مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

ابلاغ بخشنامه سازمان سنجش در خصوص لزوم رعایت آیین‌نامه دکتری 95 از سوی دانشگاه‌ها

سازمان سنجش با صدور بخشنامه ای بر استفاده از فرم یکسـان و زمان هماهنگ اخذ تعهد پذیرفته شدگـان تأکید کـرده است.

به گزارش پی اچ دی تست، در بخش نامه ابلاغی سازمان سنجش آموزش کشور آمده است:

پیرو نامه شماره 10708/21 مورخ 30/2/1395 درخصوص نحوه گزینش و اخذ تعهد از داوطلبانی که در مراحل ارزیابی تخصصی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال 1395 شرکت نموده اند و واجد شرایط تحصیل می باشند، نظر آن موسسه آموزشی را به نکات زیر جلب می نماید:

 1. کلیه قوانین، مقررات و سهمیه های مصوب مراجع قانونی (مجلس شورای اسلامی، شورای انقلاب فرهنگی) در تمامی مراحل ارزیابی تخصصی می بایست توسط آن دانشگاه رعایت شود.
 2. امتیازات مربوط به سهمیه های مربوط به رزمندگان و ایثارگران می بایست مطابق با ضوابط (مندرج در شیوه نامه اجرایی و همچنین دفترچه های آزمون فوق الذکر) درخصوص معرفی شدگان ذینفع کنترل و اعمال گردد.
 3. کلیه داوطلبانی که در زمان ثبت نام بند مربوط به استفاده از سهمیه مربی را علامتگذاری نموده اند و با استفاده از این امتیاز در ردیف معرفی شدگان قرار گرفته اند، لازم است مدرکی را که بیان کننده مربی “رسمی – قطعی” و یا “رسمی – آزمایشی” دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم باشند را ارائه نمایند و گزینش آنها هم می بایست مطابق ضوابط مربوط (شیوه نامه و دفترچه های آزمون) صورت گیرد.
 4. تطابق رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی داوطلب، لازم است براساس دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون (دفترچه شماره 1) بررسی و کنترل گردد.
 5. کلیه داوطلبان واجد شرایط علمی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد می باشند، لازم است حداکثر تا تاریخ 1395/6/31 فارغ التحصیل شوند. ضمناً معدل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داوطلبان می بایست دقیقاً مطابق با اظهارات داوطلبان در فایل ارسالی بررسی و کنترل گردد.
 6. از آن جا که تعیین تکلیف داوطلبان واجد شرایط علمی متقاضی بورس اعزام به خارج زمان بر خواهد بود لذا چنان چه داوطلبی علاوه بر دوره های “بورس اعزام به خارج” در سایر دوره های آن دانشگاه یا موسسه آموزش عالی اعم از روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و یا پردیس خودگردان هم معرفی شده است و دارای شرایط علمی لازم از نظر آن دانشگاه می باشد، لازم است مشخصات وی هم برای دوره بورس اعزام به خارج (کد رشته محل مربوط) و هم در یکی از سایر دوره های دیگر به این سازمان اعلام گردد.

در پایان به پیوست فرم اخذ تعهد ازاین دسته از داوطلبان ارسال می گردد که لازم است به منظور یکسان سازی و هماهنگی بیشتر منحصراً از این فرم استفاده گردد. ضمنا زمان اخذ تعهد از داوطلبان و فعال شدن پرتال برای اعلام نتیجه و ارسال مشخصات پذیرفتگان مشروط به شرح جدول زیر می باشد .

