مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

لزوم کاهش ظرفیت پذیرش پردیس در جهت افزایش کیفیت آموزشی

کاهش پذیرش پردیس های دانشگاهی وافزایش کیفیت آموزشی پردیس از جمله برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

محمد حسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درخصوص پذیرش دانشجوی پولی در پردیس‌های خودگردان اظهار داشت:تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور همچنین هزینه‌های کلان آن‌ها برای ادامه‌ تحصیل از دلایل ایجاد این پردیس‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو در پردیس‌های خودگردان متوقف نخواهد شد، افزود: در دو سال اخیر پذیرش دانشجو در این پردیس‌ها بیش از ظرفیت‌ها بوده و دانشگاه دچار بی‌کیفیتی هایی شده است.

امید در پایان گفت: از جمله برنامه‌های وزارت علوم برای کاهش این مشکلات اولویت قرار دادن کیفیت دانشگاه نسبت به کمیت آنها و همچنین کاهش پذیرش دانشجو در سال جاری است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ناصر گفت:

  سلام -من دوستان ناصرم – پردیس خوندم من خودم آزمون سراسری ندادم و بلافاصله برای حفظ عمرم ودوری از احتمال به پردیس رفتم – جالب است من الان بیش از چهار پایان نامه نگارش کردم از سراسری و همه مورد تأیید و تصویب قرار گرفته است . فلذا سواد به مطالعه است نه دانشگاه – دو تا کتابم برای خودم نگارش کردم – دوستان اطلاعات اشتباه نزنند – موفق باشید .

 2. علي گفت:

  fا سلام واقعا متاسفم كه از لفظ دانشجو پولي استفاده ميكنيد ..من سال 89 رتبه ام 88 شد هيج جايي اسمم در نيومد. ميخواستيد چكار كنم؟
  بشين توي خونه كه بعد دو سال بگيد سنت زياد شده به سلامت..
  من با اوني كه الان رتبش 200 ميشه و قبول ميشه دانشگاه دولتي روزانه هيچ فرقي ندارم. گناه ما چي بود كه اون سال قبول نميكرديد جاي تعجب داره اگه در يك دانشگاه برتر كسي با رتبه 1700 روزانه ارشد قبول ميشه كه معدلشم براي گرفتن مدرك ليسانس زير دوازده بوده كه بهش مدرك نميدادند الان روزانه ميخونه اون مدركش اعتبار داره اونوقت يكي كه در دوره پرديس معدل الف ميشه ولي شانس نداشته كه روزانه قبول بشه مدركش اعتبار پايينتري نسبت به اوني كه با معدل 11 ونيم ارشد روزانه ميخونه داره بچه ها نظر شما چيه؟؟؟

  • rz گفت:

   کاملا با شما موافقم
   مگه شبانه پولی نیست؟ غیرانتفاعی پولی نیست ؟ و و و چندتا پولی دیگر
   بهتره کمی در طرز صحبت و بیان دقت کنن.

 3. نگار گفت:

  با سلام، من خودم دانشجوی استعداد درخشان بودم، از طریق کنکنور هم دانشگاههای زیادی دعوت به مصاحبه شدم که به علت کم لطفی اساتید در مرحله مصاحبه رد شدم، امسال دانشجوی پردیس هستم، خودشون این داتسگاها را باب میکنند و خودشون بی ارزش….واقعا جای تعمق داره!!

 4. من هم پردیس فردوسی هستم با رتبه ی متوسط و رزومه ی خوب 2نفر هم بیشتر پذیرش نداشت همه ی شرایط هم مثل روزانه بوده و نسبت به پارسال هم ی نفر کمتر شده حالا گفتن این صحبت ها از زبان ی مسول واقعا جای بحث داره امیدوارم این افکار از بین بره

 5. حسین گفت:

  امسال با یک رزومه قوی که داشتم اسمم برا پردیس فردوسی مشهد در اومد
  خواستم یه نکاتی رو به عرض دوستان و همکاران phdtest برسونم که به گوش مسولین امر برسانند

  اول اینکه بنده در دانشگاه فردوسی (بین الملل) از طریق آزمون سراسری امسال که برای رشته ما 2 نفر ظرفیت داشت، پذیرفته شدم و کلاسهایمان هم با بچه های روزانه و شبانه برگذار میشه و سطح کیفی کلاس ها هم خیلی بالاست.
  ولی جای گله داره با این وجود در این دانشگاه به ما اسکان ندادند و گفتن شما پولدارید و برید خونه بگیرید
  همچنین از دیگر مزایا این بود که متوجه شدیم حمایت تشویقی مقالات ISI هم شامل ما نمیشه، چون به گفته خودشون ما پولداریم
  از همه مهمتر وعده های غذایی که دانشجویان شبانه یا روزانه است حدود 1000 تومه ولی از بچه های پردیس 5000 الی 4000 تومنه.
  .
  با تشکر

 6. Azade گفت:

  به نظر من خيلي لفظ نامناسبي را اتنخاب كردند هركسي كه در اين پرديس ها تحصيل كرده متوجه سختي ورود و تحصيل در دانشگاه هست.

 7. پيمان گفت:

  پذيرش در پرديس از طريق آزمون دكتراي سازمان سنجش بوده و كار سختي مي باشد. سطح سخت گيري حين تحصيل هم فرقي با روزانه ندارد.
  چند سال ديگر قطعا پرديس مانند روزانه خواهد شد. همانطور كه الان ديگر نوبت دوم با روزانه فرقي ندارد. هر چند زماني كه ما روزانه مي خوانديم حس خوبي نسبت به نوبت دومي ها نداشتيم الان همه قبول دارند كه روزانه با نوبت دوم تفاوتي ندارد.

  • رضا گفت:

   پردسهای دانشگاه دولتی هیچ فرقی با روزانه نداره و ورود به آن هم سخت است.

   • rz گفت:

    با سلام
    حرف شما برای مقطع دکتری کاملا صحیح است
    ولی متاسفانه متاسفانه وقتی میخوای عضو هیئت علمی بشی در مرحله آخر هیئت جذب رد میکنه که بنده در مورد یکی از دوستان شاهد بودم
    هزار متاسفانه

 8. تاسف گفت:

  واقعاً متاسفم من دانشجوی دکتری پردیس هستم رتبم ۱۵۰ شد رتبه همکلاسیم ۸۹ که اون روزانه قبول شد در دانشگاه ما شبانه پذیرش ندلشت من و همکلاسیم کلا ۲ نفریم و اساتید کاری کع از اون روزانه میخواد از منم میخواد با اینکه من شاغل و متاهلم و اون بیکاره مجرد، الان به نظرتون من کیفیت این دانشگاه رو پایین آوردم آیا؟

 9. علی گفت:

  استفاده از عبارت دانشجوی پولی یا پردیس پولی یا دانشگاه پولی، کار پسندیده ای نیست و بی احترامی به دانشجویانی است که با آزمون وارد پردیسها شده اند.

 10. ش گفت:

  آخه این چه لفظیه که برای معرفی پردیس خودگردان به کار میبرند ( دکتری پولی ) مگه دیگران شهریه نمیدند مثل دانشجویان نوبت دوم و آزاد و… این بندگان خدا هم که با کنکور پذیرفته میشند تازه اگه غیر از این هم بود باز هم این اسم خیلی غیر معقوله

 11. عباس مهندسي شيمي گفت:

  اخه چرا

 12. س.م گفت:

  این هم شانس ما! 🙁