• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

  معرفی آزمون زبان وزارت علوم (MCHE یا MSRT)

  آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که نام آن توسط اداره­ بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم تغییر پیدا کرده است. MCHE، مخفف وزارت فرهنگ و آموزش عالی بود که به MSRT مخفف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تغییر یافته است. این آزمون یک آزمون سنجش سطح زبان است که معاونت دانشجویی وزارت علوم برگزار می‌کند و برای داوطلبان متقاضی اعزام با هزینه‌ شخصی و بورسـیه­ خارج از کشور و نیز دکترای داخل وزارت علوم و وزارت بهداشت و نیز داوطلبان دکترای دانشگاه آزاد اسلامی معتبر است. آزمون MSRT، در مقایسه با امتحانات TOEFL و IELTS، ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

  آزمون ۱۰ بار در سال برگزار می‌شود. شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می‌توان در دوره‌های بعدی نیز ثبت‌نام کرد. ولی داوطلبانی که نمرات آنها بالاتر از ۷۵ باشد، تا یک سال نمی‌توانند در آزمون شرکت نمایند. چون ظرفیت آزمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره ۷۰ می‌باشد.

   اعتبار مدرک آزمون MSRT دو سال پس از برگزاری آزمون است.

  این آزمون، نمره منفی ندارد و نمره­ قبولی در آن ۵۰ به بالا (از ۱۰۰ نمره) است، البته در مواردی بسته به دانشگاه موردنظر متغیر است.

  ساختار آزمون

  برای قبولی در این آزمون، باید توانایی خود را در چهار مهارت تقویت کنید: Vocabulary ،Reading ،Listening و Structure.

  این آزمون به صورت تستی برگزار می‌شود، دارای ۱۰۰ سؤال است و از سه قسمت تشکیل شده است:

  ۱- Listening Comprehension: این قسمت از ۳۰ تست تشکیل شده است و در آن از مکالمات کوتاه، بلند و نیز درک مطلب شفاهی سؤال پرسیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این بخش از آزمون بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بوده و دفترچه سؤالات آن به صورت مجزا از دفترچه دو بخش دیگر توزیع می‌شود.

  ۲- Structure and Written Expression: این قسمت شامل ۳۰ تست است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ تست دیگر مربوط به Written Expression می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۲۰ دقیقه است. زمان لازم جهت پاسخگویی به این بخش از آزمون ۴۵ دقیقه در نظر گرفته شده است.

  ۳- Reading Comprehension: از ۴۰ تست تشکیل شده که معمولاً شامل ۴ متن جداگانه می‌باشد که برای هر قسمت ۱۰ سؤال مطرح شده است.

  لازم به ذکر است که دفترچه سؤالات آزمون در یک مرحله توزیع می‌شود.

  جدول زیر تعداد سؤالات هر بخش و مدت زمانی که به آنها اختصاص داده شده را نشان می‌دهد:

  عنوان بخش آزمون

  تعداد سؤالات

  زمان پاسخ‌دهی

  بخش شنیداری

  ۳۰ پرسش

  ۳۰ – ۳۵ دقیقه

  بخش ساختار

  ۳۰ پرسش

  ۲۰ دقیقه

  درک مطلب و لغت

  ۴۰ پرسش

  ۵۵ دقیقه

  نحوه ثبت‌نام در آزمون

  ثبت‌نام این آزمون به صورت اینترنتی و پرداخت هزینه­ آن، به‌صورت آنلاین است. هزینه شرکت در این آزمون در حال حاضر ۶۰۰,۰۰۰ ریال است.

  جهت ثبت‌نام برای این آزمون باید به آدرس http://msrt-exam.msrt.ir مراجعه کنید و در صفحه اصلی سامانه بر روی گزینه «ثبت‌نام» کلیک نموده و فرم ثبت‌نام را به دقت تکمیل نمایید.

    msrt1

  پس از ثبت‌نام اولیه و تکمیل مشخصات، لازم است تصاویر مدارک خود شامل عکس (جدید، تمام‌رخ و زمینه روشن)، صفحه اول اصل شناسنامه، کارت ملی و آخرین مدرک تحصیلی  یا کارت دانشجویی را اسکن نموده و از قسمت «ارسال مدارک» در پروفایلتان بارگذاری نمایید.

   msrt2

  توجه داشته باشید که لازم است مدارک شما توسط مدیر سامانه تأیید شود. بنابراین لازم است پیش از تاریخ شروع ثبت‌نام آزمون، پروفایل خود را بسازید. در روز اول ثبت‌نام از ساعت ۹ الی ۱۱ به علت ثبت‌نام داوطلبان امکان ساخت و یا ویرایش پرو فایل جدید نمی‌باشد. در نظر داشته باشید که ظرفیت این آزمون در بسیاری حوزه‌ها به علت محدودیت ظرفیت، در ساعت اولیه تکمیل می‌شود.