موضوع

از تاریخ

تا تاریخ

بازه زمانی اخذ تعهد از پذیرفتگان مشروط

1395/5/2

1395/5/11

بازه زمانی فعال شدن پرتال برای اعلام اسامی پذیرفتگان مشروط

1395/5/12

1395/5/20

بازه زمانی اخذ تعهد از پذیرفتگان ذخیره

1395/5/23

1395/5/28

تذکرات و نکات مهم:

 1. نظر به این که تغییر رشته، تغییر گرایش و انتقال دانشجویان در مقطع دکتری امکان پذیر نبوده، لذا به داوطلبان تأکید می گردد درخصوص مراجعه به دانشگاه ها برای درخواست و انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را بعمل آورند.
 2. به داوطلبان توصیه می گردد قبل از اقدام به انتخاب رشته های تحصیلی در اینترنت، کد رشته محل های انتخابی خود را به ترتیب علاقه در فرم نمونه مندرج در صفحه 92 این دفترچه درج و سپس به پایگاه اینترنتی این سازمان مراجعه تا در مدت زمان کوتاه تر (برای داوطلبان به هنگام انتخاب رشته در اینترنت محدودیت زمانی وجود دارد) و خطای کمتری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود اقدام نمایند.
 3. به استناد نامه شماره 7414/21/2 مورخ 24/1/94 دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی «Ph.D» باتوجه به محدودیت ظرفیت پذیرش در این آزمون، مجاز به شرکت مجدد در آزمون ورودی دوره دکتری نمی باشند.
 4. نظر به این که پذیرش نهایی براساس نمره مرحله ارزیابی تخصصی و نتیجه بررسی صلاحیت های عمومی صورت می گیرد، لذا آن دسته از داوطلبانی که براساس حدنصاب تعیین شده دانشگاه ها و موسسات به آن دانشگاه ها مراجعه نموده و پس از مرحله ارزیابی تخصصی، واجد شرایط هریک از دانشگاه ها و موسسات قرار می گیرند، لازم است از تاریخ 95/5/12 لغایت 95/5/28 برای انجام بررسی صلاحیت های عمومی، نسبت به واریز مبلغ 290/000 (دویست و نود هزار) ریال از طریق پرداخت الکترونیک در سایت سازمان عمل نموده و سپس نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت های عمومی مندرج در سایت اطلاع رسانی این سازمان اقدام و آن را از طریق سیستم اینترنتی به سازمان ارسال و کد پیگیری مربوط را دریافت نمایند. بدیهی است داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مراحل گزینش نهایی حذف خواهند شد.
 5. مطابق ضوابط، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دکتری «Ph.D» سال 1394 (اعم از پذیرش شهریور ماه یا مرحله تکمیل ظرفیت)، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1395 نبوده اند.
 6. مطابق ضوابط، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دکتری «Ph.D» سال 1395، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1396 نخواهد بود. لذا به داوطلبان توصیه می شود در انتخاب رشته و مراجعه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را بعمل آورند.
 7. دانشجویان اخراجی، انصرافی، ترک تحصیل تا پایان خدمت دوره ضرورت مجاز به شرکت در آزمون و تحصیل در دانشگاه نمی باشند. سقف سنوات تحصیلی دوره دکتری، حداکثر 5 سال می باشد و دانشجویانی که طی این مدت موفق به اتمام تحصیل نشوند، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد.
 8. دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره دکتری مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند و دانشجویان مرد در صورت انصراف از تحصیل در دانشگاه، چهار ماه فرصت دارند برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت، خود را به وظیفه عمومی معرفی نمایند.
 9. سربازان در حال انجام خدمت، مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نیستند و در صورت قبولی در دانشگاه و نداشتن غیبت، برای برخورداری از معافیت تحصیلی، از خدمت ترخیص خواهند شد.
 10. مشمولان غایب به هیچ وجه حق شرکت در این آزمون را نداشته و در صورت شرکت و قبولی، مجوز تحصیل برای آنان صادر نخواهد شد و دانشگاه ها نیز مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.
 11. هرموقع مشخص شود که داوطلب، حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نمی باشد، در هر مرحله ای از آزمون (ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و …) محروم خواهد شد.
 12. از کلیه پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های دوره های غیرروزانه شامل: دوره های نوبت دوم، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، شهریه اخذ خواهد شد. داوطلبان جهت اطلاع از میزان شهریه دوره های مختلف به پایگاه های اطلاع رسانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی موردنظر مراجعه نمایند.

pdf1CE0.pdf

pdf1CE0.pdf

pdf1CE0.pdf

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. فاطمه گفت:

  به منظور تحقق اهداف مصرح در برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور، از جمله بند «و» ماده 15 دالّ بر استقرار «نظام جامع نظارت، ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه های کشور»، طرح سطح بندی و رتبه بندی دانشگاه های دولتی کشور از خردادماه 1394 در قالب یک پروژه مطالعاتی معتبر و با مشارکت خبرگان و متخصصان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور آغاز شد. اكنون پس از یک سال بررسي كارشناسي دقيق، نتايج مرحله نخست آن كه مشتمل بر سطح بندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي دولتی و حاصل تجزیه و تحلیل اطلاعات معتبر جمع آوری شده حول معیارها و شاخص های تعریف شده از قریب به 70 دانشگاه و موسسه آموزش عالي دولتی مي باشد ، به شرح زير و در دو دسته جامع و تخصصي اعلام مي شود:

  نتايج سطح بندي

  الف: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي جامع (به ترتيب الفبا)

  سطح 1-شامل : اصفهان ، تبريز ، تربيت مدرس ، تهران ،شهيد بهشتي ، شیراز ، فردوسي مشهد

  سطح 2 – شامل : اروميه ، الزهرا (س) ، بوعلي‌سينا ، بيرجند ، خوارزمي ، رازي ، زنجان ، سيستان و بلوچستان ، شهيد چمران اهواز ، شهيد باهنر كرمان ، كاشان ، گيلان ، يزد

  سطح 3 – شامل : اراك ، ايلام ، بجنورد ، بين المللي امام خميني (ره) ، حكيم سبزواري ، خليج فارس ، دامغان ، زابل ، شهركرد ، شهيد مدني ، قم ، ولي‌عصر (عج) رفسنجان ، كردستان ، گلستان ، لرستان ، هرمزگان ، ياسوج

  سطح 4 – شامل: آيت‌الله حائري ميبد ، بزرگمهر قائنات ، تربت حيدريه ، حضرت معصومه(س) ، سلمان فارسي كازرون ، سيدجمال الدين اسدآبادي ، كوثر بجنورد ، ملاير ، نهاوند ، نيشابور

  ب: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي تخصصي (به ترتيب الفبا)

  سطح 1 – شامل : صنعتي اصفهان ، صنعتي امير كبير ، صنعتي شريف ، علامه طباطبائي ، علم و صنعت ايران

  سطح 2 – شامل : صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي ، علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان ، صنعتي بابل ، صنعتي سهند تبريز ، هنر

  سطح 3 – شامل : تحصيلات تكميلي صنعتي و فنّاوري پيشرفته ، صنعتي جندي‌شاپور ، هنر اسلامي تبريز ، هنر اصفهان

  سطح 4 – شامل : صنعتي قم ، صنعتي كرمانشاه ، فنّاوري‌هاي نوين قوچان ، هنر شيراز

 2. پریسان گفت:

  چرا دانشگاهها نتایج رو اعلام نمیکنن. از کجا بدونم زنگ زدن و دیگه مناظر نباشم.

 3. فرجام گفت:

  سلام
  به در تکاپوی دکترا:
  شما ذخیره چندمین و کدوم گرایش مدیریت لرستان؟؟؟

 4. در تکاپوی دکتری گفت:

  اینجا کیا هستن که مدیریت دانشگاه لرستان رو آوردن و بهشون زنگ زدن از طرف دانشگاه و می‌خوان نرن لرستان رو؟ لطفا اگر اطلاع‌رسانی کنین ممنون میشم چون برای ذخیره‌ها جای بسی امیدواریه.

