مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

تکمیل ظرفیت نیمسال دوم دکتری آزاد در پیچ و خم بهارستان

با آنکه قرار بود تکمیل ظرفیت ترم دوم دکتری  آزاد در هفته اول آبان اعلام گردد هنوز خبر موثقی در این زمینه منتشر نشده است.

به گزارش پی‌اچ‌دی تست، با وجود اعلام دو تکمیل ظرفیت برای مقطع دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۳ و ارائه تسهیلات جابه‌جایی رشته محل‌ها برای پذیرفته‌شدگان، ظرفیت برخی رشته‌ها در شهرهای مختلف تکمیل نشده است. با این حال هنوز خبری مبنی بر اعلام تکمیل ظرفیت  نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۳-۹۴ توسط روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی منتشر نشده است.

این در حالی است که طبق اعلام سایت‌های خبری قرار بود برای تکمیل ظرفیت ترم بهمن دکتری آزاد، در هفته اول آبان ماه اطلاع‌رسانی شود.  به نظر می رسد درگیری ها و پیگیری های مجلس شورای اسلامی در خصوص قانونی بودن افزایش ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد علت اصلی تعلل مسئولین در اعلام ظرفیت های جدید است. هر چند  برخی تصویب رشته محل‌های جدید دکتری در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد و مشخص نشدن ظرفیت‌های خالی دانشگاه‌ها به علت باز بودن سامانه جابه‌جایی پذیرفته‌شدگان را هم بی تاثیر نمی دانند.

در هر حال این تاخیر طولانی در اعلام تکمیل ظرفیت بهمن ماه -هر دلیلی که داشته باشد- نیازمند اطلاع رسانی دقیق و شفاف است ؛ دست کم در زمینه قطعیت تکمیل ظرفیت بهمن و زمان دقیق آن.

امیدواریم مسئولین امر وضعیت خاص داوطلبان این دوره را در نظر گرفته و با ارائه اطلاعات موثق و دقیق موجبات آسودگی خاطر و آرامش فکری این عزیزان را فراهم آورند. نباید از نظر دور داشت که تا آزمون ۹۴ نیز زمان زیادی باقی نمانده است.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷۶)

 1. مدیریت مالی می‌گه:

  باید قانونی بگذارند که در صورتی قبولی در واحد جدید قبولی قبلی کان لم یکن میشود، انوقت افراد دقت بیشتری در انتخاب رشته میکنند. در ضمن فراموش نکنیم کسی که رتبه بهتری دارد حق دراد جای بهتری قبول شود.

 2. حمید می‌گه:

  بچه ها خبرش توی همین سایت هست.فقط ۵۰۰تا؟؟؟؟

 3. مهردادPR می‌گه:

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه سه ساله این دانشگاه برای اصلاح هرم هیات علمی گفت: برای سال ۹۴، ۹۵ و ۹۶ برنامه داریم که سالانه ۵ هزار نفر دکتری تخصصی (Ph.D) به مجموعه دانشگاه آزاد اضافه شود.
  دکتر حمید میرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازسازی هرم هیات علمی در این دانشگاه افزود: یکی از اولی ترین برنامه های ما بحث توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی است به خصوص موضوع جذب هیات علمی جوان است.

  وی گفت: اصلاح هرم هیات علمی در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی است. اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۲ هزار عضو هیات علمی استادیار به بالا داریم که امسال ۵ هزار نفر به این مجموعه اضافه می شوند و این تعداد به ۱۷ هزار نفر می رسند. ضمن آنکه دانشگاه آزاد دارای ۱۷ هزار هیات علمی مربی نیز هست.

  میرزاده خاطرنشان کرد: برای سال ۹۴، ۹۵ و ۹۶ نیز برنامه داریم که سالانه ۵ هزار نفر دکتری تخصصی (Ph.D) به مجموعه دانشگاه آزاد اضافه شود. به طوری که نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد در حال حاضر یک به ۴۳ است به این ترتیب به یک به ۳۵ می رسد.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: این میزان تقریبا با نرم نسبت استاد به دانشجو در بخش دولتی همخوانی خواهد داشت.

