مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

معرفی آزمون زبان وزارت علوم (MCHE یا MSRT)

آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که نام آن توسط اداره­ بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم تغییر پیدا کرده است. MCHE، مخفف وزارت فرهنگ و آموزش عالی بود که به MSRT مخفف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تغییر یافته است. این آزمون یک آزمون سنجش سطح زبان است که معاونت دانشجویی وزارت علوم برگزار می‌کند و برای داوطلبان متقاضی اعزام با هزینه‌ شخصی و بورسـیه­ خارج از کشور و نیز دکترای داخل وزارت علوم و وزارت بهداشت و نیز داوطلبان دکترای دانشگاه آزاد اسلامی معتبر است. آزمون MSRT، در مقایسه با امتحانات TOEFL و IELTS، ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

آزمون ۱۰ بار در سال برگزار می‌شود. شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می‌توان در دوره‌های بعدی نیز ثبت‌نام کرد. ولی داوطلبانی که نمرات آنها بالاتر از ۷۵ باشد، تا یک سال نمی‌توانند در آزمون شرکت نمایند. چون ظرفیت آزمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره ۷۰ می‌باشد.

 اعتبار مدرک آزمون MSRT دو سال پس از برگزاری آزمون است.

این آزمون، نمره منفی ندارد و نمره­ قبولی در آن ۵۰ به بالا (از ۱۰۰ نمره) است، البته در مواردی بسته به دانشگاه موردنظر متغیر است.

ساختار آزمون

برای قبولی در این آزمون، باید توانایی خود را در چهار مهارت تقویت کنید: Vocabulary ،Reading ،Listening و Structure.

این آزمون به صورت تستی برگزار می‌شود، دارای ۱۰۰ سؤال است و از سه قسمت تشکیل شده است:

۱- Listening Comprehension: این قسمت از ۳۰ تست تشکیل شده است و در آن از مکالمات کوتاه، بلند و نیز درک مطلب شفاهی سؤال پرسیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این بخش از آزمون بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بوده و دفترچه سؤالات آن به صورت مجزا از دفترچه دو بخش دیگر توزیع می‌شود.

۲- Structure and Written Expression: این قسمت شامل ۳۰ تست است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ تست دیگر مربوط به Written Expression می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۲۰ دقیقه است. زمان لازم جهت پاسخگویی به این بخش از آزمون ۴۵ دقیقه در نظر گرفته شده است.

۳- Reading Comprehension: از ۴۰ تست تشکیل شده که معمولاً شامل ۴ متن جداگانه می‌باشد که برای هر قسمت ۱۰ سؤال مطرح شده است.

لازم به ذکر است که دفترچه سؤالات آزمون در یک مرحله توزیع می‌شود.

جدول زیر تعداد سؤالات هر بخش و مدت زمانی که به آنها اختصاص داده شده را نشان می‌دهد:

عنوان بخش آزمون

تعداد سؤالات

زمان پاسخ‌دهی

بخش شنیداری

۳۰ پرسش

۳۰ – ۳۵ دقیقه

بخش ساختار

۳۰ پرسش

۲۰ دقیقه

درک مطلب و لغت

۴۰ پرسش

۵۵ دقیقه

نحوه ثبت‌نام در آزمون

ثبت‌نام این آزمون به صورت اینترنتی و پرداخت هزینه­ آن، به‌صورت آنلاین است. هزینه شرکت در این آزمون در حال حاضر ۶۰۰,۰۰۰ ریال است.

