مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

حذف کنکور مستقل دکتری 1394 پردیس های دانشگاهی

سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ثبت نام آزمون دکتری 94 از حذف پذیرش مستقل پردیس های دانشگاهی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی تست، در اطلاعیه سازمان سنجش از داوطلبان متقاضی ورود به دوره های دکتری پردیس های دانشگاهی خواسته شده است با توجه به حذف پذیرش های دیگر ( شامل آزمون های داخلی دانشگاه ها در سال های گذشته و آزمون دکتری پردیس در سال جاری ) در صورت تمایل به تحصیل در این واحد ها در آزمون دکتری سراسری 94 ثبت نام نمایند.

در این اطلاعیه تذکر داده شده است که : داوطلبان علاقمند به تحصيل در دوره‌هاي پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور توجه داشته باشند، پذيرش دانشجو در دوره پرديس خودگردان در آزمون ورودي دكتري (Ph.D) سال 1394  در كليه دانشگاهها و موسسات آموزش عالي  به همراه ساير دوره‌هاي تحصيلي از طريق همين مرحله صورت خواهد گرفت. لذا با توجه به اينكه هيچ دانشگاهي براي پذيرش در اين دوره، آزمون اختصاصي برگزار نخواهد كرد به داوطلبان توصيه مي شود براي پذيرش در دوره پرديس خودگردان در اين مرحله ثبت‌نام نموده و در تاريخ مقرر در آزمون شركت نمايند.

 

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. امیر گفت:

  مثل همیشه می گم، پردیس هم یکی از دوره های رایج دانشگاه سراسری است.فقط باید جریمه مالی ( شهریه)پرداخت کنید چرا؟ چون رتبتون کمتر از روزانه شده.همین.پس دیگه چرا مقایسه می کنید اصلا!!!

 2. شوکا گفت:

  تکلیف مایی که اطلاع نداشتیم چیه و دلمونو خوش کرده بودیم به پردیس

 3. fatima گفت:

  سلام وقت بخیر
  میشه اگه خبری درباره دانشگاه پردیس شد ایمیل بفرستید
  تشکر

 4. reza گفت:

  با سلام ما هم ازاینکه ازمون جداگانه پردیس حذف شده خبرنداشتیم ومنتظر اعلام دفترچه پردیس بودیم ایا راهی هست که ما هم درازمون پردیس ثبت نام کنیم

 5. hasan گفت:

  با سلام ما منتظر ثبت نام ازمون دکتری پردیس بویم چون دز ازمون سراسری شرکت نکردیم اطلاع نداشتیم که ازمون پردیس جداگانه برگزار نمیشود لذا ازمسئولین سازمان سنجش میخواهیم تدابیری بیندیشند که ما هم بتوانیم درازمون این دانشگاه شرکت کنیم

 6. magid گفت:

  اکثر افرادی که مایل به شرکت در ازمون دکتری پردیس بودنداز اینکه ازمون جداگانه برگذار نمی شود اطلاع نداشتند با توجه به اینکه ازمون در سال گذشته جدا برگذار میشد منتظر اطلاعیه این دانشگاه بودند لذا به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی شاید حدود 80درصد افراد ازاینکه ازمون پردیس جداگانه برگزار نخواهد شد بی اطلاع هستند لذا ازمسئولین محترم خواهشمندیم فکری بکنند که این افراد هم بتوانند درازمون شرکت کنند

 7. پاسخگو گفت:

  مدرک پردیسها واقعا معتبره چون دو سهمیه در خیلی از دانشگاههای دولتی تعریف میشه : روزانه و پردیس و خیلیها شبانه رو جمع کردن.
  پارسال عمده سهمیه پردیسها بچه های خوب و قوی بودند که با انگیزه درس خوندن اومده بودن (گرایش زبان انگلیسی) و من با بعضیهاشون دوستم.

  من ساکن مشهدم و ارشد اموزش زبان رو از دانشگاه فردوسی (سهمیه روزانه) دارم می گیرم و سهیه پردیس دکتری رو هم ایشالا میزنم. از احوال دانشگاه ازاد هم خبر دارم. میخوام صادقانه یه قضیهای رو بگم .

  یک موج ناباوری بعد اینکه دانشگاهها اعلام کردند دانشجو به سبک همه جای دنیا با رزومه و معدل و مصاحبه تو واحد بین الملل می پذیرن در همه واحد های ازاد ایجاد شد.

