مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

توضیحات غریبی درباره رشته های مصوب دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت : دانشجویان کد رشته هایی که در بین رشته های مصوب نیستند به هیچ وجه نگران نباشند.

به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر حسین غریبی با اشاره به اعلام رشته محل‌های مصوب وزارت علوم با توجه به بازدیدهای متعدد معاونان و مدیران وزارت علوم از واحدهای دانشگاه آزاد گفت: مدیران وزارت علوم در نتیجه این بازدیدها به خوبی از دستاوردهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه آگاه شده‌اند و اعلام خبر رشته‌های مصوب توسط وزارت علوم بیشتر در جهت تقویت این حرکت است.

وی در پاسخ به سوال‌های خبرنگاران رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم سایر رشته‌های باقی مانده را نیز به همین شکل و با یک تعامل مناسب، خیلی زود به سرانجام رسانده و مصوبه آنان توسط وزارت علوم اعلام شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رشته‌های باقی‌مانده، تاکید کرد: «جای هیچ نگرانی برای دانشجویانی که در این رشته‌ها تحصیل می کنند و همچنین داوطلبینی که انشاءالله از مهر ماه دانشجو شده و وارد دانشگاه آزاد می‌شوند وجود ندارد زیرا تعامل بسیار خوبی بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد برقرار است و همان طور که دکتر شریعتی نیاسری معاون محترم آموزشی وزارت علوم نیز اعلام کرد؛ اقدامات لازم برای تصویب رشته‌های باقیمانده انجام شده است.»

دکتر غریبی درباره فرایند تصویب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی در وزارت علوم گفت: در ارتباط با تصویب رشته هایی که برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به وزارت علوم فرستاده بودیم، وضعیت به این گونه بود که بعضی از پرونده ها از قبل در وزارت علوم وجود داشت و وزارت علوم هم به صورت عادی و با روند معمولی آنها را مورد بررسی قرار می داد و در این بررسی ها تقریبا تعداد زیادی از این پرونده ها به سرانجام رسیده است و تعدادی هم در حال بررسی است.

وی افزود: بخشی از این پرونده ها نیز در کمیته 5 نفره ای که در این وزارتخانه تشکیل شد مورد بررسی قرار گرفت و از مجموع رشته‌هایی که سال گذشته برای تمام مقاطع در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کردیم تعداد 1477 رشته محل به تصویب رسید.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد ادامه داد: البته انتظار هم می رفت با توجه به پتانسیل خوبی که در مجموعه دانشگاه آزاد از لحاظ تعداد هیات علمی وجود دارد این همکاری ها صورت گیرد.

همکاری 65 هزار نفر هیات علمی با دانشگاه آزاد اسلامی

وی در ادامه در خصوص تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نزدیک به 65 هزار نفر در قالب هیات علمی با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند که از این تعداد حدود 31 هزار نفر به صورت تمام وقت و بیش 34 هزار نفر نیز به صورت نیمه وقت در دانشگاه آزاد با ما همکاری می کنند.

غریبی افزود: در همین راستا یکی از بحث‌های بین ما و وزارت علوم ، تامین هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت در دانشگاه آزاد بود. خوشبختانه این مشکل نیز مرتفع شده و نظر وزارت علوم در این خصوص نیز تامین شده است. بنابراین با توجه به تامین نظر وزارت در این رابطه و با توجه به تعامل خوب با وزارت علوم و البته آگاهی و اطلاع مدیران و کارشناسان محترم وزارت از پتانسیل‌های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی، به امید خدا بقیه رشته ها هم به تصویب وزارت علوم خواهد رسید.

وی در ادامه در خصوص تاثیر تعامل با وزارت علوم در روند کاری دانشگاه آزاد گفت: با توجه به شناختی که وزارت علوم از دانشگاه آزاد اسلامی پیدا کرده است و به دلیل وجود پتانسیل خوب دانشگاه آزاد، توانسته ایم اعتماد وزارت علوم را برای انجام کارهای اموزشی و پژوهشی جلب کنیم. از این رو تعامل بسیار خوبی بین دو نهاد راهبردی آموزش عالی در دو بخش خصوصی و دولتی برقرار شده است.

یکی از دلایل ایجاد هم‌افزایی میان دانشگاه آزاد و وزارت علوم،‌ استراتژی دولت تدبیر و امید است

غریبی با تاکید بر این‌که « ما در دانشگاه آزاد تمام نهاد های آموزشی را بیش از آن‌که رقیب خود بدانیم، همکار خود می‌بینم»؛ ادامه داد: دولت تدبیر و امید نیزدر به وجود آمدن این راهبرد در دانشگاه آزاد سهم بسزایی داشته است. راهبرد توسعه علمی نتیجه‌اش همکاری ما با وزارت علوم شده است و در نهایت منجر به هم‌افزایی در استفاده از همه منابع کشور در بخش دولتی و خصوصی شده است.

معاون اموزشی دانشگاه آزاد افزود: در همین راستا و در یک نگاه جدید باید به سویی حرکت کنیم تا در تحقق راهبرد توسعه آموزشی و پژوهشی، نقشی اثربخش ایفا کنیم.

به گفته غریبی « اگر با این نگاه مباحث را پیش ببریم؛ آن وقت خواهیم توانست با منابعی که در بخش خصوصی و با همیاری مردم بدست آمده است ، در موفقیت ابعاد مختلف توسعه علمی به اشتراک بگذاریم ».

غریبی یادآور شد: باید به این حقیقت اذعان داشت که درخواست مردم از دولت تدبیر و امید این است که ما بتوانیم آموزش بهره‌ورتر راردر کنار پژوهش اثربخش داشته باشیم و از دستاوردهای آموزش و پژوهش، کشور عزیز ما بتواند انسان‌های فرهیخته و با دانش را به عنوان زیر‌ساخت اصلی، برای توسعه و تغییر فرهنگ، در ارتباط با همه چالش‌های موجود در کشور و منطقه، به جامعه جهانی معرفی کند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد در ادامه ابراز امیدواری کرد که « در آینده بتوانیم با همکاری با وزارت علوم ، توسعه علمی را به عنوان یک راهبرد اساسی برای کشور به ارمغان آوریم».

نحوه شکل‌گیری کمیته 5 نفره و چگونگی روند تصویب رشته‌ محل‌ها در آن

غریبی در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص نحوه تشکیل کمیته 5 نفره برای تصویب رشته‌های دانشگاه آزاد گفت: در ابتدای دوره مدیریت فعلی دانشگاه، ما بیش از 42 واحد علوم تحقیقات در کشور داشتیم که در دوره مدیریت قبلی و دولت پیشین برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به وجود آمده بودند و در عین حال بخاطر کمبود منابع کیفی و آموزشی، از کیفیت مناسبی هم برخوردار نبودند. بنابراین در یک تصمیم گیری که با هماهنگی وزارت علوم انجام شد، مقرر شد که دانشجویان ارشد و دکترا هم چنین منابع انسانی و فضاهای فیزیکی آنها به منظور کمک به توسعه علمی هرچه بیشتر کشور در اختیار واحدهای همجوار یا بزرگ‌تر قرار بگیرد.

غریبی افزود: بر مبنای این توافق، قرار شد که دانشگاه آزاد با معرفی رشته های جدید در مقاطع ارشد و دکتری در واجدهای تجمیع شده آسودگی خیالی را برای دانشجویان موجود فراهم نماید. به همین سبب این کمیته 5 نفره نیز شکل گرفت تا بتوانیم در روند اجرایی شدن توافقات میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد و به منظور سامان دادن به رشته‌ های اعلام شده در دوره قبل، تسریع شود. به همین علت کمیته 5 نفره متشکل از دکتر شریعتی نیاسر ، دکتر ذکایی و دکتر حسینی از طرف وزارت علوم و دکتر علوی فاضل و بنده هم از طرف دانشگاه آزاد پیگیر تصویب رشته محل‌ها شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص روند تصویب پرونده های دانشگاه آزاد در کمیته 5 نفره گفت: همانطور که اشاره کردم علاوه بر شورای گسترش، بخشی از رشته های دانشگاهی نیز از طرف کیمته 5 نفره تشکیل‌شده در وزارت علوم پیگیری شود و در همین راستا؛ تاکنون 243 رشته در شورای گسترش مصوب شده است و تعداد 579 رشته_محل در مقطع کارشناسی ارشد نیز در این کمیته 5 نفره به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: پیش از این و قبل از تشکیل کمیته 5 نفره در وزارت علوم نیز، پرونده هایی را برای وزارت علوم ارسال کرده بودیم که در هر دو مقطع ارشد و دکتری بالغ بر 1000 رشته – محل مصوب شد و حدود 500 رشته محل هم در کارشناسی و کاردانی نیز در وزارت علوم مصوب شده است.

