مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

خودداری شریف از ثبت نام 20 دانشجوی پذیرفته شده دکتری 93

۲۰ نفر از دانشجویان نمونه کشوری که با شرکت در کنکور سراسری دکترا و پس از آن مصاحبه حضوری دانشگاه صنعتی شریف در دوره دکترای این دانشگاه پذیرفته شده‌اند، اعلام کردند دانشگاه شریف از ثبت‌نام آنها خودداری کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حدود 20 نفر از دانشجویان نمونه در کشور که با شرکت در کنکور سراسری دکترا و پس از آن مصاحبه حضوری دانشگاه صنعتی شریف، در دوره دکترای این دانشگاه پذیرفته شده‌اند، در تماس با خبرگزاری فارس اعلام کردند که دانشگاه صنعتی شریف از ثبت‌نام این دانشجویان ممانعت کرده است.

این دانشجویان بیان کردند که پاسخ مسئولان دانشگاه شریف برای عدم پذیرش آنها این بوده است که آئین‌نامه سازمان سنجش را قبول ندارند.

این دانشجویان اعلام کردند که معاون آموزشی دانشگاه شریف تهدید کرده است که از ورود آنها به دانشگاه ممانعت می‌کند و در نامه‌ای به صورت مکتوب و امضا شده به نماینده دانشجویان نوشته است: «ما با انتقال این دانشجویان به دانشگاه‌های دیگر موافق هستیم».

یکی از این دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس می‌گوید: با وجود تأکید رئیس کمیته آموزش عالی و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی و حمایت وزارت علوم و سازمان سنجش از آئین‌نامه مکتوب پذیرش دانشجویان دکترا، دانشگاه شریف با شکستن همه قوانین و مقررات ملی و ضایع کردن حقوق مسلم 20 دانشجوی نخبه، در حال تحمیل نظر خود است.

به گفته وی، این 20 دانشجو از لحاظ علمی و پژوهشی در سطحی قرار دارند که می‌توانند از بهترین دانشگاه‌های آمریکا و اروپا پذیرش بگیرند و مسئولان کشور نباید به این مسئله بی‌توجه باشند.

وی می‌گوید: جوانان نخبه‌ای که با از خودگذشتگیِ تمام، کشور سربلند ایران را به کشورهای دیگر ترجیح داده و  با وجود سختی‌های بسیار تصمیم به تحصیل در ایران گرفته‌اند، نباید این چنین تخریب شده و مورد بی‌احترامی قرار گیرند.

این امر موجب نگرانی شدید این دانشجویان و خانواده‌های آنها شده است و پیگیری‌های مستمر از وزرات علوم و سازمان سنجش هم تاکنون نتیجه‌ای نداشته است، به همین منظور با رئیس دانشگاه صنعتی شریف تماس گرفتیم.

رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در این رابطه گفت: دانشکده‌های دانشگاه شریف اعلام کردند که سازمان سنجش تعداد بیشتر از آنچه ظرفیت دانشکده است را معرفی کرده و دانشکده پذیرش این تعداد داوطلب را ندارند.

وی افزود: امروز در جلسه‌ای این مشکل را حل می‌کنیم.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. میر احمد حسینی گفت:

  عالم عاتم امکان است و هیچ چیز بعید نیست

 2. somi گفت:

  سلام .من هم برای این اتفاق متاسفم .البته مسئولان دانشگاه نباید این کار رو می کردند اما باید دید این دانشجویان نخبه همه شرایط رو واقعا داشتن یا نه با نامه برخی بزرگان نخبه باید به حساب میومدند البته نباید همینطوری قضاوت کرد اما این حالت هم نباید فراموش کرد .به هر حال مسئولان دانشگاه به این معتبری وقتی چنین کاری می کنند قبل از هر شایعه ای باید دلیلشون رو خوب توضیح بدن .

