مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اختیار کامل دانشگاه آزاد در نحوه برگزاری مصاحبه‌های دکتری 96

رئیس سازمان سنجش تصمیم‌گیری در مورد برگزاری متمرکز یا غیرمتمرکز مصاحبه‌های دکتری 96 دانشگاه آزاد را جز اختیارات خود دانشگاه دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ابراهیم خدایی منابع بر اساس سرفصل های امتحانی است و همه سرفصل ها نیز توسط شورای گسترش دانشگاه ها تصویب می شود که بر این اساس منابع برای آزمون دکتری در دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی یکی است.

خدایی درباره بخش مصاحبه آزمون دکتری گفت: ۵۰ درصد نمره باید بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه باشد که در این زمینه دانشگاهها اختیار دارند که دانشگاه آزاد هم از این اختیار مستثنی نیست و این تصمیم که واحدها مصاحبه را برگزار کنند یا آن را در یک جا تجمیع کنند، تصمیم خود دانشگاه آزاد خواهد بود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. فرناز گفت:

  كسي مي دونه مصاحبه معماري چه جوريه ؟

 2. Lale گفت:

  دانشگاه ازاد چرا هیچ جوابی نمیده؟

 3. Lale گفت:

  سلام دوستان رشته محلها رو نگاه کردم دکتری روانشناسی تبریز مجوز نداره؟

 4. سهراب عباسی گفت:

  مصاحبه خوب تا خدا چه خواه

 5. رز گفت:

  بخدا دق اوردم از بس انتظار این نتایج کشیدم.تمام تابستونم به انتظار رفت حالا نتایج دکتری هم از این ور و استرسش هم که داغون میکنه

 6. maryam گفت:

  دوستان من دارم واقعیت رو میگم من تا لب سکته رفتم چرا نتایج مونده لبرا پنجشنبه مگه حداکثر روز اعلام نتایج تا چهارشنبه نبود

 7. شوکا گفت:

  دانشگاه ازاد مصاحبه نمی خواد دیگه کارت بانکی با خودتون بذارید همه قبولید
  باید تشکرم کنن کلی هزینه میگیرن هیچی یاد نمیدم اخرش سبکتر از اول میاید بیرون

 8. قاصدک-مکانیک تبدیل انرژی گفت:

  بچه های مکانیک تبدیل انرژی:
  با توجه به ترکیب مجوزهای آذر ۹۴ و شهریور ۹۵ به نظر می رسد تو واحدهای تهران فقط تهران شمال رشته ما رو مجوز نداره، نظرتون چیه؟

 9. دكتر ليلا گفت:

  نگفتن هر رشته محل چند نفر پذيرش شده

 10. قاصدک گفت:

  نتیجه تا چهارشنبه میاد باشه دستشون درد نکنه! ولی لیست مجوزهای وزارت علوم که قرار بود جمعه تو سایت بیاد و نیومد و هنوز همون قدیمیه که ماله آذر پارساله چی شد؟ مگه همه نمیخواین دانشگاه با مجوز برید؟

 11. علی گفت:

  دوستان نگران نباشید. با 50 درصد وزن ازمون تستی و 30 درصد مصاحبه علمی شفاهی یا کتبی مطمئنا اگر خوب عمل کنید در این دو قسمت به نتیجه مطلوب می رسید. در 20 درصد سوابق اموزشی و پژوهشی هم از سوابق اموزشی که حتما نمره ای می گیرد و از پژوهشی هم اگر مقاله یا .. داشته باشید نمره می گیرید. به نظر من امسال باید به ازمون تستی سنجش که 50 درصد تاثیر داره و 30 درصد مصاحبه علمی شفاهی یا کتبی توجه کرد . چون حدود 80 درصد نمره رو پوشش می ده. به نظر می رسه نمره کل از 100 هست یعنی از 100 برای هر قسمت نمره گذاشتن و دیگه اینجوری نیست که هر بخش از 100 محاسبه شه. سال های قبل خود مصاحبه از 100 بود که طبق قانون جدید برداشته شده .

  • سلام گفت:

   سلام دوست عزیز سرمایه گذاری برای آزمون رو قبول دارم. ولی برای مصاحبه در زمان کم مصاحبه که در اکثر جاها به 5 دقیق هم نمیرسه( البته بعضی جاها 15 دقیقه یا بیشتر هم هست.) نمی تونی خودتو به اندازه کافی نشون بدی. مگه امسال نبود 100 درصد پذیرش دست دانشگاه ها اکثریت هم همه گله دارند تبعیض قائل شدن. سوابق آموزشی و پژوهشی درسته که نمرش جداگانه است ولی اساتید مصاحبه کننده می تونن تو اونم سلیقه ای عمل کنند. مثلا شما 2 تا مقاله علمی پژوهشی داری که هر کدام حداکثر 8 نمره داره ولی نه به طور مطلق 8 نمره. یعنی استاد میتونه نمرشو اصلا بهت نده به بهانه های مختلف که این قوی نیست و تو فیلد کاری من نیست.ولی نباید نا امید بود و توکل به خدا کرد. به هرحال امسال لگه بتونی یه رتبه آبرومند کسب کنی حتی تو خود مصاحبت هم تاثیر گذاره.