  خیلی از واحد ها تعطیل شدن و بچه های خودشون هم رغبتی به بودن در دانشگاه ازاد نشون نمی دانند.

  برای همین از اونجایی که همیشه يه سیاستی تو کار مسئولان ماست مخصوصا اونایی که تو ازاد هستند با جو درست کردن و انگ زدن خواستند به اعتبار واحد های بین الملل ضربه بزنن.

  در حالیکه به واقع دانشجوهایی هم که برای تحصیل مراجعه به واحد های بین الملل می کردند از خیلی جهات سر بودن خيلي ها که با سهمیه برای خودشون بورس خارج از کشور درست کردند و در هند و مالزی و انگلیس که عمدتا (پژوهش محور ) هست مدرک گرفتند .

  این حرف زدنها وقتی رسانه ای بشه دیگه واویلا . حالا بیان جمعش کنین .بعضی از مردم عوام هم که تحقیق محقیق نمی کنن و فقط حرفها رو تکرار می کنن

  این خیلی زشت که با ابروی یه عده با انگ پول و پولی بازی کنین . مگه کلیه واحد های ازاد و فنی حرفه ای و حتی شبانه دانشگاهها پولی نیست؟؟؟؟
  خب چرا اینقدر بخل تو دل بعضیها هست ؟ اقا جان شما مثل کشور های مدرن به رزومه و نمرات طرف نگاه کن . دانشجوی روزانه تنبل داریم و دانشجوی ازاد نخبه هم داریم . موقع جذب نگاه کنین کی چقدر میفهمه !!

  اخه اگه برای شما کنکور تمام پاسخ به نیازهای جامعه نخبگان ایرانه چرا دارین کنکور لیسانس رو حذف مي كنيد؟؟؟؟
  لیسانس دوره ای هست که باید طرف قوی بیاد بالا و گرنه خودمون و خودتون میدونین که تمام کارها رو تو ارشد و دکتری خود دانشجو انجام میده !
  پس لطفا بگذارین ملت یه اب خوش از گلوشون پایین بره و در انتخاب سهمیه پردیس راحت باشن.

  یه نمونه از خروار خروار دانشگاههایی که دارن با پول و بی کیفیت ارشد میدن و اتفاقا مربوط به دانشگاه ازاد هستن میگم:

  دانشگاه ازاد نیشابور گرایش اموزش زبان در مقطع ارشد حدود پنجاه نفر با پولی که میگین جذب کرده و والله “از ” رو از “و” تشخیص نمیدن.

  انقدر از مرحله پرت هستن که استاد درس اواشناسی اونها که در دانشگاه ما هم هست می گفت به قدری سطح علمی اونها پایینه که نمی دونستم چه کتابی رو براشون انتخاب کنم .
  والله من حرفشو باور کردم و می کنم جون هم کلاسی لیسانس خودم با معدل 13 و با یک ترم مشروطی داره الان نیشابور ازاد ارشد میخونه !!!!

  می بینین چقدر وحشتناکه . از طرفی امسال مسئولان دانشگاههای ازاد اعلام کردن که بیاین ( با مسج به بچه هاشون)برای دکتری ثبت نام کنید و وام میدیم و
  این قضیه رو هم رسانه ای کردن و یادمه تو اخبار هم اعلام کردند.

  به قول بوردیو جامعه شناس معروف فرانسوی وقتی یک نهاد قدرتی بخواد خودش رو باز افرینی کنه از هر حربه ای برای تخریب حریف و ابقای خودش استفاده می کنه.

  من همینجا از مدیریت خوب سایت پی اچ دی میخوام صدای ما بچه ها رو و اعتراض ما رو در مورد جذب حداکثری و بی کیفیت واحد های ازاد به گوش مسئولین برسونن.

  تو رو بخدا این درسته امثال اون دانشجو هایی که نام بردم توی اون واحد.. مدرک ارشد داشته باشن و منی هم که روزانه فردوسی میخونم ارشد؟

  چرا به ازادیها نمیگین پولی؟؟؟؟؟؟ در حالیکه همه میدونیم و خودشون هم معترفن امتحان دادنشون به والله فرمالیته هست و همشون رو بالاخره جذب می کنن.

 8. محمد گفت:

  دوستان اگه به سایت دانشگاه ها مراجعه کنن بهتره پردیس دانشگاه تهران طبق اعلام سایت 2 نوع پذیزش داره ازمون سراسری و امتحان اردیبهشت ولی پردیس شریف از طریق امتحان شهریور ماه که توسط سازمان سنجش برگزار میشه دانشجو میگیره .

