مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

ابلاغ دستورالعمل ثبت‌نام دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی

دستورالعمل  ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان  دوره دکتری تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی به واحدها ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس مرکز سنجش و پذیرش و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای خطاب به رؤسای واحدهای مرکز استان (دبیران هیأت امنای استان‌ها)، رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور را ابلاغ کردند.

این بخشنامه با تأکید بر بخشنامه‌های ۱۰ اردیبهشت، ۱۷ دی و ۲ مهر ۹۳، دستورالعمل‌های لازم‌الاجرایی را برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور الزامی دانسته و اعلام کرده است: «کلیه قراردادهای رسمی واحد مجری با استاد راهنما و دانشجوی دکتری تخصصی پژوهش محور باید مطابق مفاد قرارداد پیوست بخشنامه‌‌های اشاره شده انجام شود.»

در بند دوم این بخشنامه آمده است: «مبلغ کل قرارداد حداقل معادل شهریه ثابت و متغیر با افزایش ۱۵درصد برای هر سال برای یک دوره تحصیلی ۴ ساله محاسبه و در قرارداد مربوط درج شود.»

همچنین بند سوم این بخشنامه به شرح زیر اعلام شد: «شهریه هر ترم تحصیلی باید صرفاً توسط استاد راهنما یا کارفرما حسب مورد به حساب واحد مجری واریز شود. ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری تخصصی پژوهش محور پس از بستن قرارداد رسمی و پرداخت شهریه نیز بر همین اساس صورت می گیرد و عدم رعایت آن تخلف محسوب می‌شود.»

در ادامه عنوان شده است: «ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری تخصصی پژوهش محور که بدون رعایت بندهای ۲ و ۳ انجام گرفته است، رسمیت ندارد.»

در این بخشنامه تاکید شده است: «چنانچه به هر علت هزینه‌های دوره دکتری تخصصی پژوهش محور پس از شروع به تحصیل دانشجو به علت عدم اجرای مفاد قرارداد توسط استاد راهنما یا کارفرما پرداخت نشود، مطابق بند ۶ شرایط پذیرش و چگونگی جذب دکتری پژوهش محور در بخشنامه مورخ ۲مهر ۹۳ اقدام شود.»

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. پژوهش محور نا امید گفت:

  سلام دوستان پژوهش محور ،همه ما شرایط یکسانی برای ثبت نام و گذراندن یکسال بهمراه استرس زیاد وگرفتن نتایج ،داشتیم. من دخیره دوم اعلام شدم و اول مهرماه از طریق سامانه دانشگاه برای ثبت نام و واریز چول دعوت شدم و شماره دانشجویی به من داده شد و چس از یک هفته مجددا از طریق سامانه دانشگاه برای انتخاب واحد دعوت شدیم و سرکلاس هم رفتیم و قرارداد من هم آماده است. امروز اول آذر به من و یک نفر دیگر که ذخیره هم هست اعلام می کنند که شما چطور ثبت نام کردید و دانشگاه حق گرفتن شما را نداشت.با توجه به اینکه هیات علمی هستم و کارهای بورسم هم داره انجام میشه و ما بعنوان نخبگان جامعه هستیم آیا به نظر شما این برخود پس از دو ماه از شروع تحصیل و بورس کردن و…… شایسته است؟؟ دوستان لطفا من را توجیه کنید.

 2. پویا گفت:

  براساس بخشنامه شماره ۷۰/۶۲۹۲۳ مورخ ۲۵/۸/۹۴
  سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی
  (معاونت آموزش و پژوهش) دانشجویان پژوهش محور نیازی به گذراندن دروس پیش نیاز و جبرانی (موضوع بخشنامه شماره ۳۰/۴۷۰۲۲ مورخ ۷/۷/۹۴) نیست.

 3. پویا گفت:

  سلام باب مدیر گروه من همه واحدهای اصلیم رو حذف کرده برداشته چهار واحد جبرانی گذاشته گفته اجباری باید پاس کنی حتی پژوهش محور ها…
  چیکار کنم؟

 4. پژوهش محور گفت:

  دوستان لطفا هر کسی قرارداد امضا کرد اطلاع رسانی کند. شرایطی که در واحد شما گفتن چه هست؟

 5. پژوهش محور گفت:

  ارزش و اعتبار پژوهش محور و آموزشی هر دو یکی هست. ما که هیات علمی هم هستیم فقط میماند تبدیل شدن به استادیار . فکر نکنم برای آنهایی که هیات هستن دیگه جای شک و تردید وجود داشته باشد. برای آنهایی که هیات علمی نیستن هم طبق اسا نامه و دستورالعمل پژوهش محور مشکلی نیست. الان آنهایی که مدرک آموزشی و پژوهشی هم دارن برای هیات علمی شدن اما و اگر و… دارن!!

