مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

اختصاص ۴۰ درصد نمره مصاحبه دکتری آزاد به کارهای پژوهشی

به گفته ی معاون سنجش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی ۴۰ درصد نمره مصاحبه دکتری آزاد به کارهای پژوهشی اختصاص می یابد.

دکتر مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران بیان کرد: ۷۵ درصد نمره حاصل از آزمون و ۲۵ درصد نتایج حاصل از مصاحبه و سابقه علمی، پژوهشی و مقالات داوطلب وضعیت مصاحبه را تعیین می کند و بر اساس آن دو نمره نهایی داوطلب است که وضعیت مشخص می‌گردد و در نهایت بر اساس ظرفیت رشته و رشته انتخابی داوطلب، پردازش و اعلام نتیجه می‌شود.

وی مطرح کرد: کارهای پژوهشی بر اساس دستورالعملی که در وزارت علوم وجود دارد و در دانشگاه آزاد هم اجرا می‌شود شامل مقالات علمی‌- پژوهشی ، مقالات چاپ شده در مجلات ISI معتبر و نشریات ISI و نشریات علمی- ترویجی، شرکت در کنفرانس ها و همایش‌های است که به ترتیب امتیاز بندی می شود و بالاترین امتیاز به نشریات ISI معتبر دارای ضریب تاثیر یا If، تعلق می گیرد و کمترین امتیاز به مقالاتی که در همایش‌های داخلی و منطقه‌ای برگزار می‌شود تعلق می‌گیرد.

معاون سنجش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: انتشار کتاب نیز در این رده‌بندی اهمیت دارد و اگر این امتیازات، بخش مصاحبه را از ۱۰۰ نمره حساب کنیم، شامل ۴۰ امتیاز پژوهشی است که داوطلب بر اساس مقالات خود می‌تواند بدست بیاورد و مسلما تراز هر داوطلب در این بخش این است که هر چه مقالات علمی بیشتر باشد و از اعتبار بیشتری برخوردار باشد امتیاز بیشتری هم به آن اختصاص می‌یابد.

علوی فاضل بیان داشت: از دیگر امتیازات مربوط به سوابق آموزشی است و معدل فرد در مقطع کارشناسی ارشد، کیفیت دانشگاهی که فرد از آنجا فارغ‌التحصیل شده و البته سنوات تحصیلی و مدرک معتبر زبان انگلیسی که می‌تواند در نتیجه حاصل تاثیر گذار باشد، همچنین تسلط داوطلب بر موضوع و اشراف و احاطه بر مباحث تخصصی خود و پاسخ‌گویی به سوالات آزمون نیز از جمله این امتیازات است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ۲۱۵ رشته گرایش در مقطع دکترای آزمون برگزار کردیم که به تبع آن مصاحبه‌های ما نیز در ۲۱۵ گروه تخصصی صورت می‌گیرد و هر داوطلب باید مقالات خود را در همان رشته تخصصی که فارغ‌التحصیل شده و قصد ادامه آن را دارد، مقالات خود را ارائه کند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۱۷)

 1. سینا .360 می‌گه:

  سلام.من گرایش مدیریت منابع انسانی قبول شدم.۱۴ مردادساعت۱۶زمان مصاحبه بود.بعدگفتن۱۰صبح.من ساعت ۸صبح رسیدم.قبل ازمن۳نفررفته بودن برای مصاحبه.بعدیه آقای دیگه رفت ونوبت من شد.اساتید۳نفربودن.اول گفتن خودتو معرفی کن.چه رشته ای تحصیلات لیسانس وارشد خوندی؟منظور رشته غیرمرتبط.مثلا قبل من یه آقارفت لیسانس کامپیوتربود.ارشد مدیریت منابع انسانی.بعدگفتن مقاله چیداری.۲تامقاله همایش ملی داشتم.یه کتاب متن انگلیسی بازکردن گفتن فقط تیتر بالارو بخون.۳کلمه بود.ترجمه کردم.بیشتربراشون تلفظ صحیح مهم بود.بعد نوع پوشش.ادب.احترام.برخورد.کلا رفتار طرف ارزیابی میشد.بعد منم بانهایت احترام وتشکرخداحافظی کردم.گفتن میتونید برید.مصاحبه۱۰دقیقه بیشتر طول نکشید.

 2. منصور می‌گه:

  سلام،
  رشته مکانیک-تبدیل انرژی کسی رفته مصاحبه؟

 3. دانشجوی دکتری می‌گه:

  اینایی که رتبه بالا دارن چنتا مقاله ISI دارن و چنتا علمی و پژوهشی و تالیف کتاب و معدلشونم ۱۹ به بالاست دیگه این چه کاریه که میان اینجا مینویسن که ما قبولیم یا نه!
  خب عزیز من، مگه دیگه بالاتر از اینم داریم؟؟
  لطفا این عزیزان دیگران رو ناامید نکنن !!!

 4. مینا می‌گه:

  لطفا ازکسانی که مصاحبه کرده اند کسی جواب دهد که مصاحبه چقدر طول می کشد باتشکر

 5. یلدا می‌گه:

  سلام دوستان من رشته مدیریت آموزشی هستم. یکم رفتم مصاحبه، سه تا تالیف داشتم و یه مقاله IsI، اصلا به گواهی تدریس و دوره های که گذراندید دقت نمیکنن، فقط ریز نمرات و مدرک تحصیلی و اینکه کجا خودی و شغلت چه و مختصری در مورد پایان نامه. البته یه متن انگلیسی هم دادن که من نتونستم ترجمه کنم.یه سوالم در مورد صف و ستاد پرسیدن.همین. به نظرتون قبول میشم؟

 6. mosa می‌گه:

  این ۴۰% پژوهشی از ۲۵ نمره مصاحبه است و کلا می شود ۱۰ نمره از ۱۰۰ نمره کل
  واقعا چه ظلمی به پژوهش داره میشه یعنی اگر شما ۱۰ تا مقاله ای اس ای و یا علمی پژوهشی هم داشته باشد فقط ۱۰ نمره کل را می گیرید و اصل همان ۷۵نمره تستسی است.
  چقد دانشگاه ازاد داره به پژوهش بها میدهد حالا خودتان حساب کنید…

 7. محمد می‌گه:

  سلام دوستان
  من دیروز مصاحبه رشته فیزیک بودم. بزرگترین عامل موفقیت برای بچه ها مدیریت جلسه است طوری که شما گرداننده جلسه باشید. و اونهایی که مقاله دارند اصلا نگران سوال درسی نباشند همه از مقاله سوال می کنند حتی زبان.

 8. نسیم.ادبیات می‌گه:

  سلام دوستان. یه سوال: اگه کسی ریزنمرات ارشد رو روز مصاحبه نداشته باشه چی میشه؟ آخه من ندارم ، دانشگاه هم تا بعد تاریخ مصاحبه ام تعطیله :( و سوال دیگه اینکه معرفی نامه هم باید داشته باشیم؟

 9. مدیریت آموزشی می‌گه:

  سلام. به اون دوستانی که میگن بدون آزمون علوم تحقیقات برنمی داره باید بگم، دوست خود من پارسال بدون آزمون علوم تحقیقات قبول شد و مصاحبه اش با دوست دیگرم در همین رشته با آزمون فرقی نداشت و امروز هر دو ترم ۳ و همکلاس هستند .
  نگرانی به خود راه ندهید.
  من هم دوشنبه مصاحبه دارم. برام آرزوی موفقیت کنید.
  موفق باشید

 10. عظیم می‌گه:

  من مصاحبه محیط زیست رفتم . همه اساتید با هم سوال میکردن و منتظر جواب هم نمیماندندهر کس چیزی بی ربط میگفت و بدون توجه به پاسخ سوال بعدی رو می پرسید اصلا به ریز نمرات توجه نداشتن . خلاصه دور هم خوش بودن

 11. سحر می‌گه:

  سلام دوستان آموزش زبان انگلیسی لطفا اگه کسی مصاحبه رفته از تجربیاتش بگه واینکه اساتید کیا بودن ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

 12. دانشجو می‌گه:

  از بچه های سیستم های نرم افزاری کسی میدونه پذیرش امسال چقدره؟ چن تا دانشگاه پذیرش داره؟؟؟؟

 13. علوم تربیتی می‌گه:

  پارسال رتبه من۲۶ بود بعد از مصاحبه بدون مدرک زبان و مقاله isiرتبه ام به ۶۳ رسید.تهران قبول نشدم ولی تکمیل ظرفیت اراک پذیرفته شدم که ترجیح دادم بخاطر شرایط خانوادگی دوباره کنکور بدم.امسال رتبه ۳ شدم .توکل به خدا

 14. علی می‌گه:

  من رتبه دو مهندسی صنایع رو آوردم.یک مقاله isi،یک علمی پژوهشی،یک همایش و سه تالیف دارم.به نظرتون شراریطم چطوره؟

 15. مدیریت آموزشی اهواز می‌گه:

  مدیریت آموزشی ها
  لطفا اگه فردا مصاحبه دادید بیاید اطلاع بدید چطور بوده….من پس فردا دارم

 16. رها به کاف شین می‌گه:

  سلام.کسی ادبیات انگلیسی مصاحبه داده امسال؟

 17. آرین می‌گه:

  سلام
  از بچه های ژئوفیزیک کسی هست راهنمایی کنه؟
  از نحوه مصاحبشون بگن؟ لطفا

 18. فاقد مجوز می‌گه:

  دوستان دقت داشته باشند فقط جایی که تو سایت وزارت علوم گنجانده شده به عنوان دارای مجوز ادامه تحصیل دهند و عنایت داشته باشید تحصیل تو این واحدها تبعات سنگینی دارد .بنده یکی از قربانیان این کار غلط بودم البته زمانی که بنده سال ۸۹ پذیرفته شدم بحث مجوز و فاقد مجوز مطرح نبود هر کسی تو دانشگاه آزاد قبول میشد می رفت درسش میخوند .الان دو سال از اخذ مدرک فوق لیسانسم از علوم تحقیقات اصفهان رشته مدیریت اجرایی (به گفته وزارت فاقدمجوز)میگذره که عین این دوسال دوندگی کردم ولی هنوز مدرکم تایید نشده و جواب استعلام محل کارم از وزارت علوم منفی بوده .لطفا این مطالب را جاهای دیگه هم اطلاع رسانی بفرمایید تا بنده خدایی گرفتار نشه.مرجع تایید مدارک دانشگاه آزاد دفتر گسترش واقع در هرمزان میدان صنعت طبقه هفتم هست .

