مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

تأیید تمامی پذیرش‌های دکتری آزاد تا مهر ماه ۹۵ از سوی وزارت علوم

رییس دانشگاه آزاد گفت: تمامی پذیرش‌های دکتری دانشگاه آزاد تا مهر ماه ۱۳۹۵ و قبل از آن مورد تأیید وزارت علوم است که کتباً به دانشگاه آزاد اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده  در دهمین جلسه هیات امنای استان سمنان گفت:دانشگاه آزاد اسلامی خود را ملزم به حفظ کیفیت آموزشی می داند و تمامی پذیرش های انجام شده توسط این دانشگاه تا مهر ۹۵ و قبل از آن مورد تایید وزارت علوم است و آن وزارتخانه مراتب مذکور را کتبا به دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت رقیه (س)، ضمن ابراز رضایت از توسعه تحصیلات تکمیلی در استان سمنان اظهار داشت: توسعه کیفی یکی از اولویت های اصلی این دانشگاه به شمار می رود، طبق سیاست های مدیریت جدید دانشگاه در راستای افزایش کیفیت واحدها، طی سال گذشته نه تنها واحدی به مجموعه دانشگاه آزاد افزوده نشده بلکه برخی واحد های دانشگاه تجمیع شده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری دوره های دکترای تخصصی هستند که تولیدات علمی این واحدها باعث شده تا طبق آخرین گزارش پایگاه علمی ESI رتبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی از ۷۵۰ به ۱۶۲ در دنیا ارتقا پیدا کند.

دکتر میرزاده استان سمنان را استان فرهیختگان خواند وگفت: استان سمنان از لحاظ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی بالاترین رقم در کشور را داراست از سوی دیگر توسعه تحصیلات تکمیلی در این استان از متوسط سایر استان های دانشگاه آزاد اسلامی بالاتر است.

وی افزود: در این استان از هر۶ نفر یک نفر دارای تحصیلات عالیه بوده است همچنین وجود ۱۱۰ هزار دانشجو در این استان که بیشترین تعداد آن مربوط به مقاطع تحصیلات تکمیلی است، موید این گفته است.

دکتر میرزاده گفت: توسعه آموزش عالی نه تنها باعث فرهیختگی جامعه می شود بلکه در کاهش میزان ناهنجاری های جامعه نیز نقش مهمی دارد و رتبه علمی ایران را در جهان افزایش خواهد داد.

وی به مقایسه میزان دانش آموختگان دانشگاهی ایران با سایر کشورها پرداخت و گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرفته بیش از ۵۰درصد جمعیت آن کشورها دارای تحصیلات عالی هستند در حالیکه این میزان در کشورما حدود ۱۴٫۴ درصد است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر تنها ۱۵ درصد از کل دانشجویان ایران در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیلند، افزود: طبق سند چشم انداز این میزان طی یک دهه آینده باید به ۳۰ درصد افزایش پیدا کند این درحالی است که دانشگاه آزاد اسلامی در سالجاری توانسته به عدد مورد نظر در سند چشم انداز در سال ۹۵ دست یابد.

دکتر میرزاده همچنین گفت: خوشبختانه نسبت استاد واجد شرایط به دانشجوی دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی یک به ۲/۷ بوده درحالی که این نسبت در بسیاری از دانشگاه های کشور یک به ۵ است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه تاکید کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی، برنامه ریزی برای حفظ کیفیت دانشگاه در کنار توسعه اقتصاد دانش بنیان از مهمترین برنامه های دانشگاه به شمار می رود.

دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی هیچ گونه اختلافی با وزارت علوم در تصویب رشته ها ندارد گفت: در نامه ای که به تازگی وزارت علوم به دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرده در آن تاکید شده تمامی پذیرش های انجام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی تا قبل از سال ۹۵ و قبل از آن مورد تایید وزارت علوم است.

دکتر میرزاده از وزارت علوم خواست تا برای رفع نگرانی خانواده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اسامی تمامی رشته محل هایی که پذیرش آنها تا مهر ۹۵ مورد تایید این وزارتخانه هست را در سایت وزارت علوم قرار دهد.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی که با وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی مشکل دارند با دست اندازی به این موضوع در سایت ها باعث تشویش اذهان دانشجویان شده اند که در صورتیکه ۴۰ درصد بار آموزش عالی کشور بر دوش دانشگاه آزاد اسلامی است و بیش از ۵۳ درصد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشجوی این دانشگاه هستند.