 4. مهردادPR می‌گه:

  دکتر مجتبی علوی فاضل در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، افزود: به محض اینکه معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، فهرست تکمیل ظرفیت در مقطع کارشناسی ارشد ارا اعلام کند، فراخوان برای ثبت‌نام از طریق سایت این معاونت به آدرس http://www.azmoon.org صورت خواهد گرفت.

  وی ادامه داد:دانشگاه آزاد اسلامی در این مرحله از تکمیل ظرفیت، توانایی این را دارد که حدود ۳۰ هزار نفر را در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش کند.

  معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد یادآور شد: در مقطع دکتری ، ظرفیتی در حدود کمتر از ۵۰۰ نفر باقی مانده است.

  مخالفان برنامه توسعه‌ای دانشگاه آزاد ، هیچ برنامه‌ای ندارند

  وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به منتقدان دانشگاه آزاد اسلامیگفت: مخالفان برنامه توسعه‌ای دانشگاه آزاد، هیچ برنامه‌ جایگزینی ندارند این در حالی است که منتقد خوب کسی است که علاوه بر اینکه نقاط قوت را می‌بیند، عیب‌ها را بگوید و برای آن راهکار عملی ارائه کند.

  علوی فاضل اضافه کرد: متاسفانه افرادی که مرتبا با دانشگاه آزاد مخالفت می‌کنند، هیچ برنامه عملیاتی ندارند در حالی که مدیریت و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی از نقدهای منصفانه و واقع‌گرایانه استقبال می‌کند.

  معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دکتر میرزاده شخصیتی عملگرا با دید توسعه و پیشرفت دارند، گفت: افراد نباید به دلیل مسائل گروهی و سیاسی، مصلحت مردم را زیر سوال ببرند.

 5. خبر ناخوشایند می‌گه:

  سلام دوستان
  یه خبر جدید برای تکمیل ظرفیت ارشد تو خبرگذاری آنا زده شده که توش متاسفانه اومده:
  وی ادامه داد:دانشگاه آزاد اسلامی در این مرحله از تکمیل ظرفیت، توانایی این را دارد که حدود ۳۰ هزار نفر را در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش کند.
  معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد یادآور شد: در مقطع دکتری ، ظرفیتی در حدود کمتر از ۵۰۰ نفر باقی مانده است.
  این همه انتظار واسه ۵۰۰ نفر با این همه رشته محل؟؟؟

 6. سیما به مهرداد می‌گه:

  سلام اقا مهرداد چه خبر. با این مشکلات و ایرادایی که مجلس گرفته تکمیل ظرفیت داریم?

 7. لیلا می‌گه:

  آقا مهرداد سلام لطفا بفرمائید برای تکمیل ظرفیت بهمن از اونهایی دعوت میکنن که دعوت به مصاحبه شدن یا این شانس رو به ما هم میدن که دعوت نشدیم در ضمن من فقط ۳ نفر با آخرین فرد قبول فاصله دارم دانشگاه علوم تحقیقات تهران رتبه ام ۱۷ است اما اصلا دعوت به مصاحبه نشدم

  • مهردادPR می‌گه:

   باسلام
   از اونجایی که قرار نیست مجددا مصاحبه بگیرن، بنابراین، فقط افرادی که دعوت شدن و در مصاحبه حاضر بودن، در چرخه پذیرش قرار خواهند گرفت.

 8. زهرا می‌گه:

  سلام اگه قصد دارند تکمیل ظرفیت بهمن را اعلام نکنند جواب داوطلبانی که مهر ماه گرایش آنها جزءشرکت کنندگان تکمیل ظرفیت نبود چیست آیا این بی عدالتی نیست؟لااقل به این گرایشها یه فرصت بدهند ما آخر مهر منتظر بودیم.