  • فرزانه می‌گه:

   رشته ما فلاورجان مجوز گرفته (خود وزارت چند هفته پیش اعلام کرد) ولی هنوز تو سایت وزارت نزدن

  • زلیخا خضرلوی محمدیار می‌گه:

   سلام من قبولی رشته اقلیم شناسی دانشگاه آزاد با رتبه ۷۶ هستم برا مصاحبه فقط ۴ تا مقاله دارم آی آس آی نیستن برا مصاحبه هم هیچی نخوندم مصاحبه خیلی سخته ؟من که از دوستام شنیدم زیاد سخت نمیگیرن دانشگاه آزاد رو؟ در ضمن من فرزند جانباز هستم و سهمیه امم تو نتیجه نهایی اعمال میشه چقد شانس قبولی دارم با مصاحبه فرضی بد!!! منتظر جوابهاتون هستم

   • حسین می‌گه:

    سلام زلیخا خانم من هم اقلیم شناسی هستم بدون آزمون-شما چون سهمیه دارید حتما قبول میشید برای من هم دعا کنید میشه بفرمایید انتخاب اولتون کجاست -معدلت چنده آیا بدون آزمون هم هستی یا نه

 19. باران می‌گه:

  سلام سابقه تدریس امتیاز داره?

 20. آرین می‌گه:

  سلام
  از بچه های ژئوفیزیک کسی هست راهنمایی کنه؟
  از نحوه مصاحبشون بگن؟ لطفا

 21. مهران می‌گه:

  سلام ، اگر امکان داره یه نفر درصدهای مهندسی هسته ای گرایش پرتو پزشکی رو بزنه؟

 22. میکروبیولوژی می‌گه:

  سلام کسی خبر داره پارسال تا چه رتبه ای میکروب قبول شدن؟

 23. ریحانه می‌گه:

  سلام به همه
  از دوستان کسی میدونه داوطلبانی که بدون کنکور به مصاحبه رفتن
  برای این داوطلبان مصاحبه چند درصد بوده و نحوه پذیرششون به چه صورت هست؟

  • محمد حسین می‌گه:

   مصاحبه که نمره اش فرقی با آزمون نداره . همه چیز بستگی به معدل و دانشگاهی که فارغ التحصیل شدین داره . تهران هم احتمالش کمه بدون آزمون برداره . بیشتر شهرستانها بدون آزمون بر میدارن

   • مخابرات-بدون ازمون می‌گه:

    چرا احتمالش کمه بدون ازمون تهران قبول شه؟؟؟

    • محمد حسین می‌گه:

     مخابرات جان توی این مدت من ندیدم کسی علوم و تحقیقات بدون آزمون قبول شده باشه . معمولا بدون آزمون ها با آزمون هم قبول میشن . دانشگاه آزاد معمولا بدون آزمونها رو به نزدیک ترین شهر نزدیک محل اقاممتشون میندازه ولی علوم تحقیقات اصلا نمیندازه . شعبه های دیگه تهران هم مثلا اگر معدلش ۱۹ و نیم یاشه و مقاله آی اس آی و مدرک زبان داشته باشه و مصاحبه رو خوب انجام بده میندازن که احتمالش کمه

 24. مهران می‌گه:

  کسی نمیدونه رشته بیومواد امسال چند نفر میگیره

 25. رضا می‌گه:

  سلام.
  بچه ها کسی نمیدونه تاریخ مصاحبه کامپیوتر کی هست؟

 26. مدیریت دولتی می‌گه:

  دوستان عزیز که رفتند مصاحبه رشته مدیریت دولتی چه سوالاتی میپرسند

 27. مریم صنایع غذایی می‌گه:

  وای خدا اصلا چخبره؟؟ ترا خدا هر بار یک خبر جدید اصلا معلوم هست چی میشه؟ اگر واحدها مجوز گرفتن پس چرا ظرفیتها انقد پایینه؟؟ چرا سال قبل تهران صنایع غدایی ۴۰نفر گرفت؟؟ امسال قراره هر واحد۷نفر بگیرن؟؟ اگر واحدها مجوز نگرفتن پس چرا گذاشتن ما انتخاب کنیم این شهرها را؟واینکه چرا انقد دعوت کردن به مصاحبه با این حساب فقط۳۰نفر اول قبولن. ترا خدا یکی درست حسابی جواب بده خسته شدیم از بس جوابهای ضد و نقیض شنیدیم

  • محمد حسین می‌گه:

   مریم خانم منم صنایع غذایی می خونم . رتبه ام شده ۳۷ مصاحبه هم خوب دادم انتخاب اولم هم علوم تحقیقات بعد تهران شماله . شما رتبتون چنده ؟
   من تماس گرفتم دانشگاه گفت ملاک همون شهر و رشته هایی است که در دفترچه نوشته شده نگران نباشید و تا شهریور صبور باشید . ظرفیت ها هم فکر نمی کنم تغییر کنه . پارسال هم کلاس ها در تهران نهایتا ۱۰ نفره برگزار شد دوست خودم در علوم تحقیقات هست میگه کلاسمون ۸ نفره بود

   • ماری بیوشیمی می‌گه:

    منم سوال کردم از مرکز پرسش و پاسخ همین جواب دادن

   • مریم صنایع غذایی می‌گه:

    سلام من هم مصاحبه ام بد نبود اما واقعا سخت بود چقد انگلیسی ازم پرسیدن تا اونجا که تونستم جواب دادم بقیه اش با خدا اما یکی از دوستانم که رفته بود ازش درباره گروه ۱+۵پرسیده بودن باورتون میشه؟//؟؟ اما یکی از استادای اونجا گفت ما ۲ تا ۱۰نفر گرفتیم پارسال .توکل بر خدا

    • محمد حسین می‌گه:

     چه جالب :) :) :) ۱ + ۵ :) :) :)

     یعنی ۱۰ نفر مهر برداشتن و ۱۰ نفر بهمن ؟

     تا رتبه ۳۰ اعلام می کنن که ۲۰ نفر حداقل ثبت نام کنن . خیلیی خوبه

 28. رها می‌گه:

  دوستان عزیز
  مقاله طبق جدول که مصاحبه کنندگان دارند امتیاز دارد
  زبان هم امتیاز دارد
  کتاب امتیاز زیادی دارد
  ادب و نحوه برخورد شما امتیاز دارد
  استاد از من سوالی پرسید که به گرایش من مربوط نبود استاد دیگه به ایشون اعلام کرد که گرایش ایشون ….است استاد اول بدون توجه به حرف استاد دوم به من گفت چرا این مورد را بلد نیستی
  من نمیدونستم چی بگم یک دفعه از دهنم پرید ببخشید که در شان جنابعالی جواب ندادم یک دفعه متوجه شدم تیم مصاحبه در ادامه بسیار با احترام با من برخورد کردند وقتی اومدم بیرون موضوع را به یکی از دوستان گفتم ایشون که با تجربه بود گفت اینکار را انجام میدهند که ببینند ایا عصبانی میشوی و رفتار شما را سنجش میکنند اونها گرایش شما را میدونستند فقط میخواستند ادب شما را سنجش کنند

  • نازی خطاب به رها می‌گه:

   رها جان مگه اونجا مکان سنجش ادبه؟!!!!مطمنی که نمیخواستن موردی پیدا کنن که امتیاز کم بدن؟
   در ضمن امتیاز کتاب هم اندازه مقاله معتبر هست البته اگه کتاب خوبی باشه

  • مشاور می‌گه:

   دوست عزیز حرفت کاملا درسته ،اساتید عمدا این کارو میکنن که عکس العمل شمارو موقع عصبانیت ببینند

 29. رها می‌گه:

  سلام به همه دوستان
  مجوزها برخی از دوستان را نگران کرده اینطور که من از یک منبع موثق شنیدم تهران نسبت به سال قبل کمتر پذیرش دارد ولی شهرستانها تا ۱۰ نفر پذیرش دارند تا سال ۹۶ پذیرش انجام میشه اگر واحد تا قبل از دفاع نتواند مجوز بگیرد دانشجو به واحد مجاور دارای مجوز منتقل می شود نگران نباشید

  • محمد حسین می‌گه:

   رها خانم تهران همیشه نسبت به شهرستان های دیگر بیشتر و حتی دو برابر پذیرش دارد

  • رضا می‌گه:

   منبع موثق تان وزارت علوم نیست
   حتی در صورت صدور مجوز قانون عطف به ماسبق نمیشود
   مثل این است یک دانشجوی پزشکی هنوز فارغ التحصیل نشده و پروانه مطب برایش صادر نشده مطب احداث کند و در مطبش به صورت غیرقانونی بیمار ببیند
   لطفا قبل از هر اظهار نظری از صحت گفته خود با تماس با شورای گسترش وزارت علوم تماس بگیرید و از صحت عرض بنده آگاه شوید.
   وزارت علوم در حال حاضر با انتقال مشروط دانشجویان واحدهای فاقد مجوز به واحدهای مجاور دارای مجوز موافقت نموده و نه چیز دیگری
   از طرفی وزارت علوم به هیچ عنوان از استانداردهای خود در برابر سایر نهادهای نظارتی دیگر نظیر شورای انقلاب فرهنگی، مجلس و… تخطی نخواهد کرد.
   درضمن تا شهریورماه دانشگاه آزاد فرصت رفع نقص و تامین اساتید دانشیار تمام وقت که تامین آن بسیار مشکل برای واحدهای فاقد مجوز دارد و پس از آن مشمول طرح پایش آموزش عالی که شهریور ماه به کلیه مراکز آموزش عالی در کشور توسط وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی ابلاغ خواهد شد و باعث محدودید ارایه مجوز برای رشته ها و ظرفیت هاست خواهد شد

 30. فرزاد به نازی خانم می‌گه:

  اون شخصی که رتبه ۲بوده و قبول نشده دلیلش به هیچ عنوان موجود نمیتونه مصاحبه ۲۵% دکتری آزاد باشه حتما مشکل اخلاقی و بدرفتاری و بی احترامی شده از طرف رتبه۲,
  چون سال پیش در مصاحبه دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد شخصی با رتبه۷ بدلیل بی تفاوت بودن به مصاحبه دکتری آزاد با اساتید برخورد بد و ادعای بی سوادی اساتید مصاحبه کننده رو داشت حتی برای تحقیر اومده بود و همون شخص از دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه شیراز سال پیش با رتبه۶ قبول شده و داره خودشو برای شروع ترم سوم دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه شیراز و استارت پایان نامش آماده میکنه و از همون موقع من با این آقا در ارتباط میباشم

  • نازی خطاب به فرزاد می‌گه:

   مطمن هستین که در اتاق مصاحبه هم همون طور رفتار کرده که پیش شما رفتار می کرده؟!!! اتفاقا رتبه ۲مربوط به سلولی مولکولی سال پیش بودن که رد شده بودن :-D

   • محمد حسین می‌گه:

    منم موافقم با نازی خانم . اکثر دوستان با اینگونه حرف ها می خواهند بگویند ما خیلی درسخونیم و از اساتید بیشتر سرمون میشه ولی در اتاق مصاحبه فقط خودشون میدونن و اساتید که چه گذشته :)

   • فرزاد می‌گه:

    آره بابا داد و بیداد میکرد طرف و شیرازی هم بود ولی چون به سلولی و مولکولی واقعا وارد بود حقش بود که از دانشگاه شیراز یعنی شهر خودش قبول بشه، چون من به بیوشیمی خیلی علاقه داشتم و دارم پارسال نادانی عجیبی به حرف بکی از استادام در آزمون دکتری سلولی و مولکولی شرکت کردم و چندان موفق نبودم، پس اگه سلولی و مولکولی بوده پس رتبش ۷بوده و رتبه۲ نداشتیم چون سال پیش من ۴روز در مصاحبه دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد در واقع به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد میرفتم و حتی طرف رو حراست اومد و تا بیرون از حیاط دانشگاه بدرقه کرد برخوردش خیلی بد بود شایدم رتبش ۲بوده ولی استاد مصاحبه کننده گفت که رتبه ۷ واقعا حوصلمو سر برده و بهم گفت رزومتو بده به من و فقط پرسید مقالات isi که در لیست سیاه نیستند? گفتم نه نیستند و در مورد پایان نامم که در مورد فیزیولوژی بود و یکسری چیزها در مورد پایان نامم توضیح دادم و گفتند وضعیت مالیت خوبه?! چون شهریه دکتری آزاد خیلی سنگینه و از این حرفا، منم گفتم بلللللله! و گفت بفرمائید و منم فرمودم بیرون!
    گفتم با توجه به اون قضیه اخراجی طرف رتبه ۷یا۲ که خاطره داشتم و به نفع من تمام شد یه اشاره کوتاه بنمایم چون بعد این رتبه۷ منو صدا زدن و چون طاهری مظلومی دارم و ترسیده هم بودم گفتم ساید کتکشو من بخورم و واقعا اساتید مصاحبه کننده دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد دلشون نسبت به من به رهم اومد!

 31. به امید قبولی علوم و تحقیقات می‌گه:

  سلام خدمت دوستان عزیزم
  دوستان من رتبه ۴ یکی از زیر مجموعه های علوم تربیتی هستم یک مقاله isi و یک علمی پژوهشی دارم . با پایان نامه ۱۹٫۵ و معدل بالای ۱۸٫ در ضمن سهمیه شاهد دارم که هنوز اعمال نشده ولی با این حال خیلی استرس دارم.

 32. مدیریت آموزشی اهواز می‌گه:

  به قبول شده مدیریت آموزشی ۹۳
  خوبید… از شما چی پرسیدن؟ روزی که بودی از بقیه اطلاع دارید چی پرسیدن… شما زبان خوب جواب دادید؟ نمره مصاحبه ات چند شد…. برام دعا کن… ان شاء الله شما به خواستت برسی بیای اهواز

 33. مریم می‌گه:

  وای خدا اصلا چخبره؟؟ ترا خدا هر بار یک خبر جدید اصلا معلوم هست چی میشه؟ اگر واحدها مجوز گرفتن پس چرا ظرفیتها انقد پایینه؟؟ چرا سال قبل تهران صنایع غدایی ۴۰نفر گرفت؟؟ امسال قراره هر واحد۷نفر بگیرن؟؟ اگر واحدها مجوز نگرفتن پس چرا گذاشتن ما انتخاب کنیم این شهرها را؟واینکه چرا انقد دعوت کردن به مصاحبه با این حساب فقط۳۰نفر اول قبولن. ترا خدا یکی درست حسابی جواب بده خسته شدیم از بس جوابهای ضد و نقیض شنیدیم

 34. ریاضی می‌گه:

  سلام.
  ایا امکان تغییر اولویت ها وجود دارد؟

 35. تربیتی 94 به دوستان روانشناسی تربیتی می‌گه:

  من پارسال تهران جنوب اوردم ،انصراف دادم ترم بهمن انتقالی پر کردم اصفهان رو اوردم امراجعه نکردم ،اگه بخوام مهر امسال برم اصفهان،شرایط چطوری میشه؟

 36. نسیم می‌گه:

  داوطلب دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد تهران شمال با رتبه ۲۹هستم و رزومه عالی با ۳تا مقاله isi پولی و ۳تا اکسپت مورد تایید وزارت علوم،
  ۳تا اکسپتام همون امتیاز ۳تا مقاله isi رو دارن? چون زمان چاپشون ۵_۶ماه مونده از یکسال اینا، و آیا دانشگاه آزاد تهران شمال و دانشگاه آزاد شاهرود مجوز دکتری بیوشیمی رو گرفتن چون در تهران شایعه بود که مجوز برخی رشته ها و دانشگاههای آزاد تایید شده هرچند رسما اعلام نشده از جمله دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد تهران شمال و دانشگاه آزاد شاهرود بجز دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد فلاورجان،
  و هرچند از ۱۲۰ نفر داوطلبین دکتری بیوشیمی حدود ۷۰ نفر برای مصاحبه اومده بودند و از ۱۰۰ نفر داوطلبین دکتری سلولی و مولکولی ۴۰_۵۰ نفرشون برای مصاحبه دکتری آزاد اومده بودن ولی دکتری ژنتیک از ۸۰نفر نزدیک ۷۰ نفرشون اومده بودن، طبق پرسجوهایی که کردم البته!

  • نازی خطاب به نسیم می‌گه:

   شما از کجا مطمنا می گید از ۱۲۰ نفر بیوشیمی ۱۰۰ نفر و از ۱۰۰ داوطللب سلولی مولکولی ۴۰-۵۰ نفر اومده بودن برای مصاحبه؟ مدرکی دارین یا حدسی گفتین؟!!

 37. کیمیا می‌گه:

  من رتبه یک بیوفیزیک دانشگاه آزاد هستم و از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران با مصاحبه در زمینه دروس تخصصی عالی بودم و در زمینه زبان گفتم آمادگی ندارم و امتیازشو ندید و با ۵مقاله isi و دو تا علمی ترویجی، در آخر گفتند اوایل شهریور حتما برم ثبت نام کنم و منم گفتم برای دکتری سراسری اصلا ثبت نام نکردم چون موقع ثبت نام دفترچه سراسری ترکیه بودم و احساس ناراحتی هم نمیکنم چون از دانشگاه آزاد رتبه یک کشوری بیوفیزیک رو آوردم و بعد یکسال دانشگاه آزادx به عنوان هیئت علمی پذیرشم میکند و برای سال بعد فقط برای دکتری بیوفیزیک دانشگاه تربیت مدرس راحتتر میتونم فکر کنم ولی امسال دکتری بیوفیزیک دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران!
  فقط امیدوارم دکتری سراسری مثل دکتری آزاد منطقی تر برگزار بشه ان شاءالله، و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس امیدوارم مانع تغییر شیوه آزمون دکتری سراسری گردند! ان شاالله ان شاءالله!!