 3. افشین گفت:

  واقعا باید برای سازمان سنجش متاسف بود چون بدون در نظر گرفتن نظر اساتید دانشگاهها براشون ظرفیت تعیین میکنه , اساتید دانشگاه شریف کم آدمایی نیستن و الکی کاری انجام نمیدن منتها این بی برنامگی تو همه کارهای سازمان سنجش دیده میشه مثلا هنوز مشخص نکردن که نتایج کنکور سراسری کی میاد حتی تو مصاحبه با خبرنگار هم با صراحت گفتن نمیتونیم تاریخ مشخص کنیم

 4. مهسا گفت:

  واقعا متاسفم …دانشگاهها به چنین سیستمی عادت کرده اند” شاید نباید در چنین اموری مختار باشند!!!!!خود من با چنین وضعیتی از دکتری شیمی آلی دانشگاه رازی رد شدم!!!تا باد چنین بادا…..

 5. تامای گفت:

  ما که 11ام زمان ثبت نام دانشگاه بود و رفتیم ثبت نام کردیم بدون آگاهی از نتیجه آزاد اون‌موقع خبری از تمدید مهلت دانشگاه دولتی نبود.اه این دیگه چ وعضشه

 6. تامای گفت:

  ما که 11ام زمان ثبت نام دانشگاه بود و رفتیم ثبت نام کردیم اون‌موقع خبری از تمدید مهلت دانشگاه دولتی نبود.اه این دیگه چ وعضشه

 7. تحصيلکرده بيکار گفت:

  واقعا حقشون ضايع شده اين انصاف نيست

 8. فرنوش گفت:

  حالا اگه بذارن برن از ایران میگن چرا؟

 9. ریاضی کاربردی گفت:

  خب باید دلیل این کار رو توضیح بدن…

 10. نوشین گفت:

  بار اول که نیست! سال نود و یک هم برای کد رشته 2361 ده نفر ظرفیت اعلام کردند و همه رتبه های تک رقمی رفتند مصاحبه و بعلت تعداد ظرفیت اعلامیشون هیچ دانشگاه دیگه ای هم ظرفیت اعلام نکرد برای مصاحبه اما روز اعلام نتایج نهایی بدون هیچ توضیحی کد رشته رو حذف کردند وگفتن نمیخواهیم! حتی اجازه ندادن به دانشگاه دیگه ای منتقل بشیم و با اینکارشون رتبه تک رقمی ما و زحمت یکسال و سرنوشتمون رو عوض کردند!

 11. برنامه ریزی درسی گفت:

  با سلام
  تکلیف این 20 نفر که مشخص می شود،در هر صورت به شریف راه پیدا می کنند چون حق مسلم اونهاست.
  کسی خبر از اعلام نتایج دکتری نداره؟اخرین خبر گفته بود 15 ،به خدا امروز پانزدهمه.

 12. زهرا گفت:

  خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است
  کارم از گریه گذشتست بدان میخندم….

 13. من گفت:

  واقعا از دانشگاه شریف که مهد پرورش نخبگان منطقه بعیده که اینقدر بی منطق و بچگانه و رفتار کنه.

 14. جواد گفت:

  کاملا درسته امسال سازمان سنجش معلوم نیست چکار کرده. بیشتر از ظرفیت به دانشگاهها اعلام کرده . تو دانشگاه ما هم همین طور شده، طرف بعد از مصاحبه میگفت من عمرا قبول شم ولی وقتی نتایج اومد ….

 15. سعادت گفت:

  واقعا خیلی وضعیت وازرت علوم و دانشگاههای کشور نا به سامان است مایه تاسفه.!

 16. masoudroid گفت:

  آخه دوست عزیز مسئله اینه که معیارهای انتخاب دانشجوهای نخبه هم جای سوال داره. سابقه پژوهشی واقعا ملاک قرار دادم میشه یا سابقه…

 17. محمد فیزیکی گفت:

  سلام

  آخر چرا با این نخبگان این طور برخورد می کنید. اینها نیز مانند بقیه می گزارند و می روند.
  قبل از اعلام نتایج باید دانشگاه شریف با سازمان سنجش هماهنگ باشد نه الان که اینها پذیرش گرفته اند و دیگر جایی دیگر قبول نشده اند.