می‌گه:

   اگه امکان داره لطفا آمار رشته برق قدرت رو هم بدید. من اگه مصاحبه آزاد قبول نشم یا اینجا هم توی آزمون و مصاحبه قبول نشم از ایران میرم. برام خیلی اهمیت داره. ممنون

 54. پژمان مدیریت می‌گه:

  بسیار سپاسگزارم از پاسخ شما .

 55. پیام می‌گه:

  یه چیز جالب دیگری بنده تو دفترچه مشاهده کردم،
  نوشته بود کسایی که قبلا مدرک دکتری از سراسری گرفتن نمیتونن شرکت کنن !!!!! مگه پولی نیست؟!!!!!!

 56. پیام می‌گه:

  خواهشمندم روی سوال من کمی فکر کرده و یه جواب منطقی که به نظرشون میرسه بدن.
  میدونیم که هم شبانه شهریه داره و هم پردیس. پس هردوتاشون بنحوی پولی هستن. از طرفی تو دفترچه درج شده برای اینکه خارج نرین برای درس خوندن این پردیسها رو گذاشتیم.
  خوب،حالا سوال من اینه که چرا به جای اینکه ظرفیت شبانه رو زیاد کنن اومدن برای هر دانشگاهی یه چیز من درآوردی به نام پردیس الحاق کردن؟ مگه شبانه هم پول نمیگیرن؟!!!!! میشد به راحتی اون کارو کرد.
  خواهشا همه جواب بدن. ممنون میشم..

  • سعید می‌گه:

   دانشجویان شبانه و روزانه معمولا در یک کلاس هستند اما پردیسها کلاسهاشون مجزاست. اگر ظرفیت پردیس را قرار بود به شبانه اضافه کنند، ظرفیت کلاسهای دکتری خیلی بالا می رفت.

  • شرکت کننده می‌گه:

   اون بخاطر مدرک اش است،
   چون واسه مدرک شبانه، عنوان شبانه ذکر نمیگردد و با روزانه یکسان است
   اما در مدرک پردیس، عنوان پردیس خواهد آمد و بالتبع ارزش بعد از روزانه، شبانه، پیام نور و جتی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات است…

 57. !!! می‌گه:

  سلام.
  من هردومقطع کارشناسی و ارشدمو دانشگاه ازاد بودم. به نظرتون فایده داره شرکت کنم؟ چون پارسال برا پردیس پولی شرکت کردم ازمونشو قبول شدم برامصاحبه که رفتم تا گفتم دانشگاه ازاد بودم اساتید نصفیشون بلند شدن رفتن! بعدم فقط یه نفر از خودشونونو برداشتن. توروخدا راهنمایی کنید. مرسی

  سلام
  برخوردهای سلیقه ای همیشه وجود داشته است اما در کل محدودیتی برای دانشجویان دانشگاه آزاد وجود ندارد. حتی در دوره های روزانه نیز دانشجویان دانشگاه آزاد پذیرفته می شوند و مشکل حادی نیست.
  ضمن اینکه می توانید پردیس دیگری را برای تحصیل خود انتخاب کنید.
  البته اگر تنها همان پردیس در رشته شما پذیرش دارد بعید است رویه اساتید در این یک سال تغییری کرده باشد.

 58. بهار می‌گه:

  سلام آیا کلمه پردیس توی مدرک نهایی ذکر میشه؟

  سلام
  طبق آخرین بخشنامه ها که درج می شود.
  مگر اینکه تغییری صورت پذیرد.

 59. مدیریت می‌گه:

  سلام.مممنون میشم بگین آیا در پردیس ها هم بعد از قبولی به ۵ اولویت اول دعوت به مصاحبه میشیم؟ یا فقط یه اولویت؟؟؟؟

  سلام
  همانطور که گفتیم بستگی به تعداد داوطلبان هم خواهد داشت.
  مثلا اگر تعداد خیلی کم باشد امکان معرفی به بیش از ۵ انتخاب هم وجود دارد.