 9. نیلوفر گفت:

  منظور از حذف عنوان چردیس چیه .راهنمایی کنید اگر امکان داره شماره تماس بدید من متوجه نمیشوم

  • مهسا گفت:

   دوست خوبم صحبت از حذف عنوان نیست در این خبر. تا سال 92 دانشگاه ها خودشون ازمون داخلی میگرفتن واسه دکتری پردیس، ولی در سال 93 پذیرش دانشجو در پردیس دانشگاه ها از طریق ازمون سراسری بود و امتحان دوباره ای هم که در شهریور ماه برگزار شدهپ برای پردیس ها، توسط سازمان سنجش صورت گرفت. گویا دیگه قرار نیست جذب دانشجوی پردیس از طریق ازمون داخلی باشه کلا.

 10. دکتری پردیس مدیریت گفت:

  دوستان مدرک پردیس خیلی معتبرتر از آزاد هست حتما واسه قبولی پردیس برنامه ریزی کنید

 11. محبوبه گفت:

  سلام من مدیریت دولتی هستم ( پاسخ به مدیریت)

 12. مديريت گفت:

  با سلام از دوستان كسي هست بخواد دكتراي مديريت شركت كنه؟

 13. علی - حقوق جزا گفت:

  متاسفانه مسئولین سازمان سنجش و دانشگاه آزاد در مورد منابع آزمون دکترای رشته حقوق کیفری اصلاً هماهنگ نیستن دانشگاه سرارسری منبع درس آیین دادرسی کیفری رو قانون مصوب 78 اعلام کرده و دانشگاه آزاد قانون مصوب 92 رو. لطفا مسئولین این مورد رو اصلاح کنن تا با توجه به فاصله کم بین آزمون دانشگاه و سراسری کسی ضرر نبینه

 14. مهسا2 گفت:

  این چه وضعیه؟ هر روز یه آهنگ میزنن، ما هم که بازیچه اینا

 15. رامین گفت:

  دانشگاه آزاد که ظرفیتشو آورد پایین تکمیلم خبری نیست پردیسم که اینجوری
  خوب اینطوری که جوونا مجبورن برن خارج درس بخونن!!

  البته ظرفیت پردیس تغییری نکرده است. تنها نحوه ورود به این دوره ها تغییر کرده و از طریق آزمون دکتری شده است.

 16. میثم گفت:

  خیلی ببخشید من همین الان 16 آذر 1393 با پذیرش و ثبت نام پردیس کیش صحبت کردم و گفتن که سنجش اعلام کرده پردیس از طریق آزمون داخلی دیگه وجود نداره و به من گفتند: شما قراره توی سنجش درس بخونی یا توی دانشگاه ما؟ پس هرچی ما بگیم صحت داره و همونه و آزمون اختصاصی داخلی سر جاشه و توی اردیبهشت ماه برگزار میشه.

  • مهسا گفت:

   به نظرم فعلا به چیزی که در دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش هستش، اعتماد کنید. به هر حال دفترچه سازمان سنجش رسمی ه و حرفی که به شما زده شده، غیررسمی.

  • صادق گفت:

   شما هر جا که درس بخونی شماره دانشجویی ات باید از وزارت علوم بیاد
   حرف سنجش رو فعلا قبول کن

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیز حرف آخر رو سازمان سنجش میزنه اونا دیگه مجوز آزمون داخلی رو ندارن حتی امسال شهریور هم ازمون را سازمان سنجش برگزار کرد .دانشگاه مال وزارت علومه و فقط از طریق سازمان سنجش باید در آزمون شرکت کنید به حرف یه کارمند اعتماد نکنیداگه پردیس میخواین باید دراین ازمون شرکت کنید.امیدوارم موفق باشین

   • میثم گفت:

    دقیقا من فقط میخوام پردیس قبول بشم و بس. قبلا یادمه موقع ثبت نام باید یه تیک میزدیم که مایل به شرکت در پردیس هستم اما ثبت نام کردم هیچ چیزی نداشت این خودش اتوماتیک توی پردیس شرکتم می ده؟

    برای انتخاب پردیس ها نیاز به انتخاب گزینه خاصی نیست.
    در زمان انتخاب رشته، کد پردیس مورد نظر را انتخاب خواهید کرد

 17. میثم گفت:

  به ما که رسید …