معرفی 22 هزار نفر هیات علمی جدید

غریبی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: سال گذشته به خاطر پتانسیل خوبی که دانشگاه آزاد در جذب هیات علمی ایجاد کرد؛ حدود 22 هزار نفر اعضای هیات علمی را به کلیه واحد ها معرفی کردیم که فرآیند جذب آنها در حال انجام است. همچنین تصمیم داریم طبق ثبت نام‌های صورت گرفته در سامانه جذب که تا همین اواخر باز بود؛ 5 هزار نفر برای نیازهای سال 93 جذب شوند و برای سال جاری هم، برنامه جذب 5 هزار نفر در دستور کار

دانشگاه آزاد در سراسر کشور قرار گرفته است. از این رو نتیجه ثبت نام‌های انجام شده در پرتال که بعد از عید امسال باز شد، تا یک هفته دیگر به واحدها ارسال خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد در عین حال یادآور شد: این پرتال در شهریور 94 نیز مجدد باز خواهد شد تا این فرصت برای علاقه‌مندان به همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آید و آنان بتوانند مدارک خود را برای ثبت نام در سامانه جذب دانشگاه ارسال کنند.

وی افزود: این اقدامات ما در جهت جذب هیات علمی باعث ایجاد فضای جدیدی در تعاملات دانشگاه آزاد با وزارت علوم شده است.

وی در ادامه در خصوص آمار رشته‌های مصوب در دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دوره های قبل گفت: اگر بخواهیم تعامل و نگاه مثبتی را که در حال حاضر بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد وجود دارد، با سالهای قبل مقایسه کنیم؛ شاهد خواهیم بود که این روند مثبت، چگونه به پیشرفت دانشگاه آزاد کمک کرده است. در همین راستا طبق آمارهای موجود، در سال 83 تعداد مجوز ارشد و دکتری 34 رشته بوده است؛‌ یا در سال 84 این عدد به 98 رشته محل می‌رسد. در سال های بعد هم به همین صورت ادامه می‌یابد اما در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اگر به همین آمار رسمی اعلام شده از جانب وزارت علوم توجه کنیم می‌بینیم که 243 رشته دکتری و 1000 رشته در مقطع ارشد مصوب شده که به هیچ عنوان با سال‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این تعداد جذب هیات علمی در آموزش عالی کشور سابقه داشته است گفت: خیر، وزارت علوم هم چه در بخش دولتی و چه غیرانتفاعی نیز چنین ادعایی ندارد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه « شاید جذب هیات علمی ما بیش از دو و نیم برابر دانشگاه‌های دولتی باشد»؛‌ گفت: این نمود خوبی برای نگاه به بخش خصوصی در توسعه علمی کشور است که می‌تواند برای توسعه کشور در بخش علمی یک راهبرد محسوب شود. از طرفی آموزش عالی کشور نیز که همیشه خواستار دانش بیشتر و سواد بالاتر جوانان بوده است می تواند این موقعیت را به عنوان یک فرصت استفاده کند. زیرا انسان‌های با دانش و کار آفرین، کشور را به گونه‌ای دیگر خواهند ساخت و فرهنگ جامعه را نیز تغییر خواهند داد.

افزایش قدرت اقتصادی از طریق افزایش قدرت علمی

غریبی افزود: مهمترین عامل تغییر فرهنگ، آموزش است و اگر بتوانیم آموزش را به عنوان مبنای اصلی در تغییر فرهنگ معرفی کنیم معنای آن این است که نگرش ما به فرهنگ ، به عنوان یک منبع خواهد بود، در نتیجه مدیریت فرهنگی نیز ، با رویکرد هم‌افزایی خواهدبود این هم‌افزایی برای ملت می تواند خوشایند باشد و قدرت علمی کشور را بالا ببرد. از طرفی بالا بردن توانایی در این دو عرصه، باعث بالا رفتن قدرت اجتماعی خواهد شد.

وی در پایان گفت: از سوی دیگر مجموعه این عوامل باعث بالا رفتن قدرت اقتصادی، قدرت دفاعی، قدرت سیاسی و فرامرزی کشور خواهد شد. در پایان نیز این نکته قابل ذکر است که وجود همه این مسائل باعث انسجام ملی و اجتماعی و افزایش قدرت ملی کشور خواهد شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مهدی گفت:

  در رشته مدیریت صنعتی 18 در دفترچه ازاد 18 رشته محل درج شده
  وزارت علوم به 2 واحد مجوز داده یعنی 16 تای بقیه هیچ
  اینجور که نمی شود حداقل به نصف رشته محل های درج شده اجازه پذیرش بدهند

 2. مریم گفت:

  حسین غریبی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگارانبا اشاره به ابلاغ مجوز 124 رشته محل جدید توسط شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم اظهار داشت: از این 124 رشته 80 رشته محل برای کارشناسی ارشد و 24 رشته محل برای مقطع دکتری تخصصی است.

  وی اظهار داشت: در سال 94 تعداد مصوبه‌های اخذ شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی برای دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به 520 رشته محل افزایش یافت.

  وی همچنین در خصوص واحدهای ارائه شده در طول ترم تابستان نیز افزود: ارائه حداکثر 10 واحد درسی در ترم تابستان مطابق آیین نامه‌های آموزشی وزارت علوم است.

  معاون آموزشی دانشگاه آزاد اظهار داشت: هر نیمسال تحصیلی شامل 16 هفته آموزشی است و 2 هفته نیز به امتحانات اختصاص و یا به این زمان در تابستان برای 6 واحد درسی به 6 هفته آموزشی کاهش پیدا می‌کند.

  غریبی خاطر نشان کرد: دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی که معدل آنها بالای 17 است می‌توانند حداکثر 12 واحد درسی برای ترم تابستان اخذ کنند.

 3. مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  به مسعود مدیریت آموزشی
  سپاس از لطفتون… ان شاالله که همگی مصاحبه خوبی رو داشته باشیم.. آمین

 4. مسعود -مدیریت آموزشی به مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  با سلام وتشکر ازاینکه وقت گذاشتید وراهنمایی کردید.کتاب مربوط به زبان تخصصی انتشارات راه در واقع راهنمای دروس تخصصی دوره کارشناسی مدیریت آموزشی دانشگاه پیام نوره . به نظر من کتاب خوبیه .کتابفروشی های پیام نور دارن تونستی تهیه ش کن.

 5. سعید گفت:

  زهرا خانم….اراده تون بینظیره….در این ماه عزیز دعا می کنم که به حق زهرای اطهر خوب خوب بشی و به ارزوهات برسی…یا علی

 6. حمید گفت:

  سهمیه رزمندگان را چگونه حساب می کنند؟

 7. مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  سلام زهرا
  ان شاالله حتما قبول میشی و خودت و مامان بابات شاد میشید و سلامتی کامل هم در کنارش داشته باشید.آمین
  شما چندم مصاحبه داری رتبه چند هستید

 8. ایمان گفت:

  دانشگاه آزا باید برای تامین هیات علمی خود اقدامی اساسی انجام بده بنده الان دانشگاه آزاد قم هستم و چندین ماه است که درگیر تصویب موضوع پایان نامه و پروپزال هستم حتی یک استاد یار هم ندارند با این وضعیت چطور وزارت علوم با گسترش رشته های دانشگاه موافقت می کنه؟اساتیدی که از بیرون با دانشگاه قبلا”همکاری کردن هنوز حق الزحمه خود رو نگرفتن و به این لحاظ با دانشجویان همکاری نمی کنند که بیایند و به عنوان استاد راهنما یا مشاور کار کنند خود دانشگاه هم که استاد ندارد معلوم نیست تکلیف دانشجویان این وسط چه می شود.

 9. زهرا گفت:

  سلام دوستان خوبم.من هم مجاز شدم .رشته ام مدیریت آموزشیه.خدایا شکر …..بچه ها من تمام درسم رو پارسال روی تخت بیمارستان و در لحظاتی که با سرطان دست و پنجه نرم می کردم خوندم.حالم بد بود ….موهای ریخته …….حالت تهوع و درد امانم رو بریده بود.اما من کوتاه نیومدم .ببخشید ناراحتتون کردم اما خواستم به همتون روحیه بدهم و ازشما خواهرانه التماس کنم دعام کنید که یا قبول نشوم و یا واحدی قبول بشم که کلاسهاش پنج شنبه و جمعه یا بعد از ظهرها باشه که با خیال راحت به اداره ام برسم .بچه ها مامان و بابام ازغصه من پیر شدند دعا کنید امسال شهریور دل اونها شاد بشه و من خانم دکتر………..وای یعنی میشه ؟؟؟

  • اسلامی گفت:

   سلام علیکم

   با توکل به خدا ان شاالله با دعای امیرالمومنین(ع) حاجت روا بشید

   شما هم واسه همه ما دعا کنید

  • علی گفت:

   انشالا که قبولید. دعا میکنم برای سلامتیتون

  • linguistics گفت:

   سلام
   براتون دعا میکنم. حتما قبول میشید.امیدتون به خدا باشه.

