مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری ۹۴ علوم زمین (۷) کد ۲۲۱۰

دفترچه سوالات کنکور دکتری علوم زمین (۷) جهت دانلود رایگان خدمتتان تقدیم می گردد.
این رشته شامل گرایش تکتونیک است.
دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری علوم زمین (۷) ۱۳۹۴
کلید سوالات دفترچه سوالات کنکور دکترا علوم زمین (۷)

2210

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. اینجانب گفت:

  با سلام
  از کارشناس محترم سایت این سوال رو داشتم که آیا بنده که جزء آخرین نفرات مجاز در سهمیه روزانه می باشم میتوانم امیدی به دعوت به مصاحبه در این سهمیه داشته باشم؟
  با تشکر

  • مشاور گفت:

   سلام
   لطفا نام دقیق رشته و رتبه خود را ذکر نمایید تا راهنمایی شوید.

   • اینجانب گفت:

    بله رشته تکتونیک هستم با رتبه سی و اندی.
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتان.

    • مشاور گفت:

     سلام مجدد
     متأسفانه با توجه به پذیرش محدود رشته شما، احتمال دعوت به مصاحبه تان برای دوره روزانه خیلی زیاد نیست. احتمالا برای شبانه دعوت می شوید و پردیس شانس اصلی شماست.
     با توجه به کد رشته محل های محدود، می توانید به ترتیب همه را انتخاب کنید، چون تأثیری در احتمال دعوت به مصاحبه ندارد و تنها از دست ندادن شانس های احتمالی تان را تضمین می کند.

     • اینجانب گفت:

      با سلام
      ضمن تشکر از راهنماییتان سوال دیگری که از حضورتان داشتم این است که آیا در هنگام انتخاب رشته اولویت دادن به پردیس دانشگاههای معتبر تهران بهتر است یا شبانه دانشگاه های معتبر غیر از تهران؟

     • مشاور گفت:

      تأثیری که در احتمال دعوت به مصاحبه شما ندارد. اما به لحاظ اعتبار به نظر می رسد پردیس های دانشگاه های برتر تهران، اعتبار بهتری دارند.

 2. ناشناس گفت:

  متن درخواست اعتراض به کلید اولیه سوالات:

  “16-بر طبق (Krasnova et al, 2003) “به سنگ های با کلسیت غالب، نام عمومی کلکیتایت (calcitite)” داده می شود، در حالیکه متن سوال، نام دقیق ماسه سنگ را می خواهد که بر طبق طبقه بندی فولک برای ماسه سنگ ها، تنها نام مناسب برای این سنگ (دارای بیش از 50 درصد خرده های کربناته) کالک آرنایت است. بنابراین گزینه 1 صحیح تر است تا گزینه 4.
  66- بر طبق قاسمی (1387) در این سوال، تنها گزینه 4 دارای زاویه α برابر با 90 و زاویه β برابر با 0 است، نه گزینه 3 که برای آن هر دوی این زوایا 90 درجه است!
  79-می دانیم صفحه S با موقعیت N90E,20S، نماینده صفحه σ2-σ3 و قطب آن برابر σ1 است. با توجه به آنکه قطب این صفحه شیب 70 درجه داشته و نزدیک به قائم است گسل عادی و با توجه به جهت ساعتگرد محل برخورد صفحه S با صفحه C (خش گسل) بر روی استریونت، ساز و کار گسل عادی با مؤلفه راست بر است، بنابراین گزینه 1 صحیح می باشد نه 2.
  95- تردیدی نیست که آنومالی بوگر روی رشته کوه ها منفی است، اما در متن سوال علاوه بر واژه رشته کوه، واژه “برآمده” نیز دیده می شود که چنین از آن تعبیر می شود که منظور رشته کوهی است که در اثر بالا آمدن ریشه، ایزوستازی آن جبران شده و بنابراین بر طبق نمودارهای صفحه 76 کتاب حسن زاده ومدبری (1386) آنومالی بوگر آن صفر و آنومالی هوای آزاد آن مثبت است بنابراین، گزینه 4 به جای گزینه 1 صحیح است.
  98- دراین سوال، گزینه 4 صحیح است زیرا برای یک منطقه ترافشارشی، مقطع آن به شکل ذوزنقه با دو جهت شیب متفاوت (ولی راستای یکسان) و درنتیجه دو جهت شیب شیستوزیته متفاوت، عمود بر جهت بیشترین فشارش است، درحالیکه کمپلکس های هسته دگرگونی تنها حاصل روبرداری زمین ساختی هستند و لزوما دو جهت شیب متفاوت را نشان نمی دهند. بنابراین گزینه 4 صحیح تر است.
  100-در حرکت ورقه های لیتوسفری نیروی مکش ژرف ناوه (Trench suction force) نقش کمتری دارد تا کشش گوشته (basal drag force)، زیرا بر طبق keary and vine, 2008 این نیرو تنها در نواحی رو به خشکی زون های فرورانش، و نیز تنها بر صفحه رویی و با منشاء احتمالی اثر می کند و جز ایجاد یک کشش محدود (در مقیاس سنگ کره) نقش چندانی در کاهش یا افزایش مساحت ورق لیتوسفری ندارد، پس در حرکت این صفحه ها نیز نقش چندانی ندارد هرچند که خود نیرو مقدار بزرگی دارد، درحالیکه نیروی کشش گوشته بر کل سنگکره اثر گذاشته و می تواند حرکت ورقه را تسهیل کرده یا مانع شود، بنابراین گزینه 1 صحیح تر است.

  خواهشمند است به درخواست اینجانب رسیدگی کنید تا حق کسی ضایع نشود، اختلاف رتبه 1 تا 50، تنها در تفاوت 5 سوال است!

  با سپاس و احترام”