  جهت ثبت‌نام در آزمون باید روی گزینه «ثبت‌نام در آزمون» کلیک کنید. در صورتی که آزمونی جهت ثبت‌نام وجود داشته باشد، آزمون مورد نظر و حوزه انتخابی را رزرو نموده و طبق مهلتی که سامانه به شما جهت پرداخت هزینه آزمون می‌دهد اقدام کنید. پس از پرداخت هزینه به‌صورت آنلاین، لازم است کد رهگیری را یادداشت نمایید.

  msrt3

  دریافت کارت

  جهت دریافت کارت آزمون می‌توانید سه روز قبل از هر آزمون وارد پروفایل خود شده و آن را در قسمت «دریافت کارت»، مشاهده و پرینت نمایید. همچنین لازم است جهت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی را همراه داشته باشید.

   msrt4

  نحوه انصراف یا جابه‌جایی در آزمون

  باید توجه داشت که انصراف از آزمون و استرداد هزینه پرداختی امکان‌پذیر نیست. اما جابه‌جایی تاریخ این آزمون و به تأخیر انداختن آزمون به آزمون بعدی با ثبت درخواست در سامانه آزمون تا ۱۵ روز قبل از برگزاری آزمون امکان‌پذیر است. داوطلبان می‌توانند از طریق بخش «ارسال و دریافت پیام» در پروفایل خود، درخواست خود را در این رابطه با مدیر سامانه مطرح نمایند.

   msrt5

  دریافت کارنامه

  معمولاً کارنامه این آزمون یک هفته پس از برگزاری آزمون در پروفایل داوطلبان در دسترس خواهد بود، در این باره در روز برگزاری آزمون اطلاع‌رسانی می‌شود.

  جهت دریافت کارنامه‌ آزمون نیاز به مراجعه‌ حضوری نمی‌باشد. داوطلبان می‌توانند بعد از دریافت کارنامه از داخل پروفایلشان، قسمت «دریافت کارنامه» آن را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ارائه نمایند و دانشگاه‌ها می‌توانند طبق شماره بارکد ۱۵ رقمی که در پایین کارنامه درج گردیده است و از طریق سامانه­ آزمون زبان (قسمت صحت کارنامه) تأییدیه­ نتیجه­ شما را مشاهده نمایند.

  msrt6

  منابع آزمون msrt وزارت علوم

  منابعی که برای این آزمون معرفی شده، منابع آزمون تافل است. داوطلبان اغلب خواندن منابع زیر را برای این آزمون مفید دانسته‌اند:

  – کتاب ۵۰۴ واژه ضروری

  – کتاب لغات ضروری تافل

  – کتاب رایگان زبان عمومی وب‌سایت پی‌اچ‌دی تست

  – کتاب تافل دکتری مرجع کامل آزمون‌های زبان، انتشارات کتابخانه فرهنگ

  – کتاب Longman Preparation Course for the TOEFL Test

  – کتاب Toefl Test Preparation Kit

  – کتاب Barron’s Toefl

  تقویم زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌های msrt نیمه دوم سال 97

   

  ردیف

  روز و تاریخ برگزاری ازمون

  تاریخ شروع ثبت‌نام

  تاریخ پایان ثبت‌نام

  تاریخ اعلام نتایج

  شهرهای برگزاری آزمون

  1

  جمعه 20 مهر 1397 (صبح)

  یکشنبه 24/06/1397 از ساعت 10 صبح

  شنبه 31/06/1397 ساعت 16

  پنج‌شنبه 26/07/1397 از ساعت 10 صبح

  تهران، اهواز، اصفهان، اراک، اردبیل، بابلسر، بیرجند، تبریز، خرم آباد، رشت، زاهدان، سنندج، شیراز، کرمانشاه، کرمان، قم، قزوین، مشهد، همدان، یزد، گرگان، کاشان

  2

  جمعه 25 آبان 1397 (صبح)

  یکشنبه 29/07/1397 از ساعت 10 صبح

  شنبه 05/08/1397 ساعت 16

  پنج‌شنبه 01/09/1397 از ساعت 10 صبح

  اعلام می‎شود

  3

  جمعه 30 آذر 1397 (صبح)

  دوشنبه 05/09/1397 از ساعت 10 صبح

  شنبه 10/09/1397 ساعت 16

  پنج‌شنبه 05/10/1397 از ساعت 10 صبح

  اعلام می‎شود

  4

  جمعه 28 دی 1397 (صبح)

  یکشنبه 08/10/1397 از ساعت 10 صبح

  شنبه 15/10/1397 ساعت 16

  پنج‌شنبه 04/11/1397 از ساعت 10 صبح

  اعلا م می‎شود

  5

  جمعه 26 بهمن 1397 (صبح)

  یکشنبه 07/11/1397 از ساعت 10 صبح

  شنبه 13/11/1397 ساعت 16

  پنج‌شنبه 02/12/1397 از ساعت 10 صبح

  اعلام می‎شود

  6

  جمعه 17 اسفند 1397 (صبح)