 60. سعید می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید
  یه سوال اساسی چرا ارشدمدیریت با هر گرایشی مینونه دکتری حسابداری شرکت کنه اما بالعکس نمیشه ؟
  رشته ای مثل فناوری اطلاعات یا آماد میتونه دکتری مدیریت شرکت کنه با این که هیچ ارتباطی هم ندارد اما حسابداری نمیتونه
  مدیر محترم لطفا پاسخ دهید
  ازکجاپیگیرباشیم

  سلام
  می توانید پیشنهادات خود را در این زمینه از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش و یا سیستم ارتباطات وزارت علوم مطرح فرمایید.
  البته تاکنون ایرادات مهمی در این زمینه وارد نشده است و داوطلبان مشکل خاصی با این محدودیت ها نداشته اند. معمولا مواردی که عده زیادی پیگیر آن نباشند عملی نخواهد شد.

 61. مدیا می‌گه:

  سلام، کسى که تا شهریور فارغ التحصیل نشه، باهاش مصاحبه نمیکنن؟
  من نیمه اول رو انتخاب کردم، که دى ماه فارغ التحصیل میشم،ترم بهمن شهرهاى دور رو داشت مجبور شدم ترم مهر رو بزنم، نگرانم که به خاطر این باهام مصاحبه نکنن

  سلام
  بعید است که مصاحبه نکنند اما قاعدتا حتی در صورت قبولی شما را ثبت نام نخواهند کرد.

 62. ف س می‌گه:

  با سلام
  من کارشناسی صنایع آزاد خوندم. کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه برمینگهام انگلستان. آیا می تونم مدیریت امتحان بدم؟ روانشناسی چطور؟! آیا پردیس ها به انگلیسی تدریس میشن؟ اگر بله، آیا مدرک فارغ التحصیلی به صورت انگلیسی تحویل داده میشه یا فارسی هستش؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  سلام
  شما رشته هایی که برای مدیریت مجاز می باشد را می توانید انتخاب کنید.
  خیر. به طور معمول تدریس به صورت فارسی است و مدرک هم همینطور.
  تنها تفاوت این دوره ها با دوره های روزانه درج کلمه پردیس در مدرک و اخذ شهریه است.

 63. ستاره می‌گه:

  با عرض سلام خدمت مدیریت محترم سایت
  لیسانس من رشته مهندسی صنایع و ارشدم رشته اقتصاد هست .چه رشته هایی را می توانم برای ادامه تحصیل انتخاب کنم.صنایع؟اقتصاد؟ مدیریت؟کدامیک؟ لطفا راهنمایی فرمایید


  سلام
  برای شرکت در آزمون دکتری، رشته کارشناسی ارشد شما مهم است و رشته کارشناسی تاثیری در این زمینه ندارد.
  دفترچه را مطالعه فرمایید. رشته های مجاز برای رشته اقتصاد رشته هایی هستند که می توانید آنها را انتخاب کنید.

 64. پژمان مدیریت می‌گه:

  عرض سلام و تشکر از زحمات شما
  مدرک ارشد من مدیریت دولتی هست
  در کد رشته های جدول دفترچه آزمون
  رشته ی مدیریت دولتی با گرایش رفتار یا منابع انسانی درج شده.
  از طرفی هم رشته ی مدیریت بازرگانی با گرایش رفتار یا منابع درج شده.
  به نظر شما من باید حتما کد رشته ی مدیریت دولتی را انتخاب کنم؟
  و سوال دیگه اینکه من میتونم مدیریت رسانه یا فناوری اطلاعات شرکت کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی ام بفرمایید.

  با سلام و سپاس
  با ثبت نام در کد رشته مجموعه مدیریت می توانید تمام رشته شهرهای مربوط را انتخاب نمایید و گرایش مطرح نیست. البته در مرحله مصاحبه معمولا شرکت در کد رشته های نامرتبط نتایج خوبی در بر نخواهد داشت اما اگر مجبور هستید مانعی نیست.

 65. فلسفه اخلاق می‌گه:

  «منابع سوالات اختصاصی آزمون دکتری پردیس الزاماً با منابع آزمون دکتری سراسری یکسان نیست»
  لطفا بفرمایید چطوری میشه از منابع مطلع شد؟

  منظورمان از منابع عناوین دروس مورد سوال در آزمون است.
  عناوین دروس برخی از رشته ها با دروسی که در آزمون سراسری مورد سوال قرار می گیرند تفاوت دارند.
  دفترچه های شماره یک آزمون دکتری و پردیس را می توانید از بخش دانلودهای سایت دریافت و دروس امتحانی را مقایسه فرمایید.

