مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

بلاتکلیفی داوطلبان دکتری سراسری سال 1395

اعتراضات داوطلبان کنکور دکتری 95 باعث شد باشگاه خبرنگاران جوان در مطلب امروز خود به مشکلات این آزمون بپردازد.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، ششمین دوره آزمون دکتری نیمه متمرکز با تمام حساسیت و چند مرحله بودنش با حواشی و اعتراض داوطلبان بسیاری روبه رو بوده که استرس آنها را چندین برابر کرده است.

بدون شک انسان از ابتدای خلقت تا بازگشتش به جهان حقیقت همواره مورد آزمون و خطا قرارمی گیرد و هیچ چیز هم نمی تواند این روال را برهم زند. از بزرگترین امتحان که امتحان الهی باشد گرفته تا آزمون‌های مدرسه و کنکور و استخدام.
 
در گذر از برگزاری کنکورهای مختلف مثل کارشناسی و کارشناسی ارشد حتی شرکت‌کنندگان آزمون دکتری هم با سختی‌های خاص خود روبه رو هستند، برای شرکت در آزمون عملی که هیچ اما برای مصاحبه هم به تکاپو می افتند؛ درست مانند نوجوانانی که برای اولین بار قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند و خود را به هر آب و آتشی می زنند. اما این تنها برای زمانی است که داوطلبان با مشکلات دانشگاه و آزمون رو‌به رو نشدند و وای به روزی که دانشگاه‌ها هم روی زخم‌ آنها نمک بپاشند.
 
اما آزمون امسال با حواشی زیادی مواجه شده و دانشجویان یک به یک گلایه می کنند. گویا دانشگاه‌ها در برگزاری این آزمون‌ها کمی کم لطفی کرده و برخی قوانین را زیرپا گذاشته‌اند و دانشگاه‌های مجری دوره دکتری تخصصی به عنوان یکی از ارکان تحصیلات تکمیلی تاکنون نتوانسته اند از این آزمون سربلند بیرون بیایند.
 
بنابراین اعتراضات پیاپی داوطلبان به نحوه برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری توسط دانشگاه ها و تاثیر زیادی که این بخش در پذیرش افراد دارد حاکی از ناموفق بودن این طرح دارد.
 
رقابتی بین 158 هزار در آرزوی دکتری
ششمین دوره آزمون ورودی مقطع PHD یا همان دكتری نيمه متمركز سال 95 ، جمعه 14 اسفند با رقابت 158 هزار و 94 داوطلب برگزار شد و داوطلبان به دروس اختصاصی و سوالات آزمون دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی پاسخ دادند. در این آزمون 30 درصد نمره فرد بر اساس آزمون کتبی و 70 درصد بر اساس ارزيابی تخصصی محاسبه می شود که مرحله دوم یا ارزیابی تخصصی به عهده کارگروه برگزار کننده و بررسی سوابق عملی داوطلب شامل امتیاز پژوهشی، آموزشی، امتیاز آزمون تخصصی یا مصاحبه است.
 
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت وگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران جوان گفت: آزمون دکتری بدین صورت است که بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری، کسانی که حد نصاب نمره کل تراز نهاییشان یک یا بالاتر بود بعنوان افراد مجاز به انتخاب رشته معرفی کردیم.
 
وی افزود: بعد از انتخاب کد رشته محل‌های دانشجویان، برمبنای حدنصاب و ظرفیت‌های اعلام شده از سوی دانشگاه‌ها، کارنامه نهایی توسط سازمان سنجش روی سایت قرار گرفت و هر دانشجویی به تناسب نمره می توانست در چندین کدرشته محل شرکت و مصاحبه داشته باشد.
 
یا اینجا، یا هیچ جا!
اما حال ماجرای گله داوطلبان چیست؟ماجرا از این قرار است که برخی دانشجویان وقتی در مهلت مقرر برای شرکت در مصاحبه عملی و تخصصی خود مراجعه کردند، با فرم اخذ تعهد کتبی بعنوان یکی از اقدامات جدید و غافل‌گیرکننده از سوی دانشگاه‌ها مواجه شدند. 
 
به عبارت دیگر داوطلبان با پرکردن این فرم ملزم به تحصیل در همان دانشگاه محل مصاحبه می شوند و درصورت عدم پذیرش هم دیگر قبولی دکتری دانشگاه‌های دیگر نیز درکار نیست به عبارت دیگر به این معنی که فردی که برای مصاحبه به دانشگاه الف و ب رفته اما در مرحله ارزیابی تخصصی دانشگاه الف، این دانشگاه از فرد تعهد گرفته است. در این صورت اگر فرد در دانشگاه ب پذیرفته شود نمی تواند به آنجا برود.
 
اما مشاورعالی سازمان سنجش در این‌باره چیز دیگری می گوید، وی اظهار می کند: دانشجویان طبق اعلام برنامه زمانی دانشگاه‌ها، باید در آزمون ارزشیابی ( مثل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و آموزشی ) آنها شرکت کنند و دانشگاه‌ها بعد از بررسی صلاحیت های عمومی و تخصصی نتایج نهایی را برای سازمان سنجش می  فرستند. درحقیقت اخذ تعهد کتبی در این مراحل مطرح نیست.
 
هرداوطلب فقط یک شانس دارد
رضا موحدی یکی از همین داوطلبانی است که با مشکل مواجه شده، او می گوید: اجبار در مسئله تعهد کتبی، ما را با مشکل مواجه ساخته، چرا که برای امثال من که در دو یا چند دانشگاه حدنصاب امتیاز شرکت در آزمون عملی را کسب کردند انتخابهایمان را محدود می کند و مجبور می شویم تنها در یک دانشگاه شانس خود را امتحان کنیم.
 
او افزود: در این صورت همه چیز 50 به 50 است و مدام در این دلهره به سر می برم که اگر در این دانشگاه پذیرفته نشوم چه می شود و در صورت عدم پذیرش هم، باید مجددا در کنکور سال بعد شرکت کنم و این آینده و زندگی مرا تحت تاثیر قرار می دهد.
 
هرچند که داوطلبانی همچون موحدی این مسئله را مطرح کردند اما مشاور عالی سازمان سنجش درباره این ماجرا بیان می کند: اخذ تعهد کتبی برای زمانی است که دانشگاه جهت مصاحبه از دانشجو می پرسد که آیا قصد دارد تنها در این دانشگاه قبول و اعلام شود یا اینکه قصد شرکت در آزمون‌های دیگر دانشگاه‌ها را دارد و درصورت تمایل دانشگاه و داوطلب در تحصیل وی در همان دانشگاه ، فرم تعهد کتبی دریافت می شود.
 
تکمیل ظرفیت دانشگاه بهانه‌ای تازه برای تعهد
توکلی ادامه می دهد: بنابراین دریافت تعهد کتبی از مصاحبه شوندگان کاملا بر اساس علاقه و رضایت دانشجو به تحصیل در دانشگاه پذیرفته شده است و اگر هم فرد از آن دانشگاه راضی نباشد می تواند بدون ارائه تعهد، در آزمون دانشگاه‌های دیگری که پذیرفته شده شرکت کند. همچنین اگر دانشگاه مصاحبه شونده را کاملا پذیرفته و دانشجو هم با رضایت و تمایل نسبت به ارایه تعهد کتبی اقدام کرده، دیگر نیازی به شرکت دانشجو در آزمون ارزشیابی سایر دانشگاه‌ها نیست.
 
ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش با بیان اینکه دانشگاه‌ها و موسسات حق اخذ تعهد کتبی این چنینی را ندارند، تاکید کرد: با دانشگاه‌هایی که از داوطلبان دوره دکتری تعهد قبل از موعد مقرر می‌گیرند برخورد می‌شود و حق چنین کاری را ندارند. 
 
البته از نگاهی دیگر دانشگاه‌ها هم آنچنان مقصر به نظر نمی رسند چرا که شیوه برگزاری مرحله دوم امسال این نکته را داشت که پس از اعلام حدنصاب های دانشگاه ها، داوطلبان این اختیار را داشتند که برای مصاحبه چند دانشگاه شرکت کنند، برخی از داوطلبان ترجیح دادند که تنها در یک یا دو دانشگاه شانس خود را امتحان کنند که به این ترتیب ممکن است ظرفیت برخی دانشگاهها خالی بماند.
 
درواقع شاید به همین دلیل است که دانشگاه ها با دریافت اخذ تعهد کتبی می خواستند به گونه‌ای تکمیل ظرفیت دانشجویان خود را تضمین کنند.
 
مصاحبه‌هایی که از سر باز می شوند 
اما این ماجرا تنها به همین مسئله ختم نشده و طبق گفته مهتاب سعادت داوطلب دیگر مجاز به شرکت درمصاحبه دکتری، از او تنها یک مصاحبه سه دقیقه ای و تا حدی فرمالیته برای ارزیابی تخصصی گرفته شده است. 
 
برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری، ارزیابی تخصصی افراد برای شروع یک دوره مهم تحصیلی است که به گفته بسیاری از داوطلبان مجاز و معرفی شده به مصاحبه بسیاری از دانشگاه ها این مرحله را به شکل فرمالیته و بدون نظم برگزار و به گونه‌ای شانه خالی کرده‌اند.
 
بی شک با این ماجراها، داوطلبان بیشتر از هر زمان دیگری برای موفقیت خود در این آزمون، دلهره و اضطراب دارند و از آنجایی هم که برخورد و پیگیری این نکته از سوی مسئولان ممکن است دیر شود، آنها سرگردان شده‌اند.
 