 38. زبانشناسی می‌گه:

  سلام بچه ها من رشته ام زبانشناسی رتبه ام ۳۳ شده نفر آخر قبولی ۲۱۰ یه مقاله از پایانامه دارم و پایانامه ام کتاب کردم. به نظرتان شانسی دارم؟.فعلا هم فقط به دو تا دانشگاه مجوز دادن.

 39. مدیریت آموزشی اهواز می‌گه:

  جمعه مصاحبه دارم خواب و خوراک ندارم….خییییییلی استرس دارم تمرکز خوندن هم ندارم… بچه ها مدیریت آموزشی شما چه خبر…درچه حالید

  • قبول شده دکترا مدیریت آموزشی سال۹۳ می‌گه:

   درود دوست من.اتفاقا منم سال گذشته با همین عنوان در این صفحه بودم.یعنی مدیریت آموزشی اهواز:).تو این فرصت کوتاه نگاهی به کتاب اصول مدیریت آموزشی دکتر علاقه بند بنداز.روز مصاحبه از کسانی که از حلسه مصاحبه بیرون میان متوجه خواهی شد که به چه سبکی هست.معمولا چند سوال مشخص می پرسند.اصلا نگران نباش.
   منم این ترم میخوام بیام اهواز.امیدوارم مجوزش تایید بشه

  • سما می‌گه:

   دوست عزیز زیاد سخت نگیر، آنقدر تو مصاحبه به همه چیز سرسری نگاه میکنن و سوالهای غیر استاندارد می‌پرسن که حسرت میخوری که چرا آنقدر حرص خوردم!! توکل بخدا کن. و آزاد رو جدی نگیر!!!!!

  • صنم مدیریت آموزشی به مدیریت آموزشی اهواز می‌گه:

   سلام دوست عزیزمن پنج شنبه یعداز ظهر مصاحبه دارم. حتما بعدش اینجا براتون میذارم به چه صورت بوده

 40. مسعود می‌گه:

  کسی از دوستان تهرانی آدرس کافی نت نزدیک به پایانه آرژانتین رو داره؟

 41. مسعود می‌گه:

  سایت دانشگاه محل تحصیل من باز نمی شه
  کارنامه رو نمی تونم بگیرم
  چیکار کنم؟
  تا روز مصاحبه هم دانشگاه تعطیله!

  • رضا می‌گه:

   دقیقا منم با همین مشکل رو به رو شدم !!!
   اصلا نمیدونم باید چیکار کنم!!!!
   من گواهی موقت دارم، ریز نمرات رو ندارم ، چون فارغ التحصیل شدم ، پورتال ام مسدود شده ! نمیتونم ریز نمرات رو بگیرم ، دانشگاه هم تعطیل تا دو هفته دیگه !!!
   بچه ها به نظرتون با همین گواهی قبول میکنن؟!

   • علوی می‌گه:

    سلام علیکم
    دوست عزیز برای من نگاه نکردن ریز نمرات رو اگر خدا بخواد شما برای شما هم ان شاالله لازم ریز نمرات را نمی خوان

 42. پیمان می‌گه:

  با سلام.تکمیل ظرفیت امسال دانشگاه آزاد مقطع دکترای تخصصی چه تاریخی میباشد.ممنون

  • فرهاد می‌گه:

   هر موقع نتایج اومد، ۱۰ روز بعدش یه تکمیل ظرفیت میزارن برای اینکه یه عده ثبت نام نمیکنن و ظرفیت خالی میمونه، دوباره اوایل مهر هم به همین دلیل یه تکمیل ظرفیت داریم، دقیقا مثل پارسال، حالا اینکه بهمن هم تکمیل ظرفیت هست یا نه اون واقعا معلوم نیست ک به احتمال زیاد تکمیل ظرفیتی برای بهمن در کار نیست

   • ahmad می‌گه:

    با توجه به داستانهای عدم تصویب رشته/محل خیلی از دانشگاهها و بعبارتی ازبین رفتن اکثر ظرفیتها، امسال بعید میدونم هیچ تکمیل ظرفیتی درکار باشه..

 43. نگار می‌گه:

  سلام لطفا یکی راهنمایی کنه.من دو تا مقاله isiدارم که ایمپکت بالا داره البته براش پول پرداخت کردم.اگه تو مصاحبه راجع به پولی بودن یا نبودن بپرسن چی جواب بدم؟ یه سوال دیگه شما تو رزومه انگیزتون رو از ادامه تحصیل چی نوشتید که معقول باشه؟ لطفا جواب بدید.

  • hamid می‌گه:

   سلام، مقاله پولی اصلا به معنی پایین بودن سطح مقاله نیست، وقتی مجله ای تووی تامسون ایندکس شده گواه بر سطح بالای مقالات این مجله هست، شما فقط هزینه چاپ و هزینه داوری رو پرداخت کردید و مطمئنا مقالتون خیلی باارزشه، بنظرم اگه در این مورد پرسیدن شما راستش رو بگید، در ضمن بالای مقالتون حتما نوشته که اوپن اکسز هست.

 44. حسین می‌گه:

  سلام.کسی ادبیات انگلیسی هست؟اگر واقعا فقط یکجا میگیره تا من از راه دور پا نشم بیام تهران پس فردا واسه مصاحبه. تو دفترچه ۳تا بود ک من شدکت کردم وگرنه اصلا شرکت نمیکردم.
  لطفا یکنفر اگر ادبیات انگلیسی هست بهم بگه چون من یکروز قبل باید حرکت کنم.مرسی

 45. فرزاد، سختگیری نشانه نیست?! می‌گه:

  باتوجه به اینکه مصاحبه های دکتری آزاد در دوسال پیش بخصوص سال پیش خیلی راحت و آسون بود و باتوجه به اینکه همه دوستان خبر از خرابکاری مصاحبه دکتری آزاد رو امسال میدن ظاهرا ۵۰% واحدهای دانشگاه آزاد برای هر رشته مجوز نمیگیرن که اگر فردا از هر صدنفر ۳۰_۴۰ نفر پذیرش بشن قبول نشده ها بخاطر سختی و خاطره بد و خرابکاری البته با سختگیریهای اساتید مصاحبه کننده در مصاحبه دکتری آزاد نتونن اعتراضی مبنی بر قبول نشدنشون داشته باشن،
  پس آیا این سختگیری یک نشانه ای از عدم پذیرش تعدادی دانشگاههای آزاد حداقل ۵۰_۶۰درصد نمی باشد?!?!!
  مثلا رشته خود من یعنی دکتری بیوشیمی که دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد تهران شمال، دانشگاه آزاد همدان، دانشگاه آزاد شاهرود، دانشگاه آزاد سنندج، دانشگاه آزاد نیشابور، دانشگاه آزاد فلاورجان، دانشگاه آزاد دامغان و دانشگاه آزاد شوشتر پذیرش میکردن، دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات و دانشگاه آزاد فلاورجان که مجوز داره، مثلا دانشگاه آزاد تهران شمال و دانشگاه آزاد شاهرود و دانشگاه آزاد نیشابورمجوز بگیرد و بقیه خدایی نکرده شاید مجوز نگیرن مثلا!
  دانشگاه آزاد همدان و دانشگاه آزاد سنندج باتوجه به بزرگ بودنشون و اسم و رسم دار بودنشون مثل دانشگاه آزاد اراک که همسایه همدیگر هم هستند ولی مثل دانشگاه آزاد اراک امکانات واقعا ندارن و این عدم امکانات دانشگاه آزاد همدان و دانشگاه آزاد سنندج متأسفانه متأسفانه باعث شد که من از دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد همدان و یکی از دوستانم از دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد سنندج انصراف بدیم و ایشون با رتبه ۱۴احتمال قبولی از دکتری بیوشیمی دانشگاه گیلان رو بعده پیگیریهای متعدد رو دارن و بنده هم از دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات رو خداروشکر با رتبه۳ رو دارم بعده پیگیری متعدد در همون روز مصاحبه و اذیتم نشدم در مصاحبه دکتری آزاد ولی ۷ماه پدرم دراومد که خودمو برای آزمون دکتری آزاد آماده کردم هرچند شاید برای ثبت نام و انتخاب واحد نروم!

  • نازی خطاب به فرزاد می‌گه:

   منظورتون از نداشتن امکانات چیه؟ خوب همدان استاد به اندازه کافی نداره این مسلمه امکانات دیگه منظورتون چیه؟ مگه می شه بعد انصراف دوباره ازمون داد و محرومیت نداره؟و اینکه جریمه نقدی ازتون نگرفتن؟

   • فرزاد می‌گه:

    در دکتری آزاد میتونی انصراف بدی و در رشته دیگر ثبت نام و انتخاب واحد و تحصیل بکنی و یه هزینه ای برای انصرافی میباشد، دانشگاه آزادهمدان و دانشگاه آزاد سنندج امکانات آزمایشگاهی در حد بنیادی و ابتدایی رو ندارد چچه برسد به دکتری، مثلا دانشگاه آزاد نیشابور و دانشگاه آزاد شاهرود امکاناتشون خیلی خوب و جدید میباشد

  • محمد حسین می‌گه:

   دوست عزیز با مدرک و سند حرف بزنید . من خودم مصاحبه بودم . هیچ فرقی با سال گذشته نداشت . خیلی هم مودب بود برخوردشون . از پایان نامه و زبان پرسیدند و مقالات رو بررسی کردند. پارسال و سال گذشته و سنوات قبل هم همینطور بوده . دوستان دیگرم هم که در رشته دیگر بودند از مصاحبه و مصاحبه کنندگان راضی بودند .