  • محمد حسين گفت:

   اول خوشحالم که سلامتيتون رو به دست آوردين . اگر قبول شيد در اون واحدي که مي خواهيد واقعا تمام اين رنجي که پدر و مادرتون کشيدن يک شبه جبران ميشه . اميدوارم هم شما هم همه ما قبول شيم و دکتر بشويم . البته يادمان باشد همه چيز دست خداست و اگر هم قبول نشويم حتما صلاح ما در قبول نشدنمان است و ان شالله سال بعدش . يا حق

  • معمار گفت:

   سلام.ان شاالله که سلامتی تون را کامل بدست بیارید و هم امسال قبول شید.
   توکل به خدا

   • دانشجو دکتری جزا گفت:

    سلام دمتون گرم با این اراده قویتون. انشالله همیشه در کنار خانواده سلامت و شاد باشید.و من از صمیم قلب آرزو و دعا میکنم که قبول بشین. و خبر قبولیتونم شهریور به ما هم اعلام کنید. موفق باشید 🙂

  • حسین گفت:

   قربان شما
   ایشالله حضرت زهرا س شفاتون بدهند زهرا خانم
   صبر کلید مبارزه با سرطان است
   خدا بهتون صبر بده

 10. مدیریت آموزشی-اهواز گفت:

  به مسعود مدیریت آموزشی
  منم سه جلدی رابینز رو واسه امتحان خوندم کتاب ماهانم دارم که البته بعضی فصلهاش بنظرم واسه مصاحبه کاربرد نداره.. واسه زبان کتاب کوشا رو دارم ولی 15 درس کاملش رو نخوندم واسه امتحان 8 درس آخرش رو خونده بودم که مربوط به مدیریت آموزشی بود که کافی نبود و باید کامل بخونم ظاهرا.انتشارات راه رو ندارم من.. بنظرتون لازمه بخونمش؟ خیلی فرق داره با کتاب کوشا؟
  و اما پارسال:
  من روز اول نفر اول ساعت 7:30 نوبتم بود … اول که رفتم توی اطاق حدود هشت یا نه نفر دور میز بودن که دو نفرشون خانم بودن.برخوردشون خوب بود اول خانم دکتر یه متن زبان داد برای ترجمه گفت بلند بخون بعد معنی کن..که من البته نتونستم ترجمه خوبی کنم.بعد یه آقایی پرسید مدیریت آموزشی چی هست و تفاوتش با مدیران دیگه چیست؟ بعد یکی دیگه پرسید وظایف مدیر آموزشی رو.بعد گفت اگه کسی سوال داره بپرسه همه گفتن نه.. کلا ده دقیقه هم نشد.راستی کپی رزومه رو هم میخواستن که من نداشتم چون نفر اول بودم قبل مصاحبه خانمی که اسامی رو خوندو گفت بترتیب بیاید گفت کپی بگیرید من چون زمان نبود بعد مصاحبه گرفتم بردم در اطاق تحویل دادم که گاهی فک میکنم شاید فراموششون شد و واسه همین نمره مصاحبه ام بد شد و رتبه ام دویستا بدتر شد و قبول نشدمومن زبان جوابی نتونستم بدم ولی سوالا دیگه رو جواب دادم.از پایان نامه هم که اصلا نپرسیدن و حتی ندیدنش.از مقالات کنفرانسی هم هیچی نپرسیدن.کل سوالات که پرسیدن همینا بود که گفتم..

 11. شیمی فیزیک گفت:

  متشکر ازلطف و انرژی مثبتتون آقا صادق

 12. مسعود -مدیریت آموزشی به مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  تئوریهای مدیریت را از کتاب ماهان استفاده کردم ورفتار سازمانی استیفن رابینز (سه جلدی) برای زبان هم زبان تخصصی مدیریت آموزشی انتشارات راه ویک کتاب با عنوان مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی دکتر منصور کوشا.بیزحمت بفرمایید پارسال روی چه مباحثی تاکید بیشتری بود؟

 13. مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  به مسعود مدیریت آموزشی
  بله حتما بعد مصاحبه میام اینجا میگم چطور بوده.ان شاالله که همگی مصاحبه خوبی داشته باشیم.آقا مسعود برای مدیریت و رفتار از کتاب خاصی میخواید مطالعه کنید؟؟؟ راجبه پایان نامه پارسال که حتی ازمن نپرسیدن چند شد نمره اش.هیچ نگاهی به پایان نامه نکردن وسوالی ازش نپرسیدن.روزی که من بودم از هیچکس راجبه پایان نامه نپرسیدن.البته ممکنه امسال بپرسن قابل پیش بینی نیست.. برای زبان شما منبع مطالعه تون چیه؟

 14. شیمی فیزیک گفت:

  یک رشته محل انتخاب کرده بودم که اونم مجوز نگرفته بنظر شما من چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. شیمی فیزیک گفت:

  سلام خواهش میکنم یکی راهنمای کنه من رتبه م هفت شده فقط امیدیه انتخاب کردم که مجوز نگرفته انتخاب دیگری ندارم حالا باید چکار کنم

 16. مسعود -مدیریت آموزشی به مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  راستش فعلا مطالعه زیادی نداشتم ولی سعی میکنم به پایان نامه وروش تحقیق مسلط باشم .البته تئوریهای مدیریت ورفتار سازمانی رو هم سعی میکنم مطالعه داشته باشم .زبانم مثل مثل اکثر بچه ها متوسطه ومدرک زبان هم ندارم. لطف کنید انشااله بعد از مصاحبه موفقی که خواهید داشت اطلاعاتی در مورد جلسه مصاحبه در اختیار بقیه بگذارید

 17. مهدیه گفت:

  سلام
  توی این خبر امده که جای نگرانی برای دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاههای بدون مجوز نیست،در حالی که توی خبری که در مورد ادغام دانشگاه ها صحبت می کنه میگه دانشگاه های بدون مجوز مورد تایید وزارت علوم نیست.
  واقعا ما باید چه کار کنیم؟
  خواهش میکنم وضعیت دانشجویانی که در دانشگاههای بدون مجوز تحصیل می کنند را مشخص کنید.

  • مهرداد علوم سياسي گفت:

   اين سوال منم هست
   اما يك جواب واضح و محكم نميدهند تا ما بدانيم چه كنيم !!

   • اسلامی گفت:

    سلام علیکم
    دوست عزیز طبق آخرین اخبار دانشگاه آزاد در تمام رشته های درون دفترچه پذیرش داره امسال و وزارت هم اجازه داده تا آخر امسال دانشگاه مجوزها را بگیره
    پس نگران نباشیداصلا و فقط به فکر مصاحبه باشید
    ان شاالله مشکلی پیش نمیاد

    • محمد حسين گفت:

     بله موافقم

    • مهدیه گفت:

     سلام
     ممنون از امیدواریتون ولی من الان دانشجوی ترم 2 دکتری هستم ودانشگاهی که در ان در حال تحصیل هستم مجوز ندارد(به قولی نقص دارد)از این می ترسم که با این شهریه ی سنگینی که پرداخت می کنم در اخر مدرکی که میدهند فاقد اعتبار باشه.
     یک پیغام هم برای زهرا خانم دارم،امیدوار هر چه زودتر سلامتی خودتونو به دست بیارید،و به هر ارزویی که توی این دنیا داری اگر به صلاح است برسی .(موفق باشی)

 18. مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  به مسعود مدیریت آموزشی
  رتبه ات خیلی خوبه من صد و دوم خرداد مصاحبه دارم.من آی اس آی ندارم چندتا همایش بین المللی داخلی و خارجی دارم و دو سال تدریس.پارسالم رفتم مصاحبه قبول نشدم خیلی استرس دارم.شما زبانتون خوبه حتما آره؟برای مصاحبه میشه بفرمایید چی مطالعه میکنید من پنج روز زودتر ازشماست مصاحبه ام

 19. دکتری گفت:

  سلام بچه ها
  کسی روابط بین الملل نیست؟
  واسه حقوق و سازمانه و اقتصاد بین الملل چی بخونم؟
  ممنونم

  • آرزو گفت:

   در زمینه اقتصاد سیاسی بین الملل چک کنید احتمالا از مقاله های دکتر حسین پور احمدی و یا دکتر عبدالله زاده .

   برخی سوالات درس روش پژوهش و اقتصاد سیاسی بین الملل از منابعی که شناخته شده نیست طرح شده است …احتمالا از مباحث کلاسی گروه روابط بین الملل دانشگاه شهید بهشتی و گروه علوم سیاسی دانشگاه امام صادق (ع) است

 20. منصور گفت:

  رتبه ام بدون سهمیه است

 21. مسعود -مدیریت آموزشی به مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  با سلام وآرزوی موفقیت ، رتبه من 34 شده و هفتم مرداد مصاحبه دارم .به جز یه مقاله isi رزومه دیگری قابل ذکر ندارم. توکل به خدا

 22. منصور گفت:

  باسلام به همه عزیزان لطف می کنید راهنمایی کنید رتبه 34 اخرین قبولی 115یک مقاله ترویجی 5سال تدریس سهمیه بسیجی فعال شهرستان انتخاب اول شانس قبولی؟

 23. راهنمایییی گفت:

  سلام دوستان
  افرادی که بدون ازمون پذیرفته شدن چقدر شانس قبولی دارند در مصاحبه یعنی چند درصد از پذیرفته شده ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 24. Applied Mathematics گفت:

  با سلام
  کسانی ک مصاحبه رفتند ، آیا مدرک زبان داشته اند ؟
  به عنوان مثال MSRT

  من مدرک زبان MSRT با نمره 54 دارم .
  قبول می کنند؟

  با تشکر

 25. حمید گفت:

  سلام دکترین عزیز کسی خبری نداره اخرش چه شد؟

 26. علی - آموزش زبان گفت:

  سلام
  زمان تعداد دیگری از رشته ها برای مصاحبه اعلام شده. مانند آموزش زبان انگلیسی.
  با تشکر

  • آموزش زبان-عادل گفت:

   سلام دوستان من چند روز قبل دانشگاه تنکابن بودم الان اونها دانشجوی دکتری آموزش زبان دارن پس چرا تو لیست مورد تایید نیست؟

  • ayda گفت:

   سلام. رشته هایی که جدید اعلام میشه دیگه میفته مرداد یا نه هنوز احتمال تیرماه هست؟من یه سفر ضروری باید برم هنوز رشته ام اعلام نشده. شما خبر ندارید؟

  • صبا گفت:

   سلام منم آموزش زبان شرکت کردم
   سوالات مصاحبه ی رشته ی آموزش چطوریه ؟

 27. مينا گفت:

  سلام بچه ها، فيزيكيها رتبتون چنده؟
  راستش قبلا شنيده بودم هيات علميهاي ازاد ديگه مصاحبه ندارن ولي الان اينطور نيست
  به قول رها ما قبلا حسابي مصاحبه شديم

  • احسان گفت:

   من خودن سال 92 بدون مصاحبه و حتی مجاز شدن( نمرم از نمره آخرین نفر دعوت شده یک نمره کمتر بود) قبول شدم. اما نرفتم. الان هم ندارن. بعد از مصاحبه سهمیه رو اعمال می کنن و تو نتیجه نهایی تاثیر داره. پس نگران نباشین اگه مجاز شدین احتمال فراوان قبولید.
   شما استخدام چه سالی هستین؟

 28. مهرداد علوم سياسي گفت:

  تا دیروز میگفتید نگران نباشید همه مجوز دارند، حالا میگید امیدواریم جوزواحدهای باقیمانده را بگیریم!!!
  الان هم ک ب دانشجویانی ک درواحدهای بدون مجوز درس میخونند میگید نگران نباشند ! اتفاقا همه نگرانند و شما باید بفرمایید سرنوشت دانشجوهای دکتری واحدهای فاقد مجوز چگونه خواهد بود! نمیشه ک اخرهم اعلام شود رشته محل مورد تاییدوزارت علوم نیست -_-

 29. پوریا زبان انگلیسی گفت:

  دوستان گرامی که در کنکور دولتی ادبیات انگلیسی شرکت کرده اید اگر به مصاحبه رفته اید ( چه پردیس ها و چه روزانه) لطفا تجربیات خود را از مصاحبه بیان کنید تا ما نو رسیده ها هم استفاده کنیم

  • رها گفت:

   سلام پوریا.
   ازاد امسال ارزششو داره برم مصاحبه.اگه یه جا باشه من 40هست رتبم.
   پارسال 16نفر دعوت شده بودن مصاحبه میدونم هر16تا قبول شدن برخیها هم انصراف دادن.من امسال چون 3جابود شرکت کردم.
   احساس میکنم علوم تحقیقات تمایل نداره بیاره اصلا همینطور شمال.
   لطفا اگه کسی خبر موثقی داره کمک کنه من کلا گذاشتم کنار و اساسا هم نمیدونم چی بخونم واسه مصاحبه.

   • پوریا زبان انگلیسی گفت:

    سلام. حتما برو مصاحبه. مطمین باش با این وضع نصف مجازین نمیان مصاحبه

   • پوریا گفت:

    سلام رها. حتما برو. با این وضعیت نا امیدی خیلی ها مصاحبه نمیان

    • رها گفت:

     مرسی پوریا
     من واقعا داشتم مطالعه میکردم تز ارشدمو.درست از روزی ک وزارت علوم اون اطلاعیه رو داد رها کردم و حتی اینقد تاثیر منفی داشت ک مطالبو بالکل فراموش کردم.اگه واقعتا یه جا بگیره نصف هم بیان باز به رتبه من نمیرسه…امسال امیدوار بودم حیف شد من عاشق این رشته هستم.

     • پوریا زبان انگلیسی گفت:

      در هر صورت واست آرزوی موفقیت دارم. من که میگم هر سه واحد می گیرن . امیدوارم منم سال بعد قبول بشم. رزومم ضعیفه باید تقویتش کنم. تا حالا هم امتحان ندادم که ببینم سوال ها به چه شکل و در چه سطحی هستن. امیدوارم سوال هاش مثل امتحان دولتی نباشه که سوال های مربوط به نقد ادبی در اون تو هیچ کتابی پیدا نمی شه

     • رها گفت:

      بازم ممنونم پوریا.
      سوالات ملی و ازاد هیچ شباهتی بهم نداشتن.البته سال بعد گفتن ازمون ریاضی وزبان عمومیه.که نمیدونم برای رشته ما چطور هستش.درهرصورت براتون ارزوی موفقیت دارم.

 30. مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  مسعود مدیریت آموزشی
  شما رتبه چند شدید چندم مصاحبه دارید… آماده هستید رزومه تون چطوره

 31. مينا گفت:

  بچه ها من رتبه ام خيلي خوب نبود ولي ٨ سال سابقه هيات علمي دارم و يك كتاب ومعدل ارشدم هم خوب است ، قبل از اين ١٧ واحد مجوزداشت ولي حالا فقط ٢ تا بنظرتون اميدوار باشم؟؟؟

 32. مينا گفت:

  سلام كسي فيزيك نيست؟

 33. میثم گفت:

  فقط می گن جذب هیئت علمی داریم. چرا فقط دکتری جذب می کنین؟ چرا کارشناسی ارشد نمی گیرین؟ دانشگاه آزاد یزد در رشته ی ما مقطع ارشد.کارشناسی و کاردانی رو داره اما فقط یک نفر هیئت علمی اونم فوق لیسانس داره و الانم فقط و فقط دکتری میخواد. این رسم جوانمردیه؟

  • علی گفت:

   دکتراش الان هیئت علمی نیست. اونوقت ارشد هیئت علمی شه.

  • رشته روانشناسی گفت:

   دکترا جذب نمکنند چه برسه به ارشد. ادامه تحصیل دکترا به امید هیات علمی شدن هیچگونه توجیهی ندارد

   • میثم گفت:

    من برای مقطع کاردانی و کارشناسی می گم چرا ارشد جذب نمی کنن. اخه مقطع کاردانی دانشیار می خواد؟ بعدم رشته ی ما اصلا دکتری نداره ولی گیر دادن همش توی فراخوان می نویسن دکتری می خواییم

  • محمد گفت:

   دانشگاه آزاد اصلا تمایلی به جذب هیئت علمی نداره. دکترا رو نمی گیره شما میخواین ارشد بگیره؟
   الان واحد فردوس، در مقطع ارشد گرایش نرم افزار و هوش مصنوعی و همینطور در مقطع دکترای نرم افزار دانشجو میگیره اونم فقط با یک هیئت علمی!

 34. سیما گفت:

  یک چیز عجیبی که به ذهن بنده رسیده اینه که اگر قراره هر رشته ای دو دانشیار داشته باشه تا مجوز بگیره، مگر دانشگاه های دولتی مجری این رشته ها چنین شرایطی رو کسب کرده اند؟
  من چند وقت پیش قبل از رفتن به مصاحبه دانشگاه خوارزمی (رشته زبان و ادبیات انگلیسی) جهت آشنایی با اساتید وب سایت دانشگاه رو چک کردم. بنا به این سایت گروه زبان دانشگاه خوارزمی صرفا یک دانشیار داره که ایشون هم آموزش زبان هستند. مرتبه علمی اساتید ادبیات این دانشگاه مانند دکتر اسدی و دکتر گلی در وب سایت دانشگاه خوارزمی استادیار ذکر شده.
  سوال اینه که آیا اطلاعات اساتید دانشگاه خوارزمی به روز نیست؟ یا یک دانشگاه دولتی بدون داشتن دانشیار مجاز به پذیرش دانشجوی دکتری هست و دانشگاه آزاد نیست؟

  • سیما گفت:

   اصلاح می کنم. دکتر اسدی دانشیار هستند. دانشگاه خوارزمی در رشته ادبیات انگلیسی دانشگاه خوارزمی بنا به وب سایت خود دانشگاه، تنها استاد مرتبه دانشیار هستند.