جهت ثبت‌نام برای این آزمون باید به آدرس http://msrt-exam.msrt.ir مراجعه کنید و در صفحه اصلی سامانه بر روی گزینه «ثبت‌نام» کلیک نموده و فرم ثبت‌نام را به دقت تکمیل نمایید.

  msrt1

پس از ثبت‌نام اولیه و تکمیل مشخصات، لازم است تصاویر مدارک خود شامل عکس (جدید، تمام‌رخ و زمینه روشن)، صفحه اول اصل شناسنامه، کارت ملی و آخرین مدرک تحصیلی  یا کارت دانشجویی را اسکن نموده و از قسمت «ارسال مدارک» در پروفایلتان بارگذاری نمایید.

 msrt2

توجه داشته باشید که لازم است مدارک شما توسط مدیر سامانه تأیید شود. بنابراین لازم است پیش از تاریخ شروع ثبت‌نام آزمون، پروفایل خود را بسازید. در روز اول ثبت‌نام از ساعت ۹ الی ۱۱ به علت ثبت‌نام داوطلبان امکان ساخت و یا ویرایش پرو فایل جدید نمی‌باشد. در نظر داشته باشید که ظرفیت این آزمون در بسیاری حوزه‌ها به علت محدودیت ظرفیت، در ساعت اولیه تکمیل می‌شود.

جهت ثبت‌نام در آزمون باید روی گزینه «ثبت‌نام در آزمون» کلیک کنید. در صورتی که آزمونی جهت ثبت‌نام وجود داشته باشد، آزمون مورد نظر و حوزه انتخابی را رزرو نموده و طبق مهلتی که سامانه به شما جهت پرداخت هزینه آزمون می‌دهد اقدام کنید. پس از پرداخت هزینه به‌صورت آنلاین، لازم است کد رهگیری را یادداشت نمایید.

msrt3

دریافت کارت

جهت دریافت کارت آزمون می‌توانید سه روز قبل از هر آزمون وارد پروفایل خود شده و آن را در قسمت «دریافت کارت»، مشاهده و پرینت نمایید. همچنین لازم است جهت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی را همراه داشته باشید.

 msrt4

نحوه انصراف یا جابه‌جایی در آزمون

باید توجه داشت که انصراف از آزمون و استرداد هزینه پرداختی امکان‌پذیر نیست. اما جابه‌جایی تاریخ این آزمون و به تأخیر انداختن آزمون به آزمون بعدی با ثبت درخواست در سامانه آزمون تا ۱۵ روز قبل از برگزاری آزمون امکان‌پذیر است. داوطلبان می‌توانند از طریق بخش «ارسال و دریافت پیام» در پروفایل خود، درخواست خود را در این رابطه با مدیر سامانه مطرح نمایند.

 msrt5

دریافت کارنامه

معمولاً کارنامه این آزمون یک هفته پس از برگزاری آزمون در پروفایل داوطلبان در دسترس خواهد بود، در این باره در روز برگزاری آزمون اطلاع‌رسانی می‌شود.

جهت دریافت کارنامه‌ آزمون نیاز به مراجعه‌ حضوری نمی‌باشد. داوطلبان می‌توانند بعد از دریافت کارنامه از داخل پروفایلشان، قسمت «دریافت کارنامه» آن را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ارائه نمایند و دانشگاه‌ها می‌توانند طبق شماره بارکد ۱۵ رقمی که در پایین کارنامه درج گردیده است و از طریق سامانه­ آزمون زبان (قسمت صحت کارنامه) تأییدیه­ نتیجه­ شما را مشاهده نمایند.

msrt6

منابع آزمون msrt وزارت علوم

منابعی که برای این آزمون معرفی شده، منابع آزمون تافل است. داوطلبان اغلب خواندن منابع زیر را برای این آزمون مفید دانسته‌اند:

