مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

عدم اعتبار تعهدهای اخذشده توسط دانشگاه‌ها تاکنون

رییس سازمان سنجش از بی‌اعتبار بودن تعهدهای اخذشده از داوطلبان دکتری۹۵ در خارج از بازه زمانی اعلام‌شده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر خدایی با اشاره به زمانی که سازمان سنجش آموزش کشور برای اخذ تعهد از داوطلبان برای دانشگاه‌ها تعیین کرده بود، گفت: سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه‌ها اعلام کرده بود که در بازه زمانی ۲ تا ۱۱ مردادماه باید نسبت به اخذ تعهد از داوطلبان اقدام کنند. یعنی دانشگاه ها نباید زودتر از این موعد اقدام به اخذ تعهد می‌کردند اما تعداد محدودی از دانشگاه‌ها با نیت جذب دانشجوی بهتر اقدام به تماس گرفتن با داوطلبان و ایجاد اختلال در فرآیند پذیرش دانشجویان دکتری کردند.

وی افزود: سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه‌های متخلف به صورت شفاهی و تلفنی تذکر داد اما برخی از دانشگاه‌ها حتی پس از این تذکر هم به رویه خود ادامه دادند. بنابراین سازمان سنجش آموزش کشور به آنها هشدار کتبی داد و اعلام کرد که دانشگاه‌هایی که از داوطلبان تعهد گرفته اند باید اعلام کنند که تعهد آنها بی‌اعتبار است. به طور کلی چهار یا پنج دانشگاه در این زمینه تخلف کرده بودند که پس از هشدار سازمان سنجش بحث تعهدهای زودتر از موعد مقرر منتفی و رفع شد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۳۲)

 1. آزاده می‌گه:

  دوستان هنوز کسی از نتایج فردوسی مشهد خبر نداره؟؟؟ با کسی تماس نگرفتن؟؟

 2. سیاوش می‌گه:

  هنوز دوم مرداد نشده و دارند ازمون تعهد می گیرند ؟!!!! وای خدایا فقط به خودت پناه می برم وضعیت ذخیره ها و نحوه انصراف از تعهد هم مشخص نیست

 3. شوکا می‌گه:

  از سمنان شاهرود بابلسر کاشان ارومیه تو رشته فیزیک با کسی تماس گرفتن؟

 4. Phd.stu می‌گه:

  سلام
  وقتی فرم تعهد دانشگاه رازی کرمانشاه پر کردیم، نگفتن تاریخ نذارین، ما هم تاریخ گذاشتیم
  آیا کسی می دونه جریان تاریخ گذاری در فرم تعهد دانشگاه رازی؟ خیلی ممنون

 5. ? می‌گه:

  تعهد بدون تاریخ می گیرن و تاریخو خودشون می زنن. بعد شما چطور می خوای بگی اعتبار داره یا نه؟؟

 6. Zf می‌گه:

  دوستان کسى از نتایج شیراز خبر داره؟
  به کسى زنگ زدن؟

 7. ... می‌گه:

  دوستان اگه از آموزش دانشکده بهتون بگن نتیجتون امیدوار کنتدس ینی چی؟کمکم کنین لطفا

 8. ناشناس می‌گه:

  با سلام خدمت همه بچه ها از رشته علوم اجتماعی دانشگاه شیراز کسی خبر نداردایا به کسی زنگ زدند؟ممنون میشم جواب بدهید

 9. یکی می‌گه:

  دوستان خواهش میکنم اگه کسی از دانشگاه شراز یا روانشناسی این دانشگاه بهش زنگ زدن بگه. من تقریبا میدونستم که قبول شدم ولی بهم زنگ نزدن.

