مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام شرایط ثبت‌نام دکتری بدون آزمون 96 – 97 دانشگاه آزاد اسلامی

شرایط و نحوه ثبت‌نام در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون سال تحصیلی 96-97 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. دکتری بدون آزمون آزاد 97

به داوطلبان عزیز شدیداً توصیه میکنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی به عضویت در کانال تخصصی دکنری درآیند… کلیک کنید…

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی بدون کنکور شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۷ برای رشته های پزشکی و دامپزشکی، ۱۸/۵ برای رشته های علوم انسانی و ۱۷/۵ برای سایر رشته‌ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند. امتیاز نهایی هر داوطلب براساس شاخص های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار می گیرد.

دارا بودن حداقل نمره پایان نامه  ۱۸/۵ برای کلیه رشته ها و متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی از دیگر شرایط ضروری است.

داوطلبان دوره بدون آزمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و یا مجلات علمی ISI تولیدات علمی چاپ شده در مجلات پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند، مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته از ۴ نیمسال بیشتر نشود.

دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.

تذکر مهم ۱: جهت پذیرش در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

تذکر مهم ۲: از آنجایی که صرف دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره بدون آزمون دکتری آزاد به منزله قبولی نمی باشد و پذیرش در این دوره براساس ظرفیت موجود و اولویت افراد می باشد لذا به منظور استفاده از امکان قبولی در آزمون دکتری تخصصی در صورت عدم پذیرش از طریق بدون آزمون به داوطلبان توصیه می گردد که در دوره دکتری تخصصی با آزمون نیز شرکت نمایند.

ثبت نام در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صرفاً به صورت اینترنتی انجام می شود. زمان و چگونگی ثبت نام از داوطلبان  دوره بدون آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

شرایط و زمان پذیرش دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رویا گفت:

  سلام. مهلت ثبت نام بدون کنکور تا چه زمانی هست؟ امروز 30ام هست تا شنبه که 2ام تیر میشه ، میتونیم ثبت نام کنیم؟

 2. زهره گفت:

  ببخشید اگر ارشد دانشگاه غیرانتفاعی بودیم نمیشه بدون آزمون ازاد شرکت کرد واسه دکتری

  • مهسا گفت:

   سلام
   سال های قبل فقط فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد میتونستن بدون ازمون شرکت کنند. بنابراین باید از مرکز ازمون پیگیری کنید که شامل شما میشه یا نه.

 3. لیلا گفت:

  سلام نمره ی پایان نامه من 20 هست سیستم میگه 19 وکمتر وارد کنم این چه طوری کسی میدونه؟

 4. دكتری بدون آزمون گفت:

  علی آقا منم هم رشته شما هستم…برادر خودتو خسته نکن من امروز با همون شماره تماس گرفتم بعد از 30 دقیقه انتظار پرسیدم اصلا امسال دکتری بدون آزمون برگزار میشه یا نه؟ کار شناس گفت نمیدونم به ما چیزی در مورد برگزاری آزمون برای امسال نگفت چه برسه به تاریخ ثبت نام….دیگه فکر کنم تکلیف مشخصه

 5. علی_نرم افزار گفت:

  دوستان عزیز کسی خبری از ثبت نام بدون آزمون نداره؟ شایعه شده امسال برگزار نمیشه؟ چند بار 4743 تماس گرفتم خیلی شلوغ بود….کسی اگر خبری داره لطفا اطلاع رسانی کنه….ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   باید منتظر بود همچنان. در دفترچه شرایط ثبت نام اعلام کرده بودن. بعیده که پذیرشی صورت نگیره.

   • solmaz گفت:

    هیچ چیز بعید نیست…
    تغییر تراز ها به این صورت بعید به نظر نمی رسید؟
    کاهش ظرفیت دانشگاه آزاد به عنوان دانشگاهی که درآمدش از دانشجوی بعید نبود؟
    اینکه آزاد نتایج رو اعلام کنه و ثبت نام بدون آزمون شروع نشده باشه بعید نبود؟

    مهسا جان هیچ چیز بعید نیست…
    در مورد اون دوستی که دنبال خبر بود هم باید بگم علی آقا هیچ کس هیچ خبری نداره

 6. کامپیوتر ع گفت:

  سلام بر همگی من با 4743 تماس گرفتم گفتن ثبت نام بدون آزمون دکترا احتمالا تا جند روز آینده انجام میشه یعنی ممکن ثبت نام کنن؟

  • parsa گفت:

   دوست عزیز حرف تازه ای نزدند الان بیشتر از یک ماهه 4743همین رو میگه…شما یک ماه پیش هم زنگ می زدی همین رو می گفتن الان هم میگن چند روز….نتیجه آزاد هم که اومد …دیگه واقعا ما رو سرکار گذاشتن….

