مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

انجمن آزمون دکتری مجموعه مهندسی شیمی

2360

reshte gerayesh banner2

مهندسی شیمی؛ تمامی گرایش‌ها بجز گرایش‌بیوتکنولوژی

onvan dars banner2

۱- مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (سینتیک و طراحی راکتور – ترمودینامیک) و کارشناسی ارشد شامل (پدیده‌های انتقال)

۲- استعداد تحصیلی

۳- زبان انگلیسی

reshte banner2

تمامی رشته‌ها

soal banner2

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1397 رشته مهندسی شیمی

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1396 رشته مهندسی شیمی

دانلود دفترچه سؤالات آزمون دکتری 1395 مجموعه مهندسی شیمی

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1394 رشته مهندسی شیمی

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1393 رشته مهندسی شیمی

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1392 رشته مهندسی شیمی

2362

reshte gerayesh banner3

مهندسی شیمی؛ بیوتکنولوژی

onvan dars banner3

۱- مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (سینتیک و طراحی راکتور – ترمودینامیک) و کارشناسی ارشد شامل (مهندسی بیوشیمی پیشرفته (میکروبیولوژی صنعتی و تکنولوژی آنزیم‌ها)

۲- استعداد تحصیلی

۳- زبان انگلیسی

reshte banner3

تمامی رشته‌ها

soal banner3

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1397 رشته مهندسی شیمی ـ بیوتکنولوژی

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1396 رشته مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی

دانلود دفترچه سؤالات آزمون دکتری 1395 مجموعه مهندسی شیمی

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1394 رشته مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1393 رشته مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی – محیط زیست

دانلود سؤالات آزمون دکتری 1392 رشته مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. raha گفت:

  سلام . میشه در مورد مصاحبه دانشگاه گیلان راهنمایی کنید.ممنون.

 2. z گفت:

  سلام دوستان.
  کسی در مورد مصاحبه تربیت مدرس اطلاعاتی داره؟ لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون.

 3. مهندسی شیمی گفت:

  , دوستان کسی هم در مورد مصاحبه سهند اطلاعات بده لطفاً

  • مهندس شیمی پلیمر گفت:

   سلام…معمولا اساتید توی دو تا اتاق مجزا مصاحبه میگیرن..مصاحبه هم دو قسمته یه قسمت از پایان نامت میپرسن و رزومت….قسمت بعدم سوالات علمی از دروس…به نظرم مصاحبش خیلی سنگینه

 4. مهندسی شیمی گفت:

  سلام دوستان در مورد مصاحبه سهندم اطلاعات بدین لطفا

 5. مریم گفت:

  سلام.
  دوستان کسی میدونه که میشه اولویت ها را تغییر داد یا نه؟

 6. محمد گفت:

  علم و صنعت ظاهرا مصاحبش یه مرحله دیگه هم داره. با توجه به ایمیلی که زدن

 7. به پارسا گفت:

  با سلام دوست عزیز
  منظور از Q1و Q2 و Q3 و Q4
  برای مقالات isi چی است اگر مقاله ایی دارای ایمپکت 1.8 باشه در کدام دسته قرار میگه و اگر تعداد نویسندگان مقاله 5 نفر باشند و اسم دانشجو اول باشه چه نمره ای تعلق میگیره. با تشکر

  • پارسا گفت:

   سلام
   شاخص کیو ارتباط مستقیمی با ایمپکت نداره ولی ارتباط دارن با هم. اسم مجله را بزنین توی گوگل کیو نامبرش میاد توی یه سایتای خاصی. من محاسبه اماریش را بلد نیستم.
   برای این شرایطی هم که گفتین نمیدونم واقعا چه امتیازی میگیربن.

 8. مهندس گفت:

  سلام دوستان
  از بین گرایش های مهندسی شیمی کدوم گرایش آینده بهتری داره واسه ادامه در مقطع دکتری؟ مثلا پلیمر بهتره یا گرایش هایی مثل جداسازی و فرآیند؟

 9. مریم گفت:

  سلام دوستان.
  خواهشا یکی راهنمایی کنه.
  این مدارکی که دانشگاهها میگن باید روز مصاحبه بیاریم تحویل بدیم. موقعی که میریم سر جلسه این مدارکو به استادا میدن که ببینن یا نه؟
  ممنون

  • پارسا گفت:

   من یادمه توی شریف و دانشگاه تهران دست به دست میکردن برای همین گفتم توی کلیر بوک بذارین که همه چیز جدا و واضح باشه.
   امیرکبیر هم هر استادی تمایل داشت نگاه میکرد.
   علم و صنعت روی پرده نشون میدادن به استادا ولی نه کامل. مدیر جلسه که یکی از استادا بود کل مدارک پیشش بود و سوال می پرسید از داخل اونها و بقیه اساتید سوالات دیگه می پرسیدن.
   مدرس هم من ندیدم دست استادا چیزی باشه و بسیار کوتاه بود مصاحبه.

  • محمد گفت:

   سلام- علم و صنعت که اینجوری بود. به استادا میدادن و اونا از مقاله هایی که دادین سؤال می پرسن

 10. gh گفت:

  سلام دوستان
  ایمپکت یه مقاله چقدر در مصاحبه دکتری دانشگاه های تهران تاثیر داره؟

  • پارسا گفت:

   کلی نمیشه گفت. مثلا کسی بین مقاله ایمپکت 3 با 4 فرقی نمیذاره. ولی فرضا اگه شما مقاله با ایمپکت 9 از کار ارشدتون داشته باشین خب کی از شما بهتر برای دکترا؟
   ولی مثلا افرادی هم هستن که شش هفت تا مقاله با ایمپکت نیم مثلا دارن. رقیب اگه یک مقاله با ایمپکت 5 هم داشته باشه خب بالاتره. یعنی درگیر تعداد مقالات زیاد نبوده و کیفیت واسش مهم بوده.
   ولی خب باز هم به شرایط جلسه بستگی داره.
   البته از لحاظ جدول امتیازات هر مقاله طبق جدول امتیاز خودش را میاره و حقی تضییع نمیشه.