 10. داوطلب دکترا :-) می‌گه:

  از نتایج دانشگاه اصفهان خبری نشده؟

 11. mm می‌گه:

  سلام دوستان کسی از الزهرا خبرنداره؟ لطفا اگه به کسی زنگ زدن بقیه رو در جریان بذارید

 12. زهرا کیانی باغبانی می‌گه:

  تبریک به قبول شده ها خوش به حال تون دو جا قبول شدین اونم دانشگاهای سطح تهران بازم مرددین کجا برین ما که که هنوز منتظر یه زنگیم خدایا خودت کمک کن

 13. سحر می‌گه:

  دوستان کسی از نتایج زیست دریای دانشگاه گیلان خبر نداره؟ باکسی تماس گرفتند لطفا جواب بدین؟

 14. مکانیکی می‌گه:

  سلام دوستان
  من در یک دانشگاه در مصاحبه هم قبول شدم. ولی الان میخوام اونجا دکتری نخونم و بمونم برای سال بعد دانشگاه بهتر.تا الان هم تعهد ندادم. حالا اگردر بازه ۲ تا ۱۰ مرداد تعهد ندم اونوقت از کنکور سال دیگه محروم نمیشم که؟
  در ضمن هیچ جایی به غیر از اینجا برای مصاحبه نرفته بودم.

 15. مینا می‌گه:

  سلام دوستان به من دیروز تربیت مدرس زنگ زده(علوم جغرافیایی)و گفتن تا سه شنبه تعهد بدم حالا احتمال قبولی دانشگاه تهران را هم دارم نمیدونم چکار کنم گیج شدم لطفا راهنمایی کنید

 16. هادی می‌گه:

  دانشگاه خواجه نصیر طوسی توی فرم مخصوص سازمان سنجش تعهد گرفته. جالبه که بالای فرم نوشته شده نباید قبل از ۲ مرداد این فرم پر بشه ولی دانشگاه گفته بیاید پر کنید بدون تاریخ، و بعد از ۲ مرداد ما خودمون تاریخ میزنیم و میفرستیم. بهترین کار اینه که سازمان سنجش فرم ها رو تغییر بده که دانشگاه ها نتونند از فرم قبلی استفاده کنند.

 17. هادی می‌گه:

  دانشگاه خواجه نصیر طوسی توی فرم مخصوص سازمان سنجش تعهد گرفته. جالبه که بالای فرم نوشته شده نباید قبل از ۲ مرداد این فرم پر بشه ولی دانشگاه گفته بیاید پر کنید بدون تاریخ، و بعد از ۲ مرداد ما خودمون تاریخ میزنیم و میفرستیم. بهترین کار اینه که سازمان سنجش فرم ها رو تغییر بده که دانشگاه ها نتونند از فرم قبلی استفاده کنه.

 18. محمد می‌گه:

  تعهد گرفتن دانشگاه ها در هر صورت اشتباهه. در هر حالت به ضرر دانشجوست. برخی دانشگاه ها تعهد بدون تاریخ گرفتند و بناست بازه زمانی که سنجش اعلام کرده رو خودشون در تعهدنامه ها قید کنند. به نظرم بهترین کار اینه که سنجش فرم تعهدنامه رو تغییر بده. چرا یه دانشجو که خوارزمی تعهد داده و الان فهمیده علامه قبول شده و بلاتکلیفه باید حقش به این راحتی خورده بشه.

 19. Phd.stu می‌گه:

  سلام
  دانشگاه شیراز یا صنعتی شیراز امروز اعلام کرد؟ با آزمون یا بدون آزمون؟
  خواهشا شفاف بفرمایید

 20. م می‌گه:

  به سلما
  ببخشید کسایی که تعهد دادن خوارزمی و تاریخ تکمیل رو همون تاریخ تعهد دادن ذکر کردن مثلا خرداد باید دوباره برن تعهد بدن یا همون قبوله؟

 21. م می‌گه:

  شیراز امروز به قبولی هاش زنگ زدن.

 22. کریم می‌گه:

  یک سوال این دانشگاه هایی که از تحصیلات تکمیلی شون با شما تماس می گیرند و اعلام می کنند قبول شدید، آیا به شما می گونید کدوم استاد شما رو انتخاب کرده؟ چون واقعا روی تصمیم انتخاب دانشگاه مقصد تاثیر گذاره. به من نگفتند . به شما اعلام کرده اند ؟ ( غیر از مواردی که خود استاد با دانشجو تماس می گیره)

 23. رنی می‌گه:

  بچه ها کسی از نتایج شیمی بهشتی خبر داره؟ به کسی زنگ زدن؟

 24. ریحان می‌گه:

  سلام دوستان
  شب تون بخیر و طاعات و عباداتون مورد قبول حق
  دوستان به نظر شما من امسال تو مصاحبه دکترا دانشگاه گیلان پذیرفته شدم. حقیقتش من اصلا درس نخوندم اما قبول شدم.حتی دو دانشگاه دیگه هم که مجبور شدم برا اونا نامه انصراف بدم.همشون روزانه هستند.
  حال ب نظر شما من ک بی هدف قبول شدم در عین حال شاغلم..میرزه شغلم رها کنم برم دکترا???