 66. حامی می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم
  اگه میشه سواله بنده رو جواب بدید
  ایا میشه دریک گروه امتحانی همزمان دو گرایش متفاوت رو شرکت کنیم مثلا گروه شیلات هم گرایش تکثیر و پرورش هم گرایش صید و بهره برداری؟؟؟؟؟

  سلام
  خیر امکان پذیر نیست.
  تنها می توانید در یک کد رشته ثبت نام فرمایید.
  معمولا آزمون تمام رشته ها در یک زمان واحد برگزار می شود.

 67. فرناز می‌گه:

  سلام، ممنون می‏شوم کمکم کنید. من در موقع ثبت نام، نتوانستم در فرم رشته ام “پژوهش هنر” را پیدا کنم. اصلا این رشته را ندارد و طبق قانونی که وجود دارد که رشته دکتری و ارشد باید با هم یکی باشد، من نمیتوانم صرفا فرم را با یک رشته دیگر پر کنم. باید چه کاری انجام دهم؟

  سلام
  در صورت امکان سوال خود را شفاف تر بیان نمایید.
  موقع انتخاب کد رشته آزمون دکتری باید کد ۲۵۰۴ را انتخاب فرمایید.
  تنها رشته شهر مربوط به این کد رشته هم ۶۵۴۲ است که مربوط به پردیس دانشگاه هنر است.

  • فرناز می‌گه:

   با تشکر از پاسخ شما. مشکل من مربوط به پیدا نکردن کد رشته فارغ التحصیلیم در دوره کارشناسی ارشد است. رشته من پژوهش هنر بوده است اما موقع ثبت نام موفق نمی شوم کد این رشته را پیدا کنم.
   ممنون می شوم من را راهنمایی کنید.

 68. فاااطمه می‌گه:

  با سلام اطفا به من جواب دهید
  کارشناسی ارشد بنده مخابرات میدان بوده است ایا میتوانم علاوه بر گرایش میدان گرایش های دیگر را هم شرکت کنم؟
  با تشکر

  ْسلام
  شرکت در آزمون گروه فنی مهندسی هیچ محدودیتی در زمینه مطابقت رشته با رشته کارشناسی ارشد ندارد.
  البته تنها در یک گروه میتوانید شرکت کنید.

 69. بهار می‌گه:

  سلام لطفا به من پاسخ بدید ممنون میشم من امسال قبول شدم پردیس دانشگاه علامه مصاحبه هم دعوت شدم شرکت کردم ولی متوجه نمیشم این آزمون به چه معناست آخه خود وب سایت دانشگاه هم چیزی اعلام نکرده آیا این آزمون برای ما که قبول شدم و مصاحبه شرکت کردیم هم هست یا صرفا اعلام پذیرش ظرفیت جدید برای سایرین که می خوان شرکت کنن ولی این ازمون چه معنی میده در حالی که هنوز اسامی پذیرفته شدگان نهایی اعلام نشده!!!!لطفا راهنماییم بفرمایید این آزمون به جه معناست!!

  سلام
  این آزمون برای جذب دانشجویان دیگری است و ارتباطی با پذیرش از طریق کنکور سراسری که شما نیز در مصاحبه آن شرکت کرده اید ندارد.
  البته هر دو نوع پذیرفته شدگان پس از ورود به مقطع دکتری وضعیت مشابه ای دارند و تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

 70. مهران می‌گه:

  چرا این دانشگاهها درست نمیگن که دقیقا چطوری شهریه میگیرن؟ شرایطشون چطوریه؟ میشه بگین پردیس دانشگاه اصفهان شهریه دقیقا چقدره و اینکه ترمی دریافت می کنن یا اول باید مثلا نصف شهریه را داد؟ وام به دانشجوهای پردیس میدن یا نه؟ محل تحصیلشون با دانشجوهای روزانه یک جا هست یا کلاسهاشون جداست؟ تو سایتش که هیچی ننوشته ! اگه میدونین خواهشا راهنمایی کنین

  متاسفانه شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است . البته اصولا به میزان اعتراض و تلاش خود دانشجویان نیز ارتباط پیدا می کند.
  به طور معمول شهریه به صورت اقساط در هر ترم دریافت می شود و کلاسهای پذیرفته شدگان پردیس از پذیرفته شدگان روزانه مجزا است.
  ضمن اینکه در برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه تهران کل مجموعه پردیس از مجموعه اصلی دانشگاه جدا است.