 5. ناصر گفت:

  سلام
  از دانشگاه باهنر کرمان و زاهدان رشته عمران سازه تا حالا با کسی تماس نگرفتن؟لطفا اگه با کسی تماس گرفته شده بگین ممنون

 6. فرهاد به عشق دکترا گفت:

  با سلام مجدد
  منظورتان این است که مراجعه حضوری به دانشگاه کنم، و انصراف دهم؟ اگر تا مرداد که گفتید اسم من را دادن به سنجش، چه کنم؟آیا باید خسارت مالی هم دهم؟ خیلی خیلی ممنون

  • o.o گفت:

   با سلام، بله باید حضوری درخواست کتبی بدین، اسامی رو باید بر اساس تاریخی که سنجش گفته و پرتالش باز میشه و تو مرداده وارد کنن و تا اون موقع هم نتایج همه دانشگاه ها باید مشحص شده باشه

 7. سوال دارم شدید گفت:

  با سلام خدمت دوستان
  اگر یک نفر که تنها در یک دانشگاه در مصاحبه پذیرفته شده باشه و تعهد نده اونوقت از کنکور سال بعد محروم میشه؟

 8. فرهاد گفت:

  سلام
  اگر کسی این فرم اخذ تعهد برای پذیرفته شدگان مشروط را برای یک دانشگاه پر کند، برای دانشگاهی دیگر نمی تواند برود؟ حتی اگر از دانشگاه که اول بار تعهد داده، انصراف دهد
  تو رو خدا، کسانی می دونن، یک راهنمایی بفرمایند، ممنون یک دنیا

 9. علوم دامی گفت:

  سلام. از بچه های علوم دامی-تغذیه دام کسی هست که از دانشگاه رازی کرمانشاه بهش زنگ زده باشه برا دادن تعهد؟؟؟ از دانشگاه بیرجند- کردستان و ایلام چطور؟؟؟؟؟

 10. ناهید الکترونیک گفت:

  سلام دوستان. به نظر شما پردیس علم و صنعت بهتره یا شبانه شهید رجایی. لطفا کمکم کنید نمیتونم انتخاب کنم. ممنون از همه عزیزان

 11. مهسا به اقا شهرام گفت:

  شما چه رشته ای بودین که تعهد دادین تربیت مدرس؟ اخه مگر سنجش نگفته بود اونایی که الان تعهد بدن تا قبل از مرداد باطل است؟

  • شهرام گفت:

   ژنتیک و اصلاح نژاد – علوم دامی
   دانشگاه گفت اگه تعهد ندی ، قبولیت حذف میشه..
   تعهد محضری دادم

   • مهسا به اقا شهرام گفت:

    انتخاب اولتون تربیت مدرس بود؟
    گفتند تا کی فرصت دارین تعهد بدین؟
    نگفتین بهشون خلاف قانون و سنجشه….

    • شهرام گفت:

     من رتبه کنکورم یک بود
     اولویت اولم تربیت مدرس بود
     به من گفتن تا چهارشنبه ، به دوستم گفتن شنبه
     شما زنگ بزنید ، ببینید قبول شدید یا نه

     • مهسا به اقا شهرام گفت:

      به من سه شنبه زنگ زدن گفتن تا شنبه فرصت دارین، شما چرا تربیت مدرس را انتخاب کردین واقعا؟من هم شیراز و هم تربیت مدرس قبول شدم، ساکن شیرازم، بنظرتون کدام را برم؟ فرم تعهد را حضوری یا با پست فرستادین؟

     • مهسا به اقا شهرام گفت:

      تو فرم تعهدتون نوشته بودن که اگر از اینجا انصراف بدین تربیت مدرس حق حذف شما را از تمام کد رشته ها داره؟ پس یعنی اگر تعهد بدیم بعد تا قبل مرداد بخایم انصراف بدیم از تعهد یک دانشگاه دیگه بخایم بریم نمیشه؟

  • شهرام گفت:

   به نظر من تربیت مدرس خوبه ، امکانت و پول زیاد داره
   برای دکتری بهتره از دانشگاههای دیگه (کشاورزی)

 12. در تکاپوی دکتری به الهام خانم گفت:

  شما که اومدین لرستان برای مصاحبه دکترای مدیریت، چه گرایشی قبول شدین؟ چون منم اونجا بودم و فکر کنم جزء ذخیره​ها هستم. چون با من تماس نگرفتن.