پیگیری مسائلی این چنینی که سرنوشت دکتران مملکتی را رقم می زند، بی تردید باید از قبل پیش بینی و راه حلی برای آن دیده شود. اینکه بگذاریم مسئله به وجود آید و سپس به حل آن بی اندیشیم، ما و افرادی که زندگی و تحصیلشان به ما گره خورده است را با مشکل مواجه می کند.
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رني گفت:

  چرا از شيمي بهشتي زنگ نميزنن يا مثلا تو سايت اعلام نميكنن

 2. m.s گفت:

  سلام دوستان ازگرایشای دامپزشکی باکسی تماس گرفتن؟من نگرانم تماسی بامن نگرفتن

 3. غزال گفت:

  سلام دوستان؛
  شما خبر دارید اقتصاد الزهرا؛ مازندران؛ رازی؛ ارومیه نتایج اعلام کردند یا نه؟ تورو خدا من از چشم انتظاری و نگرانی دربیارید.براتون دعا میکنم

 4. @ گفت:

  دوستان از دانشگاه امیرکبیر برای کسی پیام اومده؟؟؟

 5. ساناز گفت:

  سلام.از دانشگاه یزد به کسی زنگ زدن؟

  • محمد گفت:

   نه زنگ نزدند

   دوستان خواهش میکنم موثق حرف بزنید و بچه ها را دچار استرس نکنید.
   من دانشگاه یزد همین الان زنگ زدم با رییس تحصیلات تکمیلی هم حرف زدم. گفتند دو هفته دیگه به پذیرفته شده ها جهت اخذ تعهد تماس میگیرند.
   دیروز چند نفری میگفتند به ما زنگ زدند از دانشگاه یزد.

 6. هوافضا گفت:

  سلام از دانشگاه خواجه نصیر هوا فضا با کسی تماس گرفتند؟

 7. الهام گفت:

  نمیگم دانشگاه سطح پایینیه منظورم اینه که نسبت به دانشگاههای تهران ،مدرس ، علامه ،شهید بهشتی،فردوسی،خوارزمی و … پایینتره.بعد این که میفرمائید چرا انتخابش کردم به این دلیل بود که نمیدونستم که دانشگاهها برا گرفتن تعهد اینقد به آئین نامه سازمان سنجش بی اهمیت هستن. من نمیدونم چرا به آرزو گفتن تا تیرماه میتونید برا تعهد دادن تصمیم بگیرید در صورتی که بمن گفتن هفته آینده.ضمنا لرستان خیلی نسبت به شهر سکونتم مسافت داره(12ساعت )و بد مسیره . برا مصاحبه اولین باری بود که میرفتم خرم آباد.فکر کنم فقط دکتر سپهوند دانشیار باشه.

 8. ن گفت:

  دانشگاه اصفهان هفته بعد نتایجو روی سایتش اعلام خواهد کرد. از تلفن, پیامک, ایمیل خبری نیست…

 9. دکتری مدیریت گفت:

  واقعا از رویه ایی که دانشگاهها پیش گرفتن دیگه روانی شدم. دانشگاه لرستان بعنوان یه دانشگاه درجه چندمی دیروز بهم تماس گرفته که باید تا اواخر هفته آینده بیای تعهد بدی.چندتا دانشگاه تاپ( روزانه و شبانه) هم رفتم مصاحبه که امیدم برا قبولی اونا هم بالاست. نمیخوام برم لرستان تعهد بدم حتی اگه شبانه اونا هم قبول بشم بهتره از دانشگاه لرستانه که تو بخش مدیریتش اکثریت استادیار هستن.

  • آرزو گفت:

   دانشگاه لرستان فقط اسامی رو اعلام کردن و با قبولی ها تماس گرفتن، زمان تعهد هم گفتن همون مرداد ماه هستش، من امروز هم سوال کردم ازشون.

  • سلما گفت:

   بله از دانشگاه لرستان که تماس گرفتن بهشون گفتم جای دیگه قبول شدم خیلی محترمانه گفتن اگه نخواستید اینجا بیاین به ما اعلام کنید تا به ذخیره ها زنگ بزنیم تا حق بندگان خدا ضایع نشه.هیچ اجبار و الزامی در حرفشان نبود. بسیار اساتید خوب و با سوادی هستن.کسی که لرستان رد شده و همچنین زاهدان سر مصاحبه بهش گفتن ردی تربیت مدرس قبول شده!!!!!!شما که این قدر یک دانشگاه رو سطح پایین میبینید چرا انتخابش کردید؟حداقل به پژوهش طرف اهمیت دادن و امتیاز بالایی براش درنظر گرفتن. نه مثل علامه که یکی با دو مقاله کنفرانس و رتبه سیصد دکتری مدیریت قبول شده چون دانشجوی خودشون بوده و همین دانشجو چند دانشگاه دیگه رد شده.

   • آرزو گفت:

    بله اساتیدش به نظر منم خوب بودن، به من گفتن اگه نمیخواین بیاین تا هفته آینده خبر بدین تا به ذخیره ها اعلام کنیم که حق بندگان خدا ضایع نشه.اگر هم تصمیم دارین بیاین همون بازه مرداد بره تعهد بیاین.قبلش هم اطلاع رسانی میشه.

  • خواستار گفت:

   شما چه گرایشی قبول شدین لرستان؟

 10. امیر گفت:

  به اطلاع دوستان برسانم کنکور آبان ماه برگزار می شود. اینو از سنجش پرسیدم

 11. سالومه گفت:

  خواهش میکنم اگر از اعلام نتایج دانشگاه مازندران خبر دارین بفرمایید

 12. زهرا گفت:

  سلام از شیمی معدنی الزهرا به کسی زنگ زدن؟

 13. بهاره گفت:

  سلام بچه ها کسی خبرداره مهندسی آب چمران اهواز وشیراز نتایجشواعلام کرده یابه کسی زنگ زدن؟؟

 14. فاطیما گفت:

  بچه ها من فقط 2تا مصاحبه رفتم شیراز و اراک
  الان از اراک بهم زنگ زدن که قبول روزانه هستم و فقط شنبه و یکشنبه میتونم برم تعهد بدم…
  شیراز هنوز خبری نداده….
  چیکار کنم…اهل شیرازم…

  • مريم گفت:

   فعلا كه شيراز همه رو بلاتكليف گذاشته.. بازم خوش بحال تو كه يه جا قبول شدي… چرا سازمان سنجش يه فكري براي اين نابساماني نميكنه… بابا زندگي اين همه دانشجو كه شوخي نيست…

  • سارا گفت:

   منم دقیقا شرایطم مثل شماست. دیروز از اراک تماس گرفتن ولی بهم گفتن 2 مرداد تعهد بدم عجیبه که به شما اینجوری گفتن؟؟!!!!!! رشتتون چیه؟؟!!!!!!!
   منم منتظر نتایج دانشگاه شیرازم….

   • فاطیما گفت:

    خوب به من تازه ساعت 2 بود زنگ زدن
    اموزش زبان
    دارم دیوونه میشم شیراز مصاحبه اش 2 هفته قبل اراک بود
    البته تعهد میدم چون شاید شیراز هم به قبولیاش زنگ زده من جزوشون نبودم حتما

    • سارا گفت:

     دانشگاه شیراز هنوز نتایج هیچ رشته ای رو اعلام نکرده. به این شماره زنگ بزنید و بپرسید: 07136134780
     من که تماس گرفتم، گفتن نتایج اواخر تیر ماه اعلام میشه.
     دانشگاه اراک به من گفت 2 مرداد تعهد بدم. این چیزی که به شما گفته تخلفه و اعتبار نداره

     • فاطیما گفت:

      ممنون
      فردا بهشون زنگ میزنم حتما شاید من درست متوجه نشدم…و باید 2 مرداد برم…

     • حجت گفت:

      يكي ميگه دانشگاه شيراز اوايل تير ( همين هفته) اعلام ميكنه ، يكي ديگه ميگه اواخر تير ماه
      واقعا معلوم نيست

  • امیر گفت:

   برو خدا رو شکر کن یه جا قبول شدی

   • فاطیما گفت:

    مممون آقا امیر
    همه میگن 2 مرداد پس من.حتما اشتباه کردم و 2 مرداد باید برم

    • امیر گفت:

     من دانشجوی دانشگاه اراکم. همکلاسی ام مثل شما بچه شیرازه. کلاسای ما هفته ای دوروز بود ایشون هرهفته رفت و آمد میکرد تعداد روزای کلاس بستگی به رشته داره کلاسا 3 ترم تمام میشه

     • فاطیما گفت:

      ممنون آقا امیر
      همین که روزانه است ارزش داره
      و مهم رزومه توی مدت دکتری است
      منم شاید رفت و امد کنم
      خیلی لطف کردید اقا امیر

  • س.م گفت:

   سلام.دانشگاه اراک که هنوز مصاحبه هاش تموم نشده؟چطور زنگ زدن؟

  • س.م گفت:

   سلام.دانشگاه اراک که هنوز مصاحبه های 20 تیرش تموم نشده؟چطور زنگ زدند؟

 15. میثم گفت:

  سلام دوستان با کسی از دانشکده الهیات دانشگاه تهران برای قبولی تماس گرفتن؟

 16. @ گفت:

  دوستان کسی از امیرکبیر اطلاعی نداره؟؟

 17. فرجام گفت:

  به سلما و آرزو
  تبریک عرض می کنم.راستی شما که خوارزمی تعهد دادید، لرستان رو انصراف میدید؟

 18. متین گفت:

  قال الله تعالي :
  وعَسي أن تكرَهوا شَيئاً وهو خيرٌ لكم وَعسي أن تُحِبّوا شيئاً وهو شَرٌّ لكم وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ (سوره بقره/ آيه 216)
  چه بسا چيزي را خوش نداشته باشيد ،‌حال آن كه خير شما در آن است ؛ويا چيزي را دوست داشته باشيد ،‌حال آن كه شرشما در آن است و تنها خداوند بر آن آگاه است و شما از آن بی اطلاع !
  در این ایام ضیافت الله التماس دعا!