 7. کامپیوتر ع گفت:

  سلام بر همگی من با 4743 برای ثبت نام بدون آزمون دکترا تماس گرفتم گفتن احتمال داره تا چند روز آینده انجام شود یعنی ممکن ثبت نام کنن؟؟

 8. حسابداری گفت:

  با سلام
  اگر معدل در رشته حسابداری 17 باشد نمیتوانم دکتری بدون آزمون ثبت نام کنم ؟

 9. عاطفه گفت:

  سلام بر همه ، چرا در دفترچه بدون آزمون ذکر شده کارشناسى ارشد ناپیوسته تا ۶ نیم سال ولى در این سایت نوشته شده ۴ نیم سال؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   این شرایط مربوط به دکتری بدون ازمون ازاد 96ه، لینک زیر خبر رو ببینید مربوط به پذیرش بدون ازمون دکتری 97 ازاد هستش.

 10. عمران مدیریت ساخت گفت:

  سلام همگی خسته نباشین معدل من 18.54و با رتیه اول فارغ التحصیل شده ام وپایان نامه 19و دو تا مقاله دارم بتظرتون به مصاحبه بدون ازمون دعوت میشم لطفا راهنمایی کنید ممنون ومرسی از همه

 11. منا گفت:

  سلام تو رو خدا یکی جواب بده زمان دقیق دکتری استعداد درخشان دانشگاه ازاد ۹۷ ۹۸ کی هست من واقعا خسته شدم از استرس.چرا چیزی از زمانش اعلام نمیشه

 12. الهام گفت:

  سلام من ارشد روانشناسی بالینی با معدل 18.68 هست 3 تا مقاله کنفرانسی دارم که در ISC نمایه شده و یک مقاله در یک کنگره ارسال کردم که گواهی آن تا آخر تیر ماه برام صادر میشه وپایان نامه ام 18.75 هست شانس قبولی در برای روانشناسی بالینی یا سلامت دارم ؟؟؟ ممنونم میشم راهنمایی کنید

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای دعوت به مصاحبه که شانستون خوب هست. برای قبولی به عملکردتون در مصاحبه هم خیلی بستگی داره و نیز وضعیت رقبای شما.

 13. حسین گفت:

  سلام دانشجوی انصرافی دکتری دامپزشکی با 115 واحد گذرانده هستم ایا بعد از 3 سال از تاریخ انصراف میتوانم برای ادامه تحصیل حداقل تا سطح کارشناسی به دانشگاه برگردم مشکل خدمت هم ندارم. با تشکر

 14. میثم گفت:

  باسلام ایا معدل برای بدون ازمون دکتری با احتساب پایان نامه یا بدون پایان نامه من معدلم ۱۹/۶۶ ولی با پایان نامه ۱۹/۴۴ بنظرتون کدوم قبوله

  • امیر علی گفت:

   با سلام و عرض ادب .من دانشجوی ارشد حسابداری هستم .کلیه واحدها را بغیر از پایان نامه با معدل ۱۸.۸۸ گذرانده ام .پایان نامه را در هفته اول مهر ۹۷ دفاع میکنم .اگر نمره پایان نامه را بالای ۱۸.۵ بگیرم آیا میتوانم در دکتری بدون آزمون ۹۷ دانشگاه ازاد پذیرفته شوم؟

 15. رها گفت:

  سلام و عرض ادب با معدل کل 19/22و نمره پایان نامه 20 و سه تا مقاله isi و چهارتا همایش داخلی و یک کتاب و فارغ التحصیل پنج نیم سال شانس دعوت به مصاحبه بدون آزمون دکتری آزاد و قبولی هست؟؟؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   شروط لازم رو که به نظر میاد دارید و وضعیت رزومه تون هم خوب هست. احتمالش هست که دعوت به مصاحبه دکتری بدون آزمون آزاد بشید.

 16. مریم گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز، پایان نامه ارشدم را در اسفندماه 96 با نمره 17.75 دفاع کردم ولی چون می خواهم معدل پایان نامه ام به 18.50 برسد مجبورم که مقاله ثبت کنم. البته معدلم هم 18.86 است. آیا می توانم امسال برای دکترا بدون آزمون ارشد شرکت کنم؟

  • مریم گفت:

   سلام مجدد،
   نمره پایان نامه از 18 شدم 17.75 و در حال ثبت مقاله هستم و تا زمان مصاحبه حتما مدارک را دارم. می شه لطفا راهنمایی کنید.

   • مهسا گفت:

    سلام
    باید زمانی که میخواید درخواست پذیرش دکتری بدون ازمون بدید، نمره پایان نامه تون 18.5 باشه. اگه تا اون موقع میشه که مشکلی نیست.