  یکشنبه 07/11/1397 از ساعت 10 صبح

  شنبه 13/11/1397 ساعت 16

  پنج‌شنبه 23/12/1397 از ساعت 10 صبح

  اعلام می‎شود

  مطالب مرتبط

  برگزاری آزمون زبان تولیموی مهر ماه 97 در روز پنجشنبه... کارت ورود به جلسه صد و سی و یکمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته در روز سه‌ شنبه 24 مهر ماه 1397 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. به گزارش پی اچ ...
  برنامه زمان بندی آزمون های زبان داخل کشور در نیمه دوم سال 97... در نیمه دوم سال 1397، در هر ماه 4 آزمون زبان انگلیسی داخلی برگزار خواهد شد. به گزارش پی اچ دی تست، برنامه زمان بندی برگزاری آزمون های زبان انگلی...
  انتشار کارت آزمون EPT مهر ماه 97 در روز چهارشنبه... آزمون زبان انگلیسی مهر 1397 دانشگاه آزاد اسلامی در روز جمعه 20 مهرماه برگزار خواهد شد. به گزارش پی اچ دی تست، آزمون EPT در روز جمعه بیستم مهر ماه 97 ...
  برگزاری آزمون MSRT مهر ماه 97 در روز جمعه کارت شرکت در جلسه آزمون MSRT شهریور ماه 1397 از روز سه شنبه 17 مهر از طریق سامانه این آزمون قابل دریافت است. به گزارش پی اچ دی تست، آزمون MSRT مهر ما...
  تغییر زمان ثبت نام آزمون زبان آبان 97 دانشگاه تهران... زمان شروع ثبت نام آزمون زبان انگلیسی آبان ماه 1397 دانشگاه تهران به تعویق افتاد. به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان این آزمون، ثبت نام آزمون ...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  زهرا
  زهرا

  چرا تاریخ ازمون شهریور با سایت ازمون متفاوته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  یک مهندس
  یک مهندس

  سلام خدمت کاربران سایت بسیار خوب پی اچ دی تست. خواستم در مورد تجربه آزمون MSRT که دادم اینجا توضیح بدم، شاید به درد کسی بخوره و معذرت میخوام که اینقدر طولانی شده. سعی کردم متن واضح باشه. امتحان من تاریخ اول تیر 97 بود و مجموعا 78 شدم. بخش شنیداری شامل 8 تا مکالمه کوتاه بود (8 سوال، که انگار تعداد سوالات این بخش در آزمون های قبل در حدود 10 تا 15 عدد بوده) و 4 تا مکالمه ی بلند که 2 تا 6 سواله بود و 2 تا 5 سواله که مجموعا شد 30 سوال. مکالمه های… ادامه نظر»

  سعیده
  سعیده

  سلام مهندس ممنون از راهنمایتون .. خواهش میکنم منو راهنمایی بفرماین خیلی استرس دارم برای نمره 60 گرفتن در ازمون MSRT . دانشجو دانشگاه تهرانم .. میتونم آزمون خود دانشگاهتهران هم بدهم .. کدومش راحتره؟ واسه لغت بنظرتون چی بخونم .. کدوم رو ارجح میدونید 1100 یا لغات ضروری تافل ؟الان 504 و اکثر مترادفهاشو حفظم

  یک مهندس
  یک مهندس

  با سلام. متاسفانه بنده آزمون زبان دانشگاه تهران رو شخصا شرکت نکردم اما نمونه سوالاتش رو که دیدم و اون رو با MSRT مقایسه کردم، به نظر بنده سطح بخش های لغت، متن و گرامرشون نزدیک به هم هست و تفاوت در این هست که شما بتونید به سوالات شنیداری پاسخ بدید یا خیر. اگر نتونید پاسخ بدید، در آزمون دانشگاه تهران که بخش شنیداری نداره باید از 100 سوال نمره 60 رو بیارید و در MSRT از 70 سوال نمره 60(با این فرض که در بدترین حالت هیچ نمره ای از بخش شنیداری MSRT نگیرید). پس اگر آنچنان محدودیت… ادامه نظر»

  زهرا
  زهرا

  سلام ببخشید مدت زمان آزمون برای هر قسمت همین جدولی هست که اینجا گذاشتند؟چون بعضی جاها گفتند مدت زمان ازمون ۷۵ دقیقه است؟

  پروان
  پروان

  سلام نمونه سوالات و پاسخ تشریحی آزمون msrt به صورت رایگان میشه دانلود کرد؟

  فرزانه
  فرزانه

  سلام
  نه امکان پذیر نیست
  موفق باشید

  رامش
  رامش

  فقط همینسات؟؟؟؟اسفند نداره امتحان،،؟؟؟کسی اطلاع داده؟؟

  مهسا
  مهسا

  سلام
  خیر این فقط زمان بندی آزمون های نیمه اول سال هست. هنوز تاریخ های ازمون های نیمه دوم سال اعلام نشده.