 11. ایدا گفت:

  سلام دوستان
  دانشگاه علم و صنعت و امیرکبیر توی مصاحبه، درسی هم میپرسن یا فقط از پایان نامه سوال میکنن؟

 12. مهندس گفت:

  با سلام دوستان عزیز اگر شما شرایط ذیل داشتین چکار میکردن و کدوم انتخاب میکیردی اگر به عنوان کارشناس آزمایشگاه پتروشیمی استخدام بودین و هم دکتری دانشگاه تهران هم قبول بشین و به احتمال خییلی کم شاید در آینده هیات علمی یک دانشگاه کوچک شوید آیا وارد دکتری دانشگاه تهران می شوید یا همون پتروشیمی می مانید. باتشکر

  • پارسا گفت:

   سلام
   سوال سختی می پرسین.
   بستگی به شرایط زندگی و اهداف و خانواده و .. . داره.
   ولی من میتونم بگم که اینجا خبری نیست):

  • محمد گفت:

   دوست من شما اگه هیئت علمی یک دانشگاه حتی دور افتاده و درجه 2 یا 3 بشین به نظر حقیر از کارمند شرکت نفت یا گاز یا هرجای دیگه باارزش تره. به عنوان مثال شما ساعت کاری هیئت علمی رو در نظر بگیر و با ساعت کاری خودت مقایسه کن.حالا حقوق و چیزای دیگه بماند. ولی خوب این که بخواین شغلتونو از دست بدین به امید اینکه شاید شاید یک روز هیئت علمی بشین ریسک بزرگیه، مخصوصا اگر تشکیل خانواده داده باشین. بهتره هم شغلتونو داشته باشین هم درستونو بخونید. منم مثل شما کارمندم و به این چیزا خیلی فکر کردم. الان اوضاع هیئت علمی و کلا استخدام دولتی افتضاحه پس پیشنهاد بنده اینه که شغلتونو از دست ندین. موفق باشید.

   • پارسا گفت:

    به نظر من هم شغلتون را نگه دارین و در عین حال دکترا را هم بخونین. اینجا هستن کسانی که عسلویه کار می کنند ولی دکتراشون را هم می خونند.

    گرچه خب قاعدتا خیلی دکترای با کیفیت بالایی نخواهید داشت و بسیار متفاوت خواهد بود با کسانی که تمام تمرکزشون بر کار تز هست. ولی به هر حال در عین حفظ شغل، با زمینه های تحقیقاتی دکترا هم آشنا خواهید شد. و بعد اگر در حین دکترا متوجه شدید که واقعا تمایل دارید که این مسیر را ادامه بدین و دیگه کارشناس آزمایشگاه را نمی پسندید خب در اون زمان تصمیم مقتضی را می گیرین. ولی از الان به نظرم تصمیم گیری نهایی را نکنین و هر دو را با هم سعی کنین پیش ببرین.

   • مهندس گفت:

    ممنون از وقتی که گذاشتین و راهنمایی کردبن از لحاظ سختی کار و تایم کار کردن پتروشیمی سخت است و هیت علمی بهتر است و در این شرایط هم هیات علمی شدن هم خیلی خیلی سخته شده و احتمالش هم شاید بشه گفت 1 درصد است من اولویتم کار است فقط به خاطر دانشگاه تهران مردد هستم. باز هم بی نهایت متشکرم.

 13. میثم گفت:

  سلام من نتونستم اراک ثبت نام اینترنتی کنم وقتشم تا بیست یکم بوده مث ک، میشه همینجوری مراجعه کنم همونجا مدارک تحویل بدم و پولو پرداخت کنم؟

 14. محمد گفت:

  دوستان برای انتخاب استاد باید چی کار کنیم؟ بعضیا میگن ایمیل بزنیم بهشون. چی باید بگیم بهشون؟ لطفا یه کم راهنمایی کنید

  • پارسا گفت:

   با سلام
   در پیام های قبلی چندین بار توضیح داده شد.
   ببینین: شما در جلسه ی مصاحبه شانس زیادی ندارین. بیشترین زمانی که شما در جلسه ی مصاحبه خواهید داشت حدودا 20 دقیقه خواهد بود. پس فرصت زیادی نیست برای این که خودتون را به اساتید معرفی کنین. در کنار این فرض کنین که در جلسه ی شما به هر دلیلی استادی باشه که دانشجوها را به چالش می کشه و صحبت هایی می کنه که دانشجو ناراحت میشه یا برآشفته میشه و … . و این به معنای از دست دادن یک فرصته.

   پس به شدت پیشنهاد میشه که به اساتید مراجعه ی حضوری کنین. اساتید را بشناسین. اگر استادی را دیدین که از هر لحاظ مناسب شرایط شماست حتی چندین بار بهش مراجعه کنین تا بتونین قبل از مصاحبه تا حدودی شرایط مناسبی برای خودتون ایجاد کنین و در جلسه ی مصاحبه آرامش و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشین.

   برای مراجعه به اساتید هم که گفتم: مقالات دو سال اخیرشون را بخونین و وقتی بهشون مراجعه می کنین از اون بخشی از کارهای اخیرشون که توجه شما را جلب کرده صحبت کنین و بررسی کنین که تمایل داره باز در این موضوعات مورد علاقه ی شما کار کنه یا خیر.

   نکته: شما اگه رتبه ی عالی و رزومه ی عالی داشته باشین خب جلسه ی مصاحبه کامل دست شماست و حتی اگر مراجعه هم نداشته باشین شانس های خوبی خواهید داشت.
   ولی اگر رتبه ی متوسط و رزومه ی متوسطی دارین بهتر این هست که از قبل مراجعه کرده باشین.

   پیش هر استادی که میرین رزومه تون دستتون باشه و بدین به استاد که بعدا در فرصتی مناسب بررسیش کنه.

   و در کنار همه ی این ها خب باز هم هیچ چیزی محال نیست. ممکن هست که شما اصلا به هیچ استادی هم مراجعه نکنین ولی به خوبی پذیرش بگیرین.

   دقت کنین: شما بعضی از اساتید را اسمشون را میشنوین و تصور می کنین که انسان های بزرگی هستند ولی وقتی بهشون مراجعه ی حضوری کنین متوجه میشین که اصلا شاید دوست نداشته باشین با این استاد کار کنین. و یا برعکس.

   • پارسا گفت:

    دوستان این که شما رزومه تون را پرینت بگیرین و زمان مراجعه به استاد بدین دستشون تاثیر زیادی داره. این یعنی همین طوری در اتاق استادی باز نبوده که شما واردش بشین و از قبل براش برنامه ریزی کردین.
    رزومه تون برای هر استادی هم تقریبا اختصاصی باشه. یعنی قسمت علاقمندی ها را مرتبط با کارهای اخیر اون استاد بنویسین.