 13. mahsa گفت:

  سلام دوستان مثلا تربیت مدرس که گفتن تا شنبه باید تعهد بدی
  اگر ندیم واقعا اسممون را حذف میکنند؟
  کسی تعهد داده؟
  پس اونی که سنجش گفته باید دانشگاه ها مرداد تعهد بگیرن چیه؟

 14. پریسان گفت:

  تهران چرا نتایج رو اعلام نمیکنی تو این ماه رمضونی بیا ثوابی کن خیال این همه داوطلب منتظر رو اسوده کن. لطف کن منت سرمون بزار زودتر اعلام کن. قبلا از لطف شما سپاسگزارم.

 15. عمران به آقا میلاد گفت:

  دانشگاه رازی برا چه گرایشی تماس گرفتن؟ شما گرایش تون چیه؟

 16. حجت گفت:

  دوستانی که میگفتن اخر این هفته نتایج اعلام میشه
  پس نتایج دانشگاه شیراز چی شد؟

  واقعا دیگه خسته شدیم

 17. بهار گفت:

  با سلام
  از دوستان کسی هستن از نتایج دانشگاه حکیم سبزواری در رشته ژئومرفولوژی باخبر باشند یا باهاشون تماس گرفته باشند؟

 18. موادی گفت:

  حالا یکی مثل من که ذخیره اعلام شده باز باید چهل روز استرس داشته باشه که چی میشه؟ نفر اول ثبت نام میکنه نمیکنه

 19. موادی گفت:

  امیرکبیر نتایج رو زده ولی در رابطه با تعهد مطابق سنجش عمل کرده یعنی قبولی های قطعی باید در بازه دهه اول مرداد تعهد بدن و اگر اونها نیومدن از ذخیره ها تعهد میگیرن

 20. mahsa گفت:

  سلام دوستان
  کسی از دانشگاه تربیت مدرس بهش زنگ زدن و تعهد گرفتن ازش؟
  دانشگاه تربیت مدرس به من زنگ زدن گفتند اگر تا شنبه تعهد محضری ندی اسمتو حذف میکنیم.
  من هنوز تصمیم نگرفتم
  لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟
  اخه مگه سنجش نگفته که قبل از مرداد تعهد نباید بگیرن و باطل است؟ پس الان این تعهد چیه؟ که میگن اگر ندین اسمتون حذف میشه؟
  لطفا کسی اگر تعهد محضری داده بگه ، راهنمایی کنید لطفا
  ممنون

  • بهار- اقتصاد گفت:

   چه رشته ای هستید؟

  • شهرام گفت:

   من تعهد دادم ، اگه ندی حذف میشی
   بعد تعهد ، دانشگاه تربیت مدرس اسمت را میفرسته سازمان سنجش
   وگرنه از پذیرفته شده ها حذف میشی

  • phd گفت:

   من برای دانشگاه صنعتی اصفهان تعهد دادم ولی تاریخ نزدیم و اینا تو همان بازه زمانی مرداد اسامی رو میدن سنجش و گفتن اگه جای دیگه قبول شین میتونین درخواست کتبی برای انصراف بدین و برین یه دانشگاه دیگه تعهد بدین

 21. فرجام گفت:

  به پیام
  سلام شما چه گرایشی بعنوان ذخیره دوم معرفی شدید؟

 22. موادی گفت:

  سلام به همه دوستان. امیرکبیر نتایج رو گذاشته اما من هر کاری میکنم باز نمیشه. کسی تونسته باز کنه باید از همون درگاه ثبت نام و رمز و گذرواژه ثبت نام وارد بشیم

  • mahsa گفت:

   نفر چندم ذخیره هستین؟
   نگفتن تا کی فرصت دارین تعهد بدین؟
   از کسی خبر ندارین تربیت مدرس تعهد داده باشه؟

 23. اصلاح 14719 گفت:

  ببخشید بچه ها کسی هست که از دانشگاه شیراز بهش زنگ زده باشن؟؟؟؟ تو رو خدا اگه کسی هست بگه….مردم از استرس:'(

  • سمير گفت:

   نه زنك نميزنن تازه قرار بود اين هفته روي سايت بگذارن ولي انگار اوايل مرداد ميخوان اعلام كننن!!!!مگه ميشه؟!!

  • o.o گفت:

   اعلام رسمی نکردن ولی به دانشجوهای خودشون محرمانه گفتن که قبول شدن!!!!!!!!!!!!

