مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات موسسه ابن یمین استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

اعلام ضوابط جدید پذیرش دانشجویان ایرانی در مالزی

رایزنی علمی ایران در شرق آسیا طی اطلاعیه‌ای ضوابط پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های مالزی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رایزنی علمی ایران در شرق آسیا با صدور اطلاعیه‌ای ضوابط جدید پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مالزی را تشریح کرد.

رایزنی علمی ایران در شرق آسیا عنوان کرد با عنایت به بخشنامه مصوب وزارت علوم مالزی به شماره (JPT(BEM)1000/016/046 JID4 مورخ (۶) ۲۰۱۵/۰۹/۱۰) و نیز ابلاغیه سازمان خدمات جهانی آموزش عالی مالزی (EMGS) به تمامی دانشگاه‌های مالزی در مورخ ۲۰۱۵/۱۰/۰۱، مقرر شده است:

۱- کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مالزی که مایل به جذب دانشجوی ایرانی هستند، باید نزد رایزنی علمی ایران در شرق آسیا تشکیل پرونده دهند.

۲- کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مالزی باید قبل از پذیرش دانشجویان ایرانی از رایزنی علمی ایران در شرق آسیا، استعلام بگیرند.

رایزنی علمی ایران همچنین عنوان کرد که لیست دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مالزی که براساس این بخشنامه در رایزنی علمی ایران در شرق آسیا تشکیل پرونده داده و مجاز به پذیرش دانشجوی ایرانی هستند را منتشر خواهد کرد.

این رایزنی از کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در مالزی خواسته است تا قبل از هرگونه اقدام برای ثبت‌نام در دانشگاه‌هایی که در این لیست وجود ندارند و یا مراحل تشکیل پرونده آنها هنوز نهایی نشده است، جدا اجتناب کنند.

در همین راستا، رایزنی علمی ایران در شرق آسیا از تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۱۵ اقدام به اجرایی نمودن این بخشنامه وزارت علوم مالزی کرده و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مالزی که مایل به پذیرش دانشجوی ایرانی هستند، در حال تشکیل پرونده و نهایی ساختن پروسه آن با همکاری رایزنی علمی می باشند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴)

 1. منتقد می‌گه:

  چرا ایران درس نخونیم و بریم در کشور مالزی این همه ظرفیت دانشگاه آزاد زیاد است ورودی دکتری را بیشتر کنید هزینش رو کمتر کنید تا فرار مغزها اتفاق نیافتد کار سختی است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. رضا می‌گه:

  وقتی کار نیست لزومی به داشتن تحصیلات تکمیلی نیست

 3. احمد می‌گه:

  چرا نتونیم در کشور خودمون مدرک بگیریم که ناچار باشیم بریم مالزی هزینه کنیم ، مگر نمی گن دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری !!!
  لااقل دانشگاه محترم آزاد اسلامی شما به فکر بیافتید .
  چرا مالزی چرا چرا مگر ما در تولید علم ناتوان هستیم ، مگر ما رتبه برتر تولید علم را نداریم مگر ما رتبه برتر نانو و سلول های بنیادی جهان رو کسب نکردیم مگر جوانان ما رتبه های برتر المپیادهای دنیا را به دست نیاورده اند ……

 4. محمد می‌گه:

  مسوولین محترم تحصیلات عالی و مسولین محترم دانشگاه آزاد !! لطفا لطفا با اتخاذ تدابیری بستر تحصیلات عالی را برای همه علاقمندان فراهم کنید و گرنه علاوه بر خروج سرمایه های مادی سرمایه های فکری کشور هم از ایران عزیز خارج می شوند ، همه جوانان این مرز و بوم قلبا متعهد به تحصیل و خدمت در ایران عزیز هستند.

درج نظر