    و نکته ی دیگه: انعطاف پذیر باشین در علاقمندی ها.
    مثلا نگین دقیقا می خواین در موضوع x کار کنین و قسمت y این موضوع را بررسی کنین. انعطاف پذیر باشین و کلی صحبت کنین در مورد علاقمندی هاتون.
    مثلا به صورت کلی بگین که به دارو رسانی علاقمندین. نه اینکه دقیقا بگین که دارو رسانی با استفاده از نانوذرات پگلیه شده ی فلان برای درمان بیماری فلان! خب این خیلی سخت میشه.

 15. Z گفت:

  سلام خدمت دوستان گرامی.

  کسی اطلاعاتی در مورد دانشگاه مالک اشتر داره؟ چه شرایطی داره و کلا چطوریه؟ در مورد شرایط پذیرش خانم ها و بطور کلی اساتید و پروژه ها و … نمیدونم مصاحبه شرکت کنم یا نه. لطفا اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

  خیلی خیلی ممنونم.

  • سارا گفت:

   سلام. من اطلاعات خیلی جزئی دارم از صحبت‌های یکی از دوستانم. می‌گفت بسیار زیاد سؤالا‌های عقیدتی پرسیده بودن. برای خانم‌ها هم که چادر اجباره.

  • محمد گفت:

   سلام- من ارشد اونجا بودم. برای دکتری بعید میدونم مصاحبه عقیدتی داشته باشه. فقط استادا سؤال علمی میپرسن. کلا 4 تا استاد داره که به جز یکیشون که استاد خودم بود بقیه زیاد گیر نیستن. یعنی زیاد برای پروژتون اذیتتون نمیکنند. کاری به کارتون ندارن. من یادمه اون موقع تایم کلاسا رو راحت عوض میکردیم. استادا را می اومدن ولی تو بعضی دانشگاه ها تا اون جایی که اطلاع دارم ممکنه امکانپذیر نباشه.

   • Z گفت:

    خیلی ممنون.
    شما که تجربه تحصیل در این دانشگاه رو دارید بنظرتون مصاحبه شرکت کنم؟ از لحاظ شرایط تحصیل و اینکه بعدش مشکلی پیش میاد و نوع پروژه ها و … و کلا اگر اطلاعات دیگه ای دارید لطفا راهنمایی کنید.
    خیلی ممنون

    • محمد گفت:

     بستگی داره به رتبه و رزومتون. اگه رتبه زیر 100 آوردین و رزومه نسبتاً خوبی هم دارین اینجا نیاین. درسته محل تحصیلتون تهرانه و دانشگاشم امکانات خوبی داره ولی به هر حال خیلی سر زبونا نیست. دانشگاه هایی مثل اصفهان یا فردوسی مشهد اسم و رسم بیشتری دارن، هر چند ممکنه به لحاظ کیفیت با مالک برابر باشن.

  • ليلي گفت:

   بیش از ١ ساعت سوال های عقیدتی میپرسن

 16. سارا گفت:

  دوستان باتجربه لطفا کمک کنید. در جواب سؤالاتی نظیر اینکه چرا می‌خوای دکتری بخونی؟ چرا ما باید تو رو بگیریم؟ خصوصیات اخلاقی عمومیت رو بگو. چیا بگیم مقبول‌تره؟

 17. Farimah گفت:

  سلام دوستان عزیز، با آرزوی موفقیت برای همگی.
  عزیزان اگه درمورد مصاحبه شیراز، مشهد و سمنان اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید و اینکه چقدر براشون مهمه انتخاب چندم زده باشیم؟

 18. ساره گفت:

  سلام. دوستان درمورد مصاحبه صنعتی اصفهان راهنمایی می‌کنید لطفا.

 19. مهندس گفت:

  سلام
  بچه ها کسی تونسته اراک ثبت نام کنه؟ سامانه ثبت نام واسه من باز نمیشه☹️

 20. نازي گفت:

  بچه هاااااااااا توروخدااااا یکی ازیاسوج به من اطلاع بده ؟؟؟ من همچنان بی خبرم؟؟؟؟؟؟؟

 21. M گفت:

  سلام برای مصاحبه حتمن باید ساعت 8 صب دانشگاه باشیم؟من بعضی جاها رو هیچ جور نمیتونم اون ساعت خودمو برسونم

 22. مریم گفت:

  سلام.
  ببخشید دوستان اینکه میگن مدارکمونو داخل کلیربوک بذاریم برای هر دانشگاه یه دونه ببریم؟ و تحویل کی بدیم؟ سر جلسه مصاحبه به استادا تحویل بدیم؟
  یا آموزش ازمون میگیره؟

 23. مهندس گفت:

  دوستان آیا تغییر انتخاب اولویت ها بعد مصاحبه امکان داره؟

 24. هدی گفت:

  با سلام
  دانشگاه تهران دو روز مصاحبه زده۹_۱۰تیر هر دو روز مصاحبه است به طور دلخواه یا براساس حروف الفبا تقسیم بندی میشه
  یا اصلا روز اول از همه مصاحبه انجام میشه و نفرات با امتیاز بالاتر برای روز دوم مصاحبه دعوت میشن
  ممنونم

 25. مهندس شیمی پلیمر گفت:

  بستگی به رزومتون داره چون اساتید راغبن که کساییو بردارن که همسو با زمینشون باشه اما این الزامی نیس ممکنه ازتون خوشش بیاد و برتون داره

 26. محمد گفت:

  انتخاب زمینه تحقیقاتی مورد علاقه چه تأثیری داره؟ اگه پایان نامه دوره ارشد ارتباطی با زمینه های تحقیقاتی اساتید دانشگاه مورد نظرمون نداشته باشه چه اتفاقی می افته؟ متشکر

  • پارسا گفت:

   ببینین دو تا حالت داره:
   1) شما تمایل دارین در زمینه ای که پیش از این کار کردین کار را ادامه بدین و در دکترا هم در ارتباط با همون کار کنین،
   که در این صورت اولین سوال این هست که چرا همون دانشگاه ارشد نموندین که ادامه بدین و شما قاعدتا پاسختون اینه که برای دستیابی به امکانات بیشتر و … .
   و به هیچ عنوان جملات منفی و تخریبی در مورد ارشدتون به کار نبرید و بیشتر از جملات مثبت در مورد دانشگاهی که می خواین پذیرش استفاده کنین.

