مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

ابلاغ بخشنامه سازمان سنجش در خصوص لزوم رعایت آیین‌نامه دکتری ۹۵ از سوی دانشگاه‌ها

سازمان سنجش با صدور بخشنامه ای بر استفاده از فرم یکسـان و زمان هماهنگ اخذ تعهد پذیرفته شدگـان تأکید کـرده است.

به گزارش پی اچ دی تست، در بخش نامه ابلاغی سازمان سنجش آموزش کشور آمده است:

پیرو نامه شماره ۱۰۷۰۸/۲۱ مورخ ۳۰/۲/۱۳۹۵ درخصوص نحوه گزینش و اخذ تعهد از داوطلبانی که در مراحل ارزیابی تخصصی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۳۹۵ شرکت نموده اند و واجد شرایط تحصیل می باشند، نظر آن موسسه آموزشی را به نکات زیر جلب می نماید:

 1. کلیه قوانین، مقررات و سهمیه های مصوب مراجع قانونی (مجلس شورای اسلامی، شورای انقلاب فرهنگی) در تمامی مراحل ارزیابی تخصصی می بایست توسط آن دانشگاه رعایت شود.
 2. امتیازات مربوط به سهمیه های مربوط به رزمندگان و ایثارگران می بایست مطابق با ضوابط (مندرج در شیوه نامه اجرایی و همچنین دفترچه های آزمون فوق الذکر) درخصوص معرفی شدگان ذینفع کنترل و اعمال گردد.
 3. کلیه داوطلبانی که در زمان ثبت نام بند مربوط به استفاده از سهمیه مربی را علامتگذاری نموده اند و با استفاده از این امتیاز در ردیف معرفی شدگان قرار گرفته اند، لازم است مدرکی را که بیان کننده مربی “رسمی – قطعی” و یا “رسمی – آزمایشی” دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم باشند را ارائه نمایند و گزینش آنها هم می بایست مطابق ضوابط مربوط (شیوه نامه و دفترچه های آزمون) صورت گیرد.
 4. تطابق رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی داوطلب، لازم است براساس دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون (دفترچه شماره ۱) بررسی و کنترل گردد.
 5. کلیه داوطلبان واجد شرایط علمی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد می باشند، لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۵/۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند. ضمناً معدل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داوطلبان می بایست دقیقاً مطابق با اظهارات داوطلبان در فایل ارسالی بررسی و کنترل گردد.
 6. از آن جا که تعیین تکلیف داوطلبان واجد شرایط علمی متقاضی بورس اعزام به خارج زمان بر خواهد بود لذا چنان چه داوطلبی علاوه بر دوره های “بورس اعزام به خارج” در سایر دوره های آن دانشگاه یا موسسه آموزش عالی اعم از روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و یا پردیس خودگردان هم معرفی شده است و دارای شرایط علمی لازم از نظر آن دانشگاه می باشد، لازم است مشخصات وی هم برای دوره بورس اعزام به خارج (کد رشته محل مربوط) و هم در یکی از سایر دوره های دیگر به این سازمان اعلام گردد.

در پایان به پیوست فرم اخذ تعهد ازاین دسته از داوطلبان ارسال می گردد که لازم است به منظور یکسان سازی و هماهنگی بیشتر منحصراً از این فرم استفاده گردد. ضمنا زمان اخذ تعهد از داوطلبان و فعال شدن پرتال برای اعلام نتیجه و ارسال مشخصات پذیرفتگان مشروط به شرح جدول زیر می باشد .

موضوع

از تاریخ

تا تاریخ

بازه زمانی اخذ تعهد از پذیرفتگان مشروط

۱۳۹۵/۵/۲

۱۳۹۵/۵/۱۱

بازه زمانی فعال شدن پرتال برای اعلام اسامی پذیرفتگان مشروط

۱۳۹۵/۵/۱۲

۱۳۹۵/۵/۲۰

بازه زمانی اخذ تعهد از پذیرفتگان ذخیره

۱۳۹۵/۵/۲۳

۱۳۹۵/۵/۲۸

تذکرات و نکات مهم:

 1. نظر به این که تغییر رشته، تغییر گرایش و انتقال دانشجویان در مقطع دکتری امکان پذیر نبوده، لذا به داوطلبان تأکید می گردد درخصوص مراجعه به دانشگاه ها برای درخواست و انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را بعمل آورند.
 2. به داوطلبان توصیه می گردد قبل از اقدام به انتخاب رشته های تحصیلی در اینترنت، کد رشته محل های انتخابی خود را به ترتیب علاقه در فرم نمونه مندرج در صفحه ۹۲ این دفترچه درج و سپس به پایگاه اینترنتی این سازمان مراجعه تا در مدت زمان کوتاه تر (برای داوطلبان به هنگام انتخاب رشته در اینترنت محدودیت زمانی وجود دارد) و خطای کمتری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود اقدام نمایند.
 3. به استناد نامه شماره ۷۴۱۴/۲۱/۲ مورخ ۲۴/۱/۹۴ دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی «Ph.D» باتوجه به محدودیت ظرفیت پذیرش در این آزمون، مجاز به شرکت مجدد در آزمون ورودی دوره دکتری نمی باشند.
 4. نظر به این که پذیرش نهایی براساس نمره مرحله ارزیابی تخصصی و نتیجه بررسی صلاحیت های عمومی صورت می گیرد، لذا آن دسته از داوطلبانی که براساس حدنصاب تعیین شده دانشگاه ها و موسسات به آن دانشگاه ها مراجعه نموده و پس از مرحله ارزیابی تخصصی، واجد شرایط هریک از دانشگاه ها و موسسات قرار می گیرند، لازم است از تاریخ ۹۵/۵/۱۲ لغایت ۹۵/۵/۲۸ برای انجام بررسی صلاحیت های عمومی، نسبت به واریز مبلغ ۲۹۰/۰۰۰ (دویست و نود هزار) ریال از طریق پرداخت الکترونیک در سایت سازمان عمل نموده و سپس نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت های عمومی مندرج در سایت اطلاع رسانی این سازمان اقدام و آن را از طریق سیستم اینترنتی به سازمان ارسال و کد پیگیری مربوط را دریافت نمایند. بدیهی است داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مراحل گزینش نهایی حذف خواهند شد.
 5. مطابق ضوابط، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۴ (اعم از پذیرش شهریور ماه یا مرحله تکمیل ظرفیت)، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۵ نبوده اند.
 6. مطابق ضوابط، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۵، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۶ نخواهد بود. لذا به داوطلبان توصیه می شود در انتخاب رشته و مراجعه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را بعمل آورند.
 7. دانشجویان اخراجی، انصرافی، ترک تحصیل تا پایان خدمت دوره ضرورت مجاز به شرکت در آزمون و تحصیل در دانشگاه نمی باشند. سقف سنوات تحصیلی دوره دکتری، حداکثر ۵ سال می باشد و دانشجویانی که طی این مدت موفق به اتمام تحصیل نشوند، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد.
 8. دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره دکتری مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند و دانشجویان مرد در صورت انصراف از تحصیل در دانشگاه، چهار ماه فرصت دارند برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت، خود را به وظیفه عمومی معرفی نمایند.
 9. سربازان در حال انجام خدمت، مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نیستند و در صورت قبولی در دانشگاه و نداشتن غیبت، برای برخورداری از معافیت تحصیلی، از خدمت ترخیص خواهند شد.
 10. مشمولان غایب به هیچ وجه حق شرکت در این آزمون را نداشته و در صورت شرکت و قبولی، مجوز تحصیل برای آنان صادر نخواهد شد و دانشگاه ها نیز مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.
 11. هرموقع مشخص شود که داوطلب، حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نمی باشد، در هر مرحله ای از آزمون (ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و …) محروم خواهد شد.
 12. از کلیه پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های دوره های غیرروزانه شامل: دوره های نوبت دوم، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، شهریه اخذ خواهد شد. داوطلبان جهت اطلاع از میزان شهریه دوره های مختلف به پایگاه های اطلاع رسانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی موردنظر مراجعه نمایند.

pdf1CE0.pdf

pdf1CE0.pdf

pdf1CE0.pdf

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴۴۰)

 1. فاطمه می‌گه:

  به منظور تحقق اهداف مصرح در برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور، از جمله بند «و» ماده ۱۵ دالّ بر استقرار «نظام جامع نظارت، ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه های کشور»، طرح سطح بندی و رتبه بندی دانشگاه های دولتی کشور از خردادماه ۱۳۹۴ در قالب یک پروژه مطالعاتی معتبر و با مشارکت خبرگان و متخصصان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور آغاز شد. اکنون پس از یک سال بررسی کارشناسی دقیق، نتایج مرحله نخست آن که مشتمل بر سطح بندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و حاصل تجزیه و تحلیل اطلاعات معتبر جمع آوری شده حول معیارها و شاخص های تعریف شده از قریب به ۷۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی می باشد ، به شرح زیر و در دو دسته جامع و تخصصی اعلام می شود:

  نتایج سطح بندی

  الف: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جامع (به ترتیب الفبا)

  سطح ۱-شامل : اصفهان ، تبریز ، تربیت مدرس ، تهران ،شهید بهشتی ، شیراز ، فردوسی مشهد

  سطح ۲ – شامل : ارومیه ، الزهرا (س) ، بوعلی‌سینا ، بیرجند ، خوارزمی ، رازی ، زنجان ، سیستان و بلوچستان ، شهید چمران اهواز ، شهید باهنر کرمان ، کاشان ، گیلان ، یزد

  سطح ۳ – شامل : اراک ، ایلام ، بجنورد ، بین المللی امام خمینی (ره) ، حکیم سبزواری ، خلیج فارس ، دامغان ، زابل ، شهرکرد ، شهید مدنی ، قم ، ولی‌عصر (عج) رفسنجان ، کردستان ، گلستان ، لرستان ، هرمزگان ، یاسوج

  سطح ۴ – شامل: آیت‌الله حائری میبد ، بزرگمهر قائنات ، تربت حیدریه ، حضرت معصومه(س) ، سلمان فارسی کازرون ، سیدجمال الدین اسدآبادی ، کوثر بجنورد ، ملایر ، نهاوند ، نیشابور

  ب: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تخصصی (به ترتیب الفبا)

  سطح ۱ – شامل : صنعتی اصفهان ، صنعتی امیر کبیر ، صنعتی شریف ، علامه طباطبائی ، علم و صنعت ایران

  سطح ۲ – شامل : صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ، صنعتی بابل ، صنعتی سهند تبریز ، هنر

  سطح ۳ – شامل : تحصیلات تکمیلی صنعتی و فنّاوری پیشرفته ، صنعتی جندی‌شاپور ، هنر اسلامی تبریز ، هنر اصفهان

  سطح ۴ – شامل : صنعتی قم ، صنعتی کرمانشاه ، فنّاوری‌های نوین قوچان ، هنر شیراز

 2. پریسان می‌گه:

  چرا دانشگاهها نتایج رو اعلام نمیکنن. از کجا بدونم زنگ زدن و دیگه مناظر نباشم.

 3. فرجام می‌گه:

  سلام
  به در تکاپوی دکترا:
  شما ذخیره چندمین و کدوم گرایش مدیریت لرستان؟؟؟

 4. در تکاپوی دکتری می‌گه:

  اینجا کیا هستن که مدیریت دانشگاه لرستان رو آوردن و بهشون زنگ زدن از طرف دانشگاه و می‌خوان نرن لرستان رو؟ لطفا اگر اطلاع‌رسانی کنین ممنون میشم چون برای ذخیره‌ها جای بسی امیدواریه.

 5. ناصر می‌گه:

  سلام
  از دانشگاه باهنر کرمان و زاهدان رشته عمران سازه تا حالا با کسی تماس نگرفتن؟لطفا اگه با کسی تماس گرفته شده بگین ممنون

 6. فرهاد به عشق دکترا می‌گه:

  با سلام مجدد
  منظورتان این است که مراجعه حضوری به دانشگاه کنم، و انصراف دهم؟ اگر تا مرداد که گفتید اسم من را دادن به سنجش، چه کنم؟آیا باید خسارت مالی هم دهم؟ خیلی خیلی ممنون

  • o.o می‌گه:

   با سلام، بله باید حضوری درخواست کتبی بدین، اسامی رو باید بر اساس تاریخی که سنجش گفته و پرتالش باز میشه و تو مرداده وارد کنن و تا اون موقع هم نتایج همه دانشگاه ها باید مشحص شده باشه

 7. سوال دارم شدید می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان
  اگر یک نفر که تنها در یک دانشگاه در مصاحبه پذیرفته شده باشه و تعهد نده اونوقت از کنکور سال بعد محروم میشه؟

 8. فرهاد می‌گه:

  سلام
  اگر کسی این فرم اخذ تعهد برای پذیرفته شدگان مشروط را برای یک دانشگاه پر کند، برای دانشگاهی دیگر نمی تواند برود؟ حتی اگر از دانشگاه که اول بار تعهد داده، انصراف دهد
  تو رو خدا، کسانی می دونن، یک راهنمایی بفرمایند، ممنون یک دنیا

 9. علوم دامی می‌گه:

  سلام. از بچه های علوم دامی-تغذیه دام کسی هست که از دانشگاه رازی کرمانشاه بهش زنگ زده باشه برا دادن تعهد؟؟؟ از دانشگاه بیرجند- کردستان و ایلام چطور؟؟؟؟؟

 10. ناهید الکترونیک می‌گه:

  سلام دوستان. به نظر شما پردیس علم و صنعت بهتره یا شبانه شهید رجایی. لطفا کمکم کنید نمیتونم انتخاب کنم. ممنون از همه عزیزان

 11. مهسا به اقا شهرام می‌گه:

  شما چه رشته ای بودین که تعهد دادین تربیت مدرس؟ اخه مگر سنجش نگفته بود اونایی که الان تعهد بدن تا قبل از مرداد باطل است؟

  • شهرام می‌گه:

   ژنتیک و اصلاح نژاد – علوم دامی
   دانشگاه گفت اگه تعهد ندی ، قبولیت حذف میشه..
   تعهد محضری دادم

   • مهسا به اقا شهرام می‌گه:

    انتخاب اولتون تربیت مدرس بود؟
    گفتند تا کی فرصت دارین تعهد بدین؟
    نگفتین بهشون خلاف قانون و سنجشه….

    • شهرام می‌گه:

     من رتبه کنکورم یک بود
     اولویت اولم تربیت مدرس بود
     به من گفتن تا چهارشنبه ، به دوستم گفتن شنبه
     شما زنگ بزنید ، ببینید قبول شدید یا نه

     • مهسا به اقا شهرام می‌گه:

      به من سه شنبه زنگ زدن گفتن تا شنبه فرصت دارین، شما چرا تربیت مدرس را انتخاب کردین واقعا؟من هم شیراز و هم تربیت مدرس قبول شدم، ساکن شیرازم، بنظرتون کدام را برم؟ فرم تعهد را حضوری یا با پست فرستادین؟

     • مهسا به اقا شهرام می‌گه:

      تو فرم تعهدتون نوشته بودن که اگر از اینجا انصراف بدین تربیت مدرس حق حذف شما را از تمام کد رشته ها داره؟ پس یعنی اگر تعهد بدیم بعد تا قبل مرداد بخایم انصراف بدیم از تعهد یک دانشگاه دیگه بخایم بریم نمیشه؟

  • شهرام می‌گه:

   به نظر من تربیت مدرس خوبه ، امکانت و پول زیاد داره
   برای دکتری بهتره از دانشگاههای دیگه (کشاورزی)

 12. در تکاپوی دکتری به الهام خانم می‌گه:

  شما که اومدین لرستان برای مصاحبه دکترای مدیریت، چه گرایشی قبول شدین؟ چون منم اونجا بودم و فکر کنم جزء ذخیره​ها هستم. چون با من تماس نگرفتن.

 13. mahsa می‌گه:

  سلام دوستان مثلا تربیت مدرس که گفتن تا شنبه باید تعهد بدی
  اگر ندیم واقعا اسممون را حذف میکنند؟
  کسی تعهد داده؟
  پس اونی که سنجش گفته باید دانشگاه ها مرداد تعهد بگیرن چیه؟

 14. پریسان می‌گه:

  تهران چرا نتایج رو اعلام نمیکنی تو این ماه رمضونی بیا ثوابی کن خیال این همه داوطلب منتظر رو اسوده کن. لطف کن منت سرمون بزار زودتر اعلام کن. قبلا از لطف شما سپاسگزارم.