 9. رامین می‌گه:

  باسلام به همه دوستان:من وتمامی دوستانم از مدیریت سایت به دلیل اطلاع رسانی خوب تشکر میکنیم ما هم منتظر اعلام تکمیل ظرفیتها هستیم امیدواریم مجلس محترم به دغدغه خاطر ماهم پاسخ دهند.

 10. حالا اگه تکمیل بهمن باشه آیا درهمه ی رشته ها اعلام میشه؟؟؟
  همش فکروخیال
  بابا بگین راحتمون کنین خب:(

 11. حامد می‌گه:

  از حامد به یاشار من شاهرود درس میخونم . اگه دکتری حسابداری شاهرود قبول شدی تلفن ت رو بهم ایمیل بزن تا زنگ بزنم و اطلاعات کامل بهت بدم.

  • یاشار می‌گه:

   باتشکر از لطف شما اما رشته من بیوشیمی شاهرود نمیتونم بیام محل کار وزندگیم تهرانه مسیرش طولانی. وبا دانشگاه تماس گرفتم گویا کلاسا سه روز در هفته است عملا یعنی غیر ممکنه بتونم اونجا درس بخونم.

  • امیر می‌گه:

   سلام آقا حامد من حسابداری هستم چطور می تونم باهاتون در ارتباط باشم؟

 12. هوشنگ می‌گه:

  دوستان با این اوضاع بنظر میرسه که : حتماً تکمیل ظرفیت هست اما ممکنه که واحدهایی که مجوز و رشته جدید گرفتن را حذف کنند ولی برای واحدهایی که از قبل مجوز داشته اند را برای ترم بهمن ماه ، دانشجو جذب کنند.

 13. Omid می‌گه:

  سلام دوستان,باتوجه به گذر زمان,دکترا مدرسان شریف ثبت نام کردم واسه سال اینده!با اختلاف یک نمره مهر قبول نشدم!نظرتون چیست!؟؟؟

 14. حمید می‌گه:

  یه اعلام وضعیت خواسته ی زیادیه از دانشگاه آزاد؟؟؟اگر تکمیل ظرفیت هست بگن و تاریخشو اعلام کنن.اگر نیست هم خب بگن که نیست.بهترین روزهای عمرمون داره با این استرس میگذره

  • امیدی می‌گه:

   به نظر من دلیل اینکه حتی با امکان جابه جایی داانشجو دکترا ، رشته محل های دانشگاه آزاد تکمیل نمیشه ، عدم امکان تغییر گرایش است.
   مثلا در شهر محل زندگی ما از ۱۵ گرایش مختلف مدیریت فقط یک رشته آمده است. من هم اول اصفهان قبول شدم ولی نرفتم . چون سال آینده میخوام برای شهر زندگی خودم امتحان بدم. ولی اگر تو تکمیل ظرفیت بهمن اجازه تغییر گرایش بدن به نظرم مشکل حل می شود.

 15. پریسا می‌گه:

  دکتر مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به رشد ۴برابری ظرفیت دوره دکتری و دو برابری دوره کارشناسی ارشد در سال جاری، گفت: فرآیند توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش ظرفیت در این مقاطع توقف پذیر نیست و ادامه خواهد داشت. بهمن ماه سال جاری نیز مطابق با استانداردهای وزارت علوم مجدداً اقدام به پذیرش دانشجو خواهیم کرد.(تو سایت دانشگاه آزاد نوشته)در دیدار با آقای هاشمی

 16. اموزشی می‌گه:

  مجلس یه گزارشی ارائه داده فکر کنم کل دانشگاه ازادو کنسل کنن چرا به پیام نور و جامع علمی کاربردی گیر نمیدن یا هر دهکوره سراسری رشته های علوم پایه و فنی مهندسی تو دکترا ورمیداره

 17. زهرا می‌گه:

  سلام مسولین توجه دارند که با وجود این ظرفیت زیاد کارشناسی ارشددرآینده اینها نیاز به استاد ودکتر دارند بنابراین ظرفیت دکترا مناسب بوده ومن به نمایندگی دوستان جامعه شناس گرایش توسعه اقتصاد منتظر اعلام تکمیل ظرفیت بهمن ماه هستیم

 18. حمید حسابداری می‌گه:

  به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد، جلسه هماهنگی اجرای اهم برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با حضور حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هیات رئیسه، نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان هماهنگی استان‌ها و دبیران هیات امناهای استانی برگزار شد.

  حمید میرزاده در ابتدای این جلسه در زمینه اهم برنامه‌ها به اجرای طرح کلی موضوع جلسه پرداخت.

  وی با تاکید بر جذب هیات علمی تا پایان آذر ماه توسط واحدهای دانشگاه آزاد، گفت: در غیر اینصورت واحدهای دانشگاهی نمی‌توانند در بهمن ماه در رشته محل‌های جدید، دانشجوی جدید جذب کنند و در صورت عدم جذب هیات علمی توسط واحدها تا اردیبهشت ماه آتی رشته محل‌های واحدها تعلیق خواهد شد.

 19. پریسا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.برای دکترا تکمیل ظرفیت چه تاریخی اعلام میشود.؟
  اگر برای ترم بهمن تکمیل ظرفیت داشته باشیم دی ماه اطلاع رسانی میکنیم ، درحال حاضر مشخص نیست /سوال دیروز ارسال کردم جواب دادن اگه تکمیل باشه دیماه اطلاع رسانی میشه.نظرتون چیه بچه ها؟

 20. میترا به مهرداد pr می‌گه:

  روحیم خیلی خرابه آقا مهرداد
  از شما تشکر میکنم و خواهش میکنم اگر اطلاعات دقیقی پیداکردید سریع بفرمایید واقعا ممنون میشم

 21. صنعتی می‌گه:

  آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار هیات رئیسه و دبیران هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی: شجاعت دکتر میرزاده در گسترش تحصیلات تکمیلی ستودنی است / دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه ملی است که باید در خدمت منافع ملی باشد

 22. صنعتی می‌گه:

  دکتر علوی فاضل: توسعه تحصیلات تکمیلی موجب تحقق شعار عدالت شده است

  دکتر مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به رشد ۴برابری ظرفیت دوره دکتری و دو برابری دوره کارشناسی ارشد در سال جاری، گفت: فرآیند توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش ظرفیت در این مقاطع توقف پذیر نیست و ادامه خواهد داشت. بهمن ماه سال جاری نیز مطابق با استانداردهای وزارت علوم مجدداً اقدام به پذیرش دانشجو خواهیم کرد.

  وی توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی را مصداق تحقق شعار عدالت دانست و گفت: با این اتفاق جدید در دانشگاه آزاد اسلامی توانستیم بومی گزینی را در سراسر کشور اجرا کنیم.

  علوی فاضل با بیان اینکه مخالفان دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال کمرنگ کردن موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، افزود: ایجاد دوره های پست دکتری در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است که در این راستا به دنبال جذب اعضای هیأت علمی از دانشگاه های داخلی و خارج از کشور هستیم.

 23. nm می‌گه:

  منم علوم تحقیقات ساری دکتری مدیریت پذیرفته شدم.ولی کلاسمون ۶نفره است.ازسطح علمی دانشگاه هم خیلی راضیم

 24. مهردادPR می‌گه:

  خانم میترا
  تکمیل ظرفیت بزودی اعلام میشود.

 25. مهردادPR می‌گه:

  به خانم میترا و سایر دوستان منتطر تکمیل:

  خبری از خبرگزاری مهر:
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به جذب هیات علمی توسط واحدهای دانشگاهی تا پایان آذر ماه تاکید کرد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه هماهنگی اجرای اهم برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی با حضور میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هیات رئیسه، نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان هماهنگی استان ها و دبیران هیات امناهای استانی برگزار شد.