 17. حقوق جزا وجرم شناسی گفت:

  باسلام و عرض ادب خدمت دوستان،
  آیا با معدل ۱۸.۳۱ و پایان نامه ۲۰
  امکان ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد هست؟و دعوت به مصاحبه میکنند؟
  ممنون میشم راهنمایی نمایید.

  • مهسا گفت:

   سلام
   متأسفانه معدل شما باید حداقل 18.5 باشه.
   با این حال میتونید ثبت نام کنید، شاید در مقایسه با رقبا شانس دعوت به مصاحبه داشته باشید.
   شاید هم به دلیل نداشتن شرایط حذفتون کنند.

 18. امیر گفت:

  با سلام
  رشته کارشناسی ارشد = مدیریت اجرایی گرایش مدیریت استراتژیک
  چه رشته ای همنام دکتری با رشته ارشد من هست؟
  با سپاس

  • مهسا گفت:

   سلام
   قبلا اینطور بود که چون این رشته مقطع دکتری نداره، فارغ التحصیلانش نمیتونستن برای دکتری دانشگاه ازاد بدون ازمون درخواست پذیرش کنند.

 19. هادی گفت:

  سلام
  من در در رشته مدیریت آموزشی با معدل 17/53 پایان نامه19/67 میتونم در دکتری بدون کنکور شرکت کنم ممنون.

 20. H گفت:

  ثبت نام دکتری بدون ازمون ازاد 97 کی هست؟

 21. سارا گفت:

  سلام دوستان، کسی تجربه مصاحبه بدون آزمون دکتری ازاد رو داره ما رو هم راهنمایی کنه لطفا؟
  برای کدوم دانشگاه رفته و چه سوالاتی پرسیدن و چقدر امکان داره هر دانشگاه دانشجویان خودش رو بگیره؟
  متشکرم

 22. فاطمه گفت:

  متن نظر
  با سلام
  اگر در دانشگاهی بدون ازمون پذیرش شیم و مشغول تحصیل باشیم
  اجازه داریم انتقالی یا مهمان بگیریم برای دانشگاهی که کترا بدون ازمون نداشته؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   کلا پذیرفته شدگان بدون ازمون نمیتونند انتقالی بگیرن و باید در همون واحد دانشگاهی به تحصیل ادامه بدن.
   ضمن این که کلا جابجایی و انتقالی در تحصیلات تکمیلی ممنوع هست.

 23. داوطلب گفت:

  باسلام، باتوجه به اینکه آزمون مقطع دکتری علوم پزشکی آزاد با وزارت بهداشت ادغام شده است برای ثبت نام دکتری بدون آزمون در رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد چگونه وچه زمان باید اقدام کرد؟
  ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   رشته های زیرمجموعه وزارت بهداشت دانشگاه ازاد از طریق وزارت بهداشت پذیرش میکنه و باید منتظر اعلام شرایط پذیرش از سوی این وزارتخونه باشید.

 24. بهار گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  زمان ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه ازاد که از طریق معدل است چه زمانی می باشد؟
  با تشکر

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام پذیرش بدون کنکور دکتری ازاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون صورت میگیره. برای این که در موعد مقرر مطلع بشید پیشنهاد میکنم عضو کانال پی اچ دی تست به ادرس زیر بشید:
   https://t.me/phdtest

 25. رایان گفت:

  با سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید: بنده ورودی رشته مهندسی برق و الکترونیک مهر ۹۳ دانشگاه ازادهستم که به علت تمدید پایان نامه، در بهمن۹۵ دفاع کردم، معدلم ۱۸٫۴۵ و نمره پایان نامه ام ۱۹ و یک مقاله هم دارم. سؤالم اینه آیا مشکل عدم اتمام در ۴ ترم و یامشکل فاصله تحصیلی دارم؟ اگه دارم هیچ راهی وجود نداره؟ اصلا میتونم در بدون آزمون شرکت کنم یاخیر؟ باتشکر فراوان…-منتظر پاسخ هستم

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله شما در ۵ ترم فارغ التحصیل شدید و دارای شرایط پذیرش بدون ازمون نیستید.
   معمولا کسانی که شرایط اولیه رو ندارند رد میکنند. با این حال میتونید شانستون رو امتحان کنید و ثبت نام کنید.

 26. علی.ر گفت:

  باسلام وعرض تشکر درخصوص پاسخی که درموردشرایط سنی ثبت نام بدون ازمون دکتری ارایه فرمودید اگه امکان داره بفرمائید بخشنامه ی مربوط به شرایط ثبت نام بدون ازمون رو ازکجا میتونیم دریافت ومطالعه کنیم.؟باسپاس فراوان.