 15. عمران به آقا میلاد می‌گه:

  دانشگاه رازی برا چه گرایشی تماس گرفتن؟ شما گرایش تون چیه؟

 16. حجت می‌گه:

  دوستانی که میگفتن اخر این هفته نتایج اعلام میشه
  پس نتایج دانشگاه شیراز چی شد؟

  واقعا دیگه خسته شدیم

 17. بهار می‌گه:

  با سلام
  از دوستان کسی هستن از نتایج دانشگاه حکیم سبزواری در رشته ژئومرفولوژی باخبر باشند یا باهاشون تماس گرفته باشند؟

 18. موادی می‌گه:

  حالا یکی مثل من که ذخیره اعلام شده باز باید چهل روز استرس داشته باشه که چی میشه؟ نفر اول ثبت نام میکنه نمیکنه

 19. موادی می‌گه:

  امیرکبیر نتایج رو زده ولی در رابطه با تعهد مطابق سنجش عمل کرده یعنی قبولی های قطعی باید در بازه دهه اول مرداد تعهد بدن و اگر اونها نیومدن از ذخیره ها تعهد میگیرن

 20. mahsa می‌گه:

  سلام دوستان
  کسی از دانشگاه تربیت مدرس بهش زنگ زدن و تعهد گرفتن ازش؟
  دانشگاه تربیت مدرس به من زنگ زدن گفتند اگر تا شنبه تعهد محضری ندی اسمتو حذف میکنیم.
  من هنوز تصمیم نگرفتم
  لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟
  اخه مگه سنجش نگفته که قبل از مرداد تعهد نباید بگیرن و باطل است؟ پس الان این تعهد چیه؟ که میگن اگر ندین اسمتون حذف میشه؟
  لطفا کسی اگر تعهد محضری داده بگه ، راهنمایی کنید لطفا
  ممنون

 21. فرجام می‌گه:

  به پیام
  سلام شما چه گرایشی بعنوان ذخیره دوم معرفی شدید؟

 22. موادی می‌گه:

  سلام به همه دوستان. امیرکبیر نتایج رو گذاشته اما من هر کاری میکنم باز نمیشه. کسی تونسته باز کنه باید از همون درگاه ثبت نام و رمز و گذرواژه ثبت نام وارد بشیم

 23. اصلاح 14719 می‌گه:

  ببخشید بچه ها کسی هست که از دانشگاه شیراز بهش زنگ زده باشن؟؟؟؟ تو رو خدا اگه کسی هست بگه….مردم از استرس:’(

 24. علم اطلاعات می‌گه:

  به جای این کارا برای تعهد.
  سازمان سنجش از همه بخواد اولویت هاشون رو اعلام کنن از طریق سایت. بعد از دانشگاه هم بخواد لیست دانشجوهای اصلی و ذخیره رو براش ارسال کنن.
  به همین راحتی دیگه لازم نیست به همه زنگ بزنن و تعهد بگیرن

 25. به amin می‌گه:

  سلام امین جان. لطفا بگین کدوم رشته؟

 26. هدی می‌گه:

  بچه ها از دانشگاه خلیج فارس بوشهر با کسی تماس گرفته اند؟

 27. صنایع می‌گه:

  بچه ها از دانشگاه امام حسین به کسی زنگ زدن؟ کسی چیزی میدونه

 28. ادبیات عرب می‌گه:

  بچه ها از دانشگاه کاشان به کسی زنگ زدن؟ کسی چیزی میدونه

 29. ادبیات عرب می‌گه:

  بچه ها از دانشگاه کاشان به کسی زنگ زدن؟

 30. ساناز می‌گه:

  سلام بچه ها شیمی حاصلخیزی خاک زنجان، کسی خبر داره که با قبولیا تماس گرفتن یا نه!؟

  • احسان می‌گه:

   سلام…نتایجشون مشخصه و اگه از مدیر گروه بپرسین بهتون میگن که قبول شدین یا رد. شما از دانشگاه مشهد خبری ندارین که آیا به کسی زنگ زدن یا خیر؟ یا نتایجشون مشخصه یا خیر؟

 31. سحر می‌گه:

  سلام از دانشگاه گیلان با کسی تماس گرفتند؟ لطفا جواب بدین ممنون.

 32. ب می‌گه:

  استعداد درخشان دانشگاه اصفهان به قبولی ها زنگ زده

 33. سلام می‌گه:

  دوستان ممنون میشم نظرتونو بگین و منو راهنمایی کنید.
  فرض کنید دانشگاه اصلی من الف هست ، من در دو مصاحبه دانشگاه الف و ب شرکت کردم، دانشگاه الف بهم گفت احتمال قبولی شما کمه، بنابراین من به استادی که از دانشگاه ب مایل بود باهام کار کنه جواب مثبت دادم و گفتم اسممو رد کنه. اونم ازم قول گرفت که حتما میام ولی تعهدی در کار نبود. حالا دانشگاه الف که خیلی دوستش دارم بهم گفته قبول شدم. حالا با چه رو و با چه زبونی به استاد ب بگم نمیخوام بیام؟؟ راهنماییم کنید شما بودین چه میکردین

  • سلما می‌گه:

   من بودم دومی رو انتخاب میکردم چون از اول منو قبول کردن.