   • فرزاد می‌گه:

    سال گذشته زیاد سخت نمی گرفتن من خودم در آزمون دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد رتبه ۴۱ آورده بودم و اذیت نشدم و یکی از دوستام که رتبه ۸۴ در آزمون دکتری میکروبیولوژی دانشگاه آزاد رو آورده بود اونم گفت خیلی خوب بود ولی امسال همون دوستم با رتبه ۱۶ در آزمون دکتری میکروبیولوژی دانشگاه آزاد خیلی اذیت شده بود در مصاحبه دکتری آزاد برای قبولی از دکتری میکروبیولوژی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران، با سند فقط از نوع گفته ها میشه گفت پارسال خیلی بهتر بود و نگفتم که اساتید کتک میزنن تو مصاحبه امسال سخت گیریشون یک علامتی هست همین!

    • محمد حسین می‌گه:

     من از هر کسی پرسیدم از مصاحبه و مصاحبه کنندگان راضی بوده فرزاد جان . ضمن اینکه اگر مجوز هم ندن بازم ما هر جایی انتخاب کردیم میریم درسمون رو می خونیم تا سال ۹۸ که فارغ التحصیل بشیم مجوز همه جا صادر شده . دانشگاه آزاد به آب و آتش میزنه و مجوز میگیره . شک نکن

     • نگار می‌گه:

      من هیات علمی دانشگاه آزاد هستم و کاملا از نحو دانشجو گرفتنش مطلع ام . تو واحدی که من هسستم سه رشته کارشناسی داریم که اصلا مجوز نداره .ضمنا باید بگم دانشگاه آزاد داره همه واحدهاشو تجمیع میکنه تا از مجوز واحدهای مادر استفاده کنه .

    • دانشجو می‌گه:

     حق با شماست، متاسفانه در رشته بیوشیمی هم سوالات تخصصی و هم سوالات زبان را انگلیسی پرسیدن و ما باید انگلیسی جواب میدادیم و جالب اینجاست ک استاد مصاحبه کننده همون اول گفت میخوام سوالای سخت بپرسم!!!!

 46. شیرین می‌گه:

  سلام چقدر امکان داره کسی بارتبه۷۹ از ۱۹۰ بدون مقاله ومدرک زبان وبا یک مصاحبه تقریبا بد قبول بشه البته انتخاب اول هم شهرستان باشه

  • عبادی می‌گه:

   شیرین جان چندتا عامل در احتمال جابجایی موثره:
   ۱- نمره ای که سایر افراد در مصاحبه کسب میکنند
   ۲-تعداد افرادی که در مصاحبه حضور پیدا میکنن
   ۳-تعداد دانشگاههای پذیرتده هررشته
   ۴-تعداد افرادی که جذب میشن در هر رشته محل
   پس تقریبا هیچ احتمالی نمی توان برای سوال شما حدس زد

 47. محمودمهندسی شیمی می‌گه:

  به نظر شما وقتی رتبه من ۸۶ شده از ۲۴۰ تا وقتی نمره مصاحبم بین ۵۰ تا ۶۰ باشه واینکه میدونم به کسی بیشتر از ۶۰ یا ۶۵ ندادن چقدر ممکنه رتبم تغییر کنه. اصلا بهتر میشه یا بدتر و اینکه ۵ شهر مجوز دارن که دوتاشون تهران و اینکه من انتخاب اولم تهران نیست و مرودشت امیدی هست؟

  • محمد حسین می‌گه:

   محمود مهندس شیمی ، احتمال قبولیت بالاست اگر شهر اول انتخابت مجوز بگیره . ولی در قسمت مصاحبه با رتبه های برتر بالای همین صفحه سمت راست ببین بعضا نمره مصاحبه ۹۲ هم دادند ۵۰ هم دادند . ضمن اینکه برخلاف رتبه تک رقمی و رتبه های زیر ۳۰ مصاحبه برای رتبه های بالاتر خیلی تاثیر داره حتی رتبه ۱۵۰ رو می تونه تا ۸۰ – ۹۰ جا به جا کنه . ایشالا قبولی

 48. صنم مدیریت آموزشی به نازی می‌گه:

  بنده امروز از اساتید روش تحقیق در علوم و تحقیقات در مورد جابجایی رتبه های تک رقمی سئوال کردم گفتن بین ۱۰ تا ۱۳ نفر جابجا میشن و نه بیشتر.

 49. صنم مدیریت آموزشی به نازی می‌گه:

  سلام دوست عزیز این از محالات است که رتبه ۲ رشته ای رد شود. چرا که ۷۵ درصد نمره کتبی و مربوط به رتبه می باشد. قطعا ایشان رتبه ۲ نیوده اند و گر نه با مصاحبه صفر هم قبول می شد.

  • نازی خطاب به صنم می‌گه:

   صنم جان محالات چیه امسال بنده خدا اومده بود مصاحبه اما امسال رتبشون ۷ شده بود محالات چیه؟
   بله چرا که نشه …از اونجایی که در مصاحبه دست اساتید بازه و سلیقه ایی برخورد می کنن هیچ چیز بعید نیست اگر گفته اساتید شما درست باشه پس این چیه؟معمار

   تیر ۲۷, ۱۳۹۴ در ۴:۴۳ ب.ظ

   سلام به همه دوستان منتظر
   من دقیقا پارسال در موقعیت شمابودم
   رتبه مرحله اول ۱۸۹
   رتبه نهایی ۶۷- قبولی تهران
   اینقدر مصاحبه تاثیرگذاره که نمره اولیه را کاملا تحت الشعاع قرار میده
   رزومه پژوهشی من چشم گیر بود و ارائه خوبی هم داشتم. پس مصاحبه را جدی بگیرید. رتبه اولیه ملاک نیست. لازم به ذکر است که من هیچ کسی را در مصاحبه نمی شناختم و شهرستان درس خوندم گفتم که بعضی ها فکر بد نکنند.
   موفق بمانید
   یعنی رتبه این فرد فقط ۱۳ تا جابجا شده؟

   • صنم مدیریت آموزشی می‌گه:

    سلام دوست عزیز. برای کمک به رتبه های بالا امکان پذیر هست ولی باز هم می گویم غیر ممکنه رتبه ۲ رد شده باشه با یه حساب سرانگشتی خودت ۷۵ به ۲۵ را برای این دو نفر حساب کن. بر فرض نمره کامل مصاحبه برای رتبه ۱۶۷ و صفر برای رتبه ۲ که باز هم محاله کسی نمره صفر از مصاحبه بگیره

    • نازی خطاب به صنم می‌گه:

     وقتی برای رتبه های بالاتر می شه این کار رو کرد برای رتبه های تک وقمی هم می شه برعکس انجام داد حالا شما هی بگو غیزممکنه من که خودم دیدم درضمن امسال همون فرد رتبه ۷ شده بود که توی مصاحبه انقطر پیجونده بودنش که فکر نکنم بازم قبول شه :-D حالا شما هی بگو غیر ممکنه

 50. سلمان می‌گه:

  سلام دوستان من در رشته مدیریت بازرگانی رتبه ۱۰۰ آوردم ۳ تا مقاله دارم امکان قبولی برام هست؟

 51. فرزاد به زیست سلولی می‌گه:

  سلام
  متوجه شدید که امسال چند درصد از صدنفر در مصاحبه دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد شرکت داشتند?!? باتشکر

 52. حسین می‌گه:

  با سلام.من پس فردا مصاحبه دارم.رتبم از نصف بیشتره.
  تا الان نمیخاستم برم مصاحبه.اما دوستان میگن چون سهمیه هایت علمی داری برو.۴سال سهمیه هیات علمی دانشگاه ازاد دارم.بخاطر همین برای مصاحبه مطالعه نداشتم چون دودل بودم.من فقط دو روز وقت دارم تصمیم بگیرم.دوست ندارم از شهرستان با مسافت زیاد الکی برم تهران.لطفا راهنمایی بفرماین.
  با تشکر

 53. فرزاد می‌گه:

  هیچکس از وضعیت مصاحبه ها نگران نباشه چون همه تو مصاحبه خرابکاری میکنن فقط در مصاحبه دکتری آزاد از رتبه های یک و دو و سه سوال خاصی نمیکنن ولی بقیه رو اذیت و نگران میکنن پس نگران نباشید فقط در الویت اول به تعداد مقالات isi و در الویت دوم به کیفیت پایان نامه و در الویت سوم به سابقه اشتغال و در الویت چهارم به تعداد مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی و در الویت پنجم به سابقه تدریس و در الویت آخر به سوالات در زمینه سوالات در زمینه دروس تخصصی و زبان اهمیت میدن از چندتا از اساتید مصاحبه کننده گروه شیمی دانشگاه آزاد پرسیدم که گفتند روال بدین صورت میباشد

  • فرزانه بیوشیمی می‌گه:

   ولی اینجور ک من فهمیدم کاملا سلیقه ای هست، یه گروه از اساتید یه چیز براشون مهمه و یه گروه دیگه چیز دیگه، من مصاحبه دانشگاه تهران رفتم یه کتاب لاتین گذاشتن جلوم گفتن بخون ولی دانشگاه آزاد سوالای تخصصی رو هم انگلیسی پرسیدن ک انگلیسی جواب بدم، گروه عصر ک رفتن چون اساتید خسته بودن فقط پایان نامه پرسیدن