  ریحانه
  ریحانه

  سلام دوستان.
  حقیقت داره که میگن آزمون msrt جدیدا خیلی سختتر شده؟
  من سال 94 مدرکمو گرفته بودم منتها الان اکسپایر شده و برای فرصت میخوام مجددا شرکت کنم. خیلی از بچه ها چند دوره شرکت کردن و موفق نشدن. صحبت که میکنن میگن الان خیلی سختتر شده. مشخصه که به سطح زبان هر فرد بستگی داره اما آیا اینهمه تغییر داشته جدیدا؟

  مهسا
  مهسا

  سلام
  موضوع اینه که قبلا خیلی ها با خوندن منابعی مثل کیت، پاسخ ها رو حفظ میکردند و نمره خوبی می گرفتند. اما الان این راهکار دیگه جواب نمیده و واقعا باید زبان بلد باشید.

  مونا
  مونا

  سلام دوستان. برای خوندن این ازمون درمدت کوتاه چه پیشنهادی دارین؟

  شهاب
  شهاب

  برای ثبت نام از مرور گر explorer استفاده کنید ضمنا باید از قبل پروفایل ساخته باشید

  سوال
  سوال

  دوستان سلام، محل برگزاری آزمون زبان ام اس ار تی در تهران، در کدوم دانشگاه هست؟ ممنون

  محمود
  محمود

  آزمون ۱۸ اسفند ۹۶ ام اس ار تی تهران در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد و این دانشگاه در حوالی تهرانپارس در شرق استان تهران قرار گرفته.

  ریحانه
  ریحانه

  نارمک

  ریحانه
  ریحانه

  برای دسترسی هم سوار مترو میشید، ایستگاه علم و صنعت پیاده میشید و پیاده و یا با ماشین به سمت میدان الغدیر میرید. تقریبا انتهای خیابان سمت راست درب ورودی دانشگاه علم وصنعت هست.

  امیر علی
  امیر علی

  سلامدوستان
  آزمون زبان دانشگاه تهران برای مصاحبه امتیاز داره یاباید آزمون ام اس آر تی را بدیم.
  لطفا راهنمایی کنید.

  الهام
  الهام

  باسلام
  من برای بار اول آزمون ept شرکت کردم بدون هیچ خوندنی و نمره ۶۳ گرفتم.

  پرستو
  پرستو

  سلام دوستان. من وارد سایت که میشم مدام ارور میده. حداکثر تا انتخاب حوزه تونستم پیش برم. کسی تونسته ثبت نام کنه؟

  لیلا
  لیلا

  سلام دوست عزیز من هم نتونستم فکر کنم سایت ایراد داره .ممنون

  مینا
  مینا

  سلام
  من ازمون دی ماه شرکت کردم ده روزم بیشتر وقت نذاشتم فقط تمرکزم گذاشتم گرامر نمره ام ۶۴ شد بخش لیسنیگ خیلی ساده بودبعضی بچه ها بیخیال لیسنیگ می شدند و این به ضررتونه حتما زمانش رو بذارید گوش بدید می تونید بزنید ولی ریدینگ خیلی مسخره بود چون حدود ۱۵ سوالات فقط کلمه بود باید لغات زیادی بلد می بودی لغاتش سخت بود

  فاطیما
  فاطیما

  سلام مینا حان خوبی عزیز
  از کتابایی که واسهmsrt معرفی شده مثل کیت بارونز و لانگمن کدوم مناسب تره واسه آزمون
  تشکر

  حبیب
  حبیب

  سلام.نمونه سوالات برگزار شده آزمون زبان msrt با پاسخ کلیدی و تشریعی امسال و سال گذشته را میخواستم از کجا تهیه کنم تو چه کتاب و یا کدوم قسمت سایت وجود داره ؟

  رضا
  رضا

  نمونه سئوالات این آزمون بیرون نمیاد بعضی سایتها هم که ادعا میکنن نمونه سئوالات رو دارند در اصل چند نمونه سئوال از کتاب تافل کیت و کتابهای مشابه رو کپی پیست میکنن و به داوطلبها میفروشن.

  neda
  neda

  سلام
  چطور میشه اعتراض داد به نمره؟

  sh
  sh

  سلام. از طریق پیام تو کارتابل خودت. اما فایده نداره. من سری قبل ۴۹ شدم اعتراض زدم برا ۵۰ درست نشد

  داود
  داود

  نمره ۴۵ به بالا بصورت مشروط قبول حساب میشه

  sh
  sh

  سلام . پذیرش دانشگاه ها فرق میکنه و اما ۴۵ برای ازمون جامع اغلب پذیرفته میشه برای دفاع ۵۰ یا ۶۰ نیازه

