مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

آخرین تغییرات آیین نامه استعداد درخشان دکتری دانشگاه علامه طباطبایی

 معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی آخرین تغییرات آیین نامه پذیرش دکتری با سهمیه استعداد درخشان  را شرح داد.

دکتر نعمت اللهی معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، در خصوص آخرین تغییرات آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در ورود به مقطع دکتری این دانشگاه گفت: براساس آیین نامه سال جاری جدولی تدوین شده که فعالیت های آموزشی 30 امتیاز، فعالیت های پژوهشی 40 امتیاز و مصاحبه 30 امتیاز خواهد داشت، درحالی که درسال گذشته امتیازی برای این فعالیت ها درنظر گرفته نشده بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از تغییراتی که در آیین نامه کنونی انجام شده تعیین حداقل امتیاز 70 برای پذیرش دانشجویان به عنوان دانشجوی استعداد درخشان است.

نعمت اللهی با اشاره به اینکه در گذشته اگر دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مقاله ای ارائه می دادند و معدل آنها بالای 19 بود می توانستند به عنوان دانشجویان استعداد درخشان درنظر گرفته شوند و اگر جزء 10 درصد از دانشجویان معدل بالای ورودی خود بودند می توانستند به مقطع دکتری راه یابند.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با اعلام این خبر که طرح امتیازدهی به فعالیت های پژوهشی، آموزشی و مصاحبه از سال گذشته در مقطع دکتری دراین دانشگاه اجرا می شود، گفت: نمره اکثر دانشجویان بین 50 تا 70 شد و ما ازبین نمره های بالاتر از 70 دانشجویان دکتری را انتخاب کردیم.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

14
افزودن دیدگاه جدید

avatar
pari
pari

سلام ببخشید ثبت نام دانشگاه ها کی شروع می شود؟

حسین
حسین

سلام. من کارشناسیمو از دانشگاه ازاد تهران با معدل 17 وارشدمو روزانه علامه طباطبایی با معدل 17.12 گرفتم.حق شرکت تو بدون کنکورو دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
بستگی به فراخوان دانشگاه ها داره. برخی شرط خاصی ندارن. برخی فقط فارغ التحصیل دانشگاه دولتی در ارشد رو قبول میکنن و برخی باید هر دو مقطع کارشناسی و ارشد رو سراسری بوده باشید.

hassan
hassan

ثبت نام کی هستش؟؟

hassan
hassan

کی ثبت نام کی میدونه؟

دانشجوی دکتری حقوق. دانشگاه علامه طباطبایی
دانشجوی دکتری حقوق. دانشگاه علامه طباطبایی

ازین خبرا هم نیست دوستان.امسال تو گروه ما هیشکی رو استعداد درخشان برنداشتن.5 نفر تو کلاسیم که دوتاشون ارشد رو علامه بودن. البته دانشگاه مقطع کارشناسی و ارشد خیلی مهم بود تو مصاحبه به همراه رزومه پژوهشی.در حقیقت علامه خیلی رویه سختگیرانه ای رو در پیش گرفته برای مقطع دکتری

حسین
حسین

سلام. لطفا در مورد نحوه مصاحبه و.. کمی توضیح بده. مثلا کسی که سال اخر ارشده چه مقاله ای باید داشته باشه؟معدل و… مهمه؟من لیسانس ازاد تهران وفوق لیسانس ارشد علامه روزانه حقوق خصوصی دارم

ریاضی
ریاضی

این نمره زبان شده دردسر در ضمن زیاد جوش زدن هم خوب نیست چرا که اون یک نفر استعداد درخشان و از بین دانشجوهای خودشون میگیرن حالا برخی از دانشگاهها مثل دانشگاه خوارزمی تهران این شهامت و داشته که مثلا پارسال این مسئله رو اعلام کنه و برخی هم این شهامت رو ندارن و موجب درد سر دانشجو جماعت میشن.

???
???

باور کنید داشتن مدرک زبان فرق بین استعداد درخشان و غیر استعداد درخشانو مشخص نمیکنه چراکه کافیه طرف کارشناسیش زبان بودهو بیاد ارشد یه رشته دیگه راحت میشه استعداد درخشان
از طرفی هم یکی از اعتراضاتی که به ایین نامه های قبلی ورود با کنکور بود قضیه ضریب زبان بود چون طرف تخصصی رو پایین میزد ولی زبان که ضریبش بالا بود را زیاد میزد بعد میشد مثلا دانشجوی دکتری آخه این کجاش با عقل جور درمیاد؟

مجید
مجید

درسته من خودم ارشد علامه بودم روابط بین الملل
یکی از دوستان لیسانس زبان بود وبرای دکترا زبان 70 درصد زده بود و رتبه 4 کنکور شد فقط بواسطه زبان رفت بالا امسال سال سوم دکترای روابط علامه هست

فیزیولوژی
فیزیولوژی

کسی که توی یه ازمون ساده msrt که نه رایتینگ داره نه اسپیکینگ داره نمیتونه 70 بگیره دکتری میخواد چی کار؟؟

???
???

تو این آیین نامه که حرفی از زبان نزدن یعنی علامه شرطو برداشته؟

سهیلا
سهیلا

بهتر است بدانیم دکترای انسانیت و علم و دانش واقعی با مدرک دکترا بسیار متفاوت است،اقای عادل.پس لطفا نگران نباشید.

adel
adel

خيلي خيلي موافقم