 19. هستی گفت:

  نه دوست عزیز به خدا توکل کنید.بعضی رشته ها هنوز هیچ دانشگاهی اعلام نکرده .

 20. برق کنترل گفت:

  ***توجه***سلام
  دوستان عزیز کسی مصاحبه مهندسی برق کنترل دانشگاه تبریز رفته؟؟؟ خواهشا اگه رفتین پیام بزارین واجبه

 21. زینتی گفت:

  توروخدا لرستان باغبانی به کسی زنگ زدن؟

 22. به فیزیولوژی ۹۵ گفت:

  یعنی من با رتبه یک دیگه منتظر تماس نباشم؟ حق من این نبود

 23. تارا گفت:

  تو رو خدا از دانشگاه شيراز با كسي تماس گرفتن؟

 24. تارا گفت:

  تو رو خدا به كسي از دانشگاه تماس گرفتن؟

 25. مهندس گفت:

  سلام به اکثر قبولی ها زنگ زدن. بقیه هم سرکارند تا زمان بگذره و بگن بازه ی سازمان سنجش و رعایت کردیم. حتی خودم شاهد بودن مسول اموزش دو دانشکده ی دانشگاه های تهران دانشجوهاشونو چک می کردن. تقریبا نتایج معلومه. داتشگاه های شهرستانم اگر اشنا دارید تو دانشکده ها اغلب نتایج و معلوم کردن.

 26. سالومه گفت:

  بچه ها مدیریت بابلسر یعنی دانشگاه مازندران به کسی زنگ زده.صنعتی یا سیاستگذاری؟

 27. مبهم گفت:

  نميدونم از روزه هست يا از استرس
  خدايا خسته شدم 🙁

 28. سلما به کنکوری منتظر 95 گفت:

  نتایج لرستان اعلام شد

 29. sanaz گفت:

  سلاااام.
  در دانشگاه شهيد چمران.بعد از مصاحبه در يكى از رشته ها خيلى راحت گفتند كسانى قبول ميشوند كه اشنا دارند.مثلا در رشته كشاورزى اشخاصى حضور داشتند كه قبل از مصاحبه قبول شدن خود را اعلام ميكردند بخاطر اينكه با استادان اين دانشكده كاملا از قبل اشنايى داشتند.
  از سازمان سنجش خواهش ميكنم كه بر جلسات دفاع نظارت داشته باشد.

 30. سمير گفت:

  دوستان. يك سوال اكر كسي براي دانشكاه دولتي تعهد بده ايا ميتونه اكر. خواست دانشكاه ازاد بره و ايا دانشكاه پرديس دولتي ميشه ترم اول مرخصي كرفت؟خواهش ميكنم اكر اطلاعاتي داريد جوابم رو بدين…

 31. امید گفت:

  سلام دوستان، تو رشته عمران از دانشگاه رازی با کسی تماس نگرفتن؟

  • Phdسازه گفت:

   برادر دیگه تماس رو بی خیال شین لطفا
   دانشگاهها یکی یکی دارن اعلام می کنن که اواخر تیر نتایج روی سایتشون اعلام خواهد شد و هر گونه اطلاع رسانی خارج از اون فاقد وجاهته.حالا بماند اون دو ، سه تا دانشگاهی که اعتبار خودشون رو با اس ام اس و تلگرام و … از بین بردن.شمام با خیال راحت به زندگیتون برسین تا دو سه هفته دیگه ایشالا که خبرای خوب در راهه…

 32. سعیده گفت:

  سلام دوستان، خواهش میکنم راهنمایی کنید،الان صنعتی اصفهان زنگ زده و میگه که بیاین تعهد بدید. من متاهلم و نتایج شیراز رو هم که محل زندگیم هست ندادن. به نظرتون برم تعهد بدم؟ صنعتی شیراز هم بهم زنگ زده و نتایج علم و صنعت که دانشگاه ارشدم بوده و خواجه نصیر که بهش امید دارم هم هنوز ندادن. به نظرتون چی کار کنم؟ در ضمن همسرم فقط تهران و شیراز محل کارشان میتونه باشه

  • کیا گفت:

   رشته شما چیه؟

  • بلاتکلیف گفت:

   به نظر من همه دانشگاه ها تا الان با قبولیهاشون تماس گرفتن و جاهای دیگه که بهتون زنگ نزدن به معنی اینه که قبول نشدید و این دانشگاهی هم که به شما اینقدر دیر زنگ زده نفر اصلیشون جای دیگه تعهد داده و شما ذخیره بودید. پس همینجا رو از دست ندید.

   • Phdسازه گفت:

    کجا همه دانشگاهها تماس گرفتن اخه؟؟؟
    به غیر از 3 ، 4 تا دانشگاه که اسمشون هر روز تو این صفحه چرخیده بقیه دانشگاهها دارن با روال قانونی کارشون رو می کنن.
    200 تا دانشگاه هست که دکتری بر می دارن از بین اونا 4 ، 5 تا خارق العاده بودن و با تلگرام!!! اعلام قبولی دکتری می کردن…بقیه دارن کار خودشون رو می کنن
    بسیار ممنون

    • امیدوار گفت:

     در رشته بنده دانشگاههای گرگان و ارومیه که برای مصاحبه رفتم با دقت تمام در حال بررسی سوابق هستند بطوریکه بعضا در یک روز فقط یه پرونده را بررسی میکنن.هنوز تموم نشدند.کار دانشگاههای شهرستانی درسته. این دانشگاههای تهران هستند که بی نظمی ایجاد کردند.در جالبه دانشگاه ارومیه مصاحبه من 50 دقیقه طول کشید. در دانشگاه گرگان هم حدود نیم ساعت.بر عکس برخی دانشگاههای تهران که دوستان میگنند 2 تا 5 دقیقه که اصلا مصاحبه نبوده است.

     • Phdسازه گفت:

      من هم مصاحبه های تیریز ، ارومیه ، گیلانو رازی رو رفتم.همه جا نسبتا خوب بود مخصوصا ارومیه با برنامه و کامل مصاحبه کردن.همه هم در حال رسیدگی هستن.نه زنگی بوده، نه اس ام اس ، نه تلگرام…
      هر کی هم تماس گرفته باهاشون گفتن در بازه های زمانی مشخص شده از طریق سایت دانشگاه اطلال رسانی خواهد شد.
      ولی بعضی دوستان نمی دونم چرا نمی خوان قبول کنن که غیر از چند تا دانشگاه بقیه دارن کارشون رو درست انجام می دن

     • زهرا گفت:

      شما رشتتون چیه؟

    • بلاتکلیف گفت:

     دانشگاه های تهران که ایشون منتظرش هستند دیدم افرادی که میگن بهشون زنگ زدن. حالا چون اینجا اعلام نکردن دلیل نمیشه که زنگ نزده باشن

   • سعیده گفت:

    صنعتی اصفهان خیلی وقت پیش استادش بهم زنگ زده بود و گفته بود که اسمت رو رد کردم . ولی فکر نمیکردم با این همه تبصره و توضیح سنجش دیگه صنعتی اصفهان هم بخواد تعهد بگیره

  • کنترلی گفت:

   من جای شما بودم میرفتم دانشگاه علم و صنعت به مدیر گروه رشتم وضعیتمو میگفتم و ازشون میخواستم ببینم تووی چه وضعیتی هستم مسلما اونها هم اگه شما رو بخوان نمیذارن که برید تعهد بدید یه چیزی به شما میگن در لفافه یا علنی که شما قانع بشید. خواجه نصیر هم احتمالا تا اواخر این هفته به قبولیا نتایج رو اطلاع میده. نگران نباشید.

  • عشق دکتری (مدیریت آموزشی) گفت:

   خودتون دارید میگید که شیراز هستید و محل کار همسرتون هم شیرازه خوب پس همون شیراز ک زنگ زدند بهتون تعهد بدید دیگه از همه لحاظ هم بنفعتون میشه و شده.

 33. هستی گفت:

  من امروز با تربیت مدرس تماس گرفتم نتایج شهرسازی هنوز مشخص نیست.

 34. بی​مهابا گفت:

  چرا اینجا هرکسی که اعلام می​کنه بهش زنگ زدن، اعلام نمی​کنه که چه رشته​ای هست و با چه گرایشی، واقعا جای تعجب داره​ها، ازتون که کم نمیشه رشتتون هم بگین!!!!!!!!!!!

 35. محمد گفت:

  سلام، ایا دانشگاه کاشان نتایج شو اعلام کرده؟

 36. از یک کتابدار به کارن گفت:

  از کدوم دانشگاه با شما تماس گرفتن؟
  چه تاریخی تماس گرفتن؟

 37. نيما گفت:

  اگر دانشگاهها دارن نتايج رو اعلام ميكنن يعني سهم سازمان سنجش ٣٠ نبوده صفر بوده…در واقع دانشجويي كه تراز ٧٠٠٠ داشته با دانشجويي كه تراز ٣٠٠٠ داشته مساوي فرض شده.. سامان سنجش بايد براي ترازهاي مختلف نمرات مختلف در اختيار دانشگاهها ميگذاشت..چون اين كار رو نكرد سهم دانشگاهها شد صد… آخه يه برنامه ريزي درست مگه چكار داشت كه اينقدر ما رو گيج كردند و زحمات ما رو هدر دادند…كاش امسال امتحان نداده بودم..