  داوطلب
  داوطلب

  سلام آیا امکان تغییر شهر آزمون وجود دارد ؟ به شکلی باید تغییر داد ؟ ممنون

  لیلی
  لیلی

  سلام.لطفا برای همه مراکز استانها این ازمون برگزار بشه تا همه بتوانند شرکت کنند.بیشتر از ازمون مکان و شهرش مهم هست

  مهسا
  مهسا

  سلام . خسته نباشین من یه سوال دارم . ممنون میشم پاسخ بدین . من آزمون آزمایشی تست پارک رو شرکت کردم . ولی بخش لیسینیگش رو شک دارم که شبیه به خود آزمون ام اس آرتی باشه . چون ام اس آرتی متنای بلند داشت . ولی آزمونای آزمایشی تست پارک سوالای کوچیک بود که من به راحتی پاسخ دادم . خب خیلی آسون تر بود و نمرمم خیلی بالا میگیرم از بخش لیسینینگ . ولی مشکل اینجاس که ۴کر میکنم لیسینینگ ام اس آرتی سخت تره . من هفته دیگه امتحان دارم . ممنون میشم بهم بگین سوالا… ادامه نظر»

  Mamary
  Mamary

  دوستان سلام
  من چند وقت پیش تو سامانه msrtثبت نام کردم ولی مدارکمو ارسال نکردم الان که وارد میشم مدارکمو ارسال کنم میگه ساتت حساب کاربری در روزهای اداری شنبه تا چهارشنبه امکان پذیر است امروز شنبه از صبح تا حالا هرچی امتحان کردم با همین پیام مواجه شدم میشه به خاطری تعطیلی امروز تهران باشه؟ممتون میشم راهنمایی کنید

  shimeest
  shimeest

  سلام. ۳۰ تا سوال بخش listening یک بار پخش میشه یا دو بار؟ و اینکه ۴۰ سوال بخش reading مدت ۵۰ دقیقه وقت داره یا ۴۰ دقیقه؟ آخه بعضی جاها نوشته ۴۰ و بعضی ۵۰٫٫٫٫٫٫٫ممنون میشم پاسخ بدین

  سعید
  سعید

  با سلام؛ دوستانی که امروز امتحان ام اس آر تی دادند؛ اگر چیزی از متون ریدینگ های آزمون امروز یادشونه لطفا اطلاع بدن. مثلا خط اول هر متن یا موضوع و کلیت متن در مورد چی بوده؟

  مممنون از همه دوستان بابت وقتی که صرف میکنند و کمکی به سایرین میکنند.

  sadra
  sadra

  مدیر سلام. دی ماه پارسال آزمون msrt شرکت کردم و نمره ۴۹ کسب کردم. با همون مدرک میشه برای آزمون دکتری بهداشت سال دیگه که حدودای بهمن ثبت نام میکنه میتونم شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  سحر
  سحر

  سلام.ببخشید واسه آزمون msrt ریدینگ مثل تافل کیت و لانگمن میاد؟؟؟

  ماریا
  ماریا

  سلام.ببخشید من قبل از اینکه هزینه ثبت نام رو پرداخت کنم،از کجا بفهمم حوزه ی مورد نظر من ظرفیتش تکمیل شده یا نه؟!چون من فقط تهران میتونم بیام…درضمن ظرفیت هر حوزه چند نفر هست؟

  shimeest
  shimeest

  سلام.جلوی هر حوزه تعدادظرفیت باقی مونده نوشته شده

  معماري
  معماري

  ببخشید کسی میدونه ثبت نام آزمون ept کی هست؟

  سید
  سید

  سلام امروز ساعت ده صبح ثبت شام شروه شده بود

  معماری_اسکیس
  معماری_اسکیس

  دوستان لطفا جواب بدین
  اگر تو این ازمون ثبت نام کنم احتمالش است که تو مصاحبه ی دانشگاه ازاد تاثیری داشته باشه؟
  یعنی ممکنه مصاحبه تا ۳۱ تیر طول بکشه؟
  ممنون میشوم اگر جواب بدهید

  مهتاب
  مهتاب

  چرا بخش ارسال و دریافت پیام در سایت msrt پاسخگو نیست

  الان یک هفته است به نمره ام اعتراض دادم!!
  درخواستم هنوز در وضعیت انتظاره!!

  زهرا
  زهرا

  سلام لطفا در مورد منابع آزمون msrt و نحوه مطالعه منابع برام بگین؟
  ممنون

  Mah
  Mah

  سلام.ظرفیت ثبت نام پرشد؟من تازه پروفایل ساختم نمیدونستم.