برگزاری ۶۰ درصد جلسات هیات امنای استان ها با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی

در ابتدای این جلسه دکتر مجتبی علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از وضعیت جلسات هیات های امنای برگزار شده پرداخت و گفت: تا کنون ۳۵۶ جلسه هیات امنای استانی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده که از این تعداد بیش از ۶۰ درصد آن با ریاست دکترمیرزاده برگزار شده است.

در این جلسه مصوباتی در خصوص کاهش هزینه های دانشگاه آزاد اسلامی و افزایش کیفیت آموزش و کسب استانداردهای لازم در واحدهای استان به تصویب رسید و مقرر شد زندگینامه و ویژگی های بزرگان فرهنگی، مذهبی، هنری، اجتماعی و .. استان در قالب پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی تبیین شده و توسط استادان پیگیری شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۱۰)

 1. مجید می‌گه:

  سلام من امروز ۲۲ آبان جهت مصاحبه به دانشگاه رفتم نماینده دانشگاه آزاد فرمودند صد در صد تکمیل ظرفیت هست بیشتر واحدها به حد نصاب نرسیده. ولی گفتند توی دی یا اواخر آذر اعلام میشه

  • فلسه هنر می‌گه:

   خوب اگر شماها رو دارن مصاحبه میکنن پس ظرفیت رو میتونن با شماها پر کنن. درسته؟
   هنوز که مشخص نیست چه ظرفیتی خالی مونده.
   مصاحبه ها تا کی ادامه داره و اینکه نتایجتون چه زمانی اعلام میشه؟

  • بازاریابی می‌گه:

   سلام میشه لطفا بگید مصاحبه متاخرین تا کی ادامه داره؟؟؟ و نتجه اش کی اعلام مییشه؟؟؟؟؟؟ آیا با این وجود باز هم میشه به تکمیل بهمن امیدوار بود؟؟؟

 2. Q می‌گه:

  چرا دانشگاه آزاد این نامه را بصورت عمومی منتشر نمیکنه تا همه خیالشون راحت بشه?

 3. مطلع می‌گه:

  جزئیات پذیرش دانشجو در واحد آکسفورد دانشگاه آزاد
  مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پذیرش دانشجو در واحد آکسفورد دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کرد.
  حسین ابراهیمی، مدیر کل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی از غرفه خبرگزاری مهر در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و به سئوالات خبرنگار مهر پاسخ داد.

  وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: واحد آکسفورد دانشگاه آزاد یک دوره‌ای فعال بود و سپس در یک دوره ۲ ساله مجوزهای ما از طرف دولت انگلستان باطل شد. اما در حال حاضر نزدیک به یک سال و نیم است که فعالیت خود را آغاز کرده است.

  وی افزود: خوشبختانه مجوزهای پذیرش دانشجو را از موسسه آموزش عالی انگلستان اخذ کرده ایم و از شروع سال تحصیلی مهر ماه ۹۵ امکان تحصیل برای حضور داوطلبان و دانشجویان فراهم شده است.

  ابراهیمی خاطر نشان کرد: دانشجویان غیر ایرانی در لندن و انگلستان هم می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

  مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: برای صرفه جویی در هزینه ها و کاهش خروج ارز از کشور قراردادی بین واحد آکسفورد و یکی از واحد های جامع کشور منعقد کرده ایم تا دانشجویان بتوانند بخشی از دوره خود را در داخل و بخشی از آن را در واحد اکسفورد بگذرانند.

  وی عنوان کرد: سیاستگذاری اصلی ما این است که دانشجویان ایرانی را در آکسفورد جذب کنیم و امیدواریم که از بهمن ماه تعداد این دانشجویان به حد نصاب قابل قبولی برسد.