 38. علی گفت:

  سلام.دوستان کسی از دانشگاه فردوسی خبر نداره ؟آیا برای تعهد از طرف دانشگاه فردوسی با کسی تماس نگرفتند؟

 39. شهریه امیرکبیر گفت:

  م ها
  پرسش‌ های متداول
  تماس

  شهریه دانشجویان دوره های نوبت دوم و خودگردان (بین الملل) مقطع دکتری ورودی سال 95
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ مقطع دکترا نوع ورود دوره‌های بین‌الملل نوبت دوم سال تحصیلی سال اول

  شهریه ثابت به ازای هر نیمسال:44.000.000 ریال
  شهریه متغیر به ازای هر واحد (درس و پروژه): 7.500.000 ریال
  شهریه امتحان جامع: 19.000.000 ریال
  شهریه تصویب پروپوزال: 19.000.000 ریال
  تبصره: تعرفه های فوق صرفاً مربوط به سال تحصیلی 96-95 بوده و در هر سال براساس مصوبات دانشگاه حداکثر تا 20% قابل افزایش خواهد بود و کلیه دانشجویان ورودی سال تحصیلی 96-95در سال های بعدی تحصیل موظف به پرداخت شهریه مطابق جدول مصوبه دانشگاه در همان سال می باشند.

  توجه:
  _کلیه دانشجویان موظف به پرداخت شهریه ثابت و بخشی از شهریه متغیر هر نیمسال قبل از انتخاب واحد آن نیمسال می باشند.

  _کلیه دانشجویان موظف به تسویه شهریه متغیر نیمسالهای اول حداکثر تا ۱۵ آذرماه و نیمسالهای دوم حداکثر تا ۱۵ خردادماه می باشند در غیر اینصورت بعد از تاریخهای تعیین شده٬ دسترسی دانشجویان بدهکار به پورتال آموزشی قطع و عواقب ناشی از این موضوع و سایر محدودیت های آموزشی به عهده شخص دانشجو می باشد.

 40. بهار گفت:

  از دانشگاه حکیم سبزواری با کسی تماس نگرفتند؟ در رشته ژئومورفولوژی و اقلیم؟

 41. seyed reza گفت:

  سلام دوستان چرا اینجا دوباره زده 30 به هفتاد؟؟؟؟؟؟؟؟
  مگه قرار نشد تاثیر آزمون سنجش، صفر باشه و همه چی دست دانشگاه ها؟باز چرا اینجا اشتباه کردن؟
  قابتی بین ۱۵۸ هزار در آرزوی دکتری
  ششمین دوره آزمون ورودی مقطع PHD یا همان دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ ، جمعه ۱۴ اسفند با رقابت ۱۵۸ هزار و ۹۴ داوطلب برگزار شد و داوطلبان به دروس اختصاصی و سوالات آزمون دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی پاسخ دادند. در این آزمون ۳۰ درصد نمره فرد بر اساس آزمون کتبی و ۷۰ درصد بر اساس ارزیابی تخصصی محاسبه می شود که مرحله دوم یا ارزیابی تخصصی به عهده کارگروه برگزار کننده و بررسی سوابق عملی داوطلب شامل امتیاز پژوهشی، آموزشی، امتیاز آزمون تخصصی یا مصاحبه است.

  • سعید ب./ گفت:

   خبرنگار اشتباه نوشته.

  • .... گفت:

   دوستان مرجع سازمان سنجشه. میتونید سایت سنجش تشریف ببرید اونجا خبری ۳۰ به ۷۰ اینا نیست. بعصی دانشگاه ها ۲۰ درصد گذاشتن اونم از قبل اطلاعیه زدن.

  • سیاوش گفت:

   سلام منم شک کردم زنگ زدم فردوسی و خوارزمی گفتن نه همه چی دست دانشگاهه.لطفا پیام اشتباه نذارید همش استرس وارد بشه من رفتم تعهدم دادم باز با این خبر شما کلی نگران شدم

 42. ندا!! گفت:

  دوستای خوبم کسی خبر نداره نتایج شهید بهشتی کی اعلام میشه؟

 43. ... گفت:

  دوستان اگه بهتون ببگن نتیجتون امیدوار کنندس چه فکری میکنین؟فکر میکنین قبول شدین؟یا ذخیره هستین؟یا اصلا قبول نشدین؟

 44. مريم گفت:

  بعد از اونم دانشگاه ميگه امتحان كتبي نمره نياوردي، مصاحبه خراب كردي… آقا به كي بگيم ما درس هاي كارشناسي خونديم نميتونيم همه سوالات كارشناسي ارشد رو جواب بديم.. همه زحمات ما به باد رفت..بعدشم همون كسي كه مورد نظرشون بوده حالا به هر دليلي مي گيرن و ما به تاريخ مي پيونديم..حقيقت را بايد پذيرفت..

 45. سعید ب./ گفت:

  از دانشگاه علامه ظرف دو روز اخیر (شنبه و یکشنبه ) با کسی تماس نگرفته اند؟ کلیه تلفنهای دانشگاه قطعه و نمیشه با علامه تماس گرفت ولی چرا از خطوط موبایل برای تماس با داوطلبان استفاده نمی کنند؟ هنوز نتیجه برخی گرایشهای مدیریت اعلام نشده.

 46. مريم گفت:

  من رفتم شيراز براي مصاحبه.. قصدشون فقط تخريب روحي و علمي بود..اگر ما همه چيز بلد بوديم كه نمي خواستم دكترا بگيريم.. من شاغل هستم از من ميپرسيدن كارت رو حاضري رها كني..خب اگر كه ميخواستم سر كارم بمونم كه از اون سر دنيا بلند نميشدم بيام شيراز امتحان بدم.. يا اينكه برو پاي تخته يه نامه به سر دبير خارجي بنويس… امتحان كتبي هم كه معلوم نشد نمره ما چي شد.. تنها چيزي كه اينجا معلوم نميشه شفاف سازيه.. دانشجويي كه يك سال درس هاي كارشناسي خونده، در عرض يك ماه توقع دارن بياد درس هاي كارشناسي ارشد رو امتحان بده.. درسته دانشگاه ها نتونستن عدالت رو رعايت كنند ولي به نظر من مقصر اصلي سازمان سنجشه، چون اين موقعيت رو به دانشگاه ها داد تا بتونن به دانشجويي كه يك سال برنامه ريزي كرده وقت گذاشته ظلم كنن..

 47. زهرا گفت:

  خب معلوم هزار بارم زنگ بزنید ی دانشگاه که نتایج چی شد میگه تو بازه سنجش اعلام میشه. نمیاد که مستقیم و آسوده به شما بگه بله نتایج مشخص شده به قبولیا زنگ زدیم یا پیامک دادیم یا اصلا هر کی دلمون خواست گرفتیم. تا بوده همین بوده که مثلا قراره همچی طبق قانون و آیین نامه باشه البته فقط در ظاهر پس خودتون اذیت نکنید و زنگ نزنید چون نتیجه ای نداره

  • Phdسازه گفت:

   بالاخره استاد حق داره کسی رو که می خواد به عنوان دستیار برای خودش انتخاب کنه.این حقیه که به درست یا غلط در مورد دانشجوی دکتری در تمام دنیا به استاد داده شده.
   و این وسط بالاخره هر کی پذیرش نشه به نوعی ناراضی خواهد بود

 48. ... گفت:

  دوستان من دانشگاهی برا مصاحبه رفتم که همه میگفتن دانشجو خودشون میگیرن. و نمیخواستم برا مصاحبه برم. اما رفتم. به نظرم دانشگاه های درجه ۱ برای دانشجوهای دکتری هدف دارن و مطابق با برنامه خودشون میخوان دانشجو بگیرن. واضح تر اینکه اونا کسایی مورد نظرشون که در اون راستایی که دارن تحقیقاتی رو انجام میدن دانشجو بگیرن و حقم دارن. و قطعا دانشجویی که پایان نامه ارشدم نزدیک به پزژوهش خودشون هست رو مورد ارزیابی بیشتر قرار میدن. من هم ذهنیتم مث شماها بوده. اما الان حق میدم. چون دانشگاهای درجه ۱ کارایی رو انجام میدن که حاوی رساله چند دانشجوی دکتریاست. و دانشجوی حدید باید دانش تکمیل کردن این تیمی که دارن کار میکنن داشته باشه. و من با این باور رسیدم که دانشجویی که فعال و علاقه نشون بده درست در همون زمینه کاری شک نکنید مطمنا استاد دانشجو رو جذب می کنه. من نظرم عوض شده نسبت به دانشگاهایی که میگن دانشجو خودشونو میگیرن.

  • سیما گفت:

   لابد قبول شدید که نظرتون عوض شده..

  • yan گفت:

   سلام
   تا حدودی با حرفای شما موافقم…..اما شما می تونید این سوال منو که خب بین دو تا دانشگاه درجه اول که خب با تقریب خوبی با استدلال شما کارای خوبی رو تو دوره ارشد انجام دادن ملاک پذیرش چی میشه؟
   به نظرم تو تمام زمینه ها نسبی بودن امر حاکمه!
   موفق باشید.

  • مهتاب گفت:

   اگر بهتون بگم استاد مصاحبه من در خوارزمی حتی عنوان پایان ناممو نپرسیدچی میگی؟؟فقط تعدادبچه ها و اوضاع مالی مو پرسید!!!!