  • پوریا گفت:

   سلام سیما خانم. توی خوارزمی برخورد خوبی داشتن یا معلوم بود فقط دانشجوهای خودشونو میخوان؟ به مقاله خیلی اهمیت می دادن؟ اگر بگی با چند درصد در کنکور کتبی مجاز شدی بسیار بسیار ممنون میشم. می خوام سال آینده شرکت کنم. کاش امسال شرکت می کردم

  • رها گفت:

   سلام.منم ادبیات انگلیسی هستم.رتبم 40 هست.بنظرتون بیام مصاحبه یا نه.
   اصلا جناب اسدی هیات علمی جایی دیگه هستند نه خوارزمی.
   استاد خودم بودن بسار توانا و با اخلاق.
   جالبه پردیس و ملی 38تا بگیره اما ازاد فقط 7تا…
   میشه بگین مصاحبه چی میپرسن و کیا بودن؟

  • ایران من گفت:

   رشته شما رو نمی دونم رشته ما که از دانشیار گذشته و حداقل تو رشته خودم چندتا استاد تمام داره و کمترینشون که دکترا تدریس می کنه چندین ساله دانشیاره ضمنا یکی از اساتید ما بهترین استاد کشور در رشته ماست که استاد این رشته هیچ دانشگاهی در ایران حتی دانشگاه تهران به پای ایشان نمی رسد و من نوعی با رتبه برتر و رزومه خوب اولین اولویت خوارزمی رو انتخاب کردم دوست من اتفاقا زبان همین جا رو می خونه این فرمایش شما عجیبه البته گرایششون رو نمی دونم

   • ایران من گفت:

    و اين که در رشته ما علوم تحقیقات تهران از اساتید ما و دانشگاه تهران حق التدریس درس می دهند و خود علوم تحقیقات هیات علمی برجسته ای در این زمینه نداره

 35. ستاره گفت:

  کسی امروز رفت مصاحبه ؟اوضاع چطور بود ؟ چی پرسیدن ؟

 36. زبان و ادبیات انگلیسی گفت:

  کسی می دونه آیا علوم تحقیقات تهران و تهران شمال در مهر ۹۳ دانشجوی دکتری ادبیات انگلیسی گرفتن یا نه. اگه گرفتن چند نفر

  • سیما گفت:

   خیر. مهر 93 فقط واحد تهران مرکز دانشجو برای این رشته گرفت. تا رتبه 14 این رشته دعوت به مصاحبه شده بودند. سال 92 هم حتی به همین منوال بود و تا رتبه 15 دعوت به مصاحبه شده بود. در واقع امسال اولین سالی بود که به جز تهران مرکز 2 واحد برای ادبیات اعلام شده بود و همین باعث شد تعداد شرکت کننده نسبت به سال های قبل بیشتر باشه توی این رشته. شما اصلا کارشناسی ارشد ادبیات رو توی آزاد چک کنید و ببینید چند دانشگاه اصلا ارشدش رو دارن؟ جزو رشته هاییه که قبولی دکتراش چه آزاد و چه دولتی رویاییه برای خودش

   • زبان و ادبیات انگلیسی گفت:

    آره واقعا. عین رویاست. دو واحدی که مجوز نگرفتن به تازگی نام این رشته را از وب سایتشون حذف کردن. انشاالله که مجوز بگیرن. ببخشید شما اطلاع نداری آیا تعداد شرکت کنندگان بیشتر از هزار تا بود یا کمتر؟

    • سیما گفت:

     خیر. اطلاع دقیقی ندارم دوست عزیز. گمان هم نمی کنم به هزار نفر برسه. آزمون دولتی امسال 500 نفر هم شرکت کننده نداشت. ولی به نظر شخصی بنده و بسیاری از دوستانی که در شهرهای مختلف آزمون آزاد رو دادن، امسال تعداد حاضرین ادبیات بیشتر بود.و صرفا به خاطر همین سه رشته محل و نور امیدی که ایجاد شده بود. دو نفر از همکاران پیشکسوت من هم بعد از چند سال شرکت نکردن امسال آزاد رو شرکت کرده بودند.

     • زبان و ادبیات انگلیسی گفت:

      ممنون از توضیحاتتون. انشاالله شما حتما امسال قبول بشید

     • سیما گفت:

      متشکرم. امیدوارم شما و بنده و بقیه دوستان این رشته بتونیم قبول بشیم. چه دولتی و چه آزاد. حداقل خودمون می دونیم که چه قدر مطالعه و علاقمندی می خواد این رشته و چقدر همه دوستانمون با شوق و لذت براش تلاش می کنند و چه احترامی براشی رشته شون قائلند. خدا همه رو به قدر تلاشش موفق بکنه

     • رها گفت:

      سیما تو هیات علمی هستی؟امتیازی داره؟

    • رها گفت:

     اصلا تو وبسایتشون نبود که حذف کنن.

 37. حقوق خصوصي ،تينا گفت:

  بچه ها شما داريد مي خونيد؟!اصلا با اين شرايط مي تونيد براي مصاحبه اماده بشيد .اگه جايه من بوديد كه با نفر اخر ٤٠ نفر فاصله داشتيد با اين شرايط چي كار مي كرديد!؟مي رفتيد دنبال كار يا نه ميرفتيد دنبال امادگي مصاحبه!؟؟بچه ها واقعا نميدونم بايد چي كار كنم؟!؟

  • اسلامی گفت:

   سلام علیکم
   حتما شرکت کنید و با توان بالا هم شرکت کنید
   امیدتون به خدا باشه توی این ماه عزیز هم دعا کنید برای همه حتما گره کار باز میشه

   کُلَّ یَوْم هُوَ فِى شَأْن (آیه 29 سوره الرحمن)
   مفهومش اینه هر لحظه خداوند در حال آفرینش است چه بسا کسی لحظه ای فقیر باشد و لحظه ای دیگر غنی شود

  • امین حقوق خصوصی گفت:

   دوست عزیز شما برو مصاحبه.دانشگاه ازاد مجوز ها رو اخذ خواهد کرد.اگر روند مثل پارسال باشه اخرین فرد هم تو مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته میشه.پارسال تا رتبه ۳۵۰هم پذیرفته شده

 38. محمد گفت:

  متاسفانه وعده هایی که برای جذب هیئت علمی داده میشه درست نیست. و این آمار 22000 نفر هم وجود خارجی نداره

 39. مسعود -مدیریت آموزشی گفت:

  سلام به همه ، در حالی که معاون آموزشی وزارت علوم اعلام میکنند دانشگاه آزاد به دنبال رفع نواقص رشته محل های تصویب نشده است وفرصت برای این کار وجود دارد به نظر من دلیلی برای نا امید شدن وجود ندارد مخصوصا که گفته اند فوقش 10 تا 15 درصد مجوز نگیرند که تازه به گفته خودشان با تعامل با دانشگاه آزاد در موردش چاره اندیشی میکنند.

 40. کمک کمک کمک گفت:

  من در رشته بازاریابی رتبم ۹۶ شد و رتبه اخرین فرد دعوت به مصاحبه ۳۴۶٫ دوسال سابقه تدریس دارم . ۶ تا مقاله دارم . معدل ارشد ۱۸٫۳۵ و نمره پایان نامه ۲۰ . انتخاب اولم سمنان بود که مجوز نگرفته البته انتخاب های بعدیم ۶ تاش مجوز گرفته الان تکلیف چی میشه ؟ احتمال قبولی هست؟

 41. مهدی - یک مطلع گفت:

  سال گذشته دانشگاه آزاد جذب هیات علمی چندانی نداشته است. (در حدود چند صد نفر). ترفند دانشگاه آزاد به این صورت است که مدارک تمامی اساتیدی که مدعو (حق التدریس) می باشند را برداشته و اسم نیمه وقت برای آنها گداشته است. در صورتی که نیمه وقت تعاریفی دارد(نیمه وقتهای دانشگاه آزاد حداکثر 3000 نفر می شود نه 22000 نفر). اگر ریش سفیدی حل نشود. بعید می دانم که مجوزها حل شود. چرا که افراد جذب شده جدید دانشیار نیستند و دانشیاری نیاز به زمان دارد. با این حال امید زیادی نداشته باشید. ناامید هم نباشید. نهایتا از 1400 رشته محل باقیمانده 100 مجوز گرفته خواهد شد

 42. سیما گفت:

  نزدیک ترین جا برا من تبریز بوداون مجوز نگرفته ولی شهرهای کوچیک مثل قوچان و سبزوار و ورامین و…مجوز گرفته با عقل جور در نمیاد…حداقا مراکز استان ها باید مجور بگیرن….حالا من چطور از آذربایجان غربی پاشم برم استان خراسان چقد باید غیر شهریه هزینه کنم اخهههه…نخواستیم دکتراتونم… حرف 5 سال عمر و 80 ملیون پوله…

  • مريم گفت:

   سيما جان
   حتما صنايع غذايي هستي با تفسير جاهايي كه گفتي
   منم انتخاب اول ساري بود كه مجوز نداره
   نميدونم چيكار كنم

   • سیما گفت:

    بله دقیقا مریم جان من فقط به خاطر تبریز ثبت نام کردم اونم که مجوز نداره منم نمیدونم با این اوضاع چی کار کنم…

   • مریم گفت:

    وای سلام خدا را شکر چقد صنلایع غذایی بچه ها منم شرکت کردم شنبه مصاحبه دارم رتبه ام جالب نشده زبانمم تعریف نداره 3تا طرح پژوهشی دارم 1مقاله چاپ نشده 2 پوستر رتبه ام 210 شده انتخاب اولم یاسوجه که حذف شد از دفترچه اینم شانس ما ایا درست بشه یا نشه اصلا شانس منه فکر کنم 2سال قبل با رتبه 24 ارشد اقتادم یزد اونم تکمیل ظرفیت اما بچه های بهمن با رتبه 110 تهران اخه شانسه ؟؟؟/

  • محمد حسين گفت:

   سلام منم صنايع غذايي هستم . امروز هشت صبح مصاحبه داشتم . رتبه ام شده 37 ولي فکر کنم با مصاحبه بشه حدود 30 چون خوب مصاحبه کردم . به نظرتون علوم تحقيقات قبولم ؟

   • سیما گفت:

    سلام من رتبه ام 17 هستش…آقای محمد حسین در مصاحبه بیشتر رو چی تکیه داشتن اساتید؟

    • محمد حسين گفت:

     سلام حدود 40 دقيقه من در اتاق بودم دکتر سيدين و دکتر هنرور و دکتر ميزاني و دو نفر که من نمي شناختم ابتدا ازم در باره پايان نامه ام حدود يک ربع سوال پرسيدند بسيار ريز و دقيق و مو به مو بعد دکتر سيدين يک کتاب قديمي داد به من که متن انگليسي داشت و نصف صفحه آن را گفت انگليسي بخوان بلند و بعد ترجمه کن . بعد هم گفت 5 دقيقه خودت را و نحوه اينکه چگونه پروپوزالت تصويب شده به انگليسي توضيح بده . بعد مقالاتم رو ديدند و از هر کدوم چند تا سوال کردند و بعد هم رزومه ام رو مطالعه کردند و بعد در پايان روش کار آزمون هاي پايان نامه ام رو ازم پرسيدند . به نظرتون با رتبه 30 علوم تحقيقات قبول ميشم سيما خانم ؟ دوستم پارسال با رتبه 46 قبول شده

     • سیما گفت:

      ممنون از راهنماییتون ولی مصاحبه یه کم سخت بوده…بله چرا قبول نشین حتما قبول میشین من خودم که فقط تبریز باشه میرم علوم تحقیقات برام مقدور نیست بیام…رتبتون که خیلی خوبه و مطمئنم ظرفیت خالی هم زیاد خواهد بود شک نکنین که قبولین….

     • محمد حسين گفت:

      خواهش مي کنم سيما خانم . فقط اين رو يه ياد داشته باشيد تحت هيچ شرايطي با اساتيد مصاحبه کننده وارد بحث نشيد حتي اگر اون ها اشتباه مي کردند شما نظر اون ها رو تاييد کنيد و بگين من اين رو نمي دونستم و خوشبختانه الان فهميدم . به هيچ عنوان استرس و ترس از خودتون بروز ندين . لباس و آرايش و نحوه برخوردتون کاملا رسمي باشه . اين ها هم همه روي طرز فکر و نمره دادن هيئت ژوري اثر داره .
      ممنونم که من رو اميدوار کردين . راستش من اگر علوم تحقيقات قبول نشم جاي ديگه اي نميرم . پيش خودم اينطور فکر کردم که حدود 10 نفر که رتبشون از من بهتره انتخاب اولشون يک شهر ديگه هست . حدود 10 نفر هم پشيمون ميشن نميان و 20 نفر هم که ميان 10 نفر مهر مي خونن و 10 نفر بهمن . و احتمالا من قبول ميشم . دعا کنين همينطور بشه مرسي

    • محمد حسين گفت:

     سيما خانم به هيچ عنوان نگران نباشيد . مصاحبه سهم کمي از نمره و رتبه رو داره . کتابي که دکتر سيدين به من دادند بسيار قديمي بود و صفحه هاي آن زرد بود و متنش بسيار تخصصي و بريتيش بود و آمريکن نبود که اين خودش کار را سخت تر کرد . حدود 10 خط را به من گفت بخوان و ترجمه کن . من خوندم چند تا لغتش رو نمي دونستم چيه سريع گفتم معناي اينا رو نمي دونم . در مورد مزاياي بسته بندي هاي جديد نسبت به بسته بندي هاي شيشه اي بود . بعد سريع چند تا لغت تخصصي گفتند کهمعني کنم مثلا : submit , propose , occuption , decay , purpel , tendency , local , …. بعد گفتند که به انگليسي توضيح بدم چه جور پروپوزالت تصويب شده و من به انگليسي گفتم اول موضوعي را با استاد راهنمام در ميان گذاشتم و از او خواستم قبول کنه استاد راهنماي من بشه بعد از استاد مشاور همين درخواست رو کردم و 2 ماه تحقيق کردم از اينترنت و مقالات و پروپوزال نوشتم و کارهاي مربوطه به اون رو انجام دادم و تحويل مدير گروه دادم و پس از يک ماه تاييد شد و من الان دارم در شرکت پگاه تهران آزمون هاي اون رو انجام ميدم . البته اين رو هم بگم بسياري از بچه ها در زبان مشکل داشتند . نگران نباشيد . تقريبا همه در يک سطح هستيم . اگر زبانتان ضعيف است روي پايان نامه تان خيلي کار کنيد و سعي کنيد بر استرس خودتون غلبه کنيد و خندان و با گشاده رويي وارد اتاق مصاحبه بشين . باور کن خيلي تاثير داره . يک نکته که اکثرا توجه نمي کنن بهش اين بود که چون ماه مبارک رمضان هست دهن آدم بوي بد ميده و اين اگر مصاحبه کننده ها رو اذيت کنه سريع سوالاتشون رو مي کنند از اون شخص و شايد نکات مثبت اون ديده نشه و ضرر کنه . من خودم روزه بودم و لي مسواک و خمير دندون همراهم بردم قبل از مصاحبه در سرويس بهداشتي سريع مسواک زدم 40 دقيقه ازم سوال کردند چون فاصلتون با اونها فقط يک ميز 50 سانتي متريه ولي بودند دخترها و پسرهايي که به خاطر همين موضوع مصاحبشون 10 دقيقه هم طول نکشيد باور کن . دومين آدمي که رفت مصاحبه به شدت دهنش بوي بد مي داد و حتي چند نفر که کنارش نشسته بوديم اذيت شديم و براي اينکه متوجه نشه چند دقيقه رفتيم از سالن بيرون بعد برگشتيم جامون رو عوض کرديم . رفت مصاحبه رتبه اش هم 170 بود و انتخاب اولش سبزوار . حدود 10 دقيقه بعد اومد بيرون گفت سريع ازم در مورد پايان نامه پرسيدند و چند تا لغت زبان گفتن برو . اين رو هم گفتم که حتما حواستون باشه . هم شما و هم ساير دوستان
     در کل اصلا نگران نباشيد دوستان . ان شالله همه قبوليم و سال بعد هم در حال گذراندن دوره دکتري هستيم .
     يا حق

     • سیما گفت:

      ممنون آقای محمد حسین از راهنمایی های خیلی خوبتون …شما با این مصاحبه رتبتون احتمالا نزدیکیهای 20 برسه و بدون شک قبولین در علوم تحقیقات چون اکثر رتبه های اول تا 25 دانشگاه آزاد رو در دانشگاه ارومیه و تبریز دیدم اومده بودن برا مصاحبه روزانه و شبانه اونجاها اونا به احتمال زیاد نخواهند اومد…این همه توضیح در مورد پروپوزال به زبان انگلیسی واقعا سخته آقای محمد حسین چطور این همه رو به انگلیسی گفتین من یه خط جور کنم بگم شاهکار کردم…

     • محمد حسين گفت:

      سيما خانم من باز تاکيد مي کنم جاي نگراني نيست . هيئت ژوري خيلي خوب و دوستانه برخورد دارند . من زبانم خوبه چون 6 ساله کلاس مکالمه ميرم . شايد اين هم يه خاطر به چالش کشوندن من بود که ببينند چقدر مسلطم چون يکي از دوستانم هم گفته بود بفهمند زبانت خوبه سوالاي سخت مي کنند و مي پيچونندت . فردي که قبل از من مصاحبه داشت رو بهش گفته بودند از خودت يه بيوگرافي به انگليسيي بگو . و افراد ديگر رو هم مثلا گفته بودند در مورد تهران و جاهاي ديدنيش توضيح بده يا شهر خودش . ولي مثلا به يکي از دوستان که آيلتس داشت گفته بودند واکنش ميلارد رو به انگليسي توضيح بده . پس جاي نگراني نيست . مرسي از اين که انرژي مثبت دادي ولي مصاحبه رتبه 37 رو 20 نمي کنه خيلي خوب بشم نهايتا 30 يا 32 هستم . که باز از خدا مي خوام کمکم کنه علوم و تحقيقات قبول شم چون تو بدترين شرايط خانوادگي و درسي قرار داشتم و براي ارشد خوندم . مشکل خانوادگي بسيار بدي برايم به وجود اومد . همزمان روي پايان نامه کار ميکردم . موقعيت مناسب شغلي رو رد کردم و از دست دادم . طبق قرار داد با ژورنال پزشکي بايد 10 صفحه مقاله مروري ميدادم بهشون براي فصل زمستان و همه هم لاتين با لغات سخت پزشکي و غذايي بود و رفرنس 2014 به بالا مي خواست . 8 کيلو وزن کم کردم . به شدت عصبي شدم . سردردهاي شديد امانم رو بريد . از خدا مي خوام کمکم کنه و از دوستان مي خوام هم براي قبوليم دعا کنند و هم براي آرامشم دعا کنند . يا حق

     • محمد حسين گفت:

      سيما خانم من بازم تاکيد مي کنم اصلا نگران نباشيد و استرس نگيريد . همه در يک سطح هستيم مگر چند نفر که از ما کمي بيشتر مي دانند . از خدا بخواه درست ميشه و اگر هم امسال قبول نشدي بدون اين خواست خدا بوده و ازش دلگير نشو جون صلاح تو قبول نشدن بوده . دل رو بسپر به صاحب دل و شک نکن . شب قبل مصاحبه خوب بخور و استراحت کافي داشته باش . هنگام ورود به اتاق مصاحبه هم يک يا علي بگو و سرانجام کارتو بسپر به دست خدا . ماه رمضانه براي من هم دعا کن . براي آرامشم دعا کن ……..