   • اصلاح 14719 گفت:

    شما مطمئن هستید؟یعنی خود اساتید به بچه ها گفتن قبولید؟؟؟؟؟، مگه میشه ؟؟؟؟ شما خودتون دانشجوی شیراز هستید؟؟؟؟؟

    • o.o گفت:

     نه من دانشجوی شیراز نیستم ولی برای مصاحبه استعداد که رفته بودم دیدم نتایج با کنکورمشخصه و به دانشجوهای خودشون اعلام کردند.

     • o.o گفت:

      بله، اساتید محترم گفتن و حتی به من گفتن که جزو قبولیای با کنکور نیستم ولی دانشگاه رسمی اعلام نکرده

 24. علم اطلاعات گفت:

  به جای این کارا برای تعهد.
  سازمان سنجش از همه بخواد اولویت هاشون رو اعلام کنن از طریق سایت. بعد از دانشگاه هم بخواد لیست دانشجوهای اصلی و ذخیره رو براش ارسال کنن.
  به همین راحتی دیگه لازم نیست به همه زنگ بزنن و تعهد بگیرن

 25. به amin گفت:

  سلام امین جان. لطفا بگین کدوم رشته؟

 26. هدی گفت:

  بچه ها از دانشگاه خلیج فارس بوشهر با کسی تماس گرفته اند؟

 27. صنایع گفت:

  بچه ها از دانشگاه امام حسین به کسی زنگ زدن؟ کسی چیزی میدونه

 28. ادبیات عرب گفت:

  بچه ها از دانشگاه کاشان به کسی زنگ زدن؟ کسی چیزی میدونه

 29. ادبیات عرب گفت:

  بچه ها از دانشگاه کاشان به کسی زنگ زدن؟

 30. ساناز گفت:

  سلام بچه ها شیمی حاصلخیزی خاک زنجان، کسی خبر داره که با قبولیا تماس گرفتن یا نه!؟

  • احسان گفت:

   سلام…نتایجشون مشخصه و اگه از مدیر گروه بپرسین بهتون میگن که قبول شدین یا رد. شما از دانشگاه مشهد خبری ندارین که آیا به کسی زنگ زدن یا خیر؟ یا نتایجشون مشخصه یا خیر؟

 31. سحر گفت:

  سلام از دانشگاه گیلان با کسی تماس گرفتند؟ لطفا جواب بدین ممنون.

 32. ب گفت:

  استعداد درخشان دانشگاه اصفهان به قبولی ها زنگ زده

 33. سلام گفت:

  دوستان ممنون میشم نظرتونو بگین و منو راهنمایی کنید.
  فرض کنید دانشگاه اصلی من الف هست ، من در دو مصاحبه دانشگاه الف و ب شرکت کردم، دانشگاه الف بهم گفت احتمال قبولی شما کمه، بنابراین من به استادی که از دانشگاه ب مایل بود باهام کار کنه جواب مثبت دادم و گفتم اسممو رد کنه. اونم ازم قول گرفت که حتما میام ولی تعهدی در کار نبود. حالا دانشگاه الف که خیلی دوستش دارم بهم گفته قبول شدم. حالا با چه رو و با چه زبونی به استاد ب بگم نمیخوام بیام؟؟ راهنماییم کنید شما بودین چه میکردین

  • سلما گفت:

   من بودم دومی رو انتخاب میکردم چون از اول منو قبول کردن.

  • ** گفت:

   اگر الف بالاتره
   برو کلی معذرت خواهی کن از استاد ب
   آینده ات رو سر یه تعارف خراب نکن. محترمانه و مظلومانه معذرت خواهی کن 🙂
   نفر بعد از شما رو بر میدارن

  • سیاوش گفت:

   سلام قطعا اون استاد محترم شرایط شما رو درک خواهد کرد خیلی محترمانه بهشون اعلام کنید بهتره تا اصلا نگید ایشون هم درک میکنن و یه دانشجو دیگه انتخاب میکنن. من پارسال دانشجو ارشد بودم مقاله نوشتم استادم نظرشون این بود که اسم خودشون اول باشه خیلی محترمانه که ناراحت نشن گفتم من سال بعد باید برم مصاحبه های دکتری اسم من اول باشه برام امتیاز بیشتری داره قبول کردن و در نوشتن بقیه مقالات هم خیلی به من کمک کردن.قطعا اساتید متوجه موقعیت شما هستن.ولی اگه نگید بهشون صحیح نیست بنظرم.انشاالله که موفق باشید

 34. اعتراض به حذف اعتبار دو ساله گفت:

  تقريبا همه قبول شده ها خبردار شدن، اين وسط حق مايي كه با رتبه تك رقمي به خاطر پذيرش سليقه اي دانشگاها قبول نشديم ضايع شد، حداقل آيين نامه امسال رو درست اجرا كنن و رتبه هاي ما سال بعد هم اعتبار داشته باشه، چندسال بايد كنكور بديم و ثابت كنيم اطلاعاتمون بالاست؟

 35. حسام تحقیقات گفت:

  تو این گیر و دار زازله از سر ما دست برنمیداره. از صبح چند بار چرخیدیم. ولی هنوز زنده ایم شکر خدا

 36. پیام گفت:

  بچه ها من زنگ زدم لرستان گفتن‌ذخیره دومی؟به نظرتون شانسی دارم

 37. گیاه پزشکی گفت:

  ار تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان باهام تماس گرفتند گفتند قبول شدی 2 مرداد بیا تعهد بده……

 38. درخواست اعلام نتایج توسط دانشگاه تهران گفت:

  دوستان بیاین نگ بزنیم و از دانشگاه تهران بخوایم نتایجو بگه
  بقیه دانشگاه ها مثل تربیت مدرس و صنعتی اصفهان زنگ میزنند و دارند میگند بیاین تعهد بدین

 39. @ گفت:

  دوستان برای کسی از طرف دانشگاه امیرکبیر پیام اومده؟؟؟؟

 40. مشاوره 95 گفت:

  دوستان عزیز رشته مشاوره ایا تاکنون غیر از دانشگاه علامه که نتایجش رو اعلام کرده بود از دانشگاه های دیگر تماسی دال بر اعلام قبول شدگان داشتید اردبیل الزهرا فردوسی چمران اهواز خوارزمی هرمزگان … اگر تماسی داشتید بگید عزیزان حداقل تکلیف مشخص میشه که ما اماده شیم برا سال بعد

  • سیاوش گفت:

   خوارزمی که زودی زنگ زدن به ما. البته من رشتم مشاوره نیست ولی فک کنم همه رشته ها رو زنگ زدن

  • amin گفت:

   درود، اردبیل و خوارزمی تماس گرفتن، میتونین تماس بگیرن ون تیجه رو جویا بشین

   • سوال گفت:

    با سلام، شما مطمئن هستید اردبیل برای شبانه و روزانه با پذیرفته شدگان تماس گرفته؟ یعنی اگه با کسی تماس نگرفته جز قبولی ها نیست؟

 41. مشاوره گفت:

  دوستان عزیز رشته مشاوره ایا تاکنون غیر از دانشگاه علامه که نتایجش رو اعلام کرده بود از دانشگاه های دیگر تماسی دال بر اعلام قبول شدگان داشتید اردبیل الزهرا فردوسی چمران اهواز خوارزمی هرمزگان … اگر تماسی داشتید بگید عزیزان حداقل تکلیف مشخص میشه که ما اماده شیم برا سال بعد

 42. گفت:

  دوستان پذیرش مشروط یعنی شما در اون دانشگاه پذیرفته شده اصلی هستید و اگر تعهد بدید و توسط سازان سنجش صلاحیت عمومی تون تایید بشه پذیرفته نهایی خواهید بود و ان شاالله مهر ماه دانشجوی دکتری خواهید بود
  فرم صلاحیت عمومی هم برای گزینش هستش از نظر مسائل سیاسی و اخلاقی باید گزینش بشیم

 43. ع گفت:

  یاسوج واسه زندگی کردن راحت تره
  بیرجند که از همه جا دورتره

 44. علی گفت:

  سلام
  دوستان خواهش میکنم التماس میکنم موثق حرف بزنید و بچه ها را دچار استرس نکنید.
  من دانشگاه یزد همین الان زنگ زدم با رییس تحصیلات تکمیلی هم حرف زدم. گفتند دو هفته دیگه به پذیرفته شده ها جهت اخذ تعهد تماس میگیرند.
  دیروز چند نفری میگفتند به ما زنگ زدند از دانشگاه یزد. آخه چرا الکی شایعه ایجاد میکنید.