 49. ماندانا گفت:

  کسی از نتایج دانشگاه بهشتی اطلاع داره؟؟

 50. بهار گفت:

  سلام
  از دانشگاه حکیم سبزواری هنوز خبری نشده؟ کسی نمیدونه با قبول شده ها تماش گرفتن یا نه؟

 51. Phdسازه گفت:

  یعنی سازمان سنجش و وزارت علوم نمی تونه با 4 تا دانشگاه متخلف برخورد کنه؟؟
  الان همینجا کامنتهای دوستان رو دقت بکنید اگر اسامی چند تا دانشگاه فقط مطرحه که دارن از روشهای خارق العاده مثل اس ام اس دادن و کانال تلگرام!!!برای گفتن اسم به داوطلبها اونم خارج از زمان قانونی تعیین شده استفاده می کنن.چرا بقیه دانشگاهها اسمش نمی یاد اینجا؟چرا مثلا اسمی از دانشگاه گیلان، بوشهر، زاهدان، اصفهان ، کرمان ، تبریز ، ارومیه ، اردبیل ، امیر کبیر ، شریف ، اهواز ، رازی کرمانشاه و و و نمی یاد اینجا؟؟
  چون اونها قانونمند هستن و طبق برنامه اعلام خواهند کرد.
  پس از همینجا می شه اون چند تا دانشگاه رو که اسمش رو دیگه نمی یارم شناخت که کدومها هستن…و بقیه دانشگاهها انصافا در بازه اعلام شده بصورت لیست اسامی رو منتشر خواهند کرد.
  پس منتظر روزهای خوش اینده باشیم دوستان…

  • ریاضی گفت:

   خوب من میگم شهیدمدنی اس داده تماس گرفته اصلا قانونی عمل نکرده گرایش ریاضی پردازش تصویر هم قبولی هاش قبل مصاحبه معلوم بودن

  • -------- گفت:

   خیلی از بچه ها میان و فقط میگن به ما زنگ زدن یا رفتیم تعهد دادیم ولی نه به دانشگاه نه دانشکده و نه رشته اشاره نمیکنن چ از عاقبت کار میترسن که قبولی شون معلق شه!!! و این دلیل به قانونمندی این دانشگاه ها نیست!!! نمونه ش دانشکده علوم دانشگاه اهواز به دوستام زنگ زدن ولی به من نه با این که مصاحبه من بهتر از بقیه بود چرا چون من گفتم هزینه تز نمیتونم پرداخت کنم!!! چرا باید تو مقطع روزانه برای تز هزینه پرداخت کنیم واقعا چرا!!!

   • Phdسازه گفت:

    بالاخره پس شما یکی از شرایط اونجا رو نپذریفتید.کاری نداریم که شروط اونها درست هست یا نادرست…
    ولی به هر حال وقتی چارچوب اون دانشگاه رو قبول نکردید اصولا نباید انتظار پذیرش داشته باشید

   • سلما گفت:

    من و بقیه دوستان هم اسم رشته رو گفتیم و هم دانشگاه. در ضمن چرا باید بترسیم که قبولی مون کنسل بشه؟؟؟؟فقط اونهایی که میگن علامه یا دانشگاه تهران زنگ زده بهشون نمیگن چه رشته ای!!!!!!میان میگن به ما پیام دادن زنگ زدن بعد هر کی می پرسه چه رشته ای دیگه جواب نمیدن

   • ..... گفت:

    دانشگاه صنعتی شیراز هم خیلی وقته زنگ زده رشته ریاضی یه ده روز بعداز مصاحبش زنگ زد به قبولیاش

  • آسیه95 گفت:

   زاهدان و کرمان در رشته ی من مشخص شده،اسامی رو گفتن.زاهدان یک هفته بعد از مصاحبه گفتن.البته میتونم بگم زاهدان قبل از مصاحبه همه چی معلوم بود

 52. sakineh گفت:

  سلام دوستان، از دانشگاه تبریز به کسی زنگ زدن؟

  • Phdسازه گفت:

   تبریز، ارومیه ، شهید مدنی اذربایجان و بناب رو منتظر زنگ و اس ام اس نباشید.طبق برنامه اعلام شده اسامی رو منتشر خواهند کرد.

   • ریاضی گفت:

    سلام دانشگاه شهید مدنی تنها دانشگاهی هست که قانونی عمل نمیکنه درضمن قبولی های این دانشگاه ازقبل مصاحبه معلوم بودن پس دوست عزیز اگه مصاحبه این دانشگاه رفتین و استاد اشنایی نداشتین به قبولی فکر نکنین

    • Phdسازه گفت:

     من اصلا رشته تحصیلیم با شهید مدتی جور نیست.ولی دوستانی دارم که اونجا درس خوندن و رفتن مصاحبه.اونها گفتن بهم که مدنی در بازه سنجش اعلام خواهد کرد.حالا دیگا از چه ساز و کاری به اسامی رسیده اند کاری ندارم دوست عزیز

   • ریاضی گفت:

    دوست عزیز دانشگاه شهیدمدنی قبل مصاحبه قبولی هاش اعلام کرده بود نمیدونم شاید رشته شما قانونمند باشه اما گروه ریاضی اونجا داغونه همش اشنا بازی

    • 95 گفت:

     دوستان چرا اینجوری میگید و به بقیه استرس وارد میکنید
     من خودم کارشناسی مدنی خونده بودم و استادام کاملا منو میشناختن ولی باور کنید نه هیچ قولی بهم دادن و نه چیزی!
     گفتن تو خوب بودی ولی باید ببینیم بقیه چطورن و ارزیابی انجام بدیم
     و من خیلی نگرانم…

   • ریاضی گفت:

    بناب اره دقیقا تو زمان مشخص شده اعلام میکنه

 53. m گفت:

  سلام. من امروز با دانشگاه سمنان تماس گرفتم. گفتن نتایج طبق زمان مشخص شده ی سنجش از طریق دانشگاه رسما اعلام میشه.تا حالا هم ن ب کسی زنگ زدن ن اسمس دادن. سنجش هم دوباره ب دانشگاها ابلاغ کرد ک فقط طبق زمان اونا اعلام کنن و مرداد تعهد بگیرن اونا هم همین کارو میکنن.بعد گفتا نتایج نهایی خیلی از دانشکده ها هنوز بهشون (ب تحصیلات تکمیلی دانشگاه) اعلام نشده…البته این جوابی بود که به من دادند…

  • فاطمه گفت:

   دانشگاه یزد و شهید مدنی هم دقیقا همین را اعلام کردند
   خیلی از دانشگاه ها هنوز هم قانونمند عمل میکنند

   • بلاتکلیف گفت:

    دانشگاه گیلان هم گفت طبق ابلاغ جدید عمل میکنن و در تاریخ تعیین شده اعلام میکنن

   • ریاضی کاربردی گفت:

    دانشگاه شهید مدنی اصلا قانونمند نیست قبولی هاش ازقبل معلوم بودن این دانشگاه معروفه در گرفتن دانشجو براساس روابط خانوادگی

    • دانشجوی مدنی گفت:

     من دانشجوی خود مدنی هستم و مصاحبه همینجا رفتم ولی از استرس داغون شدم. سخت ترین سوالات رو سر مصاحبه از من پرسیدن.هییچ جوابی در مورد شانس قبولیم نمیدن و …..

    • علی گفت:

     بعددیدن صدازدن یکی از داوطلبان باسم کوچکش وشوخی کردن مصاحبه گرباداوطلب به وقتی که برای رفتن به دانشگاه به اصطلاح شهیدمدنیگذاشته بودم افسوس خوردم

   • پارسا گفت:

    دوست عزیز دانشگاه یزد به قبول شده ها زنگ زدند من زنگ زدم پرسیدم گفتن اگر قبول شده بودی زنگت میزدیم قبول نشدید

  • سارا م گفت:

   دستتون درد نکنه. من منتظر سمنان هم هستم

  • زینب گفت:

   شاید هنوز نتایج را به تحصیلات تکمیلی نداده باشند ولی اساتید با دانشجوهای مورد نظرشون تماس گرفته اند و از این بین اسم دانشجویی را در لیست می نویسند که مطمئن بشن دانشگاه دیگری نخواهد رفت یا خوب می تونه دروغ بگه و اعلام می کنه که جای دیگه قبول نیست.

 54. فاطمه گفت:

  نوان درخواست :عمومي | دكتري – اخذ تعهدمتن درخواست :با سلام
  ضمن سپاس از پاسخگويي شما. اگر تعهد در بازه زماني اعلام شده سنجش – 2تا 11 مردادماه- به يك دانشگاه ارايه شود و در همين بازه يا بازه 23تا 28مرداد ظرفيت دانشگاه ديگر خالي بماند ايا امكان لغو تعهد در دانشگاه اول و ارايه تعهد در دانشگاه دوم وجود دارد؟تاریخ ارسال پاسخ :١٣٩٥/٠٣/٢٩-١١:٠٦پاسخ : با سلام
  داوطلب گرامي
  باسلام چنانچه تعهد داده‌ايد و بعداً دانشگاه بهتري هم قبول شديد مي‌توانيد به دانشگاه اوليه مراجعه و ضمن ارائه درخواست كتبي، نسبت به ادامه تحصيل در آن دانشگاه انصراف دهيد و به دانشگاه جديد مراجعه و فرم تعهد كتبي را تكميل و ارائه نماييد. موفق باشد.
  با سپاس
  @@@@@@@@@@@
  قبلا یک پیام به سنجش داده بودم با همین مفهوم اما جوابشون مبهم بود. اینبار با جزئیات پرسیدم که مطمئن بشم.

  • مریم گفت:

   سلام فاطمه خانم
   این پیام رو به صورت کتبی پرسیدین از سایت سنجش؟
   یعنی اگه یه جای دیگه تعهد داده باشیم ممکنه دانشگاه دیگه ای قبول بشیم یا برای تکمیل ظرفیت دعوت بشیم؟؟؟؟

 55. بی​مهابا به ن گفت:

  سلام به هم اتاقی شما که زنگ زدن،​ چه رشته​ای بوده؟ فکر کنم هنوز رشته مدیریت رو اعلام نکردن.

