مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

برگزاری آزمون معارف ‌اسلامی دانشگاه امام صادق در بهمن ماه

ثبت نام آزمون معارف اسلامی ویژه داوطلبان ورود به دوره دکتری دانشگاه امام صادق (ع) از اول دی ماه آغاز و تا 11 بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش پی اچ دی تست ، بنا به اعلام دانشگاه امام صادق علیه السلام ، شرایط ثبت نام داوطلبان (برادران و خواهران) ورود به دوره دکتری به شرح زیر می باشد:

1- داوطلبان ورود به دوره های دکتری این دانشگاه لازم است در علوم و معارف اسلامی از سطح علمی قابل قبولی برخوردار باشند.

 

2- مواد و منابع و شرایط قبولی در آزمون:

– مواد آزمون شامل دروس “فقه” ، “اصول فقه” ، “تفسیر قرآن کریم” ، “اندیشه اسلامی” و “زبان عربی” می باشد.

– حداقل نمره قبولی در هر یک از مواد آزمون نمره ی 12 از 20 می باشد.

– حداقل نمره ی قبولی در درس زبان عربی برای داوطلبان رشته های “علوم قرآن و حدیث” ،”فقه و مبانی حقوق اسلامی” و “فلسفه و کلام اسلامی” نمره ی 14 از 20 می باشد.

– قبولی در آزمون معارف اسلامی در مجموع مواد آزمون و هر ماده درسی به صورت مجزا ، از زمان آزمون معارف اسلامی تا زمان برگزاری آزمون شفاهی دوره ی دکتری دو سال اعتبار دارد.

 

3- معافیت های آزمون:

– آن دسته از دانش آموختگان دوره های کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه امام صادق علیه السلام که میانگین کل نمرات آنها در هر یک از مواد آزمون در دوره ی تحصیل حداقل نمره ی 17 از 20         باشد از شرکت در آزمون آن ماده ی درسی معاف می باشد. مشروط بر اینکه از زمان فراغت از تحصیل آنان بیش از دو سال نگذشته باشد.

– دانش آموختگان دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته که مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه امام صادق علیه السلام گذرانده باشند نیز براساس ضوابط مربوط مشمول این معافیت می شوند.

– ارائه گواهی قبولی و یا معافیت از آزمون معارف اسلامی ، یکی از شرایط معرفی داوطلب به این دانشگاه جهت شرکت در آزمون شفاهی دانشگاه می باشد.

 

4- زمان و برنامه ی ثبت نام:

ثبت نام فقط از طریق نرم افزار جامع آموزش دانشگاه به نشانی اینترنتی www.isu.ac.ir ، گزینه ی “نرم افزار جامع آموزش” انجام می شود.

ثبت نام در آزمون معارف  اسلامی داوطلبان دوره دکتری از روز  دوشنبه 93/10/01 آغاز و تا روز شنبه 93/11/11 ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که پس از این تاریخ امکان ثبت نام و ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

و داوطلبان می تواند در روزهای 14 و 15 بهمن ماه سال 93 نسبت به دریات کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند و آزمون روز پنج شنبه مورخ 93/11/16 در محل سالن امتحانات برگزار می شود.

 

5- مدارک لازم جهت ثبت نام:

– تصویر صفحه اول شناسنامه و تصویر کارت ملی

– تصویر عکس 4×3 جدید

– پرداخت هزینه ی ثبت نام به مبلغ ششصد هزار ریال (60 هزار تومان) به صورت الکترونیکی.

– تکمیل کاربرگ شماره 2 (پیوست) استفاده از معافیت در مواد آزمون

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

1
افزودن دیدگاه جدید

avatar
ادبیات
ادبیات

آیا با مدرک کارشناسی ارشد رشته های دیگر هم میشه در دانشگاه امام صادق ثبت نام کرد؟ ودیگر اینکه امتحانش کی هست؟