   2) تمایل دارین که زمینه تون را عوض کنین و در یک زمینه ی دیگه ای کار کنین:
   که پس کلا نیازی نیست درگیر موضوع ارشدتون و آزمایشگاه ارشدتون باشین و باید استادی را پیدا کنین که مطابق با زمینه ی جدید مورد علاقه تون هستش.
   در این صورت مقاله های دو سال اخیر این استاد را به خوبی بخونین و وقتی میرین که با این استاد صحبت کنین در مورد مقالاتش بگین و بگین که بر اساس مقالاتش علاقمند شدین که باهاش کار کنین و به تیمش بپیوندین.
   و علاوه بر این در جلسه ی مصاحبه هم حتی به این مقالات ارجاع بدین و در حرف هاتون از جملات اون مقالات استفاده کنین که به این ترتیب دارین نشون می دین که در این زمینه مطالعات علمی دارین و بی دلیل این مسیر را انتخاب نکردین.
   وقتی از کارهای اخیر استاد مورد نظرتون بگین تقریبا استادای جلسه ی مصاحبه متوجه خواهند شد که شما تمایل دارین در کدام ازمایشگاه کار کنین.

   ببین حتی برای اپلای هم به همین صورته» شما به استادی ایمیل می زنین و میگین که من این مقالاتتون را خوندم و به این زمینه علاقمند شدم و اینم رزومه ام هستش. پس روندی که توضیح دادم غیر منطقی نیست و معمولا نتیجه خوبی میگیرین ان شاءالله.

 27. آزاده گفت:

  بچه هاااا واسه مصاحبه هااا درس هم باید بخونیم؟؟؟ اگر باید بخونیم چه درسی و چه مباحثی مرور کنیم؟؟؟

 28. نازي گفت:

  بچه هاااا علم و صنعت فقط فرم پرشده ایمیل کنیم یا مدارک اسکن شده هم باید ایمیل شه ؟؟؟؟ کمککککک

 29. نازي گفت:

  بچه هااااا یکی ازدانشگاه یاسوج به من اطلاع بده؟؟؟؟؟؟ هیچ اطلاعیه ای داخل سایتش نمیبینم

 30. m گفت:

  سلام من ترازم 2833 هست و دوتا isi دارم و 9 تا کنفرانس داخلی بدون مدرک زبان شانسم برای نوشیروانی بابل چقدره؟تراز نوشیروانی 2600 هست و انتخاب اولمه

 31. پارسا گفت:

  سندیتی نداره. طبق تجربه و سوال و جواب های هر فرد در مصاحبه این نتایج بدست میاد.
  قطعا اولویت اول زدن یه دانشگاه تاثیر زیادی در جلسه ی مصاحبه داره.
  ولی این طور نیست که هر داوطلبی هم که یه دانشگاه را اول زده باشه اون را پذیرش بشه.

  • مهندس شیمی گفت:

   من الان انتخاب اولمو که دعوت شدم نمیخام برم چی میشه؟ اینو تو مصاحبه اولویت دوم عنوان کنم تاثیر داره؟

   • پارسا گفت:

    مشکلی پیش نمیاد. بگین نرفتم مصاحبه شو. مسئله ای نیست. سخت نگیرین.
    من سالی که مصاحبه دادم اولویت دومم را رفتم. ولی به نظرم همه ی شانسای خوبتون را نگه دارین و هیچ کدام را از دست ندین. همون اولویت اول را هم اگه موقعیت خوبیه برید برای مصاحبه و از دستش ندهید.در هر دانشگاه مهره های خودتون را به خوبی بچینین.

 32. مهندس شیمی گفت:

  سلام اینکه عنوان میشه اولویت اول زدن یه دانشگاه شانس قبولی رو بالا میبره تا چه حد سندیت داره من فقط این موضوعواینجا میبینم گفته میشه؟

 33. زینب گفت:

  سلام بچه ها. براتون نحوه امتیازدهی به فرمت مورد تایید وزارت علوم رو آوردم. این مال امساله:
  دوستانی که مقاله دارند اگر مقاله isi باشه
  Q1 :7
  Q2 : 6-6.5
  Q3 :5-5.5
  Q4 :5
  SCOPUS : 4
  علمی پژوهشی :4 امتیاز
  با توجه به اینکه مقاله چند اسمی باشه
  دو اسمی امتیاز در 0.9 ضرب میشه
  سه اسمی 0.8
  چهار اسمی 0.7
  پنج اسمی 0.6
  و نفرات بیشتر در 0.5 ضرب میشه
  حالا اگر اسم دانشجو نفر اول باشه امتیاز رو کامل حساب می کنند
  نفر دوم باشه در 0.6 ضرب میشه
  نفر سوم : 0.5
  نفر چهارم 0.4
  برای مقالات کنفرانسی سقف 2امتیاز هست و نمره اونم 1.5 هست و علمی ترویجی هم 2 امتیاز که نمرش 2-3 هست اما مقالات isi سقف نداره و حداکثر امتیاز این بخش پژوهشی 10 هست.
  بطور مثال من Q1 مقاله دادم و اسم اولم و مقاله سه اسمیه امتیاز اینجوری محاسبه میشه :
  2.8= 2 / 0.8*7
  مقاله کنفرانسی هم 1.5 در 0.8 ضرب وتقسیم بر 2 میشه
  بقیه مقالاتتون رو همینطوری میتونید حساب کنید
  برای 10 نمره آموزشی هم
  امتیاز = 0.275 * معدل کارشناسی -3
  کیفیت دانشگاه : از هر دانشگاه دولتی سراسری فارغ التحصیل شدی مهم نیست 2 امتیاز داره . بقیه دانشگاهها 1 امتیاز

  امتیاز کارشناسی ارشد = 0.25 * معدل ارشد – 3.5
  کیفیت دانشگاه سراسری دولتی =2 امتیاز
  غیر دولتی اعم از پیام نور غیرانتفاعی علمی کاربردی آزاد و غیره= 1 امتیاز
  در نهایت تمام امتیازات پژوهشی و آموزشی رو هم بیارید 20 امتیاز میشه و مهم 30 نمره استادی هست که میخاد دانشجو برداره.
  چراکه کف قبولی برای وزارت علوم 25-35 هست وبدون نمره استاد شما با 20 نمره کامل هم رد میشی حتی اگر رتبه یک یا فارغ التحثیل دانشگاه تهران باشید .
  لیست مصاحبه امسال یکی از دانشگاهها دانشجو با امتیاز 6.3 با 30 نمره استاد شد 36.3 و قبول میشه و دانشجو با امتیاز 13.75 بانمره 4 استاد 17.75 شده که قطعا سنجش از اون امتیازی که سهم خودش هست هر نمره ای بده باز این دانشجو قبول نمیشه
  امیدوارمکه موفق باشید.توکل برخدا مهمترین عامله. ناامید نباشید با هر شرایطی که دارید باز هم امید هست.