  • راهبرد می‌گه:

   اقای مطلع چرا اخرین خبر کد رشته که مربوط به ۴/۷/۹۵ در سایت وازرت علوم به روز نشده؟

  • ساناز می‌گه:

   سلام و وقت به خیر جناب مطلع سوالی داشتم وزارت علوم اعلام نموده که در مقطع دکتری دانشجو باید ۷ نفر و در کارشناسی ارشد ۲۰ نفر باید پذیرش بشوند و دانشگاه ازاد هم اعلام کرده که پذیرفته شدگان تا مهر ۹۵ مورد تایید وزارت علوم میباشد ایا برای ما که پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ابان ماه هستیم مورد تایید وزارت علوم نیستیم ؟یعنی ما که میخواهیم هزینه کنیم برایمان مشکلی از این باب ایجاد نمیشه ؟ و همچنین اگر دانشگاه ازاد بیش از ۷ نفر برای دکتری و بیش از ۲۰ نفر برای ارشد پذیرش کرده باشد وضعیت دانشجو چه میشود؟لطفا راهنمایی نمایید با تشکر

 4. م.ع می‌گه:

  چگونه میتوان با وزارت علوم در خصوص مجوز دار بودن رشته های دکترا دانشگاه ازاد تماس گرفت؟شماره تلفن وزارت چنده؟ممنونم

 5. محمد - مالی می‌گه:

  سلام جناب مطلع لطفا جواب سوال منو بدید خیلی برام مهمه من توی تکمیل ظرفیت مهر با اختلاف ۵ نفر و یک نمره در رشته مهندسی مالی امارات قبول نشدم برای بهمن اگه تکمیل داشته باشه امیدی هست که قبول شم . ممنون

 6. انتظار می‌گه:

  دوستان کسی می دونه نمره اخرین قبولی حقوق خصوصی چند بوده وکدوم شهر لطفا جواب بدید

 7. بهنام می‌گه:

  آیا بردیس بین الملل بندر انزلی در رشته حسابداری مجوز داره ؟هزینه این واحدها چقدر هست؟

  • داوطلب دکتری حسابداری می‌گه:

   دوست عزیز مدرک پردیس ها توسط واحدهای مادر صادر می شود.مدرک پردیس انزلی توسط واحد رشت صادر میشود و رشته حسابداری واحد رشت مجوز دارد.

   • به آقا بهنام و حسابداری می‌گه:

    خود رشت هم در دکتری رشته حسابداری برای ۹۵ مجوز نداره . آقا بهنام حتما با وزارت علوم تماس داشته باشین تا بصورت موثق متوجه اصل موضوع باشید.چون قراره میلیون ها هزینه کنید

    • محمد می‌گه:

     برادر یا خواهر محترم چرا بدون تحقیق اظهارنظر میکنی.اتفاقا رشت توی لیست مجوزها هست.البته من دانشجوی اون دانشگاه نیستم.به دوستانی که در واحد انزلی قبول شدن تبریک میگم.

 8. امیرعلی می‌گه:

  سلام دوستان سوالی داشتم آیا در مقطع دکتری دانشگاه آزاد می شه انتقالی دائم گرفت؟ من می خوام برای ترم بعد انتقالی بگیرم به واحد نزدیک تر ولی شنیدم در مقطع دکتری انتقالی دائم ممنوعه

  • ............. می‌گه:

   سلام
   بله انتقالی ممنوع است به جز خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران یا داشتن شرایط خاص که در کمیسیون مطرح شود.وتایید شود

  • میثم می‌گه:

   انتقالی:
   یعنی به صورت کلی واحد شما تغییر کند و مدرک ما از طرف واحد جدید صادر گردد.

   مهمان:
   یعنی شما به هر دانشگاهی که مهمان شوید پس از اتمام ترم باید به واحد قبلی خود برگردید و مجدد درخواست مهمان دهید و مدرک شما از واحدی که قبول شدین صادر می شود.

   برای مهمان می توانید اقدام کنید

 9. علی حقوق کیفری می‌گه:

  سلام ایدا خانم از لطفتون تشکر میکنم

 10. بنده خدا می‌گه:

  «… و بیش از ۵۳ درصد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشجوی این دانشگاه هستند.»
  !!! دکتر میرزاده عزیز، دانشگاه آزاد با داشتن بیش از ۵۳% از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، چند درصد از هیات علمی کشور را دارد؟! چند درصد تمام وقت؟ چند درصد استاد تمام؟!
  فکر میکنم اینها معیار کیفیت آموزشی باشد.

 11. حبیبی می‌گه:

  چطوری رتبه آخرین نفر قبولی دکتری ۹۵ دررشته مدیریت دولتی را می شود درمحل های انتخابی ودرسایر بدست آورد.