   • حسين گفت:

    سلام جناب محمد حسين
    ضمن ارزوي قبولي در واحد موردنطرتون
    منم رشتم صنايع غذايي و واحد تبريز انتخاب اولمه
    خوشحال میشم از تجربتون استفاده كنم
    با تشكر

    • محمد حسين گفت:

     سلام . خوشوقتم . در خدمتم

     • من هم رتبم 29 شده و 10 تیر مصاحبه دارم

     • سیما گفت:

      با سلام..آقای محمد حسین با حرف های شما در مورد مصاحبه خیلی به استرس افتادم..چون رزومه خوبی ندارم مقالاتم هم همایشی هست…زبانم هم آنچنان خوب نیست…میشه بگین اون کتابی که فرمودین گفتن بخونین و ترجمه کنین در چه سطحی بود؟ و اینکه برای علت تایید پروپوزال به زبان انگلیسی چی باید بگم؟میترسم با این شرایط تبریز که انتخاب اولم هست هم قبول نشم..ممنون میشم کمکم کنین انشالا خدا هم به شما کمک کنه….

     • چه سخت بوده مصاحبتون راستش منم زبانم خوب نیست و استرسم بیشتر شد

     • محمد حسين گفت:

      آرزوي قبولي تون رود دارم حسين عزيز

     • سیما گفت:

      ممنون آقای محمد حسین از کمک و راهنماییهاتون…انشالا به حق این ماه عزیز شما و همه اونایی که لیاقتشو دارن قبول شن…و مطمئنم این طور هم خواهد شد…باز هم اگه آقای محمد حسین در مورد مصاحبه ها نظری داشته باشین ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایین…به امید موفقیت…

   • مریم گفت:

    اقای حسین سلام انشاالله قبول میشید مصاحبه بسیار مهم هست تاثیرش زیاده 25درصد کم نیست اگر حساب کنید میبینید که به طور مثال رتبه 175در صورت کسب نمره کامل در مصاحبه رتبه دو رقمی میتونه بیاره مطمئنن شما قبولی و دعا نمیخوای . من با رتبه داغونم دعا میخوام

 43. رها گفت:

  سلام دوستان آیا نمره 50 برای msrtقابل قبول هست برای آزاد ؟

 44. حقوق جزا و جرم شناسی گفت:

  هر کسی از زمان مصاحبه حقوق جزا خبری پیدا کرد حتما ما در جریان بزاره

 45. حقوق جزا گفت:

  سلام دوستان کسی خبر نداره مصاحبه حقوق جزا پارسال کی بوده ؟

 46. حمید گفت:

  سلام جواب قطعی بدین مبهم صحبت نکنید

 47. مهران گفت:

  دوستانیکه میگن جو ندین و همه چی درست میشه و بشینید برای مصاحبه بخونید گویا خبر از ماجرا ندارن ، آقا سینا چجوری درست میشه ؟ بنده اگر هم علوم تحقیقات قبول بشم باز هم برام امکان پذیر نیست هر هفته از شیراز 250 تومن بدم بلیط هواپیما برم و برگردم سر کارم . دکتری دورش 5 ساله ، حرف یک روز دو روز نیست که ، اینا اگر دانشگاهی مجوز و شرایط لازم رو نداشت نبایستی از اول در دفترچه اعلام میکردن . تو این مقطع هزینه کردن ، با توجه به شرایط ، بازده داره . هزینش و زمانش همچین کم نیست . الان در رشته ما بیشتر واحدهایی که در دفترچه اعلام کرده بودن رو حذف کردن ، چجوری آخه یه شهرستانی پاشه بره تهران 5 سال ، در حالیکه روی واحد نزدیک به خودش سرمایه گزاری کرده بوده و حالا مجوز اون واحد رو کنسل کردن. انتظار میره شفاف تر اطلاع رسانی بشه . و اگر واحدها قطعا مجوز ندارن و نمیگیرن ، یکی مثل من راه به کارش ببره .

  • هومن گفت:

   مهران جان شما برو مصاحبه اگه مجوزها تایید شد که جای دلخواه قبول میشی اگرم مجوزها تایید نشد و تهران قبول شدی بعد نرو ثبت نام. ولی به احتمال یک درصد اگه مجوزها گرفته بشه دقت کن فقط یک درصد اونوقت همیشه حسرت می خوری که چرا مصاحبه نرفتی.

 48. رها گفت:

  خدا خیرتون بده اگه باز حرف جدیدی نزنن البته .اگه اینطور باشه که عالی هست فقط ممکنه رفع نقص بعد مهر باشه انوقت تکلیف چیه ؟کاش زودتر تصمیم بگیرن و همه رو از این نگرانی آزاد کنن

 49. هادی حقوق جزا گفت:

  دوستان همه چیز درست میشه نگران نباشید
  من قبلا گفتم که اکثر ما قبولیم هیچ شکی به دل راه ندین
  مستند حرفم هم این خبر جدید است بخونید و خدا رو شکر کنید.
  دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرگزاری مهر در خصوص وضعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در رشته های دارای نقص و بدون مجوز تحصیل می کنند گفت: از مجموع دو هزار و ۲۲۰ پرونده مربوط به رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی ۸۲۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مجوز گرفته است.

  وی ادامه داد: ما نمی گوییم ۱۴۰۰ رشته محل باقی مانده، فاقد مجوز هستند، بلکه می گوییم به لحاظ شاخص هایی که در آموزش عالی تعریف شده دارای نقص هستند و دانشگاه آزاد باید نسبت به رفع نقص آنها اقدام کند.

  معاون آموزشی وزارت علوم افزود: ما کاملا با مدیریت این دانشگاه هماهنگ هستیم، دانشگاه آزاد نیز به دنبال رفع نقص رشته محل های مذکور است.

  وی افزود: اگر پس از انجام رفع نقص ۱۰ الی ۱۵ درصد مورد قبول وزارت علوم نباشد، در زمان خود با تفاهم در مورد آن چاره اندیشی می کنیم.

  • سهیل گفت:

   دوست عزیز من دانشجوی علوم تحقیقات فارس بودم. بدون مجوز دانشجو گرفته بودن. پارسالم خیلی ریلکس گفتن باید تجمیع شه. شما خبر نداری چه دردسرایی که ما نکشیدیم. حتی یه نفرم از دانشگاه آزاد پاسخگو نبود. همون بهتر که وزارت پافشاری کنه و واحدای بی مجوز نتونن دانشجو بگیرن. این به نفع دانشجوهاست

 50. پیگیری گفت:

  معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص آخرین وضعیت رشته محل های دانشگاه آزاد که دارای نقص است، توضیحاتی ارایه کرد.

  دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در رشته های دارای نقص و بدون مجوز تحصیل می کنند گفت: از مجموع دو هزار و ۲۲۰ پرونده مربوط به رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی ۸۲۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مجوز گرفته است.

  وی ادامه داد: ما نمی گوییم ۱۴۰۰ رشته محل باقی مانده، فاقد مجوز هستند، بلکه می گوییم به لحاظ شاخص هایی که در آموزش عالی تعریف شده دارای نقص هستند و دانشگاه آزاد باید نسبت به رفع نقص آنها اقدام کند.

  معاون آموزشی وزارت علوم افزود: ما کاملا با مدیریت این دانشگاه هماهنگ هستیم، دانشگاه آزاد نیز به دنبال رفع نقص رشته محل های مذکور است.

  وی افزود: اگر پس از انجام رفع نقص ۱۰ الی ۱۵ درصد مورد قبول وزارت علوم نباشد، در زمان خود با تفاهم در مورد آن چاره اندیشی می کنیم.

  به گزارش مهر، شورای گسترش وزارت علوم اعلام کرد: از مجموع دو هزار و ۲۲۰ پرونده مربوط به رشته محل های بدون مجوز دانشگاه آزاد اسلامی که شامل ۷۶۷ پرونده دوره دکتری و یک هزار و ۴۵۳ پرونده دوره کارشناسی ارشد بوده است ؛ ۲۴۳ رشته محل دوره دکتری و ۵۷۹ رشته محل دوره کارشناسی ارشد مورد تصویب شورای گسترش آموزش عالی قرار گرفته است

  http://phdtest.ir/1394/03/%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D9%86%D9%82%D8%B5-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-94-95/

 51. a گفت:

  دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در رشته های دارای نقص و بدون مجوز تحصیل می کنند گفت: ما نمی گوییم ۱۴۰۰ رشته محل باقی مانده، فاقد مجوز هستند، بلکه می گوییم به لحاظ شاخص هایی که در آموزش عالی تعریف شده دارای نقص هستند و دانشگاه آزاد باید نسبت به رفع نقص آنها اقدام کند.

  http://phdtest.ir/1394/03/%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D9%86%D9%82%D8%B5-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-94-95/

 52. رها گفت:

  خانم زبان انگلیسی رشته من با شما فرق داره .