 6. دكتر ليلا گفت:

  دوستان ميشه دكتراي پژوهش محور را تبديل به آموزش محور كرد؟

 7. دكتر ليلا گفت:

  واحد ما تا پايان آبان مهلت داده قرارداد را ببريم. و واحد جبراني هم نداده

 8. مدیریت دولتی ق گفت:

  هر واحدی دارد بصورت سلیقه ای عمل میکندو واقعا نمیدانند که چکاری باید انجام شود.
  اصلا جبرانی برای پژوهش محور ها نیست ولی در واحد ما ارایه شده ولی واحد دیگری ارایه نشده و همچنین در مورد قرار داد هم هیچ تصمیم گیری نشده

 9. قرارداد گفت:

  انگار هر واحدی داره سلیقه ای عمل می کند در بعضی از واحد ها استاد راهنماها تن به امضا قرار داد نمی دهند.

 10. قرارداد گفت:

  سلام
  در واحد قائمشهر قرارداد نبستن . گفتن پروپوزال ها را بیارید و دفاع کنید. شهریه ثابت را هم گرفتن. گفتن ترم بعد چند واحد به شما میدهیم.
  لطفا اگر در واحد شما کاری در مورد قرارداد بستن لطفا اطلاع رسانی کنید. حتی اگر تصمیم گرفتن چه کار کنند لطف کنید اطلاع دهید.

 11. دكتري معماري گفت:

  سلام دكتر رها وساناز و..
  امروز گروه ما تصميم گرفته كه يك دفعه به ما واحد پيش بده در صورتي كه دانشجويان رشته هاي ديگه و واحدهاي ديگه ميپرسم ميگن همچين چيزي نيست و پيش ندارن بچه لطفا شما هم بنويسيد واحدتون چطور تصميم گرفته

 12. واحدهای جبرانی پژوهش محور گفت:

  هنگام قرارداد چکار کنیم؟
  ترم اول که شش واحد برداشتیم.
  میمانه 30 واحد پایان نامه .
  موقع قرارداد 5 ترم 6 واحدی قرارداد می بندند، یعنی با ترم اول کلا 6 ترم یعنی سه سال میشه؟
  یا ته 30 واحد را در 8 ترم می بندند که با ترم اول میشه 9 ترم یعنی 4/5 سال میشه؟
  در این صورت هر ترم 3/7 واحد میشه این امکان پذیر نیست!

  • Reza گفت:

   دانشگاه ما و البته خوده استاد راهنما گفتن جبرانی برای پژوهش محورها نیست و شما نیازی ندارید. کل دوره پژوهش محور 3سال هست. یک ترم اموزش و 5ترم پایاننامه.

 13. واحدهای جبرانی پژوهش محور گفت:

  لطفا اگر کسی قرارداد بست اینجا اطلاع رسانی کند البته نیازی نیست اسم واحد را اعلام کنید

 14. مدیریت دولتی ق گفت:

  دوستان عزیز

  هر کسی از دوستان پژوهش محور که دانشگاه در مورد واحد جبرانی گفتن که لازم نیست خواهش میکنم اعلام کنید اینجا
  خواااااهش دارم

 15. دكتر ليلا گفت:

  سلام كسي هست كه قرارداد را به دانشگاه تحويل داده باشه

 16. واحدهای جبرانی پژوهش محور گفت:

  من نیز 3 تا 8 واحد گرفتم و معاون آموزشی گفت همین 3 تا 8 واحد است و دروس جبرانی نمیخاد

  • مدیریت دولتی ق گفت:

   دوست عزیز
   دانشکاه اصرار داره که جبرانی برداریم
   شما کدام واحد هستین؟؟

   • واحدهای جبرانی پژوهش محور گفت:

    شما زیر بار نروید اگر واحد جبرانی بردارید و پول واریز کردید دیگه تمام است و کاری نمیشه کرد. بهتر است اسم واحد را اعلام نکنم.