  دکتر حمید میرزاده در ابتدای این جلسه در خصوص اهم برنامه ها به اجرای طرح کلی موضوع جلسه پرداخت.

  وی با تاکید بر جذب هیات علمی تا پایان آذر ماه توسط واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در غیر اینصورت واحدهای دانشگاهی نمی توانند در بهمن ماه در رشته محل های جدید، دانشجوی جدید جذب کنند و در صورت عدم جذب هیات علمی توسط واحدها تا اردیبهشت ماه آتی رشته محل های واحدها تعلیق خواهد شد.

 26. اموزشی می‌گه:

  بچه ها تو سایت ازاد علوی فاضل گفته مطابق استاندارد وزارت علوم بهمن ماه هم پذیرش داریم حتی بست دکترا هم میخوان بذارن

 27. متن نامه تقدیر و تشکر نمایندگان مجلس از مدیریت توانمند دکتر میرزاده می‌گه:

  روز گذشته ۱۹۰ نفر از نمایندگان مجلس در نامه ای از خدمات و زحمات دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

  به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن این نامه که رونوشتی از آن به دفتر ریاست جمهوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز ارسال شده، به شرح زیر است:

  با سلام و احترام،

  نظر به رعایت عدالت آموزشی، توزیع عادلانه مقاطع و رشته های تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها و شهرستان ها، بدین وسیله از مدیریت موثر، توانمند و خدمات صادقانه جناب آقای دکتر حمید میرزاده ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر و تشکر به عمل می آید.

 28. میترا به مهرداد pr می‌گه:

  به مهرداد مهم و فوری
  ضروری و حیاتی

  تکمیل ظرفیت تو دی ماه اعلام میشه?!
  چون رییس دانشگاه گفته دانشگاه هایی که تا پایان اذر هیت علمی جذب نکنن نمیتونن برای ترم بهمن دانشجو بگیرن
  میشه ی خبری بگیرین ?! شما گفته بودید به زودی اینجوری یکی دو ماهی طول میکشه که?! مهرداد خان خواهشا پاسخمو بدید

 29. میترا می‌گه:

  مهرداد خان خبر جدید داری?!

 30. بد شانس می‌گه:

  نمی توان علم رو محدود کرد باید در علم باز باشه و هر کی خواست بره بخونه ، دیروز تو خبر دو برادری رو نشون می داد که تا لیسانس ایران درس خوندند و به دلیل محدودیت پذیرش رفتن خارج و اونجا ادامه تحصیل می دند حالا یه چیزی اختراع کردند که برا اولیل بار در دنیا اتفاق افتاده ، بگذارید طور دیکه بکم دو برادر تا لیسانس ، بیت المال روش هزینه کرده بعد که به سد ارشد رسیدند رفتند خارج حالا خارجی داره ازشون استفاده می کنه . نباید دانشجویان و فارغتحصیلان دکتری اینقدر راجب پذیرش چشم تنک باشند این حد پذیرش در مقابله با تعداد داوطلبان که چیزی نیست

  • رضا می‌گه:

   دوست عزیز نباید مسائل را با هم قاطی کرد
   اینطور نیست که دانشگاه های معتبر خارجی در را برای همه باز کنند
   دانشگاه های معتبر خارجی هم اینقدرها کشکی نیست حداقل طرف مثل بلبل انگلیسی بلد بوده که رفته و باید چندین مقاله معتبر و آزمون داد
   تازه کلی هزینه باید پرداخت کنند

   • شهاب می‌گه:

    واقعا با رضا موافقم . این دوستانی که فکر میکنن دانشگاه های معتبر خارجی به راحتی میشه رفت اگه یک مثال بزن بخدا قسم درسمو ول میکنم . ما برای اینکه از دانشگاه های معتبر خارجی پذیرش بگیریم باید به حداقل ۱۰۰۰ تا استاد ایمیل درخواست بدیم که اگه خیلی شانس داشته باشی حداکثر ۱۰ تاشون جواب میدن که ۹ تاشون کلی رزومه قوی میخواد بهمراه مدرک تافل یا ایلتس یکیشون شایدی مدرک زبان نخواد ولی اگه بری و نتونی مکالمه روزمرتو با استاد انجام بدی ریجکتت میکنن .
    قابل توجه دوستانی که فکر میکنن به این راحتی میشه رفت خارج
    در حال حاظر ۸۰ درصد دوستام کاراشونو درست کردن برن از مهندسی نفت گرفته که دوستانی توی دانشگاه دارم تا کشاورزی دانشگاه تهران و گرگان . اونجا ازت حمایت میکنن حقوق میدن حرفه یاد میگیری و….. ولی اینجا امکانات ازمایشگاهی زیر خط فقر باید تحقیقاتتو با ازمایشگاه و….. تنظیم کنی تازه اگه ریس فلان دانشگاه اجازه بده شما بری ازمایشاتتو اونجا انجام بدی و….. .

  • آناهیتا می‌گه:

   صد هزار بار درود و احسنت

  • محمدحسین می‌گه:

   عزیزم، کسی مخالف افزایش ظرفیت نیست. ولی شهرستان کوچکی که در رشته مهندسی کامپیوتر، یک عضو هیئت علمی داره که همزمان رییس واحد هم هست، و در مقطع ارشد نزدیک ۱۰۰ دانشجو داره، چطور میتونه یا میرسه تا به تربیت دانشجوی دکترا بپردازه؟
   لطفا منطقی باش انشالله قراره دکتر بشی

 31. قدیمی می‌گه:

  سلام دوستان کسی می تونه برای منابع دکترا مدیت آموزشی من رو راهنمایی کنه یا از جایی تهیه کنم

 32. رضا می‌گه:

  واقعأ افزایش ظرفیتها اگر از حد خارج شود بجز بی ارزش شدن علم و دانش حاصل دیگری ندارد.
  امسال دانشگاه های دولتی در مجموعه مدیریت شامل تمام رشته های آن که بیش از ده گرایش است کلأ ۶ نفر پذیرش داشت اما دانشگاه آزاد تا کنون دو بار تکمیل ظرفیت داشته است!!!

  • Nikoris می‌گه:

   نه دوست عزیز شش نفر تکمیل ظرفیت داشت و در مرحله اول تعداد بسیار بیشتری پذیرش شدند. در ضمن این مورد به نظر من نمیتونه به عنوان یک رویه صحیح قابل استناد باشه و خطوط صحیح رو برای پذیرش نشون بده

 33. شباب می‌گه:

  Phd از اینکه مارا درک کردید وتلاش میکنید که دغدغهای ما را به گوش مسئولین میرسانید بسیاربسیارممنون

 34. مینا می‌گه:

  امیدوارم با تکمیل ظرفیت موافقت نشه. چون با افزایش بی رویه جذب دانشجو هم کیفیت اموزشی پایین میاد هم ارزش مدرک.

 35. زهرا کاکا می‌گه:

  سلام لطفا نتایج جابجایی دکتری رااعلام کنید تشکر

 36. مهناز می‌گه:

  اگر واحدها تا پایان آذر نسبت به جذب هیات علمی اقدام نکنند در بهمن ماه نمی توانند از قانون جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی استفاده کنند و اگر این موضوع از طرف واحدها تا اردیبهشت هم ادامه یابد رشته محل واحدها تعلیق خواهد شد.)التیماتوم دکتر میرزاده به واحد ها

 37. صبا می‌گه:

  در واقع باید گفت اون دومی تکمیل ظرفیت نبود چند تا رشته محل جدید بود که برای بار اول داشتن دانشجو میگرفتن