 12. بازاریابی می‌گه:

  لطا اگر کسی از شهریه واحد بین الملل دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی با همکاری روسیه خبره دقیق داره جواب بده؟
  شهریه رشته مدیریت بازاریابی واحد تهران مرکزی با همکاری روسیه چقدره؟

  • مهندس می‌گه:

   سلام
   ظاهرا واحد های مشترک تهران مرکز با کشور های خارجی معادل شهریه معمولی دکترا حساب می شه و برای کل دوره فکر کنم چیزی زیر ۷۰ در می یاد

 13. آتوسا می‌گه:

  میلیون ها لایک آیدا جان

 14. Mahshid می‌گه:

  دوستان کسی اینجا نیست اطلاعات موثق بذاره و قصدش ایجاد تشنج و استرس نباشه؟؟؟؟؟؟؟ دوستانی حضور داشتن مثل مکانیک، مطلع و آقا میلاد منابع انسانی که بدون غرض اطلاعات مفیدی اینجا میذاشتن لطفا اگر هنوز به این صفحه سر میزنن ممنون میشم در خصوص تکمیل ظرفیت بهمن اطلاعاتی بدهند.

 15. در مورد تکمیل ظرفیت می‌گه:

  مطابق توافق دانشگاه آزاد و تایید پذیرفته شدگان توسط وزارت علوم تا مهر دانشگاه دیگر تکمیل ظرفیت ندارد، عده ای را آبان برای تکمیل ظرفیت اعلام کرده اند که برای بهمن باید ثبت نام کنند و جاماندگن مصاحبه هم دوباره مصاحبه شده اند که تعداد کمی از آنها هم اضافه میشوند (حدود ۱ تا ۲ نفر در هر واحد) و تکمیل ظرفیت مجدد با این توافق درکار نخواهد بود، چون مجوزی نیست و همین ورودیهای بهمن هم مشکل خواهند داشت که باید مجدد توافقی بشود در موردشان، دوستان البته آزمون بعد همین اسفند است و همه سعی کنید بیشتر مطالعه نید چون آزمون سراسری و آزاد ادغام شده و سازمان سنجش برگزار میکند پس احتمالاَ درصد کمی پذیرش خواهیم داشت…

  • Mahshid می‌گه:

   لطفا” اخبار را با منبع موثق اعلام کنین.

  • آیدا می‌گه:

   ااگرحرف شمادرست باشه که نیست؛آقای دکترمیرزاده به صورت کاملا علنی توهمین کاتال اعلام نمی کردندکه تمام رشته محل های دانسگاه آزادمجوزداره ووزارت علوم به صورت کتبی اعلام کردبه سازمان مرکری.بااین سم پاشی ها وشایعه پراکنی ها وتخریب دانشگاه آزادهیچ چبزعوض نخواهدشد.لطفابیش ازاین خودتان راخسته نکنید.۹۰درصدغیرمجوز!!!!!!!!!!!!!پناه برخدا:)

  • جعفر جزا می‌گه:

   من حرف شما رو تایید میکنم چون همین حالا توی برخی از دانشگاهها تعداد کلاسها بین ۱۲تا۱۶ نفرن ولی تنها چیزی که ممکنه حرف شما رو با شک رو برو کنه اعلام میزاده هست اینکه گفته ۱۰درصد قبول شدها به دانشگاه رفتن شاید منظورش از ۱۰ درصد حتی اونهایی که مهر قبول شدن نباشه پس باید منظر بود

   • آیدا می‌گه:

    دوست عزیزاون تعداد۱۲-۱۶تایی که شمامیفرمایید،بعضی ازدورس که دوستان پیش نیازمیخورند بابچه های ارشدهمکلاس میشوندیااینکه مثلا درس زبان تخصصی پیشرفته که یک درس پیشینیازمی باشد،تمام دانشحویان مقطع دکتراکه این درس دارندبصورت بک کلاس درمی آیتدواین آماربالا میرود.اینهاحهت اطلاع دوستان بود.