 34. m گفت:

  سلام بچه ها ثبت نام دانشگاه علم و صنعت چطوره؟ من داخل سایت ثبت نام الکترونیکی پیدا نمیکنم. هزینه مصاحبه رو باید بانک واریز کنیم و مدارک رو ایمیل کنیم؟ همین فقط؟

 35. آزاده گفت:

  بچه هااا لطفا به من هم بگید دانشگاه یاسوج کی باید قبت نام کنیم؟

 36. نازي گفت:

  بچه ها و اقایی که یاسوج زدی ثبت نام واسه مصاحبه دانشگاه یاسوج شروع شده؟؟ من اطلاعیه ای داخل سایتش نمیبینم

 37. محمودمهندسی شیمی گفت:

  با سلام من رشته مهندسی شیمی اولویت اولم دانشگاه یاسوج دعوت به مصاحبه شدم یه همایش دارم یه کتب ترجمه و مدرک زبان وزارت علومی و 5 سال سابقه تدریس به نظرتون احتمال قبولیم تو مصاحبه چقدر ؟ رتبم شده 280 ب تراز 2814 تراز یاسوج 2300 ممنون میشم جواب بدید

 38. سامان گفت:

  سلام دوستان آیا مقاله های کنفرانسی تاثیری در پذیرش دارند؟ اینطور که من شنیدم اکثر دانشگاه ها فقط مقاله isi را در نظر میگیرند. یعنی ارزش داره واسه مقاله های کنفرانسی هزینه کرد؟

 39. مهرنوش گفت:

  سلام. دوستان در مورد مصاحبه‌ی شیراز راهنمایی کنید لطفا. رتبه‌ام ۱۲۰ هست، یه مقاله isi دارم با ایمپکت خوب توی ژورنال قوی، و یه مقاله همایش داخلی. بنظرتون احتمال قبولیم چقدره شیراز؟

  • م شیمی گفت:

   برای شیراز رزومه خیلی مهمه ولی رزومه شما خوبه
   از پایان نامه بیشتر می پرسن
   انگلیسی هم در حد تلفظ و ترجمه می پرسن
   در کل شانستون خیلی خوبه
   امیدوار باشید

   • مهرنوش گفت:

    ممنون. حقیقتا مردیم از استرس 🙁
    ببخشید یه سؤال دیگه، مکالمه انگلیسی هم دارن باهامون یا فقط در حد خوندن از روی مقاله یا کتابه؟ و اینکه سؤال درسی هم می‌پرسن؟

 40. دکتری گفت:

  دوستان میدونین سهند امسال حداکثر تا چه رتبه ای دعوت به مصاحبه کرده؟و چه رتبه هایی رو سسالهای قبل برداشته؟

 41. به پارسا گفت:

  دوست عزیز برای دانشگاههای تهران ریکام چقدر مهم است بعضی از دانشگاهها اجباری به داشتن ریکام نکرده است آیا واقعا لزوم نداره و در ثانوی شما گفتین برای امیر کبیر ریکام از استاد راعنما خیلی معم است اگر استاد راهنما بازنشسته شده باشد و در دسترس نباشه چیکار باید کرد؟ ودر جلسه مصاحبه چی باید گفت و اینکه آیا شما تا به حال شنیده اید اساتید مصاحبه کننده از استاد راهنما آمار دانشجو را تلفنی بگیرند علاوه بر ریکامی که نوشته است .

  • پارسا گفت:

   “برای دانشگاههای تهران ریکام چقدر مهم است بعضی از دانشگاهها اجباری به داشتن ریکام نکرده است آیا واقعا لزوم نداره” : به هر حال ریکام مهم هست. اگر اموزش هم نخواد در جلسه ی مصاحبه شما همراه خودتون داشته باشید. تا چه میزان مهم هست را نمیشه گفت. قبلا هم اشاره کردم پارامترهای متعددی تاثیر داره و شما سعی کنین تمام آنچه را که مورد نیاز هست را داشته باشین که از هر نظر کامل باشه.

   “و در ثانوی شما گفتین برای امیر کبیر ریکام از استاد راعنما خیلی معم است اگر استاد راهنما بازنشسته شده باشد و در دسترس نباشه چیکار باید کرد؟ ودر جلسه مصاحبه چی باید گفت”
   برای همه جا مهم هست نه فقط امیرکبیر. راستش خب در چنین مواقعی همین پاسخ به نظرم کافی باشه. چون کسی از شما جواب غیر واقعی نمیخواد قاعدتا.

   “و اینکه آیا شما تا به حال شنیده اید اساتید مصاحبه کننده از استاد راهنما آمار دانشجو را تلفنی بگیرند علاوه بر ریکامی که نوشته است .” بله. برخی از استادها هم از استاد راهنمای کارشناسی ارشد شما تلفنی می پرسن.

  • پارسا گفت:

   ببنید دوستان من تمام آنچه که برای مصاحبه ها لازم هست و در آن زمان از افراد مختلف پرسیده بودم و یا بعدا متوجه شدم که حائز اهمیت هست را اینجا می گم. خب قاعدتا هر چه قدر دست پر تر باشین بهتر خواهد بود. ولی اگر چیزی تحت کنترل شما نیست که دیگه نمیشه کاریش کرد. سعی کنین قسمت های دیگه ی رزومتون را پر رنگ تر نشون بدین که مواردی را که ندارین زیاد به چشم نیاد.
   و مطمئن هم باشین که کمتر کسی هست که تمام بخش های رزومه اش کامل کامل باشه. هر کسی یه قسمت هایی را داره. و هر کسی بخشی از امتیاز کل جدول امتیازات را میاره. پس نگران نباشین. فقط تمام تلاشتون را داشته باشین که تا حد امکان رزومتون را پر کنین.

 42. هدی گفت:

  سلام دوستان عزیز اگر بخوام بین امیر کبیر و علم وصنعت یکی رو انتخاب کنم کدومش بهتره با رتبه ۵۸ اصلا احتمال قبولی هست یا اصلا دانشگاه های تهران برای مصاحبه نیام

  • پارسا گفت:

   شانس هاتون را از دست ندین.
   علم و صنعت احتمال بیشتری داره. ولی در هیچ جا شانس هاتون را از دست ندین.

   دلیل: برای نمونه: با توجه به تجربه، شاید استادی در امیرکبیر از کار ارشد شما خوشش بیاد و بخواد شما دانشجوی دکتراش بشین ولی در دانشگاه علم و صنعت علی رغم مناسب تر بودن رتبه، چنین استادی یا پیدا نکنین یا ظرفیتش به هر دلیلی پر باشه.
   پس شانس هاتون در این دانشگاه ها را نگه دارین و براشون تلاش کنین.
   از لحاظ امکانات و سطح آزمایشگاه ها و … هم کلی نمیشه گفت. موردی باید بررسی کنین.