 17. یاس مدیریت دولتی گفت:

  دوستان کسی هست پژوهش محور مدیرت دولتی علوم تحقیقات ثبت نام کرده باشه؟من خیلی بلاتکلیفم

 18. پارسا خاتمی گفت:

  سلام
  بنده ثبت نام كردم ولي در حال حاضر استاد راهنما حاضر به امضا قرارداد نمی شه به نظر شما چیکار کنم

  • حسابدار گفت:

   من پژوهش محور قبول شدم وهنوز بلاتکلیف هستم.به سازمان مرکزی قسمت هیات علمی مراجعه کردم گفتن که پژوهش محور نمیتونه هیات علمی نمیتونه بشه.فقط در قسمت پژوهش باید مشغول کار شود وگرنه هیچ ارزش دیگه ای نداره

   • دكتر ليلا گفت:

    درسته به من هم همين را گفتن من كه ميخوام دوباره آموزشي پژوهشي شركت كنم نميدونم انصراف بدم پژوهش محور يا نه

 19. زهرا گفت:

  سلام دوستان
  بعضی از واحدها به بچه های پژوهش محور 6 واحد جبرانی دادن واقعا تکلیف چیه؟ خود دکتر واشقانی گفتن نباید این کار بشه ولی اینها کار خودشونو میکنن خواهشا زیر بار نروید

 20. دكتر ليلا گفت:

  سلام دوستان به نظرتون من پژوهش محور را ادامه بدم يا آموزش محور را برا سال آينده امتحان بدم. لطفا راهنمايي كنيد . ممنون

  • مدیریت دولتی ق گفت:

   سلام دوست عزیز
   من خودم بخاطر نداشتن کلاس و امتحان جامع و.. پژوهش محور ا ترجیح میدهم.
   ارزشو اعتبار هر دو که یکیه و در سالهای اینده پژوهش محور بیشتر طرفدار خواهد یافت.هزینه ها هم که یکسان است.
   مدیر گروه ما بخشنامه های پژوهش محور را به من داد و نوشته بود هزینه ها هردو یکی میباشد.

 21. دکتر.... گفت:

  دکتر علی این یعنی چی؟؟؟؟
  تحصیل در دوره دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد رایگان است
  به گزارش خبرنگار مهر، حمید میرزاده در این باره افزود: از دانشجویانی که در این دوره پذیرش می شوند هیچ شهریه ای دریافت نمی شود. ۵۰ درصد این شهریه را دانشگاه آزاد و ۵۰ درصد باقیمانده را استاد از طریق اعتبار پژوهشی پرداخت می کند.
  50 درصد استاد میده اگه نشد دانشجو پس دانشگاه چطور 50 درصد مید؟؟؟؟

  • علی گفت:

   سلام. پنجاه درصد سهم استاد یا کارفرما یا دانشجو معادل شهریه دکترای تخصصی آموزشی-پژوهشی است.یه کلام ختم کلام کل هزینه به عهده خود ماست.

 22. ساسان گفت:

  برای کسانی که ارزش پژوهش محور رو پایین تر از آموزشی-پژوهشی می دانند:
  وزير علوم ارزش دكتري پژوهش محور با آموزش محور را يكسان اعلام كرد
  دكتر كامران دانشجو وزير علوم ، تحقيقات و فناوري در پاسخ به سوالات و ابهاماتي كه در ارتباط با اشتغال فارغ التحصيلان دوره هاي دكتراي پژوهش محور در مشاغل آموزشي مطرح شده است، با صدور بخشنامه اي به كليه دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي اعلام كرد : براساس ماده 2 آئين نامه دوره دكتري اين دوره به دو شيوه «آموزشي- پژوهشي» و «پژوهشي (پژوهش محور) » برگزار مي شود و مدارك تحصيلي صادر شده از ارزش يكساني برخوردار بوده و فارغ التحصيلان دوره دكتري آموزشي- پژوهشي و يا دكتري پژوهش محور مي توانند به عنوان عضو هيات علمي اعم از آموزشي ويا پ‍ژوهشي فعاليت نمايند.