    • ..... می‌گه:

     واقعا آفرین. همینکه کسی هست واقعیبت های پذیرش رو میگه عالیه. حالا بقیه هر چی میخواند با غرض ورزی فقط تخریب کنند، انتقاد هیچ ایرادی نداره .هرکسی در بیان عقایدش آزاد است و قابل احترام.ولی چه خوب میشد فقط انتقاد بود نه صرفا جو سازی علیه هر نوع دانشگاهی

 16. دانشجو می‌گه:

  من ترم سه دکتری دانشگاه آزاد هستم بعد سه ترم و سی میلیون شهریه که پرداخت کردم میگن واحد ما مجوز نداره آخه اگه مجوز نداشت چرا تو دفترچه آوردنش کی جواب منو میده ؟هزینه انصرافم هفت میلیون تومنه.این چه وضعی وزارت علوم درست کرده .من از دانشگاه آزاد دفاع نمیکنم بیرویه دانشجو دکتری میگیره باید جلوشو گرفت ولی این طریقش نیست سالهای قبل هرچی بوده بوده از این به بعد جلوشو بگیرن نمیتونن که با سرنوشتو پول ما جوونا بازی کنن.

  • جواد می‌گه:

   وزارت علوم درست نکرده
   مسولین آزاد درست کرده اند
   وزارت علوم سه سال است بدون مجوز بودن ۹۰ درصد رشته محلهای دکتری آزاد را اعلام کرده است
   همچنان که بدون مجوز بودن خیلی از دانشگاه های خارج از کشور را اعلام کرده است.
   شما وقتی یک بیسکویت را می خری تاریخ انقضای آن را نگاه می کنی حالا برای مسله به این مهمی توجه نکرده ای
   درضمن اگر رتبه شما کمی خوب بود می توانستید در رشته محلهای با مجوز پذیرش شوید
   اگ کسی با رتبه شما در واحد مجوزدار قبول شده می توانید درخواست انتقال بدهید.

   • دانشجو می‌گه:

    آقای محترم رتبه من ۹ شده بود این دانشگاه را بخاطر نزدیکی به محل زندگیم انتخاب کردم علوم تحقیقات تهران حتمامی آوردم چون رفت و آمدش برایم مشکل بود ترجیح دادم به محل سکونتم نزدیک باشم.ضمنا انتقالی فقط برای سهمیه داراست شامل من نمیشه.امن از وقتی این مشکل مجوز دارا مطرح شده زندگیم به کل مختل شده.اگر انصراف بدم پس این همه پولی که خرج کردم و سه سال عمر تلف شدم چه میشه

  • دانشجو می‌گه:

   تازه الانش هم خیلی ها به مجوز توجه نمی کنن و میگن درست میشه انشاله ..ولی نمیدونن که وزارت علوم از امسال جاهای مجاز رو تو سایتش آورده و از خودش سلب مسولیت کرده تا بعدا فارغ التحصیلان اعتراضی به عدم تایید مدرکشون نداشته باشند.

 17. سعید می‌گه:

  باسلام
  من رتبه ۲۶ ارشد علوم تغذیه علوم تحقیقات مردود شدم
  علت را جویا شدم گفتن با توجه ب تایید نشدن رشته فوق توسط وزارت علوم هیچ فرد قبولی در این رشته اعلام نشده
  اگه مجوز نداشت چرا دانشگاه آزاد تو دفترچه گذاشت ک ماها انتخاب کنیم واقعا چی میشه ب اینها گفت

  • دانشجو می‌گه:

   یعنی چی ..فرمودید علوم تحقیقات قبول شدید . دوبار که اعلام نتایج نمی کنند یعنی تواعلام نتایج علوم تحقیقات قبول شدید ولی شخصا بهتون گفتند قبول نشدید!!!؟؟

 18. درسا می‌گه:

  اگر قرار باشه دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت برداره نتیجش تا بهمن مشخص میشه؟ وضعیت افرادی که قبول شدن به خاطر اینکه شهر خودش پذیرش بشن چی میشه یعنی؟مثل سال گذشته یعنی سال ۹۶ میخوان نتیجه را اعلام کنن؟

 19. مدیریت خدمات بهداشتی درمانی می‌گه:

  با سلام

  مسئولین دانشگاه آزاد از سراسری ها یاد بگیرند که تعداد ظرفیت هر دانشگاه را در مقابل آ ن نوشته است بر خلاف دانشگاه آزاد که در این مورد اصلا شفاف سازی نمی کند.

  • دانشجو می‌گه:

   می خواستند خودشون انجام می دادند نیاز به یاد گرفتن نیست .شفافیت باعث بسته شدن دستشون ازبابت پذیرش میشه و همچنین تعدا زیادی از واحدها مشکل مجوز دارند.