 27. علی.ر گفت:

  باسلام.ایا ثبت نام دکتری بدون ازمون دانشگاه آزاد سقف سنی داره؟ شنیدم افراد بالای ۳۰ سال نمیتونن.این صحت داره؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   در شرایط پذیرش بدون ازمون چنین چیزی اعلام نشده. اما به هر حال ممکنه در زمان مصاحبه، کسانی که سن کمتری دارند در اولویت باشند، اما قانون کلی نیست و ممکنه هم با توجه به دیگر شرایط (مثلا رزومه قوی) این موضوع بی اهمیت باشه.

 28. شیما اقبال گفت:

  دانشجوی ارشد هستم با معدل ۱۹٫۱۰ این ترم ۴ تازه پایان نامه برداشتم و شهریور ۹۷ دفاع دارم ایا برای ازمون بدون کنکور می تونم شرکت کنم ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   بر اساس شرایط سالهای قبل، برای شرکت در پذیرش بدون کنکور دکتری ازاد لازمه که فارع التحصیل باشید، نمره پایان نامه هم جزو شروط دعوت به مصاحبه هست.

 29. Hojat گفت:

  سلام .زمان ثبت نام دکتری بدون ٩٧ ازمون کیه

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام پذیرش بدون کنکور دکتری ازاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون صورت میگیره. برای این که در موعد مقرر مطلع بشید پیشنهاد میکنم عضو کانال پی اچ دی تست به ادرس زیر بشید:
   https://t.me/phdtest

 30. ساغر بهرامی گفت:

  سلام من ورودی مهر ۹۵ هستم ، رشته کامپیوتر ، شهریور ۹۷ دفاع می کنم ، آیا این هم ۴ ترمه محسوب میشه ؟ معدلم هم ۱۷/۸ . آیا من هم می تونم بدون آزمون دکترا ثبت نام کنم ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   این رو باید از اموزش دانشگاه بپرسید، ولی معمولا کسانی که تابستان دفاع میکنند هم جزو ترم دوم سال تحصیلی محسوب میشوند.

 31. Sara گفت:

  سلام ببخشید من اطلاع ندارم زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون کی هست.؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام پذیرش بدون کنکور دکتری ازاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون صورت میگیره. برای این که در موعد مقرر مطلع بشید پیشنهاد میکنم عضو کانال مسترتست به ادرس زیر بشید:
   https://t.me/mastertest
   پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری هم که از طریق سایت دانشگاه ها اطلاع رسانی میشه و در همین سایت همه فراخوان ها درج میشه.

 32. زهرا گفت:

  سلام در رشته معماری با معدل ١٨/۴٩ در مقطع ارشد و نمره پایان نامه ١٩/٧۵ ،ورودی ٩۴ ارشد بودم ۴ ترمه تموم شدم امیدی هست دعوت به مصاحبه بشم؟؟و جون ارشدم اهواز بود احتمالی هست دکترا همون اهواز قبول شم؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   شرایط لازم رو که دارید، اما باید دید در قیاس با رقبا چه وضعیتی دارید. در هر حال شانس دعوت به مصاحبه رو به نظرم دارید و حتما تلاش کنید که رزومه خوبی فراهم کنید و برای شرکت در مصاحبه هم اماده بشید.

 33. آنا گفت:

  من دانشجوی برتر دانشگاه پیام نور هستم میتونم در دکتری بدون آزمون شرکت کنم

  • مهسا گفت:

   سلام
   پذیرش بدون ازمون دانشگاه ازاد، مختص فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ازاد هست.
   در فراخوان های بدون ازمون دکتری سراسری هم اغلب قید میشه که فقط فارغ التحصیلان دوره های روزانه و شبانه شانس پذیرش دارند. با این حال میتونید فراخوان ها رو چک کنید، که در همین سایت منتشر میشه. ممکنه یک دانشگاه چنین شرطی نداشته باشه.

  • پ گفت:

   من هم پیام نور بودم و بدون آزمون آزاد 96 قبول شدم بعدش انصراف دادم چون برام نمی صرفه، نکته اینه که باید رزومه قوی باشه چون دانشگاه محل تحصیل امتیاز داره و مثلا 3 به پیام نور میدن 13 به آزاد

 34. سلام دکتر گفت:

  سلام بنده مقطع ارشدورودی مهر۹۴ بودم ودوترم نرسیدم ثبت نام کنم بدلیل اینکه کارشناسی ام را دانشگاه ازاد دیر صادر نموده بود خوشبختانه مهر۹۵ وبهمن۹۵ یعنی دوترمه کلیه دروس ارشدمو با معدل۱۹/۲۵بدون احتساب وپایان نامه دربهمن۹۶ بانمره۱۹ عالی دفاع نمودم درواقع سه ترمه.ضمنا بعنوان دانشجو نمونه واحد انتخاب شدم.لازم بذکر است معدل کارشناسی ام ۱۴/۰۲است.