 38. امید می‌گه:

  با تشکر از مدیریت محترم سایت وزین phdtest
  هم اکنون بسیاری از واحدها ظرفیتهای خالی دارند و با ۲ تا ۴ نفر کلاسها را تشکیل می دهند و تکمیل ظرفیتی را که اوایل مهر اعلام کردند صرفا برای رشته محلهای جدید بود و از آنجائیکه امکان شرکت همه حتی قبول شدگان وجودداشت طبیعی بود فقط افراد قبول شده قبلی می توانستند در این تکمیل ظرفیت جابجا بشوند . و از طرفی با جابجایی که الان در سایت گذاشتند و شرط نمره اخرین نفر پذیرفته شده کسی امکان جابجایی ندارد

 39. ماهان می‌گه:

  سلام.دوستان کسی از اعلام نتیجه جابجایی ها خبر نداره؟

 40. سلام می‌گه:

  کاش تضمینی برا این همه هزینه کردن و عمر گذاشتن میگذاشتن با این همه آدم بیکار حالا ظرفیتم اضافه کنن به کجا میرسیم؟!!!!!
  اونایی که باید قبول میشدن شدن دیگه سطح علمی رو پایین نیارن …

 41. شاهرخ می‌گه:

  بعید می دانم با این وضعیت جرات بکنند تکمیل ظرفیت اعلام کنند از خبر پیداست قرار است ترم بعد کلاس های بالای بیست نفر رو دو کلاس کنند خوب با این حساب دیگه استادی ندارند تا تکمیل ظرفیت بگیرند علوم تحقیقاتی که من هستم اکثرا بالای بیست نفرند حالا تو شهرستان ها خبر دارم ظرفیت کمتر هست

  • یاشار می‌گه:

   توسایت مرکز آزمون هم خبر گذاشتن که تا هییت علمی جذب نکنن نباید دکترا پذیرش کنن پس نباید امید به تکمیل ظرفیت داشت چقدر بد!واقعا چقدر بد!

 42. بازاریابی می‌گه:

  باز دست سایت phd testدرد نکنه هوای ما رو دارند

 43. آرش- درشا می‌گه:

  سلام
  اگه تکمیل ظرفیت اعلام بشه برای اونایی هست که مصاحبه رفتن یانه؟اونایی هم که مصاحبه نرفتن دعوت به مصاحبه میشن

  • مریم/ آموزش زبان می‌گه:

   قطعا واسه کساییه ک نمره مصاحبه دارن، با این حمله ای ک به دانشگاه آزاد شده بیش از نصف مصاحبه شده ها تکلیفشون نا معلومه، چه برسه به …

 44. جامعه شناسی بررسی مسایل اجتماعی می‌گه:

  ممنون از حسن توجه شما
  ما هم از مسئولین عاجزانه خواهش می کنیم ما رو از این آشفتگی فکری در بیارن،من خیلی امیدوار تکمیل ظرفیت بهمن هستم
  از بچه های جامعه شناسی هم خواهش می کنم در این تبادل نظرات حضور داشته باشند

 45. جغرافیا وبرنامه ریزی شهری می‌گه:

  بی زحمت آری یا خیرش را زودتر اعلام کنید

 46. میثم می‌گه:

  ۲ روز دیگه کنکور سال جدید شروع می شه دیگه ول کنین تکمیل ظرفیت رو همش الکیه

 47. جغرافیا وبرنامه ریزی شهری می‌گه:

  سلام ما همچنان منتظر تکمیل ظرفیت بهمن ماه هستیم هیج جا نمی ریم همین جا هستیم

 48. مریم/ آموزش زبان می‌گه:

  با این نظر مساعد مجلس ممکنه خبری بشه
  شنیدم برای فردا ۲۷ آبان هم دکتر میرداده رو واسه یه سری توضیحات خواستن، البته موثق نیست، از همکارام شنیدم

درج نظر