 23. مجيد گفت:

  سلام دوستان كسي اطلاع داره ماكه اين ترم واحد گرفتيم تكليف دودرس اجباري دربخشنامه جديد چي ميشه زبان وروش تحقيق ميگن ترم بعد تو جبراني ميدن درسته

  • Reza گفت:

   مدیر گروه دانشگاه من گفت دروس پیش برای پژوهش محور نیست. و شما باید بین 3تا8واحد پاس کنید.به ما 6واحد دادن. و گفت اگر زمانی هم بگن اجباریه برای شما ما میگیم استاد راهنما 3واحد انتخاب کزدن و بقیه هم پیش بوده. یعنی درس روش تحقیقی که این ترم به ما دادن رو به عنوان پیش درنظر میگیرن اگر گفتن اجباری هست. ولی در کل گفتن برای پژوهش محور فقط همون 3تا8 واحد هست.

 24. داود گفت:

  سلام به همه پژوهش محوی ها

  برای رشته علوم انسانی با محاسباتی که انجام شده توسط دانشگاه برای دوره 3 ساله با فرض افزایش 15 درصدی در هزینه واحد پروژه 60 میلیون می باشد
  در صورتی که این افزایش کمتر باشد به عنوان مثال 10 درصد 55 میلیون تمام می شود ولی اکثر دانشگاهها 60 میلیون در قرارداد ذکر می کنند

  • دكتر ليلا گفت:

   سلام دانشگاه ما كه براي علوم إنساني گفته ٨٠ ميليون واقعا همينطوري حرف ميزنند ولي شما راست ميگيد همون ٥٥ تا ٦٠ بيشتر نميشه

   • س.م گفت:

    سلام
    با توجه به تعداد واحدها بشینید محاسبه کنید شهریه میشه 58 میلیون، افزایش دو سال آینده رو هم بهش اضافه کنید مطمئنا به 80 میرسه!

 25. دکتر.... گفت:

  دوستان یعنی دکتر پژوهش محور دوبرابر قرار داد نامه ست که50 درصد با دانشگاه و 50 در صد با دانشجو… با این وجود هزینه پژوهش محور دوبرابر آموزشی
  اصلا با چیزی که اول گفتن بودن و الان اجرا میکنن یکسان نیست.
  لطفاکسی در رشته علوم انسانی ثبت نام و قرارداد بست اطلاع بده ممنونم

  • علی گفت:

   سلام. شما پیام های پایین تر را هم میخونید؟
   بنده علوم انسانی هستم و در قراردادم 50 میلیون ثبت شده و انتخاب واحد کردم و دارم میرم سر کلاس.

   • ساسان گفت:

    سلام دوست عزیز
    در مورد پروپوزال چیکار کردین؟
    ایا دادین دانشگاه تا تصویب بشه؟
    فرایند چطوریه؟

    • علی گفت:

     سلام. پروپوزال رو که در مصاحبه روش بحث شد و مورد تصویب قرار گرفت و ما دیگه نمیتونیم اون رو تغییر بدیم( استادم اینجور گفت) البته فعلا این ترم واحد رساله رو اخذ نکردم و فقط در حال مطالعه هستم تا انشالله ترم های آینده

   • داود گفت:

    دکتر علی شما کدوم دانشگاه هستین؟
    میشه محاسبات دقیق ارائه بدین
    ممنون میشم

    • علی گفت:

     تهران مرکزی. محاسبه دقیق رو براتون قبلا نوشتم. دقیقا چی میخواهید؟ پیام های قبلی رو ببینید اگه بازم سوالی بود در خدمتم.

     • داود گفت:

      ممنون دکتر علی
      می خوام بدونم ما که از ترم بعد فقط پروژه داریم شهریه ثابت نصف میشه؟
      تویه پروفایلم که 6 واحد پروژه انتخاب می کنم در محاسبه هزینه رو برای شهریه ثابت کامل در نظر میگیره …. اگر هزینه ثابت نصف بشه که قانونا باید انجام بشه کاملا درسته هزینه این دوره 49 تا 50 میلیون تموم میشه

   • دکتر.... گفت:

    دکتر علی پیام ها رو خوندم فقظ ی چیز هنوز متوجه نشدم 50 درصد که قرار بود شهریه بده چطور میده؟
    آیا مبلغ قرارداد به طور کامل دانشجو باید بپردازه یا نصف مبلغ؟
    هنوز در ثبت نام بلا تکلیفم.
    آخه شعارشون این بود دانشجو رایگان تحصیل خواهد کرد

    • علی گفت:

     ببینید اونا میگن دانشجو نباید شهریه بده یا کارفرما پرداخت کنه یا استاد از محل پژوهانه.واسه همین میگن واسه دانشجو رایگانه. اما اگر کسی نه استادش پرداخت کنه و نه کارفرما پرداخت کنه میتونه خودش هزینه رو طبق بند 6 آیین نامه پرداخت کنه.
     تا اینجا که بنده متوجه شدم کل هزینه ها با خود ماست.