– کتاب ۵۰۴ واژه ضروری

– کتاب لغات ضروری تافل

– کتاب رایگان زبان عمومی وب‌سایت پی‌اچ‌دی تست

– کتاب تافل دکتری مرجع کامل آزمون‌های زبان، انتشارات کتابخانه فرهنگ

– کتاب Longman Preparation Course for the TOEFL Test

– کتاب Toefl Test Preparation Kit

– کتاب Barron’s Toefl

تقویم زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌های msrt سال 97

ردیف روز و تاریخ برگزاری ازمون تاریخ شروع ثبت نام تاریخ پایان ثبت نام تاریخ اعلام نتایج شهرهای برگزاری آزمون
1 جمعه 21 اردیبهشت 1397 (صبح) چهار شنبه 1397/1/15 از ساعت 10 صبح مهلت ثبت نام تمام و آزمون بسته شد پنج شنبه 97/2/27 از ساعت 10 صبح تهران، اهواز، اصفهان، اراک، اردبیل، بابلسر، بیرجند، تبریز، خرم آباد، رشت، زاهدان، سنندج، شیراز، کرمانشاه، کرمان، قم، قزوین، مشهد، همدان، یزد، ایلام، گرگان، کیش
2 جمعه 1 تیر 1397 (صبح) یکشنبه 1397/2/30 از ساعت 10 صبح شنبه 97/03/12 ساعت 18

توجه: حوزه های برگزاری دارای ظرفیت بوده و ظرفیت تعدادی از حوزه ها تا قبل از تاریخ پایان ثبت نام تکمیل خواهد شد.

پنج شنبه
97/4/7 از ساعت 10 صبح
تهران، اهواز، اصفهان، اراک، اردبیل، بابلسر، بیرجند، تبریز، خرم آباد، رشت، زاهدان، سنندج، شیراز، کرمانشاه، کرمان، قم، قزوین، مشهد، همدان، یزد، ایلام، گرگان
3 جمعه 5 مرداد 1397 (صبح) یکشنبه 1397/4/10 از ساعت 10 صبح شنبه 97/04/16 ساعت 18

توجه: حوزه های برگزاری دارای ظرفیت بوده و ظرفیت تعدادی از حوزه ها تا قبل از تاریخ پایان ثبت نام تکمیل خواهد شد.

پنج شنبه
97/5/11 از ساعت 10 صبح
تهران، اصفهان، اراک، اردبیل، بابلسر، بیرجند، تبریز، خرم آباد، رشت، زاهدان، سنندج، شیراز، کرمانشاه، کرمان، قم، قزوین، مشهد، همدان، یزد، ایلام، گرگان
4 جمعه 9 شهریور 1397 (صبح) یکشنبه 1397/5/14 از ساعت 10 صبح شنبه 97/05/20 ساعت 18

توجه: حوزه های برگزاری دارای ظرفیت بوده و ظرفیت تعدادی از حوزه ها تا قبل از تاریخ پایان ثبت نام تکمیل خواهد شد.

پنج شنبه
97/5/16 از ساعت 10 صبح
تهران، اهواز، اصفهان، اراک، اردبیل، بابلسر، بیرجند، تبریز، خرم آباد، رشت، زاهدان، سنندج، شیراز، کرمانشاه، کرمان، قم، قزوین، مشهد، همدان، یزد، ایلام، گرگان، کیش
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. پروان گفت:

  سلام نمونه سوالات و پاسخ تشریحی آزمون msrt به صورت رایگان میشه دانلود کرد؟

 2. رامش گفت:

  فقط همینسات؟؟؟؟اسفند نداره امتحان،،؟؟؟کسی اطلاع داده؟؟

 3. ریحانه گفت:

  سلام دوستان.
  حقیقت داره که میگن آزمون msrt جدیدا خیلی سختتر شده؟
  من سال 94 مدرکمو گرفته بودم منتها الان اکسپایر شده و برای فرصت میخوام مجددا شرکت کنم. خیلی از بچه ها چند دوره شرکت کردن و موفق نشدن. صحبت که میکنن میگن الان خیلی سختتر شده. مشخصه که به سطح زبان هر فرد بستگی داره اما آیا اینهمه تغییر داشته جدیدا؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   موضوع اینه که قبلا خیلی ها با خوندن منابعی مثل کیت، پاسخ ها رو حفظ میکردند و نمره خوبی می گرفتند. اما الان این راهکار دیگه جواب نمیده و واقعا باید زبان بلد باشید.