  ۱)سوال اینکه ایادوترمی که مرخصی برام رد کردن از ثبت نام بدون ازمون یا استعدادهای درخشان مقطع دکترا دانشگاه ازادمحروم می شوم??????????
  ۲)ایا بدلیل اینکه دانشجوی نمونه درمقطع ارشددانشگاه ازاد بودم دردانشگاههای دولتی نمی توانم برای دکترا بدون ازمون شرکت کنم؟؟؟؟؟
  ۳)باتوجه با معدل کارشناسی ام مشمول استعداددرخشان میشوم؟؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   طبق شرایطی که سال گذشته اعلام شده، قاعدتا مشمول شرایط بدون ازمون هستید، چون باقی درستون رو اینطور که فرمودید، طی ۴ ترم تموم کردید.
   درمورد دانشگاه های دولتی اغلب در فراخوان های بدون ازمونشون اعلام میشه که از دانشگاه ازاد پذیرش ندارند.
   در شرایط پذیرش بدون ازمون دانشگاه ازاد، ملاک معدل ارشد و نمره پایان نامه است و صحبتی از معدل مقطع کارشناسی نیست.

 35. رضا اعطایی زاده گفت:

  با سلام من سال ۹۳ مدرکمو گرفتم و معدل ارشدم در رشته حسابداری ۱۷.۵ بوده ایا میتونم بدون کنکور برای سال ۹۷ ثبت نام کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر متأسفانه شما سال بعد از فارغ التحصیلی میتونید برای دکتری بدون ازمون دانشگاه ازاد اقدام کنید.

  • دکتری حقوق جزا و جرم شناسی گفت:

   سلام،
   شرط فاصله سنوات بعد از فارغ التحصیلی برای دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد برداشته شده و حتی سال گذشته هم نبوده،
   اگر نمره پایان نامه شما بالای ۱۸.۵۰ هست میتوانید شرکت کنید،
   موفق باشید.

 36. دکتری گفت:

  سلام.کارشناسی ارشد زیست شناسی علوم جانوری گرایش فیزیولوژی هستم آیا میتونم همین رشته ولی گرایش تکوین دکترای بدون آزمون شرکت کنم? ممنون میشم اگه جواب بدید

  • مهسا گفت:

   سلام
   سالهای گذشته کسانی که در رشته ای بجز رشته خودشون شرکت کرده بودند، به دلیل عدم تجانس رشته رد شدند. به نظر نمیاد شانس زیادی داشته باشید و بهتره در همون رشته خودتون برای دکتری بدون کنکور ازاد ۹۷ شرکت کنید.

 37. رویا گفت:

  سلام یک سوال دیگه
  با مدرک کارشناسی ارشد پردیس دانشگاهی میتونیم بدون ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنیم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر متأسفانه دانشگاه ازاد تا الان همیشه اعلام کرده که پذیرش بدون ازمونش فقط برای فارغ التحصیلان خود دانشگاه ازاد هست.

   • رویا گفت:

    سلام
    ببخشید ولی یکی از دوستانم که پردیس درس خونده میگه بدون کنکور دانشگاه ازاد قبول شده چون معدلش بالای ۱۸ بوده.رشتش هم مهندسیه.
    واقعا نمیشه شرکت کرد یا دوستم داره دروغ میگه؟

    • مهسا گفت:

     سلام
     همونطور که عرض کردم، تا الان دانشگاه ازاد فقط از فارغ التحصیلان مقطع ارشد این دانشگاه به صورت بدون کنکور در مقطع دکتری پذیرش میکنه.

   • رویا گفت:

    با معدل ۱۷٫۴۷ بدون پایان نامه هم میشه شرکت کرد؟

 38. رویا گفت:

  سلام
  ببخشید شرط معدل ۱۷٫۵ برای رشته مهندسی بدون درنظرگرفتن نمره پایان نامه هست؟

  یک سوال دیگه که دوره کارشناسی ارشد اگه ۶ ترم باشه میتونیم شرکت کنیم بدون ازمون؟
  مرسی

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله معدل ذکر شده بدون پایان نامه هست. چون کلا معدل نهایی ارشد چند سال هست که بدون پایان نامه حساب میشه.
   درمورد شش نیمسال هم تبصره زیر رو بخونید:
   دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، مأموریت والدین یا همسر، ازدواج و طلاق و یا به دلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز این شیوه نامه شود در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

 39. علی اعظمی گفت:

  سلام
  من ارشد مدیریت اجرایی دارم- معدلم ۱۹/۴۶ شده – و پایان نامه من ۱۸/۲۵ امکانش هست بتونم در دکتری بدون آزمون شرکت کنم
  ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   معمولا لازم هست که شرایط لازم رو داشته باشبد، اما بازم میتونید شانستون رو امتحان کنید، با توجه به شرایط رقبا ممکنه شانس پذیرش داشته باشید.