  • پیام می‌گه:

   سلام.حرف شمامتین،به این موضوع هم توحه داشته باشیدکه دانشگاه دولتی،هزینه دانشجورودولت پرداخت میکنه،بایدهم کم بگیرند.منتهادانشحویان دانشگاه آزادترمی بالای۷-۸میلیون پرداخت میکنندوباهزینه خودشون حقوق اساتیدرو…پرداخت میکنند.پس هیج جای گله وشکایتی نبایدوجودداشته باشه.بنده خودم دانشحوی دکترای دانشگاه دولتی هستم.پس لطفاواقع بین باشیدومنصفانه قضاوت کنید.ترمی نزدیک۱۰میلیون پزداخت کردن چیزکمی نیست.شمافقط لفظی میفرمایید۱۰میلیون ولی واقعاآدم روازپادرمیاره.فکرنکنیددانشجویان دانشگاه آزادمثل مادولتی ها باآرامش درس میخونتد.هنوزبه۴ماه نکشیده بایدکل شهریشون روپردلخت کنند.واقعاهزینه دانشکاه ازادادموازپادرمیاره.بنده خداها فشارزیادی رومتحمل می شوند.

 20. مدیریت صنعتی سیستمها می‌گه:

  صبح زنگ زدم دانشگاه آزاد قژوین،پرسیدم بخشنامه ی ثبت نام با تأخیر ابلاغ شده،گفت نه،من که مهر بودم و نرفتم بهمن برم،اگه بخشنامه ابلاغ نشه،اجازه ثبت نام میدن؟

  • محمد می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   بنده هم با رییس اداره ثبت نام قزوین صحبت کردم فرمودند بهمن برای ثبت نام بیایید مشکلی نداره در بدترین حالت اگر این قانون هم نباشه و بخشنامه ای هم در کار نباشه که هست فقط باید نصف شهریه ثابت رو پرداخت کنیم موفق باشید

  • درسا می‌گه:

   بله .من تماس گرفتم از دانشگاه پرسیدم گفتن مشکلی نداره

 21. هیلا (ادبیات انگلیسیییییییییییییییییییییییییییی) می‌گه:

  امسال دکتری کلا فیلم شد من از تکمیل بروجرد قبول شده بودم البته انتخاب خودم نبود ۱۴ ساعت راه تا اونجا دیگه نرفتم منتظر تکمیل بهمنم لااقل تهران باشه

 22. zahra می‌گه:

  دوستان کسانی که دعوت به مصاحبه نشدن در تکمل ظرفیت بهمن ایا باید مصاحبه برن؟

  • جواد می‌گه:

   هنوز نتایج تکمیل بهمن پارسال نیومده شما داری میگی تکمیل بهمن امسال یکبار تکمیل که بیشتر برگزار نمیشه
   بخون برای سال بعد

 23. انتظار می‌گه:

  دوستان کسی می دونه آخرین نمره قبولی حقوق خصوصی چند بوده وکدام شهر؟

 24. سمیرامیس می‌گه:

  سلام.
  دوستان اگزتکمیل ظرفیت بهمن وجودداشته باشه،آیامتاخرین مصاحبه هم بامارقابت می کنند؟درسته آیااااااا؟

 25. احسان به ایدا می‌گه:

  گفتید این اطلاعات را از کجا آوردید در تکمیل امسال دانشگاه آزاد در واحدهای زیر دانشجوی دکتری گرفته است که ده تای آنها در تکمیل اضافه شده اند
  مالی – مهندسی مالی:
  تبریز، یزد، سنندج، رودهن، کرج، کاشان، رشت، اراک، فیروزکوه، مراغه، قم، علی آبادکتول، قزوین، امارات متحده عربی، الکترونیکی، تهران جنوب(پردیس مرکز بین المللی کیش)

 26. انتظار می‌گه:

  دوستان چطور میشه فهمید با اخرین نفر قبول شده چقدر فاصله هست

 27. بیگناه می‌گه:

  باسلام
  بنده با اختلاف چهارصدم ویک نفر از پذیرش بازماندم ومردود اعلام شدم خواهش داریم دوستان فشار بیارند تا تکمیل بهمن را مثل سراسری که امروز اعلام کردن دانشگاه آزاد هم سریع اعلام کنه تا حقمون ضایع نشه

 28. بیگناه می‌گه:

  باسلام
  بنده با اختلاف چهارصدم ویک نفر از پذیرش بازماندم ومردود اعلام شدند خواهش داریم دوستان فشار بیارند تا تکمیل بهمن را مثل سراسری که امروز اعلام کردن دانشگاه آزاد هم سریع اعلام کنه تا حقمون ضایع نشه

 29. فلسه هنر می‌گه:

  من واقعا نیاز دارم به تکمیل ظرفیت بهمن ماه. خدا کنه که باشه. دوستان تورو خدا اگر منبع موثق دارید بگید . شماهایی که میگین اذر یا دی میاد مطمئن هستین؟

 30. احسان می‌گه:

  تکمیل دکتری دولتی ۱۳۰۰ نفر است
  آزاد جند نفر بوده؟
  در رشته مهندسی مالی که من خبر دارم ده رشته محل جدید در تکمیل ظرفیت آزاد اضافه شد.

 31. شادی می‌گه:

  سلام. دوستان تکمیل ظرفیت بهمن کی اعلام میشه؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

 32. فاطیما می‌گه:

  سلام وقت دوستان بخیر . کسی خبر داره دانشگاه سمنان برا مقطع دکترا علوم قرآن و حدیث مجوز داره یا نه؟ ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن.

 33. امیرزاده می‌گه:

  مطلع خان پس چی شد تکمیل ۹۴ را فرمودید شنبه یا یکشنبه حالا چی میگی پس چی شد؟

 34. دوست می‌گه:

  سلام دوستان البته البته که شامل واحد الکترونیکی هم میشه بهترین واحده اساتید فوقالعاده و عالی کلاسامون شروع شده وهمه راضی هستیم

 35. یلدا می‌گه:

  لطفاً تکمیل ظرفیت بهمن رو اعلام کنید، من فقط با اختلاف ١٧/.
  و با اختلاف ١ نفرمردود شدم

 36. سارا می‌گه:

  کسی نمیدونه تکمیل ۹۴ چی شد؟؟؟ مردیم از انتظار. انگار ما موش آزمایشگاهی شدیم. خب اعلان کنید دیگه

 37. سلام مطلع عزیز، خواهش میکنم جواب بده برامون قوت قلب هستی ، مطلع جان تو کمیل ظرفیت بهمن کلیه واحدها دانشجو میگیرند یا فقط چندتا از این واحدهای بین الملل و دورآفتاده؟؟؟؟

 38. Mahshid می‌گه:

  جناب مطلع عدم حضورتون کاملا” محسوسه. لطفا” حضورتون رو کم رنگ نکنین و از اطلاعات مفیدتون ما رو بهره مند کنین. تشکر

 39. phd می‌گه:

  پذیرشهای استعداد درخشان فقط گویا هنوز تایید نشدند چون مطابق نظرات وزارت علوم دانشگاه آزاد مراتب این نوع پذیرشها را رعایت نکرده و دانشجویان سطح بالایی گزینش نکرده، این دوستان میتوانند با تماس با وزارت علوم از این موضوع مطلع شوند و پیگیر باشند. ممنون

 40. داوطلب می‌گه:

  سلام. تکمیل ظرفیت بهمن کی شروع میشه؟ امیدوارم دعوت نشده به مصاحبه ها هم بتونن تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

 41. بهنام می‌گه:

  یعنی رشته محلهایی که در تکمیل ظرفیت مهر اضافه شدن بخصوص آزادپردیس بین الملل مورد تایید نیست ؟آخه گفته تا مهر و قبل آن ؟

 42. reza می‌گه:

  دوستان پذیرش شده در این دوره جهت اطمینان با وزارت علوم تماس بگیرند و می ارزه حضورا تشریف ببرند چون قراره میلیون ها هزینه بشه .

 43. دکتر لیلا می‌گه:

  پس بهمن تکمیل ظرفیت بگیرید

 44. علی می‌گه:

  نمیدونم چرا اینقدر دیدگاهشون کمیٌه…فقط با عدد و رقم.اصلا به کیفیت توجه ندارن

 45. دکترای برنامه ریزی درسی علوم وتحقیقات می‌گه:

  مرحبا

 46. نصیری می‌گه:

  یعنی واحد الکترونیک هم مجوز داره. اگر اینطوریه تصویر نامه را منتشر و وزرات علوم تایید کند

 47. دکتر می‌گه:

  یعنی شامل واحد الکترونیکی هم میشه؟

درج نظر