 4. مونا گفت:

  سلام دوستان. برای خوندن این ازمون درمدت کوتاه چه پیشنهادی دارین؟

 5. شهاب گفت:

  برای ثبت نام از مرور گر explorer استفاده کنید ضمنا باید از قبل پروفایل ساخته باشید

 6. سوال گفت:

  دوستان سلام، محل برگزاری آزمون زبان ام اس ار تی در تهران، در کدوم دانشگاه هست؟ ممنون

 7. امیر علی گفت:

  سلامدوستان
  آزمون زبان دانشگاه تهران برای مصاحبه امتیاز داره یاباید آزمون ام اس آر تی را بدیم.
  لطفا راهنمایی کنید.

 8. الهام گفت:

  باسلام
  من برای بار اول آزمون ept شرکت کردم بدون هیچ خوندنی و نمره ۶۳ گرفتم.

 9. پرستو گفت:

  سلام دوستان. من وارد سایت که میشم مدام ارور میده. حداکثر تا انتخاب حوزه تونستم پیش برم. کسی تونسته ثبت نام کنه؟

 10. مینا گفت:

  سلام
  من ازمون دی ماه شرکت کردم ده روزم بیشتر وقت نذاشتم فقط تمرکزم گذاشتم گرامر نمره ام ۶۴ شد بخش لیسنیگ خیلی ساده بودبعضی بچه ها بیخیال لیسنیگ می شدند و این به ضررتونه حتما زمانش رو بذارید گوش بدید می تونید بزنید ولی ریدینگ خیلی مسخره بود چون حدود ۱۵ سوالات فقط کلمه بود باید لغات زیادی بلد می بودی لغاتش سخت بود

  • فاطیما گفت:

   سلام مینا حان خوبی عزیز
   از کتابایی که واسهmsrt معرفی شده مثل کیت بارونز و لانگمن کدوم مناسب تره واسه آزمون
   تشکر

 11. حبیب گفت:

  سلام.نمونه سوالات برگزار شده آزمون زبان msrt با پاسخ کلیدی و تشریعی امسال و سال گذشته را میخواستم از کجا تهیه کنم تو چه کتاب و یا کدوم قسمت سایت وجود داره ؟

  • رضا گفت:

   نمونه سئوالات این آزمون بیرون نمیاد بعضی سایتها هم که ادعا میکنن نمونه سئوالات رو دارند در اصل چند نمونه سئوال از کتاب تافل کیت و کتابهای مشابه رو کپی پیست میکنن و به داوطلبها میفروشن.

 12. neda گفت:

  سلام
  چطور میشه اعتراض داد به نمره؟

 13. داوطلب گفت:

  سلام آیا امکان تغییر شهر آزمون وجود دارد ؟ به شکلی باید تغییر داد ؟ ممنون

 14. لیلی گفت:

  سلام.لطفا برای همه مراکز استانها این ازمون برگزار بشه تا همه بتوانند شرکت کنند.بیشتر از ازمون مکان و شهرش مهم هست

 15. مهسا گفت:

  سلام . خسته نباشین
  من یه سوال دارم . ممنون میشم پاسخ بدین .
  من آزمون آزمایشی تست پارک رو شرکت کردم . ولی بخش لیسینیگش رو شک دارم که شبیه به خود آزمون ام اس آرتی باشه . چون ام اس آرتی متنای بلند داشت . ولی آزمونای آزمایشی تست پارک سوالای کوچیک بود که من به راحتی پاسخ دادم . خب خیلی آسون تر بود و نمرمم خیلی بالا میگیرم از بخش لیسینینگ . ولی مشکل اینجاس که ۴کر میکنم لیسینینگ ام اس آرتی سخت تره . من هفته دیگه امتحان دارم . ممنون میشم بهم بگین سوالا مث همومپن آزمونای تست پارکه یا سخت تره؟؟

 16. Mamary گفت:

  دوستان سلام
  من چند وقت پیش تو سامانه msrtثبت نام کردم ولی مدارکمو ارسال نکردم الان که وارد میشم مدارکمو ارسال کنم میگه ساتت حساب کاربری در روزهای اداری شنبه تا چهارشنبه امکان پذیر است امروز شنبه از صبح تا حالا هرچی امتحان کردم با همین پیام مواجه شدم میشه به خاطری تعطیلی امروز تهران باشه؟ممتون میشم راهنمایی کنید