 26. دكتررها گفت:

  سلام
  پژوهشي تهران جنوب رزومه وحكم استاد راهنما و نامه شركت وپرپوزال را گرفت و گفت قرارداد را تنظيم ميكنيم بعدا خبر ميديم سوال كردم مبلغ چقدره گفتند براي فني مهندسي هفتاد ميليون ميشه

 27. پویا گفت:

  سلام دوستان.
  به نظرم مسئولین دانشگاه آزاد باید هر چه سریع تر با نظام روانشناسی جلسه بزارند و درخصوص اینکه نظام روانشناسی مدرک پژوهش محور رو قبول نداره و شماره نظام نمیده صحبت کنن. آخه معنی نداره وقتی وزارت علوم مجوز رو صادر می کنه دیگه نظام روانشناسی چرا نباید اون رو قبول داشته باشه.
  خواهشا اعتراض خودتون رو اعلام کنید…..

 28. مجيد گفت:

  سلام دوستان زبان وروش تحقيق روبه ماهم اگه اجباري بشه ميدن وتودروس جبراني ثبت ميشه وربطي به ٨واحد دروس تخصصي نداره آخرين حرفي كه من ازدانشگاه علوم تحقيقات شنيدم اينه

 29. عسل گفت:

  سلام بچه ها.لطفا در مورد این قراردادی که میگن یک کم توضیح بدید!قضیه کارف ما چیه؟

 30. محمد رضا گفت:

  سلام بچه ها
  کسی اطلاع داره پژوهش محور تکمیل ظرفیت داره یا نه؟

 31. دكتر ليلا گفت:

  سلام دوستان قرارداد را حد أكثر تا چه تاريخي بايد به دانشگاه تحويل بديم و آيا زبان تخصصي و مقاله نويسي را پژوهش محوراً بايد پاس كنيم يا نه لطفا دوستان جواب بديد

 32. دكتر ليلا گفت:

  دوستان اگر سال آينده بخواهيم انصراف بديم و آموزشي پژوهشي بخونيم واحدهايي كه خونديم معادل سازي ميشه ؟

 33. عباس گفت:

  دوستان برادر من در سیستم پژوهش محور دانشگاه اصفهان است کل دوره دکتری ایشان در این سیستم در ماید 32000000 تومان پس بنابراین در قرار داد این خبر ها هم نیست.بابا عزیزان ما نه کورس داریم نه امتحان جامع داریم برا همین رقم باید کمتر از اموزشی و پژوهشی باشه تازه 1 سال هم دوره ما کوتاهتره

  • س.م گفت:

   یکی از ارشدهای دانشگاه علوم و تحقیقات به استاد من گفت، شهریه، حداقل به اندازه روش آموزشی-پژوهشی است.
   یادتون باشه ما واحدهای پایان نامه مون بیشتره به همین دلیل مبلغش بیشتر میشه.

 34. شهراد گفت:

  سلام بر کلیه دوستان شهریه همانور که گفته شد با درصد افزایش سالانه 15 درصد برا کل قرارداد در میاید 63000000 البته به نظر من هر چی در قرار داد بنویسید هم ملاک نیست چون من ثبت نام کردم و خود دانشگاه علی الحساب گرفت انتخاب واحد هم کردم هیچ قرار دادی گرفته نشد یعنی به نظر من منطبق با همان شرایط آموزشس و پزوهشی هر ترم باید واریز کنیم.واحها هم دست خود استاد راهنما است نه بحث جبرانی داشت نه چیز دیگه ای خودشون هم ثبت ماشینی شد و ما رفتیم تو پرتال و شدیم دانشجو

 35. پژوهش محور گفت:

  دوستان خواهش می کنم اگه کسی قرارداد بسته به بقیه اطلاع بده چه مبلغی گفتند . معاونت پزوهشی دانشگاه ما همینطوری بی حساب کتاب 60 گفته، ایا قانونی وجود داره ؟ کسی میدونه؟ ما علوم انسانی هستیم

 36. پژوهش محور گفت:

  سلام
  کسی از دوستان دکتری پژوهش محور رشته های انسانی اطلاع داره قرارداد رو چه مبلغی زدند؟

 37. پزوهش محور علوم تحقیقات گفت:

  سلام دوستان
  برای گروه فنی -مهندسی مبلغ قرار داد حدودا چقدر باید نوشته شود؟

 38. شهرساز نوین گفت:

  با سلام
  بر دکترای پژوهش محور
  دوستان توجه کنید شما حتما باید 2 واحد زبان تخصصی و 2 واحد روش تحقیق مقاله نویسی پاس کنید اجباری است.
  بغیر از اینها می توانید 3 تا 8 واحد با هماهنگی استاد و دانشگاه تون دروس الزامی و تخصصی اخذ کنید.
  توجه داشته باشید 4 واحد دروس جبرانی جز واحدهای قابل پاس 3 تا 8 واحد حساب نمی شود ولی قانونا باید حتما پاس نمایید

 39. دكتر ليلا گفت:

  دوستان پژوهش محور ما هم واحد جبراني داريم زبان تخصص و مقاله نويسي ؟

 40. دكتر ليلا گفت:

  آقا مهرداد ، دكتر رها شما پژوهش محور ثبت نام كرديد ؟

 41. دریا گفت:

  سلام دوستان من هیچ اطلاعات ندارم خواهشا راهنمایی کنید دوستانه در مورد ثبت نام پژوهش محور

  • علی گفت:

   سلام.شما قبول شدید یا ذخیره هستید؟
   اگه قبول شدید به واحدی که قبول شدید مراجعه کنید و ثبت نام کنید و واحد بگیرید.البته باید متن قرارداد را یا از سایت یا از انتشارات محل تحصیلتون بگیرید و در پنج نسخه اون رو هم خودتون هم استاد راهنماتون امضا کنند.پایین همه ی صفحات باید امضا بشه.بعد ببرید واحد دانشگاهی و بدید معاونت پژوهشی امضا کنه.بعد معاونت حقوقی و ریاسا دانشگاه امضا میکنند و این قرارداد را به دانشکده میدید بهمراه مدارک دیگر تا ثبت نام بشید و انتخاب واحد کنید.سوال دیگری بود بفرمایید

 42. واحدهای جبرانی پژوهش محور گفت:

  در واحدی که من پژوهش محور می خونم رئیس واحد گفته مطابق آخرین بخش نامه ای که وجود دارد برای پژوهش محور 3 تا 8 اصلی یا تخصصی واحد بزارید و اجازه ندارید بیشتر واحد بدهید .

 43. منتظر گفت:

  دوستان پژوهش محور براي پذيرش امسال تكميل ظرفيت هم هست؟

 44. pop گفت:

  دوستان عزيزم من تحقيقات زيادي درباره پژوهش محور انجام دادم ابتدا بايد عرض كنم دوستاني كه ميگن اعتباره مدرك پژوهش محور از آموزش-پژوهش محور كمتر هست اينطور نيست شما با مدرك پژوهش محور ميتوانيد عضو هيئت علمي دانشگاه نيز باشيد ولي نه در امر تدريس به عنوان استاد پژوهشي يا مدير پژوهش دانشگاه، ضمنا در كشور ما به كاره عملي بيشتر بها داده ميشه يعني كسي كه پژوهشي درس خوانده در كارهاي آزمايشگاهي بيشتر تبحر دارد ولي اين شيوه ساله اولي هست كه در دانشگاه آزاد اجرا ميشه و هنوز جا نيوفته و همه سردرگم هستيم، در مورد شهريه هم چون واحدهاي پايان نامه در پژوهش محور بيشتر است هزينه ممكنه بيشتر از آموزش-پژوهشي باشد در كل خودم شخصا امسال هم آموزش-پژوهش و هم پژوهش محور قبول شدم و چون تصميم دارم در آينده كارهاي پژوهشي را ادامه دهم پژوهش محور رو انتخاب كردم اميدوارم همگي موفق باشيد.