 56. hosein گفت:

  الحق و انصاف که دانشگاه چمران اهواز واقعا از همه لحاظ قوانین رو رعایت کرد هم از نظر آزمون کتبی و هم شان یک مصاحبه علمی برخوردها صمیمی و کاملا در سایه احترام بود امروزم که با دانشگاه تماس گرفتم گفتن نتایج هفته اول مرداد ماه اعلام خواهد شد و از دانشگاه ما نه با کسی تماس میگیرن و نه تماس خواهند گرفت همه امتیازات به دقت چند با بررسی میشه تا سلیقه شخصی اعمال نشه حتی در رشته ما تمام سوالات برای مصاحبه یکی بود و بچه ها در قرنطینه بودند تا تبعیضی واس کسی نباشه

 57. پرنده گفت:

  سلام ممکنه کسی جواب سوالامو بده

  آیا آبان امسال امتحان دکتری برگزار میشه؟

  منابع تغییر کرده یا نه؟

  منابع رشته الهیات علوم قران و حدیث؟

 58. لیلی گفت:

  سلام دوستان
  از بچه های علم اطلاعات کسی از نتایج خبر داره ؟

 59. منتظر گفت:

  سلام دوستان، با آرزوی موفقیت برای همه شما.

  کسی از دانشکده اطلاعات خبری داره؟ با کسی تماس گرفته شده؟؟

 60. مریم گفت:

  کیف استاداهم هست دانشجوایی که خودشون میخان رو انتخاب میکنن. دیگه نمیان منیکه نمیشناسن رو وردارن حالا خودم نفر اولشونو دیدم پرسیدم معدلش یک نمره از من کمتر بود

  • عشق دکتری (مدیریت آموزشی) گفت:

   والا اینطوری نیست دوست عزیز، من دانشجوی هیچ دانشگاهی که رفتم برای مصاحبه نبودم ولی چون به لطف خدا بار علمی ورزومم خوب بود، اغلب اون دانشگاه ها رو قبول شدم و حتی اون دامشگاهی که بیشتر از همه علاقه داشتم واقعا لطف خدا بود و شکر گذارم.
   التماس دعا

   • علی گفت:

    شما چطور فبل از اعلام نتایج قبول شدید؟ می شه بگید. من با دانشگاه ها صحبت کردم. همین الان با تربیت مدرس به من چیزی نگفتن.حتی اولویت رو عرض می کنم.

    • دوست گفت:

     تربیت مدرس اغلب رشته ها قبولی ها رو به خودشون اطلاع داده.من ارشدم تربیت مدرس بودم الان دکتری هم تربیت مدرس قبول شدم استادم بهم گفت من با تو راحت ترم تا یه دانشجوی جدیدالورود البته رزومه من عالی بود

  • علی گفت:

   معدل ملاک نیست.

   • حیران گفت:

    سلام.
    ببخشید اگه معدل ملاک نیست پس اونوقت فرق اون دانشجویی که دو سال از صبح تا شب درس خونده با دانشجویی که همش گشته و فقط پاس کرده جیه؟! خیلی دوس دارم بدونم.

 61. مریم گفت:

  سلام بچه ها من رفتم یکی از دانشگاهها مصاحبه استعداد درخشان بهم یکیشون گفت کسیکه باید بیاد انتخاب شده و بهشم از قبل خبر دادن من نمیدونم همه پرونده ها رسیدگی نشده چطور تشخیص دادن اون بهترین بوده..وال میپرسید گرایششون جامعه بود اندیشه و روابط میپرسیدن. سازمان سنجش یکی جواب مارو بده. منیکه هر استاد از هر کتابی که دلش میخاست سدوساله خودکشی کردم از درس خوندن با معدل 19 و 52 و یعالمه مقاله چطور باید یه مصاحبه اجباری برام برگزار کنن چراکه طرف از قبل انتخاب شده. امسال کیف پارتی دارهاست بقیه بش

 62. E گفت:

  سلام دوستان.روزتون بخیر.بچه ها از تربیت مدرس به کسی زنگ نزدن؟

 63. ریاضی محض گفت:

  ضمنا دوستانی که دانشگاههای رازی کرمانشاه ،اراک ، زنجان و دامغان شرکت کردند در جریان باشید….
  من با همه این دانشگاههای تماس گرفتم و همگی اعلام کردن هفته آخر تیرماه خودشون تماس میگیرن یا پیامک میزنند…..
  انشاا….همه دوستان ریاضی محض و کاربردی خصوصا گرایش آنالیز نتیجه زحمات خودشونو ببینند……….
  با آرزوی موفقیت….

 64. ریاضی محض گفت:

  سلام ب همه دوستان
  رشته ریاضی گرایش آنالیز هستم برای مصاحبه دانشگاه صنعتی شیراز 133نفر اومده بودن که فقط 3نفر ظرفیت داشت ….
  دیروز با دانشکده تماس گرفتم گفتن با هر سه نفر تماس گرفتیم…..
  ما که جزو قبولیا نبودیم و تماسی نداشتیم ولی موضوعی رو که روز مصاحبه متوجه شدم این بود که نفرات این دانشگاه از پیش تعیین شده بودن و صرفا برای کسب درآمد کف تراز رو پایین اعلام کرده بودن….
  این حرفو همونجا از مسئول دفتر گروه که داشت با ی آقایی صحبت میکرد شنیدم…
  از این ناراحتم که چقدر هزینه کردم برای رفت و برگشت ب شیراز ولی آخرشم هیچی……

  • حجت گفت:

   با شما كاملا موافقم

   وقتي ديدم تو جلسه مصاحبه من جواب به سوالات ميدم
   يكي داره سيب ميخوره
   يكي داره با بقليش حرف ميزنه
   يكي داره تو پايان نامه ام سرك ميكشه
   يكي ديگه داره از پنجره بيرون رو نگاه ميكنه
   و فقط اوني كه سوال پرسيده داره توجه ميكنه با پوز خند
   فهميدم كه همه چي فرماليته اس
   تو رشته ما كه ده برابر ظرفيت رو دعوت كرده بودن به مصاحبه
   و اخرشم متوجه شدم كه از دانشجوهاي خودشون برداشتن

  • ریاضی کاربردی گفت:

   سلام من کاربردی اونجا رفتم و باهام تماس گرفتن ک برای تعهد برم. و اصلا نه تا حالا شیراز رفته بودم و نه منو از قبل میشناختن. همیشه اینطور نیست که از پیش تعیین شده باشه

   • ریاضی محض گفت:

    سلام بشما دوست عزیز…..
    من نگفتم دانشگاه صنعتی شیراز در همه رشته ها دانشجوهاشو از قبل تعیین کرده …..
    فقط گفتم در گروه محض ب این شکل بود….
    ضمنا تبریک صمیمانه منو پذیرا باشید….
    انشا… در تمامی مراحل زندگی موئد باشید…

 65. علی- برق گفت:

  سلام دوستان
  میشه لطفا منو راهنمایی کنید. به نظرتون پردیس علم و صنعت بهتره یا شبانه شهید رجایی. اگه میشه با در نظر گرفتن اعتبار دانشگاه و شبانه و پردیس بودنش منو راهنمایی کنید ضمن اینکه از نظرهزینه خیلی با هم اختلاف ندارن. ممنون دوستان.

 66. الهه گفت:

  سلام دوستان منم دانشگاه شهیدباهنرکرمان رفتم احساس کردم همه چی فرمالیته هست چنددقیقه فقط سوال خصوصی پرسیدن اصلا علمی درکارنبود حالا که فردوسی مشهدترازشوپایین اورده باید آخرای تیر بریم مصاحبه حالا اونایی که اردیبهشت رفتم باترازبالا حتما قبول شدن ماهم بازفرمالیته

  • میترا گفت:

   سلام الهه خانم… فردوسی ترازش رو آورده پایین برای اینکه نتونسته ظرفیتاشو پر کنه. من اردیبهشت مصاحبه فردوسی رفتم، خیلی کم اومده بودن مصاحبه فردوسی. احتمال قبولی شما توی تیرماه بسیار بالاست دوست عزیز. پس با اعتماد به نفس کامل برین و به قبولی تون شک نکنین.
   بالاترین گناه ناامیدی است.

 67. مشااوره گفت:

  سلام دوستان طاعات و عباداتتون قبول
  کسی از الزهرا خبر داره؟ با کسی تماس گرفتن؟

 68. مشااوره گفت:

  سلام دوستان طاعات و عبادات اون قبول
  کسی از الزهرا خبر داره؟ با کسی تماس گرفتن؟

 69. دکتری روابط بین الملل علامه گفت:

  سلام دوستان. من رفتم علامه تعهد دادم و بیخیال دانشگاه تهران شدم

 70. کم اورده گفت:

  دوستان ,از ایلام خبری دارین؟زنگی ؟پیامی؟تلگرافی؟ایمیلی؟چیزی به کسی نزدن

 71. رها گفت:

  کسی به دانشگاه شیراز زنگ نزده شماره تماس را بگه
  من هر شماره ای زنگ می زنم کسی جواب نمی ده

  • کم اورده گفت:

   کلا روایت های مختلفی هست.نمیدونم شایع پراکنیه . یا درس میگن.

  • حجت گفت:

   من مجبور شدم ايميل بزنم به دو تا از اساتيد دانشگاه شيراز كه تو جلسه مصاحبه بودند
   يكي شون كه كلا جوابمو نداد
   يكي هم كه جواب داد گفت … سلام من اطلاعي ندارم

   اگه ميخواي پيگر باشي با تحصيلات تكميلي دانشگاه تماس بگير، ما رو بي خبر نذار
   ممنون

 72. سعیده گفت:

  دوستان این استادی که بهم زنگ زد ،استاد تمام بود، یکی از اساتید کارشناسی ام که پیگیری کرده بود گفت چون شما این استاد رو اولویت دوم نوشته بودید، آموزش نمره شما رو کم داده، آخه چه ربطی داره،این چه قانونی هست. من که شهرستانی ام و متاهل ،خیلی سختم هست حضورا پیگیری کنم. تلفن ها هم که ماشالله همیشه اشغال هست…چی بگم.من فکر میکردم مدرس قبولم ، به خاطر همین روی دانشگاه های دیگر تهران سرمایه گذاری نکردم…واقعا بی انصافی کردن

  • کم اورده گفت:

   مگه استاد راهنما انتخاب کردین؟قبول نشده؟اموزش چه ربطی به نمره ی,مصاحبه داره؟

   • .... گفت:

    معمولا دانشگاهی ک برای مصاحبه میرید از دانشجو میخوان زمینه کاری و اساتید پیشنهادی رو وارد کنند بعد دانشجوها براساس اساتیدی که انتخاب کردن میتونن جزو انتخاب های اصلی و یا ذخیره اون استادها قرار بگیرند.