 40. نسیم گفت:

  سلام
  ببخشید این صحت داره که فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد واحد الکترونیکی نمیتونن در دکترای بدون آزمون شرکت کنند؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   باید منتظر اعلام شرایط دکتری بدون ازمون در هنگام انتخاب رشته باشیم. فعلا چیزی در این خصوص گفته نشده.

 41. سمانه گفت:

  ممنون میشم به این سوال جواب بدید اگه فقط به خاطر تمدید پایان نامه یه ترک دیگه اضافه شه ، محروم میشیم از دکتری بدون آزمون ؟ من معدلم ۱۹/۶۱ هست شاگرد اولم . فقط پایان نامم مجبور شدم تمدید کنم . خواهش میکنم حواب بدید خیلی مهمه برام

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله تفاوتی نداره. شما باید سقف ترم رو رعایت کنید، به هر دلیلی که از این سقف عبور کنید، شرایط لازم دکتری بدون ازمون رو نخواهید داشت.

 42. اشکان ابوالحسنی گفت:

  سلام ، دو سوال داشتم .
  با توجه به این که شرط اولیه برای رشته های فنی و پایه معدل ۱۷٫۵ هست با معدل زیر ۱۷٫۵ اما بالای ۱۷ شانس قبولی هست یا خیر ؟
  رسته ارشد بنده فوتونیک هست ، می تونم دکتری برق مخایرات بزنم ؟
  با سپاس

  • مهسا گفت:

   سلام
   اول این که کلا فقط در رشته مقطع ارشدتون میتونید برای بدون ازمون درخواست بدید.
   دوم این که قبلا کسانی که شرط معدل رو براورده نمیکردن اما تفاوت کمی داشتن ممکن بود شانسی داشته باشن، اما سالهای اخیر سختگیری بیشتر شده، با این حال میتونید شانستون رو امتحان کنید. ممکنه در قیاس با رقبا شانس داشته باشید.

 43. دنیا گفت:

  سلام ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال ۹۷ چه زمانی است؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام دکتری بدون کنکور ۹۷ ازاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون دکتری ۹۷ اطلاع رسانی میشه. پیگیر اخبار همین سایت باشید. اطلاع رسانی میشه در موعد مقرر.

 44. فرشته ابراهیمیان گفت:

  سلام و روز بخیر من عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هستم سال ارشد فیزیولوژی انسانی اخذ کرده ام آیا میتوانم بدون آزمون در رشته بیوشیمی بالینی ph.d بگیرم

 45. آرزو گفت:

  سلام
  آیا معدل دوره کارشناسی نیز در پذیرش دکترا بدون آزمون در نظر گرفته می شود؟

 46. آرزو گفت:

  سلام و با تشکر از ایجاد امکان پرسش و پاسخ در این سایت
  ببخشید با توجه به جمله که در بالا در قسمت توضیحات آمده ” ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند، مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته از ۴ نیمسال بیشتر نشود.” سؤالی داشتم که ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید ، من ورودی ۹۴ بودم و در ۴ ترم درسم را تمام کردم ولی دفاع از پایان نامه ام را تا شهریور بنابه دلایلی نتونستم انجام بدم و در دی ماه دفاع کردم و سایر شرایط را دارم آیا میتوانم در کنکور بدون آزمون شرکت کنم

  • سمانه گفت:

   منم همین سوالو دارم . معدلم ۱۹/۶۱ هست . ولی فقط یه ترم تمدید پایان نامه مجبورم انجام بدم . میترسم به خاطر همین یه ترم نذارن میترسممممممم

 47. شیما گفت:

  سلام من یک سال از فارغ تحصیلیم گذشته و همه شرایط رو دارا هستم تنها معدل ارشدم۱۷/۱۷هست ارشد روانشناسیم آیا میتونم اقدام کنم برای ثبت نام بدون آزمون؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   اغلب وقتی شرایط اولیه رو نداشته باشید، امکان پذیرش نیست. با این حال میتونید شانستون رو امتحان کنید. ممکنه در قیاس با سیار رقبا شانس قبولی براتون وجود داشته باشه.

 48. ميرشفيعي گفت:

  سلام ثبت نام استعداد درخشان دکتری دانشگاه ازاد کی هست؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام دکتری بدون ازمون دانشگاه ازاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان باازمون آغاز میشه. پیگیر اخبار سایت و کانال باشید، در موعد مقرر اطلاع رسانی میشه.