 17. shimeest گفت:

  سلام. ۳۰ تا سوال بخش listening یک بار پخش میشه یا دو بار؟ و اینکه ۴۰ سوال بخش reading مدت ۵۰ دقیقه وقت داره یا ۴۰ دقیقه؟ آخه بعضی جاها نوشته ۴۰ و بعضی ۵۰٫٫٫٫٫٫٫ممنون میشم پاسخ بدین

 18. سعید گفت:

  با سلام؛ دوستانی که امروز امتحان ام اس آر تی دادند؛ اگر چیزی از متون ریدینگ های آزمون امروز یادشونه لطفا اطلاع بدن. مثلا خط اول هر متن یا موضوع و کلیت متن در مورد چی بوده؟

  مممنون از همه دوستان بابت وقتی که صرف میکنند و کمکی به سایرین میکنند.

 19. sadra گفت:

  مدیر سلام. دی ماه پارسال آزمون msrt شرکت کردم و نمره ۴۹ کسب کردم. با همون مدرک میشه برای آزمون دکتری بهداشت سال دیگه که حدودای بهمن ثبت نام میکنه میتونم شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

 20. سحر گفت:

  سلام.ببخشید واسه آزمون msrt ریدینگ مثل تافل کیت و لانگمن میاد؟؟؟

 21. ماریا گفت:

  سلام.ببخشید من قبل از اینکه هزینه ثبت نام رو پرداخت کنم،از کجا بفهمم حوزه ی مورد نظر من ظرفیتش تکمیل شده یا نه؟!چون من فقط تهران میتونم بیام…درضمن ظرفیت هر حوزه چند نفر هست؟

 22. معماري گفت:

  ببخشید کسی میدونه ثبت نام آزمون ept کی هست؟

 23. معماری_اسکیس گفت:

  دوستان لطفا جواب بدین
  اگر تو این ازمون ثبت نام کنم احتمالش است که تو مصاحبه ی دانشگاه ازاد تاثیری داشته باشه؟
  یعنی ممکنه مصاحبه تا ۳۱ تیر طول بکشه؟
  ممنون میشوم اگر جواب بدهید

 24. مهتاب گفت:

  چرا بخش ارسال و دریافت پیام در سایت msrt پاسخگو نیست

  الان یک هفته است به نمره ام اعتراض دادم!!
  درخواستم هنوز در وضعیت انتظاره!!

 25. زهرا گفت:

  سلام لطفا در مورد منابع آزمون msrt و نحوه مطالعه منابع برام بگین؟
  ممنون

 26. Mah گفت:

  سلام.ظرفیت ثبت نام پرشد؟من تازه پروفایل ساختم نمیدونستم.

 27. ليدا گفت:

  مرسی زیبا جان

 28. ليدا گفت:

  سلام دوستان لطفا جواب بدید
  من ثبت نام کردم بعد از اینکه هزینه را پرداخت کردم فقط یه کد ١۵ رقمی بهم داد یعنی ثبت نامم را درست وتکمیل انجام داده ام

 29. ali گفت:

  من نتونستم ثبت نام کنم الان چیکار کنم مصاحبه پرید

 30. babak گفت:

  سایت که الان باز شده این ظرفیت ها پس کی پر شده

 31. ali گفت:

  من میخواستم ثبت نام کنم نذاشت نوشت ایجاد پروفایل ۸ ساعت قبل . فکر کنم گند زدم . حالا آزمون دیگه ای نیست ؟

 32. مهدیه گفت:

  سلام من ثبت نام کردم پولش از حسابم کم شد اما کدرهگیری بهم نداده الآنم زده پرداخت نشده
  چکار کنم؟

 33. رياضي محض گفت:

  سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
  من ثبت نامم اکی شد ولی تو مرحله ی تکمیل فرآیند خرید مجدد ارور داد
  ولی آزمون های ثبت نام شده رو چک کردم کدرهگیری دارم
  به نظرتون ثبت نامم کامل شده یا بازم باید هزینه رو پرداخت کنم؟

 34. babak گفت:

  سلام بچه ها من ثبت نام کردم بالاخره سریع ثبت نام کنین ظرفیت ها دارن پر میشن اصفهان ۷ نفر مونده زود باشین

 35. babak گفت:

  کسی هس بتونه ثبت نام کنه؟

 36. آزمون گفت:

  چرا سایتش اینجوریه؟؟؟!
  کسی تونست ثبت نام کنه

 37. محمد گفت:

  برای من هم ارور میده؟

 38. بیوتکنولوژی میکروبی گفت:

  پس چرا ارور میده

 39. سازه گفت:

  ۱۰ اردیبهشت، ساعت ۱۰:۲۵ دقیقه صبح و هنوز ثبت نام msrt فعال نشده!!!

 40. رياضي محض گفت:

  سلام به همگی
  چرا ارور میده
  من نمیتونم ثبت نام کنم
  کس دیگه ای هم این مشکل رو داره که سایت باز نشه براش؟
  ممنون میشم جواب بدید

 41. مدیریت دولتی گفت:

  سلام. چرا یک جا نوشته بیرجند برای آزمون ۵ خرداد هست یک جا نوشته نیست؟ کسی میدونه برای این دوره بیرجند هم هست یانه؟ ممنون میشیم جواب بدید

 42. Zahra گفت:

  سلام
  نمونه سوالات آزمون رو از کجا می‌تونم تهیه کنم

 43. مينو گفت:

  براي مطالعه جهت آزمون MSRT مطالعه لغات اصلي كتاب 504 كافي است يا لغاتي كه به عنوان مترادف جهت جغات اصلي بيان شده اند هم مهم هستند؟

 44. .. گفت:

  سلام. من لیسنینگم ضعيف هست. از چه منبعی شروع کنم?

 45. کمک گفت:

  سلام کسی میدونه برای پروفایل ساختن 5 شنبه این هفته میشه؟؟؟ یا اینکه دیگه نمی تونیم پروفایل بسازیم برای ثبت نام 8 فروردین آخه دیگه همه جا تعطیله بعد تاییدش میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهش کمک کنید؟؟؟؟؟

  • بابک گفت:

   سلام. تو خود سایت MSRT-EXAM نوشته:
   داوطلبان می توانند برای ثبت نام در آزمون تا 16 ساعت قبل از ساعت شروع ثبت نام هر آزمون و 6 ساعت پس از ثبت نام در سامانه پرو فایل بسازند.
   در ضمن دوست عزیز تعطیلات رسمی عید فقط تا 4 فروردین هست.
   موفق باشید.

 46. داوطلب سال آینده گفت:

  سلام دوستان من اولین بارم میخوام شرکت کنم آزمون ام اس آر تی را …لطفا منابع را برام بگید…
  سپاااس

 47. سعید گفت:

  سلام دوستان عزیز .. میشه راهنمایی کنید که آزمون ept رو برای مصاحبه دکترا دانشگاهای دولتی قبول دارن ؟ و اینکه سطح این آزمون نسبت به آزمون MSRT و تولیمو چطوریه ؟

 48. کمک گفت:

  سلام برای هر آزمون هر دفعه پروفایل می سازیم؟؟ یا اولین بار ساختیم قبول نشدیم برای دفعه بعد دیگه نیازی نیست که پروفایل بسازیم و مدارک بارگذاری کنیم؟؟؟؟؟ خواهش می کنم کمک کنید من تا حالا شرکت نردم اطلاعی ندارم؟؟؟؟؟

 49. تهران گفت:

  منابع چی بخونیم از اونایی جدید امتحان دادن

 50. دانشخواه گفت:

  سلام
  چرا ثبت نام ازمون بهمن و اسفند با همه اگر يکي بهمن قبول نشد و خواست اسفند امتحان بده تکليفش چيه ؟ لطفا اگر کسي ميدونه سريع تر جواب بده من موندم ثبت نام کنم يا نه ؟

 51. سلنا گفت:

  سلام.چرا این آزمون در گرگان برگزار نمیشه؟ااخه نزدیکترین مسافت از گنبد تا بابلسر 4 ساعته توی این دنیای مدرن و عصر ارتباطات عجیبه ادم به خاطر یک امتحان 4 ساعت فقط برای رسیدن به محل آزمون وقت بگذاره.تازه میگن گلستان محروم نیست به خدا محرومتر از سیستان و بلوچستانه

 52. دکتری گفت:

  دوستان کسی موفق شد ثبت نام کنه؟
  سایت باز نمیشه!

 53. حسن گفت:

  سلام
  اعتبار آزمون msrt و tolimo چقدره؟ واسه پذیرش از دانشگاه های کشورهای دیگه هم میشه ازش استفاده کرد؟
  ممنون میشم جواب بدید

 54. فاطمه گفت:

  سلام
  ببخشید کسی میدونه چرا سایت باز نمیشه برای ثبت نام،مگه الان زمان ثبت نان ازمون نیست؟چرا دائم پیغام خطا میده؟

 55. B. Sh گفت:

  با سلام
  دوستان من درمورد سادگی و آسون بودن آزمون msrt خیلی شنیدم. آیا واقعا این آزمون ساده است و با کمی مطالعه زبان امکان آوردن نمره بالا هست؟
  ممنون میشم کسی پاسخ بده.

  • مهسا گفت:

   سلام
   بستگی به سطح زبان تون داره. من بدون این که برای آزمون بخونم و با دانش قبلی نمره 70 رو کسب کردم، ولی خیلی ها بارها آزمون داده و موفق نشده اند.
   اما چیزی که مسلمه اینه که آزمون عجیبی نیست و اگه منابع رو دقیق و تحلیلی بخونید، میتونید موفق بشید.

 56. محمد گفت:

  سلام
  دوستان کسی می دونه بخش لیسنیگ آزمون msrt چند تا مکالمه است یعنی چند تا مکالمه کوتاه و بلند داره و هر مکالمه چند سوال داره؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

 57. M.A گفت:

  سلام
  کسی از دوستان منبع خاصی مد برای لیسینینگ در نظر داره که البته شبیه به لیسینینگ های آزمون msrt باشه
  ممنون

 58. س.م.م گفت:

  میشه بفرمایید کجای سامانه نوشته نمره بالای 70 تا یک سال نمی تواند شرکت کند؟ من که سایت رو زیر و رو کردم چنین چیزی پیدا نکردم

  • مهسا گفت:

   سلام
   کافیه که از بخشی که میشه سؤال کرد بپرسید. مدیر سامانه خیلی زود به شما این جواب رو ارسال میکنن.

 59. M.A گفت:

  با سلام
  بچه ها کسی میدونه که نمره 48 رو اعتراض بزنی 50 کنن. 49 رو رو شنیدم ولی 48 رو نمی دونم.نمره 50 واسه دانشگاه ملاکه

 60. سنجش از دور گفت:

  سلام
  ميخواستم بدونم آزمون زبان MSRT معتبر تره يا Tolimo ؟
  ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   مدرک هر دو آزمون معتبر هست و امتیاز بالاتر به خاطر کسب نمره بالاتر داده میشه. شما هر کدوم از این مدارک رو که داشته باشید مهم نیست، مهم نمره کسب شده در اونها هست. از صفحه زیر میتونید همترازی نمره های آزمون ها رو ببینید:
   http://phdtest.ir/1393/10/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-94-95/

   • سنجش از دور گفت:

    ممنون از راهنمايي خوبتون. شما اگه قرار باشه براي يكيشون ثبت نام كنيد كدومو ترجيح ميديد انتخاب كنيد؟