   • نازی می‌گه:

    خطاب به فرزانه
    فرزانه جان دوست محترم داشتن مقاله از هرنوعی امتیاز مربوط به خودشو داره سابقه تدریس یا اشتغال اصلا نمره نداره زیاد نگران نباشین انشاا.. قبولید البنه بستگی به شرایط رقیباتونم داره همونطور که در پیام قبلی گفتم رتبه ۲رشته ما بدلیل خراب کردن مصاحبه سال پیش قبول نشد و مصاحبه می تونه خیلی جا بجا کننده رتبه باشه …

    • زلیخا خضرلوی محمدیار می‌گه:

     سلام من قبولی رشته اقلیم شناسی دانشگاه آزاد با رتبه ۷۶ هستم برا مصاحبه فقط ۴ تا مقاله دارم آی آس آی نیستن برا مصاحبه هم هیچی نخوندم مصاحبه خیلی سخته ؟من که از دوستام شنیدم زیاد سخت نمیگیرن دانشگاه آزاد رو؟ در ضمن من فرزند جانباز هستم و سهمیه امم تو نتیجه نهایی اعمال میشه چقد شانس قبولی دارم با مصاحبه فرضی بد!!! منتظر جوابهاتون هستم

  • فرزانه بیوشیمی می‌گه:

   در مورد مقالات مهمه ک اسممون نفر چندم باشه؟ اینکه نویسنده اول و مس/ول خودمون باشیم تاثیری داره؟ من رشته بیوشیمی، رتبه ۱۲،یه آی اس آی ک نویسنده اول و مسئول خودمم و یه علمی پژوهشی ک نویسنده اولم، مصاحبم زیاد خوب نبود چون سوالای زبان و تخصصی رو انگلیسی پرسیدن و باید انگلیسی جواب میدادم واسه همین زیاد نتونستم راضیشون کنم، با این وضعیت میتونم علوم تحقیقات قبول شم؟

   • فرزاد می‌گه:

    با رتبه ۱۲ مطمئنا از الویت اول دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد قبولید مطمئن باشید، پرسیدن اساتید مهم نیست مهم اینه که برای رزومتون مقاله isi و کیفیت پایان نامه و سابقه اشتغال حداقل دوسال در زمینه های دانشگاهی و پزوهشگاهی دارید یا نه! و سابقه تدریس و مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی و سوالات در زمینه تخصص رشته و زبان زیاد اهمیت ندارد در نمره دهی ۲۵درصدی مصاحبه دکتری آزاد، منمبیوشیمی هستم و رتبم ۳بود و خیلی هم برخورد خوبی کردن حتی گفتن ان شاءالله از مهرماه دوست خوبی برای همدیگر باشیم و از این حرفا!

    • فرزانه بیوشیمی می‌گه:

     اگه اینجور ک شما میگین باشه از مهر ماه همکلاسی هستیم. من دچار وسواسس بدی شدم و فقط علوم تحقیقات رو میخوام، حتی اگه تهران شمالم قبول شم دلم نیست ک برم، از روز اول دنبال رتبه تک رقمی و علوم تحقیقات بودم ک متاسفانه رتبم ۱۲ شد و احساس سرخوردگی میکنم، احساس میکنم اون نتیجه ای ک میخواستم نرسیدم.

     • نازی می‌گه:

      خطاب به فرزانه
      فرزانه جان شاید سراسری قبول شدی راحت شدی حالا علوم تحقیقات با تهران شمال فرق چندانی نداره که شما حساسیت بخرج می دی
      هرچند ظاهرا امسال تعداد دانشجویان هر رشته محل ۵نفر خواهد بود طبق صحبتهایی که هست

    • نازی می‌گه:

     جناب فرزاد
     اینکه نویسنده مقاله نفر اول باشین یانه مهم نیست چون مطمنا اساتید هم می دونن که شما با کمک استاد راهنمای پایان نامتون این مقاله ها رو نوشتین در ضمن سابقه اشتغال اصلا و به هیچ وجه نمره در مصاحبه نداره ولی همه مقالات علمی پژوهشی و ترویجی و حتی کنگره هم امتیاز دارن و داشتن مدرک زبان هم امتیاز خاص خودشو داره با توجه به نمره کسب شده….همسر بنده هیت علمی هستن و همه حرفام رو از روی صفحه مربوط به امتیازات مصاحبه می گم

     • فرزانه بیوشیمی می‌گه:

      من دانشگاه فردوسی مشهد و تهران برای مصاحبه رفتم، یه فرمی بود باید از سایتشون میگرفتیم و پر میکردیم، اونجا گفته بود معلوم کنید نویسنده مس/ول کیه. مقاله آی اس آی من از یه کار پژوهشی جدا از پایان ناممه ک هم اول و هم مس/ولم.
      البته ب من گفتن تهران شمال صد در صد قبولم ولی علوم تحقیقات برام مهمه

  • الهام می‌گه:

   از ما اصلا در مورد سابقه اشتغال و تدریس و میزان درآمد نپرسیدن

   • فرزاد می‌گه:

    در مصاحبه در این زمینه سوال نمیکنن باید در رزومتون بصورت پرونده شامل: (کپی اشتغال حداقل ۲سال و کپی اکسپت یا مقالاتisi و کپی مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی و کپی مدارک و کپی شناسنامه و کپی کارت ملی پشتو رو و کپی کارت پایان خدمت پشتو رو و کپی سوابق تدریس حداقل ۲سال و ریزنمرات و توصیه نامه استاد راهنما و صحافی پایان نامه) میباشد و سوالات در اون حدی اهمیت ندارن یعنی از ۲۵درصد مصاحبه دکتری آزاد ۵درصد شامل سوالات میشود، طبق پیگیری که سال پیش کردم اینگونه گفتند که اگه مدرک زبان داشته باشید از سوالات ساپورت میشید، پس سوال در مورد رزومه مهم نیست بکنن یا نکنن چون بعدش استعلام میکنن و در صورت شک بصورت تلفنی پیگیری میکنن

   • نازی می‌گه:

    الهام جان کاملا حرفتون درسته نباید هم بپرسن چون هیچ امتیازی نداره

  • نازی می‌گه:

   جناب فرزاد
   اول اینکه حرفی که می فرمایید اصلا درست نیست من امسال رفتم مصاحبه رتبه ۲رشته ما رو پارسال از مصاحبه رد کرده بودن با داشتن سابقه تدریس!!!
   چیزی که توی مصاحبه اصلا امتیاز نداره سابقه تدریسه …
   داشتن رتبه تک رقمی دال بر قبولی نیست

   • فرهاد می‌گه:

    به چه دلیلی رد کردنش؟

    • نازی می‌گه:

     بخاطر عدم پاسخگویی به سوالات تخصصی ظاهرا حتی به سابقه تدریس ایشون هم ایراد گرفته بودن که چرا و چطور با مدرک کارشناسی ارشد تدریس می کنن در حالی که طی بخشنامه اصلا کارشماسی ارشد مجاز به تدریس نیست ولی از اونجایی که مصاحبه بیشتر سلیقه ایی هست دلیل نمی شه چون رتبه خوب داریم از قبولی مطمن باشیم.

     • فرهاد می‌گه:

      حالا ایشون چون تدریس میکرد باید بدون استرس پاسخ میداد ولی امثال من ک بخاطر استرس نتونستن خوب سوالای تخصصی رو جواب بدن دیگه نباید اینقدرام رتبمون بره بالا، دیگه ما یه آزمون تخصصی با ۷۵ درصد تاثیر داشتیم. ایشون احتمالا خیلی اعصاب اساتید رو خورد کرده

     • فرهاد می‌گه:

      ایشون چون سابقه تدریس بوده و درواقع مدرس دانشگاه بوده باید بدون استرس سوالات رو پاسخ میداد ولی برای من ک سابقه تدریس ندارم و به دلیل استرس نتونستم پاسخگو باشم یه تخفیفی قایل شن، رتبه ۱۴ آوردم و ۷۵ درصد تاثیر گذاری داره. رتبه دو رشته شما احتمالا خیلی اعصاب اساتید رو خورد کرده!!!