  • .... گفت:

   دوست عزیز آخه اصلا ربطی به آموزش نداره. آموزش فقط یه مجریه. اگه قرار بود نتایج یه بار از فیلتر اساتید رد بشه یه بار آموزش یه بار سنجش هیچی دیگه کلااا استادا هم دانشجوهاشونو نمیدونستن کیه 😐

 73. سعید ب./ توکل بر خدا! گفت:

  گاهی وقتها توی زندگی آدم، روزها و لحظات مهمی وجود داره که هر تصمیمی می تونه عوارض جدی بر زندگی و آینده او داشته باشه. درچنین مواقعی، که دامته تغییرات عوامل موثر بر تصمیم ما زیاد و توان مدیریت ما اندک است به ندرت می توان با اتخاذ یک تصمیم،بر دلشوره ها و دودلی ها و تردید پیروز شد و به آرامش رسید. جز این که آدمی به خدا و آنچه برایش پیش می آورد اعتماد و توکل کند.
  قرآن مجید در موارد مختلف و متعددی توکل بر خدا را از ویژگی های افراد باایمان می داند و می فرماید: ” وَ عَلَى اللهِ فَتَوَکَّلُوا إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنینَ” برخدا توکل کنید اگر ایمان دارید. (مائده، 23)
  خداوند در آیات دو و سه سوره مبارکه طلاق نیز می فرماید: “وَ مَنْ یَتَّقِ اللّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَی اللّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللّهُ لِکُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدْرًا”؛ “هر کس پرهیزکاری کند، خداوند راه خروجی برای رهایی وی از مشکلات‏ قرار می ‏دهد و از طریقی که گمان ندارد، روزیش را می ‏رساند و هر کس بر خدا اعتماد کند و کار خود به وی وا گذارد، خدا برای او کفایت است. همانا خدا فرمان خویش را به نتیجه می‏رساند و آنچه را که بخواهد تخلف ندارد. راستی که خدا برای هر چیزی قدر و اندازه ‏ای معین کرده است.”

  و نیز در آیه 159 سوره مبارکه آل عمران می فرماید: “فَإِذا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَی اللّهِ”؛ “(ای پیغمبر!) همین که عزم کردی و تصمیم‏ گرفتی، به خدا اعتماد کن و کار خود را دنبال کن.”

  شخصی از امام رضا (ع) درباره سخن خدای متعال که می فرماید “و من یتوکل علی الله فهو حسبه” سؤال کرد؛ حضرت (ع) فرمودند: “توکل درجاتی دارد که یکی از آنها این است که در هرکاری که به تو مربوط است به خداوند اعتماد کنی و از آنچه که نسبت به تو انجام می دهد خشنود باشی و بدانی که او جز خیر برای تو نمی خواهد و بدانی که حکمت در این است که کارت را به او واگذارکنی و دیگر اینکه به این امر ایمان داشته باشی که خدا چیزهایی می داند که تو از آنها بی اطلاعی و باید علم آنها را به خدا واگذار نمایی و به غیر اعتماد نداشته باشی.”
  از امیرالمومنین (ع) نقل شده فرمودند: برای ایمان چهار رکن است: توکل کردن بر خدا و وگذار کردن امر به سوی خدا و راضی شدن به قضاء خدا و تسلیم شدن به امر خدا.

  البته باید توجه داشت توکل کردن به خداوند تعالی یاری خواستن از او است در وقوع و حدوث آن کار به نحوی که به نفع انسان تمام شود و معنی توکل از کار دست کشیدن نیست.

  خدایا! به مبارکی این شب عزیز، بهترین تقدیر را برای آنانی که تلاش کردند و مستحق هستند رقم بزن.

 74. آرزوa گفت:

  اگر واقعن این آزمون سنجش فقط نقش غربالگری داشته ، چرا الان که من بالاترین نمره کتبی و مصاحبه را در یک دانشگاه آوردم به جای شبانه روزانه منو پذیرش نمیکنند؟؟؟؟ نمره کتبی و مصاحبه من از همه کسانی که برای روزانه و شبانه دعوت شده بودن بالاتره…

 75. احسان گفت:

  هییی روزگار…اگه بگم که نمیشه…اگه نگم که پل میمونه اونوره آب… خدایا خودت مارو ازین آمپاس دربیار. 🙂

 76. محمد- الکترونیک گفت:

  سلام دوستان. لطفا میشه منو راهنمایی کنید. به نظرتون پردیس علم و صنعت بهتره یا شبانه شهید رجایی. اگه میشه با در نظر گرفتن اعتبار دانشگاه و شبانه و پردیس بودنش منو راهنمایی کنید ضمن اینکه از نظرهزینه خیلی با هم اختلاف ندارن. ممنون دوستان

  • مهندس گفت:

   سلام، پردیسه علم و صنعت خیلی بهتر

  • Phdسازه گفت:

   بدون شک پردیس علم و صنعت رو انتخاب کنید و مطمئن باشید که درستترین کاره.بنده این حرف رو از خودم نمی گم بلکه با مشاوره با مسولین دانشگاهمون و افراد اگاه در اموزش و روند جذب هیت علمی ها و جمیع جهات دیگه به این نتیجه رسیدم که به شما هم عرض می کنم.
   در مورد دانشنامه مهمترین چیز ارم وزارت علوم هست و مهر دانشگاه.در واقع دانشنامه مهمه که از طرف کدوم دانشگاه صادر شده و در واقع شما تحت برند کدوم دانشگاه هستی.که قطعا دانشگاه علم و صنعت دارای اعتبار و نام بالاتر از رجایی هست.حالا در متن دانشنامه و در قسمت نوع دوره درج عبارتی مانند روزانه یا پردیس یا شبانه زیاد اهمیتی در دانشنامه نداره.
   در مورد جذب هیت علمی یا جذب بازار کار شدن هم دانشگاه صادر کننده مدرک اولین اهمیت رو داره و بعد سابقه علمی شخص هست که چقدر کار پژوهشی داره و مقالات در چه حد داره و کلا در محیط پژوهشی چه فعالیتهایی داره صاحب اون مدرک.این دو مورد تمام موارد دیگه از جمله نوع دوره رو پوشش می ده و دارای بیشترین اهمیت هست.به حرف دور و اطراف که می گن دوره پولی هست و اعتبار نداره و فلان اصلا اهمیت ندید که اون نظرات غیر کارشناسی هست و از روی احساسات حرفهایی گفته می شه.
   یک چیز دیگه هم عرض کنم که هیچگاه دانشگاه ازاد رو به دانشگاه دولتی ترجیح ندید.حتی دانشگاه علوم و تحقیقات رو هم به پردیس دولتی ترجیح ندید به دلایلی که در بالا گفتم.
   و در مورد اپلای و گرفتن پذیرش هم با مشاوره ای که با چند تا از خبره های کار داشتم گفتن که اصلا نوع دوره در اپلای اهمیتی نداره و فقط نام دانشگاه صادر کننده دانشگاه دارای امتیاز و اهمیت هست.
   ایشالا براتون مفید بوده باشه گفته هام و در اینده که مدرکتون رو گرفتید و دیدید که واقعیت چه بوده و راضی بودید از داشتن مدرک دانشگاه علم و صنعت من رو هم دعایی بفرمایید
   موفق باشید

   • علی گفت:

    سلام. تعدادی از واحدهای جامع دانشگاه ازاد اسلامی مثل علوم و تحقیقات و نجف آباد و تهران جنوب از بسیاری از دانشگاههای حتی سراسری وهمچنین از پردیس دانشگاه ها بالاتر هستند .مدرک شبانه نیز بهتر از پردیس هست به نظر من.پردیس اعتباری ندارد.

 77. ملیکا گفت:

  باسلام به همه دوستان
  امیدوارم همگی سلامت و مخصوصا به دور از استرس باشید.
  یه چیزی رو میخوام به اون دوستانی که معتقدند رزومه خوبی دارند و معدل و سایر شرایط را دارند ولی پذیرفته نمی شند عرض کنم
  پذیرش در مقطع دکترا هرچند که مقاله و فعالبت های علمی و معدل و حتی شخصیت مهم است. اما یکی از مهم ترین معیارها این است که استادی که قراراست راهنمای تز شما در دکتری باشد، در دانشگاه هدف شما وجود داشته باشد که قبلا حداقل عناوین مقالات شمارا دیده و خط پژوهشی شما را پسندیده باشد و آن را همسو با اهداف خودش و یا جالب توجه بداند. ضمن اینکه میزان نوآوری و کیفیت مقالات هم مهم هستند. بنابراین اصلا عجیب نیست که فردی با کارها و مقالات کمتر، پذیرفته شود.
  قابل توجه اینکه من از تبعیض ها و بعضا انتخاب های غیراصولی برخی اساتید در برخی دانشگاه ها جانب داری نمی کنم و آن را به طور کلی انکار نمی نمایم. کمااینکه در همیشه دوران بوده اند افرادی که با اغراض شخصی به نحوی حق را پایمال می کنند.
  اما خواستم بگویم که ما که داوطلب تحصیل در دکترای تخصصی یک رشته علمی هستیم قدری سنجیده تر قضاوت کنیم و به عبارتی
  «همه را با یک چوب نزنیم»
  بهتر است اضافه کنم وضعیت خود من هم هنوز مشخص نیست وبه اصطلاح نفسم از جای گرم بیرون نمی آید که خوشحال از نتیجه خودم باشم.
  بازهم آرزو می کنم که هر فردی به آنچه استحقاق آن را دارد برسد و در همه زمینه ها موفق باشد.
  بازهم به نقلی؛ « موفقیت یعنی توفیق بندگی خدا»