    • مهسا گفت:

     سلام مجدد
     هر ازمون مزایا و معایبی داره. مثلا تولیمو چون تعداد سوالاتش بیشتره، خب احتمال نمره بالا شاید بیشتر باشه، اما نکته اینه که همین تعداد سوال زیاد ممکنه خستگی در ازمون و خطای بیشتر رو به همراه داشته باشه. ضمن این که لیسنینگ در انتهای ازمون پخش میشه که ذهن خسته است و کار رو کمی سخت میکنه. در حالی که در MSRT اول پخش میشه. اما تولیمو عموما پخش لیسنینگش حداقل در حوزه تهران کیفیت بهتری داره.
     سوالات MSRT خیلی ساده و پیش پا افتاده معمولا نداره، اما تولیمو پیش پا افتاده هم داره.
     در مجموع من نظرم اینه که کسی که بتونه در یکی از این آزمون ها خوب عمل کنه، در اون یکی هم میتونه.

 61. پری گفت:

  با سلام
  آیا کتاب 504 واژه که برای دانلود در سایت درج شده است آخرین چاپ آن است؟ چاپ ششم با چاپ های قبلی چه فرقی دارد؟ ممنون می شوم از دوستان راهنمایی نمایند.

  • مهسا گفت:

   سلام
   محتوای این کتاب سال هاست که تغییر خاصی نداشته. شاید در حد چند واژه که خیلی هم مهم نیست. با این حال میتونید در اینترنت جست و جو کنید و اخرین ورژن رو دانلود کنید.

 62. شیرین گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم که چرا بعصی از شهر ها حزو مخل برگزاری ازمون نیستند؟مثلا ایلام
  واقعا سخته که بری ی شهر دیگه واسه آزمون و دور و خسته کنندس
  کحا باید پیگیری کنیم؟

 63. بهار رضایی گفت:

  با سلام.من برای کنکور دکترای ادبیات آماده میشم .آیا برای ما هم گرفتن مدرک زبان لازمه؟

  • مريم گفت:

   داشتن نمره از تافلهاي داخل براي همه رشته ها يك امتياز در موقع مصاحبه و يك ضرورت تا قبل از تصويب پروپزال دكتري است.

 64. مهندس گفت:

  سلام من الان دانشجوی ترم سه ارشد هستم ایا الان قبل از انکه کنکور دکترا شرکت کنم باید آزمون زبان شرکت کنم یا بعد از قبولی هم میشه اگر باید الان باشه میشه بگید کدوم بهتره

  • مريم گفت:

   اعتبار اين آزمونها دو سال از زمان صدور مدرك هست. اگر شما تا دو سال ديگه كنكور دكتري بدهيد در مصاحبه براتون مفيده. در مجموع به نظرم بد نيست از الان شروع به مطالعه كنيد چون كار زمانبريه

 65. سحر گفت:

  سلام مرسی ک پاسخ گوی سوالات هستید اگر امکانش هست کارنامه آموزش زبان انگلیسی کنکور ۹۴ رو هم یک نمونه بدید تشکر

 66. mina گفت:

  دوستان چیکار کنم زبان بالای 70 بگیرم؟

 67. علامه طباطبائی گفت:

  سلام. هر ماه برگزار می شود معمولا.
  روز برگزاری آزمون آبان و زمستان مشخص نیست. اعلام میکنن
  ظرفیت ، شاید همون چند دقیقه اول پر بشه. الان برید اکانت بسازید تا روز ثبت نام ، سریع رزرو کنید

 68. رخساره گفت:

  باسلام

  این آزمون فقط تا آبان ماه 95 برگزار می شود؟

  یعنی دیگه زمانی اختصاص نمی دهند در زمستان؟

  و اینکه نوشته شده تکمیل ظرفیت، یعنی از الان باید ثبت نام کنیم؟ظرفیت محدوده؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید تا بتونیم برنامه ریزی کنیم

 69. سیدسعیدحسینی گفت:

  سپاس