 54. استرس می‌گه:

  من رتبم ۱۲ شده، فقط یه دانشگاه مجوز گزفته، مصاحبمم اصن خوب نبود، تا نتایج بیاد از استرس میمیرم. چرا اینقدر دیر نتایج میاد

 55. واقعا به کمک نیاز دارم می‌گه:

  رتبه من ۹۶ و رتبه اخرین فرد دعوت به مصاحبه ۳۴۶
  ۷ مقاله دارم
  نمره پایان نامه ۲۰
  معدل ۱۸٫۳۵
  نمره من ۲۱٫۸
  ۶ دانشگاه مجوز گرفتند
  شانسی دارم؟

 56. معمار می‌گه:

  سلام به همه دوستان منتظر
  من دقیقا پارسال در موقعیت شمابودم
  رتبه مرحله اول ۱۸۹
  رتبه نهایی ۶۷- قبولی تهران
  اینقدر مصاحبه تاثیرگذاره که نمره اولیه را کاملا تحت الشعاع قرار میده
  رزومه پژوهشی من چشم گیر بود و ارائه خوبی هم داشتم. پس مصاحبه را جدی بگیرید. رتبه اولیه ملاک نیست. لازم به ذکر است که من هیچ کسی را در مصاحبه نمی شناختم و شهرستان درس خوندم گفتم که بعضی ها فکر بد نکنند.
  موفق بمانید

  • مشاور می‌گه:

   سلام دوست عزیز،شما دانشجوی دانشگاه آزاد هستین یا سراسری،چون تاثیر مصاحبه آزاد ٢۵درصد هست…یعنی خیلی میتونه تاثیر داشته باشه.من رتبم ۴۶ هست واسه مصاحبه هم نتونستم آماده شم و ۴تا مقاله ترویجی و یه ارایه کنفرانسی دارم زبانم خوب نیست،فکر میکنین امیدی هست؟

 57. قبول شده دکترا مدیریت آموزشی سال۹۳ می‌گه:

  درود دوستان.عیدتون مبارک.
  واقعا درکتون میکنم.سال گذشته استرس قبولی خیلی اذیتم کرد.ولی بلطف خدا قبول شدم.
  شما هم خیالتون راحت باشه.انشالله قبولید.به احتمال بسیار زیاد مجوزها تایید می شود و خیلی از دوستان دیگه یا دولتی میرن یا شرایط تحصیل در شهر دیگه ای رو ندارند.پس منتظر تکمیل ظرفیت هم باشید.

  • reza می‌گه:

   سلام
   من ارشد تحقیقات آموزشی دارم و شروع کردم به مطالعه.(پراکنده میخونم) نمیدونم از کجا شروع کنم با اینکه کتابای کمکی هم دارم . لطفا راهنمایی کن. هم ازاد هم سراسری میخوام ازمون بدم

 58. سلولی مولکولی می‌گه:

  نه چون من نفر چهارم بودم که صدام زدند بعدش چون بلیط داشتم مجبور شدم زود برم فقط اینو از بچه ها شنیدم کهرتبه ۵ نیامده بود اصلا و دو تفر که رتبشون ۱۰ و ۸ بود هم جز بدون ازمون هم بودند

 59. وحید می‌گه:

  سلام
  رشته حقوق خصوصی رتبم ۱۷۸ ، مقاله یا پژوهشی هم ندارم، چقدر امیدوارم باشم؟

 60. مسعود می‌گه:

  سلام
  رتبه ۱۱ از ۱۱۹ هستم
  هفته آینده مصاحبه دارم
  بنا به دلایلی نتونستم خودمو برا مصاحبه آماده کنم
  امیدی دارم یا نه؟

  • mechanic می‌گه:

   نترس …رتبت خوبه …شاید سوال زیادی ازت نپرسن(تازه چون۷۵درصد ازمونه در نتیجه با یه مصاحبه معمولی هم قبول هستی…)

  • قهرمان می‌گه:

   با توجه به کاهش ظرفیت کارت سخته

   • سینا می‌گه:

    کاهش ظرفیتی وجود نداره
    ظرفیت ها مثل سال قبل هست و هر تغییراتی بخواد اعمال بشه از سال بعد اعمال میشه
    حتماً قبول هستین

    • قهرمان می‌گه:

     امسال صد در صد کاهش ظرفیت داریم

     • سینا می‌گه:

      به گفته خیلی ها و مسئولین دانشگاه آزاد به دلیل اینکه موقع ثبت نام رشته محلهایی که گفته شده فاقد مجوز هست درون دفترچه بوده پذیرش امسال مانند سال پیش خواهد بود و به همین دلیل کاهش ظرفیتی وجود نخواهد داشت
      این موضوع را با اطمینان کامل گفتم
      خیال همگی راحت باشه

     • دکتر می‌گه:

      دوست عزیز شورای گسترش و وزارت علوم مرجع ما هستند نه دانشگاه آزاد، شما هم اگه جایی قبول شدی و وزارت علوم گفت مجوز نداره نرو تا بلای ارشد من سر دکتری شما نیاد
      در ضمن فقط چونکه تو دفترچه اسم دانشگاها رو زده دلیل نمیشه ک تو هر شرایطی دانشگاه مجبور باشه دانشجو بگیره

     • سینا می‌گه:

      دوست عزیز اولا دانشگاه آزاد نهادی نیست که همین یکی دو ساله تاسیس شده باشه مطمئنا تو این ۳۰ سال سابقه انقدر قدرت و برش داره تا به راحتی با وزارت علوم کنار بیاد، دوما در زمینه ارشد شما باید بگم که اگر ارشد شما مجوز نداره دانشگاه آزاد به هر حال مدرکو از دانشگاه مادر صادر میکنه پس علناً مشکلی ندارین
      سوما خواهشا انقدر به این جو سازی ها دامن نزنید، دانشگاه آزاد خودش میدونه مشکل خودش رو باید چطور حل کنه و نیاز به این همه نظر و دلسوز نداره

     • دکتر می‌گه:

      شما رتبت چنده و چند نفر به مصاحبه دعوت شدن؟

     • رضا بیوشیمی می‌گه:

      وزارت علوم خودش باید به مجلس بخاطر مجوز ها و ظرفیت پذیرش پاسخگو باشه، متاسفانه سال گذشته هر کس در مصاحبه شرکت کرد قبول شد و این تعداد پذیرش در آینده میتونه مشکلات زیادی به وجود بیاره، شما شک نکنید امسال کاهش ظرفیت رخ میده

  • یاس می‌گه:

   سلام
   رتبه ات عالیه.بنا به اطلاعاتی که از دوستانی که مصاحبه رفته اند گفتند که از رتبه های خوب (زیر ۳۰) سوال ساده میپرسن و فقط سوابقشون را نگاه میکن.خیالت راحت باشه که صددرصد قبولی

 61. گلناز می‌گه:

  سلام اینجا جاش نباشه ولی قرار بود برای دکتری دولتی یا همون سراسری منابع تا آخر ماه رمضون مشخص بشه پس چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کو پسسسسسسسس؟؟؟؟؟؟

 62. مینا می‌گه:

  سلام دوستان من رشته کامپیوترم نرم افزار- رتبه م ۳۰۰ شده .بدون مقاله ام.تازه ارشد رو تموم کردم.ازنظر پژوهشی رتبه دوم کشوری دارم و موسس ومدرس یک آموزشگاه , توصیه نامه هم دارم باز هم امیدی هست.؟؟؟؟

 63. محمودمهندسی شیمی می‌گه:

  با یه مصاحبه خوب تقریبا رتبه چندتا جابه جا میشه

  • حامد می‌گه:

   تقریبا خیلی. مثلا از بستگان ما رتبش از ۲۷۰ رسید ب ۱۵۰

   • محمد حسین می‌گه:

    برای رتبه های زیاد خیلی موثره رتبه های یک رقمی و دورقمی زیر ۳۰ حتی ممکنه پایین تر هم بیان . قسمت مصاحبه با رتبه های برتر در همینجا سمت راست بالا رو ببینین رتبه ۱۷ با نمره مصاحبه ۷۵ همون ۱۷ مونده و یا رتبه ۳ با نمره ۸۵ مصاحبه شده رتبه ۲ یا رتبه ۲۲ با نمره مصاحبه ۵۸ شده ۲۷

    • رضا می‌گه:

     دقیقا آقا محمد حسین
     رتبه های بالا نمره کتبی هاشون خیییلی بهم نزدیک ! به خاطر همین جابه جایی زیاد صورت میگیره
     مثلا رشته ما رتبه ۸۰ تا نفر آخر فقط ۵ نمره فاصله هست، ولی نمره رتبه ۱۳ بیست نمره با رتبه ۸۰ فاصله داره ، رتبه های خوب فاصله های نمره ی کتبیشون (۷۵%) خیلی با رتبه های بالا فاصله داره به خاطر همین رتبه های بالا هر چقد هم نمره ی بالایی تو مصاحبه بگیرن نمیتونن خودشون رو به این فاصله زیاد برسونن

   • محمودمهندسی شیمی می‌گه:

    ببخشید من رتبم ۸۶ شده از ۲۴۰ تا مثلا با نمره مصاحبه بین ۵۰ تا ۶۰ چون شنیدم میگن به هیچ کس بیشتر از ۶۰ ندادن رتبم کم میشه یا زیاد

 64. صدیق می‌گه:

  سلام به همههههههه

  هیئت علمی دانشگاه ازاد (مربی) رتبه ام شده ۷۷

  آیا مصاحبه نداریم؟

  ۴ رشته محل پذیرش داریم شانس دارم؟

 65. زیست سلولی به اقا فرزاد می‌گه:

  من فقط رشته سلولی مولکولی رو میدون که از این ۸ جا که نام بردید فقط علوم تحقیقات مجوز داره….یعنی ۱۰۰ نفر مجاز شده وآسه یه رشته محل مجاز شده این جالبتر. ..