  ليدا
  ليدا

  مرسی زیبا جان

  ليدا
  ليدا

  سلام دوستان لطفا جواب بدید
  من ثبت نام کردم بعد از اینکه هزینه را پرداخت کردم فقط یه کد ١۵ رقمی بهم داد یعنی ثبت نامم را درست وتکمیل انجام داده ام

  زیبا
  زیبا

  بله کامل شده

  ali
  ali

  من نتونستم ثبت نام کنم الان چیکار کنم مصاحبه پرید

  babak
  babak

  سایت که الان باز شده این ظرفیت ها پس کی پر شده

  ali
  ali

  من میخواستم ثبت نام کنم نذاشت نوشت ایجاد پروفایل ۸ ساعت قبل . فکر کنم گند زدم . حالا آزمون دیگه ای نیست ؟

  موسوي
  موسوي

  ازمون تولیمو هم هست ۴ خرداد برگزار میشه اون هنوز ثبت نامش شروع نشده

  م.ن
  م.ن

  تولیمو جوابش یک ماه بعد میاد دیر نیست برای مصاحبه ؟ میگن msrt راحت تر ازمونش تا تولیمو حیف شد

  موسوي
  موسوي

  البته تولیمو هم احتیاج به پروفایل داره برید داخل سایت سازمان سنجش اونجا هست

  مهدیه
  مهدیه

  سلام من ثبت نام کردم پولش از حسابم کم شد اما کدرهگیری بهم نداده الآنم زده پرداخت نشده
  چکار کنم؟

  موسوي
  موسوي

  خودش زده تا ۷۲ ساعت دیگه پول بر میگرده به حساب و باز میتونید فک کنم ثبت نام کنید

  رياضي محض
  رياضي محض

  سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
  من ثبت نامم اکی شد ولی تو مرحله ی تکمیل فرآیند خرید مجدد ارور داد
  ولی آزمون های ثبت نام شده رو چک کردم کدرهگیری دارم
  به نظرتون ثبت نامم کامل شده یا بازم باید هزینه رو پرداخت کنم؟

  babak
  babak

  سلام بچه ها من ثبت نام کردم بالاخره سریع ثبت نام کنین ظرفیت ها دارن پر میشن اصفهان ۷ نفر مونده زود باشین

  babak
  babak

  کسی هس بتونه ثبت نام کنه؟

  آزمون
  آزمون

  چرا سایتش اینجوریه؟؟؟!
  کسی تونست ثبت نام کنه

  محمد
  محمد

  برای من هم ارور میده؟

  بیوتکنولوژی میکروبی
  بیوتکنولوژی میکروبی

  پس چرا ارور میده

  سازه
  سازه

  ۱۰ اردیبهشت، ساعت ۱۰:۲۵ دقیقه صبح و هنوز ثبت نام msrt فعال نشده!!!

  رياضي محض
  رياضي محض

  سلام به همگی
  چرا ارور میده
  من نمیتونم ثبت نام کنم
  کس دیگه ای هم این مشکل رو داره که سایت باز نشه براش؟
  ممنون میشم جواب بدید

  دانشجو
  دانشجو

  انگار هنوز نزاشتن، آزمون وجود نداره میاره

  موسوي
  موسوي

  برای من هم ارور میده

  سارا
  سارا

  واسه من باز نیشه ولی میگه ازمونی واسه ثبت نام نیست

  مدیریت دولتی
  مدیریت دولتی

  سلام. چرا یک جا نوشته بیرجند برای آزمون ۵ خرداد هست یک جا نوشته نیست؟ کسی میدونه برای این دوره بیرجند هم هست یانه؟ ممنون میشیم جواب بدید

  Zahra
  Zahra

  سلام
  نمونه سوالات آزمون رو از کجا می‌تونم تهیه کنم

  مينو
  مينو

  براي مطالعه جهت آزمون MSRT مطالعه لغات اصلي كتاب 504 كافي است يا لغاتي كه به عنوان مترادف جهت جغات اصلي بيان شده اند هم مهم هستند؟

  بابک
  بابک

  سلام. هر چه دامنه لغاتتون بیشتر باشه قدرت پاسخ دهی و البته پاسخ صحیح به سوالات بالاتر میره. در ضمن اینکه برخی از لغات مترادف 504 به عنوان مثال در کتاب لغات ضروری تافل هم تکرار شده است.

  مينو
  مينو

  ممنون از پاسخ شما

  ..
  ..

  سلام. من لیسنینگم ضعيف هست. از چه منبعی شروع کنم?

  کمک
  کمک

  سلام کسی میدونه برای پروفایل ساختن 5 شنبه این هفته میشه؟؟؟ یا اینکه دیگه نمی تونیم پروفایل بسازیم برای ثبت نام 8 فروردین آخه دیگه همه جا تعطیله بعد تاییدش میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهش کمک کنید؟؟؟؟؟

  بابک
  بابک

  سلام. تو خود سایت MSRT-EXAM نوشته:
  داوطلبان می توانند برای ثبت نام در آزمون تا 16 ساعت قبل از ساعت شروع ثبت نام هر آزمون و 6 ساعت پس از ثبت نام در سامانه پرو فایل بسازند.
  در ضمن دوست عزیز تعطیلات رسمی عید فقط تا 4 فروردین هست.
  موفق باشید.