  • ** می‌گه:

   اگر الف بالاتره
   برو کلی معذرت خواهی کن از استاد ب
   آینده ات رو سر یه تعارف خراب نکن. محترمانه و مظلومانه معذرت خواهی کن :-)
   نفر بعد از شما رو بر میدارن

  • سیاوش می‌گه:

   سلام قطعا اون استاد محترم شرایط شما رو درک خواهد کرد خیلی محترمانه بهشون اعلام کنید بهتره تا اصلا نگید ایشون هم درک میکنن و یه دانشجو دیگه انتخاب میکنن. من پارسال دانشجو ارشد بودم مقاله نوشتم استادم نظرشون این بود که اسم خودشون اول باشه خیلی محترمانه که ناراحت نشن گفتم من سال بعد باید برم مصاحبه های دکتری اسم من اول باشه برام امتیاز بیشتری داره قبول کردن و در نوشتن بقیه مقالات هم خیلی به من کمک کردن.قطعا اساتید متوجه موقعیت شما هستن.ولی اگه نگید بهشون صحیح نیست بنظرم.انشاالله که موفق باشید

 34. اعتراض به حذف اعتبار دو ساله می‌گه:

  تقریبا همه قبول شده ها خبردار شدن، این وسط حق مایی که با رتبه تک رقمی به خاطر پذیرش سلیقه ای دانشگاها قبول نشدیم ضایع شد، حداقل آیین نامه امسال رو درست اجرا کنن و رتبه های ما سال بعد هم اعتبار داشته باشه، چندسال باید کنکور بدیم و ثابت کنیم اطلاعاتمون بالاست؟

 35. حسام تحقیقات می‌گه:

  تو این گیر و دار زازله از سر ما دست برنمیداره. از صبح چند بار چرخیدیم. ولی هنوز زنده ایم شکر خدا

 36. پیام می‌گه:

  بچه ها من زنگ زدم لرستان گفتن‌ذخیره دومی؟به نظرتون شانسی دارم

 37. گیاه پزشکی می‌گه:

  ار تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان باهام تماس گرفتند گفتند قبول شدی ۲ مرداد بیا تعهد بده……

 38. درخواست اعلام نتایج توسط دانشگاه تهران می‌گه:

  دوستان بیاین نگ بزنیم و از دانشگاه تهران بخوایم نتایجو بگه
  بقیه دانشگاه ها مثل تربیت مدرس و صنعتی اصفهان زنگ میزنند و دارند میگند بیاین تعهد بدین

 39. @ می‌گه:

  دوستان برای کسی از طرف دانشگاه امیرکبیر پیام اومده؟؟؟؟

 40. مشاوره 95 می‌گه:

  دوستان عزیز رشته مشاوره ایا تاکنون غیر از دانشگاه علامه که نتایجش رو اعلام کرده بود از دانشگاه های دیگر تماسی دال بر اعلام قبول شدگان داشتید اردبیل الزهرا فردوسی چمران اهواز خوارزمی هرمزگان … اگر تماسی داشتید بگید عزیزان حداقل تکلیف مشخص میشه که ما اماده شیم برا سال بعد

 41. مشاوره می‌گه:

  دوستان عزیز رشته مشاوره ایا تاکنون غیر از دانشگاه علامه که نتایجش رو اعلام کرده بود از دانشگاه های دیگر تماسی دال بر اعلام قبول شدگان داشتید اردبیل الزهرا فردوسی چمران اهواز خوارزمی هرمزگان … اگر تماسی داشتید بگید عزیزان حداقل تکلیف مشخص میشه که ما اماده شیم برا سال بعد

 42. می‌گه:

  دوستان پذیرش مشروط یعنی شما در اون دانشگاه پذیرفته شده اصلی هستید و اگر تعهد بدید و توسط سازان سنجش صلاحیت عمومی تون تایید بشه پذیرفته نهایی خواهید بود و ان شاالله مهر ماه دانشجوی دکتری خواهید بود
  فرم صلاحیت عمومی هم برای گزینش هستش از نظر مسائل سیاسی و اخلاقی باید گزینش بشیم