  • هما می‌گه:

   خوشابه سعادتت

  • 111 می‌گه:

   باید در این مورد تمام شرایط خودتان را بررسی کنید فقط خودتان از شرایط خودتان خبر دارین و تصمیم مهمی است و باید تمام جوانب مسئله رو در نظر بگیرین ….موفق باشید

  • هیدرولیکی می‌گه:

   سلام
   واقعاا ارزششو نداره، بیشتر فکر کنین

  • سیکا می‌گه:

   مجبور نیستی رها کنی. همزمان ادامه بده. اگه سختته سال اول دکتری برای شغلت مرخصی بدون حقوق بگیر که کلاس داری بقیش که تزه. خیلیا رو دیدم اینکارو کردن

   • --- می‌گه:

    احتمالا مسافت جایی که قبول شدید هم تا محل سکونت و کارتون زیاد نیست. ÷س مشکل چندانی نیست و حیفه اگه منصرف بشید ولی من هم شاغل هستم و هم جای بسیار دوری قبول شدم و بر سر دوراهی هستم. دانشگاههی که قبول شدم خلی دوره ولی دانشگاه خیلی خوبیه سطح اوله

  • سحر می‌گه:

   دوست عزیز کی به شما خبر دادن قبول شدین و چه دشته ای هستید؟

  • ** می‌گه:

   نه واقعا.ما هم اگر شاغل بودیم هوس دکتری نمیکردیم.جدا

   • مهندس مکانیک می‌گه:

    دوست عزیز هدفتون رو مشخص کنید، اگر بسیار به ارتقای علمی می اندیشید و حتما علاقه به ادامه تحصیل اون هم برای تحقیق و پژوهش دارید که خب برید و دکتری بخونید؛ اما من فکر میکنم که علاقه بسیار شدید برای علم ندارید(نه اینکه کلا ندارید بلکه مثل بیشتر دوستان تا حد متوسط علاقه مندید نه خیلی شدید) که در این صورت از نظر من خصوصا اگر از کارتان راضی هستید و درآمد قابل قبولی هم دارید به هیچ وجه شغلتان را از دست ندهید؛ مگر مطمئن باشید که با ادامه تحصیل شغل بهتری نصیبتان میشود یا موقعیت بهتری خواهید داشت؛ اما اگر بتوانید هردو را با هم هندل کنید که عالی میشود؛
    در کل بهتره کارتان را داشته باشید و دکتری هم جای نزدیک به کارتان مشغول شوید
    موفق باشید

 25. sanaz می‌گه:

  دوستان از دانشکده مهندسی برق – گروه مهندسی پزشکی دانشگاه های علم و صنعت و یا خواجه نصیر با کسی تماس گرفتند؟خبری شده است؟

  دوستان از برق چه طور؟

  • .... می‌گه:

   برق به همه قبولیا زنگ زده خواجه نصیر گروه مهندسی پزشکی هم جز دانشکده برق ی تماس با تحصیلات تکمیلی برق بگیرید باز بپرسید.