 49. حبشی گفت:

  سلام
  ایا درسته که برای سال۹۶-۹۷ ثبت نام دکتری ازاد جداگانه نیست و همراه با دانشگاه سراسری بوده؟ اخه منطقی نیست که
  لطفا بهم بگین

  • مهسا گفت:

   سلام
   از سال گذشته کنکور دکتری ازاد و سراسری ادغام شده و یکپارچه برگزار میشه و ثبت نامشون هم یکی هست. زمان برگزاری کنکور دکتری هم ۴ اسفند ۹۶ هستش.

 50. عماد گفت:

  سلام من رتبه ۱دانشگاه آزاد سال ۸۲و رتبه ۷ در مقطع کارشناسی ارشد در سال ۹۱ شدم آیا بدون کنکور در مقطع دکترا میتونم ادامه بدم البته الان دارم میخونم برای آزمون ۹۶_۹۷ لطف کنید از شما عزیزان هر اطلاعاتی راجب این موضوع میدونه و در مورد سوالات آزمون و نحوه آزمون راهکاری دارین اطلاع بدین
  ما جمله بر آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای پذیرش بدون کنکور که نمیتونید اقدام کنید. چون سالهای زیادی از فارغ التحصیلی تون گذشته و برای دانشگاه های سراسری تا دو سال و دانشگاه ازاد تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی میتونید بدون کنکور پذیرش بشید.
   درمورد کنکور هم اگه سوالتون رو دقیق تر بپرسید میتونم راهنمایی تون کنم.

 51. سروش گفت:

  سلام

  برای ثبت نام دکترا کد رشته ارشد نیازه ولی توسیستم که اطلاعات بیشتر درحین ثبت نام رو کلیک میکنی رشته میکروبیولوژپی دانشگاه ازاد پیدا نمی کنه

  لطفا راهنمایی بفرمایید

 52. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید برای ثبت نام بدون کنکور (رتبه اولی) چه جوری میشه اقدام کرد؟
  ثبت نام جداگانه داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید . فردا اخرین فرصت ثبت نام هست

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای دانشگاه سراسری که پذیرش مستقلا از سوی دانشگاه ها صورت میگیره و برای دانشگاه ازاد هم زمان ثبت نام از طریق همین سایت و کانالش اطلاع رسانی خواهد شد.

 53. خواجه ای گفت:

  سلام : فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی در ورزش دانشگاه علوم تحقیقات تهران با معدل ۱۹/۳۳ چگونه در دکترای بدون آزمون حضور یابد؟ آیا در انتخاب رشته گرایش ” رفتار حرکتی و روانشناسی ورزشی ” را می تواند انتخاب کند ؟ سپاس

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام دکتری بدون ازمون ازاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون هست که از طریق همین سایت اطلاعرسانی میشه.
   فقط میتونید در رشته همنام با رشته ارشدتون شرکت کنید.

 54. فرناز گفت:

  سلام خسته نباشید
  امسال دفترچه بدون آزمون دکتری برای دانشجویان ممتاز نیومده؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام بدون ازمون همزمان با انتخاب رشته داوطلبان بدون ازمون هست که از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

 55. فرشته ابراهیمیان گفت:

  سلام من استخدام دانشگاه دولتی با معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد هستم آیا رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد مثل بیوشیمی شامل کارشناس ارشد فیزیولوژی انسانی خواهد شد

  • مهسا گفت:

   سلام
   در مقطع ارشد دانشگاه دولتی بودید یا ازاد؟
   کی فارغ التحصیل شدید و رشته تون در مقطع ارشد چی بوده؟

 56. محمد گفت:

  سلام بچه ها خوبید. ببخشید اگر میشه لطفا به من پاسخ دهید. من معدلم ۱۷٫۴۵ شده است و نمره پایان نامه ۲۰ دارم همچنین ۴ مقاله کنفرانسی معتبر دارم و یک مقاله ISI. در این شرایط با معدل ۱۷٫۴۵ میتوانم در پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه ازاد شرکت کنم ؟

  با تشکر

 57. وحید گفت:

  سلام
  آیا دانشگاه آزاد یزد دکترای حقوق بین الملل دارد ؟

 58. مریم گفت:

  سلام ببخشید معدل من چند صدم از ۱۸ کم داره فارغ التحصیل دانشگاه شیرازم .صحت داره که یه سری دانشگاهها رو منجمله شیراز حدودا یک نمره میره روی معدل؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای پذیرش بدون ازمون استعداد درخشان منظورتون هست؟
   اگه اینطوره که باید بگم، ۱ نمره نمیره، بلکه برخی دانشگاه ها در فراخوانشون، برای برخی دانشگاه های برتر ضریب اعلام میکنن، ینی مثلا میگن معدل فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر شاملِ …، ضرب در ۱/۱ میشه.

