مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی در کانون توجه دانشگاه آزاد

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی توسعه کمی و کیفی  دوره های تحصیلات تکمیلی  را وظیفه ملی این دانشگاه دانست.

به گزارش پی اچ دی تست، دکتر میرزاده در جمعی از مدیران و اساتید محترم دانشگاه آزاد اسلامی نکاتی را تصریح کردند که به شرح زیر می باشند:

 دکتر میرزاده با اشاره به دستاوردهای طرح تجمیع خاطر نشان کرد: ۱۴۲۹ رشته محل در مقطع دکتری و ۵۲۲۵ رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد از مهم ترین دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی بود و  با تاکید بر این موضوع که تا اردیبهشت ۹۴ باید رشته محل های کارشناسی ارشد و دکتری با استانداردهای آموزش عالی ایران تطبیق داشته باشد، اظهار کرد: این کار شهامت و تلاش تمام شما را می خواهد، بنابراین نباید کوچکترین تعللی در این موضوع ایجاد شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در کشور ۱۰ میلیون بی سواد وجود دارد، عنوان کرد: با این اوضاع جای تاسف دارد که مخالفان دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی داد سخن سر می دهند.

وی با بیان اینکه ما در جهان هم یک مسئولیتی داریم که از ماموریتهای ملی دانشگاههاست، گفت: سهم تولید علمی ایران در جهان کمتر از ۲ درصد است، بر این اساس باید بتوانیم تحصیلات تکمیلی را توسعه دهیم.

وی با تاکید بر اینکه برای ترم بهمن تنها واحدهایی می تواند دانشجوی جدید را در رشته محل های جدید پذیرش کنند که امکانات لازم را مهیا کنند، تصریح کرد: قطعا در صورت عدم وجود امکانات لازم از سوی واحدها از جمله  جذب استاد و هیات علمی رشته محل های واحدها لغو خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم دانشگاه آزاد اسلامی در سطح ملی منطقه ای و جهانی سرآمد باشد راهی جز توسعه تحصیلات تکمیلی نداریم، البته باید در دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه تحصیلات تکمیلی ظرفیت سازی همراه با برنامه انجام گردد.

وی در ادامه با اشاره به تجمیع واحدهای علوم تحقیقات با واحدهای مادر، عنوان کرد: هدف دانشگاه آزاد اسلامی از طرح تجمیع این بود که استاندارد سازی ها را بالا ببرد، هم افزایی انجام دهد و اساتید را بیشتر به کار گیرد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۸)

 1. امیدوار روانشناس می‌گه:

  تهران- ایرنا- معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فرآیند توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش ظرفیت در این مقاطع توقف پذیر نیست و ادامه خواهد داشت. بهمن ماه سال جاری نیز مطابق با استانداردهای وزارت علوم مجدداً اقدام به پذیرش دانشجو خواهیم کرد.

 2. امیدوار روانشناس می‌گه:

  سلام لطفاً تکمیل ظرفیت رااعلام بفرمایید اگر هم خدایى نکرده نیست بگویید تابراى سال آینده آماده شویم،سپاسگذار ازتمام خدمات دانشگاه آزاد هستیم
  آفتاب آرامش بوشهر ممنون ازحمایت ومتنهاى زیبایتان.
  موفقیت وخوشحالى همگان راازخداوند بزرگ خواستارم.من الله توفیق

 3. مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی عمومی آفتاب آرامش بوشهر می‌گه:

  سلام دکترمیرزاده ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی توانایی شما در آرام سازی اشخاص جویای علم بسیار ستودنی است.اینجانب به عنوان مشاور و صاحب امتیازمرکز مشاوره در جنوب کشور از تلاش و کوشش شمابسیار سپاسگزارم.بعضی از مراجعان مراجعه کننده به مراکز مشاوره ازاضطراب و استرس ناشی از بلاتکلیفی در رنج هستند.لذا برای کمک به آرام سازی این گونه اشخاص همت فرماییدو زمان و تاریخ تکمیل ظرفیت را اعلام فرمایید و چنانچه تکمیلی درکارنیست بیش از به انتظار گذاشتن آنان به صلاح نیست چون عایدی این رنج به سایرین افراد وابسته نیز منتقل می گردد.و باعث خلل در زندگی آنان گردیده است .قبلا از حسن نیت و درایت شما دانشمند فرزانه سپاسگزارم. عرب زاده مرکز مشاوره آفتاب آرامش بوشهر

 4. علوم سیاسی-سیاستگذاری می‌گه:

  واقعن دکتر میرزاده جای تشکر داره/
  با مصاحبه رییس دانشگاه میشه فهمید تکمیل ظرفیت تو دی ماه اعلام میشه
  چون گفته دانشگاه هایی که تا پایان اذر هیت علمی جذب نکنن نمیتونن برای ترم بهمن دانشجو بگیرن

 5. شهلا می‌گه:

  از جناب آقای میرزاده صمیمانه تشکر می کنیم و از مسئولین محترم کمیسیون آموزشی مجلس خواهش می کنیم با آقای میرزاده مساعدت فرمایند تا جمع کثیری از عاشقان کسب علم و ادب سپاسگزار و دعاگوی آنها شوند.

 6. شهلا می‌گه:

  مسئولین محترم کمیسیون آموزشی مجلس و مسئولیت محترم دانشگاه آزاد اسلامی لطفا هرچه زودتر تصمیم نهایی را اتخاذ فرمایید. این بلاتکلیفی قشر عظیمی از تحصیلکرده ها موجب فرار مغزها می شود. باور بفرمایید افرادی که آزمون سال قبل را با موفقیت پشت سر گذاشتند ولی هنوز بلاتکلیف هستند، علاوه بر هزینه گزاف، وقت گرانبهای خود را نیز هدر دادند، علاوه بر آن به خاطر این بلاتکلیفی نمی توانند برنامه ریزی درستی داشته باشند.
  و من الله التوفیق

 7. زهرا کاکا می‌گه:

  ازجناب اقای دکتر میرزاده به خاطرتلاش بی وفقه تشکر می کنیم لطفا زمان تکمیل ظرفیت دکتری رااعلام نمایید

درج نظر