  • سپهر گفت:

   به نظر میزارن بشی مدیر پژوهش؟

   • pop گفت:

    بله البته ، منظور از مدير پژوهش صرفا داخل دانشگاه نيست در حال حاضر دانشگاهها با مازاد نيرو مواجه شدند، شما اگر رشتتون علوم پايه و غير انساني باشه مطمئن باشيد نحوه پژوهش محور در آينده براتون بيشتر بازار كار خواهد داشت الان دانشگاههاي دولتي چندين ساله كه دانشجو پژوهش محور از بين دانشجويان برترش انتخاب ميكنه،

 45. دكتر ليلا گفت:

  دوستان ميشه الان كه پژوهش محور هستيم سال آينده امتحان بديم بريم آموزش محور واحدهاش را قبول ميكنن ميشه انصراف داد سال آينده

  • داود گفت:

   دکتر لیلا این چه کاریه؟
   همه تصمیم دارن توی سیستم پژوهش محور باشن!!!!

   • ساناز گفت:

    چرا؟؟؟؟؟؟؟

   • Urbanity گفت:

    چرا ميگين پژوهش محور بهتره؟
    من پژوهش محور قبول شدم وثبت نام كردم ولي هنوز انتخاب واحد انجام ندادم چرا كه منتظر نتايج تكميل ظرفيت اموزشي پژوهشي هستم
    دودلم كه چيكار كنم چون اگه شهريه ثابت رو به حساب بريزم و انتخاب واحد كنم ديكه امكان انصراف وجود نداره وهزينه زيادي رو جهت انصراف بايد متقبل بشم
    اگه شما اطلاعاتي داريد ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد

 46. افسانه،الهام گفت:

  چرا هزینه ی 4 سال ؟ سه ساله تموم میشه

 47. دكتر ليلا گفت:

  چرا بعد يكماه نگفته چند واحد بگيربم آيا واحد هاي جبراني هم شامل ما ميشه

 48. دكتر ليلا گفت:

  رشته هاي إنساني ٧٠ تا ٨٠ ميليون ميشه جالبه هزينه مثل آموزش محوره ولي ميگن ارزشش از آموزش محور كمتره

 49. علی گفت:

  سلام به همه ی دوستان
  شهریه که مثل آموزش – پژوهش محور ها حساب میشه. اگه واحد نظری بگیرید مشخصه و اگه رساله بگیرید اونم شهریه اش مشخصه . کلا 36 واحد باید پاس کنید. اگه 4 واحد نظری داشته باشید بعلاوه شهریه ثابت واسه ترم مهر94 حدود 5 میلیون تومن میشه. حالا اگه تعداد واحد بره بالا شهریه میره بالاتر. ترم های بعدی هم باید شهریه حدود 8 واحد رساله بعلاوه شهریه ثابت پرداخت بشه که واسه ترم بهمن حدود 12 میلیون تومان میشه. حالا اگه تعداد واحد رساله کمتر بشه شهریه کمتر و اگه بیشتر بشه مبلغ بیشتر میشه.
  ضمنا بند شش بخشنامه دوم مهر 93 را ببینید :
  چنانچه به هر علت هزینه هاي دوره دکتري پژوهش محور توسط استاد راهنما از محل اعتبارات
  طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی پرداخت نشود، ادامه تحصیل دانشجوي پذیرش شده براي اجراي این
  طرح منوط به پرداخت هزینه هاي مربوط توسط خود دانشجو است و ابتداي ثبتنام تعهدي مبنی بر آن
  از استاد و دانشجو به طور جداگانه اخذ میشود.

 50. دکتری گفت:

  مثلا توی رشته های انسانی چه قرار دادی میتونی بندی یا چه طرحی می تونی بدی که 60 میلیون پول بهت بدن؟!! اول آخرش خود دانشجو باید از جیبش پول رئ به دانشگاه بده استاد راهنما هم که پولی نخواهد داد

  • س.م گفت:

   قراردادی که ازش صحبته بین دانشگاه و استاد راهنما بسته میشه و استاد راهنما می بایست هر ترم مبلغ رو به حساب دانشگاه بریزه. حالا یا اینکه مبلغ رو یک سازمان به استاد راهنما میده، یا خود دانشجو تقبل میکنه.
   اگر دانشجو بتونه سازمانی پیدا کنه که یک سوم مبلغ رو هم پرداخت کنند خیلی هنر کرده!

  • علی گفت:

   پول را خودمون باید بدیم. والسلام

 51. س.م گفت:

  ای کاش زودتر این مبلغ رو محاسبه و اعلام کنند که بفهمیم چند چندیم!

 52. دکتر گفت:

  این یعنی چی دقیقا؟
  اگه قرارداد نداشته باشیم چیکار باید بکنیم؟