 53. زبان و ادبیات انگلیسی به رها گفت:

  ببخشید دوباره می پرسم. یعنی غیر از تهران جای دیگه ای هم دانشجو گرفته؟ کجا؟

 54. سینا گفت:

  انقدر جو ندیدن دیگه آخه
  گفتن درست میشه دیگه
  اونایی که تو این واحد ها درس میخونن درسشونو بخونن
  اونایی هم که هفته بعد مصاحبه دارن به جای استرس دادن و گرفتن بشینن خودشونو واسه مصاحبه آماده کنن
  من که شک ندارم همه چیز درست میشه و همه رشته ها مجوز میگیره

 55. مهرداد علوم سياسي گفت:

  اقا چرا كلي گويي ميكنيد؟
  تا ديروز ميگفتيد نگران نباشيد همه مجوز دارند، حالا ميگيد اميدواريم جوزواحدهاي باقيمانده را بگيريم!!!
  الان هم ك ب دانشجوياني ك درواحدهاي بدون مجوز درس ميخونند ميگيد نگران نباشند ! اتفاقا همه نگرانند و شما بايد ب جاي كلي گويي و حرفهاي مبهم زدن دقيق و واضح بفرماييد سرنوشت دانشجوهاي دكتري واحدهاي فاقد مجوز چگونه خواهد بود! نميشه ك اخرهم اعلام شود رشته محل مورد تاييدوزارت علوم نيست -_-

 56. مهندس پیلون گفت:

  سلام
  از رشته مهندسی برق گرایش قدرت که موقع ثبت نام 35 تا واحد بود امروز فقط 10 تا واحد تونستن مجوز برای دکتری بگیرن تازشم همه اون 10 تا از شهرهای جنوبی کشور هست و اصلا طرفای آذربایجان برای دکتری برق قدرت واحدی مجوز نگرفته!حالا ماها چه کار کنیم،چرا مسئولین دانشگاه آزاد به این موضوع توجه نکردند.منکه از مصاحبه قبول بشم نمیرم جنوب کشور،میشینم برای سراسری میخونم تا با رتبه خوب قبول بشم.

 57. رها گفت:

  منظورم تهران و دو شهر دیگه غیر استان تهران بود

 58. رها گفت:

  بله پارسال اینطور بوده ولی امسال 7 نفر یک واحد خدایی ظلم نیست .یکی هم نمیاد درست و درمون بگه آیا مجوز میدن به بقیه یا نه دانشگاه آزاد میگه میگیریم وزرات علوم میگه نمیدیم اگه بگن آره یا نه منه شهرستانی تکلیف خودمو میدونم که آیا بارتبه زیر 30 برم مصاحبه یا نه یا باید کلی پول بلیط بدم بعدشم امیدی به قبولی نداسته باشم با یه روزمه خوب ؟؟؟؟؟؟واقعا کسی پاسخگو نیست .

 59. رامین گفت:

  آقای دکتر غریبی میشه لطف کنید و دقیق تر بگید حرف از کدوم جذب میزنید؟؟؟!!!
  بنده مطمینم علیرغم اینکه سال گذشته دایم در مصاحبه هاتون می گفتید سالی 5000 نفر جذب میکنیم صد نفر هم جذب نکردین

 60. عامری/ گفت:

  بیشتر این مصاحبه کلی گویی است. و تعریف و تمجید. هیچ راهکاری در ان دیده نمی شود

 61. زبان و ادبیات انگلیسی به رها گفت:

  رها خانم شما از این آمار شصت نفر مطمینی؟ یعنی هر واحد بیست تا گرفته؟

 62. الک گفت:

  من تو فرآیند جذب شرکت کردم مدارکم رو بردم اون واحدی که انتخاب کرده بودم گفتن ما اصلا هیئت علمی نمیگیریم.

  • محمد جواد گفت:

   منم دقیقا همچین حالتی رو داشتم تازه سال 92 نه الان گفتن جذب نداریم فقط ارتقای مربیان خودمون صورت می گیره

  • محمد گفت:

   منم 7 ماهه در فراخوان شرکت کردم و هیچ مرحله ای طی نشده و هیچ مصاحبه ای هم نرفتم. ولی حتم دارم در آمار 22000 نفر من رو هم لحاظ کردن!!

 63. رها گفت:

  آقا رضا بچه های امسال خیلی هم زحمت کشیدن تو رشته ما رقابت صدم صدم بوده یعنی دو سه صدم بالا و پایین 7 تا 8 نفر رتبه ات جا به جا شده رقابت خیلی سخت بوده نسبت به پارسال که 60 نفر گرفتن بدون هیچ رقابتی .قضاوت زود نکنید

  • رضا گفت:

   رشته شما رو نمی دونم ولی مگر چند نفر از کل داوطلبان حاضرند این همه هزینه کنند
   شما خودت قضاوت کن؟
   سی تا چعل درصد و شاید کمتر

  • زبان و ادبیات انگلیسی به رها گفت:

   سلام. شصت نفر یعنی تهران شمال و علوم تحقیقات و تهران مرکز هرکدوم بیست تا گرفتن؟ بعیده همچین چیزی. شما اطمینان داری؟

  • جواد گفت:

   شما کاملا درست میگین چون تو رشته ما(حسابداری)پارسال رتبه400 هم قبول شده امسال رتبه بالای 50 امید چندانی نداره اونا رو شانس و الکی الکی قبول شدند پس خواهشا اونا هم لغو بشه دکتری خوندنشون چرا یک نفر امسال نباید با رتبه 60 قبول بشه در حالی که پارسال تو اون رشته طرف با رتبه 400 قبول شده یه ازمون مجددی از اونا هم بگیرن

 64. رها گفت:

  باتوجه به اینکه پارسال 60 نفر گرفته بخدا ظلمه الان بخواد یدفعه 7 بگیره اونم یه واحد کاش زودتر میگفتن تا تکلیفمون رو بدونیم

 65. مریم گفت:

  صدور مجوز رشته های دکتری آزاد با توجه به ادغام واحدها

  دفتر گسترش آموزش عالی از اعلام مجوزهای پذیرش دانشگاه آزاد با توجه به ادغام پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات در واحد مادر استانی (به جز واحد علوم وتحقیقات تهران) خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر گسترش آموزش عالی، با اشاره به فهرست رشته محل های دارای مجوز مقطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: هرگونه پذیرش دانشجو در رشته محل های فاقد مجوز شورای گسترش آموزش عالی مورد تأیید وزارت علوم نیست.

  پیش از این نیز رشته های محل بدون مجوز و با مجوز این دانشگاه از سوی وزارت علوم اعلام شده بود.

  براساس این گزارش، از مجموع دو هزار و ۲۲۰ پرونده مربوط به رشته محل های بدون مجوز دانشگاه آزاد اسلامی که شامل ۷۶۷ پرونده دوره دکتری و یک هزار و ۴۵۳ پرونده دوره کارشناسی ارشد بوده است ؛ ۲۴۳ رشته محل دوره دکتری و ۵۷۹ رشته محل دوره کارشناسی ارشد مورد تصویب شورای گسترش آموزش عالی قرار گرفته است.

  با توجه به متن بالا کی راست میگه؟؟؟؟؟/
  تکلیف ما رو روشن کنید
  این دیگه چه مسخره بازیه دیگه
  شورشو در آوردین

 66. رها گفت:

  سلام اینجور که مشخصه علوم با دانشگاه آزاد بدجور اختلاف نظر دارند یکی میگه مجوز میگیریم اون بکی میاد میگه نه .اخرشم معلوم نیس چی بشه فعلا که تو رشته ما سه واحد کلا میخواسته الان خدا روشکر یکیش مونده فک کنم تا آخر تابستون اونم حذف شه .اونم اگه ببخواد 7 تا بگیره فقط بچه های زیر رتبه ده باید امید داشته باشن

 67. رضا گفت:

  بالاخره کسی که می خواهد دکتری بگیرد باید کمی زحمت بکشد.

 68. yaser گفت:

  واقعا فاصله آنچه که پیشنهاد شده وتصویب شده خیلی زیاده. منطقی به نظر نمی رسه که بتونن همه مجوزها رو بگیرند.

 69. جواد گفت:

  یادمه پارسال تا بهمن ماه گفتن حتما تکمیل ظرفیت داریم بعد اعلام شد وزارت علوم اجازه تکمیل ظرفیت نداده الانم اونجور که معلومه دیگه امسال اجازه افزایش مجوزها داده نمیشه

 70. علي اكبر گفت:

  محاله كه بتونن مجوز اينهمه رشته رو بگيرند. تازه بعد از اينكه تا حالا همه رشته ها مجوزدار بودن، و اين نتيجه بدست اومد!! امروز كه داره ميگه اميدوارم كه بتونيم مجوزها رو بگيريم.

 71. رضا گفت:

  مگر میشه دانشجویانی که در واحد های بدون مجوز هستند و ترمی بین 6 تا 8 میلیون هزینه میکنند نگران نباشند . باید هرچه زودتر تکلیف این همه دانشجوی دکتری که در واحدهای بدون مجوز هستند مشخص گردد

 72. شادی گفت:

  خدایا شکر.

 73. حمید گفت:

  خدا کنه درست باشه