مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام اسامی رشته‌محل‌های دکتری دارای مجوز وزارت علوم

اسامی رشته محل‌های مقطع دکتری  آزاد و وزارت علوم که دارای مجوز از شورای عالی گسترش آموزش عالی هستند، اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، اسامی رشته محل‌های مقطع دکترای تخصصی دانشگاه آزاد و وزارت علوم  دارای مجوز از شورای عالی گسترش آموزش عالی اعلام شد.

متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ی تخصصی می‌توانند برای اطلاع از وضعیت رشته محل‌های مورد نظر خود به سایت اطلاع رسانی وزارت علوم و لینک دوره‌های دکترای تخصصی  دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی به لینک  اسامی رشته محل های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد  و وزارت علوم دارای مجوز مراجعه کنند.​

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. جبل گفت:

  کسی نمیدونه که لیست دانشگاه دولتی دارای مجوز تا اردیبهشت تغییر می کنه یا نه؟
  مثلا روزانه بگیرن یا نه؟
  اخه اکثرا شبانه است؟
  یا پردیس خودگردان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. جواد گفت:

  درود بر نماینده فهیم مجلس جناب آقای جعفری که می دانند دانشگاه آزاد با افزایش بی رویه ظرفیت دکتری امسال چه ضربه ای را به مدرک دکتری و به تبع آن بحث علم و دانش در کشور زده اند.
  با امید موفقیت

  • آسمان گفت:

   این بحثها همش الکی دوستان.یک روز وزارت علوم یک لیست اعلام می کنه فرداش مجلس پشت دانشگاه آزاد در میاد.گذاشتنمون سر کار.

 3. شاهین گفت:

  هشدار کمیسیون آموزش مجلس به ثبت نام کنندگان دکتری آزاد ۹۴
  سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از احتمال حذف برخی کد رشته های موجود دانشگاه آزاد در آزمون دکتری سال ۱۳۹۴ خبر داد.

  قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون آموزش مجلس گفت: در مورد پذیرش دانشجو در مقطع دکترا، دانشگاه آزاد بدون هماهنگی با شورای گسترش وزارت علوم دفترچه‌ای را برای پذیرش دانشجو در سال ۹۴ و ۹۵ منتشر کرده که به زودی کمیسیون در این زمینه بیانیه‌ای خواهد داد و کسانی که می خواهند برای مقطع دکترای دانشگاه آزاد در سال ۹۵-۹۴ ثبت‌نام کنند باید با علم به این موضوع این کار را انجام دهند که احتمال دارد بسیاری از این رشته‌ها را به دلیل نبود زیرساخت‌ها و کیفیت نتواند مجوز دریافت کند و ممکن است داوطلبین دچار مشکلاتی شوند که کمیسیون نیز در این زمینه به زودی بیانیه‌ای را صادر خواهد کرد.

  وی افزود:‌در مورد پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه ازاد در سال ۹۳ و ۹۴ نیز کمیسیون همچنان نظر قبلی خود را دارد که مسئولان مربوطه باید در مورد این موضوع توضیح دهند که با چه مجوزی اقدام به پذیرش دانشجو کردند.

  سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در پایان گفت: طبق اعلام دانشگاه آزاد این دانشگاه ۲۵ هزار عضو هیأت علمی دارد که طبق لیست ارائه شده تعدادی از آنان حق‌التدریس هستند و در ادامه باید مشخص شود که این دانشگاه چه تعداد هیأت علمی نیاز و چه تعداد در هیأت‌های علمی این دانشگاه عضو هستند.

  • شاهین گفت:

   دوستان مشاهده کردین که مجلس و وزارت علوم بیانیه خودشو صادر کرده و اطلاع رسانی کرده حالا هر کی عمل نکنه مدرکش تایید نمیشه خودش ضرر میکنه . از ما گفتن بود

   • فارغ التحصیل گفت:

    مرسی دوست عزیز از راهنمایتان من به دوستام گفتم بی اعتنایی کردن!مدرک ارشد ما بعد 18 ماه نیومده اسم دانشگاه ما تو لیست ورزارت علوم نیست میگن اسم تو مدرکتون تغییراتی خواهیم داد

 4. موت احمر گفت:

  دوستان بزرگوار كسی اطلاع داره آزمون msrt در سال جدید اولین دوره اش چه زمانی برگزار می شود ؟