   • هدی گفت:

    مشکل زمان بندی مصاحبه دو دانشگاه علم و صنعت و امیرکبیره من مشهد ساکنم و ۲۸ فردوسی مصاحبه دارم علم وصنعت زده ۲۸_۲۹و امیر کبیر زده ۲۸،۲۹_۳۰ نمیدونم منظورشون از سه روز چیه یعنی من میتونم روز ۲۸فردوسی ۲۹علم و صنعت و ۳۰امیرکبیر مصاحبه بدم یا به انتخاب دست اوناست

  • مهندس شیمی پلیمر گفت:

   امیرکبیر که دانشگاه بهتریه اما به شدت رزومه براشون مهمه و اینکه قبلش باید با استاداش صحبت کنید (لابی کردن). علم و صنعت کمی مصاحبه ش سخت تره اما خب احتمال قبولی اندکی بیشتره در اونجا

 43. مهندس گفت:

  با سلام دوستان عزیز برای دانشگاههای تهران و شریف مدرک زبان چقدر مهم است آیا امکانش هست به دلیل نداشتن مدرک زبان کسی را پذیرش نکنند. با تشکر

  • پارسا گفت:

   سلام
   مهم هست و طبق جدول امتیازات نمره داره.
   ولی خیر. تعداد زیادی از افراد بعد از قبولی و تا قبل از ازمون جامع نمره زبان را ارائه می دهند.

   • مهندس گفت:

    ممنونم از اینکه با دقت راهنمایی میکنید چه برای سوال من و چه برای سوالات دوستان دیگر واقعا از نظرات و پیشنهادات و تجربیاتی که در این کامنت ها ذکر کردین و همچنین با امیدواری جواب میدهید بی نهایت سپاسگزارم. همیشه موفق و پیروز باشین.

 44. ? گفت:

  چون دانشگاه های دیگه مصاحبه زیاد دارم میخوام از بین اصفهان و صنعتی اصفهان یکی رو برم. چون امکان اینکه دانشگاه های تهران قبول شم کم هست گفتم از بین این دو حداقل یکی رو برم که احتمال قبولیم بیشتر هست

 45. ? گفت:

  سلام دوستان با رتبه 24 و یک مقاله کنفرانس داخلی و مدرک msrt بین اصفهان و صنعتی اصفهان کدوم رو برای مصاحبه برم؟ فقط یکیشونو میخوام برم. کلا این دو دانشگاه در مقایسه با هم چطورن؟ و مصاحبشون چطوره؟

  • سارا گفت:

   قطعا صنعتی اصفهان بهتر از اصفهانه. به نظرم صنعتی رو برید.مصاحبه سختی هم نداره. چیز خاصی نمی‌پرسن، می‌گن خودتون پایان‌نامه و کارهاتون رو توضیح بدید. اصفهان مصاحبه‌اش طولانیه خیلی.

  • مهندس شیمی پلیمر گفت:

   صنعتی اصفهان که بهتره اما رزومتون برای اصفهان مناسب تره

  • پارسا گفت:

   صنعتی اصفهان که بهتر هست.
   ولی شما حالا که برای هر دوشون شانس خوبی دارین، چرا فقط یکی را برید؟ به نظرم هر دو را برید مصاحبه.

 46. سوال گفت:

  با سلام دوستان عزیز کسی میدونه دانشگاه رازی چه اساتیدی دانشجو برمیدارند چون در فرم شماره یک دانشگاه نوشته شده که ترتیب اساتید پیشنهدادی را بنویسید.

  • مهندس شیمی پلیمر گفت:

   زمینه کاری ارشدتون چی بوده؟ دکتر شریف نیا رو میشناسم که ادم خیلی خوبیه و کمک میکنه…البته کاتالیست کار میکنه

 47. رودرباري گفت:

  سلام بچه هاااا میشه از توصیه نامه هایی که داریم کپی بگیریم؟؟؟؟ جزلطفاااا

 48. آزاده گفت:

  بچه هااا یکی به من بگه شیراز و صنعت نفت چطوریه؟؟ رتبه حدود ١٠٠ برمیدارن؟؟ یا اصلا نرم

 49. شیما گفت:

  ببخشید متاهل یا مجرد بودن چه تاثیری داره تو مصاحبه دکتری؟

  • پارسا گفت:

   سلام.
   ببینین یه سری اساتید خاص توی دانشگاه های تهران هستند که اصلا دانشجوی متاهل نمی گیرن. اینا معمولا معروف هم هستند و توی دانشکده یه پرس و جوی ساده که بکنین سریع متوجه می شین کدوم استادها هستند.
   دلیلشون هم اینه که دانشجوی متاهل خیلی درگیر مسائل زندگیه و نمیتونه در پایان نامه و ازمایشگاه مفید واقع بشه.
   شاید خیلی هم این تصور درستی نباشه. شاید هم از تجارب قبلی به این نتیجه رسیدن.
   به هر حال اگر از دانشجوهای متاهل هستین خب سراغ این استادها نرین ترجیحا.
   توی جلسه هم بعضا اگه اون استادها باشن شما را به چالش می کشن و شما خب باید از قبل پاسخ آماده داشته باشین. مثلا این که همسرتون هم دانشجو هست و هر دو بسیار علاقمند به کسب دانش هستین و پاسخ های اینچنینی.

 50. مریم گفت:

  سلام دوستان.رتبه ام 68 شده و فقط ی دونه همایشی بین المللی دارم و ی سابمیت isi.معدل الفم و رتبه دار بودم تو دانشگاه.ترازم هم 4500هست.ب نظرتون شیراز یا اصفهان یا صنعتی اصفهان میارم؟صنعت نفت چطور؟مرسی

  • پارسا گفت:

   سلام
   اول این که رزومه تون برای این دانشگاه ها خوبه.
   دوم:
   دوستان ببینید اصلا این طوری نمیشه پیش بینی کرد.علاوه بر این که احتمالش هست که استرس خودتون یا سایرین هم بی دلیل زیاد بشه.
   ببینین چندین پارامتر مختلف تاثیر داره:
   1- معدل دوران مختلف تحصیل
   2- دانشگاه محل تحصیل
   3-افتخارات علمی
   4- مقالات و دستاوردهای پژوهشی
   5- مدرک زبان
   6- توانایی پاسخگویی به سوالات جلسه ی مصاحبه و اهداف و انگیزه ها
   7- پیدا کردن استادی که با هم از لحاظ علمی و اهداف و زمینه ی پژوهشی و … هماهنگ بشین.
   8- فاصله ی بین ارشد و دکترا
   9- شاغل بودن یا نبودن
   10- متاهل بودن یا نبودن
   11- موضوعی که در ارشد کار کردین و نزدیکی به موضوع گروهی که قراره توش پذیرش بشین
   و …
   (دقت بشه که اینهایی که گفتم به ترتیب اهمیت نیستند)
   پس استرس نداشته باشین و با توکل به خدا در مسیر باقی مانده هم با نهایت تلاش پیش برید. ان شاءالله که به مناسبترین نتیجه ای که با مسیر فعلی و آینده ی زندگیتون همخوانی داشته باشه برسید.