  کمک
  کمک

  سلام
  خیلی ممنون لطف کردید.

  داوطلب سال آینده
  داوطلب سال آینده

  سلام دوستان من اولین بارم میخوام شرکت کنم آزمون ام اس آر تی را …لطفا منابع را برام بگید…
  سپاااس

  سعید
  سعید

  سلام دوستان عزیز .. میشه راهنمایی کنید که آزمون ept رو برای مصاحبه دکترا دانشگاهای دولتی قبول دارن ؟ و اینکه سطح این آزمون نسبت به آزمون MSRT و تولیمو چطوریه ؟

  کمک
  کمک

  سلام برای هر آزمون هر دفعه پروفایل می سازیم؟؟ یا اولین بار ساختیم قبول نشدیم برای دفعه بعد دیگه نیازی نیست که پروفایل بسازیم و مدارک بارگذاری کنیم؟؟؟؟؟ خواهش می کنم کمک کنید من تا حالا شرکت نردم اطلاعی ندارم؟؟؟؟؟

  الهام
  الهام

  سلام همون بار اول که پروفایل ساختید کافیه.لارم نیست دوباره بسازید

  کمک
  کمک

  ممنون الهام خانم خیلی ممنون

  تهران
  تهران

  منابع چی بخونیم از اونایی جدید امتحان دادن

  دانشخواه
  دانشخواه

  سلام
  چرا ثبت نام ازمون بهمن و اسفند با همه اگر يکي بهمن قبول نشد و خواست اسفند امتحان بده تکليفش چيه ؟ لطفا اگر کسي ميدونه سريع تر جواب بده من موندم ثبت نام کنم يا نه ؟

  سلنا
  سلنا

  سلام.چرا این آزمون در گرگان برگزار نمیشه؟ااخه نزدیکترین مسافت از گنبد تا بابلسر 4 ساعته توی این دنیای مدرن و عصر ارتباطات عجیبه ادم به خاطر یک امتحان 4 ساعت فقط برای رسیدن به محل آزمون وقت بگذاره.تازه میگن گلستان محروم نیست به خدا محرومتر از سیستان و بلوچستانه

  دکتری
  دکتری

  دوستان کسی موفق شد ثبت نام کنه؟
  سایت باز نمیشه!

  حسن
  حسن

  سلام
  اعتبار آزمون msrt و tolimo چقدره؟ واسه پذیرش از دانشگاه های کشورهای دیگه هم میشه ازش استفاده کرد؟
  ممنون میشم جواب بدید

  فاطمه
  فاطمه

  سلام
  ببخشید کسی میدونه چرا سایت باز نمیشه برای ثبت نام،مگه الان زمان ثبت نان ازمون نیست؟چرا دائم پیغام خطا میده؟

  B. Sh
  B. Sh

  با سلام
  دوستان من درمورد سادگی و آسون بودن آزمون msrt خیلی شنیدم. آیا واقعا این آزمون ساده است و با کمی مطالعه زبان امکان آوردن نمره بالا هست؟
  ممنون میشم کسی پاسخ بده.

  مهسا
  مهسا

  سلام
  بستگی به سطح زبان تون داره. من بدون این که برای آزمون بخونم و با دانش قبلی نمره 70 رو کسب کردم، ولی خیلی ها بارها آزمون داده و موفق نشده اند.
  اما چیزی که مسلمه اینه که آزمون عجیبی نیست و اگه منابع رو دقیق و تحلیلی بخونید، میتونید موفق بشید.

  محمد
  محمد

  سلام
  دوستان کسی می دونه بخش لیسنیگ آزمون msrt چند تا مکالمه است یعنی چند تا مکالمه کوتاه و بلند داره و هر مکالمه چند سوال داره؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

  M.A
  M.A

  سلام
  کسی از دوستان منبع خاصی مد برای لیسینینگ در نظر داره که البته شبیه به لیسینینگ های آزمون msrt باشه
  ممنون

  س.م.م
  س.م.م

  میشه بفرمایید کجای سامانه نوشته نمره بالای 70 تا یک سال نمی تواند شرکت کند؟ من که سایت رو زیر و رو کردم چنین چیزی پیدا نکردم

  مهسا
  مهسا

  سلام
  کافیه که از بخشی که میشه سؤال کرد بپرسید. مدیر سامانه خیلی زود به شما این جواب رو ارسال میکنن.