 45. میلاد گفت:

  سلام. عمران دانشگاه رازی کرمانشاه با بنده تماس گرفتن. دوستان می تونن با تحصیلات تکمیلی نیز برای پرسیدن نتیجه تماس بگیرند.

 46. فلك راسخت بشكافيم ... گفت:

  سلام زياد استرس نداشته باشيد اگه دانشجوي همون دانشگاه وبومي نباشيد شانسي نداريم حتي اگه رتبه ي شما تك رقمي باشه چون استادي كه نمره مصاحبه شما رو واردليست مي كنه اگه دوست داشت كمترين نمره روبه شما مي ده وبه دانشجوي خودش بيشترين و اون طوري كه همه ي دوستان دركامنت هاشون مي گن همه چي فرماليته است …..البته شايد استثني هم باشه ولي اون رو هم خدا مي دونه نمي خوام موج منفي بدم ولي من به چشم خودم ليست نهايي دانشگاهي رو ديدم …همه ي دانشگاههاليست نهايشون اماده است فقط يهكمي شانس مي خواد كه بفهمي جز نفرات هستي يانه ؟؟؟؟

 47. پریسا گفت:

  برا بچه ها کدوم دانشگاههای زیر بهتر؟؟؟به ترتیب میگید؟؟ با دلیل
  1-بیرجند
  2- شهید مدنی
  3- یاسوج

  • علوم سیاسی گفت:

   سلام بستگی به موقعیت شما اولا داره و سپس شرایط شما در کل بستگی به خودت داره
   حتی رشته خودت نیز مختص به خودت هست

  • فردوسی مشهد گفت:

   بهتر و ول کن…
   بگو محل زندگیت کجاس…
   بعد تصمیم بگیر…چون درهرصورت سه تاشون توی رتبه بندی های پایین قرار دارند

  • پریسا گفت:

   من شیمی هستم . خب تجهیزات آزمایشگاهی مهم برا رشته ما که کارمون آرزمایشگاهی.یعنی نزدیکی راهو بسنجم؟؟

  • تارا گفت:

   من نميدونم شهيد مدني كجاست… فقط ياسوج نرو كه پشيمون ميشي.. باور كن حرفمو ..

  • ریاضی گفت:

   شهید مدنی دانشگاه حساب نکن یه بیابان هست میتونی سرچ کنی اونجا نرو که از زندگی پشیمون میشی من دوره لیسانس اونجا بودم

  • نادیا68 گفت:

   شهید مدنی خیلی بده بیرجند از اون بدتر. حالا باز بیرجند درسته که دانشگاهش خوب نیست و دورم هست اما حداقل مردم بامعرفتی داره ولی شهید مدنی همینم نداره. من کارشناسی بیرجند بودم ارشد شهید مدنی خبر دارم که میگم. شهید مدنی ترک زبان هستن و استاداشون با تعصب روی زبان شون باعث آزارت میشن باور کن

   • رضا گفت:

    پریسا خانم.یا برو شهید مدنی یا یاسوج. دوتاشون خوبن. کاری به موقعیتش نداشته باش. شهید مدنی مردم عالی داره. یاسوجم شهر خوب و اساتید قوی. هر کدومخواستی برو.

  • لیدا گفت:

   پریسا جان نزدیکی راه البته که بسیار مهمه. اما دانشگاه شهید مدنی بیشتر استاداشون واقعا بیشتر ترکی حرف میزنن گاهی یک ترم میگذره تا عادت کنی به این وضع و اینجوری بهت سخت میگذره. این مساله رم در نظر بگیر. خداییش خیلی مهمه