 78. گیلان گفت:

  سلام اینجا زده امسال 30به70هستش.مگه تاثیر ازمون سنجش دست دانشگاه ها نیست!!!؟؟؟

  • سیاوش گفت:

   منم کلی با همین مشکل داشتم چون پذیرفته شدم و تعهد دادم و خیالم راحت شد باز میبینم اومدن زدن سی به هفتاد. البته من از مدیر گروهمون تو فردوسی پرسیدم که ارشد اونجا بودم گفتن نه همه چی دست خودمونه.الله اعلم

 79. متین گفت:

  الا ان اولیا الله لا خوف علیهم و هم لایحزنون.سوره یونس آیه 52
  طاعات و عبادات همگی قبول درگاه حق .آمین

 80. کنکور گفت:

  دانشگاه ها امسال ثابت کردن لیاقت حتی یک در صد از تاثیرگذاری رو در نتیجه نهایی ندارن چه برسه 50 درصد و 70 درصد

 81. فرشاد گفت:

  کاشکی مثل سال پیش همه دانشگاه ها مرداد اعلام ميکردن همه هم خیالشون راحت بود و ب کار
  و زندگیشان میرسن ولی الان چی؟بیست و چهارساعت حواست به گوشی که اگه زنگ بزنن حواست باشه کلا من که تو این یک ماه کار و زندگی درست حسابی نداشتم و نخواهم داشت
  حق ما این نیس

 82. رضا گفت:

  سلام دوستان. نماز روزه هاتون قبول
  میگم از دانشگاه ایلام خبری نشده؟با کسی در هر رشته ای,تماسی نگرفتند؟

 83. عمران گفت:

  از دانشگاه سمنان یا زاهدان با کسی تماس گرفتن؟

  • ..... گفت:

   سلام دوست عزیز
   امروز من تماس گرفتم زاهدان گفتن مرداد اعلام می کنیم

  • Phdسازه گفت:

   زاهدان رو تو دو تا گرایشش روزانه مجاز شده بودم.ولی خوب هر چی فکر کردم دیدم از این سر ایران تا اون سر ایران چهار سال چقدر باید هزینه کنم و اول هفته و اخر هفته همش تو فرودگاهها و هواپیماها بگزرونم و بخوابم…. اینه که قیدش رو زدم.البته شما ایشالا قبول بشید و موفق بلشید

   • عمران گفت:

    امسال؟امسال که قبولیارو فکر کنم هنوز اعلام نکردن

    • Phdسازه گفت:

     بله اعلام نکردن هنوز.خوب من فکرام رو کردم و اصلا به مصاحبه نرفتم.چون دیدم وقتی نمی تونم این مسافت طولانی رو 4 سال بیام و برم برای چی تو مصاحبه شرکت کنم و احتمالا جای یک نفر رو که می خواد بره اونجا درس بخونه بگیرم
     اینه که با اینکه برای سازه و سازه هیدرولیکش مجاز شده بودم برای مصاحبه نرفتم اصلا

 84. دانشگاه علامه گفت:

  آقا اینجا کسی خبر نداره دانشگاه علامه تو رشته مدیریت اونم نه مدیریت آموزشی، مجموعه مدیریت به کسی اعلام کرده از طریق تلفن برای قبولی یا نه؟ لطفا یکی جواب بده.

 85. ماندانا گفت:

  از دانشگاه مدرس خبری نشد؟

 86. ملیکا گفت:

  سلام به همه دوستان
  من هم موافقم که دوستان آرامش خودشون حفظ کنند. چرا اینهمه استرس؟؟؟
  به هرحال امتحانی بوده و تلاش ها در حد توان دوستان.
  دیگه باید به خدا توکل کرد.
  درضمن بچه هایی که درمورد زمان اعلام نتایج دانشگاه تهران سوال دارن؛
  دانشگاه تهران در سایت معاونت آموزشی اش یک اطلاعیه زده که طبق زمان بندی سازمان سنجش نتایج را اعلام می کند و اعلام نتیجه، خارج از آن وجاهت قانونی ندارد.
  برید اطلاعیه رو ببینید.

 87. لیلا گفت:

  ببخشید منظورم شهید مدنی تبریز هست

 88. س.م گفت:

  با سلام.دوستان از دانشگاه صنعتی اصفهان برای رشته شیمی آلی با کسی تماس گرفتند؟ممنون میشم جواب بدید.

 89. سعیده گفت:

  تربیت مدرس هم همین بلا رو سر من آورد، بعد مصاحبه یه استاد بهم زنگ زد و گفت که بیاین با هم یک بار دیگر صحبت کنیم، ولی طوری بیاین که با احتمال بالا بخواهید همین جا درس بخونيد و من هم رفتم و حتی موضوع تز دکتری را رو هم تا حدی بررسی کردیم و مشخص کردیم ولی بعد دیدم نمره مصاحبه رو بهم 30 دادن،من که کارشناسی ام رو علم و صنعت خونده بودم و رتبه بودم و با معدل بالا و مقاله ،نمیدونم چه اتفاقی افتاده، آخه 30 فقط نمره حضور در مصاحبه است با هیچ فاکتوری. دیگه هم خبری نشد. کسی میدونه چه اتفاقی برام افتاده. من که هنوز گیج گیجم

  • مائده گفت:

   کاملا واضحه….این وسط یه نور چشمی یهو پیدا شد اومد به جای شما….خذا به هممون کمک کنه..میدونید چند مورد اینطوری خودم دیدم

  • علی گفت:

   خواهر من مگه نتایج به این واضحی مشخص شده که نمرتون هم گفتن. رشتتون مگه چی بود و اینکه آشنا داشتین نمرتون رو گفتن یه بزرگی کن مال ما رو هم نگاه کن ازاین بلاتکلیفی راحت شیم.

   • -------- گفت:

    تربیت مدرس خیلی وقت پیش نمره مصاحبه رو از طریق سیستم گلستان که بچه ها ثبت نام کرده بودن اعلام کرده!!!! البته الان سیستم غیرفعال شده! ضمنا برای بچه های استعداد نمره اعلام نکردن!!! ولی منم دقیقا موردم مشابه شما بود خانم سعیده!!! تماس گرفتن ولی بعدش خبری نشد حضوری رفتم پرسیدم گفتن نفر آخر شدم!!!
    توکل به خدا

   • کم اورده گفت:

    منم موندم از کجا میارن حتی نمره هاشون رو

  • پاسخ به سعیده گفت:

   دوست گرامی شاید نظرات اعضای قویتر تیم مصاحبه تاثیر گذاشته در هر حال بطور منطقی و قانونی اگه میشه پیگیر باشاگر نشد انشاالله همین امسال در دانشگاه دیگر مورد علاقه ات قبول بشی

  • محمد گفت:

   با سلام، کلا مصاحبه تربیت مدرس عجیب فرایند پذیرش عجیب تر، توممصاحبه هرچقدر سوال سخت بود ازم پرسیدن، توصیه نامه من نگاه نکردن، اما زنگ زدن چند روز پیش بیام برا تعهد، البته دوتا مقاله isi با ایمپکت بالای دو تو ژورنال تخصصی و پابلیشر تیلور فرانسیس داشتم.

 90. لیلا گفت:

  سلام دوست عزیز از دانشگاه تبریز خبر نداری که به قبولیا زنگ زدن یا نه؟اخه میگفتن زنگ زدن،

  • F گفت:

   دانشگاه تبریز با هیچ کسی تماس نگرفته

  • Phdسازه گفت:

   دانشگاههای تبریز ، ارومیه و شهید مدنی تبریز به ضرس قاطع به هیچ کسی اس ام اس و تماس تلفنی نزدن.
   اعلام کردن که نتیجه روی سایتهاشون خواهد اومد و گفتن که اصلا اطلاع رسانی بصورت اس ام اس ندارن

 91. روناك(روانشناسى) گفت:

  سلام
  كسى با پرديس دانشگاه تهران تماس نگرفته؟ اطلاعاتى در اينباره داريد دوستان ؟

 92. Phdسازه گفت:

  سلام.من امروز بعد از چند روز تلاش بالاخره موفق شدم هم با تحصیلات تکمیلی، هم با اموزش و هم با مسول دفتر دانشکده فنی دانشگاه ارومیه صحبت کنم.هر قدر خواهش کردم گفتند محاله اینجور نتیجه اعلام کنیم و وقتی گفتم اخه بعضی ها می گن اس ام اس دادین و زنگ زدین و فلان…گفتن اصلا به این حرفها توجه نکنید .هیچ کدوم قانونی نیستن.طرف قول مردونه داد و گفت اون چیزی که قانونیه ودر حال احرا هست اینه که هنوز واقعا اسامی نهایی نشده و در حال تکمیل مدارک هست.و گفت حالا کسی به کسی زنگ زده و گفته قبولی دیگه از کجا می دونه و در حالی که هنوز اسامی و لیست نهایی نشده دیگه خودش می دونه و خدا.
  یعنی دیگه اینجوری با احترام و اروم و با متانت باهام حرف زدن و خیالم رو راحت کردن.
  گفتم بگم تا شاید بقیه دوستان هم راحت بشن کمی.
  البته منکر نشدن که دانشگاههایی اس ام اس دادن ولی قسم خوردکه دانشگاه ارومیه نه تنها در این مورد بلکه در هیچ موردی اطلاع رسانی به صورت اس ام اس نداره.و این رو خودم قبول دارم چون 4 سال دانشجوشون بودم