 43. ع می‌گه:

  یاسوج واسه زندگی کردن راحت تره
  بیرجند که از همه جا دورتره

 44. علی می‌گه:

  سلام
  دوستان خواهش میکنم التماس میکنم موثق حرف بزنید و بچه ها را دچار استرس نکنید.
  من دانشگاه یزد همین الان زنگ زدم با رییس تحصیلات تکمیلی هم حرف زدم. گفتند دو هفته دیگه به پذیرفته شده ها جهت اخذ تعهد تماس میگیرند.
  دیروز چند نفری میگفتند به ما زنگ زدند از دانشگاه یزد. آخه چرا الکی شایعه ایجاد میکنید.

 45. میلاد می‌گه:

  سلام. عمران دانشگاه رازی کرمانشاه با بنده تماس گرفتن. دوستان می تونن با تحصیلات تکمیلی نیز برای پرسیدن نتیجه تماس بگیرند.

 46. فلک راسخت بشکافیم ... می‌گه:

  سلام زیاد استرس نداشته باشید اگه دانشجوی همون دانشگاه وبومی نباشید شانسی نداریم حتی اگه رتبه ی شما تک رقمی باشه چون استادی که نمره مصاحبه شما رو واردلیست می کنه اگه دوست داشت کمترین نمره روبه شما می ده وبه دانشجوی خودش بیشترین و اون طوری که همه ی دوستان درکامنت هاشون می گن همه چی فرمالیته است …..البته شاید استثنی هم باشه ولی اون رو هم خدا می دونه نمی خوام موج منفی بدم ولی من به چشم خودم لیست نهایی دانشگاهی رو دیدم …همه ی دانشگاههالیست نهایشون اماده است فقط یهکمی شانس می خواد که بفهمی جز نفرات هستی یانه ؟؟؟؟

 47. پریسا می‌گه:

  برا بچه ها کدوم دانشگاههای زیر بهتر؟؟؟به ترتیب میگید؟؟ با دلیل
  ۱-بیرجند
  ۲- شهید مدنی
  ۳- یاسوج

  • علوم سیاسی می‌گه:

   سلام بستگی به موقعیت شما اولا داره و سپس شرایط شما در کل بستگی به خودت داره
   حتی رشته خودت نیز مختص به خودت هست

  • فردوسی مشهد می‌گه:

   بهتر و ول کن…
   بگو محل زندگیت کجاس…
   بعد تصمیم بگیر…چون درهرصورت سه تاشون توی رتبه بندی های پایین قرار دارند

  • پریسا می‌گه:

   من شیمی هستم . خب تجهیزات آزمایشگاهی مهم برا رشته ما که کارمون آرزمایشگاهی.یعنی نزدیکی راهو بسنجم؟؟

  • تارا می‌گه:

   من نمیدونم شهید مدنی کجاست… فقط یاسوج نرو که پشیمون میشی.. باور کن حرفمو ..

  • ریاضی می‌گه:

   شهید مدنی دانشگاه حساب نکن یه بیابان هست میتونی سرچ کنی اونجا نرو که از زندگی پشیمون میشی من دوره لیسانس اونجا بودم

  • نادیا68 می‌گه:

   شهید مدنی خیلی بده بیرجند از اون بدتر. حالا باز بیرجند درسته که دانشگاهش خوب نیست و دورم هست اما حداقل مردم بامعرفتی داره ولی شهید مدنی همینم نداره. من کارشناسی بیرجند بودم ارشد شهید مدنی خبر دارم که میگم. شهید مدنی ترک زبان هستن و استاداشون با تعصب روی زبان شون باعث آزارت میشن باور کن

   • رضا می‌گه:

    پریسا خانم.یا برو شهید مدنی یا یاسوج. دوتاشون خوبن. کاری به موقعیتش نداشته باش. شهید مدنی مردم عالی داره. یاسوجم شهر خوب و اساتید قوی. هر کدومخواستی برو.

  • لیدا می‌گه:

   پریسا جان نزدیکی راه البته که بسیار مهمه. اما دانشگاه شهید مدنی بیشتر استاداشون واقعا بیشتر ترکی حرف میزنن گاهی یک ترم میگذره تا عادت کنی به این وضع و اینجوری بهت سخت میگذره. این مساله رم در نظر بگیر. خداییش خیلی مهمه

درج نظر