  • مهندس شیمی پلیمر گفت:

   شانستون برای اصفهان خوبه

 51. مهندس شیمی گفت:

  من رتبه ۶۳ و ۵ سهمیه شدم، یک isi، سه تا همایش ملی، یک همایش بین المللی دارم، کارشناسی و ارشد هم از دانشگاه های خوب، شریف و امیرکبیر و تهران و علم و صنعت و تربیت مدرس دعوت شدم، بنظرتون کجا رو میارم؟

  • مهندسی شیمی گفت:

   شاید علم و صنعت بیاری ولی شریف، امیرکبیر، تهران رو 100% نمیاری

   • پارسا گفت:

    البته امیرکبیر هم به نظر میاد قدری شانس داشته باشین به شرط این که انتخاب اولتون باشه + ری کام خوب از استاد راهنما و … . من رتبه ی بیشتر از شما هم دیدم که امیرکبیر قبول شده. ولی امیرکبیر اولویت اولش بود و ری کام عالی داشت.

   • مهندس گفت:

    مرسی از دلگرمی! چظوری به این نتیجه رسیدین؟

    • پارسا گفت:

     تربیت مدرس را هم احتمال بالایی داره بیارین.
     من باز هم برای چندمین بار پیشنهاد می کنم که قبل از مصاحبه موافقت یک استاد را تا حد بالایی بدست بیارین.

     و سعی کنین ری کام مطلوبی از استاد راهنماتون هم بگیرین.

     • مهندس گفت:

      تربیت مدرس ترازش حتی از شریف هم بالاتره، در واقع حرف اول رو میزنه

     • پارسا گفت:

      «تربیت مدرس ترازش حتی از شریف هم بالاتره، در واقع حرف اول رو میزنه»

      من متوجه منظورتون نشدم.
      با اعداد و ارقام معمولا نمیشه حرف زد.
      فضای جلسه ی مصاحبه ی شریف بسیار بسیار متفاوت هست از فضای جلسه ی مصاحبه ی دانشگاه تربیت مدرس.
      و حتی اساتید هم بسیار متفاوت هستند.
      برای همین به نظرم این دو را با هم نمیشه مقایسه کرد.
      دوستان دیگه هم که مصاحبه ی این دو دانشگاه را رفتند می تونند نظرات سازنده ای داشته باشند.

 52. مهندس گفت:

  دوست عزیز بنظرم دانشگاهی که نزدیک محل زندگی شما است را انتخاب کنید جاهای دور اصلا ارزش دکتری خواندن ندارند ودر مصاحبه بیشتر دانشجوی خود اون دانشگاه باشید یا بومی اون استان در اولویت هستند.

  • پارسا گفت:

   بومی استان را من موافق نیستم. به نظرم تاثیر خاصی نداره.
   ولی دانشجوی هر دانشگاه معمولا برای اون دانشگاه اولویت داره اگه تنش خاصی در طول تحصیلش نبوده باشه.

   برای محل تحصیل هم بستگی داره. اگه واقعا استاد خیلی خاصی هست که کار باهاش ارزش مسافت را داره خب این انتخاب را داشته باشین که در شهر دیگه ای زندگی کنین.
   در غیر این صورت به محل زندگی هرچه نزدیکتر باشین راحت تر خواهید بود.

 53. سارا گفت:

  بچه‌ها اینکه می‌گن برید با استادا صحبت کنید، یه کم سخته. مثلا من در نظر گرفتم سه تا دانشگاه مصاحبه برم، چطوری حضورا خودمو سه تا شهر مختلف برسونم و صحبت کنم. آیا مثلا با ایمیل هم خوبه صحبت کنیم یا باید حتما حضوری باشه؟

  • مهندس شیمی پلیمر گفت:

   الزامی نداره حضوری باشه…ایمیل بزنید

  • پارسا گفت:

   سلام
   راستش من تجربه ی مراجعه ی حضوری را دارم و تجربه ی ایمیل را ندارم. من اون زمان تهران بودم و پیش استادهایی که می خواستم می رفتم و تاثیر به سزایی داشت.
   گرچه خب خیلی زیاد هم اذیت می شدم: منتظر استادها بودن و از این دانشگاه به اون دانشگاه رفتن و … . حالا اگر بعد مسافت و مسافر بودن هم باشه خب قطعا بسیار سخت میشه.
   حالا شاید ایمیل هم خوب باشه. ولی خب دقت کنین که در صحبت حضوری شما و استاد مکالمه برقرار می کنین و اخلاق استاد را هم می فهمین. اصلا شاید از اون استادی که به نظرتون خوبه با ملاقات حضوری خوشتون نیاد و تصمیم بگیرین باهاش برندارین کلا.

 54. مهرنوش گفت:

  ممنون از راهنماییتون.
  من همه جا رو تقریبا زدم ولی الان دو دل شدم که کدوما رو برم.
  مصاحبه‌ی شیراز، فردوسی مشهد ‌و صنعتی سهند تبریز هم اگه اطلاعاتی دارید ممنون می‌شم راهنمایی کنید.

  • مهندس شیمی پلیمر گفت:

   شیرازو نمیدونم….فردوسی قبولیش به شرط داشتن رزومه خوب سخت نیس…بیشتر رزومه براشون مهمه… اما توی سهند مصاحبه علمی داره من که پیشنهاد نمیکنم برای دکترا

  • مهندس گفت:

   دوست عزیز بنظرم دانشگاهی که نزدیک محل زندگی شما است را انتخاب کنید جاهای دور اصلا ارزش دکتری خواندن ندارند ودر مصاحبه بیشتر دانشجوی خود اون دانشگاه باشید یا بومی اون استان در اولویت هستند.

