مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

کاهش 20 درصدی ظرفیت پذیرش دکتری تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس علی رغم کسب مجوزهای لازم، پذیرشی در مقطع دکتری تخصصی در هیچ یک از رشته ها در پردیس خود ندارد.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس از کاهش 13 درصدی پذیرش دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: در مقطع دکتری نیز 20 درصد کمتر از سال قبل پذیرش خواهیم داشت.

دکتر مختار جلالی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا با اشاره به مشخص شدن برنامه پذیرش دانشجویان در سال 94 توضیح داد: برنامه را برای سازمان سنجش ارسال کرده ایم و بر اساس آن، در مقطع دکتری بیست درصد کمتر از سال 93 پذیرش خواهیم داشت.

وی افزود: همه دانشگاه ها افتخار می کنند که هرسال افزایش پذیرش دارند اما تربیت مدرس ترجیح می دهد تعداد محدود دانش آموخته با کیفیت داشته باشد. این دانشگاه مشکل صندلی خالی ندارد و رقابت برای گرفتن صندلی‌ها زیاد است.

جلالی با اشاره به تنوع مکانیزم پذیرش در این دانشگاه وعدم پذیرش دکتری در پردیس تربیت مدرس ادامه داد: پذیرش به صورت روزانه، نوبت دوم،‌الکترونیکی، پردیس و … انجام می شود. اما در پذیرش پردیس با احتیاط عمل کردیم و درعین اینکه مجوز پذیرش دکتری در همه رشته‌ها را داشتیم، در یک رشته هم پذیرش انجام ندادیم.

به گفته وی این دانشگاه با عمر 30 ساله خود، اکنون بالای 25 هزار دانش آموخته در مقطع دکتری و ارشد دارد و توانسته با عمر کوتاه خود، جزو پنج دانشگاه برتر از نظر علمی باشد.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. ایلین -حقوق گفت:

  کلی در س خوندم و شدم یکی از دانشجوهای رتبه اول تو یکی از بهترین دانشگاههای کشورحالا واسه رفتن به مقطع دکتری باید این جوری سختی بکشم . درست نیست که ظرفیت ها رو اینجوری پایین بیارن

 2. نرگس گفت:

  بچه ها من که مطمئنم امسال ظرفیت پذیرش دانشگاه ها از سال قبل هم کمتر میشه.یه دلیلش هم اینه که همه چیز به خود دانشگاه ها واگذار شده نه سازمان سنجش. فقط از خدا می خوام همه اونایی که زحمت کشیدن رتبه خوبی بیارن

 3. محسن گفت:

  خیلی هم خوب

 4. میثم گفت:

  ای کاش ظرفیت رو بالا می بردند اما برای خروجی سخت گیری می کردند و فوق العاده سخت خروجی می دادند.

 5. یه دانشجو گفت:

  به ما رسید دیگه همه ظرفیت ها رو کم میکنن!!!

 6. س.م گفت:

  خب رشته من (تکنولوژی آموزشی) که فقط علامه و تربیت مدرس دارند و در سال به 20 نفر هم نمیرسه پذیرششون، چرا نباید پردیس ثبت نام کنند؟!

 7. بهار- روانشناسی گفت:

  هی داغ دل من با این خبر تازه میشه
  کاش حداقل شبانه دکتری بذاره برای رشته ما
  که می دونم نمی ذاره