  • مدیریت 94 می‌گه:

   مثلا مهر سال ۹۲ دانشگاه تربیت مدرس در چند مرحله تخفیف داد. ابتدا میزان پیش پرداخت را کم کرد. بعد که دید کسی نیامده، کل ترم اول را قسط بندی کرد و …

  • مدیریت 92 می‌گه:

   سلام.متاسفانه دانشگاه اصفهان در ابتدا نصف شهریه دکتری را دریافت مینماید. سال قبل اینجانب به همین دلیل نتوانستم به مقطع دکتری بروم.البته یک هفته پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی اسامی پنج شخص آخر گروه را ذخیره اعلام نمودند.حضوری رفتم برای ثبت نام گفتند بهمن ماه،بهمن ماه تماس گرفتم گفتند ذخیره هارا در صورتی ثبت نام می نمودیم که هفت نفر قبلی ثبت نام نمی نمودند.

 71. جواد می‌گه:

  سلام
  من رشته ام برق هست
  آیا میتونم. تو رشته مدیریت گرایش تحقیق در عملیات که مربوط به صنعت هست شرکت کنم
  ممنون از سایت بسیار خوبتون

  سلام
  خیر نمی توانید.
  رشته های مجاز به شرکت در رشته های علوم انسانی در جدول مربوط در دفترچه ذکر شده است.

 72. سوال می‌گه:

  خواهشا بفرمایید علوم تحقیقات تهران بهتره یا پردیس اصفهان و یزد؟

 73. سحاب.ادبیات می‌گه:

  سلام!مدیر محترم سایت.باتوجه به اینکه کاردانی به کارشناسی خوندم چطور معدل کارشناسی را بنویسم یه معدل کارشناسی ویه کاردانی چطور یکیشون کنم؟

  سلام
  طبق صفحه ۷ دفترچه داوطلبانی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) فارغ التحصیل شده اند، می بایست میانگین وزنی معدل های مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته خود را در این بند درج نمایند.

 74. حمید می‌گه:

  با سلام خدمت مدیریت محترم.در دفترچه دانشگاههایی هستند که در قسمت توضیحات در جلوی آنها پردیس خودگردان زده و بعضی دانشگاهها را نزده.در دفترچه هم عنون کرده پردیس ها دارای اخذ شهریه میباشند.سوال من اینجاست دانشگاههایی که جلوی آنها پردیس نزده دولتی و بدون هزینه است یا خیر ؟

  سلام
  خیر. چون برخی دانشگاه ها مثل دانشگاه تهران چند پردیس داشته اند عنوان پردیس را ذکر کرده اند.
  کل پذیرش این دفترچه مربوط به پردیس های دانشگاهی و با اخذ هزینه است.

 75. شرکت کننده می‌گه:

  مدیر جان خواهشاً به این سوال هم جواب بدید:
  - آیا در مدرک عنوان پردیس پولی ذکر میشه، آخه در مدرک شبانه به عنوان شبانه اشاره نمیشه؟؟؟؟؟؟؟
  - آیا در بحث جذب هیئت علمی، تفاوتی با مدرک سایر دانشگاه های دولتی داره یا نه؟؟؟ که فردا نگن شما نمیتوانید هیئت علمی شوید

  طبق آخرین اخبار که عنوان پردیس در مدرک درج می گردد.
  متاسفانه با توجه به تغییر قوانین در کشور نمی توان به طور قطع در خصوص آینده شغلی صحبت کرد. کما اینکه امسال قوانین بورسیه دکتری به طور کلی تغییر کرد و بسیاری از افراد از شمول شرایط خارج شدند. اما تاکنون که مشکلی در این زمینه نبوده است.