  • پارسا گفت:

   دوست خوب ، خیلی عجیبه انتخاب های شما: شیراز، مشهد، تبریز. اینا هر کدومشون یه جای کشورن و محل زندگی شما احتمالا به همه ی اینها نزدیک نباشه. یه مقدار چون دوره ی دکتری طولانیه شاید قدری از لحاظ زندگی و شرایط روحی تحت فشار قرار بگیرین. به ویژه این که به هر حال این سه دانشگاه هر سه خوبن و تفاوت خیلی زیادی بینشون به نظرم نباشه. هر کدومشون دانشگاه های خوب استان های اطراف خودشون هستند.

   • پارسا گفت:

    البته خب از طرفی هم اگه بخواین همین امسال قبول بشین حتما خب به هر حال هر کدومشون یه شانسن و نباید از دستشون داد.
    مگر این که محل زندگی براتون اولویت باشه واقعا. که خب امسال هم نشد سال دیگه و اصلا دیر نیست.

   • مهرنوش گفت:

    راستش می‌خوام حتما امسال قبول بشم. بجز تهران بقیه شهرا رو مجاز شدم. خودم اصفهانم، اگه اصفهان نیارم، شیراز برام از همه بهتره ولی همه می‌گن مصاحبه شیراز خیلی سخته:(

 55. مهرنوش گفت:

  سلام. دوستان می‌شه راهنمایی کنید لطفا.
  بین دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دانشگاه رازی کرمانشاه کدوم بهتره؟ هم دانشگاه هم محیط شه برای زندگی کردن.
  و آیا سمنان، اراک و کاشان ارزش اینو دارن که دکتری بخونیم توشون؟

 56. آقاي دكتر گفت:

  بچه ها یکی در مورد دانشگاه امیرکبیر محل تحصیل ماهشهر توضیح بده ایا بارتبه بالای ١٠٠ میشه قبول شد؟؟؟؟؟

 57. سهندی گفت:

  دوستان دانشگاه سهند کسی مصاحبه رفته تا حالا؟میدونین چی مواردی میپرسند؟

 58. سامان گفت:

  سلام دوستان لطفا پاسخ بدید
  بین شبانه علم و صنعت ، شبانه تهران، روزانه فردوسی و روزانه بابل کدوم بهتره

  • پارسا گفت:

   قطعا شبانه ی دانشگاه تهران از گزینه های دیگه بهتره.

   اما بین شبانه ی علم و صنعت و روزانه ی فردوسی» بستگی به محل زندگی و شرایط زندگی و … داره. به نظر نمیاد خیلی تفاوت سطحی داشته باشند و تنها تفاوت اینه که علم و صنعت تهرانه ولی خب شرایط شبانه خوندن سخت هست.

  • مهندس شیمی پلیمر گفت:

   روزانه فردوسی و صنعتی بابل….شبانه هزینه هاش ترمی بالای ده میلیونه که اصلا نمیصرفه

 59. Mahtab گفت:

  دوستان اینکه با اساتید بعضی از دانشگاه ها مثل علم وصنعت قبل مصاحبه صحبت کنیم تاثیر مثبت داره یا منفی؟ چون شنیدم این کار ممکنه نتیجه عکس داشته باشه و باعث میشه قبول نشیم!

 60. Mahtab گفت:

  دوستان اینکه با اساتید بعضی دانشگاه ها مثل علم و صنعت قبل مصاحبه صحبت کنیم تاثیر مثبت داره یا منفی؟ چون شنیدم این کار ممکنه نتیجه عکس داشته باشه و باعث بشه قبول نشیم!

 61. محمد گفت:

  سلام. من رتبم 16 شده، مقاله isi ندارم فقط دو تا مقاله همایش دارم. ولی زبان MSRT 67 شدم. ارشدم دانشگاه مالک اشتر بودم. به نظر شما دانشگاه های تهران شانس قبولی دارم؟

  • پارسا گفت:

   تا اینجا که به نظر میاد رزومه تون مناسبه. مگر این که وقفه ی خیلی طولانی بین ارشد و دکترا افتاده باشه که در این صورت باید توجیه مناسبی برای وقفه داشته باشین.
   معدل هم خب تاثیر داره.
   کلا رتبه های بالاتر شانس بالاتری دارند. و رتبه ی شما هم جزو رتبه های خوبه دیگه.

 62. علیرضا گفت:

  دوستان دانشگاه شیراز کی مصاحبه داره?

 63. Fariba گفت:

  سلام
  من با رتبه ۵۵ و بدون isi ، میتونم امیدوار باشم دانشگاه تهران یا امیر کبیر قبول شم؟ پروژه ارشد دارویی بوده، استادای این دو تا دانشگاه رو میشناسید که در حال حاضر تو این زمینه کار کنن؟ ارشدم فردوسی بودم.

  • پارسا گفت:

   دانشگاه تهران احتمالش کم هست. البته بستگی به شرایط داره و هیچ چیزی محال نیست ولی به طور معمول رتبه های بهتری را میگیره دانشگاه تهران.
   امیرکبیر شاید شانس بیشتری داشته باشین.

   • Fariba گفت:

    ممنون، البته من غیر از این دو تا دانشگاه، علم و صنعت و شیراز و فردوسی هم دعوت شدم، اما واقعا نمیدونم چه طوری برسم به مصاحبه هاشون. خودم عسلویه م، و تو سه روز باید مشهد و تهران و شیراز برم. به نظرتون مصاحبه کدوم دانشگاه نرم؟

 64. مهندسی شیمی گفت:

  سلام.دوستان.امسال دکتری تکمیل ظرفیت هست یا نه؟

 65. آقاي دكتر گفت:

  بچه ها توروخدااا یکی به من بگه کلاسها و مصاحبه دانشگاه صنعت نفت داخل چه شهری هست؟؟

 66. Mahtab گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه تراز 4500 حدودا چه رتبه ایی میشه؟

 67. رهاااا گفت:

  بچه هااا مصاحبه دانشگاه امیرکبیر محل تحصیل ماهشهر همون تهران انجام میشه؟؟

 68. مهندس شیمی گفت:

  سلام از دوستان کسی میدونه تراز امسال روزانه کاشان و اراک چقد بوده من انتخاب نکردم اینارو الان گمون میکنم شاید میتونستم دعوت بشم

 69. Bita گفت:

  بچه ها چرا تاریخ مصاحبه ها اینطوریه؟ چرا هر کدوم چندتا تاریخ اعلام کردن؟ امیرکبیر در اطلاعیه سایت دانشگاه زده تاریخ مصاحبه 28 تا 30 خرداد ولی سنجش تاریخ مصاحبه رو 5 تا 9 خرداد اعلام کرده!!!