مدرسان شریف دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای پژوهشی در مدیریت،اقتصاد، حسابداری و علوم انسانی سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی کنفرانس ملی دانش و فناوری نوین در علوم مهندسی در عصر تکنولوژی کارگاه استعداد تحصیلی آزمون دکتری 97 استاد وکیلی نیکفال

اعلام شرایط ثبت‌نام دکتری بدون آزمون ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی

شرایط و نحوه ثبت‌نام در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به داوطلبان عزیز شدیداً توصیه میکنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی به عضویت در کانال تخصصی دکنری درآیند… کلیک کنید…

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۷ برای رشته های پزشکی و دامپزشکی، ۱۸/۵ برای رشته های علوم انسانی و ۱۷/۵ برای سایر رشته‌ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند. امتیاز نهایی هر داوطلب براساس شاخص های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار می گیرد.

دارا بودن حداقل نمره پایان نامه  ۱۸/۵ برای کلیه رشته ها و متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی از دیگر شرایط ضروری است.

داوطلبان دوره بدون آزمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و یا مجلات علمی ISI تولیدات علمی چاپ شده در مجلات پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند، مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته از ۴ نیمسال بیشتر نشود.

دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.

تذکر مهم ۱: جهت پذیرش در دوره بدون آزمون برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

تذکر مهم ۲: از آنجایی که صرف دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره بدون آزمون به منزله قبولی نمی باشد و پذیرش در این دوره براساس ظرفیت موجود و اولویت افراد می باشد لذا به منظور استفاده از امکان قبولی در آزمون دکتری تخصصی در صورت عدم پذیرش از طریق بدون آزمون به داوطلبان توصیه می گردد که در دوره دکتری تخصصی با آزمون نیز شرکت نمایند.

ثبت نام در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صرفاً به صورت اینترنتی انجام می شود. زمان و چگونگی ثبت نام از داوطلبان  دوره بدون آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ متعاقباً اعلام خواهد شد.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۸)

 1. محمد گفت:

  سلام بچه ها خوبید. ببخشید اگر میشه لطفا به من پاسخ دهید. من معدلم ۱۷٫۴۵ شده است و نمره پایان نامه ۲۰ دارم همچنین ۴ مقاله کنفرانسی معتبر دارم و یک مقاله ISI. در این شرایط با معدل ۱۷٫۴۵ میتوانم در پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه ازاد شرکت کنم ؟

  با تشکر

 2. وحید گفت:

  سلام
  آیا دانشگاه آزاد یزد دکترای حقوق بین الملل دارد ؟

 3. مریم گفت:

  سلام ببخشید معدل من چند صدم از ۱۸ کم داره فارغ التحصیل دانشگاه شیرازم .صحت داره که یه سری دانشگاهها رو منجمله شیراز حدودا یک نمره میره روی معدل؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای پذیرش بدون ازمون استعداد درخشان منظورتون هست؟
   اگه اینطوره که باید بگم، ۱ نمره نمیره، بلکه برخی دانشگاه ها در فراخوانشون، برای برخی دانشگاه های برتر ضریب اعلام میکنن، ینی مثلا میگن معدل فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر شاملِ …، ضرب در ۱/۱ میشه.

 4. مهتاب گفت:

  سلام تکمیل ظرفیت مهر دکتری آزاد چه موقع است قبول نشدم مصاحبه

 5. مهتاب گفت:

  سلام خیلی زحمت کشیدم ولی آزاد دکتری قبول نشدم و فقط شهر خودم برای مصاحبه رفتم شما را به خدا فکری به حال ما بکنید تعدادی از کسانی که آمده بودند ۷الی ۸ شهر برای مصاحبه رفته بودند در حالی برای من فقط شهر خودم مقدور بود بعضی ها هم فقط برای آمادگی مصاحبه سال آینده دولتی آمده بودند وقصد دانشگاه آزاد نداشتند حق ما خیلی ضایع می شود قانون بگذارید حق ما ضایع نشود تشکر

 6. مهسا گفت:

  سلام ،زمان
  ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد کی هست ؟لطفا راهنمایی کنین .

 7. مهسا گفت:

  سلام ،ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد کی هست ؟لطفا راهنمایی کنین

 8. نیلوفر گفت:

  سلام من در رشته معماری ارشد معدلم ۱۸٫۲۱ شد ولی پایان نامه ۱۷٫۷۵ .یعنی نمیتونم بدون آزمون دکترا شرکت کنم؟

 9. دهقانی گفت:

  برای من جای سوال است که چرا تا دوهزار و دویست مجاز به انتخاب رشته می شوند ولی بعد مصاحبه دعوت نمیشوند یا درست نیست که از همان اول نمره و شرایط ان هم مشخص شود برای من که قابل توجیه نیست

 10. دهقانی گفت:

  سلام میخواستم بپرسم با رتبه پانصد برای دکتری ازاد دعوت به مصاحبه نشدم به نظر شما عجیب نیست

 11. مریم گفت:

  من شهریور دفاع میکنم معدلم تا اینجا ۱۸٫۳۱ هست نمره پایان نامه هم فعلا ندارم میتونم ثبت نام کنم?، اگر نمره پایان نامه را الکی بزنم در دفترچه گفتن تخلف محسوب میشه چه کنم ثبت نام کنم یا نه?

 12. شمس گفت:

  فاطمه 莫拉迪 該:
  من سوال دارم

  سلام

  آیا کسی هست ک امسال در پذیرش دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۹۶ ثبتنام کرده باشد؟

  من پیدا نمیکنم سایت مربوطه رو
  و جاییکه بشه کارت اعتباری اش رو خریداری کرد؟

 13. شهروند گفت:

  باسلام و احترام
  من دانشجو دکتری هستم. می تونم توی بدون ازمون شرکت کنم؟ و اینکه دفترچه هایی که سال ٩۵ اومده بود رو تهیه نکرده بودم حالا مشکلی نداره الان تازه اقدام به شرکت کنم؟ و اینکه برغی ثبت هام دکتری بدون ازمون به کدوم سایت برم؟ ممنون می شم اگه اطلاع دارید جواب بدید.

 14. دانشجو گفت:

  باسلام واحترام
  باتوجه به اینکه رشته مدیریت اجرایی – استراتژیک درمقطع دکترا رشته همنام ندارد ، لطفا بفرمایید چه رشته ای بااین رشته متجانس است ؟

 15. تورج گفت:

  با سلام آیا موقع ثبت نام به دکتری بدون کنکور کسانیکه ۳۰ /۶ ۹۶فارغ التحصیل میشوند می توانند در بدون ازمون شرکت کنند

 16. سعيده شعبانلو گفت:

  سلام
  زمان ثبت نام بدون ازمون دکتری چه تاریخی هست؟

 17. سلام من معدلم ۱۹و ۲۶صدم هست ولی مقاله ننوشتم پایان نامه نمره ام ۱۸ هست یعنی نمیشه ثبت نام کنم؟ گفت:

  برنامه ریزی درسی

 18. نگار زرگریان گفت:

  معدل ۱۸٫۴۸ در علوم انسانی پذیرفته می شود یا خیر لطفا راهنمایی بفرمایید

 19. حسابداری گفت:

  سلام. ببخشید آیا معدل کل برای دکترا بدون آزمون بدون احتساب پایان نامه هست یا با پایان نامه؟؟

 20. رضایی پور گفت:

  سلام.
  من یک درس معادل سازی دارم م معدل کل برابر 17.39 میباشد.
  ارشد مهندسی برق قدرت هستم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید شرایط بدون ازمون دانشگاه ازاد شامل بنده میشه؟؟؟
  تشکر

درج نظر