  M.A
  M.A

  با سلام
  بچه ها کسی میدونه که نمره 48 رو اعتراض بزنی 50 کنن. 49 رو رو شنیدم ولی 48 رو نمی دونم.نمره 50 واسه دانشگاه ملاکه

  مصی
  مصی

  یعنی چی 49 رو اعتراض بزنی 50 میدن؟ رو چه حسابی؟

  سنجش از دور
  سنجش از دور

  سلام
  ميخواستم بدونم آزمون زبان MSRT معتبر تره يا Tolimo ؟
  ممنون

  مهسا
  مهسا

  سلام
  مدرک هر دو آزمون معتبر هست و امتیاز بالاتر به خاطر کسب نمره بالاتر داده میشه. شما هر کدوم از این مدارک رو که داشته باشید مهم نیست، مهم نمره کسب شده در اونها هست. از صفحه زیر میتونید همترازی نمره های آزمون ها رو ببینید:
  http://phdtest.ir/1393/10/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-94-95/

  سنجش از دور
  سنجش از دور

  ممنون از راهنمايي خوبتون. شما اگه قرار باشه براي يكيشون ثبت نام كنيد كدومو ترجيح ميديد انتخاب كنيد؟

  مهسا
  مهسا

  سلام مجدد هر ازمون مزایا و معایبی داره. مثلا تولیمو چون تعداد سوالاتش بیشتره، خب احتمال نمره بالا شاید بیشتر باشه، اما نکته اینه که همین تعداد سوال زیاد ممکنه خستگی در ازمون و خطای بیشتر رو به همراه داشته باشه. ضمن این که لیسنینگ در انتهای ازمون پخش میشه که ذهن خسته است و کار رو کمی سخت میکنه. در حالی که در MSRT اول پخش میشه. اما تولیمو عموما پخش لیسنینگش حداقل در حوزه تهران کیفیت بهتری داره. سوالات MSRT خیلی ساده و پیش پا افتاده معمولا نداره، اما تولیمو پیش پا افتاده هم داره. در مجموع من… ادامه نظر»

  سنجش از دور
  سنجش از دور

  ممنون بابت پاسخگويي و راهنمايي خوبتون

  پری
  پری

  با سلام
  آیا کتاب 504 واژه که برای دانلود در سایت درج شده است آخرین چاپ آن است؟ چاپ ششم با چاپ های قبلی چه فرقی دارد؟ ممنون می شوم از دوستان راهنمایی نمایند.

  مهسا
  مهسا

  سلام
  محتوای این کتاب سال هاست که تغییر خاصی نداشته. شاید در حد چند واژه که خیلی هم مهم نیست. با این حال میتونید در اینترنت جست و جو کنید و اخرین ورژن رو دانلود کنید.

  شیرین
  شیرین

  با سلام
  میخواستم بدونم که چرا بعصی از شهر ها حزو مخل برگزاری ازمون نیستند؟مثلا ایلام
  واقعا سخته که بری ی شهر دیگه واسه آزمون و دور و خسته کنندس
  کحا باید پیگیری کنیم؟

  بهار رضایی
  بهار رضایی

  با سلام.من برای کنکور دکترای ادبیات آماده میشم .آیا برای ما هم گرفتن مدرک زبان لازمه؟

  مريم
  مريم

  داشتن نمره از تافلهاي داخل براي همه رشته ها يك امتياز در موقع مصاحبه و يك ضرورت تا قبل از تصويب پروپزال دكتري است.

  مهندس
  مهندس

  سلام من الان دانشجوی ترم سه ارشد هستم ایا الان قبل از انکه کنکور دکترا شرکت کنم باید آزمون زبان شرکت کنم یا بعد از قبولی هم میشه اگر باید الان باشه میشه بگید کدوم بهتره

  مريم
  مريم

  اعتبار اين آزمونها دو سال از زمان صدور مدرك هست. اگر شما تا دو سال ديگه كنكور دكتري بدهيد در مصاحبه براتون مفيده. در مجموع به نظرم بد نيست از الان شروع به مطالعه كنيد چون كار زمانبريه

  سحر
  سحر

  سلام مرسی ک پاسخ گوی سوالات هستید اگر امکانش هست کارنامه آموزش زبان انگلیسی کنکور ۹۴ رو هم یک نمونه بدید تشکر

  mina
  mina

  دوستان چیکار کنم زبان بالای 70 بگیرم؟

  شاهین
  شاهین

  جدا چکار کنیم..
  راهش چیه..
  خانم مینا شما چ پیشنهادی دارین؟

  علامه طباطبائی
  علامه طباطبائی

  سلام. هر ماه برگزار می شود معمولا.
  روز برگزاری آزمون آبان و زمستان مشخص نیست. اعلام میکنن
  ظرفیت ، شاید همون چند دقیقه اول پر بشه. الان برید اکانت بسازید تا روز ثبت نام ، سریع رزرو کنید

  رخساره
  رخساره

  باسلام

  این آزمون فقط تا آبان ماه 95 برگزار می شود؟

  یعنی دیگه زمانی اختصاص نمی دهند در زمستان؟

  و اینکه نوشته شده تکمیل ظرفیت، یعنی از الان باید ثبت نام کنیم؟ظرفیت محدوده؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید تا بتونیم برنامه ریزی کنیم

  سیدسعیدحسینی
  سیدسعیدحسینی

  سپاس