  • فرزاد می‌گه:

   متوجه شدید که چند درصد در مصاحبه دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد حضور داشتند?! ممنون

  • فرزاد می‌گه:

   ولی حیف که از ارشد مامایی به دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی تغییر رشته دارید میدید چون دکتری مامایی موقعیتش نسبت به دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی خیلی بهتر میباشد و زیست شناسی سلولی و مولکولی موقعیت اشتغالی اصلا ندارد متأسفانه، حتی از بچه های ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی ۵۰درصدشون به دکتری زیست شناسی ژنتیک مولکولی و ۲۰درصدشون به دکتری بیوشیمی و میکروبیولوژی تغییر رشته میدن و حداکثر ۳۰ درصد از بچه های ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی به دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی میخونن چون متاسفانه در تمام دانشگاهها در وهله اول به ژنتیک و در وهله دوم به بیوشیمی و بیوفیزیک اهمیت میدن و در آخر به سلولی و مولکولی، وچون مباحث میکروبیولوژی فرق داره از اهمیت بیشتری برخورداره، هرچند بیوشیمی هم به دلیل زیاد بودن تعداد فارغ التحصیل هاشون ارزش تحصیل در دانشگاههای آزاد شهرستانی رو ندارن حالا سلولی و مولکولی جای خود را دارد، متأسفانه شرایط خوب نیست به هرحال

 66. رز روانشناسی عمومی می‌گه:

  سلام بچه ها من رشد بالینی هستم با معدل ۱۸/۷۰ و نمره پایان نامه ۲۰ به نظر شما با توجه به اینکه آزاد دکترای بالینی نداره من میتونم واسه سال بعد بدون آزمون گرایش عمومی شرکت کنم لطفا پاسخ بدید ممنونم

 67. علی5 می‌گه:

  سلام دوستان بنده رتبه ۱۳۸دکتری دانشگاه آزادشده ام با عنایات ائمه علیه السلام میخواستم بدونم بااین رتبه کجا میتونم برای حقوق خصوصی ان شاالله قبول بشم لطفا دوستان اظهار نظر بفرمایند خدا یارتان باشد

 68. فرزاد، تعجب ندارد?! می‌گه:

  من موندم
  دکتری بیوفیزیک رو فقط دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات پذیرش میکند و ۲۰ نفر مجاز شده دارد که طبیعتا همشو برمیداره و باید برداره،
  و دکتری ژنتیک دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران و دانشگاه آزاد تهران شمال و دانشگاه آزاد مرودشت پذیرش میکند و ۸۰نفر مجاز شده دارد فقط برای ۳واحد دانشگاهی،
  ولی دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران و دانشگاه آزاد تهران شمال و دانشگاه آزاد رشت و دانشگاه آزاد همدان و دانشگاه آزاد مرودشت و دانشگاه آزاد بوشهر و دانشگاه آزاد اشکذر و دانشگاه آزاد سیرجان پذیرش میکند و ۱۰۰نفر مجاز شده برای ۸واحد دانشگاهی،
  و دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد تهران شمال و دانشگاه آزاد همدان و دانشگاه آزاد نیشابور و دانشگاه آزاد سنندج و دانشگاه آزاد شاهرود و دانشگاه آزاد فلاورجان و دانشگاه آزاد دامغان و دانشگاه آزاد شوشتر پذیرش دارد یعنی ۱۲۵نفر مجاز شده برای ۹واحد دانشگاهی،
  آیا دانشگاه آزاد دکتری ژنتیک با توجه به ۳واحد دانشگاهی ۸۰نفر مجاز شده دارد تعداد مجاز شدگانش نسبت به دکتری بیوشیمی و دکتری سلولی و مولکولی خیلی بیشتر نمی باشد?!! این چه جوریاست مثلا?!!

 69. تکثیر و برورش آبزیان می‌گه:

  بچه هاى تکثیر و پرورش کجایین پس ؟؟؟؟

 70. ساراااااااااااا روانشناسی تربیتی می‌گه:

  دوستان این داستان مجوزها چی شد بالاخره؟
  الان یه خبر دیدم که نوشته بود هر واحدی ۷ نفر پذیرش داره اگه اینجور باشه که تو رشته ما ۳ واحد مجوز داره یعنی کلا ۲۱ نفر!
  چرا یکی تکلیف ما رو مشخص نمیکنه

 71. پریسا می‌گه:

  دوستان کسی از شرایط بدون آزمون اطلاع داره؟ به چه نحو گزینش میشن؟
  معدل من ۱۸/۲۸
  پایان نامه ۱۹
  سه مقاله علمی پزوهشی

 72. رضا می‌گه:

  رتبه ام طوریه که اگه مصاحبه برم واحد شهرستان پذیرفته می شم اما مایلم بمونم سال بعد تهران برم.

  خواهشا پیشنهادتون بدید.

  اینکه مصاحبه مزیتی داره برم؟؟؟
  و ……..

  لطفا همفکری

  • mechanic می‌گه:

   کار خوبی میکنی(برا جذب این کارت خوبه….برا کارمندی فرق زیادی نداره…ولی اگه الان توی تهران شاغلی که دیگه خیلی کار خوبی میکنی که وای میسی سال دیگه برا تهران اوردن میخونی…

 73. باران می‌گه:

  سلام از دوستان کسی رشته فقه و حقوق هست?

  • الهیات-فقه و مبانی حقوق اسلامی می‌گه:

   سلام من فقه وحقوقم. امسال یعنی سال ۹۵ دکتری دعوت شدم به مصاحبه.شماکه مصاحبه رفتید میشه بگید تومصاحبه چی میپرسند؟

 74. فرزاد می‌گه:

  امیدوارم دکتری سراسری هم مثل دکتری آزاد منطقی تر برگزار بشه ان شاءالله

 75. فرزاد می‌گه:

  اوایل شهریور نتایج نهایی دکتری آزاد اعلام میشود و ۴۰درصد از وزن ۲۵درصدی تنها شامل کارهای پژوهشی نمی شود مثلا برای بعضیا ۲۰ برای بعضی ها ۴۰ یا ۵۰ یا ۸۰ درصد از وزن ۲۵درصدی مصاحبه انجام می شود

 76. فضا می‌گه:

  از اولش هم شرایط آزمون دکتری آزاد اینگونه بود و همچنین امسال، ۷۵درصد آزمون و ۲۵درصد وزن مصاحبه و باز البته در مصاحبه سلیقه ای اعمال میشه چون خداروشکر وزن مصاحبه ۲۵درصد است حق کشی زیاد نمیشه مثلا امسال من در مصاحبه دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد هیچ سوال تخصصی نپرسیدن فقط دو یا سه تا سوال در زمینه پایان نامه و ۱۱مقاله isi و همین، ولی یکی از دوستانم در آزمون دکتری میکروبیولوژی دانشگاه آزاد کلی سوال ازش پرسیده بودن با رتبه ۲۴ و ۳مقاله isi، مال من کلا پژوهشی شده و مال دوستم کلا یا حداقل ۸۰درصد آموزشی در مصاحبه ۲۵درصدی سنجیده شده!

  • بیوشیمی می‌گه:

   شما چه روزی مصاحبه داشتین و رتبتون چند بود؟

   والا از من سوال تخصصی پرسیدن، نکته جالبش اینجا بود که انگلیسی پرسیدن و انگلیسی باید جواب میدادم!!!

   • فضا می‌گه:

    رتبتون از ۳۵ بیشتر باشه تو مصاحبه اذیت میکنن از رتبه های تک رقمی سوال نمیپرسن من رتبم ۶بود

    • بیوشیمی می‌گه:

     من رتبه ۱۲ بودم. انتخاب اول شماکجاست؟ روز مصاحبتون چند استاد ازتون مصاحبه گرفتن؟

     • فضا می‌گه:

      از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات که قبولید من دانشگاه آزاد تهران شمال زدم و ۳تا استاد بودن و خسته بودن و چیزی خاصی ازم نپرسیدن فقط از پایان نامم!

     • بیوشیمی می‌گه:

      من ساعت ۸:۴۵ نوبت مصاحبم شد، سر حال بودن انگلیسی حرف میزدن!!!! به امید موفقیت

    • نازنین روانشناسی تربیتی می‌گه:

     سلام من رتبم ۵ شده و خیلی استرس دارم.با این حرف شما ی ذره اروم شدم.خدا کنه برا رشته ما هم به این شکل باشه.

     • فضا می‌گه:

      ببینید تا رتبه های۲۵رو دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران خودش پذیرش میکند اصلا جای نگرانی نیست اگه تو مصاحبه دکتری آزاد کم آوردید و ناراضی بودید مطمئن همه شرایطشون یکی هست و همه با ناراحتی میان بیرون از سر جلسه مصاحبه، چه پایان نامه باشه چه سوال از دروس تخصصی، ولی بعضی وقتها یعنی دو آلی سه ساعت بعد مصاحبه ها کلا اساتید خسته و سست میشن و اذیت نمیکنن!

     • نازنین روانشناسی تربیتی می‌گه:

      ممنون فضا جان بابت پاسخدهیتون.توکل به خدا.انشاالله همین جوری باشه که شما میگین.فقط ی چیزی وقتی اعلام کردن هر واحد ۷ نفر برمیداره اونموقع شرایط سختتر میشه.نه؟

     • فضا می‌گه:

      به نازنین خانم عزیز،
      ظرفیت دکتری آزاد خیلی وقته ۷نفره ولی به ۳۰نفر هم در هر واحد دانشگاه آزاد میرسه بخصوص در رشته های: مدیریت، حقوق، حسابداری، روانشناسی

     • نازنین روانشناسی تربیتی می‌گه:

      بازم ممنون فضا .براتون بهترینارو ارزو میکنم.

 77. ریحانه می‌گه:

  سلام
  از دوستان کسی میدونه نتایج نهایی و کارنامه نهایی کی میاد؟
  از دوستان اگه کسی میدونه اطلاع رسانی کنه
  مرسی

 78. مدیریت آموزشی اهواز می‌گه:

  بی نهایت سپاس

درج نظر