 12. عرفان گفت:

  اعلام نتایج دکتری ۹۵ دانشگاه آزاد در هفته جاری

  نتایج آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی حداکثر تا روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

  فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: نتایج آزمون ارشد و دکتری این دانشگاه احتمالا اواسط هفته جاری اعلام می شود.
  همچنین وی عنوان کرد: کار پردازش نتایج و تبدیل آن به کارنامه های دانشجویی با توجه به اینکه یکی از روزهای هفته هم تعطیل است، اندکی زمان می برد؛ لذا داوطلبان می توانند از روز دوشنبه تا حداکثر چهارشنبه منتظر اعلام نتایج خود باشند.

 13. امير 110 گفت:

  اعلان نتايج دکترا ، اين هفته

  معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از اشتباه برخی رسانه ها در انتشار خبر آخرین مهلت ارائه مدارک مصاحبه دوره دکتری این دانشگاه و زمان اعلام نتایج ارشد خبر داد.
  فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره آخرین مهلت ارائه مدارک متاخرین مصاحبه دکتری گفت: این مهلت هفته های گذشته به پایان رسیده و اعلام این خبر از سوی برخی رسانه ها با عنوان “امروز آخرین مهلت ارائه مدارک متاخرین مصاحبه دوره دکترای تخصصی سال ۹۵ دانشگاه آزاد” اشتباه است.

  حسین زاده لطفی اظهار داشت: تمام داوطلبان دوره دکترای تخصصی سال 95 که به دلایل موجه از شرکت در جلسه مصاحبه باز مانده‌ و مدارک خود را ارائه نکرده بودند در روزهای گذشته کارشان انجام شده و دیگر مهلتی برای ارائه مدرک از سوی دانشگاه آزاد ارائه نشده است.

  وی بیان کرد: در این هفته احتمالا نتایج را (که مصاحبه شوند یا خیر) اعلام می کنیم.

  معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با بیان اینکه نتایج آزمون ارشد و دکتری این دانشگاه احتمالا اواسط هفته جاری اعلام می شود، عنوان کرد: کار پردازش نتایج و تبدیل آن به کارنامه های دانشجویی با توجه به اینکه یکی از روزهای هفته هم تعطیل است، اندکی زمان می برد؛ لذا داوطلبان می توانند از روز دوشنبه تا حداکثر چهارشنبه منتظر اعلام نتایج خود باشند.
  http://phdtest.ir/1395/06/%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-95-96-2/

 14. حسین گفت:

  بابا ناشکری نکنبن حداقل اینه که سرمون گرمه هر نیم یاعت یبار سایت phd رو چک میکنیم !

 15. ادریس گفت:

  از مسئولین محترم دانشگاه آزاد درخواست می گردد هر چه سریعتر نتایج دکترا را اعلام نمایند. زمان ثبت نام دانشگاههای سراسری داره تموم میشه و مشخص شدن وضعیت قبولی یا عدم قبولی آزاد جهت انتخاب بین سراسری شهرستان و ازاد تهران تأثیر گذاره .. ممنون

 16. سپهر گفت:

  ميگه اختيار كامل !! بعد ميگه مصاحبه كه ٥٠٪‏ هست، اختيار دارد!!
  پس يعنى اختيار نصفه.

 17. مدیریت بازاریابی.(نادر) گفت:

  بابا نتابجو بدین.چی میگین

 18. Mahshid گفت:

  ای بابا شما توی نتایج آزمون 95 موندین حالا دارین راجع به 96 برنامه ریزی می کنین؟؟؟؟؟؟ اول برید وضعیت مجوزا رو روشن کنید بعد درمورد سال آینده مردم رو سرکار بذارید

 19. علی گفت:

  مگه از 50 نمره دوم یعنی بعد ازمون تستی، 30 درصد مصاحبه علمی یا سنجش کتبی و 20 درصد سوابق اموزشی و پژوهشی نیست؟

 20. منتظران گفت:

  من از اول مهر سربازم
  اینقدر ما جوونارو عذاب ندید خدارو خوش نمیاد
  این نتایج رو اعلام کنید

 21. نظر گفت:

  نحوه وکیفیت آزمون کتبی توسط سازمان سنجش با آزمون کتبی دانشگاه آزاد متفاوته وتجمیع برگزاری آزمون کتبی توسط سازمان سنجش ازسال آینده به ضرر فارغ التحصیلان ارشد دانشگاه آزاده و فقط اونا ضرر میکنند زیرا طراحان سوال آزمون کتبی همه از اساتید دانشگاه دولتی خواهند بود.