 26. محمد. جغرافیا و برنامه ریزی شهری می‌گه:

  سلام. بیزحمت هم رشته ای های ما هم یکم فعال باشن.
  اگه به کسی از دانشگاهی زنگ زدن یا تعهد گرفتن بیزحمت اطلاع رسانی کنید تا یکم از سر درگمی و نگرانی خلاص بشیم

 27. آزاده می‌گه:

  دوستان از دانشگاه فردوسی مشهد با کسی تماس گرفتن؟؟ کسی از نتایج مشهد خبری نداره؟

 28. مریم می‌گه:

  سلام از زنجان مراغه رازی کردستان ومدنی ریاضی محض ایا به کسی زنگ زدن ….لطفا جواب بدین

 29. zahra می‌گه:

  سلام من رفتم یه دانشگاهی تعهد دادم یعنی قبولی من در اون دانشگاه باطله ؟

  • مهندس مکانیک می‌گه:

   نه دوست عزیز فقط تعهدتون لغوه، و اگر خواستید در همین دانشگاه تحصیل کنید در بازه زمانی قانونی برید و تعهد بدید اما اگر جای بهتری قبول شدید میتونید برید اونجا و تعهد بدید.

 30. منتظر می‌گه:

  تعهد دادن پولیه آیا؟؟؟
  دانشگاه ها مثل فرایند مصاحبه برای گرفتن تعهد هم پولی میگیرن از دانسجو؟
  نتایج دانشگاه شهید بهشتی و تهران کی اعلام میشه؟
  مردیم بابا. یک ماه دیگه الافی و صبر. خستمون کردن امسال. اه

 31. لاله می‌گه:

  دانشگاهى که بهم زنگ زدن اطلاعیه داده دوم تا آخر مرداد تعطیله.پس چطور میخوان تعهد بگیرن ازمون؟

 32. B.s می‌گه:

  امسال معلوم هست چه خبره??? من تعهد دادام،اگر نمی دادیم که اسم مون حذف می کردن، ،،کلی پول بلیط دادام ابن چند وقته،،،،

 33. وحید می‌گه:

  امیرکبیر خوابگاهاش چطوره؟ به دکتری ها اتاق چندنفره میده؟ خوابگاه متاهلیش چطوره؟ از لحاظ کیفیت و متراژ؟ هزینش چقدره؟ آدرس خوابگاهاش کجاست؟

  • سیمین می‌گه:

   میخوای تو امیر کبیر خونه بخری؟ البته ببخشید فقط شوخی بود خواستم حال و هوامون عوض بشه.مبارکه قبول شدین.آره واقعا خوابگاهم مهمه

 34. متین می‌گه:

  من ۲۰۰ هزار تومن برای تعهد خرج کردم. یعنی باطل شده!!؟؟

 35. دانشجو می‌گه:

  سلام. آیا بچه های استعداد درخشان هم باید تعهد بدهند؟ دانشگاه علامه فقط اسامی را در سایت زده است و نامی از تعهد برای استعداد درخشان نبرده است.

 36. هستی می‌گه:

  دوستان شهرسازی کجایید آیا از مدرس باهاتون تماس گرفتن؟

 37. سوران می‌گه:

  دوستان از دانشگاه ارومیه با کسی تماس گرفتن؟

 38. دکتر می‌گه:

  من نمی دانم چرا یه سری از دوستان این قدر نگران تعهد زودتر از موعد هستند. اگر تو این فاصله جای بهتری قبول شدید می تونید برید و تعهد تون را پس بگیرید و به جای بهتر تعهد بدید. مهم این هست که در نهایت به یک جا تعهد بدید و یک دانشگاه اسم شما در پرتال سنجش وارد کند.

  • مهسا می‌گه:

   خب شما مطمئنید تعهد محضری رو میشه پس گرفت؟
   ضمنا این تعهد زودهنگام به ضرر بچه های ذخیره میشه….توی رشته من مدرس ۳ نفر میخواست و من نفر چهارمم،اگر مدرس تعهد زود هنگام نمیگرفت شاید بپه هایی که تعهد دادن جای بهتری قبول میشدن و منم میتونستم شانسی داشته باشم.