  • شرکت کننده می‌گه:

   آیا برای وضیعت بورس شان مشکلی پیدا نکرده یا نمیکنند؟؟؟؟؟؟

   تا کنون که شرایط بورس شامل پردیس های دانشگاهی نیز می باشد و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

  • مدیریت 94 می‌گه:

   هیات علمی شدن شرایط خودش را دارد. مثلا یکی از دانش آموختگان دکترای دانشگاه آزاد الان استاد پردیس علامه است. البته ایشون لیسانس و ارشدش را علامه بوده و ..

  • فیزیولوژی ورزشی به شرکت کننده می‌گه:

   کی گفته عنوان شبانه درج نمیشه خوبم درج میشه خیلی درشت و درست قسمت بالا و میانی مدرک

 76. saba می‌گه:

  سلام
  ببخشید می خواستم بپرسم افرادی که در دکتری ۹۲ قبول نشدن می تونن شرکت کنند؟
  __

  سلام
  بله البته. می توانند شرکت نمایند.

 77. ماری می‌گه:

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت آیا اگر فردی در این آزمون پذیرفته شود می تواند در تکمیل ظرفیت شهرهای دیگر قبول شود؟ رشته من بیماری شناسی گیاهی است .داخل دفترچه فقط شهر زابل را دارد.رفتن به این شهر برای من مقدور نیست.آیا امیدی هست که بعد ها دانشگاههای دیگه هم فراخوان بزنن؟ مثلا انزلی یا شیراز یا شهر های دیگه.سپاس

  باسلام
  در حال حاضر پذیرش تکمیل ظرفیت قطعی نبوده و نمی توان در مورد آن اظهار نظری کرد.
  به نظر نمی رسد ظرفیت های جدیدی توسط دانشگهاه های جدید اعلام شود.

 78. ناشناس می‌گه:

  باسلام وسپاس از راهنمایی شما
  من فارغ التحصیل فلسفه تعلیم وتربیت هستم یعنی از گرایش های علوم تربیتی . آیا برای ثبت نام تنها باید در فلسفه ت وت شرکت کنم یا در سایر رشته هایی که در جدول قید شده کلیه گرایشهای علوم تربیتی ؟

  باسلام
  شما مجاز به شرکت در کلیه گرایش های علوم تربیتی، مجموعه روانشناسی، مجموعه الهیات ۱و۲، مجموعه علوم سیاسی و مجموعه کلام می باشید، و همچنین دیگر رشته هایی که در دفترچه ذکر شده کلیه گرایش های علوم تربیتی می توانند در این کدرشته شرکت کنند.

 79. علی می‌گه:

  با سلام
  شما اعلام کردید که معدل باید بالاتر از ۱۴ باشد منظور کارشناسی هست یا کارشناسی ارشد.
  چنانچه معدل دوره کارشناسی از ۱۴ کمتر باشد اشکالی دارد.

  باسلام
  منظور معدل کارشناسی ارشد است. خیر، کمتر از ۱۴ بودن معدل کارشناسی، مانعی برای ثبت نام در دوره های پردیس نخواهد بود.

 80. فرزام می‌گه:

  سلام
  من تا آخر دی ۹۳ درسم تموم میشه
  رشته تحصیلیم برق هست و میخوام برق شرکت کنم
  پردیس های برق هیچ کدوم برای ترم بهمن پذیرش ندارن
  آیا میتونم شرکت کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  سلام
  خیر، متأسفانه برای شما امکان شرکت در ترم مهرماه وجود ندارد. طبق شرایط قید شده در دفترچه، داوطلبانی که متقاضی کد رشته های نیمسال اول هستند می بایست تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۳ فارغ التحصیل شوند.