 59. مهتاب گفت:

  سلام تکمیل ظرفیت مهر دکتری آزاد چه موقع است قبول نشدم مصاحبه

 60. مهتاب گفت:

  سلام خیلی زحمت کشیدم ولی آزاد دکتری قبول نشدم و فقط شهر خودم برای مصاحبه رفتم شما را به خدا فکری به حال ما بکنید تعدادی از کسانی که آمده بودند ۷الی ۸ شهر برای مصاحبه رفته بودند در حالی برای من فقط شهر خودم مقدور بود بعضی ها هم فقط برای آمادگی مصاحبه سال آینده دولتی آمده بودند وقصد دانشگاه آزاد نداشتند حق ما خیلی ضایع می شود قانون بگذارید حق ما ضایع نشود تشکر

 61. مهسا گفت:

  سلام ،زمان
  ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد کی هست ؟لطفا راهنمایی کنین .

 62. مهسا گفت:

  سلام ،ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد کی هست ؟لطفا راهنمایی کنین

 63. نیلوفر گفت:

  سلام من در رشته معماری ارشد معدلم ۱۸٫۲۱ شد ولی پایان نامه ۱۷٫۷۵ .یعنی نمیتونم بدون آزمون دکترا شرکت کنم؟

 64. دهقانی گفت:

  برای من جای سوال است که چرا تا دوهزار و دویست مجاز به انتخاب رشته می شوند ولی بعد مصاحبه دعوت نمیشوند یا درست نیست که از همان اول نمره و شرایط ان هم مشخص شود برای من که قابل توجیه نیست

 65. دهقانی گفت:

  سلام میخواستم بپرسم با رتبه پانصد برای دکتری ازاد دعوت به مصاحبه نشدم به نظر شما عجیب نیست

 66. مریم گفت:

  من شهریور دفاع میکنم معدلم تا اینجا ۱۸٫۳۱ هست نمره پایان نامه هم فعلا ندارم میتونم ثبت نام کنم?، اگر نمره پایان نامه را الکی بزنم در دفترچه گفتن تخلف محسوب میشه چه کنم ثبت نام کنم یا نه?

 67. شمس گفت:

  فاطمه 莫拉迪 該:
  من سوال دارم

  سلام

  آیا کسی هست ک امسال در پذیرش دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۹۶ ثبتنام کرده باشد؟

  من پیدا نمیکنم سایت مربوطه رو
  و جاییکه بشه کارت اعتباری اش رو خریداری کرد؟

 68. شهروند گفت:

  باسلام و احترام
  من دانشجو دکتری هستم. می تونم توی بدون ازمون شرکت کنم؟ و اینکه دفترچه هایی که سال ٩۵ اومده بود رو تهیه نکرده بودم حالا مشکلی نداره الان تازه اقدام به شرکت کنم؟ و اینکه برغی ثبت هام دکتری بدون ازمون به کدوم سایت برم؟ ممنون می شم اگه اطلاع دارید جواب بدید.

 69. دانشجو گفت:

  باسلام واحترام
  باتوجه به اینکه رشته مدیریت اجرایی – استراتژیک درمقطع دکترا رشته همنام ندارد ، لطفا بفرمایید چه رشته ای بااین رشته متجانس است ؟

 70. تورج گفت:

  با سلام آیا موقع ثبت نام به دکتری بدون کنکور کسانیکه ۳۰ /۶ ۹۶فارغ التحصیل میشوند می توانند در بدون ازمون شرکت کنند

 71. سعيده شعبانلو گفت:

  سلام
  زمان ثبت نام بدون ازمون دکتری چه تاریخی هست؟

 72. سلام من معدلم ۱۹و ۲۶صدم هست ولی مقاله ننوشتم پایان نامه نمره ام ۱۸ هست یعنی نمیشه ثبت نام کنم؟ گفت:

  برنامه ریزی درسی

 73. نگار زرگریان گفت:

  معدل ۱۸٫۴۸ در علوم انسانی پذیرفته می شود یا خیر لطفا راهنمایی بفرمایید

 74. حسابداری گفت:

  سلام. ببخشید آیا معدل کل برای دکترا بدون آزمون بدون احتساب پایان نامه هست یا با پایان نامه؟؟

 75. رضایی پور گفت:

  سلام.
  من یک درس معادل سازی دارم م معدل کل برابر 17.39 میباشد.
  ارشد مهندسی برق قدرت هستم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید شرایط بدون ازمون دانشگاه ازاد شامل بنده میشه؟؟؟
  تشکر