   • شیمیست می‌گه:

    دقیقا شبیه شرایط منو دارید… :-(
    اما فکر کنم مدرسو از دست دادیم… محضری رو نمیشه پس گرفت

    • ن ن می‌گه:

     مدرس خوبه دیگه. بهتر از اونجا کجا میخواهید برید

     • سیما می‌گه:

      خوب ذخیره اول مدرسم…و میدونم نفرات بالاتر من دوتاشون رو به زبونی گفتن تهران قبولید…اما ترسیدن مبادا تهران بزنه زیرش، با هزاار اکراه و ناراحتی به مدرس تعهد دادن. جفتشون.الان اگر تهران اعلام کرده بود، ما هم باتکلیف نبودیم… :-(

   • محمد می‌گه:

    سلام امیدوارم هستم دانشگاه مد نظرتون قبول بشین، تربیت مدرس به من زنگ زد، اما شما از کجا میدونید که ذخیره این، من از کما مطمئن شم اصلی هستم؟

   • IT می‌گه:

    رشته اتون چیه؟
    اگر IT هستین خبر خوب بدم…

 39. و. می‌گه:

  سلام دوستان؛ شب های قدره در حق هم دعا کنید.
  التماس دعا

 40. از پژوهشگله کی خبر داره؟کسی قبول شده

 41. کاوه می‌گه:

  تنها کاری که سازمان سنجش میتونه در این مورد انجام بده اینه که یه فرم خاص با مهر خاص بصورت محرمانه تهیه کنه و اونو در بازه زمانی مد نطر در اختیار دانشگاهها قرار بده و اونو بعد از تکمیل ازشون پس بگیره.اینجور دانشگاهها نمیتونن حق داوطلبو ضایع کنن و زودتر از موعد شروع به تکمیل فرم ها کنن.

  • برق قدرت می‌گه:

   نظرت درسته اما به نظر من حتی اگه تعهد در زمان تعیین شده هم باشه باز دردی رو دوا نمی کنه. نفراتی که چند جا قبول میشن وقتی یک جارو انتخاب می کنن پر کردن اون جاهای خالی کاملا شانسی میشه

   • مهندسی برق کنترل به برق قدرت می‌گه:

    دوست عزیز اون دوست شما که گفتین شریف و تهران مصاحبه رفته ایا فقط اون دوتارو رفته؟ خبر نداره قبول شده اونارو یانه، باور کن از درگیری ذهنی خسته شدم

    • سامان می‌گه:

     اگر وضعیتش نهایی شده باشه حتما خودش به استاد و دانشگاه بعدی اطلاع میده و نفر بعدی جایگزین میشه نیازی به پیگیری شما و تماس مستقیم شما با ایشون نیست

    • .... می‌گه:

     منم کنترلیم والا به تهران زنگ زدم گفتم وضعیت من چه جوریه گفت نفر چهارمی اگفتم پس ذخیره حساب میشم گفت نه اسم اون دو نفر فرستاده شده بقیه ردن. برای همین فکر میکنم حتما قبولی ها میدونن ی جوری.

 42. شهرام می‌گه:

  من تعهد محضری به تربیت مدرس دادم
  ۲۴ هزار تومن هم خرج برداشت

  • علی می‌گه:

   من هم همین کار ور کردم … خواهش می کنم شما هم از تربیت مدرس پیگیری کنی ببینی اعتبار هنوز پابرجاست یا نه ….؟؟؟

   من هم پیگیری می کنم.که اگر نیازی به تعهد جدید باشه بدیم.

  • م. می‌گه:

   منظور از تعهد محضری چیست یعنی خودتون دانشگاه نرفتید حضوری تعهد بدید و محضری کردین و پست کردین براشون!!!!!!

 43. مهران می‌گه:

  خب همه الان دارن فرم جدید تعهد میگیرن. تاریخ هم مرداد میزنن

 44. دکتر جون می‌گه:

  سلام به نظرمن راه حل این است که سازمان سنجش فرم را تغییر دهد و فرم جدید را در اختیار دانشگاه ها قرار ندهد مگر در بازه ی زمانی مذکور

 45. فرم جدید اخذ تعهد می‌گه:

  بابا دانشگاه ها هنوزم دارن زنگ میزن و تعهد میگرن. مقصر خود سنجش بود که فرم رو الان در اختیار دانشگاه ها گذاشته. اگه سنجش راس میگه چرافرم رو از ۲ تا ۱۱ مرداد در اختیار دانگاه ها قرار نمیده؟

  معلومه تو یه کاسه س

 46. انتظار می‌گه:

  هیچی توی دستت نیست. دانشگاه ها دارن کار خودشونو می کنند

درج نظر