 81. سپیده روان شناسی عمومی می‌گه:

  سلام
  مرسی که مهم هاشو برامون گذاشتین…همیشه خوندن کامل دفترچه کار سخت و زمان بریه که ما رو راحت کردین
  تنها یک سوال:آیا شاغل بودن مشکلی ایجاد می کنه؟یعنی بعد از قبولی تعهد تمام وقت بودن می گیرن و نیاز به استعفا است؟گویا خوارزمی در این زمینه سختگیری می کنه!آیا درسته؟

  سلام
  خیر نیازی به استعفا نیست. بسیاری از کسانی که در حال تحصیل در مقطع دکتری هستند شاغل می باشند. معمولا حضور شما در دانشگاه، فقط یک یا دو روز در هفته که کلاس برگزار می شود کفایت می کند. بله، ممکن است برخی دانشگاه ها سخت گیری بیشتری داشته باشند.

 82. محسن می‌گه:

  سلام
  مدیر محترم سایت و دوستان اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید:
  بین دکتری پژوهش محور دانشگاه دولتی و پردیس اولویت با کدومه است؟
  بین دکتری پژوهش محور دانشگاه ازاد و پردیس اولویت انتخاب با کدومه است؟
  کدومه رو انتخاب کنیم بهتره؟؟؟؟؟

  • مدیریت 94 می‌گه:

   ۱- دولتی
   ۲- پردیس
   ۳- آزاد

   البته قطعی نیست چون ممکن علوم تحقیقات آزاد تهران بهرت از یک دانشگاه دولتی درجه دو یا سه شهرستان باشه.

   کخارج سفر و کار و زندگی را هم باید در نظر داشت

 83. عسل می‌گه:

  با سلام و احترام خدمت مدیر محترم سایت
  ضمن عرض تشکر از اطلاع رسانی به موقع شما، درمورد شیوه پذیرش در این آزمون آیا بحث مجاز بودن دیگر مطرح نیست؟
  چون نوشته شده اطلاعات همه داوطلبان در اختیار دانشگاه مورد نظر قرار میگیرد…
  با تشکر

  __

  با سلام :
  همانطور که در متن دفترچه نیز ذکر شده است این گونه شرایط بستگی به تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون دارد. بدیهی است در صورتی که تعداد شرکت کنندگان بالا نباشد حالت مورد نظر شما برقرار خواهد شد اما اگر تعداد زیادی در آزمون شرکت کنند به طور طبیعی افراد با نمرات کتبی بالاتر معرفی خواهند شد.

 84. علم اطلاعات و دانش شناسی می‌گه:

  من امروز دفترچه را مطالعه کردم . رشته من فقط ۲ نفر در تهران پذیرش دارد . یک نفر پردیس البرز دانشگاه خوارزمی ، یک نفر هم پردیس تهران دانشگاه خوارزمی !! می دانم که حداقل ۲۰۰ نفر شرکت خواهند کرد !!یعنی ۱۹۸ نفر نقش سیاهی لشکر را ایفا خواهند کرد و فقط ” ۲ ” نفر پذیرش می شوند !! من فرض می کنم که تا شهریور به گونه ای معجزه وار درس بخوانم و قبول شوم . تازه باید بروم مصاحبه !! ISI داری ؟ نه ! جزو بنیاد نخبگان هستی ؟ نه ! و ….. بنابر این شرکت در این امتحان یعنی هدر دادن ۲ ماه باقی مانده تابستان و بازهم اجحاف در حق خانوداه ! من که از خیرش گذشتم ! برای سایرین آرزوی موفقیت دارم .

 85. م می‌گه:

  سلام
  ایا این ازمون شامل دوره روزانه میشود یا خیر؟

  سلام
  این آزمون ویژه پردیس های دانشگاهی و با اخذ شهریه می باشد.

 86. شروین می‌گه:

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت آیا اگر فردی در این آزمون پذیرفته شود می تواند در تکمیل ظرفیت شرکت کند؟

  سلام
  فعلا که پذیرش تکمیل ظرفیت قطعی نیست و نمی توان در مورد آن اظهار نظری کرد.

 87. فرناز می‌گه:

  در دفترچه تایید بسیار شده که نباید رشته کارشناسی ارشد با رشته انتخابی برای دکتری مغایرت داشته باشد. در صورتیکه من کد ۱۳۵۹ را وارد کنم، این مغایرت ایجاد می شود!

  بهتر است تا فرصت باقی است از سامانه پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور موضوع را پیگیری فرمایید.

درج نظر